![]() |
a nie wie ktos co tam u naszego przyjaciela, Emiliana?:)
|
Grzeje ławę w Dynamie Bukareszt
|
Może by tak spróbować go z powrotem do Wisełki ściągnąć :) ?
Najlepszy golkiper Wisły ostatnich lat, szkoda, że ten charakter... |
Cytat:
pewnie ze tak za Petrescu co to był za styl?, taki jak za Liczki:rotfl: tylko obrona i obrona a Wisła tak nie umie bo za Cupiała zawsze gra widowiskowo i ofensywnie żeby kibic sie cieszył i tak ma byc :-P |
Cytat:
Tak czy siak, nie jest godzien reprezentowania naszych barw, a udowodnił to w bardzo dobitny sposób. |
Szacunek dla Petrescu, zawsze powtarzałem że to jeden z najlepszych trenerów jakich Wisła miała ostatnio. Tyle że to nie był trener na to nasze zadupie i tumiwisizm... Jeżeli pokaże się z dobrej strony w Lidze Mistrzów, to kto wie może dostane oferte z Premier League, bo nazwisko ma tam już wyrobione..
|
Cytat:
Domyślam się, że taki Błaszczykowski też się opierdala w Niemczech? Przecież teraz gania aż miło patrzeć, a u Dana snuł się po boisku. Widać prawdziwa ciężka praca pod wodzą genialnego trenera to było dla niego zbyt wielkie wyzwanie. Dobrze, że może sobie chociaż pokopać piłkę u znanych z leserstwa Niemców. Mówisz, że Petrescu był/jest niezależny? Raczej zbyt głupi by wiedzieć, że brudy pierze się w szatni, a pretensji do prezesa nie zgłasza się za pośrednictwem prasy. |
:D jasne -W Rumunii mają prawdziwe eldorado - tak jeśli chodzi o budżet jak i warunki treningowe...brnij dalej.
|
Cytat:
Rozumiem, że według Ciebie sukces Petrescu to zbieg okoliczności, absolutnie nie mający przełożenia na nasze warunki ligowe. Twierdzisz też, że zawdzięcza go klasie rumuńskich piłkarzy ( przeciwnicy sprowadzali swoich z Mozambiku ), ich wyszkoleniu, mentalności, budżetom klubów i ogólnej "dziwności" ligi rumuńskiej ( cokolwiek przez to rozumiesz ). Ba, być może istotne znaczenie miał też kolor strojów Unirei, kto wie? Nieważnie. Jeżeli o mnie chodzi, możesz snuć tutaj dowolnie deliryczne wizje, pod jednym wszak warunkiem - postaraj się nikogo nie obrażać. Czuj się ostrzeżony. |
Cytat:
Oglądałeś choziaż jeden mecz Unirei? Unirea miala nad innymi zespołami zdecydowaną przewage taktyczną. Hard work Dana polega na wdrażaniu taktyki. Dinamo, ktore łatwo przedostawalo sie pod bramkę innych druzyn w meczu z Unireą biegalo jak potluczone, bo obrona wyszkolona przez Dana (obrona calej druzyny) nie pozwalała na cokowliek Timisoara, ktora gra super ładną piłkę nic nie mogła poradzić na przesuwanie blokow Unirei. Wyszkolenie techniczne tych pilkarzy jest średnie - to średni poziom środkowoeuropejski. Cytat:
Gra w Dinamie Ostatnio jest zawsze w wyjściowym skladzie. Skąd biora się tacy znaffffcy? |
Cytat:
Ta drużyna bazuje w dużej mierze na żelaznej taktyce oraz znakomitym przygotowaniu fizycznym - pięknego futbolu nie grają ale grają bardzo konsekwentnie i wykosili wszystkich potentatów.W tej drużynie praktycznie nie ma żadnej gwiazdy.A co jeszcze lepsze, w całej rundzie (16 meczy) stracili.....5 bramek ps dawaj jakieś njusy jak coś ciekawego przeczytasz co do zbliżającego się meczu ze Steauą ,bo może by jakiś pieniądz zarobić na nim:) |
Cytat:
Cytat:
Przy okazji - nie uczono Was (Wolfy, 1q2), że w dyskusji nie wypada przekręcać i wyolbrzymiać wypowiedzi oponenta? Takie rozszerzenia cudzych poglądów to naprawdę prosta sztuczka, ale działa tylko przy założeniu, że postronni obserwatorzy to idioci niezdolni zauważyć manipulacji. Aż tak nisko cenicie naszych współforumowiczów? Nie twierdzę, że osiągnięcie Petrescu to zbieg okoliczności. Twierdzę, że by coś takiego mogło się zdarzyć to poza pracą trenera musi zajść wiele istotnych, sprzyjających okoliczności zupełnie niezależnych od szkoleniowca. Dodatkowo wskazuję, że naprawdę nie trzeba być geniuszem trenerskim by coś takiego osiągnąć (w lidze nienależącej do topowych) i przywołuję przykład Lenczyka. Twierdzę, że ewentualne sukcesy W PUCHARACH Petrescu będzie zawdzięczał wyszkoleniu rumuńskich piłkarzy, a nie, że ich wyszkolenie da Unirei przewagę nad rywalami ligowymi. Nie twierdzę, ze Rumuni mają bogatą ligę. Jedynie podkreślam, że bogatszą niż Polska. Mam nadzieję, że teraz wyraziłem się na tyle jasno, że obaj będziecie w stanie ogarnąć moje myśli. Cytat:
Powrót do defensywnej formacji i ustawienie się w strefach gdy rywal ma piłkę to małe piwo. Trudniej jest sprawić, by zawodnicy nie głupieli gdy już ją odbiorą, by dobrze wymieniali się strefami, asekurowali, itd. Gdy ma się do dyspozycji piłkarzy dobrze wyszkolonych problemy mogą być praktycznie niewidoczne. Gdy ma się do dyspozycji kopaczy słabszych albo nie potrafi się prawidłowo wprowadzić taktyki akcje zaczynają się i kończą na wykopach byle dalej. |
Czyli wszystko się zgadza. Jak Dan ma drużynę no-nameów, która maksymalnie mu się podporządkuje, to robi wynik. Identyczna historia była w Sportul, gdzie trenował przed przyjściem do Wisły.
Schody zaczynają się, jak piłkarze mają coś do powiedzenia. Charakter Dana plus charakter zawodników = mieszanka wybuchowa. Dlatego niecierpliwie czekam, jak zacznie trenować gwiazdorską Steauę lub reprezentację Rumunii :) Aha i żeby nie było. Gratuluję mistrzostwa Danowi. Bo wynik jest wynik. |
Cytat:
Wybacz, ale nie będę dyskutował.... To bez sensu gdy ktos ma klapki na oczach Co do Unirei - gra ona teraz świetny atak pozycyjny, zawodnicy doskonale wiedza co zrobic z piłką, jak ustawiac się na boisku, żeby pilke mozna było wymieniac w nieskończonośc na polowie przeciwnika i zaganiać biedactwa na śmierć, potrafią przeprowadzić błyskawiczne kontrataki, potrafię zmieniac ustawienia w razie potrzeby i zmieniać systemy, potrafią calymi blokami przesuwać akcje do przodu. Nie jest to ładne dla oka - to nie Barca, ale czy dzisiejsza Wisła gra ładnie? Wiekszości wystarczą sukcesy i dwa z rzędu mistrzostwa. A nikt nie widzi, że Wisła gra brzydko. Śmiem twierdzic, jak zresztą wielu to uczyniło że gdyby Danowa Wisła miała Brożka choc w połwoie tak skutecznego jak w ostatnich dwóch sezonach, Wisła Danowa miałaby o wiele lepszy bilans. Nie znaczy to, ze Dan zostałby na stanowisku. Jak napisano w ostatnio cytowanym artykule na portalu: każdy trener przychodzący do Wisły musi zmierzyc sie ze starszyzną, ktora za Kasperczaka była motorem napędowym, aby potem stac sie kamieniem młyńskim u szyi, czy cos takiego. Tyle tytułem Unirei i w związku z tym Wisły. Podając wieści o sukcesie Dana (tak, sukcesie, a nie przypadku) w dziale "Byli..." nie miałem zamiaru wyowłac kolejnej niepotrzebnej dyskusji. Chciałem, żeby ci, ktorzy cenili Dana mogli mu pogratulować, ale nie sądzilem, że znajda się tacy, ktorzy przy okazji będa chcieli mu dokopać. |
Nie gramy teraz pięknej piłki ale za z całym szacunkiem za Petrescu graliśmy jeszcze bardziej siermiężnie wręcz nie dało się tego oglądać. Teraz przynajmniej próbujemy coś klepnąć po ziemi i skrzydłami a za Dana długa dzida była podstawą taktyki.
Osobiście nie mam nic do niego i szczerze się cieszę z sukcesu Unirei, której ani jednego meczu nie oglądałem więc nie mogę nic na ten temat powiedzieć. Natomiast oglądałem każdy mecz Wisełki za Petrescu i właśnie tak ją zapamiętałem. |
Cytat:
|
Mimo, że za Danem nigdy nie przepadałem to i tak trzeba mu pogratulować bo jeżeli wszystko utrzyma się tak jak jest w tym momencie to zdobędzie mistrzostwo Rumunii co na pewno jest nie lada osiągnięciem jak na klub, który jest z kilkunastotysięcznego miasteczka!
Gratulacje Dan! |
Juz o tym kiedys pisalem
Dan Petresku nigdy nie umrze na tym forum :) A jesli juz o nim :) (ha ha) to naprawde jestem pod wielkim wrazeniem,zrobic z malutkim miastem Majstra Rumunii gdzie gra Steua ,Rapid czy Cluj to naprawde Cos . Szacunek dla Dana ale ktos dobrze napisal dobrze mu szlo jak pilkarze nie maja sily przebicia,ciekawe jak dostanie lepsza druzyne gdzie gwiazdki bedą mu podstakiwac .Wtedy bedzie mial schody. |
|
Cytat:
Cytat:
|
Do Muzinów pojdzie.
|
Cytat:
|
Co do Petrescu to o ile dobrze pamietam jak go po chamsku wyrzucano to Wisla byla na drugim miejscu!! A potem jak przyszlo tych kilku wynalazkow to skonczylismy sezon na 8 miejscu! Czy komus trzeba bardziej jaskrawy przyklad nakreslic? Roznica w umiejetnosciach Dana i jego nastepcy jest az nadto widoczna.
|
Cytat:
A co do mistrza to nie jest takie pewne jeszcze - jutro decyzja dotyczaca -6 punktów dla Timisoary - Jeśli bedzie pozytywna dla tego klubu Unirea musi wywalczyć...minimum 1 punkt w ostatnim meczu ze Steauą.:) |
Cytat:
weszlo.com teksty mają dobre :) :D |
Maciej Żurawski na Cyprze
gaw 02-06-2009, ostatnia aktualizacja 02-06-2009 13:17 Były kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski Maciej Żurawski będzie w nowym sezonie występował w drużynie wicemistrza Cypru - Omonii Nikozja. O podpisaniu umowy z polskim piłkarzem, który ostatnie półtora roku spędził w greckiej Larisie, poinformował klub na stronie internetowej, powołując się na prezesa Miltiadisa Neophytou. Wiadomość uzupełniło duże zdjęcie Żurawskiego w koszulce reprezentacji Polski. |
Prasa rumuńska prześciga się w peanach an cześć Dana Petrescu i usiłuje znaleźć sekrety jego sukcesu.
Oto fragmenty z jednego z takich artykułów: Cytat:
|
Dziś bramkę dla Nigerii zdobył Kalu Uche. Szkoda, bo koleś jest naprawdę niezły
|
Cytat:
Inna sprawa, że Kalu też grał i zaliczył całe 90 minut. |
Ikechukwu Uche 2 minuta
Kalu Uche (pen) 73 minuta Victor Nsofor Obinna 78 minuta Tutaj masz strzelców bramek |
Kalu to był pro gracz :)...jako jedyny z tamtej Wisły gra w dobrym klubie regularnie..bo co by nie mówić Zuraw tylko jeden sezon,Kosa co sezon nowy klub z roku na rok coraz słabszy,Szymek też nic specjalnego,nie wspominając już o Gorawskim czy chociażby Strąku:)
|
No bo to jest właśnie stereotyp polskiego piłkarza że furory nie robią.A po za tym Kalu to nie polak :D.Jakby trenerem reprezentacji polski był Leo w czasie gry Kalu u Nas to dawno byłby polakiem:lol:.Odchodzą z klubów polskich przed eliminacjami do europejskich pucharów albo w trakcie i szaleją na ławkach(nie pisze o wszystkich). Z resztą nie tylko byli zawodnicy Wisły maja ten problem.Jestem ciekaw jak sobie poradzą Baszczu i Zieniu i o ile odejdzie Paweł Brożek w lepszych ligach.
|
Zieniu i Bszczu to juz raczej nie jadą robić kariery tylko zarobić i to do srednich klubów więc raczej bedą grać regularnie,co do Brożka to mocno licze że sobie poradzi jeśli już odejdzie.z Kalu to by różnie mogło być hehe...jakismenago by mu naopowiadał,że ma szanse grac w reprezentacji Brazyli i tyle by go Polska widziała:P..to taka mała szydera w strone Ajaxu :D
|
Cytat:
http://www.fifa.com/worldcup/prelimi...329/index.html |
Cytat:
|
Cytat:
Victor Nsofor Obinna (pen) 73' - Victor Nsofor Obinna 78' www.soccerstand.com |
|
Co ciekawe wszyscy którzy brali udział w tej akcji nie grają już w Wiśle/nie mogą sobie wywalczyć miejsca w podstawowym skladzie - Baszczyński-Zieńczuk-Jirsak-Cleber
|
Cytat:
To byly piekne chwile |
Fajnie byłoby kiedyś zorganizować taki mecz oldbojów typu Żurawski, Kosowski, Szymkowiak itd. kontra obecna Wisła :)
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:55. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl