Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kiko Ramirez były trener Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9750)

MaLk 19.09.2017 21:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1483045)
Jednakże jeśli przestanie mieć wyniki to ja np. nie będę widział żadnych powodów, żeby go dalej trzymać i myślę, że wiele innych osób myśli podobnie. Zrobi pierwszą piątkę to pewnie zostanie, zrobi miejsce 6-8 to różnie może być. Jeżeli nie wejdzie do grupy mistrzowskiej to poleci szybciej niż Kwachu róbi pół litry.

Jeśli nie będzie miał ani wyników, ani stylu za jakieś dwa miesiące, czyli po okresie na zgranie nowego zaciągu, to tak jak teraz domagam się dla niego czasu, tak wtedy nie zawaham się pomachać białą chusteczką.

Pytanie co zrobią dzisiejsi krytycy, jak wtedy będzie styl, ale nie będzie wyników ;)

Karherop 19.09.2017 21:59

Mądry post s1mone. Szkoda że większość zamiast wchodzić w rzeczową polemikę stosuje argumentacje "Negujesz prace Kiko? Wyniki sa złe? Ty chory poje***"

Patryko 19.09.2017 22:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1483045)
Jest to jedynie obserwacja, ale jak u siebie z Piastem wychodzimy dwoma defensywnymi pomocnikami, no to o czym tu gadać?

Gramy takimi piłkarzami jakich akurat mamy na stanie, a że jest akurat dwóch defensywnych pomocników gotowych do gry to gramy na dwóch. Jakoś ciężko mi winić Kiko za tak zachowawczą grę, kiedy na boisku ma ludzi, którzy grają ze sobą pierwszy bądź drugi raz w życiu. Wpuścić 2 defensywnych i mieć teoretycznie spokój z tyłu (a .... może coś wpadnie z przodu?) czy wpuścić jednego defensywnego i np. Wojtkowskiego i po 45 minutach jak młody spuchnie mieć w środku dziurę (jak rotować to kim)? Na pewno nie ma łatwego życia nasz trener, trzeba mu dać czas na poznanie potencjału nowych zawodników.

Mnie natomiast bardziej martwi jakość gry - to nie są ludzie, którzy kopią piłkę od wczoraj, a czasem proste, techniczne błędy przy przyjęciu doprowadzają mnie do szewskiej pasji, do tego mało kiedy można zobaczyć jakąś ładną, składną akcję po ziemi w wykonaniu naszych graczy (a jak już mamy zalążek takowej to kończy się ona szybciutko złym przyjęciem albo za mocnym podaniem).

xanti1906 19.09.2017 23:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1483048)

Mnie natomiast bardziej martwi jakość gry - to nie są ludzie, którzy kopią piłkę od wczoraj, a czasem proste, techniczne błędy przy przyjęciu doprowadzają mnie do szewskiej pasji, do tego mało kiedy można zobaczyć jakąś ładną, składną akcję po ziemi w wykonaniu naszych graczy (a jak już mamy zalążek takowej to kończy się ona szybciutko złym przyjęciem albo za mocnym podaniem).

Dokładnie. Też nie rozumiem niedokładnych podań na 10 metrów lub podnoszenie piłki tylko po to, żeby kolega miał gorzej przyjąć?
W A klasie się tłucze do głowy, żeby przyjąć, podać i pokazać się na pozycji, a tu są do ....y nędzy zawodowcy, grający kilkanaście lat dzień w dzień i pobierający za to sporą kasę. Dodatkowo nie wiem jak można grać z przodu i nie mieć jakiegoś pociągu do pogrania klepki czy jakiegoś zagrania, które daje radość. Przecież to też byli nastolatkowie, grali pod blokami, mieli marzenia, no ....a cokolwiek. Może za młody jeszcze jestem żeby to zrozumieć.
To są przecież podstawy, żeby podać piłkę tak, by kolega mógł ją spokojnie przyjąć na swoją lepszą nogę. Nie mówię o przerzutach na kilkadziesiąt metrów, ale zwykłe podania, nawet w strefie obronnej. Sami zapieprzają po 10 kilometrów na mecz i często są to przebiegi tylko po to, żeby będąc na sprincie dostać piłkę za mocną, nie w tempo, za daleko. Boli ten brak myślenia, bo wierzę, że każdy z nich potrafi kopnąć dobrze piłkę na kilkanaście metrów.

Laszi 20.09.2017 06:28

https://i.imgur.com/254NoV2.png
https://i.imgur.com/Sm6K06F.png

Jak by ktoś był zainteresowany zdobyczami dwóch przytoczonych trenerów.
Średnia Kiko - 1,5 pkt/mecz
Średnia Kazika - 1,25 pkt/mecz

silver03 20.09.2017 07:30

Cytat:

Szkoda że większość zamiast wchodzić w rzeczową polemikę stosuje argumentacje "Negujesz prace Kiko? Wyniki sa złe? Ty chory poje***"
Nie gadaj głupot, większość krytyki Kiko to zwykłe żale i histeria nie poparta żadnymi argumentami, szczególnie tuż po meczu.

TIR_DO_SŁUBIC 20.09.2017 07:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Laszi (Post 1483051)
https://i.imgur.com/254NoV2.png
https://i.imgur.com/Sm6K06F.png

Jak by ktoś był zainteresowany zdobyczami dwóch przytoczonych trenerów.
Średnia Kiko - 1,5 pkt/mecz
Średnia Kazika - 1,25 pkt/mecz

Takie porównanie nie ma najmniejszego sensu...

Laszi 20.09.2017 07:52

Są porównania, że Kiko ma wyniki, a Moskal ich nie miał. Ja tylko pokazałem jakie te wyniki były/są :P

brylant17 20.09.2017 08:02

Odbijam piłeczkę Kiko nie ma stylu a Moskal miał :rotfl:

wiesniak842 20.09.2017 08:17

Przeciez te wyniki praktycznie niczym sie nie roznia:D Chyba, ze waszym zdaniem 4 pkt w ciagu prawie 30 meczow to jakas kolosalna roznica. Poza tym sprawdzcie sobie ktorre miejsce mialby Kiko z tyloma punktami za Moskala a ktore Moskal za Kiko:D

momo 20.09.2017 08:21

Skład z meczu z 7 z maja tego roku:
Łukasz Załuska - Tomasz Cywka, Ivan Gonzalez, Alan Uryga, Maciej Sadlok - Patryk Małecki (90+1. Zdenek Ondrasek), Pol Llonch, Petar Brlek, Krzysztof Mączyński, Rafał Boguski (66. Jakub Bartosz) - Paweł Brożek (87. Mateusz Zachara).

Czyli: Cywka, Gonzalez, Sadlok, Małecki, Llonch 5/11. Analizując formacje obrona 3/4, pomoc 2/4, atak 0/2. Jak ktoś oczekuje płynnej ofensywnej gry po wymianie 4 z 5 graczy odpowiedzialnych za kreowanie akcji to gratuluje.

Kiko OUT - no dobra, nie mamy stylu, za to trzeba go wywalić. Tylko co dalej ? Powrót Wdowca, Rumak, Bartoszek ? Do wszystkich którym tak strasznie przeszkadza obecny trener, pokażcie mi trenera który da gwarancje lepszego stylu i poprawy ilości zdobywanych punktów, i który jest w naszym zasięgu finansowym.

Bodaj @s1meone napisał o oczekiwaniach na sezon, chyba każdy się zgodzi iż miejsce na podium będzie sukcesem, poniżej oczekiwań miejsce w dolnej 8. Do lidera tracimy 2 pkt. nad 9 miejscem mamy 5 pkt przewagi. Jak widać bliżej nam do miejsca powyżej oczekiwań niż do tego poniżej. A jak ktoś uważa iż idziemy na mistrza, to życzę takiej osobie, aby i w życiu prywatnym stawiała sobie tak ambitne cele jakie stawia przed Klubem.

andrucik 20.09.2017 08:22

Moskal nie miał zawodników i jego drużynie brakowało skuteczności i gry do końca. A co do Kiko to radzę zejść na ziemię. Nie wygrał jeszcze żadnego ważnego meczu. Sukces to chyba remisy z Ległą i Amicą oraz wygrana z Jagą i Zagłębiem. Z ogórami sobie radził (w zeszłym i obecnym sezonie). Rozumiem, że w zeszłym sezonie, kadra była szczuplejsza i mieliśmy więcej problemów, a celem była chyba tylko górna 8. Teraz kadra jest duża i czekają nas trudne mecze. Stylu nie ma, a wygrane są tylko dzięki Carlitosowi i furze szczęścia. Ja osobiście nie wierzę, że nadal tak będzie, czego przykładem były mecze z Górnikiem i Zagłębiem. Jeśli w środku nie będzie lidera i nie zmieni się styl, a nadal będziemy grać lagi i dzidy, to górna 8 będzie szczytem naszych możliwości. Powiem tak, najbliższe 6 kolejek i PP to egzamin dojrzałości dla Kiko.

wiesniak842 20.09.2017 08:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez momo (Post 1483058)
Skład z meczu z 7 z maja tego roku:
Łukasz Załuska - Tomasz Cywka, Ivan Gonzalez, Alan Uryga, Maciej Sadlok - Patryk Małecki (90+1. Zdenek Ondrasek), Pol Llonch, Petar Brlek, Krzysztof Mączyński, Rafał Boguski (66. Jakub Bartosz) - Paweł Brożek (87. Mateusz Zachara).

Czyli: Cywka, Gonzalez, Sadlok, Małecki, Llonch 5/11. Analizując formacje obrona 3/4, pomoc 2/4, atak 0/2. Jak ktoś oczekuje płynnej ofensywnej gry po wymianie 4 z 5 graczy odpowiedzialnych za kreowanie akcji to gratuluje.

Kiko OUT - no dobra, nie mamy stylu, za to trzeba go wywalić. Tylko co dalej ? Powrót Wdowca, Rumak, Bartoszek ? Do wszystkich którym tak strasznie przeszkadza obecny trener, pokażcie mi trenera który da gwarancje lepszego stylu i poprawy ilości zdobywanych punktów, i który jest w naszym zasięgu finansowym.

Bodaj @s1meone napisał o oczekiwaniach na sezon, chyba każdy się zgodzi iż miejsce na podium będzie sukcesem, poniżej oczekiwań miejsce w dolnej 8. Do lidera tracimy 2 pkt. nad 9 miejscem mamy 5 pkt przewagi. Jak widać bliżej nam do miejsca powyżej oczekiwań niż do tego poniżej. A jak ktoś uważa iż idziemy na mistrza, to życzę takiej osobie, aby i w życiu prywatnym stawiała sobie tak ambitne cele jakie stawia przed Klubem.

Przeciez juz ktos wrzucal tabele, w ktorej Wdowczyk mial lepsza srednia zdobywanych punktow w Wisle niz Kiko:lol: Tylko, ze zaraz zaczelo sie .......olo, rozne warunki, ze nie gral w grupie takiej srakiej. Teraz wchodze tabelka z Kiko i Moskalem na dzien dobry:lol: Na sb za to ktos madry porownuje poziomy trenerow. Po pytaniu, ktory trener prezentuje lepszy poziom Ranieri z sezonu mistrzowskiego z Leicester czy Ranieri z nastepnego sezonu polecial argument ad personam oczywiscie.

South 20.09.2017 08:28

Derby to nie jest ważny mecz ?!

andrucik 20.09.2017 08:37

Przepraszam, o debrach zapomniałem. To jego, a w zasadzie Carlitosa największy sukces

Laszi 20.09.2017 08:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1483061)
Teraz wchodze tabelka z Kiko i Moskalem na dzien dobry:lol:

Nie dziękuj :D

serek.c2 20.09.2017 08:45

Ja tu za bardzo nie zauważyłem chęci zwalniania Kiko - ludziska narzekają na styl, na brak jakiejkolwiek poprawy w kwestii organizacji gry od początku pobytu Kiko u nas do teraz. To martwi, ale też znajdzie się sporo argumentów, które można w obronie trenera wysunąć.

Zabawne jest jednak pisanie "nieważny styl, ważne wyniki" - przecież wyniki się w stosunku do Wisły Moskala nie poprawiły, więc o czym mowa?

South 20.09.2017 08:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez andrucik (Post 1483063)
Przepraszam, o debrach zapomniałem. To jego, a w zasadzie Carlitosa największy sukces

Pytanie jaki wkład w ścigani eciepecie Carlitosa miał Kiko, być może to jest jedna z pomijanych zasług trenera.

wiesniak842 20.09.2017 08:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1483065)
Ja tu za bardzo nie zauważyłem chęci zwalniania Kiko - ludziska narzekają na styl, na brak jakiejkolwiek poprawy w kwestii organizacji gry od początku pobytu Kiko u nas do teraz. To martwi, ale też znajdzie się sporo argumentów, które można w obronie trenera wysunąć.

Zabawne jest jednak pisanie "nieważny styl, ważne wyniki" - przecież wyniki się w stosunku do Wisły Moskala nie poprawiły, więc o czym mowa?

Jak to nie? Przeciez masz tabele powyzej, cale cztery punkty roznicy przy podobnej ilosci meczow. Poza tym Moskal jak odchodzil Wisla miala czwarte miejsce a teraz ma czwarte!!! Poprawka, nawet nie zauwazylem, ze za Kiko ma piate:D Kwestie tego jak punktowaly druzyny z top 8 za Moskala a jak teraz pomine bo jeszcze sie okaze, ze Moskal lepszy byl:(

serek.c2 20.09.2017 08:51

Teraz ma drugie! :D

wiesniak842 20.09.2017 08:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez South (Post 1483066)
Pytanie jaki wkład w ścigani eciepecie Carlitosa miał Kiko, być może to jest jedna z pomijanych zasług trenera.

:lol::lol::lol:
Te slowniki sa genialne.

Dariook 20.09.2017 09:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1482989)
A sierotki po Cupiale nadal płaczą, trzy dni po wygranym meczu :rotfl: Chorzy ludzie na tym forum.

Pokolenie Stechert group :D

wester 20.09.2017 10:54

Wisła jest w trakcie reformy i ta decyzja została podjęta świadomie. Manuel Junco na pewno zdawał sobie sprawą że taka liczba transferów doprowadzi do wielu utrudnień ale jeśli wszystko się powiedzie Wisła będzie czerpać z tego profity. Tolerancja dla błędów trenera, stylu gry oraz wyników musi na typ etapie być większa. Do Wisły dołączyli piłkarze o różnych osobowościach, w różnym stadium przygotowania fizycznego, jedni zaczną grać od razu, drudzy za miesiąc, a jeszcze jeden być może odpali za pól roku, a inny wcale nie odpali. To wszystko ma na pewno wpływ na funkcjonowanie drużyny jako calosci. Nowi piłkarze muszą przede wszystkim mieć poczucie misji, wiedzieć, że ta drużyna ma o coś walczyć że warto się starać grać dla tego klubu. Personalnie uważam że ta drużyna rozegra się dopiero w następnej rundzie lub nowym sezonie. Do tego czasu Kiko musi udowodnić, że będzie potrafił poskładać te klocki.

MatMario 20.09.2017 11:50

Ja tak skromnie wspomnę że może taka jest jego filozofia żeby grać na dwóch defensywnych i nie koniecznie będzie ją chciał zmieniać w tej chwili pod przeciwnika, a bardziej chodzi o wykształcenie automatyzmów i przyzwyczajenia się zawodników do siebie, bo jak wiemy nowych twarzy nie brakuje?

A tak po ludzku pisanie i w pewnym sensie wyczekiwanie tego kiedy w końcu "ten Carlitos" przestanie strzelać i Kiko przestanie punktować jest mega słabe. "Na razie bronią go wyniki"... no właśnie tylko i aż go to broni.

lazy 20.09.2017 12:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1483081)
Ja tak skromnie wspomnę że może taka jest jego filozofia żeby grać na dwóch defensywnych i nie koniecznie będzie ją chciał zmieniać w tej chwili pod przeciwnika, a bardziej chodzi o wykształcenie automatyzmów i przyzwyczajenia się zawodników do siebie, bo jak wiemy nowych twarzy nie brakuje?

A tak po ludzku pisanie i w pewnym sensie wyczekiwanie tego kiedy w końcu "ten Carlitos" przestanie strzelać i Kiko przestanie punktować jest mega słabe. "Na razie bronią go wyniki"... no właśnie tylko i aż go to broni.

Co więcej to jest 2 defensywnych, przy jednoczesnym braku klasycznych bocznych obrońców. Cywka i Sadlok mają zasuwać do przodu - wystarczy popatrzeć na średnią pozycję Sadloka w ostatnim meczu. Z przodu natomiast nie ma klasycznych skrzydłowych tylko uniwersalni ofensywni pomocnicy. To wg mnie był klucz przy ruchach transferowych do klubu. Jeśli zatem atak zacznie działać to mamy tam 4 graczy wspieranych przez ofensywnych bocznych obrońców. Całkiem nieźle, ale trzeba zabezpieczyć tyły. Ergo gramy dwójką DM.

Kurz 20.09.2017 12:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1483081)
Ja tak skromnie wspomnę że może taka jest jego filozofia żeby grać na dwóch defensywnych i nie koniecznie będzie ją chciał zmieniać w tej chwili pod przeciwnika, a bardziej chodzi o wykształcenie automatyzmów i przyzwyczajenia się zawodników do siebie, bo jak wiemy nowych twarzy nie brakuje?

Ja skromnie dodam, że defensywni defensywnym nierówni. Pirlo też jest defensywnym pomocnikiem. Ideałem byłoby posiadanie takich, którzy zabezpieczają tyły i potrafią kreować. Wydaje mi się, że 2 z 4, których posiadamy nie jest wyłącznie przecinakami. To zresztą wyjdzie w praniu. Osobną kwestią jest to i największym problem w tym momencie jest to, że funkcjonuje tylko dwóch z czterech ofensywnych. Jeśli to się zmieni, zmniejszy się też ból głowy kibiców.

tomasz_19 20.09.2017 12:10

Ten mecz jest bardzo istotny, pokaże w jakim miejscu jesteśmy lub chcemy być. Jeżeli odpuścimy ten mecz i przegramy bez walki to będzie jasny sygnał, że trener nie ogarnia sytuacji, bo chyba każdy w klubie - zarząd i kibice zdają sobie sprawę, że wygranie tego jakby nie było prestiżowego pucharu zamaże trochę te lata posuchy i da upragnione puchary. Jeżeli przegramy dzisiejszy mecz to sory, ale przygoda z Wisłą pana Kiko Ramireza powinna się zakończyć, dość już tej bylejakości. Kolejnego roku bez pucharów i jakiegokolwiek sukcesu większość kibiców po prostu nie zniesie...1 z najważniejszych meczów w tym roku po prostu trzeba wygrać, następny czeka nas mam nadzieje w październiku!!!

silver03 20.09.2017 12:15

tomasz_19 ochłoń :D

Markfire20 20.09.2017 12:21

To byłby ewenement na skalę europejską:trener zwolniony po przegranej w PP mimo straty 2 punktów do lidera w lidze :D Każdemu z Nas marzą się puchary, widać to przede wszystkim po pierwszym meczu w zeszłym sezonie i po kilku spotkaniach w tym. Spokojnie, puchary przyjdą, jak nie w tym sezonie to w przyszłym ;)

crux.a 20.09.2017 12:25

tomasz_19, poszedłbym na Twoim miejscu dalej. Jeśli wygramy dzisiejszy mecz dopiero w dogrywce lub karnych to sorry, ale przygoda z Wisłą pana Kiko Ramireza powinna się zakończyć, dość już tej bylejakości. Żeby z jakimiś Kielcami grać dogrywki, tego większość kibiców po prostu nie zniesie!

By the way, kogo widzisz na miejscu Kiko? Rumaka czy może Magica?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:47.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl