Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wisła Kraków w europejskich pucharach 11/12 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8092)

omen69 19.07.2011 12:29

Ogólnie nasz ławka wygląda coraz lepiej. W pierwszym meczu z różnych powodów poza kadrą było 3 ważnych w zeszłym sezonie piłkarzy: Kirm i Jirsak oraz Diaz. Wiadomo, że Diaz nie przyszedł tu na ławę, podobnie jak Kirm nie da raczej się wygryźć z podstawowej 11 jak będzie w pełni zdrowy. Zatem przed kolejną rundą, jak nie będzie teraz jakiejś megawtopy, możemy mieć całkiem silną kadrę i ktoś z podstawowej 11 z zeszłego sezonu znajdzie się na ławce albo i poza meczową kadrą... Nic dziwnego, że w związku z tym nie ma miejsca dla Burego i Mąki.

Bossman 19.07.2011 12:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Glazik (Post 1129014)
Grzyby zbieraja???:rotfl::rotfl::rotfl:

Masz koleszko (edit by: złosliwy korektor koleżko ) rację właśnie grzybobranie Łotysze sobie urządzili przed meczem :)
http://i.wp.pl/a/f/jpeg/27208/wisla_...72011_470.jpeg
http://sport.wp.pl/kat,1732,title,Na...wiadomosc.html

filemon 19.07.2011 13:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grantar (Post 1129322)
Nunes, Garguła, Biton, Boguski, Jirsak, Bunoza, Jovanic

Nunez, Jovanovic. Dobrze ze nie bylo Irszaka albo innego tworu ;)
Obojetnie czy wynik bedzie klarowny, czy nie, nie mozesz zakladac z gory kolejnosci zmian, bo zalezy ona od zarowno gry indywidualnej, jak i gry calego zespolu. Dla przykladu mimo ze prowadzimy 2:0 pierwszy wchodzi Jovanovic, bo ktokolwiek z obrony gra tragicznie/zlapal kontuzje, odpukac.
Jak cos to piszesz o prawdopodobienstwie zmiany ;)

Sorry za brak PL znakow.

grosz 19.07.2011 13:30

Trener Skonto: "Macie gryźć trawę na meczu"

Ajax 19.07.2011 13:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez grosz (Post 1129396)
Trener Skonto: "Macie gryźć trawę na meczu"

Piłkarze: Om nom nom nom nom:D

WislaOnly 19.07.2011 14:00

Czy znany jest już skład na dzisiejszy mecz? Ciekawe w ilu procentach pokryje się z moim:)
P.S od 19 gra Litex, można by było podejrzeć co i jak:)

Ajax 19.07.2011 14:15

@WislaOnly za Bunoze Jaliens za Jirsaka Wilk pozatym skład masz Ok:)

TOMEK 11 19.07.2011 14:22

miejmy nadzieję że Melikson nie zagra, po tym co robili z nim w Rydze lepiej niech sobie odpocznie

rafalek 19.07.2011 14:25

Tomek, jeśli chcesz walkowerem oddać awans do następnej rundy Skonto, to proszę, miejmy nadzieję, że Melikson nie zagra...

mitmichael 19.07.2011 14:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TOMEK 11 (Post 1129431)
miejmy nadzieję że Melikson nie zagra, po tym co robili z nim w Rydze lepiej niech sobie odpocznie

Maor jest za bardzo ambitny by rezygnowac z gry w tak waznym meczu zwlaszcza, ze to tylko jednobramkowa zaliczka

1q2 19.07.2011 14:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 1129436)
Tomek, jeśli chcesz walkowerem oddać awans do następnej rundy Skonto, to proszę, miejmy nadzieję, że Melikson nie zagra...

No, bez Meliksona to minimum 0-3 a w lidze pewny spadek.

ps. wczoraj leciała powtórka meczu - obejrzałem go sobie tak na spokojnie i niestety - jak dla mnie 'całe zło' , jest w tym że próbujemy w 4/5 rozbić 8 osobową obroną a to jest niezwykle ciężkie.Gramy atakie pozycyjnym a ustawienie jest jak do kontry.
Sobol z Wilkiem - ofensywa jedno wielkie 0 - gdzie chyba takie mają zalecenia,(w zasadzie można ich zaliczyć do obrony) wszystko zostaje na barkach Meliksona który ma bardzo mało możliwości by coś zrobić, podobnie Iliew czy Mały - non stop byli osaczani przez 2 a nawet 3 i żywcem nie mieli do kogo zagrać - chyba że do tyłu.

Może się czepiam, może się nie znam ale ja nie kumam tego(do tego z takim rywalem).Kij ze Skonto ale tak pewnie będziemy grali z ponad połową drużyn w lidze więc zapowiadają się męczarnie z meczu na mecz

TOMEK 11 19.07.2011 15:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 1129436)
Tomek, jeśli chcesz walkowerem oddać awans do następnej rundy Skonto, to proszę, miejmy nadzieję, że Melikson nie zagra...

przeczytaj to 3 razy

Karherop 19.07.2011 15:34

Mam nadzieję że nie zagramy w tym meczu dwoma defensywnymi pomocnikami jak w Rydze . Maaskant wspominał że ma 3 wariant gry na ten sezon , chciałbym zobaczyc ten ofensywny , bo defensywny z atakiem pozycyjnym już mamy przerobiony i nie wypadł zbyt okazale .

aguero20 19.07.2011 15:44

Niech Maaskant ustawi ofensywny skład , taki jak ten :

--------------Genkov-------------------
--Iliev-------Melikson------Małecki---
---------Wilk----------------------------
-----------------Sobol------------------
--Paljic--Chavez--Jaliens--Lamey---
--------------Pareiko-------------------

rafalek 19.07.2011 15:46

Aguero...nie wiem czy to prowokacja, czy nie, ale dokładnie taki skład był w Rydze...

aguero20 19.07.2011 15:47

Rafalek to może zamiast Wilka dał byś Jirsaka albo Gargułe , co??

aguero20 19.07.2011 15:51

Wilka wystarczy przesunąć do ofensywy i git.

karas1983 19.07.2011 15:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TOMEK 11 (Post 1129431)
miejmy nadzieję że Melikson nie zagra, po tym co robili z nim w Rydze lepiej niech sobie odpocznie

A co oni z Nim takiego zrobili? Został sfaulowany, zle upadł i tyle... Zdarza się... Futbol to gra kontaktowa więc nie przesadzaj.

szprotson 19.07.2011 15:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Roberto Maaskant
„Jeśli Skonto nie będzie atakowało, być może skończy się na 0:0, a ten wynik i tak daje nam awans. Jeśli nasi rywale nie będą strzelać, nie będą mieli okazji do zdobycia gola”

Będzie baaaardzo zaskoczony jeśli nastąpią jakiekolwiek zmiany w składzie.

Ja rozumiem, że każdy by chciał futbol totalny wspaniałe akcje i bramki...ale to nie na Reymonta w najbliższym czasie.
Trener ewidentnie daje do zrozumienia, że MY atakować nie musimy w ogóle. Dlatego jestem można rzec przekonany że wyjdziemy z ryglem defensywy jak ostatnio byle by nie stracić nic, a jak będzie okazja i Skonto na Nas ruszy to odpowiednio skontrujemy.
Właścicie to w jakim celu wy chcecie ofensywnego ustawienia? Co wy nie pamiętacie jak w lidze kończyły sie mecze gdy wychodziliśmy ofensywnie ??
Ktoś tutaj wrzucał statystyki ile bramek zdobyliśmy jak graliśmy dwójka w środku a ile ( mocne nic) jak graliśmy ofensywniej.
Zreszta, po ch** my mamy ofensywnie wychodzić ? Przegrywamy czy ...fanaberia kibica?
Czekam na rozsądne wytłumaczenia dlaczego cel jakim jest awans do II rundy mamy realizować poprzez ryzykancie granie ? Jesteśmy takie kozaki w ataku ? NIE.
Ofensywnie to będziemy grali jak bedziemy wieźli 3-0 i wtedy Garguła tudzież jakiś Nunez wchodzi za kogoś z pary Sobol/Wilk

damianos 19.07.2011 15:56

Witam,
Nie wiecie gdzie mogę znaleźć numer telefonu pod którym dowiem się czy zostały jeszcze jakieś wolne miejsca i na jakich sektorach ?

alarazboy1 19.07.2011 15:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez damianos (Post 1129502)
Witam,
Nie wiecie gdzie mogę znaleźć numer telefonu pod którym dowiem się czy zostały jeszcze jakieś wolne miejsca i na jakich sektorach ?

może poszukaj na oficjalnej stronce Wisły..:P

alterego 19.07.2011 15:58

http://www.wisla.krakow.pl/pl/stadion/Strefa_Kibica/ wystarczyło poszukać

alterego 19.07.2011 15:59

http://www.wisla.krakow.pl/pl/stadion/Strefa_Kibica/ wystarczyło poszukać

1q2 19.07.2011 16:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1129501)
Będzie baaaardzo zaskoczony jeśli nastąpią jakiekolwiek zmiany w składzie.

Ja rozumiem, że każdy by chciał futbol totalny wspaniałe akcje i bramki...ale to nie na Reymonta w najbliższym czasie.
Trener ewidentnie daje do zrozumienia, że MY atakować nie musimy w ogóle. Dlatego jestem można rzec przekonany że wyjdziemy z ryglem defensywy jak ostatnio byle by nie stracić nic, a jak będzie okazja i Skonto na Nas ruszy to odpowiednio skontrujemy.
Właścicie to w jakim celu wy chcecie ofensywnego ustawienia? Co wy nie pamiętacie jak w lidze kończyły sie mecze gdy wychodziliśmy ofensywnie ??
Ktoś tutaj wrzucał statystyki ile bramek zdobyliśmy jak graliśmy dwójka w środku a ile ( mocne nic) jak graliśmy ofensywniej.
Zreszta, po ch** my mamy ofensywnie wychodzić ? Przegrywamy czy ...fanaberia kibica?
Czekam na rozsądne wytłumaczenia dlaczego cel jakim jest awans do II rundy mamy realizować poprzez ryzykancie granie ? Jesteśmy takie kozaki w ataku ? NIE.
Ofensywnie to będziemy grali jak bedziemy wieźli 3-0 i wtedy Garguła tudzież jakiś Nunez wchodzi za kogoś z pary Sobol/Wilk

Moim zdaniem Maaskant tu jest żeby jednak coś szlo do przodu a tu okazuje się ze ze słynnego 4-3-3,po roku czasu, grając z kompletnym outsiderem, gramy 6-3-1 - ja rozumiem że cyferki same nie grają, nie mamy jakiegoś wielkiego szału w składzie ale oczekiwał bym jednak ze słabszymi rywalami odważniejszej gry, co nie oznacza że hurra do przodu.Fakt nacieliśmy się w poprzednim sezonie ale to chyba nie powód by w ogóle odpuścić bardziej ofensywną grę i liczyć jedynie na jakiś geniusz Meliksona,Małego czy Ilieva, którzy sami będą próbowali sforsować zasieki.

Ja się boje że to w lidze skończy się kiepsko bo atakując tak małą ilością zawodników to można będzie liczyć na 2, 3 okazje w meczu nieważne z kim a przeciwnik też coś zawsze stworzy i wtedy to będzie taki rzut monetą kto wygra a kluczem do wygranej jest stwarzanie sobie większej ilości dobrych sytuacji niż przeciwnik, im różnica jest większa, tym częściej się wygrywa.

Może się mylę, może przesadzam - czas pokaże , po prostu zgłaszam problem który widzę;)Może coś sobie wkręciłem ale jak dla mnie to nie jest przypadek że kopiemy 90 minut z bardzo słabym rywalem i nie stwarzamy sobie ani jednej sytuacji - Jak dla mnie Wisła ma taki skład by dążyć do ofensywnej i skutecznej gry z większością klubów w polskiej lidze a jak my mamy słabą obronę, słabą pomoc i słaby atak to co oni mają powiedzieć.
A już Skonto? - przed meczem można było nie wiedzieć co oni prezentują ale jak dla mnie teraz, to jest zdecydowanie najsłabszy rywal z jakim Wisła się mierzyła od czasów Szawli ,włączając w to naszą ligę.

I pamiętaj że żadna drużyna nie odniesie sukcesu nie ryzykując, zbytnia asekuracja jest tak samo zła jak kozaczenie.
Dlatego Skonto ok ale co dalej.
Zgadzam się w jednym - liczy się wynik a ten Maaskanta broni, dopóki wynik będzie, wszystko będzie ok ale jak tego zabraknie to wszyscy się na niego rzucą jak na zranionego zwierza.Ja akurat nie bo to na prawdę dobry trener więc wolę zaznaczyć swoje wątpliwości wcześniej , niż potem bluzgać i wyzywać a tak to się zazwyczaj kończy.

damianos 19.07.2011 16:47

Dzięki wielkie!

szprotson 19.07.2011 16:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 1129528)
Moim zdaniem Maaskant tu jest żeby jednak coś szlo do przodu a tu okazuje się ze ze słynnego 4-3-3,po roku czasu, grając z kompletnym outsiderem, gramy 6-3-1 - ja rozumiem że cyferki same nie grają, nie mamy jakiegoś wielkiego szału w

Może się mylę, może przesadzam - czas pokaże , po prostu zgłaszam problem który widzę;)Może coś sobie wkręciłem ale jak dla mnie to nie jest przypadek że kopiemy 90 minut z bardzo słabym rywalem i nie stwarzamy sobie ani jednej sytuacji - Jak dla mnie Wisła ma taki skład by dążyć do ofensywnej i skutecznej gry z większością klubów w polskiej lidze a jak my mamy słabą obronę, słabą pomoc i słaby atak to co oni mają powiedzieć.
A już Skonto? - przed meczem można było nie wiedzieć co oni prezentują ale jak dla mnie teraz, to jest zdecydowanie najsłabszy rywal z jakim Wisła się mierzyła od czasów Szawli ,włączając w to naszą ligę.

I pamiętaj że żadna drużyna nie odniesie sukcesu nie ryzykując, zbytnia asekuracja jest tak samo zła jak kozaczenie.
Dlatego Skonto ok ale co dalej.
.

Przepraszam, kim My jesteśmy w Europie by pisać takie określenia jak zaznaczyłem?
KIM ?

a co do asekuracji to 3 z 4 druzyn w Copa America awansował dzięki grze tylko i wyłącznie z kontry. Inter asekuracją wygrał LM.
Nie asekurować i grać ofensywnie możemy w chwilach gdy "nie mamy nic do stracenia" a na ten moment jest mecz w którym głupią grą możemy stracić.

Angmir 19.07.2011 16:57

Nie no widze ze jednak znaczna częśc kibiców dlaej uważa że im wiecej ofensywnych piłkarzy w skłądzie tym wyższy wynik ;/

GOW%& PRAWDA !!

Maskant zamierza grac cały sezon taktyką 4-5-1 albo jak kto woli 4-3-3 to tak powinien grac każdy mecz - choćby dla lepszego zgrania jedenastki. Czasem drużyna ustawiona 4-5-1 strzeli 4 gole, a drużyna ustawiona 4-2-4 nie strzeli nic.

Niech laicy nie wpiepszaja sie trenerowi w kompetencje - tyle odemnie.

mitmichael 19.07.2011 16:57

Ja mam tylko jedna nadzieje - zeby Patryk nie bedzie grał sam ze soba tylko z kolegami bez glupich strat pilki w walce z 2-3 przeciwnikami na raz. Jedyna rzecz ktora mnie frustrowala w 1 meczu w Rydze

Patryk_185 19.07.2011 16:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 1129528)
Moim zdaniem Maaskant tu jest żeby jednak coś szlo do przodu a tu okazuje się ze ze słynnego 4-3-3,po roku czasu, grając z kompletnym outsiderem, gramy 6-3-1 - ja rozumiem że cyferki same nie grają, nie mamy jakiegoś wielkiego szału w składzie ale oczekiwał bym jednak ze słabszymi rywalami odważniejszej gry, co nie oznacza że hurra do przodu.Fakt nacieliśmy się w poprzednim sezonie ale to chyba nie powód by w ogóle odpuścić bardziej ofensywną grę i liczyć jedynie na jakiś geniusz Meliksona,Małego czy Ilieva, którzy sami będą próbowali sforsować zasieki.

Ja się boje że to w lidze skończy się kiepsko bo atakując tak małą ilością zawodników to można będzie liczyć na 2, 3 okazje w meczu nieważne z kim a przeciwnik też coś zawsze stworzy i wtedy to będzie taki rzut monetą kto wygra a kluczem do wygranej jest stwarzanie sobie większej ilości dobrych sytuacji niż przeciwnik, im różnica jest większa, tym częściej się wygrywa.

Może się mylę, może przesadzam - czas pokaże , po prostu zgłaszam problem który widzę;)Może coś sobie wkręciłem ale jak dla mnie to nie jest przypadek że kopiemy 90 minut z bardzo słabym rywalem i nie stwarzamy sobie ani jednej sytuacji - Jak dla mnie Wisła ma taki skład by dążyć do ofensywnej i skutecznej gry z większością klubów w polskiej lidze a jak my mamy słabą obronę, słabą pomoc i słaby atak to co oni mają powiedzieć.
A już Skonto? - przed meczem można było nie wiedzieć co oni prezentują ale jak dla mnie teraz, to jest zdecydowanie najsłabszy rywal z jakim Wisła się mierzyła od czasów Szawli ,włączając w to naszą ligę.

I pamiętaj że żadna drużyna nie odniesie sukcesu nie ryzykując, zbytnia asekuracja jest tak samo zła jak kozaczenie.
Dlatego Skonto ok ale co dalej.
Zgadzam się w jednym - liczy się wynik a ten Maaskanta broni, dopóki wynik będzie, wszystko będzie ok ale jak tego zabraknie to wszyscy się na niego rzucą jak na zranionego zwierza.Ja akurat nie bo to na prawdę dobry trener więc wolę zaznaczyć swoje wątpliwości wcześniej , niż potem bluzgać i wyzywać a tak to się zazwyczaj kończy.

Według mnie powinieneś zrobić papiery na trenera, tylko nie wiem czyby Cię ktoś zatrudnił. Po pierwsze Wisła nie kopie tylko gra, kopać to może drużyna z A-klasy. Po drugie defensywni pomocnicy to nie obrońcy a po trzecie Maaskant mógłby spróbować innej taktyki np. 4-4-2 ale z groźniejszymi rywalami optymalna wydaje się obecna taktyka.:-D

Patryk_185 19.07.2011 16:59

A jeszcze dam Ci przykład że drużyna co nie agresywnie to nie odnosi zwycięstw ani sukcesów. Wystarczy się wrócić do ostatniego meczu Śląska z Wisłą !!!

snikki_(konto-usuniete) 19.07.2011 17:01

Będziemy grali w deszczu...niestety :/

rafalek 19.07.2011 17:03

Czekaj, do meczu jeszcze dwie i pół godziny - a takie oberwania chmury, to zwykle szybko przechodzą...

1q2 19.07.2011 17:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Angmir (Post 1129540)
Nie no widze ze jednak znaczna częśc kibiców dlaej uważa że im wiecej ofensywnych piłkarzy w skłądzie tym wyższy wynik ;/

GOW%& PRAWDA !!

Maskant zamierza grac cały sezon taktyką 4-5-1 albo jak kto woli 4-3-3 to tak powinien grac każdy mecz - choćby dla lepszego zgrania jedenastki. Czasem drużyna ustawiona 4-5-1 strzeli 4 gole, a drużyna ustawiona 4-2-4 nie strzeli nic.

Niech laicy nie wpiepszaja sie trenerowi w kompetencje - tyle odemnie.

zluzuj dzieciaku bo ci żyłka pęknie a jak nie potrafisz czytać ze zrozumieniem a nie potrafisz, to nie odpisuj.

Lukasz 19.07.2011 17:10

Poprę ustawienie 4-2-3-1. To jest zbyt ważny mecz by myśleć inaczej.

Birsa 19.07.2011 17:10

Dla nas to lepiej bo będzie piła po mokrej murawie szybciej chodzić. Nie patrzmy na Skonto, patrzmy na siebie! Jak będziemy grać swoje to mamy IV rundę z palcem w dupie. Dalej jestem, w tym meczu, za Bitonem w pierwszym składzie, ale wszystko wskazuje na to, że wyjdą tak jak na Łotwie.
DO BOJU WISEŁKAAA! DO ZOBACZENIA NA R22!

crazykaro 19.07.2011 17:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez snikki (Post 1129544)
Będziemy grali w deszczu...niestety :/

Czemu niestety? Deszcz uniemożliwi przeprowadzenie szybkich kontr i zwiekszy szanse przy strzałach z dystansu co jest korzystne dla Wisły

Hanys 19.07.2011 17:16

Ile będzie dziś ludzi na stadionie?

tommiyacht 19.07.2011 17:17

a ja wam mówie że sie do tej 20.30 wyhuczy i wypada i bedzie lajtowa pogoda. typowe konwekcyjne opady, 2 godziny i po ptokach

kibicnh 19.07.2011 17:18

Na meczu ma być ponad 16 i pół tysiąca ludzi

palikot 19.07.2011 17:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Hanys (Post 1129556)
Ile będzie dziś ludzi na stadionie?

A co my wróżbitami jesteśmy? Do wczorej sprzedano 16 tys. Dowiesz sie po meczu.

BTW Co Cię to tak obchodzi? Przecież i tak siedzisz przed TV


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:06.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl