Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Dymisja Kasperczaka. Kto jego następcą? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7522)

skeba 14.08.2010 07:05

Smolarek wszedł na 20 minut - strzelil bramkę. Boguski musi mieć 270 minut, zanim po serii złych przyjęc, kiksów, w koncu strzeli na pustą.

Co ty wymagasz od Smolarka, 8 bramek ?
Nie miał podan, dostał jedno - wykorzystał

jova 14.08.2010 07:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 960354)
Że Ci się chce latami kontynuować tą żałosną gadkę jova - podziwiam:D

Że też Ty wciąż odczuwasz potrzebę zabrania głosu w dyskusji, w której nie masz nic do powiedzenia. Przynajmniej nie jesteś tak prostacki jak wcześniej - to już jakiś postęp.

=Metatron= 14.08.2010 08:16

Jak nasze władze poczekają jeszcze z tydzień, dwa to Maciej Skorża będzie wolny :) Gdzie ten wielki trener :)
A na poważnie, wariant z Petrescu, choć nie byłem i nie będę pewnie jego fanem, nie byłby zły. Wisły grającej z polotem, dobrze wyszkolonej technicznie, błyskotliwej nie doczekamy się przez kilka lat. W Polsce nie ma przecież pół piłkarza, który dorównywałby techniką zawodnikom z obojętnie której zawodowej ligi europejskiej. Trzeba postawić na nieustępliwość, twardą grę, przygotowanie fizyczne, konsekwencję taktyczną, nawet kosztem jakości "wizualnej" gry. Z Wisły grającej ładnie dla oka, wyleczyło mnie kilka ostatnich sezonów. Może teraz pora na Wisłę "nudną" ale skuteczną ? W końcu, czy wygrasz 1:0 czy 5:4 punktów jest tyle samo.

mitmichael 14.08.2010 08:27

Wcale sie nie dziwie, ze Basałaj szuka zagranicznego trenera. Wojciechowski zatrudnił Bakero i sa efekty. Do tego doszły transfery i mamy kolejna druzyne, ktora powalczy o tytuł. Jimenez jak dla mnie byłby idealnym rozwiazaniem. Polska mysl szkoleniowa skonczyla sie pare lat temu - trzeba teraz stawiac na tych lepszych (zagranicznych) coachów. Ostatnio w nocnym hide parku na Orange Sport Info było takie pytanie - lepszy trener zagraniczny czy polski? Z tego co słyszalem sa jeszcze ludzie, ktorzy wierza w polskich trenerow. Jedno stwierdzenie mi sie podobało - "takich mamy trenerow bo takich mamy pilkarzy. Oni nie moga sie pokazac bo jak? prowadzac polskie kluby, nie maja na to szans". Byc moze cos w tym jest chociaz patrzac na zagranicznego trenera (czyt. Bakero) i jego prace z druzyna Poloni mozna twierdzic inaczej.

junior1906tsw 14.08.2010 08:58

Nie skłaniałbym się do tego Bakero, w poprzednim sezonie za bardzo sobie nie radził, ponieważ miał takich a nie innym piłkarzy do dyspozycji. Teraz konkretniejsze transfery i jest efekt. Nawet jak przyjdzie Maradona to i tak nic nie zrobi z Jirsakiem, Łobo, Diazem, itd. Trzeba jeszcze 2-3 transferów dokonać, potem podziękować niepotrzebnym piłkarzom, co już nich pożytku nie będzie i myslę, że będzie dobrze. We wczorajszych derbach Warszawy było widać komu bardziej zależy na zwycięstwie. Polonia pokazuje teraz najlepszy futbol w Polsce. Niestety możemy tylko brać z nich przykład.

Chesteroski 14.08.2010 08:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 960387)
Wcale sie nie dziwie, ze Basałaj szuka zagranicznego trenera. Wojciechowski zatrudnił Bakero i sa efekty. Do tego doszły transfery i mamy kolejna druzyne, ktora powalczy o tytuł. Jimenez jak dla mnie byłby idealnym rozwiazaniem. Polska mysl szkoleniowa skonczyla sie pare lat temu - trzeba teraz stawiac na tych lepszych (zagranicznych) coachów. Ostatnio w nocnym hide parku na Orange Sport Info było takie pytanie - lepszy trener zagraniczny czy polski? Z tego co słyszalem sa jeszcze ludzie, ktorzy wierza w polskich trenerow. Jedno stwierdzenie mi sie podobało - "takich mamy trenerow bo takich mamy pilkarzy. Oni nie moga sie pokazac bo jak? prowadzac polskie kluby, nie maja na to szans". Byc moze cos w tym jest chociaz patrzac na zagranicznego trenera (czyt. Bakero) i jego prace z druzyna Poloni mozna twierdzic inaczej.

Moim zdaniem, jak trener nie ma kim grać, to cudu nie wymyśli. Jak u nas był Kosa, to Skorża był zajesuper, gra fajnie wyglądała, po Kosie, styl drużyny znacznie się pogorszył, tak więc wcale nie uważam, że Bakero nagle stał się super trenerem, po prostu ma w końcu kim grać. Poza tym w Polonii jest głód sukcesu, i to ich na pewno będzie nakręcać przez cały sezon. Cała nadzieja, że Józef zacznie ingerować w sprawy szkoleniowe :)

junior1906tsw 14.08.2010 09:47

Słowa Macieja Skorży po meczu derbowym z Polonia: " Przed nami jednak 29 meczów. To dopiero początek drogi."
Coś czuje, że Legia daleko nie pociągnie w tym sezonie, bo skądś znam to powiedzenie ;) :D

Reser 14.08.2010 10:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez junior1906tsw (Post 960420)
Słowa Macieja Skorży po meczu derbowym z Polonia: " Przed nami jednak 29 meczów. To dopiero początek drogi."
Coś czuje, że Legia daleko nie pociągnie w tym sezonie, bo skądś znam to powiedzenie ;) :D

A co mial się rozplakac po przegranym meczu i powiedzieć: "O kur** przegraliśmy pierwszy mecz, już po mistrzostwie, nie ma po co grać"?

Ja pierd**** skąd wy sie bierzecie.

wolfy 14.08.2010 10:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 960354)
Że Ci się chce latami kontynuować tą żałosną gadkę jova - podziwiam:D

Biorąc pod uwagę, ze po tylu latach wciąż go trzyma - to musi być jakiś osobisty uraz.

Przynajmniej już zmądrzał i nie udowadnia wszystkim, że Petrescu to słaby trener.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 960332)
to bylo by ciekawe,taki szok przezyc :)

Wójcik? To faktycznie byłby szok.
Dobrze, że Wdowczyk ma zakaz wykonywania zawodu do 2015...

filoo 14.08.2010 10:23

Moim prywatnym zdaniem, Należy zmienić generalnie system szkoleniowy ( wiem, nie było to odkrywcze) czyli chodzi mi o to ąby nowy trener był prawdziwym couchem, żeby decydował o całym pionie płkarzy w klubie Wisła Kraków. Po pierwsze musi mieć na to czas, po drugi musi pracować nie tylko jako trener pierwszego zespołu, ale monitorować też zawodników młodych. Trzecim punktem musi być silny sztab, ludzie którzy będą mocno pracować dla klubu przez kilka lat, najlepiej, jakby byli spoza wiślackich układów ( jakiś były zawodnik, były trener). Po pierwsze tego typu couch musi decydować o transferach, owszem musi mieć człowieka podległego mu, aby ten jeżdził i załatwiał za niego sprawy techniczne (z klubem z samym kandydatem), ale to Couch musi nadawać scoutom wytyczne.
Teraz trzeba sobie odpowiedzieć czy to ma być Polak, czy nie? I tu znowu moim zdaniem w Polsce nie ma trenera, który potrafiłby być absolutnym Bossem klubie. wszyscy są silni w mówieniu, ale jak przychodzi co do czego to i tak się uginają , przed zarządem, właścicielem....
NAleży zainwestować CHOLERNIE duże pieniądze w trenera, nie z nazwiskiem, ale z warsztatem, potem na kilka lat zamknąć oczy i dać mu pracować, oczwiście wszystko w granicach jakieś przyzwoitości, dopóki tego nie zrobimy, to nawet stadion i Cristiano Ronaldo nam nie pomogą.....

master777 14.08.2010 11:05

Co do wypowiedzi Dana po ostatnim meczu - jeżeli wcześniej krytykował wszystko a teraz z wolna zaprzestaje krytyki to znak, że Wisła jednak z niego zrezygnowała. Z drugiej strony może chcieć grzecznie się pożegnać. Tak czy inaczej nie wierzę w wyrwanie pracującego trenera a zwłaszcza Petrescu (choć byłoby fajnie); Gadanie gadaniem ale jak w niedziele wygramy 3-0, to na ch... nam trener:)

DeadOrAlive 14.08.2010 11:29

O tym samym sobie pomyślałem, jeszcze gdzieś wczoraj widziałem wypowiedź jednego z ekspertów, że przecież jak Kulawik poradzi sobie z Ruchem, to dlaczego nie miałby spróbować sił w Wiśle Kraków, bo przecież nasz klub to taki króli doświadczalny do jasnej cholery -.-

szlaQ 14.08.2010 11:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez master777 (Post 960476)
Co do wypowiedzi Dana po ostatnim meczu - jeżeli wcześniej krytykował wszystko a teraz z wolna zaprzestaje krytyki to znak, że Wisła jednak z niego zrezygnowała. Z drugiej strony może chcieć grzecznie się pożegnać. Tak czy inaczej nie wierzę w wyrwanie pracującego trenera a zwłaszcza Petrescu (choć byłoby fajnie); Gadanie gadaniem ale jak w niedziele wygramy 3-0, to na ch... nam trener:)

Żeby nie było znowu poruty w pucharach ....

BRTS39 14.08.2010 11:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szlaQ (Post 960489)
Żeby nie było znowu poruty w pucharach ....

Albo inaczej :D Pornografii. :) bo taka sie rzeczywiście odbyła w Baku. Poprostu dali dupy.

master777 14.08.2010 11:50

szlaQ --> no tak, ale to już bardziej kwestia piłkarzy, nie trenera. To oni biegają, podają i strzelają. Trener ich tylko przygotowywuje mentalnie i fizycznie, ustala taktykę. Możemy dojść do 4 rundy, ale jak odpadniemy z klubem piłkarsko lepszym, to na pewno nie będzie wina trenera.


Choć znając krakowskie realia, to jemu poleci głowa i dostanie ćwierćwieczny zakaz wstępu na stadion.

art2222 14.08.2010 11:58

Moim zdaniem powrót Petrescu to dobre rozwiązanie, pokazał że potrafi prowadzić zespoły w ważnych meczach, stosuje profesjonalne treningi takie jak w Anglii, gdzie zawodnicy się zmęczą a nie tylko potruchtają, wprowadzi do klubu wzorce z najlepszych lig. Takich ludzi więcej trzeba w lidze

Q13SON 14.08.2010 12:15

http://ekstraklasa.wp.pl/kat,1728,ti...wiadomosc.html

Alberto Zaccheroni


Macie, rozważajcie...

DrunkenBear 14.08.2010 12:45

Po co rozważać trenera, którego nawet bukmacherzy nie biorą pod uwagę? WP to dział sportowy ma na poziomie gazetki szkolnej. Matoły nie raz w tytule źle pisali nazwisko zawodnika...

master777 14.08.2010 13:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DrunkenBear (Post 960518)
Po co rozważać trenera, którego nawet bukmacherzy nie biorą pod uwagę? WP to dział sportowy ma na poziomie gazetki szkolnej. Matoły nie raz w tytule źle pisali nazwisko zawodnika...

Jak tak liczysz na buków to rozważaj o Wdowczyku i Maradonie

rw88 14.08.2010 13:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez junior1906tsw (Post 960397)
Nie skłaniałbym się do tego Bakero, w poprzednim sezonie za bardzo sobie nie radził, ponieważ miał takich a nie innym piłkarzy do dyspozycji. Teraz konkretniejsze transfery i jest efekt.

Nie zgadzam się do końca z tym stwierdzeniem. W Polonii zagrało wczoraj tylko trzech nowych zawodników w pierwszej jedenastce, plus Smolarek po przerwie, do tego trzeba liczyć brak ze starego składu Jodłowca, który został zastąpiony przez nowego Pietrasiaka, stąd trudno w tym przypadku liczyć tego zawodnika jako wzmocnienie siły pierwszej jedenastki na wczorajszy mecz. Tak więc trzon drużyny tworzyło OŚMIU zawodników grających w tym klubie w poprzednim sezonie. To, że Piątek, Mierzejewski, Gołębiewski, czy Trałka tak wyglądają, to z pewnością jest duża zasługa pracy Bakero - przed jego przyjściem wymienieni wyżej zawodnicy byli co najwyżej zwykłymi przeciętniakami, teraz są siłą napędową zespołu, który może walczyć o mistrzostwo - przypadek?

Polacy dobrze pokierowani są w stanie grać dużo lepiej niż to obecnie w wielu przypadkach wygląda. I moim zdaniem tu nie chodzi nawet o lepszy warsztat zagranicznych trenerów, a po prostu o większe zaufanie i większy szacunek polskiego zawodnika do trenera zagranicznego, bardziej wierzą w siebie, w realność robienia postępów, widząc profesjonalne podejście do piłki swojego szkoleniowca i jego autorytet - coś a'la Beenhakker w el. ME 2008.

Bakero nie radził sobie na początku, bo miał TRAGICZNIE przygotowaną drużynę do rundy jesiennej przez Grembockiego, gość ten wręcz przyniszczył piłkarzy Polonii, którzy wiosną, po zimowym okresie pracy z Bakero już grali zdecydowanie lepiej - licząc samą wiosnę zajęli przyzwoite siódme miejsce. Osobiście mimo ze Polonii nie kibicuje, cieszy mnie fakt, że w dalszym ciągu realnym jest połączenie transferowania najlepszych polskich zawodników do klubu i oparcie na nich gry drużyny, z dobrym skutkiem dla poziomu gry tejże ekipy, stąd akrat z tym stwierdzeniem...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez junior1906tsw (Post 960397)
We wczorajszych derbach Warszawy było widać komu bardziej zależy na zwycięstwie. Polonia pokazuje teraz najlepszy futbol w Polsce. Niestety możemy tylko brać z nich przykład.

...zgadzam się w zupełności.

glutusmaximus 14.08.2010 14:58

Wydaje mi si,ę że patrzymy na problemy Wisły zbyt powierzchownie. Zatrudnienie trenera dla pierwszej drużyny to tylko czubek góry lodowej którą tworzy przede wszystkim praca z młodzieżą i organizacja całego klubu. ( pion szkolenia, marketingu, PR, handel itd) Nie można funkcjonować w profesjonalnym sporcie z organizacją rodem z ligi okręgowej.
Dlatego nie napalam się na nazwiska bo [B]Żaden[B] trener który do Wisły przyjdzie nie nauczy starych koni podstaw gry w piłkę. Ucieszyłbym się gdyby oprócz trenera zatrudniono dyrektora sportowego ( np. kogoś z holandi ze względu na ich szkolenie młodzieży) kto stworzyłby prawdziwy pion szkolenia. Obecnie to wygląda tak że słaby piłkarz po zakończeniu kariery zostaje słabym trenerem i uczy kolejnych słabych piłkarzy.

AYALA 14.08.2010 15:01

bez kupna dobrych zawodników ( tak jak to zrobiła Polonia) to nawet Zaccheroni czy Simeone nie pomoże.Krawiec kraje jak mu materiału staje

DominoForza 14.08.2010 15:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 960569)
bez kupna dobrych zawodników ( tak jak to zrobiła Polonia) to nawet Zaccheroni czy Simeone nie pomoże.Krawiec kraje jak mu materiału staje

smiem twierdzic ze jakby przyszedl ktos z jajami i wydarl morde na nich to zaraz im dupa zmieknie i przypomni sie jak pilke kopac

junior1906tsw 14.08.2010 15:40

Niektórzy umieją grać, ale pozostali są do opuszczenia Wisły.

mr.kupa 14.08.2010 16:56

Już był taki jeden, który chciał osiągnąć coś więcej poprzez ciężką pracę to go nasze gwiazdorki zwolniły. Swoją drogą w pale mi się nie mieści jak można iść do właściciela klubu i skarżyć się, że treningi są zbyt ciężkie. Chcemy być co najmniej europejskim średniakiem. Weźmy za przykład taką Austrię Wiedeń, czy wyobrażacie sobie, że tam zawodnicy lecą po treningu do właściciela/prezesa i płaczą, że treningi są za ciężkie? Przecież normalny właściciel postawiłby sprawę jasno - albo trenujecie na zasadach trenera, albo do końca kontraktu pogracie sobie w rezerwach. Koniec i kropka. Bez 100-procentowego poparcia dla trenera nasze grajki będą znowu robić co im się podoba, bo i tak konsekwencje za ICH grę poniesie trener. Parodia...

jova 14.08.2010 20:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 960437)
Biorąc pod uwagę, ze po tylu latach wciąż go trzyma - to musi być jakiś osobisty uraz.

Przynajmniej już zmądrzał i nie udowadnia wszystkim, że Petrescu to słaby trener.

Nie zmyślaj. Pisałem, że wykonał fatalną pracę w Wiśle i, że jest najwyżej przeciętniakiem w skali Europy.

1q2 14.08.2010 21:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jova (Post 960744)
Nie zmyślaj. Pisałem, że wykonał fatalną pracę w Wiśle

To kolejna bzdura bo przerwano mu na samym początku.
Mistrza nie zdobył ale mam takie przeczucie(zupełnie nie związane z Petrescu) że ten mistrz nie był do zdobycia.Po prostu nie wierze że Legia na czysto zrobiła bilans 12-1-0 na wiosnę.
Żeby nie było - po samym sezonie nie miałem żadnych takich myśli ale po aresztowaniu pana W , gdy okazało się że on był w stanie ustawiać całe rundy...Zreszta nawet gdyby to sory 10-1-2 przy całkiem nowym trenerze.Świetny bilans.
To raz a dwa Petrescu został wywalony po porażce w pucharach która niczego nie przesadzała i w momencie gdy byliśmy nie na pierwszym ale w czołówce tabeli

I to też nie prawda że graliśmy fatalnie bo 2 mecze u siebie były ok, mecz Lechem przejdzie do historii, mecze z Matersburgiem też były przynajmniej przyzwoite i to też nie prawda że Materrsburg był leszczem bo oni mieli wtedy sezon życia ale skąd Ty to możesz wiedzieć?

Tak więc kompletnie się z Tobą nie zgadzam, szczególnie że wywalono go gdy na dobrę zaczął tu pracować.

I błagam Cię - nie odpisuj - ja wiem = to prostak, cham i prymityw ze 100 słówkami po angielsku, głupek , fatalny trener(przynajmniej w Posce), zajechał zespół, nie miał pojęcia o grze i taktyce

junior1906tsw 14.08.2010 21:23

Czy może mi ktoś napisać co w sprawie nowego trenera?

krakfilm 14.08.2010 21:23

Myslicie ze herbata od samego mieszania stanie sie slodka?

Jak nie ma cukru, to nie bedzie slodkiej herbaty. Petrescu zarzadzal twarde treningi, ale g***o one dawaly, jak pilkarzy z prawdziwego zdarzenia nie ma. Trzeba przede wszystkim wzmocnic, a wlasciwie stworzyc od podstaw szkolenie mlodziezy i siec skautingu. Ale to potrwa przynajmniej 5-10 lat. I ja tyle sobie daje czasu (minimum 5 lat) zanin zaczne sie spodziewac LM w Polsce.

Mario Nh 14.08.2010 21:28

I dopiero po takim okresie mamy zatrudnić zagranicznego, z wyższej półki trenera?
Trener od jutra, wzmocnienia w zimie. Na wiosnę ruszyć z bazą treningową.
Ale przez cały ten okres budowy, potrzebujemy sternika.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:06.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl