![]() |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Ciekawe spojrzenie Kocie :) |
Cytat:
O Mielcarskim powiem tylko, że znamienny był ten fragment jego wypowiedzi podczas występu łysego w Canal Plus, gdy mówił o tym, że w Wiśle nawet zawarte umowy z bossem nic nie znaczą. Nawet przedstawiony i zaakceptowany plan jest w trakcie realizacji obalany i zmieniany. Dokładnie widać to na przykładzie Basałaja, który mówił w pierwszym wywiadzie, że negocjacje się przedłużały, bo postawił warunek bazy szkoleniowej i szkolenia. I został ten plan zaakceptowany. Co wyszło to każdy widzi. A ostatnie Twoje zdanie każdy powinien sobie wydrukować i powiesić nad łóżkiem. |
To mój ostatni post, do czasu pozytywnych zmian. Kolejne byłyby powielaniem i marnowaniem czasu. Liczę, że kibice pociągną temat w realu i staną się tym razem, najtwardszym, bo zbiorowym doradcą Cupiała, którzy w sprawie bazy i szkólki oraz skautingu, nie pozwolą nawet na krok w tył ze zlożonych wcześniej deklaracji w tej sprawie. Bowiem nie po to Wiśle, lokalne społeczeństwo zafundowało nowoczesny stadion, aby nieodpowiedzialni pracownicy Wisły, marnowali ich poświęcenie. Ponadto, kto jeśli nie kibice, muszą zadbać o interes i przyszlość klubu, kiedyś tam, po tak znakomitym gospodarzu, jakim jest mistrzowski Cupiał. Wisła wtedy musi być sprawna do przetrwania okresu przejściowego w mozliwie najlepszej formie, a to zagwarantować mogą odpowiednio stworzone, sprawne struktury klubowe, potrafiące dostarczyć tanich i dobrych piłkarzy, w tym wychowanków, w przypadku braku tak bogatego sponsora, jakim jest Cupiał. Właśnie teraz jest w/g mnie moment decydujacy o tym, aby Wisła takie struktury posiadała. Zalążki skautingu już powstały i należy je systematycznie rozwijać w interesie klubu a nie natychmiast zwijać w interesie menagerów i nieodpowiednich pracowników klubu. Nikt nie żąda natychmiastowego powstania bazy szkoleniowej - pełnowymiarowej, trzeba ją zapoczątkować przynajmniej i albo budować na raty, albo zaciągnąć pożyczkę jednorazową , albo pozyskiwać kolejnych jej sponsorów, ale kategorycznie trzeba ją zbudować. Przecież będą to aktywa trwałe Spółki Akcyjnej Wisła Kraków, które zawsze będą miały odpowiednią wartość rynkową. Ponadto, jeden kolejny, sprzedany Błaszczykowski, może prędzej czy później, spłacić koszty jej budowy, a tylko jeden w każdym sezonie grający w mistrzowskiej Wiśle, wyszukany przez skautów, tani piłkarz lub wyszkolony w profesjonalnie prowadzonej szkólce, najlepiej jej wychowanek, może pokryć roczne utrzymanie tych struktur.
Ja zawsze wierzyłem Cupiałowi w jego szczerość chęci wobec Wisły, co udawadniałem niejednokrotnie, broniąc jego mniej lub bardziej udane postępowanie w Wiśle, w imię jego zasług dla Wisły. Uważam obecnie, że wraz z nowymi okolicznościami w polskiej piłce i w Wiśle także, nie wolno już dalej tolerować minimalizmu w rozwoju Wisły. Myślę, że Cupiał chciałby, a przynajmniej powinien, pozostawić kiedyś po sobie nie tylko historyczne tytuły sportowe, ale także trwałe struktury funkcjonowania klubu, takie jak dla mnie najważniejsza ze wszystkich spraw - baza i szkólka piłkarska Wisły Kraków oraz profesjonalny skauting. Wtedy można będzie o nim mowić, jak o Królu odnowicielu, który zastał Wisłę drewnianą a zostawi murowaną i bez długów. Wierzę nadal, że Cupiał wysłucha doradczego głosu ludu i opanuje chaos w klubie, usuwajac z niego ludzi małego ducha i serca, gdzie plany zmieniają się z dnia na dzień o 180 stopni w imię ich interesów, a nie interesu Wisły. Gdzie zapanuje wreszcie stabilizacja działań i skończy się cykliczne szaleństwo rewolucyjne. Pozdrawiam wszystkich kibicow Wisły i zostawiam w dobrej wierze na lepsze jutro klubu. |
Cytat:
A więc czekają nas głównie posty bezmyslmych klakierów i minimalistów? |
Cytat:
|
Szef pionu sportowego, który nie potrzebuje scoutingu i który go niszczy, a także nie widzi potrzeby pilnego rozwoju szkolenia w postaci budowy Akademii i innych struktur, który kreuje na wartościowy filar zespołu takiego Bruda i chce pod przykrywką kadrowej rewolucji trwonić środki na ściąganie słabych oraz przepłacanych ligowców od zaprzyjaźnionych menadżerów, okazuje się raz wtóry zwykłym, nieudolnym błaznem.
Bednarz, a także stojący za nim Kapka i Rogala, są ogromnym zagrożeniem dla tego klubu i jego przyszłości. Kibice nie powinni być bierni wobec jego chorych gierek i planów. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Zależy też jakich piłkarzy dostanie ten trener.
|
Bednarz nie dość, że swoim kretyńskim i nieprofesjonalnym postępowaniem załatwił nam rundę wiosenną, w której było jeszcze wszystko do wygrania, niszcząc doszczętnie atmosferę i moralne zespołu, teraz jeszcze dąży do załatwienia klubu na przyszłość poprzez chęć ściągania słabiutkich polskich zawodników i wyrzucenia będących szkieletem drużyny obcokrajowców.
Widząc co wyprawia i słysząc, co wygaduje, zastanawiam się, jak dużo zgarnie na boku od menadżerów za skupienie takich zalegających w ich stajniach Lisowskich, Broziów, Mager i innych grajków także z niższych lig... Przecież to jest tak chora strategia budowy zespołu, że aż włosy się jeżą na głowie... |
Pytanie czy ten trener jest w stanie przygotować lepszą grę niż to co widzieliśmy dotychczas? Nie osądzam, nie wiem, ale mam spore obawy.
Mnie również ogarnia coraz większe przerażenie, jak czytam o "wzmocnieniach". Gwiazdorzy Brożki, którzy nie łapią się w średniakach europejskich; podatny na kontuzje Głowacki i niby talenty z 1 ligi... Jak to napisał chyba FraMat, za kilka miesięcy rypnie to wszytko z wielkich hukiem (na dziś też nie widzę innej opcji) i znowu będzie płacz i "budowanie na nowo". A do tego czasu kilku menago się przy okazji obłowi... |
Cytat:
A managerowie czy się tak obłowią to nie wiem. Jakieś prowizje na pewno będą. |
Cytat:
Pozostaje pytanie, czy Wisła Kraków jest klubem, który satysfakcjonuje środek tabeli...:mysli: |
nie dramatyzujcie zaś. w przyszłym sezonie walczymy o mistrza.
|
Probierz o budowie nowej drużyny Wisły
http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/571415,michal-probierz-o-budowie-nowej-druzyny-wisly-krakow,id,t.html |
Marzy mi sie trener, ktoremu bedzie mozna zaufac. Innymi slowy taki, ktory w swoim poprzednim/poprzednich klubach osiagnal jakies sukcesy lub chociaz moze pochwalic sie wyrazna poprawda jakosci gry swojej druzyny po tym kiedy objal zespol.
Ani Maaskant, ani Moskal, ani Probierz takimi trenerami nie sa. Wiec szansa, ze osiagna sukcesy w Wisle jest 50/50. Dlaczego nagle tu maja odniesc sukces kiedy wczesniej go nie odniesli ? Wisla ryzykuje i kiedy opcja z Probierzem znow sie nie powiedzie, Cupial nie ma prawa sie dziwic i byc zaskoczony. Zatrudniajac takich trenerow sam bierze na siebie odpowiedzialnosc, ze szanse powodzenia sa pol na pol. Czytam artykul o trenerach posrod ktorych wybiera Legia ( http://www.sport.pl/sport-warszawa/1...czarenka_.html ) i wszyscy sposrod nich moga sie czyms pochwalic. Vrba - swietna praca w Czechach, Weiss to samo, Hanczarenka - co rok grupa LM lub LE i mistrzostwo z Bate. Najlepsze, ze wszyscy zarabiaja pewnie polowe tego co Skorza i swego czasu Maaskant. Czy Wisla nie moze podejmowac bardziej przemyslanych decyzj odnosnie trenera ? Wydaje mi sie, ze u Cupiala wyglada to tak, ze uslyszy cos o jakims trenerze, zapala sie jak dziecko do pomyslu i kiedy ten jest wolny - zarudnia go. Tak bylo z Liczka. Naczytal sie prasy jaki to on nie jest wspanialy i pozniej tlumaczyl czemu mialbym nie dac mu szansy ? Podobnie jest mysle z Probierzem. Ktos powie, ze trener z sukcesami jest duzo drozszy. Ale jak podliczyc umowy Jaliensa, Lameya, Garguly to staszyloby na trzech Hapalow. |
Cytat:
Świat stanął na głowie. Celem trenera i szefa pionu sportowego jest teraz szukanie piłkarzy, którzy będą pięknie przegrywać. :shock::shock::shock::-D:-D Jaja wielkanocne. Oni mają szukać i stawiać na piłkarzy, którzy będą wygrywać, a nie ryczeć jak baby po klęskach. Ale to nic. Skoro teraz takie mają być istotne kryteria doboru pracowników, zawodników do gry, zgłaszam swój akces! Panowie Bednarz i Probierz, czekam na ofertę. Jestem Wiślakiem z krwi i kości, wiem co znaczą porażki zwłaszcza z Cracovią, dla Wisły zagram nawet za darmo, zrzekając się pensji na rzecz zaprzyjaźnionego z Panami menadżera, który mnie poleci jako zdolnego Polaka. Publicznie deklaruję, że gdy drużyna ze mną w składzie przegra jakiś mecz, będę spazmował tak, że usłyszą mnie nawet na Kałuży. A po porażce z Legią, będę z siebie drzeć pasy. Za specjalną premię, możemy porozmawiać nawet o samospaleniu. :evil::evil::D Czekam na telefon. Teraz wiem, że się nadaję. |
Cos mi sie zdaje ze Nasz Guardiola ma rozbujana fantazje "powtózyc wyczyn Juventusu i nie przegrywajac ani razu w lidze "
hehe hyba lekko go ponioslo a moze za duzo przebywa z Jacusiem i mu sie udziela |
Cytat:
Nie, miał powiedzieć, że jak będzie wygrywał to będzie przepraszał wszystkich, bo mu się fartem udało wygrać. Na tym forum zawsze to samo... Mierz wysoko, a zajdziesz daleko. |
Wywiad dobry, trener ma swiadomosc ze ta runda to jego porazka. Maaskant by powiedzial, ze dobrze grali i nei wie czemu nie mamy mistrzostwa... jest progres :)
|
Wywiad na + dla Probierza. Życze mu jak najlepiej. Mam nadzieję, że odbijemy się od dna
|
Cytat:
|
Cytat:
|
No trzeba mocno trzymać kciuki żeby Probierz dał rade mistrza w tym sezonie ugrać. Mam nadzieje że nie pozwoli naszym gwiazdom przechodzić obok meczów jak to było w tym sezonie niejednokrotnie, bardzo spodobało mi się odsunięcie kilku zawodników po meczu z Górnikiem za brak zaangażowania. Takie coś w TAKIM klubie nie może mieć miejsca.
|
Cytat:
|
Podobno Cupiał każdemu daje drugą szansę, to i Skorży może da
|
Cytat:
|
były trener Legii w Wiśle ????Probierz to człowiek C a C wystarczająco długo czekał na Probierza.Zresztą Probierz najwcześniej pożegna się z Reymonta po nowym sezonie nie wcześniej.A Skorża sam sobie winien ale przyszłości raczej w Wiśle nie będzie miał prędzej w Gdańsku gdzie szukają nowego trenera o ile nie przegra wyścigu z Kazimierzem Moskalem który może zawitać do Gdańska.Przyjacielu orm co za dużo to niedobrze już jeden Legionista w Wiśle wystarczy
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:49. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl