Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

Zienczuk8 01.06.2009 20:50

a nie wie ktos co tam u naszego przyjaciela, Emiliana?:)

PasiorWKS 01.06.2009 21:07

Grzeje ławę w Dynamie Bukareszt

grogoriogreg 01.06.2009 21:36

Może by tak spróbować go z powrotem do Wisełki ściągnąć :) ?

Najlepszy golkiper Wisły ostatnich lat, szkoda, że ten charakter...

Robek 01.06.2009 21:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lysy (Post 739049)
Jak dla mnie decyzja o zwolnieniu Petrescu to jedna z najlepszych jaką podjęli włodarze Wisły w tamtym okresie. Maciej Skorża pokazał, że nawet bez wielkich nazwisk w drużynie (Petrescu miał Błaszczykowskiego) potrafi odnieść sukces. Niech sobie rumun trenuje w swoim kraju, obchodzi mnie to tak jak zeszłoroczny śnieg :-)


pewnie ze tak
za Petrescu co to był za styl?, taki jak za Liczki:rotfl:
tylko obrona i obrona
a Wisła tak nie umie bo za Cupiała zawsze gra widowiskowo i ofensywnie żeby kibic sie cieszył
i tak ma byc :-P

fst 01.06.2009 22:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez grogoriogreg (Post 739148)
Może by tak spróbować go z powrotem do Wisełki ściągnąć :) ?

Najlepszy golkiper Wisły ostatnich lat, szkoda, że ten charakter...

Weź nawet nie żartuj. Dobry był, ale tak samo był kłamcą i potrafił zostawić klub za garść srebrników, a nie wierze, żeby miał u nas źle podczas swojego pobytu.
Tak czy siak, nie jest godzien reprezentowania naszych barw, a udowodnił to w bardzo dobitny sposób.

dudzon 01.06.2009 23:14

Szacunek dla Petrescu, zawsze powtarzałem że to jeden z najlepszych trenerów jakich Wisła miała ostatnio. Tyle że to nie był trener na to nasze zadupie i tumiwisizm... Jeżeli pokaże się z dobrej strony w Lidze Mistrzów, to kto wie może dostane oferte z Premier League, bo nazwisko ma tam już wyrobione..

jova 01.06.2009 23:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 738922)
Nie chce mi się z Tobą dyskutować ale na to ostatnie odpowiem.
Nie nadawał się bo u nas niestety miernota i nieróbstwo rządzi.Stąd m.in w Rumuni po raz kolejny będą grać w LM a u nas może w końcu się uda...może.Czy to przypadek?Czy wynik tego że w Rumunii się haruje a u nas opierdala?.Nie nadawał się także dlatego że był osobą zbyt niezależną a u nas jak wiadomo trza siedzieć cicho

Tam się haruje, tu opierdala. Tak łatwo można wszystko uzasadnić. Warunki treningowe, budżety i inne takie - to wszystko nieistotne detale.
Domyślam się, że taki Błaszczykowski też się opierdala w Niemczech? Przecież teraz gania aż miło patrzeć, a u Dana snuł się po boisku. Widać prawdziwa ciężka praca pod wodzą genialnego trenera to było dla niego zbyt wielkie wyzwanie. Dobrze, że może sobie chociaż pokopać piłkę u znanych z leserstwa Niemców.
Mówisz, że Petrescu był/jest niezależny? Raczej zbyt głupi by wiedzieć, że brudy pierze się w szatni, a pretensji do prezesa nie zgłasza się za pośrednictwem prasy.

1q2 01.06.2009 23:40

:D jasne -W Rumunii mają prawdziwe eldorado - tak jeśli chodzi o budżet jak i warunki treningowe...brnij dalej.

wolfy 02.06.2009 00:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jova (Post 739213)
Mówisz, że Petrescu był/jest niezależny? Raczej zbyt głupi by wiedzieć, że brudy pierze się w szatni, a pretensji do prezesa nie zgłasza się za pośrednictwem prasy.

Przeginasz. Może pora skończyć, zanim powiesz za dużo?
Rozumiem, że według Ciebie sukces Petrescu to zbieg okoliczności, absolutnie nie mający przełożenia na nasze warunki ligowe. Twierdzisz też, że zawdzięcza go klasie rumuńskich piłkarzy ( przeciwnicy sprowadzali swoich z Mozambiku ), ich wyszkoleniu, mentalności, budżetom klubów i ogólnej "dziwności" ligi rumuńskiej ( cokolwiek przez to rozumiesz ). Ba, być może istotne znaczenie miał też kolor strojów Unirei, kto wie?
Nieważnie. Jeżeli o mnie chodzi, możesz snuć tutaj dowolnie deliryczne wizje, pod jednym wszak warunkiem - postaraj się nikogo nie obrażać. Czuj się ostrzeżony.

FraMat 02.06.2009 01:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jova (Post 738861)
Nie zrozumieliśmy się. Może opisałem to zbyt skrótowo. Chodziło mi o to, ze jego zawodnicy nie bedą posiadali przewagi taktycznej nad rywalami, stąd ich wyszkolenie bedzie zdecydowanie najistotniejszym czynnikiem determinujacym wyniki.

skąd takie wnioski?
Oglądałeś choziaż jeden mecz Unirei?

Unirea miala nad innymi zespołami zdecydowaną przewage taktyczną. Hard work Dana polega na wdrażaniu taktyki.
Dinamo, ktore łatwo przedostawalo sie pod bramkę innych druzyn w meczu z Unireą biegalo jak potluczone, bo obrona wyszkolona przez Dana (obrona calej druzyny) nie pozwalała na cokowliek
Timisoara, ktora gra super ładną piłkę nic nie mogła poradzić na przesuwanie blokow Unirei.

Wyszkolenie techniczne tych pilkarzy jest średnie - to średni poziom środkowoeuropejski.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PasiorWKS (Post 739128)
Grzeje ławę w Dynamie Bukareszt

bzdura
Gra w Dinamie
Ostatnio jest zawsze w wyjściowym skladzie.

Skąd biora się tacy znaffffcy?

1q2 02.06.2009 02:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 739231)

Wyszkolenie techniczne tych pilkarzy jest średnie - to średni poziom środkowoeuropejski.

Ja bym nawet mógł się kłócić czy to umownie rzecz biorąc- średnio-europejski poziom.Jeśli chodzi o skład to Unirea żadnego szału nie robi i robić nie może bo nie ma wielkiego budżetu - choć trzeba przyznać że kase za Stancu(jakieś 2 mln euro) - zainwestowali w całości.
Ta drużyna bazuje w dużej mierze na żelaznej taktyce oraz znakomitym przygotowaniu fizycznym - pięknego futbolu nie grają ale grają bardzo konsekwentnie i wykosili wszystkich potentatów.W tej drużynie praktycznie nie ma żadnej gwiazdy.A co jeszcze lepsze, w całej rundzie (16 meczy) stracili.....5 bramek

ps dawaj jakieś njusy jak coś ciekawego przeczytasz co do zbliżającego się meczu ze Steauą ,bo może by jakiś pieniądz zarobić na nim:)

jova 02.06.2009 03:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 739220)
:D jasne -W Rumunii mają prawdziwe eldorado - tak jeśli chodzi o budżet jak i warunki treningowe...brnij dalej.

Naucz się czytać ze zrozumieniem, ok? Nikt nie mówi o żadnym eldorado. Sprzedają zawodników za większe kwoty niż my? Sprzedają. Drożej kupują? Kupują. Więcej im płacą? Płacą. Stąd mają lepsze warunki niż w Polsce.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 739225)
Przeginasz. Może pora skończyć, zanim powiesz za dużo?
Rozumiem, że według Ciebie sukces Petrescu to zbieg okoliczności, absolutnie nie mający przełożenia na nasze warunki ligowe. Twierdzisz też, że zawdzięcza go klasie rumuńskich piłkarzy ( przeciwnicy sprowadzali swoich z Mozambiku ), ich wyszkoleniu, mentalności, budżetom klubów i ogólnej "dziwności" ligi rumuńskiej ( cokolwiek przez to rozumiesz ). Ba, być może istotne znaczenie miał też kolor strojów Unirei, kto wie?
Nieważnie. Jeżeli o mnie chodzi, możesz snuć tutaj dowolnie deliryczne wizje, pod jednym wszak warunkiem - postaraj się nikogo nie obrażać. Czuj się ostrzeżony.

Może pójdziesz wlepić ostrzeżenia wszystkim osobnikom, którzy regularnie mieszają Łobodzińskiego z błotem zamiast używać przywilejów moderatora by uzyskać przewagę w dyskusji? Wyraziłem opinię i ją uzasadniłem. Nie użyłem przy tym wulgaryzmów. Jakiego słowa/zwrotu miałem użyć by wyrazić tą myśl w sposób dozwolony? "Inteligentny inaczej"?

Przy okazji - nie uczono Was (Wolfy, 1q2), że w dyskusji nie wypada przekręcać i wyolbrzymiać wypowiedzi oponenta? Takie rozszerzenia cudzych poglądów to naprawdę prosta sztuczka, ale działa tylko przy założeniu, że postronni obserwatorzy to idioci niezdolni zauważyć manipulacji. Aż tak nisko cenicie naszych współforumowiczów?

Nie twierdzę, że osiągnięcie Petrescu to zbieg okoliczności. Twierdzę, że by coś takiego mogło się zdarzyć to poza pracą trenera musi zajść wiele istotnych, sprzyjających okoliczności zupełnie niezależnych od szkoleniowca. Dodatkowo wskazuję, że naprawdę nie trzeba być geniuszem trenerskim by coś takiego osiągnąć (w lidze nienależącej do topowych) i przywołuję przykład Lenczyka. Twierdzę, że ewentualne sukcesy W PUCHARACH Petrescu będzie zawdzięczał wyszkoleniu rumuńskich piłkarzy, a nie, że ich wyszkolenie da Unirei przewagę nad rywalami ligowymi. Nie twierdzę, ze Rumuni mają bogatą ligę. Jedynie podkreślam, że bogatszą niż Polska. Mam nadzieję, że teraz wyraziłem się na tyle jasno, że obaj będziecie w stanie ogarnąć moje myśli.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 739231)
Unirea miala nad innymi zespołami zdecydowaną przewage taktyczną. Hard work Dana polega na wdrażaniu taktyki.

To samo pisałeś o grze Danowej Wisły, a w niej nie było krzty taktyki.
Powrót do defensywnej formacji i ustawienie się w strefach gdy rywal ma piłkę to małe piwo. Trudniej jest sprawić, by zawodnicy nie głupieli gdy już ją odbiorą, by dobrze wymieniali się strefami, asekurowali, itd. Gdy ma się do dyspozycji piłkarzy dobrze wyszkolonych problemy mogą być praktycznie niewidoczne. Gdy ma się do dyspozycji kopaczy słabszych albo nie potrafi się prawidłowo wprowadzić taktyki akcje zaczynają się i kończą na wykopach byle dalej.

tofik 02.06.2009 09:16

Czyli wszystko się zgadza. Jak Dan ma drużynę no-nameów, która maksymalnie mu się podporządkuje, to robi wynik. Identyczna historia była w Sportul, gdzie trenował przed przyjściem do Wisły.

Schody zaczynają się, jak piłkarze mają coś do powiedzenia. Charakter Dana plus charakter zawodników = mieszanka wybuchowa. Dlatego niecierpliwie czekam, jak zacznie trenować gwiazdorską Steauę lub reprezentację Rumunii :)
Aha i żeby nie było. Gratuluję mistrzostwa Danowi. Bo wynik jest wynik.

FraMat 02.06.2009 09:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jova (Post 739236)
To samo pisałeś o grze Danowej Wisły, a w niej nie było krzty taktyki.
Powrót do defensywnej formacji i ustawienie się w strefach gdy rywal ma piłkę to małe piwo. Trudniej jest sprawić, by zawodnicy nie głupieli gdy już ją odbiorą, by dobrze wymieniali się strefami, asekurowali, itd. Gdy ma się do dyspozycji piłkarzy dobrze wyszkolonych problemy mogą być praktycznie niewidoczne. Gdy ma się do dyspozycji kopaczy słabszych albo nie potrafi się prawidłowo wprowadzić taktyki akcje zaczynają się i kończą na wykopach byle dalej.

w grze Danowej Wisly nie było ani krzty taktyki?
Wybacz, ale nie będę dyskutował.... To bez sensu gdy ktos ma klapki na oczach

Co do Unirei - gra ona teraz świetny atak pozycyjny, zawodnicy doskonale wiedza co zrobic z piłką, jak ustawiac się na boisku, żeby pilke mozna było wymieniac w nieskończonośc na polowie przeciwnika i zaganiać biedactwa na śmierć, potrafią przeprowadzić błyskawiczne kontrataki, potrafię zmieniac ustawienia w razie potrzeby i zmieniać systemy, potrafią calymi blokami przesuwać akcje do przodu.
Nie jest to ładne dla oka - to nie Barca, ale czy dzisiejsza Wisła gra ładnie?
Wiekszości wystarczą sukcesy i dwa z rzędu mistrzostwa. A nikt nie widzi, że Wisła gra brzydko.
Śmiem twierdzic, jak zresztą wielu to uczyniło że gdyby Danowa Wisła miała Brożka choc w połwoie tak skutecznego jak w ostatnich dwóch sezonach, Wisła Danowa miałaby o wiele lepszy bilans.
Nie znaczy to, ze Dan zostałby na stanowisku.
Jak napisano w ostatnio cytowanym artykule na portalu: każdy trener przychodzący do Wisły musi zmierzyc sie ze starszyzną, ktora za Kasperczaka była motorem napędowym, aby potem stac sie kamieniem młyńskim u szyi, czy cos takiego.

Tyle tytułem Unirei i w związku z tym Wisły.

Podając wieści o sukcesie Dana (tak, sukcesie, a nie przypadku) w dziale "Byli..." nie miałem zamiaru wyowłac kolejnej niepotrzebnej dyskusji.
Chciałem, żeby ci, ktorzy cenili Dana mogli mu pogratulować, ale nie sądzilem, że znajda się tacy, ktorzy przy okazji będa chcieli mu dokopać.

Dive Pirate 02.06.2009 10:38

Nie gramy teraz pięknej piłki ale za z całym szacunkiem za Petrescu graliśmy jeszcze bardziej siermiężnie wręcz nie dało się tego oglądać. Teraz przynajmniej próbujemy coś klepnąć po ziemi i skrzydłami a za Dana długa dzida była podstawą taktyki.
Osobiście nie mam nic do niego i szczerze się cieszę z sukcesu Unirei, której ani jednego meczu nie oglądałem więc nie mogę nic na ten temat powiedzieć. Natomiast oglądałem każdy mecz Wisełki za Petrescu i właśnie tak ją zapamiętałem.

1q2 02.06.2009 17:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 739283)
Chciałem, żeby ci, ktorzy cenili Dana mogli mu pogratulować, ale nie sądzilem, że znajda się tacy, ktorzy przy okazji będa chcieli mu dokopać.

hehe, coś chyba jednak przeoczyłeś - Jova ma jakiegoś alerta zainstalowanego i gdy tylko ktoś napisze Dan albo Petrescu to od razu się zjawia:) - a po co marnować swój czas by pisać o kimś kogo ma się w dupie, to juz pozostanie zagadką.

sharkey 02.06.2009 18:29

Mimo, że za Danem nigdy nie przepadałem to i tak trzeba mu pogratulować bo jeżeli wszystko utrzyma się tak jak jest w tym momencie to zdobędzie mistrzostwo Rumunii co na pewno jest nie lada osiągnięciem jak na klub, który jest z kilkunastotysięcznego miasteczka!

Gratulacje Dan!

Wojtas 02.06.2009 18:45

Juz o tym kiedys pisalem

Dan Petresku nigdy nie umrze na tym forum :)

A jesli juz o nim :) (ha ha) to naprawde jestem pod wielkim wrazeniem,zrobic z malutkim miastem Majstra Rumunii gdzie gra Steua ,Rapid czy Cluj to naprawde Cos .

Szacunek dla Dana ale ktos dobrze napisal dobrze mu szlo jak pilkarze nie maja sily przebicia,ciekawe jak dostanie lepsza druzyne gdzie gwiazdki bedą mu podstakiwac .Wtedy bedzie mial schody.

mic 03.06.2009 11:02

Gornik zwolnil Kasperczaka

http://sport.interia.pl/pilka-nozna/...rczaka,1317390

zieniu.nazawsze 03.06.2009 11:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mic (Post 739815)

Cytat:

nie ma tu już dla mnie miejsca
ciekawe co biedny teraz zrobi

Maciuś 03.06.2009 11:22

Do Muzinów pojdzie.

Dive Pirate 03.06.2009 11:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciuś (Post 739833)
Do Muzinów pojdzie.

Hahaha jest prawdopodobne aczkolwiek tam też się trochę spalił.

As 03.06.2009 18:50

Co do Petrescu to o ile dobrze pamietam jak go po chamsku wyrzucano to Wisla byla na drugim miejscu!! A potem jak przyszlo tych kilku wynalazkow to skonczylismy sezon na 8 miejscu! Czy komus trzeba bardziej jaskrawy przyklad nakreslic? Roznica w umiejetnosciach Dana i jego nastepcy jest az nadto widoczna.

1q2 03.06.2009 22:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 740105)
Co do Petrescu to o ile dobrze pamietam jak go po chamsku wyrzucano to Wisla byla na drugim miejscu!! A potem jak przyszlo tych kilku wynalazkow to skonczylismy sezon na 8 miejscu! Czy komus trzeba bardziej jaskrawy przyklad nakreslic? Roznica w umiejetnosciach Dana i jego nastepcy jest az nadto widoczna.

Nie budź trola, proszę Cię:>

A co do mistrza to nie jest takie pewne jeszcze - jutro decyzja dotyczaca -6 punktów dla Timisoary - Jeśli bedzie pozytywna dla tego klubu Unirea musi wywalczyć...minimum 1 punkt w ostatnim meczu ze Steauą.:)

__Cobra__ 05.06.2009 17:22

Cytat:

Motyka zgłosił, Jurka wybrali. Fajne to stowarzyszenie...
5 czerwca 2009 - 14:43

Pisaliśmy niedawno o stowarzyszeniu trenerów, w którym skarbnikiem zarządu - wedle KRS - jest Dariusz Kubicki, zwany w pewnych kręgach i z pewnych przyczyn Dariuszem K. Ale to nie koniec ciekawych informacji, które wypływają z organizacji zrzeszającej polskich szkoleniowców. Otóż w czasie ostatnich wyborów do Komisji Rewizyjnej dostał się... Jerzy Engel junior, zwany w pewnych kręgach i z pewnych przyczyn Jerzym E. juniorem. Tak, teraz Jureczek będzie szeryfem, który sprawdzi, czy wśród szkoleniowców nie dochodzi do żadnych nadużyć i czy wszystko odbywa się z poszanowaniem zasad etyki.

Co ciekawe, Jerzy Engel junior kandydował początkowo do zarządu organizacji (jak wiadomo, osiągnął w trenerce tyle, że miejsce w zarządzie mu się należy - podobno wygrał Ligę Mistrzów zespołem Malmoe w Championship Managerze). A wiecie kto zgłosił z sali jego kandydaturę do zarządu? Nie, nie tata. Zrobił to Marek Motyka!

W tym momencie warto przypomnieć historię sprzed lat. Motyka prowadził Tłoki Gorzyce i w barażach spotkał się z Radomiakiem, prowadzonym przez Jerzego Engela juniora. Niestety, przegrał, ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło - szybciutko Jerzy Engel zatrudnił go w Polonii Warszawa.

weszlo.com teksty mają dobre :) :D

Silvestro 05.06.2009 18:48

Maciej Żurawski na Cyprze
gaw 02-06-2009, ostatnia aktualizacja 02-06-2009 13:17

Były kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski Maciej Żurawski będzie w nowym sezonie występował w drużynie wicemistrza Cypru - Omonii Nikozja.
O podpisaniu umowy z polskim piłkarzem, który ostatnie półtora roku spędził w greckiej Larisie, poinformował klub na stronie internetowej, powołując się na prezesa Miltiadisa Neophytou. Wiadomość uzupełniło duże zdjęcie Żurawskiego w koszulce reprezentacji Polski.

FraMat 06.06.2009 18:41

Prasa rumuńska prześciga się w peanach an cześć Dana Petrescu i usiłuje znaleźć sekrety jego sukcesu.
Oto fragmenty z jednego z takich artykułów:

Cytat:

Myślenie contra kasa

Nieopisywane wcześniej metody Dana Petrescu, niskie nakłady finansowe, ale za to robione z głową, oraz całkowita dyskrecja właściciela klubu, to wszystko, czego zabrakło w tym sezonie zespołom Steauy, Dinamo, CFR i Timisoary.

1 sekret Unirei: metoda Realu Madryt, zgrupowanie po meczu

Dan Petrescu wprowadził od początku tego sezonu nową zasadę: po każdym meczu piłkarze udają się na zgrupowanie. Metodę tę podpatrzono od Realu Madryt, gdzie czyni się takod 7-8 lat. Jakie jest uzasadnienie? Organizmy piłkarzy po meczu znajdują się na niskim poziomie wydolności pod względem fizycznym, jeśli jeszcze wypadną sobie wtedy na imprezkę do klubu, przez dwa dni nie będą mogli trenować. Teraz natomiast pozostają na zgrupowaniu i jeśli nawet nie mogą zasnąć ze zmęczenia to pozostają w swoich pokojach i po dwóch dniach osiągają optymalną, fizyczną formę, wyjaśnia Narcis Raducan, dyrektor sportowy Unirei. A rezultat? Urzicenii to najlepiej fizycznie przygotowana drużyna do sezonu.

A jak jest u tych wielkich?

W Dinamo swoboda
Przeciwnie, w Dinamo gracze otrzymują od razu dzień wolny i wielu z nich natychmiast udaje się na dyskoteki, żeby świętować. Wielokrotnie piłkarze tacy jak Torje, Tamaş, Moţi i Izvoranu bawili się tam aż do rana i płacili kary klubowi. Kibice oskarżają: zgromadziliśmy w naszym klubie najwięcej imprezowiczów…

2 sekret Unirei: Zawodnicy zawieszeni i kontuzjowani też są na wszystkie zgrupowaniach i treningach

Dan Petrescu zmusza wszystkich piłkarzy, nieważne czy są kontuzjowani czy zawieszeni, do udziału we wszystkich zajęciach. A rezultat? Wszyscy gracze znają program drużyny i znajdują się pod ścisłą kontrolą, także i ci, którzy z różnych powodów nie wystąpią w najbliższych spotkaniach.

A jak jest u tych wielkich?

Jedni na boisku, inni w lokalach
Najbardziej widoczny odwrotny przykład pochodzi z Rapidu, a więc drużyny, która w tym sezonie traci 15 pkt do Unirei. Brazylijczyk Pitbull chodzi sobie po lokalach, kiedy jest kontuzjowany i nie znajduje się w składzie drużyny.

3 sekret Unirei: stabilizacja na stanowisku trenera to cel najwazniejszy

Dopiero w tym roku ujawniono, że kiedy pojawiła się tylko pogłoska, że ,Gigi Becali ze Steauy chce Dana Petrescu u siebie, szef Unirei wezwał „Borsuka” i zaproponował mu przedłużenie kontraktu o 3 lata i podwyżkę zarobków do 500.000 euro roczne. Natychmiast ogłoszono, że Dan zostaje.

A jak jest u tych wielkich?

Steaua i CFR, 7 trenerów w 10 miesięcy
Nie tylko, że rywalom Unirei brakuje takiej stabilizacji to jeszcze popadają w przesadę. Mistrz i wicemistrz z ubiegłego roku miały na ławce w tym sezonie 7 trenerów. Co to dało? CFR jest na 4 miejscu a Steaua na 5 miejscu za Urziceni.


4 sekret Unirei: Niewielkie pieniądze zainwestowane z głową

W Unirei średnia zarobków nie przekracza 100.000 euro, ponieważ nie ma tam żadnych gwiazd, które mogłyby zdestabilizować budżet. Co więcej, Mara, który zarabiał prawie 200.000 euro, został oddany za darmo zimą. Był wtedy kryzys finansowy i Unirea wolała się zabezpieczyć, by nie mieć potem poważniejszych kłopotów.
3,1 miliony euro to łączna suma jaką Unirea wydała w tym roku na pensje i premie piłkarzy znajdując sie w tej klasyfikacji na 9 miejscu w lidze.

A jak jest u tych wielkich?

Pieniądze wyrzucone w błoto
W Dinamo, średnia zarobków jest 3-4 razy wyższa niż w Urziceni. Na przykład Lobonţ, Mitea i Zicu zarabiają po około 400.000 dolarów. Piłkarz Steauy Semedo zarabia 250.000 euro a Arthuro zarobił jesienią 300.000 euro, 4 razy tyle ile zarabiają Onofraş czy Bilaşco z Unirei prez rok.

17,3 miliony euro to suma jaką Steaua i Dinamo przeznaczyły dla swoich piłkarzy w postaci pensji i premii.


5 sekret Unirei: Arlauskis trenuje nawet gdy trener zwalnia go z tego obowiązku

Dlaczego Urziceni miało w tym sezonie najbardziej wartościowego i równo grającego bramkarza? Oto jeden z sekretów litewskiego bramkarza Unirei. Ujawnia to trener bramkarzy, Dumitru Stîngaciu: "Podczas jednego z treningów w ubiegłym roku, wiał silny wiatr. Ogłosiłem, że przekładamy trening, bo piłka wyprawiała cuda w czasie lotu. On się na mnie obraził i powiedział, że trzeba trenować w takich warunkach, żeby nie stracić ani jednego dnia. Sam wyszedł na boisko i musiałem z nim ćwiczyć”.


A jak jest u tych wielkich?

Dayro bardziej przejmuje się fryzurą niż treningiem
Całkiem inną postawę widzimy u gwiazdy Steauy, Dayro Moreno. Spóźnia się na każdy trening , bo tyle czasu zajmuje mu układanie i żelowanie włosów.

6 sekret Unirei: Pracodawca nie wtrąca się

Dumitru Bucşaru dał wolną rękę Danowi Petrescu i nigdy nie zawraca mu głowy. „Nie znaczy to, że nie rozmawiamy. Podczas meczu, siedząc w loży wypowiada się na temat różnych elementów gry, poszczególnych piłkarzy czy dokonywanych zmian i przeważnie ma rację. Zna się na piłce, ale mówi, że zatrudnił trenera więc nie wtrąca się do jego pracy” powiedział Narcis Raducan, dyrektor sportowy klubu.

A jak jest u tych wielkich?

Decyzje ponad głową trenera
Określenie „autorytet trenera” jest w przypadku Steauy zwykłym nadużyciem. „Byłem zszokowany, kiedy zadzwonił do mnie w czasie meczu nakazując zmianę piłkarza” , powiedział Hagi, pierwszy z trenerów, który ujawnił trenerskie zapędy właściciela klubu Gigiego Becali.


skeba 07.06.2009 20:32

Dziś bramkę dla Nigerii zdobył Kalu Uche. Szkoda, bo koleś jest naprawdę niezły

Adasss 07.06.2009 21:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skeba (Post 742114)
Dziś bramkę dla Nigerii zdobył Kalu Uche. Szkoda, bo koleś jest naprawdę niezły

... i szkoda, że jeszcze imię zmienił na Ikechukwu ;)

Inna sprawa, że Kalu też grał i zaliczył całe 90 minut.

skeba 07.06.2009 21:37

Ikechukwu Uche 2 minuta
Kalu Uche (pen) 73 minuta
Victor Nsofor Obinna 78 minuta

Tutaj masz strzelców bramek

WhiteStarDvisionTheBest 07.06.2009 22:00

Kalu to był pro gracz :)...jako jedyny z tamtej Wisły gra w dobrym klubie regularnie..bo co by nie mówić Zuraw tylko jeden sezon,Kosa co sezon nowy klub z roku na rok coraz słabszy,Szymek też nic specjalnego,nie wspominając już o Gorawskim czy chociażby Strąku:)

LeQ 07.06.2009 22:13

No bo to jest właśnie stereotyp polskiego piłkarza że furory nie robią.A po za tym Kalu to nie polak :D.Jakby trenerem reprezentacji polski był Leo w czasie gry Kalu u Nas to dawno byłby polakiem:lol:.Odchodzą z klubów polskich przed eliminacjami do europejskich pucharów albo w trakcie i szaleją na ławkach(nie pisze o wszystkich). Z resztą nie tylko byli zawodnicy Wisły maja ten problem.Jestem ciekaw jak sobie poradzą Baszczu i Zieniu i o ile odejdzie Paweł Brożek w lepszych ligach.

WhiteStarDvisionTheBest 07.06.2009 22:30

Zieniu i Bszczu to juz raczej nie jadą robić kariery tylko zarobić i to do srednich klubów więc raczej bedą grać regularnie,co do Brożka to mocno licze że sobie poradzi jeśli już odejdzie.z Kalu to by różnie mogło być hehe...jakismenago by mu naopowiadał,że ma szanse grac w reprezentacji Brazyli i tyle by go Polska widziała:P..to taka mała szydera w strone Ajaxu :D

Adasss 08.06.2009 13:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skeba (Post 742178)
Ikechukwu Uche 2 minuta
Kalu Uche (pen) 73 minuta
Victor Nsofor Obinna 78 minuta

Tutaj masz strzelców bramek

Niestety nie widzę żadnego linka. Ja posiłkowałem się stroną FIFA:
http://www.fifa.com/worldcup/prelimi...329/index.html

IncognitoTSW 08.06.2009 17:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WhiteStarDvisionTheBest (Post 742191)
Kalu to był pro gracz :)...jako jedyny z tamtej Wisły gra w dobrym klubie regularnie..bo co by nie mówić Zuraw tylko jeden sezon,Kosa co sezon nowy klub z roku na rok coraz słabszy,Szymek też nic specjalnego,nie wspominając już o Gorawskim czy chociażby Strąku:)

Szymek w Turcji był prawdziwą gwiazdą i dalej jest tam niezwykle popularny wśród kibiców Trabzonu

zim zum 08.06.2009 21:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skeba (Post 742178)
Ikechukwu Uche 2 minuta
Kalu Uche (pen) 73 minuta
Victor Nsofor Obinna 78 minuta

Tutaj masz strzelców bramek

Ikechukwu Uche 2' -
Victor Nsofor Obinna (pen) 73' -
Victor Nsofor Obinna 78'


www.soccerstand.com

brylant17 09.06.2009 12:56

nigdy tego nie zapomne


http://www.youtube.com/watch?v=QQFeDU-Wj8M

royalmichael 09.06.2009 13:29

Co ciekawe wszyscy którzy brali udział w tej akcji nie grają już w Wiśle/nie mogą sobie wywalczyć miejsca w podstawowym skladzie - Baszczyński-Zieńczuk-Jirsak-Cleber

saklak1906 09.06.2009 13:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 742841)



To byly piekne chwile

Emilio 09.06.2009 14:07

Fajnie byłoby kiedyś zorganizować taki mecz oldbojów typu Żurawski, Kosowski, Szymkowiak itd. kontra obecna Wisła :)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:55.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl