Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Robert Maaskant byłym trenerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7560)

Marcinnno 18.10.2010 15:02

Hmmm... Dziwne był Kasperczak wszyscy napier***, że trener jest słaby piłkarze są ok. Dlaczego teraz jest inaczej ? Co ma takiego w sobie Maaskant bo nie rozumiem ? Słaby trener i tyle. Widać po wynikach jaki osiąga obecnie jego zespół :)

Mar85 18.10.2010 15:06

Kasperczak wcale nie był słaby, Maaskant dla mnie jeszcze słabszy, najlepiej wczoraj w TV skwitowano Wisłę, szuka piłkarzy i trenerów po świecie, a byli piłkarze Wisły strzelają bramki, byli trenerzy ogrywają ją w bezpośrednich meczach...kiedy skończy się ta amatorka?

sovinho_02 18.10.2010 15:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mhl_pl (Post 995529)
Oby Wisła wyciągała wnioski z wcześniejszych błędów i nie zrobili tego co z Petrescu. Tak sie zastanawiam co by było gdyby został i miał pełne zaufanie w swoich działaniach.

Maaskant musi zostać i zrobić porządek z tym wszystkim. Jeśli o mnie chodzi to w pierwszej drużynie mogą grać zawodnicy z młodej ekstraklasy. Przynajmniej będe widział że gdy wydzieram gardło dopinguje itd to oni dają z siebie wszystko, oczywiście jak na swoje obecne możliwości , walczą ambitnie itd.
Obecnie nasze gwiazdki z paroma wyjątkami nie zasługują na grę z Białą Gwiazdą na sercu.


1906 % racji... Jak dla mnie to w Wiśle powinni grać cały czas : Burliga, Wilk, Mączyński, Rado ( on może z ławki ) ale reszta to 1 skład.... Przynajmniej będą walczyć i coś potrafić a nie jak Branco, Boukhari, Cikos

Baala 18.10.2010 15:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcinnno (Post 995532)
Co ma takiego w sobie Maaskant bo nie rozumiem ?

Jest z zachodu, ładnie mówi i dobrze w graniaku wygląda.

Mimo wszystko powinien do końca rundy prowadzić Wisłe bez względu na wyniki. Jeśli sie one nie poprawią to po rundzie żegnać bez żalu. Jeśli będzie lepiej (w co trudno uwieżyć na tą chwilę) to zostawić. Generalnie nie można traktować go ulgowo i inaczej niż Heńka czy Skorżę tylko ze względu na obywatelstwo.

Markus 18.10.2010 15:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcinnno (Post 995532)
Hmmm... Dziwne był Kasperczak wszyscy napier***, że trener jest słaby piłkarze są ok. Dlaczego teraz jest inaczej ? Co ma takiego w sobie Maaskant bo nie rozumiem ? Słaby trener i tyle. Widać po wynikach jaki osiąga obecnie jego zespół :)

Niektórzy chyba za dużo wypili... :rotfl: Od kiedy to latem ktoś twierdził, poza niepoważnym "marginesem" typu Luckaj, że nasi obecni piłkarze są ok?

K4millo 18.10.2010 15:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcinnno (Post 995532)
Hmmm... Dziwne był Kasperczak wszyscy napier***, że trener jest słaby piłkarze są ok. Dlaczego teraz jest inaczej ? Co ma takiego w sobie Maaskant bo nie rozumiem ? Słaby trener i tyle. Widać po wynikach jaki osiąga obecnie jego zespół :)

Dokładnie, smiać mi się chce teraz z tych wszystkich ludzi którzy bezczelnie obrażali tutaj Kasperczaka. Tak jak myślałem zmiana trenera na ten moment nic nie dała, a dodatkowo straciliśmy już sporo punktów w związku z eksperymentami trenera Maaskanta w trakcie sezonu.

Domello 18.10.2010 16:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez K4millo (Post 995554)
Dokładnie, smiać mi się chce teraz z tych wszystkich ludzi którzy bezczelnie obrażali tutaj Kasperczaka. Tak jak myślałem zmiana trenera na ten moment nic nie dała, a dodatkowo straciliśmy już sporo punktów w związku z eksperymentami trenera Maaskanta w trakcie sezonu.

Punkty tracimy nie poprzez eksperymenty, tylko dlatego ze zaden z naszych zawodnikow nie jest w formie, badz jest slaby.

momo 18.10.2010 16:10

A kto byłby lepszy od obecnego trenera? Kulawik, Probierz? Może Kasperczak po raz 3?

Przestańcie, bo pęknę ze śmiechu. Mieliśmy już teoretycznie najzdolniejszego z młodego pokolenia Skorżę, żadnych wniosków? Póki miał w miarę zgrany zespół szło dobrze, później co raz gorzej. Dostając zespół po przebudowie, z masą graczy z łapanki w trakcie sezonu nie ma co oczekiwać od trenera cudów. Widać że trwa selekcja obecnych piłkarzy, sprawdzanie jak radzą sobie z pomysłem na grę trenera. Każdego trenera w jakimkolwiek klubie, z ligi silniejszej od naszej będę witał z radością. Grając z tymi samymi ludzmi na tym samym podwórku nie nauczysz się niczego nowego. Podobnie nasi trenerzy, grając ciągle między sobą, wybić się może tylko nieprzeciętny talent, a ja takiego nie widzę.

Problemem jest presja, prezes Basałaj powinien otwarcie powiedzieć, 'ten sezon jest stracony, po tragicznym jego początku.' I tyle, walczymy o miejsce w pucharach, czy nawet o lokaty 5-7. W zimie dojdzie 2-3 graczy, latem może kolejnych,max 3, aby nie burzyć kolejny raz zrozumienia w drużynie, i w następnym sezonie walczymy ponownie o mistrza. Zespół został odmłodzony, a to zawsze boli.

DominoForza 18.10.2010 16:14

a ja slyszalem ze B.C znalazl prawdziwa przyczyne lamentu i placzu wsrod kibicow i od nowego roku 70% osob z forum ma byc pozbawiona dostepu do internetu

szprotson 18.10.2010 16:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DominoForza (Post 995567)
a ja slyszalem ze B.C znalazl prawdziwa przyczyne lamentu i placzu wsrod kibicow i od nowego roku 70% osob z forum ma byc pozbawiona dostepu do internetu

To i tak zbyt mały procent ze ściany płaczu.

Było już Maaskant Out czy nie, bo nie dam rady psychicznie przewertować postów od wczoraj.

szczebrzeszcz 18.10.2010 16:28

Cytat:

Generalnie nie można traktować go ulgowo i inaczej niż Heńka czy Skorżę tylko ze względu na obywatelstwo.
przecież i Skorża i Kasperczak po wtopach dostali kolejną szansę..., a tu gośc nawet 2 miesięcy nie pracuje w dodatku ma gorszy materiał niż przeciwnicy, a transfery(dwa!) dokonał z musu! w dodatku ostrożnie tylko na rok...

uwzięli się co po niektórzy na trenera jakby był głównym winowajcą tego co się obecnie wyprawia...
to chyba że ktoś oczekiwał cudotwórcy... to teraz ma prawo być zawiedziony...

zmian trenera w obecnej sytuacji jest bardzo krótkowzroczna... już jeden taki był co podpadł wcześnie... a teraz może nam śmiać się w twarz...

InfinitI 18.10.2010 16:32

a na miejsce pilkarzy sprowadza sie kopaczy.... ale slowa "nowy" i "transfer" zawsze maja w sobie magie ze bedzie lepiej. I tak bym podsumowal kolejne zmiany w Wisle na przestrzeni ostatnich lat.

Kibic z Grodu Kraka 18.10.2010 16:32

Ilu tu ekspertów :D
JAK W BURDELU JEST ŹLE TO SIĘ WYMIENIA KURVY A NIE FIRANKI

Ogryzek 18.10.2010 16:57

Nikt poważny nie chce zwalniać trenera Maaskanta przed końcem rundy albo i końcem całego sezonu. Natomiast niektórzy ( szczególnie tofik - bez urazy) nie rozumieją znaczenia słowa krytyka.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Krytyka

(Krytyka (łac. criticus - osądzający) – analiza i ocena dobrych i złych stron z punktu widzenia określonych
wartości.)

Nie trzeba być ani zajadłym krytykiem w znaczeniu jebać wszystko co ktoś robi ani wiernopoddańczym wyznawcą, który będzie bronił każdej decyzji naszego trenera. tofik - przemyśl to zanim będziesz pisał swoje "mądrości" o "mendach".

Ja ani wyznawcą ani wrogiem Maaskanta nie jestem. Staram się go oceniać na chłodno. Oceniać i analizować jego decyzje, a jako kibic Wisły jak każdy z nas mam do tego prawo.

A teraz na poważnie - zastanawiałem się dlaczego Maaskant cały czas brnie w ten sam schemat. Ciągle gramy to samo. I po zastanowieniu zgadzam się z tymi kolegami co napisali że - Maaskant chce aby nasi kopacze nauczyli się grać, tylko ma jeden szkopuł. Materiał ludzki nijak nie pasuje. Liczy jednak na to że w końcu - jak to powiedział Garguła - machina zaskoczy:)
(Oby nie zaskoczył zbyt późno!)

Zgadzam się też z tym co napisał marszałek - albo Maaskant zmieni taktykę i uciuła więcej punktów albo dalej będziemy pięknie klepać i nic z tego nie będzie, no chyba ze jednak ta machina...

Dylemat trudny dla trenera - albo nieco modyfikuje swój schemat - i może z konterki parę punktów wpadnie, albo dalej klepiemy swoje i w najlepszym razie remisujemy:)
I co gorsza gdybyśmy np stworzyli z Górnikiem z 6 setek tylko jak zwykle 3 zmarnował Brożek, 2 Małecki a 1 Kirm trafiający w swoim zwyczaju w słupek, a Górnik wyprowadził jedną kontrę i wygrał - sądzę że nikt by nie narzekał - widać by było że idziemy w dobrą stronę. Ale mecz wyglądał inaczej - z naszej strony, i tylko Garguła coś próbował robić a tak to było takie klepanie dla klepania bez żadnych sytuacji dla nas pod bramką Górnika. Stąd ten niepokój jak myślę co bardziej krytycznych forumowiczów.

A trzeba dodać że jeśli remisy są dla nas porażkami... to mamy nie lichą serię 5 porażek pod rząd i co gorsza Maaskant wygrał 1 mecz kiedy grała jeszcze Kulawikowa jedenasta z Bytomiem:)

Tylko głupi nie zastanowiłby się co jest nie tak! 5 meczy i z meczu na mecz bez zmian.
Ale jak mówię nie ma co myśleć teraz o zmianie trenera - ale rzetelna krytyka (w znaczeniu oceny plusów i minusów) jest konieczna. Są trenerzy którzy taktykę dobierają pod piłkarzy, Maaskant idzie bardziej w stronę - mam wizję tylko muszę znaleźć do niej wykonawców.... a na razie z tym bardzo krucho!

No ale optymistą trzeba być zawsze i mam nadzieję że machina wreszcie zaskoczy:D

FraMat 18.10.2010 20:17

bardzo ciekawa wypowiedż na forum... Amiki:
Cytat:

PS. patrząc na obecnego Lecha nabrałem zupełnie nowego spojrzenia na piłkarzy i osiągnięcia Wisły w ostatnich latach. Mistrza zdobyli wiele razy, dominowali w kraju wiele lat, nie zachłysnęli się jednym sukcesem i pociągnęli sprawę dalej, zrobili to do czego my nie jesteśmy zdolni. A puchary...cóż to taki meteor na czarnym niebie...przeleci, a czerń pozostaje!!
http://forum.wiaralecha.pl/index.php...c=21821&st=195
w kontekście tego, że nie ma sensu wchodzic do europejskich pucharów zanim nie zbuduje się drużyny od podstaw:
Cytat:

Wyjscie z tej grupy jest wartościowsze niż nawet ileś tam mistrzostw Polski...?? Typowo polskie myślenie...sięgać po ananasa gdy wokól gniją nasze własne jabza... Ładować sie z buciorami na salony gdy w obejściu gnój...
Najpierw moi drodzy to trzeba uporządkować nasze polskie podwórko. Działać tak jak to My Wielkopolanie potrafimy - profesjonalnie do bólu, zaczynać działanie od dołu, a nie sięgać wysoko, a potem c**j z tym - sie zobaczy, ale co sie nacieszymy to nasze... Całkowicie mi taka filozofia nie odpowiada!
Niech sobie wsadzą głęboko w jelito grube wyniki z LE i nie poniżają siebie i nas w naszej lidze - takie mam życzenie!

momo 18.10.2010 21:51

FraMat,
jak widać problem nie leży tylko w naszym klubie. Brakuje mi na tym forum dyskusji o sposobie rozgrywek Ekstraklasy, oraz o zarządzaniu klubem, poza polityką transferową. Może założysz taki temat? (ja próbowałem ale mi go usunięto :/).

Podyskutowałbym o takich problemach jak:
1. Polska Myśl Szkoleniowa - to że trenerów (nie tylko pierwszych) mamy jeszcze gorszych niż piłkarzy.
2. Rozgrywki, ilość drużyn, system rozgrywek
3. Drużyny rezerw, młodzieżowe

Bo może nie jestem za długo na tym forum, ale ileż można czytać i dyskutować o kg Boukhariego, przeogromnym talecnie Małeckiego, zwalnianiu Maaskanta i jedynie słusznej taktyce 4-4-2

ziz99 18.10.2010 23:03

Skoro potrafimy już na wyjeździe dominować w polu to oznacza, że coś nie tak jest z atakiem... Czyli, wiecznie wymachujący rękami, mający pretensje do innych i biegający bezproduktywnie za obrońcą "gwiazdor" Brozio jest naszym poważnym problemem. Nie trener, choć jak pisałem gdy go zatrudnili że wyniki ma takie sobie, a jednak Brozio, który tak na prawdę nic wielkiego w Wiśle nigdy nie pokazał. Wiśle jest potrzeby b. inteligentny, dobrze wyszkolony technicznie napastnik, który przez 90 minut jest pod grą- ktoś pokroju Frankowskiego. Brożkowi albo się nie chce grać, albo pewien poziom go przerasta, a do gry piłką to on nigdy zbytnio się nie nadawał. W Wiśle widać zmianę systemu, ale idzie to jak po grudzie. Kolejne zmiany trenerów nic nie dadzą, a poza tym kto z jakimiś wynikami chciałby do nas przyjść...

Wojtas 18.10.2010 23:40

Na razie Maaskant kombinuje jak moze z tym ze do jego sytemow itd potrzebni sa ludzie ktorzy maja juz podstawy zeby takie cos grac ,a nie ludzie ktorzy nie potrafia przyjac pilki,czy wyjsc na wolna pozycje...

i tu jest cd-key ,na ktory Maaskant nic nie poradzi,polscy pilkarze nie potrafia myslec i grac jak w innych krajch ,bo ich tego nie uczono a nawet jesli ,to im sie tego nie chcialo cwiczyc.Problem jest gleboki ,bo teraz wychodzi ile waraci sa obecnie pilkarze Wisly.

Bartii 19.10.2010 00:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 995589)

A teraz na poważnie - zastanawiałem się dlaczego Maaskant cały czas brnie w ten sam schemat. Ciągle gramy to samo. I po zastanowieniu zgadzam się z tymi kolegami co napisali że - Maaskant chce aby nasi kopacze nauczyli się grać, tylko ma jeden szkopuł. Materiał ludzki nijak nie pasuje. Liczy jednak na to że w końcu - jak to powiedział Garguła - machina zaskoczy:)
(Oby nie zaskoczył zbyt późno!)

i inni..

pragne zwrocic uwage na jeden fakt, ze ciagle zmiany schematów niczemu nie sluzą, jak pilkarze maja ze soba zgrac, to najpierw musza nauczyc ten jeden schemat...

wwf 19.10.2010 00:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 995767)
i tu jest cd-key ,na ktory Maaskant nic nie poradzi


Niech sobie Maaskant kupi cd-keya na allegro, może go na steam-ie nie zbanują.



A tak poważnie, bardzo dobry post. My nie mamy zawodników do tego systemu. Wg. mnie brakuje 2 skrzydłowych i napastnika który potrafi przytrzymać piłkę w polu karnym, jak kiedyś Kużba żeby reszta drużyny mogła dobiec.

Powinniśmy grać teraz 4-4-2 i po 2 lub 3 okienkach transferowych przechodzić na 4-3-3 zmieniając powoli kadre. A tak Maaskant wyskoczył z tym 4-3-3 i zawodnicy mają wymówkę że się uczą nowego systemu, jak i sam trener ma usprawiedliwienie bo może powiedzieć że zawodnicy nie łapią o co mu chodzi.

Jak dla mnie bardzo cwane zachowanie. Jak zwolnią Maaskanta to zawodnicy powiedzą że Holender to był jakiś oszołom co im nic nie potrafił wytłumaczyć i dodatkowo kazał jakoś dziwnie grać, a Maaskant po zwolnieniu w Holenderskich gazetach będzie mógł mówić jacy to polscy zawodnicy są słabi bo jego tłumaczenia nie zrozumieli.

Oczywiście wszystko podłapie "polska myśl szkoleniowa" która w mediach naśmiewać się będzie z Holendra że mając na ławce Żurawskiego, Wilka, Kirma, Łobodzińskiego, Boguskiego czyli samych reprezentantów którzy w innych drużynach byli by gwiazdami ten zrobił 8 miejsce w tabeli.

1q2 19.10.2010 00:36

Ja myślę że to zaskoczy - z tymi zawodnikami na pewno nie tak jakbyśmy marzyli ale tak by zacząć wygrywać.Sprawą otwartą jest to czy holender do tego dotrwa.
Jeśli dostał czas to myślę że dobrze robi, próbując zrobić coś więcej niż tylko chaotyczną przebijanke jak to było za Skorży
Jeśli nie dostał tego czasu to popełnia błąd bo do zimy powinniśmy grać tak jak większość czyli taką rąbankę.

Ogólnie kiepsko to widzę bo nie ma się gdzie przełamać.Lechia gra bardzo fajną piłkę, choć trzeba przyznać że zeszłą rundę, jeśli chodzi o wyniki to mieli fatalną.Amica...grają słabo ale co z tego, tam zawsze się ciężko grało, Parchy się zepną i może być tak jak z Górnikiem...Legia tez słabizna ale zaczęła przynajmniej coś wygrywać.

A co najgorsze to my nic nie gramy, tak na prawdę nie ma przesłanek by to się w ciągu najbliższych meczy zmieniło.
Tak więc kiepska sprawa bo zmiana trenera to kolejne pół roku w plecy i nie czarujmy się że przyjdzie ktoś kto to szybko odmieni.Znów kilka miesięcy na poznanie się na naszych orłach, nie wiadomo co z dyr sportowym

Ja bym to ciągnął jeszcze rok, czyli jak za rok o tej porze nie będziemy grać zdecydowanie lepiej to niestety można powiedzieć że eksperyment wykonany lecz niestety nie udany.Chyba że spadniemy:> bo na dziś jesteśmy chyba najgorzej grającym zespołem w lidze.

ps jeśli chcemy już dziś mieć szansę na wygrane to niestety trza zawiesić projekt technicznej gry i prowadzenia meczu.Boukhari(który moim zdaniem nie gra najgorzej) - ława, bo jest za wolny do młócki.
Dwóch DM, Wilk i Sobol,przed nimi Garguła, Brożek, na skrzydłach Paljic(ew Kirm) i Mały - dać im zadania defensywne(asekuracja Brożka i Branko) i jedziemy z prostą piłką.Po godzinie można spróbować Riosa, Kirma czy Paljicia na podmęczonego rywala.Mało kombinowania, twarda gra i tyle

For_FuN_ 19.10.2010 00:44

Przede wszystkim to mamy uboga pod wzgledem technicznym kadre...dlatego to granie po ziemi nie bardzo nam wychodzi i dlatego tez Skorza probowal troche innej gry(bo widzial na co stac naszych kopaczy). Nie wymienimy kilkunastu(czy wiecej) podan na polowie przeciwnika, takie sa poprostu fakty. Rozumiem gdyby gral Kosowski, Szymkowiak, Uche, Frankowski czy Blaszczykowski...wtedy mozna sie cieszyc taka gra, a dzisiaj to 3 podanie laduje na aucie lub jest strata po zlym przyjeciu, itd.

1q2 19.10.2010 00:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 995778)
Przede wszystkim to mamy uboga pod wzgledem technicznym kadre...

To prawda, szczególnie że nie jest prosto grać przy takim skomasowaniu rywala na swojej połowie.Może głupie porównanie ale wiemy jak technicznie gra Barca i jak Inter się okopał to nawet takie kozaki nie były w stanie nic zrobić.

Wiadomo, my nie Barca, reszta nie Inter ale problem podobny.
Mówi się że jak za młodu się nie złapie techniki to potem już za późno.Ja myślę że to nie tak do końca.Każdy element można poprawić poprzez powtarzanie go na treningach, tylko niestety tego się w miesiąc nie zrobi.

yarow 19.10.2010 00:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 995767)
[...]

i tu jest cd-key ,na ktory Maaskant nic nie poradzi,polscy pilkarze nie potrafia myslec i grac jak w innych krajch ,bo ich tego nie uczono a nawet jesli ,to im sie tego nie chcialo cwiczyc.[...].

Jedno "ale". Podobno skład mamy teraz wybitnie międzynarodowy a wg niektórych, obcokrajowców w Wisle jest zbyt wielu.

kot 19.10.2010 01:33

Ja wiem, że obecnie, wbrew pozorom, prawdopodobnie można walczyć z ubogą Jagą czy Koroną lub nam podobną Legią i Amicą, o kolejnego mistrza podwórkowego i potem przepłacać piłkarzyków-pajacyków za ente kompromitacje pucharowe. :-/
Ja wiem, że można ztrudnić kolejnego trenera, układającego taktykę pod piłkarzy w dosłownym tego słowa znaczeniu tzn. z uwzględnieniem ich oczekiwań i możliwości. :lol:
Ja wiem, że można wrócić do systemu treningów 2 godzinnych 4 razy w tygodniu, co wystarcza pod zdobycie mistrza podwórkowego, lecz nie wystarcza już nawet na Eskimosów w pucharach :rotfl:
Ja wiem, że można inaczej niż Maaskant ustawiać drużynę, bo na tym polega możliwość wyboru. :idea:
Ja wiem, że można powtarzać w nieskończoność te same błędy w klubie, począwszy od ruletki trenerskiej, po kolejnych zbawców boiskowych za darmo lub z płyt DVD :shock:
Ja wiem, jak wiele znaczą mistrzowskie tytuły i jak bardzo warto je kolekcjonować, nawet przy świadomosci niemocy pucharowej, z którą wreszcie coś trzeba zrobić :-)
Ja wiem, że ........................... itd

Może najwyższy czas na poważne zmiany w drużynie i to naprawdę, godne najwyższego budżetu w Polsce i realne wobec stawianych sobie celów. Może czas na stabilizacje w klubie i jak najszybciej w kadrze piłkarskiej, aby przywrócić prymat krajowy, lecz w nowej, pucharowej już jakości. Może czas na zaufanie Holendrom i ich wspomaganie, aby ich męki i męki Wisły, skrócić do minimum, najlepiej do najblizszego okienka transferowego i przygotowawczego. Zaufajmy dyrektorowi sportowemu mistrzowskiego wtedy PSV. Może najwyższy czas na bazę i szkółkę treningową ME w najwyższym wydaniu. Może czas na zaplecze piłkarskie w wydaniu europejskim. Może najwyższy czas na Wisłę naprawdę profesjonalną. Mimo przejściowych niepowodzeń i niezrozumienia zmian u wielu pracowników, piłkarzy czy kibiców Wisły, wbrew presji wyników i żenady w wydaniu drużyny Wisły. Mimo tego wszystkiego, zaufajmy Holendrom czyli zaufajmy Cupiałowi z Basałajem i prośmy ich o cierpliwość tym razem, bowiem przed Holendrami stoi zadanie syzyfowe wręcz dla ich poprzedników, a dla nich miejmy nadzieję, że pionierskie w tym dobrym tego słowa znaczeniu. :>

arti 19.10.2010 06:02

Nie mamy najwyższego budżetu w Polsce, z tym ubóstwem Jagi i Korony to nie przesadzaj - Niedzielan, Franek czy Grosicki za czapkę gruszek tam nie grają. Może i mamy wiecej pieniedzy od nich, ale cóż - przeciekają miedZY palcami, znikają w niewiadomych(?) miejscach, są wyrzucane w błoto. To o czym wiadomo od kilku lat, teraz są skutki tych paru lat robienia na odwrót niż należy. A jaka będzie przyszłość? Quo vadis Wisło?

Lucas.B 19.10.2010 07:07

Odnośnie Holendra - bez sprowadzenia w większości swoich ludzi do sztabu szkoleniowego będzie mu bardzo trudno wprowadzać zmiany w drużynie czego dowodem są gra i wyniki osiągane przez zespół. Bez profesjonalisty od przygotowania fizycznego piłkarze pod względem motoryki będą wyglądali jak wyglądają - Bahr nie skończył żadnego kierunku dotyczącego tej dziedziny sportu - to były trener w dodatku marny po AWF-ie - równie dobrze mógłby uczyć dzieci na lekcjach WF-u z mniejszą szkodą dla Wisły. Łącznie miesiąc czasu przez przerwę na reprezentację a gramy do 60 minuty jako tako a potem cisza - to widać jak w jednostajnym tempem poruszają się zawodnicy. Dwa od czasu kiedy trenerem bramkarzy był był sprowadzony przez Petrescu szkoleniowiec nasi nie potrafią wznieść się na wyższy poziom od kilku już ładnych lat.

Maras 19.10.2010 07:11

Zagrożenie lawinowe w Wiśle po zwolnieniu Maaskanta

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,357...mpaign=1077762

emjot 19.10.2010 08:14

w temacie trener M. (ale też Cupiego) w DP komentarz Krzysztofa Kawy
do bólu prawdziwy

PAC 19.10.2010 10:08

Zwolnienie Maaskanta to najgorsze co może się stać. Jeżeli Cupiał zrobiłby coś takiego to byłby to wielki błąd. Jak można oczekiwać cudów od trenera który pracuje tak krótką z drużyną w której zaszły tak duże zmiany. Najpierw trzeba dać Holendrowi możliwość przepracowania z drużyną okresu przygotowawczego i zrobienia kilku transferów a potem od niego wymagać.

Smyrgu 19.10.2010 10:13

a propos zwalniania trenera...do raz
http://www.sport.pl/pilka/1,65085,85...Rijkaarda.html
a dwa - to wogole o czym mowa facet ma w spokoju pracowac przynajmniej rok albo inaczej zjedziemy na sam dol zarowno sportowo, organizacyjnie i z frekwencja na stadionie...spokoj,praca, spokoj, praca...tylko tak to widze :)

westersyl 19.10.2010 10:16

Osobiście widzę zalążek naprawdę dobrej gry jak na nasze możliwości. Przed Maaskantem oni nie potrafili wymienić nawet 5 podań.
Przeciętny kibic widział, że to wszystko trzymało się dzięki naszej solidnej obronie. Jesteśmy jak domek z kart któremu wyjęto podstawę budowy, on po prostu się zawalił.
Uczciwie mówiąc mimo tego że nam nie idzie mamy naprawdę sporo pecha. Jak wyglądałby mecz z Górnikiem gdyby Brożek zamiast próbować zagrywać do Małecki strzeliłby na bramkę ? Wtedy byłoby 1:0 mecz wyglądałby inaczej.

Trzeba spróbować chociaż powalczyć o te puchary.
Zastanawia mnie też to że nasz trener nie dostaje słów poparcia od włodarzy klubu w tak trudnym momencie. Tak samo było z Petrescu, nikt go nie wspierał.

AYALA 19.10.2010 10:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PAC (Post 995813)
Najpierw trzeba dać Holendrowi możliwość przepracowania z drużyną okresu przygotowawczego i zrobienie kilku transferów a potem od niego wymagać.

tylko niech to nie będą gracze 30 letni albo po kontuzjach a zawodnicy w miare młodzi i OFENSYWNI jak np Rios a tacy zawodnicy niestety sporo jak na nasze możliwości kosztują.

rafal777 19.10.2010 10:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 995683)
bardzo ciekawa wypowiedż na forum... Amiki:

http://forum.wiaralecha.pl/index.php...c=21821&st=195
w kontekście tego, że nie ma sensu wchodzic do europejskich pucharów zanim nie zbuduje się drużyny od podstaw:

Jakby wygrywali majstra co roku a w pucharach nic nie grali inaczej by pisali. Bo czy to przecież nie jest przypadek Wisły? W lidze hegemon latami a pucharach nic...

westersyl 19.10.2010 10:57

Według mnie powinno to odbyć tak, wyciągamy z tej rundy najwięcej ile się da. Zostawiamy zawodników którzy będą się odnajdować w filozofii gry trenera. Reszcie dziękujemy, sprowadzamy kilku nowych grajków i przy odrobinie szczęścia gramy w LE. Jest też inna opcja, nie udaję nam się zagrać w pucharach wtedy można się skoncentrować na zdobyciu mistrza i zbudowaniu solidnej ekipy na LM.
Kwestia jest tego czy Cupiał wytrzyma to wszystko... on chce mieć wszystko na dziś, a najlepiej na wczoraj.

coonta 19.10.2010 11:12

Problem leży w głowach zawodników. Cytując Billa Shankly: Lot of football success is in the mind. You must believe, you're the best and then make sure that you are. (Wiele sukcesów piłkarskich tkwi w głowie. Musisz uwierzyć, że jesteś najlepszy i potem udowodnić, że tak rzeczywiście jest.)Chęci może i są, ale...kurcze jakoś nie widać tych "....ików" w oczach. Wypowiedzi Żurawia i Pieti to jak narzekanie starych bab na rynku. E słaby jestem, kończę karierę, nie ma szans na majstra w tym roku z taka grą. What the fuck?? To po co wychodzą na treningi, na mecz? Wygląda to zasadę, jak inni zaczną grać i starać się, to ja też się postaram. Nie można czekać, aż maszynka zaskoczy, tylko trzeba robić wszystko, żeby zaskoczyła, nie czekać na cud, tylko do niego dążyć. Wychodząc na boisko powiedzieć sobie: będę zapierdalał za dwóch, będę gryzł trawę, ....a musi się udać!! A nie jączenie i narzekanie, że to źle, tamto źle. Amicorze przynajmniej mogą zwalić winę na murawę, a Wy chłopaki? Weźcie się w garść, pokażcie to co potraficie, a potraficie. Na nas zawsze możecie polegać, pomożemy jak możemy, a wy dajcie coś od siebie, żeby ten stadion drżał w posadach, żeby Wisła była Wisłą, żeby kopaczom z innych klubów drżały nogi jak zobaczą Was po drugiej stronie boiska. Jak to mówił Wójcik Janusz: panowie, kiełbasy do góry i golimy frajerów!!

Polecam lekturę:
http://www.sfd.pl/Piłkarskie_cytaty-t342863.html

PhantomRanger 19.10.2010 11:22

Zwolnienie Maaskanta znowu cofnie nas do punktu wyjścia. Co z tego, że przyjdzie nowy trener jak zostaną Brożki, Sobolewski, Łobodziński, Małecki? Moim zdaniem należy się pozbyć zawodników będących tu dłużej niż 5 lat. Sobolewski, Łobodziński, oba Brożki, Małecki + kilku innych już rozwijać się nie będą. Małecki osiadł na laurach i przestał się rozwijać i należy mu podziękować. Z nowych nabytków zostawiłbym: Riosa, Bunoze, Pajlicia i Branco, Wilka i Jovanicia. Boukhari dać czas do końca sezonu tak jak Boguskiemu, a reszcie natychmiast podziękować i poszukać w niższych ligach w Polsce.

lucas1906 19.10.2010 11:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PhantomRanger (Post 995837)
Zwolnienie Maaskanta znowu cofnie nas do punktu wyjścia. Co z tego, że przyjdzie nowy trener jak zostaną Brożki, Sobolewski, Łobodziński, Małecki? Moim zdaniem należy się pozbyć zawodników będących tu dłużej niż 5 lat. Sobolewski, Łobodziński, oba Brożki, Małecki + kilku innych już rozwijać się nie będą. Małecki osiadł na laurach i przestał się rozwijać i należy mu podziękować. Z nowych nabytkóww zostawiłbym: Riosa, Bunoze, Pajlicia i Branco, Wilka i Jovanicia. Boukhari dać czas do końca sezonu tak jak Boguskiemu, a reszcie natychmiast podziękować i poszukać w niższych ligach w Polsce.

Tak, tak masz rację. Pozbądźmy się wszystkich graczy, dla których słowo Wisła coś znaczy, a zatrudnijmy piłkarzy, których interesuję bardziej regularny wpływ pieniędzy na konto niż dobro klubu.

Donki 19.10.2010 11:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lucas1906 (Post 995839)
Tak, tak masz rację. Pozbądźmy się wszystkich graczy, dla których słowo Wisła coś znaczy, a zatrudnijmy piłkarzy, których interesuję bardziej regularny wpływ pieniędzy na konto niż dobro klubu.

A dla których graczy słowo Wisła cos znaczy ?:>

PhantomRanger 19.10.2010 11:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lucas1906 (Post 995839)
Tak, tak masz rację. Pozbądźmy się wszystkich graczy, dla których słowo Wisła coś znaczy, a zatrudnijmy piłkarzy, których interesuję bardziej regularny wpływ pieniędzy na konto niż dobro klubu.

Proszę podać zawodników, których obecnie interesuje coś więcej niż miesięczny wyciąg na koncie. Ja takiego nie znajduje. Teraz to w 100% wyrobnicy i im szybciej uświadomisz sobie, że lata przywiązania piłkarzy do klubów dawno już u nas minęły. Głowacki był ostatnią taką osobą, którą interesowało coś więcej niż kasa na koncie.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:00.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl