Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wisła Kraków w europejskich pucharach 11/12 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8092)

martinius028 14.07.2011 17:43

Brawo dla Śląska :D

Genkov 14.07.2011 17:46

Pięknie Śląsk gratulacje. Brawa dla Voskampa wejście smoka:D:D:D

-Goral- 14.07.2011 17:47

http://www.uefa.com/uefachampionslea...d=1650571.html

Są grupy.

Group 1:
Seeded
FC København (DEN)*, Maccabi Haifa FC (ISR)/FK Borac Banja Luka (BIH), NK Dinamo Zagreb (CRO)/Neftçi PFK (AZE), KS Skënderbeu (ALB)/APOEL FC (CYP), Skonto FC (LVA)/Wisła Kraków (POL)

Unseeded
FK Mogren (MNE)/PFC Litex Lovech (BUL), Slovan Bratislava (SVK)/FC Tobol Kostanay (KAZ), NK Maribor (SVN)/F91 Dudelange (LUX), HJK Helsinki (FIN)/Bangor City FC (WAL), Shamrock Rovers FC (IRL)/FC Flora Tallinn (EST)

Group 2:
Seeded
Rangers FC (SCO)*, Linfield FC (NIR)/FC BATE Borisov (BLR), Rosenborg BK (NOR)/Breidablik (ISL), FK Partizan (SRB)/FK Skendija 79 (MKD), SK Sturm Graz (AUT)/Videoton FC (HUN)

Unseeded
KRC Genk (BEL), FC Pyunik (ARM)/FC Viktoria Plzeň (CZE), Valletta FC (MLT)/FK Ekranas (LTU), FC Zestafoni (GEO)/FC Dacia Chisinau (MDA), Malmö FF (SWE)/HB Tórshavn (FRO)




Generalnie nie jest źle, omijamy Pilzno i Genk ale mamy Litex Lovech.

JarekTSW 14.07.2011 17:50

Super, że bez Genku :D

Baala 14.07.2011 17:52

Dwie najtrudniejsze drużyny na starcie mijamy, dodatkowo mijamy Gruzinów czyli dalekiej wycieczki nie będzie.

Krzychu87 14.07.2011 17:54

Marzy mi sie Shamrock Rovers FC albo Slovan Bratislava (SVK)/ (fajny i bliski wyjazd)ale wszystkie drużyny są do ogrania!

mateusz212 14.07.2011 17:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez -Goral- (Post 1126518)
http://www.uefa.com/uefachampionslea...d=1650571.html

Są grupy.

Group 1:
Seeded
FC København (DEN)*, Maccabi Haifa FC (ISR)/FK Borac Banja Luka (BIH), NK Dinamo Zagreb (CRO)/Neftçi PFK (AZE), KS Skënderbeu (ALB)/APOEL FC (CYP), Skonto FC (LVA)/Wisła Kraków (POL)

Unseeded
FK Mogren (MNE)/PFC Litex Lovech (BUL), Slovan Bratislava (SVK)/FC Tobol Kostanay (KAZ), NK Maribor (SVN)/F91 Dudelange (LUX), HJK Helsinki (FIN)/Bangor City FC (WAL), Shamrock Rovers FC (IRL)/FC Flora Tallinn (EST)

Group 2:
Seeded
Rangers FC (SCO)*, Linfield FC (NIR)/FC BATE Borisov (BLR), Rosenborg BK (NOR)/Breidablik (ISL), FK Partizan (SRB)/FK Skendija 79 (MKD), SK Sturm Graz (AUT)/Videoton FC (HUN)

Unseeded
KRC Genk (BEL), FC Pyunik (ARM)/FC Viktoria Plzeň (CZE), Valletta FC (MLT)/FK Ekranas (LTU), FC Zestafoni (GEO)/FC Dacia Chisinau (MDA), Malmö FF (SWE)/HB Tórshavn (FRO)




Generalnie nie jest źle, omijamy Pilzno i Genk ale mamy Litex Lovech.

te grupy dla nas wygladają idealnie...liteks jest do ogrania i to spokojnie co juz pokazalismy, reszta zespołów na poziomie liteksu wiec nie ma czego sie bac, zwłąszcza ze unikamy dużo silniejszych druzyn jak genk,pilzno czy malmo

Zienczuk8 14.07.2011 17:58

no jeśli tak jest to naprawdę mamy szczęście..warto byłoby go wykorzystać.. Litex jest dużo słabszą drużyną od Wisły.

River 14.07.2011 18:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez -Goral- (Post 1126518)
http://www.uefa.com/uefachampionslea...d=1650571.html

Są grupy.

Group 1:
Seeded
FC København (DEN)*, Maccabi Haifa FC (ISR)/FK Borac Banja Luka (BIH), NK Dinamo Zagreb (CRO)/Neftçi PFK (AZE), KS Skënderbeu (ALB)/APOEL FC (CYP), Skonto FC (LVA)/Wisła Kraków (POL)

Unseeded
FK Mogren (MNE)/PFC Litex Lovech (BUL), Slovan Bratislava (SVK)/FC Tobol Kostanay (KAZ), NK Maribor (SVN)/F91 Dudelange (LUX), HJK Helsinki (FIN)/Bangor City FC (WAL), Shamrock Rovers FC (IRL)/FC Flora Tallinn (EST)

Group 2:
Seeded
Rangers FC (SCO)*, Linfield FC (NIR)/FC BATE Borisov (BLR), Rosenborg BK (NOR)/Breidablik (ISL), FK Partizan (SRB)/FK Skendija 79 (MKD), SK Sturm Graz (AUT)/Videoton FC (HUN)

Unseeded
KRC Genk (BEL), FC Pyunik (ARM)/FC Viktoria Plzeň (CZE), Valletta FC (MLT)/FK Ekranas (LTU), FC Zestafoni (GEO)/FC Dacia Chisinau (MDA), Malmö FF (SWE)/HB Tórshavn (FRO)




Generalnie nie jest źle, omijamy Pilzno i Genk ale mamy Litex Lovech.

ZAJEBISCIE! Nie trafiamy ani na Genk ani na Victorie Plzno. I jak juz ktos wspomnial omijamy Gruzinow.

Litex i Slovan - to sa najtrudniejsi rywal w walce o grupe LE (awans do IV rundy daje nam min. grupe LE). Jak szczescie dopisze to trafiamy na Maribor, Helsinki lub Shamrock/Flora.
Uwazam, ze otwiera sie przed nami calkiem obiecujaca droga do rozgrywek grupowych. Teraz tylko wykorzystac to i dac z siebie wszystko na boisku.

Genkov 14.07.2011 18:06

Panowie ja proponuje narazie skupic się na tym aby Wisełka przypieczętowała awans do III Rundy pewnym zwycięstwem ze Skonto u siebie a wtedy przyjedzie czas na kolejnego rywala. A tak nawiasem mówiąc marzy mi sie Litex :D:D

mitmichael 14.07.2011 18:08

Ale to ma sie rozumiec grupy tylko na 3 runde eliminacji?

leszekm_ 14.07.2011 18:09

Na papierze jesteśmy lepsi od każdej z tych drużyn, ale Liteks i Slovan to solidne drużyny. Maribor też jest mocny, w zeszłym sezonie wygrywał z Videotonem, Hibernianem i Palermo. Helsinki raczej słabe, ostatnio prali ich w pucharach litwini; w drużynie jednak jest paru konkretnych zawodników. Wylosowanie Shamrock to byłby dar od losu - drużyna na poziomie Olimpii Grudziądz (wg wyceny transfermarkt)

Misha[Pl] 14.07.2011 18:11

Maribor lub Shamrock i brak awansu będzie dużą porażką. Z pozostałymi przeciwnikami też spokojnie można powalczyć. Podsumowując jest dobrze.
Pytanie czy znowu będziemy mieć pecha w losowaniu?

WislaOnly 14.07.2011 18:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez River (Post 1126538)
ZAJEBISCIE! Nie trafiamy ani na Genk ani na Victorie Plzno. I jak juz ktos wspomnial omijamy Gruzinow.

Litex i Slovan - to sa najtrudniejsi rywal w walce o grupe LE (awans do IV rundy daje nam min. grupe LE). Jak szczescie dopisze to trafiamy na Maribor, Helsinki lub Shamrock/Flora.
Uwazam, ze otwiera sie przed nami calkiem obiecujaca droga do rozgrywek grupowych. Teraz tylko wykorzystac to i dac z siebie wszystko na boisku.

River i wyobraź sobie, że trafiamy dobrze w losowaniu a później dajemy ciała z taką Florą :rotfl: Już widzę masowe samobójstwa na forum, łącznie ze mną! Hej można wykupić na na forumowym cmentarzu mogiłę w razie czego? To tak żartem,
A poważnie, to mamy przy dobrym losowaniu cholerne szanse na LE, nie mówiąc już o LM, bo nic nie wiadomo.

Genkov 14.07.2011 18:13

Shamrock w tamtym sezonie grał w LE z Juventusem w III rundzie i w dwumeczu przegrał bodajże 0-3 ale to wcale nie śwadczy o sile Shamrocka a raczej o słabości Juventusu.

River 14.07.2011 18:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WislaOnly (Post 1126551)
River i wyobraź sobie, że trafiamy dobrze w losowaniu a później dajemy ciała z taką Florą :rotfl: Już widzę masowe samobójstwa na forum, łącznie ze mną! Hej można wykupić na na forumowym cmentarzu mogiłę w razie czego? To tak żartem,
A poważnie, to mamy przy dobrym losowaniu cholerne szanse na LE, nie mówiąc już o LM, bo nic nie wiadomo.

Jesli trafimy na Shamrock/Flora lub na Helsinki i odpadniemy (a juz zwlaszcza z Irlandczykami czy Estonczykami) to ja sie chyba zapadne pod ziemie:shock: Pomijam juz fakt, ze bedziemy totalnymi frajerami i majac taka droge do grupy LE mimo to nie awansujemy. Wtedy naprawde nie zdziwilbym sie gdyby Cupial sprzedal Wisle:rotfl:
A masowe samobojstwa bylyby w tym wypadku calkiem uzasadnione:D

rnandez 14.07.2011 18:20

Pelna koncentracja i jest ogromna szansa na LE , ale pamietajcie, ze celem jest LM

Genkov 14.07.2011 18:26

Nawet nie chce myślec co by było gdyby wisła odpadła w III rundnie lub II to byłaby katastrofa.

bridgeburner 14.07.2011 18:29

Oby nie Slovan
oni ostatnio sciagaja naprawde niezłych zawodników
Sebo, Kladrubski, Zofcak czy Halenar z powodzeniem mogliby grać u nas
do tego nasza niedoszła gwiazda Milinkovic

rw88 14.07.2011 18:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekm_ (Post 1126547)
Maribor też jest mocny, w zeszłym sezonie wygrywał z Videotonem, Hibernianem i Palermo.

Po czym się wyprzedali, a ich zdecydowanie najlepsi zawodnicy z tamtego okresu grają teraz udanie w Palermo, jeśli się nie mylę z nazwiskami to są to Ilicic, Bacinovic i Andjelkovic. Z tamtego Mariboru już niewiele zostało, więc jak najbardziej Słoweńcy byliby do ogrania

River 14.07.2011 18:34

Chcialbym zwrocic uwage na jedna rzecz. Zakladajac, ze dobrniemy do IV rundy, to niewazne na kogo trafimy to nie bedziemy faworytem. Majac juz zagwarantowany start w grupie LE w IV rundzie bedizemy mogii zagrac na wiekszym luzie nie majac nic do stracenia a tak sie gra latwiej, bez presji. Oczywiscie byleby ten luz nie byl za wielki:rotfl:

Kluczowa jest III runda. Tam mozna wiele wygrac ale i wszystko przegrac.

CZy gdybysmy odpadli w III rundzie LM to w IV rundzie LE mamy jakiekolwiek szanse na rozstawienie?

cinekw 14.07.2011 18:34

Wszyscy wybierają jak najłatwiejszego rywala, a taka prawda, że czasami dużo lepiej się gra z silniejszym przeciwnikiem ..

Jeśli bysmy odpadli w 3 rundzie to potem do LE będzie się bardzo ciężko dostać, w 4 rundzie el. LE są strasznie silne zespoły (klik), dlatego jeśli przejdziemy Skonto ten dwumecz będzie bardzo ważny :)

delukas96 14.07.2011 18:35

http://www.90minut.pl/news/162/news1...III-rundy.html

Szczerze mówiąc, to obawiałem się belgijskiego Genk. Ale jakikolwiek by to rywal nie był musimy zagrać na całego. Z tego koszyka nie chciałbym trafić na Litex, Slovan i to fińskie HJK - Finowie, jak Norwedzy drwale, więc ciężko będzie. Shamrock wydaje się być najlatwiejszy.

dzollo 14.07.2011 18:40

Panowie Panowie, przed nami jeszcze rewanż ze Skonto! Mimo, że klub ten zaprezentował wczoraj żenujący poziom, to skupmy się najpierw na tym aby się kompletnie nie skompromitować, bo Karabach przy naszym wczorajszym rywalu to Barcelona. Co do potencjalnych rywali w kolejnej rundzie, to nie widzę tam drużyny z która bylibyśmy zdecydowanymi faworytami, lecz przy odrobinie szczęścia możemy ograć każdą z nich.

michael 14.07.2011 18:40

Pod względem kibicowskim najlepszy byłby Slovan, bo byśmy taki najazd na Slowację zrobili, jakiego nasi południowi sąsiedzi nie widzieli ;) Piłkarsko też zle by nie było, jak dla mnie każdy rywal jest do ogrania z naszego koszyka ;]

tarantulaw2 14.07.2011 18:44

Nie jest źle - prawdę powiedziawszy, obawiałem się, że będziemy w drugim koszyku, skoro w II rundzie eliminacyjnej byliśmy w ostatnim trzecim. Co do rywala - ciężko jest wybrać. Oczywiście, najlepszy byłby Shamrock , ale coś mi się dziwnie wydaje, że Flora odrobi straty, a grać z drużynami będącymi w pełni sezonu jest bardzo ciężko - co rok to widać.

lorddavy 14.07.2011 18:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekm_ (Post 1126547)
Wylosowanie Shamrock to byłby dar od losu - drużyna na poziomie Olimpii Grudziądz (wg wyceny transfermarkt)

Przestrzegam przed takimi porównywaniami. Shamrock to dobry zespół w dodatku w pełni sezonu. Rok temu pokonali w dwumeczu Izraelczyków z Bnei Yehuda 1:1 i 1:0 na wyjeździe. A od tego czasu się jeszcze wzmocnili. Jak dla mnie mogą jeszcze zaskoczyć w tych eliminacjach. Oczywiście na papierze wyglądają najsłabiej ale to nie są aż tacy amatorzy - w naszej E-klasie spokojnie by się utrzymali.

Enrico2000 14.07.2011 18:55

Podziwiam spokój niektórych, szczególnie po wczorajszym meczu. Najgorsze jest to, że Wisła dalej ma słaby styl. W jej grze nie widać żadnych pozytywnych zmian. Dalej obrona popełnia katastrofalne błędy, nie potrafią kreować akcji ofensywnych, dojście do pola karnego przeciwnika to dla nas nie lada trudne zadanie, nie wspomne o wymianie paru szybkich podań. Dośrodkowania mijaja pole karne, zresztą często po wrzutce nikogo w nim nie ma. Jak to jest, że zarówno w sparingach jak i wczoraj mamy tak potworne problemy z atakiem pozcyjnym i wymianą kilku podań?

Porównując mecz ze Skonto, do dzisiejszego Śląska - szacun dla wojskowych, bo przy o wiele trudniejszym przeciwniku, zgarali o niebo lepiej, pokazali, że jednak można atakować z pomysłem, czego Wiśle niestety kompletnie zabrakło. Nie stworzyć w zasadzie setki ze Skonto to nie wróży nic dobrego. A styl jak słaby był, tak słaby jest. A podobno zespół jest gotowy .....

Sami 14.07.2011 19:02

Zakładam, że do następnej rundy awansują drużyny, które wygrały swoje pierwsze mecze:

Liteks (Bułgaria)
2010/11:
II r. kw. LM: Liteks - Rudar 1:0, 4:0
III r. kw. LM: Liteks - Zilina 1:1, 1:3
IV r. kw. LE: Debrecen - Liteks 2:0, 2:1

2009/10:
IV r. kw. LE: BATE - Liteks 0:1, 4:0

Slovan (Słowacja)
2010/11:
III r. kw. LE: Crvena - Slovan 1:2, 1:1
IV r. kw. LE: Slovan - VfB 0:1, 2:2

2009/10:
II r. kw. LM: Zrinjski - Slovan 1:0, 0:4
III r. kw. LM: Slovan - Pireus 0:2, 0:2
IV r. kw. LE: Slovan - Ajax 1:2, 0:5

Maribor (Słowenia)
2010/11:
II r. kw. LE: Videoton - Maribor 1:1, 0:2
III r. kw. LE: Maribor - Hibernian 3:0, 3:2
IV r. kw. LE: Palermo - Maribor 3:0, 2:3

2009/10:
II r. kw. LM: WIT - Maribor 0:0, 1:3
III r. kw. LM: Zurich - Maribor 2:3, 3:0
IV r. kw. LE: Maribor - Sparta 0:2, 0:1

HJK (Finlandia)
2010/11:
II r. kw. LM: Ekranas - HJK 1:0, 0:2dog.
III r. kw. LM: Partizan - HJK 3:0, 2:1
IV r. kw. LE: Besiktas - HJK 2:0, 4:0

2009/10:
II r. kw. LE: Vetra - HJK 0:1, 3:1

Shamrock (Irlandia)
2010/11:
II r. kw. LE: Shamrock - Bnei 1:1, 1:0
III r. kw. LE: Shamrock - Juventus 0:2, 0:1

2009/10:
-

Dla przypomnienia wyniki Wisły, które bardzo dobrze znamy:

2010/11:
II r. kw. LE: Szawle - Wisła 0:2, 0:5
III r. kw. LE: Wisła - Karabach 0:1, 2:3

2009/10:
II r. kw. LM: Wisła - Levadia 1:1, 0:1


Rozpatrywałem tylko ostatnie 2 sezony, bo jak wiadomo składy mogą być już mocno przebudowane. Z powyższych zestawień wynika, że najlepiej byłoby trafić na Shamrock i HJK (w takiej kolejności). Liteks też do przejścia, należałoby jednak uważać na Maribor i Slovan. Jeżeli unikniemy tych dwóch zespołów to myślę, że awans będzie bardzo blisko :)

tofik 14.07.2011 19:10

Patrząc po samych wynikach- my tu jestesmy największe ogóry. Nawet Shamrock czy HJK coś tam walczyli.
Przede wszystkim trzeba przejść Skonto, żeby sobie nie skasować szansy na kolejne mecze. A później.. może nas zlekceważą dzięki tym wynikom:)
A poważnie po raz drugi gramy od czasu zmiany zasad kwalifikacji i po raz drugi mamy prostą drogę do czwartej rundy. A czwarta runda to już są jako takie poważne pieniądze.
Musza się kopacze ogarnąć, jest szansa trochę klub zasilić finansowo.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:35.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl