![]() |
Cytat:
Autobusem strefowym, który kursuje rzadko - ? Jak najwięcej bazy musi być przy R22, a reszta oczywiście może być na obrzeżach - ale transport i cała logistyka musi być zapewniona i zorganizowana przez klub. Zgadzam się, że tereny Kabla to duże zagrożenie dla naszej szkółki piłkarskiej. |
Cytat:
|
Na naszym stadionie to już filmy będą kręcić :D
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...3f2e721f,1,3,5 |
Już niedługo zostanie podpisana umowa w sprawie opłat za stadion. Wisła będzie płacić prawdopodobnie 1,3 mln zł za sezon, oraz roczne koszty utrzymania stadionu czyli 6 mln zł. Ciekawy artykuł:
http://stadiony.net/aktualnosci/2012...podpisza_umowe |
świetny komentarz, pod artykułem !
|
czy ktos pamieta link do dokumentacji technicznej stadionu ? chodiz mi o cześć architektoczną wiem ze byla dostepna
|
Podczas wizyty Holendrów z naszego stadionu znikną emblematy Wisły:
http://www.gazetakrakowska.pl/artyku...ecia,id,t.html |
Cytat:
|
Cytat:
|
na Wiśle tych emblematów jakoś szczcególnie duzo nie ma. Ale np. już we Wrocławiu gdzie będą rozgrywane mecze z krzesełek zniknie "Śląsk" i zostanie tylko "Wrocław"
|
Przecież to jakaś paranoja - czy ktoś pamięta jakieś poprzednie mistrzostwa w Niemczech, Austrii itp - żeby też zdejmowali czy zasłaniali ??
Nie wydaje mi się ... |
Przecież zawsze tak robią.
Nie ma czym się podniecać. |
Oglądając filmik z bawiącymi się piłkarzami Wisły z szatni, zauważyłem, że jest to ciągle szatnia pod trybuną G...hmm, chyba coś przeoczyłem, ale kiedy piłkarze Wisły będą w końcu przebierać się w przeznaczonej dla nich szatni pod trybuną główną?
|
Mogą.
Ale nie chcą, bo jest gorsza. |
Gorsza, tzn?
|
No przede wszystkim pod trybuną południową jest światło dzienne, to chyba najważniejszy powód, jest tam siłownia, jest wyższa, chyba trochę większa, korzystają z niej od dawna i tak dalej.
W ekstraklasie nie ma żadnego wymogu, żeby przebierać się pod trybuną główną, ale w pucharach korzystali z tych szatni pod zachodnią. |
Przede wszystkim całe zaplecze treningowe i medyczne jest na trybunie południowej. Na zachodniej oprócz szatni nie ma niczego.
|
Cytat:
Już widzę oczami wyobraźni taki woodstock na Reymonta ... :/ |
To jakoby miał powiedzieć Cupiał do Piechniczka:
"Kiedy Robert Maaskant i Stan Valckx wytoczyli mi sprawę za słowa o ich związkach z menedżerami, Bogusław Cupiał zaprosił mnie do siedziby swej firmy, nawet samochód po mnie do Wisły przysłał. Przesiedzieliśmy pięć godzin w jego gabinecie, wypiliśmy parę win, rozmawiając o piłce, jej różnych aspektach. Znamienne słowa wówczas od niego usłyszałem: „Wie pan, trenerze, ja mogę zainwestować 25 mln złotych w ośrodek szkoleniowy. Będą boiska – również oświetlone i ze sztuczną trawą, będzie internat, basen; słowem – baza na zachodnim poziomie. Pod jednym warunkiem wszakże: że trenujący tam chłopak podpisze ze mną kontrakt do 25. roku życia. Na razie zaś jest tak, że kiedy ma on 17 lat, byle menedżer może przyjść, skołować go i ubić swój interes na wyłożonych przeze mnie pieniądzach” - powiedział mi. I w sumie miał rację. W Polsce nie ma menedżerów z prawdziwego zdarzenia. To są „sklepikarze”, gotowi nawet układać ligę dla własnych potrzeb." Za weszlo.com |
nie za weszło tylko za "SPORTEM" w którym to się ukazało, czemu weszlo.com by miało coś zmieniać zwłaszcza że to jest moim zdaniem bardzo logiczne wytłumaczenie.
|
Cytat:
|
W kwestii bazy treningowej i szkolenia młodzieży chyba dobitnie w Lidze+ Extra Jacek Bednarz zdusił wszelkie nadzieje z tym związane.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Jeden czy dwóch s[rzedanych wychowanków i już się chyba powinno zwrócić.
|
Cytat:
Jeśli kibice nie włącza sie w walkę o bazę, to Oni zawsze beda takIe głupoty opowiadać. |
Cytat:
|
Cytat:
Po co budować więzienia, jak czasem więzień nam ucieknie?! Jeśli u bas warunki treningu, nauki, opieki medycznej i mentalnej byłyby porównywalne z tymi na zachodzie to minimalizujemy ryzyko tzw. "ucieczki" Jak słuchałem Stebleckiego, który mówił o wychowaniu w wierze cracovii to wiedziałem, ze on nigdzie nie ucieknie. Zreszta cały świat sie myli, a Cupial ma racje. Niedługo będziemy nieliczni nawet w Polsce... |
Cytat:
2. najlepszym argumentem popierającym postawę Cupiała jest syn Clebera którego wyszkolenie opłaciła Wisła i którego musi oddać PSV prawie za darmo. To właśnie jest największy problem bo jeśli nawet będziemy mieli solidną bazę treningową to i tak jesteśmy mniej "atrakcyjni" ob pierwszego lepszego klubu Holenderskiego, Włoskiego, Niemieckiego, Angielskiego, Hiszpańskiego, Portugalskiego i jeśli jakiś dzieciak będzie miał do wyboru czołową drużynę Polskiej słabej i nikogo nie obchodzącej ligi lub średniaka z solidnej ligi którą ogląda pół europy i która ma trenerów o klasę lepszych od naszych to w 9/10 przypadków wybierze drugą opcję( nic tu nie zmieni to że Wisła ma porównywalną lub nawet lepszą baze treningową bo liczą się perspektywy a tych w Polsce nie ma). 3. Przykład Stebleckiego jest bez sensu bo jego ojciec to były hokeista Cracovii a sam Steblecki to od dziecka kibic żydów |
Cytat:
pokaz mi info w którym Lucas informuje o przejsciu do PSV ? z tego co przekazywal Cleber mediom , jego syn pragnie zostac w Wisle i w 2-3 lata zadebiutowac w I druzynie. Teraz tylko pilka po stronie Wisly czy utwierdza go w przekonaniu ze warto zostac w Wisle. |
ale znając życie pewnie odejdzie do innego klubu, bo ludzie z zarządu nie ruszą dupska i nie podpiszą z nim jakiegoś uniwersalnego kontraktu.
A co do bazy ona musi być!!! Legia ją ma i dlatego teraz Wolski i Żyro są w kadrze na euro. Może kilku wiślaków w młodym wieku wyjedzie do innego klubu, ale większość zostanie i będzie z czego wybierać. Gdyby Cupiał zainwestował w bazę gdy przyszedł do Wisły, to teraz co roku gralibyśmy w LM i zdobywali mistrzostwa wychowankami, a nie Kirmami, czy Nuniezami. |
Cytat:
PS. kiedy Cleber mówił że jego syn chce zostać w Wiśle bo ja czytałem tylko pieprzenie o pomocy w podjęciu trudnej decyzji i analizowaniu wszystkich za i przeciw Cytat:
|
Cytat:
z weszlo "Powiedz na koniec, co z twoim synem, Lucasem. Ostatnio gazety pisały, że interesuje się nim PSV. Lucas najchętniej zostałby w Wiśle, cały czas powtarza, że w wieku 19 lat będzie strzelał bramki w pierwszej drużynie, ale jeszcze nie wiem, jak będzie wyglądała jego przyszłość. Muszę się zastanowić. Jest zainteresowanie kilku klubów zagranicznych, ale najpierw chciałbym porozmawiać z Wisłą. Mam nadzieję, że klub pomoże mi w załatwieniu paszportu dla Lucasa, bo to już praktycznie Polak i chciałby grać w juniorskiej reprezentacji Polski. Jeśli nie otrzymam takiej pomocy, to prawdopodobnie zmieni klub. |
Cytat:
Może się mylę, ale teraz ekstraklasa wymaga np. jednego boiska pełnowymiarowego ze sztuczną trawą. Mamy ? Korzystamy z takiego boiska ? Od czasu do czasu ze skotnik korzystamy. Wymogi są takie, że zamiast boiska można przedstawić podkładkę w postaci umowy z kimś tam, zapłacic drobną kwotę dzierżawną i licencja jest. Od nowego sezonu mamy mieć wiecej boisk treningowych wg wymogów licencyjnych. Ktoś sie tym przejmuje ? Budują coś. Zapewne odpowiednia umowa jest już przygotowana. A co do ucieczki wychowanków. Profesjonalna polityka kontraktowa i szkoleniowa oraz opieka nad wychowankami zminimalizowałby takie przypadki do minimum. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Jak przyjdzie piłkarz to menadżer ma obrywę, jak jest wychowanek to chyba jednak znacznie mniejszą. |
Licencja wymaga posiadania własnej bazy treningowej, czy dysponowania bazą? Jeśli to drugie, to łatwo będzie obejść to odpowiednią umową z dowolnym ośrodkiem.
|
jeśli faktycznie będzie wymagana baza treningowa w ekstraklasie to nasza liga będzie się składać z... 5 zespołów?
|
Cytat:
|
no tak, Podobno jesteśmy największym klubem w Polsce, a nie jakimś Podbeskidziem, więc musimy mieć własną bazę treningową, tylko niektóre osoby z siedziby Wisły nie rozumieją tego. Cóż, w takim żyjemy kraju.
|
Cytat:
|
Cytat:
Nie usłyszałem ani nie przeczytalem nigdzie jakichkolwiek informacji co ta mityczna baza ma w sobie zawierać. Biorąc pod uwage stan dzisiejszych klubow grajacych w ekstraklasie (vide Podbeskidzie, ŁKS) bazą treningowa to moze byc po prostu posiadania na wlasnos jednego boiska, siłowni itp. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:32. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl