Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Matura//Po maturze...?? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=2848)

kubus20 03.07.2009 11:05

Wybiera sie ktos na zaoczne na Uniwersytet Ekonomiczny? do kiedy tam jest rejestracja?

!!IRIVER!! 03.07.2009 11:21

Wszędzie jest rejestracja do 7 lub 8 lipca.

krkgiba - w zeszłym roku były chyba nieco inne zasady rekrutacji na UJ...

maciekwisla 03.07.2009 11:28

Cytat:

przyjmowanie dokumentów od kandydatów, którzy nie wyrazili zgody na udostępnianie wyników matury drogą elektroniczną lub poddają się kwalifikacji na podstawie dyplomu olimpiady przedmiotowej:
Jak wyrazić zgode na udostepnienie moich wyników w KReM-ie?

!!IRIVER!! 03.07.2009 14:27

Wczoraj się rejestrowałem na stronie AGH, wybrałem sobie kierunki i teraz zaglądam tam, a nie mam żadnych deklaracji ani nic... Może ktoś wie o c b? Chcę wpłacić i żeby się zaraz nie okazało, że jakaś lipa.. :/

ok, już wyjaśniłem, zadzwoniłem do AGH, i facet powiedział, że są testy dla starych matur i dopiero wszystko wróci do normy w poniedziałek ;)

dszywala 03.07.2009 15:03

Witam wszystkich spod znaku białej gwiazdy :)
Udało się zdać maturę po kilku letniej przerwie od nauki po szkole średniej. Rewelacji nie ma ale przy praktycznie zero przygotowania nie jest też źle.
J. polski ustny: 90%
J. polski pisemny 51%
J. angielski ustny 95%
J. angielski pisemny 77%
WOS 38%.
Wszystko niestety na poziomie podstawowym... ;/
Moje pytanie brzmi następująco, gdzie mam szanse dostać się na studia, interesują mnie zaoczne(niestacjonarne). Najbardziej byłbym skłonny na AGH wydział HUM socjologia. Tylko nigdzie nie mogę doczytać o progu punktowym.


pozdr.

wygladajacyzzachmury 03.07.2009 15:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KamAr (Post 755075)
Mam pytanie do kogoś, kto uczęszcza na UJ...jak tam jest?;> Bo słyszałem nie za barzo pochlebne opinie o tamtejszych profesorach..;>

To zależy na kogo trafisz , w tym semestrze raczej większość była w porządku , w poprzednim znowu było paru powiedzmy 'ludzi którzy uważają się za lepszych'. Ogólnie jednak dużo dziwnych akcji z profesorami jest ale są też ludzie normalni.

KamAr 03.07.2009 15:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez re_set (Post 755272)
ja uczeszczam... nawet na dwa kierunki- jeden rewelacja, drugi- studiuje, bo zawsze to chcialam robic, ale i ludzi, i profesorow nie lubie. Na co sie wybierasz?

Myślałem nad zarządzaniem zaocznym...

Moje wyniki:
Polski 66%
Ang 47% (:/)
Gierca 70%
Wszystko podstawa. Mam szanse się dostać ?

Michal_b3 03.07.2009 16:14

Czy ktoś mógłby przybliżyć progi punktowe na tych kierunkach UP ? Tak żebym wiedział orientacyjnie, na które jest szansa, a które omijać:

edukacja filozoficzna z wiedzą o społeczeństwie
filozofia z elementami psychologii
Socjologia
Stosunki międzynarodowe
Pedagogika - wszystkie specjalności (na które najłatwiej się dostać?)


Jak to jest na UP, jedna oplata na jeden kierunek, czy podobnie jak na agh jedna oplata i ile sie chce kierunkow?

Z gory dzieki za odpowiedz.

Ps. Punkty procentowe podalem kilka postow wyzej

Cytat:

Polski (p) 67%
Angielski (r) 60%
Geografia (r) 40%

KamAr 03.07.2009 16:17

Z tego co się orientuje, to za każdy kierunek trzeba płacić...

!!IRIVER!! 03.07.2009 16:18

na UP - każdy kierunek osobno, tak jak i na UJ.
Na UEk i AGH jedna opłata (kolejno 85 i 70 zł)

Kamar na zaoczne zdecydowanie łatwiej sie dostać. Myślę, że i z tymi wynikami (gdzieś , gdzie małe znaczenie ma angielski) spokojnie powinieneś się dostać :)

edit:
Michal_b3 - patrząc na twoje wyniki to szukałbym czegoś, gdzie jest brany pod uwagę angielski przede wszystkim. Masz właśnie taki wynik jaki chciałem osiągnąć przed maturą... Na każdej uczelni masz praktycznie zbliżone szanse do mnie. Spróbuj na UEk na któreś kierunki (masz 100 pkt za geo i ang),

Do tego z AGH nie jest najgorzej. Za Angielski dostaniesz 60+2(60-30) = 60+60 = 120 pkt. Za polski na humanistycznych 134, no i za geografię 40+2(40-30) = 40+20 = 60 i to pomnożyć x2 = 120 pkt (czyli razem masz te 374pkt). Na ścisłych kierunkach z braną pod uwagę geografią masz 4x geografię czyli 240 pkt + 120 pkt za angielski czyli razem 360... na te mniej oblegane (poczytaj gdzieś o ilości chętnych na miejsce) powinieneś sie dostać :)

Na UJ na dzienne raczej nie startuj, ja tez się już z tą myślą z różnych powodów pożegnałem - dużo niepochlebnych opinii na temat rozbitych na cały dzień zajęć, majacych cie za gówno profesorów i snobistycznej wiary... ;]

Michal_b3 03.07.2009 16:19

Dzieki.
Ok, to teraz niech ktos mi przyblizy, na ktore kierunki jest szansa sie dostac, z niezbyt dobra matura:)

Edit
Dziękówa IRIVER, w gwoli ścisłości to informacje pozyskuje nie dla siebie, mnie to czeka za rok. A jakieś kierunki humanistyczne na które jest się łatwo dostać? Wszystkie ścisłe odpadają. Nikt nic nie wie o progach na UP ?!

anika 03.07.2009 16:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krkgiba (Post 755695)
z wynikiem około 236pkt jest szansa dostać się na prawo na UJ ? słyszałem, że w zeszłym roku z takim wynikiem byłbym gdzieś w połowie listy przyjętych..

oblicz sobie ile masz punktów na 100 możliwych wg tegorocznego przelicznika (35 x hist + 35 x wos + 30 x język) podzielone przez 100.

niektórzy twierdzą, że powyżej 70 wystarczy, więc miałbyś spokojnie szansę.
ja im nie ufam i czekam na konkrety 14. lipca ;)

SiASiN 04.07.2009 00:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 755623)
Polski - 64%


Ewentualnie inne ciekawe humanistyczno / polityczne kierunki. Najchętniej UJ, choć i inne uczelnie ewentualnie mogą być. Dzienne rzecz jasna...

Jak ktoś orientuje się, że z takimi wynikami bankowo sie dostanę / bądź nie, niech pisze...

Polecam Politologię na Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej IGNATIANUM. Prywatna uczelnia, ale koszt jednego semestru to symboliczna stóweczka. Z tymi wynikami na pewno się dostaniesz, bo szkoła jest nieznana, więc chętnych niewielu.

Kadra profesorska robi wrażenie np historia administracji z dr Januszem Kurtyką, historia polityczna 45-89 z prof Ryszardem Terleckim. Wszystkie konwersatoria z historii są ciekawie prowadzone przez gości z IPN. Na zajęcia z dr Filipem Musiałem naprawdę ludzie chodzili z przyjemnością. Trzeba też wspomnieć o wiadomościach politycznych z Janem Rokitą. Naprawdę kadra jest niezła, złożona głównie profesorów UJotowskich.

Atmosfera jest bardzo przyjazna. Przy załatwianiu różnych spraw nie spotkasz się z gnojeniem, jak to często ma miejsce gdzie indziej, ale z prawdziwą życzliwością.

Rok temu dostałem się także na politologię na AP, ale wybrałem ign i wcale nie żałuję.

W razie jakiś pytań uderzać na priv.

!!IRIVER!! 04.07.2009 00:21

SiaSin - jakie są inne kierunki na tej uczelni? Jest coś związanego z dziennikarstwem i pracą w mediach?

Carol09 04.07.2009 06:57

pol. 60%
ang 80%
hist. podst. 40%
wos roz. 50%

ang. ust. 80%
pol ust. 45% :(

orientuje się ktoś gdzie jeszcze oprócz UJ jest taki kierunek jak eurpeistyka?

Europeistyka*

SiASiN 04.07.2009 11:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 756118)
SiaSin - jakie są inne kierunki na tej uczelni? Jest coś związanego z dziennikarstwem i pracą w mediach?

Stricte kierunku dziennikarstwo nie ma. Natomiast jest specjalizacja na Politologii "Przywództwo polityczne", tamtejsze zajęcia mają dużo wspólnego z PR itp. Zresztą jeśli chcesz pracować w mediach to co Ci z dziennikarstwa? Większość dziennikarzy kończyła studia typu politologia, kulturoznawstwo, socjologia. Na tych kierunkach zdobywasz wiedzę, a dziennikarstwo uczy jak tą wiedzę przekazać.

Zresztą w tym zawodzie bardzo ważna jest praktyka. Niejeden naczelny będzie wolał przyjąć kogoś kto skończył jakiś humanistyczny kierunek i przez kilka lat chociaż w niedużym stopniu działał w mediach niż studenta po dziennikarstwie, który poza studiami niewiele w dziennikarstwie robił.

Od razu napiszę, że poza politologią na Ignatianum są kierunki:
Praca socjalna
Pedagogika (podobno bardzo dobra)
Kulturoznawstwo
Filozofia

mechusar 04.07.2009 13:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SiASiN (Post 756117)
Polecam Politologię na Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej IGNATIANUM.

Ja z kolei polecam wzornictwo i ściegi na Wyższej Szkole Haftu i Szydełkowania. Perspektywy pracy podobne, przydatność wiedzy nie mniejsza, a i prestiż uczelni równie wysoki. Jest jednak haczyk. To miejsce wyłącznie dla elit, zatem bez zdanej matury - nieważne jak, liczy się sam fakt - nie dostąpicie zaszczytu poszerzania tam swojej wiedzy.

Jeśli jednak udało Wam się dokonać niemożliwego i przekroczyć nieosiągalną dla wielu granicę 30%, nie pozostaje nic innego tylko iść się zapisać i dumnie nazywać studentem!

Martinho 04.07.2009 22:33

Jeśli wyraziłeś zgodę na publikowanie Twoich ocen w Krajowym Rejestrze Matur, AGH pobierze twoje oceny w ciągu 24 godzin od momentu rejestracji. Jeśli po 24 godzinach od rejestracji nie będzie w systemie Twoich ocen, lub oceny będą błędne musisz w WKR Wydziału, który wybrałeś przy deklaracji kierunku głównego okazać oryginał świadectwa maturalnego wraz z ewentualnymi aneksami i zostawić kserokopię tych dokumentów. Członek WKR wprowadzi przy Tobie prawidłowe oceny do systemu.



Jak to zrobic? :> Czy przeoczyłem jakiąś opcję przy rejestracji?

Partition 04.07.2009 22:36

Cytat:

Jeśli wyraziłeś zgodę na publikowanie Twoich ocen w Krajowym Rejestrze Matur, AGH pobierze twoje oceny w ciągu 24 godzin od momentu rejestracji.
Nie. Ta opcja była do sprawdzenia/zmienienia w systemie OBIEG. U mnie była domyślnie włączona.

pzdr.

Mało Słodyczy 04.07.2009 22:45

Na wszystkie wydziały na agh max punktowe to 1000?

Partition 05.07.2009 00:15

Cytat:

Na wszystkie wydziały na agh max punktowe to 1000?
Tak. Na wydziale humanistycznym mają troszeczkę inny system liczenia punktów, ale też można dostać tylko 1000.

felipe 05.07.2009 08:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Carol09 (Post 756137)
pol. 60%
ang 80%
hist. podst. 40%
wos roz. 50%

ang. ust. 80%
pol ust. 45% :(

orientuje się ktoś gdzie jeszcze oprócz UJ jest taki kierunek jak eurpeistyka?

Europeistyka*

Na Ekonomicznej.

Carol09 05.07.2009 12:08

Ja mam jeszcze jedno pytanko, jak to jest z opłatami na uczenlnie
zapłaciłem na konto UJ 75zł a jestem zarejestrowany tylko na kierunek zwany Europeiostyką,
czy jeżeli chciałbym zarejestrować się jeszcze na np Stosunki międzynarodowe i Socjologie to będę musiał płacić jeszcze za kazdy kierunek po 75zł?
czy te 75płacę tylko raz?

mariano710 05.07.2009 12:12

za kazdy placisz osobno niestety

Martinus 05.07.2009 12:33

Niestety straszne zdzierstwo!!
Mariano widzę że również z dwójki ??

Partition 05.07.2009 13:39

Do tych, co składają na PK: Ile w Waszym przypadku trwało zaksięgowanie opłaty rekrutacyjnej?

piter116 05.07.2009 14:05

Ja mam małe zapytanie od kolegi.
Historia rozszerz 54 %
Anglik rozszerz 68 %
Polski podst 71 %
Na które kierunki UJ będzie mu się najłatwiej dostać ?
Administracja,politologia,historia? Ma duze szanse?
Pytanie raczej do studiujących obecnie na UJ : )

I druga sprawa, czy z 65% z gegry rozszerz, 66 z wosu podst, 73 z polaka podst i 81 % z angla podst jest sens startować na UJ?

Zola 05.07.2009 17:15

wyniki rekrutacji
 
do usunięcia

Konrad. 05.07.2009 17:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zola (Post 756970)
orientuje sie Ktos kiedy dokladnie sa wyniki I i ew II rekrutacji na:
AWF, UP, AGH?

Wszystko masz na ich stronach internetowych, czarno na białym.

Zola 05.07.2009 19:40

do usunięcia


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:28.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl