Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Michał Probierz były trener Wisły Kraków - dyskusje na temat pracy trenera. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8618)

AYALA 29.08.2012 21:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MichaelMyers (Post 1272588)
No dobra, ale jakie widzisz perspektywy, zespol jest oslabiany, przychodzi tutaj kto sie tanio trafi, zeby tylko ktos przyszedl, nie ma pomyslu na gre, styl jest taki , ze lepiej w ogole nie mowic.Probierz udaje, ze jest wszystko dobrze, to jest wszystko takie sklecone na najblizszy mecz.Tutaj nie ma jakiegos planu, ktory mialby cos poprawic , zadnych przeslanek, ze ta druzyna moze sie rozwinac.

można dyskutowac czy z obecnym składem inny trener wiele by zmienił,ja twierdze że nie,obecni zawodnicy poza Melexem i Gienkiem pewnego poziomu już nie przeskoczą.Jakiego pomysłu na gre można wymagac od Garguły,Wilka czy mających już swoje lata Sobola i Illieva ? Jaką taktyke pod nich wprowadzac ? Wczystko w gestii Pana Cupiała (bardziej jego portfela) co dalej będzie z Wisła.

tofik 29.08.2012 21:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MichaelMyers (Post 1272588)
Dobra, ale jakie widzisz perspektywy, zespol jest oslabiany, przychodzi tutaj kto sie tanio trafi zeby tylko ktos przyszedl, nie ma pomyslu na gre, styl jest taki , ze lepiej w ogole nie mowic.Probierz udaje, ze jest wszystko dobrze, to jest wszystko takie sklecone na najblizszy mecz.Tutaj nie ma jakiegos planu, ktory mialby cos poprawic , zadnych przeslanek, ze ta druzyna moze sie rozwinac.


Aha, no to nic nowego w sumie. lata zaciskania pasa i wyprzedaży zrobiły swoje. Teraz już nawet Cupiał nie bardzo będzie miał kogo sprzedać.
Ja nie wiem co właściciel sobie myśli, ale jak już nie ma zamiaru inwestowac, tylko tak powoli wyniszczać drużynę, to po co mu klub ?

Arked 30.08.2012 11:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lazy (Post 1272546)
Paradoksalnie gdy to pisałem był jeszcze Kirm...

Jednak gra systemem 4-2-3-1 wydaje mi się bardziej w zasięgu obecnej kadry niż to mityczne 4-4-2

I myślę, że tak właśnie gramy (4-2-3-1). 4-4-2 to jest tylko na przedmeczowej grafice. W dotychczasowych meczach ligowych nie zaobserwowałem na boisku bocznych pomocników (tylko skrzydłowych, wolne elektrony), ani drugiego napastnika typowego dla 4-4-2.

JOSE 841 30.08.2012 17:29

ziz99 a kto według ciebie miałby zostać ofiarą rewolucji ktoś ze sztabu czy ze składu czy z zarządu?? Probierz ma duży kredyt zaufania u C więc szybko nie odejdzie.Aczkolwiek po drugiej stronie błoń odwołują dyrektora w Lechu Wronki już odwołali jako powód brak sponsora na koszulkach .Może teraz czas na Legionistę ??

ziz99 30.08.2012 21:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JOSE 841 (Post 1272880)
ziz99 a kto według ciebie miałby zostać ofiarą rewolucji ktoś ze sztabu czy ze składu czy z zarządu?? ...

Tego właśnie nie wiem, ale za dużo dziwnych ruchów/faktów jest w ostatnich dniach.

cfa 31.08.2012 07:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JOSE 841 (Post 1272880)
ziz99 a kto według ciebie miałby zostać ofiarą rewolucji ktoś ze sztabu czy ze składu czy z zarządu?? Probierz ma duży kredyt zaufania u C więc szybko nie odejdzie.Aczkolwiek po drugiej stronie błoń odwołują dyrektora w Lechu Wronki już odwołali jako powód brak sponsora na koszulkach .Może teraz czas na Legionistę ??

Legionista jako priorytet chyba miał pozbycie się kilku piłkarzy. Sponsora na koszulki będzie szukał od października, kiedy wyprzeda już kogo się da do Rosji czy innej Turcji.

AS82 31.08.2012 20:16

Probierza trzeba zwolnić czym predzej bo nie ma po co dluzej go trzymać , jest dno dna

syryls 31.08.2012 20:17

Brak stylu, nie ma kur.wa nic w grze. Ehhh. Żal patrzyć.

brylant17 31.08.2012 20:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AS82 (Post 1273348)
Probierza trzeba zwolnić czym predzej bo nie ma po co dluzej go trzymać , jest dno dna

Tak, ku..a zmieniajmy trenera co chwile na pewno coś osiągniemy....Było zostawić Petrescu a wyj..ać piłkarzyków płaczków, którzy nie chcieli ciężko trenować i dać mu wolny wybór w wyborze piłkarzy.A na pewno coś byśmy z tym trenerem osiągnęli.Trzeba było być cierpliwym a boss widać, że nie jest.

szczepek19 31.08.2012 20:34

to nie wina trenera psia mać ! to wina piłkarzy że im się zapier**lać nie chce ! zrozumcie to ! widać było od początku meczu że grają bo muszą, dzieci we mgle... sorki za mocne słowa, ale to moje spostrzeżenie na gorąco

Drozd 31.08.2012 21:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1273356)
Tak, ku..a zmieniajmy trenera co chwile na pewno coś osiągniemy....Było zostawić Petrescu a wyj..ać piłkarzyków płaczków, którzy nie chcieli ciężko trenować i dać mu wolny wybór w wyborze piłkarzy.A na pewno coś byśmy z tym trenerem osiągnęli.Trzeba było być cierpliwym a boss widać, że nie jest.

Nie porównuj Petrescu, Maaskanta czy nawet Moskala o Probierza. Bo to tak jakbyś porównywał piłkarzy Barcelony do członków fanklubu Barcelony. Co to za skład wyszedł? Młodzi do przodu i sześciu w obronie? A taktyka, kopiemy do przodu i próbujemy przechwycić, a jak się nie uda to jadą? A potem dziwota ze Sobolowi pary brakuje kiedy biega tam i z powrotem a piłki nie dotyka. Jak Probierz teraz nie wyleci to mamy po pucharach.

Lemur 31.08.2012 21:34

Probierz to zero taktyki, zero wizji gry, zero konsekwencji, zero trafności decyzji personalnych.

To niesamowicie smutne, że ktoś równie beznadziejny tak długo jest trenerem Wisły i że dzięki Cupiałowi w ogóle nim został.

Obaj z Bednarzem są siebie warci.

dawid 31.08.2012 21:40

Wisła rozmawia z trenerem z zagranicy, i dwoma polakami
tak przynajmniej wywnioskowałem z rozmowy Łysego na meczu ME Wisła - podbeskidzie .

pikey 31.08.2012 21:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1273375)
A taktyka, kopiemy do przodu i próbujemy przechwycić, a jak się nie uda to jadą? A potem dziwota ze Sobolowi pary brakuje kiedy biega tam i z powrotem a piłki nie dotyka.

Futbol totalny... Piłkarze biegają bez sensu, nie wiadomo co robić, dopiero była chwila gry, jak Polonia stanęła ( te 3 tygodnie przygotowań dały znać o sobie).

Żadnej myśli w tym nie ma ani taktyki niestety. Tzn. była taktyka-,,podajemy do Meliksona i niech coś zrobi", ale dzisiaj nie mogła być wprowadzona w życie. Rozwaliła nas drużyna, która miała być pośmiewiskiem ligi, a jej trener miał od razu na początku sezonu wylecieć.

dynek.pl 31.08.2012 21:47

Żeby od kogoś czegoś wymagać to najpierw trzeba mu stworzyć jakieś warunki - taki fragment na temat rozliczania pracy trenerów:

Cytat:

Nigdy polskie kluby nie ruszą z miejsca, o ile trenerzy dalej będą robić za popychadła, a nie za „bossów”. Nigdy nie ruszymy z miejsca, dopóki szkoleniowcy nie będą pracować w jednym miejscu po pięć, sześć, może i dziesięć lat. Kibice lubią kpić z „polskiej myśli szkoleniowej”, ale ta myśl nigdy nie została zweryfikowana. Zagranicą nowy trener ma prawo dobrać sobie piłkarzy wedle własnego uznania, zależnie od preferowanej taktyki, kiedy obejmuje zespół może kilku wyrzucić i kilku kupić, zlokalizować najsłabsze ogniwa, zgniłe jabłka. A u nas ma przyjść i nie mieszać za dużo, ponieważ „zawsze taniej zwolnić trenera niż dziesięciu piłkarzy”. Taniej. Słowo klucz. Taniej jest żreć gówno niż kawior, to jasne.

Bronex 31.08.2012 21:49

Przypuszczam ,że to był ostatni mecz Probierza. W poniedziałek go pewnie "honorowo" wywalą. On też pójdzie precz radosny i uśmiechnięty. Dyzma już się zbliża czyli z deszczu pod rynnę.

orm 31.08.2012 21:57

A mnie się wydaje że Probierza nie zwolnią nawet jak za 2 tygodnie przegra z Pogonią. Wisła oszczędza a trzebaby mu zapłacić coiciaż część wynagrodzenia. No chyba że sam będzie chciał odejść. W Jadze op ze 3 razy dymisję składał

RAFi89 31.08.2012 22:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 1273398)
Żeby od kogoś czegoś wymagać to najpierw trzeba mu stworzyć jakieś warunki - taki fragment na temat rozliczania pracy trenerów:

Bo przy podpisywaniu kontraktu trzeba też czegoś wymagać a nie cieszyć się z byle czego. Każdy trener narzeka na brak czasu ale jak Wojciechowski zadzwonił to każdy by leciał jak głupi.
Druga sprawa, półtora miesiąca przygotowań do sezonu, zgrywanie zespołu i przychodzi początek sezonu i nagle zmiany. Sikorski drugi mecz się z ławki nie dźwiga (a w sparingach grał regularnie), w środku pola znów para Sobol-Wilk. W pierwszych dwóch spotkaniach Szewczyk i Kamiński nawet na ławce nie siedzą a dziś pierwszy skład (w przypadku tego pierwszego na plus), ale gdzie tu logika. Pomijając że robił z nami co chciał zespół który na dwa tygodnie przed sezonem nie wiedział gdzie będzie grał, a o jakiś poważnych przygotowaniach nie wspominając.

JOSE 841 31.08.2012 22:04

Zwycięstwo było ,był remis i jest porażka na pocieszenie 1porażka w sezonie. Mecz na przełamanie z Pogonią za tydzień. Bez paniki nawet najlepszym zdarza się przegrać jeszcze nic straconego Wisła cały czas jest w grze na 2 frontach w porównaniu do Lecha Wronki.Co dozwlonienia Probierza to ma za duży kredyt zaufania u C i najwcześniej odejdzie po sezonie.Aczkolwiek możliwe że Legionista jako pierwszy beknie jeszcze tylko kilka godzin i Legionista będzie sie tłumaczył z transferów i z braku sponsora

michu-k 31.08.2012 22:08

Przestań wreszcie głupio gadać raz na zawsze.

barnet 31.08.2012 22:12

ile forumowiczów tyle trenerów hahahahahaha

Pablo84 31.08.2012 22:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JOSE 841 (Post 1273415)
Zwycięstwo było ,był remis i jest porażka na pocieszenie 1porażka w sezonie. Mecz na przełamanie z Pogonią za tydzień. Bez paniki nawet najlepszym zdarza się przegrać jeszcze nic straconego Wisła cały czas jest w grze na 2 frontach w porównaniu do Lecha Wronki.Co dozwlonienia Probierza to ma za duży kredyt zaufania u C i najwcześniej odejdzie po sezonie.Aczkolwiek możliwe że Legionista jako pierwszy beknie jeszcze tylko kilka godzin i Legionista będzie sie tłumaczył z transferów i z braku sponsora

Szefie, a czy oszczędzanie było jego pomysłem czy "bossa z myślenic" ? :lol:Nie gorączkuj się tak, bo przyjdzie Franek i jeszcze zatęsknisz za Probierzem :D

Kocur 31.08.2012 22:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JOSE 841 (Post 1273415)
Zwycięstwo było ,był remis i jest porażka na pocieszenie 1porażka w sezonie. Mecz na przełamanie z Pogonią za tydzień. Bez paniki nawet najlepszym zdarza się przegrać jeszcze nic straconego Wisła cały czas jest w grze na 2 frontach w porównaniu do Lecha Wronki.Co dozwlonienia Probierza to ma za duży kredyt zaufania u C i najwcześniej odejdzie po sezonie.Aczkolwiek możliwe że Legionista jako pierwszy beknie jeszcze tylko kilka godzin i Legionista będzie sie tłumaczył z transferów i z braku sponsora


Przełam się opłatkiem lepiej a nie Pogonią.
Jak to powiedział Franz w Psach "Tego się nie da czytać (jeść)"


Czy my jesteśmy k..wa jakiś KS Pcim że nie jesteśmy w stanie grać w lidze i Pucharze Polski ?!?! Z czym Wy wszyscy chcecie do pucharów startować jak w swojej buraczanej lidze każdy nas leje co ma 90 min wolnego w weekend.

ogr 31.08.2012 22:23

A czy wy nie zauważyliście, że dzisiejszym składem, Probierz odpowiedział na wczorajsze słowa Bednarza, że mamy mocne skrzydła i są młodzi do ogrywania się. No to mu pokazał, wystawiając taki a nie inny skład.

xpl 31.08.2012 22:29

Widzę że najlepszym rozwiązaniem tutaj jest utworzyć kolegium trenerskie z połowy narzekających forumowiczów. Każdy wie najlepiej i to motto przewodnie: kiedy było lepiej? - Wcześniej! Trudno, jest bieda. Gramy tym co mamy, a nie wierzę żeby Probierz chciał źle. Większości zawodników jednak nie nauczy w dwa miesiące podstawowych zagrań jak podanie czy przyjęcie, a to niestety (o zgrozo!) jest największym mankamentem Wisły na ten czas. Nie potrafimy celnie podać! Zostaje mieć nadzieję, że chłopaki w końcu się obudzą i "po burzy Słońce zaświeci znów..." Dajcie Probierzowi przynajmniej dokończyć rundę jesienną, jeżeli już tak bardzo chcecie go zwalniać.

ziz99 31.08.2012 22:36

Coś te analizy Probierza idą w złym kierunku.

Najgorsze jest to, że drużyna Polonii, która została sklecona na kolanie z trenerem z kapelusza robi z nami w Krakowie co chce...

Komentarz pod artykułem z interii http://sport.interia.pl/klub-wisla-k...1-3,nId,632135

Cytat:

~Wizzy - 1 min temu
Smuda widziany w loży z Cupiałem. Czyżby zmiana szkoleniowca?

nesta 31.08.2012 22:38

Dziwne, ze nikt nie zwrocil uwagi jeszcze jak Probierz toczy rywalizacje z Bednarzem i stara sie mu pokazac i odpowiedziec gdzie ma i jak ocenia jego polityke transferowa. Po pierwszym meczu w ogole przestal stawiac na Sikorskiego, a teraz sprzedajecie mi Kirma i .......icie cos o mocnych skrzydlach to pokaze wam co mamy i wpuscil totalnych debiutantow.
Oczywiscie gadania Jacusia o zgodzie Probierza na te transfery nikt chyba nie bierze powaznie.

edit: ps. @ogr, uprzedziles mnie ;)

Elefant 31.08.2012 23:28

Probierz nie przygotował należycie zespołu do sezonu. Lepiej byłoby powiedzieć nie przygotował go w ogóle. A miał wszystkie po temu warunki. Nawet słabych zawodników można przygotować odpowiednio fizycznie do sezonu. Nawet słabych zawodników można nauczyć prostej organizacji gry. ITD. itd. Słabość kadrowa nie jest usprawiedliwieniem. Ośmieszyła nas drużyna, która miała się rozpaść a jej przygotowania trwały trzy tygodnie. Ośmieszyła nas w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła.

Każdy z naszych piłkarzy, którzy grali tu w zeszłym sezonie wygląda gorzej niż po okresie przygotowawczym zimowym, wykonanym przez Moskala.

Mnie jest obojętne czy zostanie czy nie, choroba Wisły jest gdzie indziej.
Byle już tylko nic więcej nie mówił i nie obrażał inteligencji kibiców.
Podobnie zresztą jak jego przełożony.

wislak68 31.08.2012 23:43

Gdy czytam coś takiego: "Plan Wisły na ten mecz był następujący: - Chcieliśmy wpuścić młodych zawodników, żeby narzucić wysokie tempo meczu i zmusić Polonię do biegania, i przeprowadzić zmiany w drugiej połowie" to nabieram pewności że Smuda jest dla Wisły lepszą opcją niż Probierz.

Quorth 31.08.2012 23:58

k...a w takim układzie też jestem za Smudą

Watts 01.09.2012 00:00

Według mnie istnieje szansa, że hołubiony przez straganiarza z Myślenic Smuda dostałby "cywilizowane" zaplecze w postaci funduszy, dyrektora i w ogóle całej hałastry. Probierz na coś takiego nie może liczyć. Zaczynam coraz bardziej skłaniać się w kierunku "Franza". Jeżeli mamy być organizacyjnym i sportowym lejem po bombie z Probierzem, a móc przynajmniej powąchać łaskawą rękę Cupiała ze Smudą, wybieram to drugie.

MichaelMyers 01.09.2012 00:06

Doczekaliscie sie mlodziezy, gladkie 1-3 z druzyna, ktora nie przeszla okresu przygotowawczego, nie wiem co Probierz zrobil z tym Chavezem, ale gosc wyglada jak Branco.Jak dla mnie z tych mlodych tylko z Szewczyka moze cos byc, i to nie na Wisle, ale w ogole na ekstraklase, reszta ucieka od pilki zupelnie jak Brud.Niestety, ale takim skladem jak dzis bronilibysmy sie przed spadkiem, bez Meliksona Iiliev nie bedzie gral sam ze soba.Warto byloby tez zapytac Probierza dlaczego Dwialiaszwili,ktory tranuje normalnie niecaly miesiac wygladal lepiej fizycznie niz polowa Wisly, ze pilkarsko lepiej to oczywista sprawa, ale fizycznie to juz jest dziwne.Jak liczycie jeszcze na jakies postepy i spodziewacie sie, ze ten trener ma jakas wizje gry,to zycze powodzenia.

Pablo84 01.09.2012 00:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Watts (Post 1273498)
Według mnie istnieje szansa, że hołubiony przez straganiarza z Myślenic Smuda dostałby "cywilizowane" zaplecze w postaci funduszy, dyrektora i w ogóle całej hałastry. Probierz na coś takiego nie może liczyć. Zaczynam coraz bardziej skłaniać się w kierunku "Franza". Jeżeli mamy być organizacyjnym i sportowym lejem po bombie z Probierzem, a móc przynajmniej powąchać łaskawą rękę Cupiała ze Smudą, wybieram to drugie.

Ciekawe podejśćie.Bardzo fajnie kontrastuje z twoimi cytatami.Ja zdecydowanie wolę Probierzą.

BiałaGwiazda 01.09.2012 00:59

Po obejrzeniu dzisiejszego meczu jestem absolutnie pewien - gorzej już byc nie może. Z całym szacunkiem dla Probierza,ale jest to trenerski dyletant. Mając do wyboru Wisłe z Probierzem i Wisłe ze Smudą będe się modlił o to, żeby Smuda przejął ten zespół.

wolfy 01.09.2012 02:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BiałaGwiazda (Post 1273508)
Po obejrzeniu dzisiejszego meczu jestem absolutnie pewien - gorzej już byc nie może.

Zdziwisz się.

Z komentarzem wstrzymam się aż wytrzeźwieję.

EDIT: A co tu zresztą komentować?

1q2 01.09.2012 02:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Watts (Post 1273498)
Według mnie istnieje szansa, że hołubiony przez straganiarza z Myślenic Smuda dostałby "cywilizowane" zaplecze w postaci funduszy, dyrektora i w ogóle całej hałastry. Probierz na coś takiego nie może liczyć. Zaczynam coraz bardziej skłaniać się w kierunku "Franza". Jeżeli mamy być organizacyjnym i sportowym lejem po bombie z Probierzem, a móc przynajmniej powąchać łaskawą rękę Cupiała ze Smudą, wybieram to drugie.

Pomijając że chyba bym wolał bidę bez dyzmy niż bogactwo z nim, to moim zdaniem naiwnie myślisz.Franz mimo dobrej komitywy z Bossem, nic w sensie organizacyjnym/finansowym, nie ugra
Różnica jest tylko taka że będziemy musieli oglądać ten jego ryj i te jego nieskładne bredzenie na co dzień.
Tak jak pisałem za Maaskanta, tak mogę napisać dziś - kwestia zmiany trenera to jest najmniej ważna rzecz w Wiśle.

hudinho 01.09.2012 05:48

BRAĆ ORESTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

hahaha ale pierdoły tu wypisujecie. Aż żal patrzeć.

Maciuś 01.09.2012 06:30

A ja bym wlasnie wzial Lenczyka albo Smude, Probierz to przereklamowany jednorundowy wynalazek.

manager1906 01.09.2012 08:10

A mnie właśnie Szewczyk pozytywnie zaskoczył dobrze zagrał również Chrapek i Iliev, błąd Pareiki, Chavez, Głowacki, Sobolewski katastrofa, więcej spodziewałem się również po Wilku i Genkovie. Ogólnie beznadziejne ustaiwenie na pierwszą połowę. Zgadzam się Probierz to dyletant, meczów już miał dużo, więc nie ma co ciągle mówić, żeby mu dawać jeszcze czas, on tylko gadać potrafi, a i słuchać się tego nie da. Ja np osobiście nie widzę w nim ani sportowej złości ani żeby mu zależało dla niego Wisła to po prostu ot kolejny klub. Smuda w żadnym wypadku. A co powiedzie na Piotra Nowaka? Ten przynajmniej wydaje się być ogarnięty a nie jakiś dyletant. Sorry ale denerwuje mnie ten Probierz i te jego sztuczne miny na konferencji, nie widzę z nim przyszłości skoro do meczu u siebie wystawia 2 defensywnych pomocników. Co to k...a ma być!!!!!!!!

sebi 01.09.2012 08:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 1273511)
Tak jak pisałem za Maaskanta, tak mogę napisać dziś - kwestia zmiany trenera to jest najmniej ważna rzecz w Wiśle.

i ten tekst wszystko podsumowuje.
nie o trenera tu chodzi!!!!!
ta drużyna nie zapier.... na boisku. przyjdzie nowy trener, pobiegają trzy mecze, a później znowu zwolnią trenera.
przestańcie gadać o pucharach itp.
zostawcie trenera na przynajmniej dwa lata, i nie zwracajcie uwagi na wyniki. zobaczycie że po dwóch latach drużyna w końcu nabierze swojego stylu. młodzi się ograją. niepotrzebni zawodnicy wylecą.
żadna drużyna w ekstraklasie nie ma swojego stylu. ciężko powiedzieć np. że Legia słynie z gry skrzydłami a Korona z żelaznej defensywy. I nigdy nie powiemy tego o żadnym zespole, bo żaden klub nie ma swojego stylu. każdy zmienia trenera kiedy tylko się da.
zaryzykujmy raz i zostawmy trenera.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:35.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl