Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

domin_czyzyny 11.04.2012 16:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 1238618)
Jeżeli to te Piekary koło Liszek to sądzę że lokalizacja jest bardzo dobra. Autostrada blisko a i na Reymonta jest tylko kilka kilometrów stamtąd.

Jeżeli klub nie zorganizuje transportu, lokalizacja jest beznadziejna - bo jak dzieciaki tam dojadą ?
Autobusem strefowym, który kursuje rzadko - ?

Jak najwięcej bazy musi być przy R22, a reszta oczywiście może być na obrzeżach - ale transport i cała logistyka musi być zapewniona i zorganizowana przez klub.
Zgadzam się, że tereny Kabla to duże zagrożenie dla naszej szkółki piłkarskiej.

piotrek06 11.04.2012 16:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez domin_czyzyny (Post 1239830)
Jeżeli klub nie zorganizuje transportu, lokalizacja jest beznadziejna - bo jak dzieciaki tam dojadą ?
Autobusem strefowym, który kursuje rzadko - ?

Dokładnie. Jeśli baza będzie tam, to już na starcie będziemy za żydami. Jeśli ktoś będzie chciał zapisać dzieciaka, do szkółki piłkarskiej, to chyba logiczne, że wybierze kabel który ma świetną komunikację z całym miastem a nie jakieś zadupie znajdujące się poza Krakowem

crazykaro 11.04.2012 17:14

Na naszym stadionie to już filmy będą kręcić :D

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...3f2e721f,1,3,5

kornd 17.04.2012 13:52

Już niedługo zostanie podpisana umowa w sprawie opłat za stadion. Wisła będzie płacić prawdopodobnie 1,3 mln zł za sezon, oraz roczne koszty utrzymania stadionu czyli 6 mln zł. Ciekawy artykuł:
http://stadiony.net/aktualnosci/2012...podpisza_umowe

medyk 18.04.2012 13:17

świetny komentarz, pod artykułem !

Smyrgu 23.04.2012 08:31

czy ktos pamieta link do dokumentacji technicznej stadionu ? chodiz mi o cześć architektoczną wiem ze byla dostepna

pzkwr 24.04.2012 19:08

Podczas wizyty Holendrów z naszego stadionu znikną emblematy Wisły:
http://www.gazetakrakowska.pl/artyku...ecia,id,t.html

Gero 25.04.2012 07:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pzkwr (Post 1243262)
Podczas wizyty Holendrów z naszego stadionu znikną emblematy Wisły:
http://www.gazetakrakowska.pl/artyku...ecia,id,t.html

na 100 % zostanie Biała Gwiazda na sektorze i napisy ułożone z krzesełek

jaszczur90 25.04.2012 08:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gero (Post 1243372)
na 100 % zostanie Biała Gwiazda na sektorze i napisy ułożone z krzesełek

zakryją pewnie białą gwiazdę jakąś płachtą reklamową :-P

KoPer 25.04.2012 08:49

na Wiśle tych emblematów jakoś szczcególnie duzo nie ma. Ale np. już we Wrocławiu gdzie będą rozgrywane mecze z krzesełek zniknie "Śląsk" i zostanie tylko "Wrocław"

Kocur 25.04.2012 09:07

Przecież to jakaś paranoja - czy ktoś pamięta jakieś poprzednie mistrzostwa w Niemczech, Austrii itp - żeby też zdejmowali czy zasłaniali ??

Nie wydaje mi się ...

JrQ- 26.04.2012 18:00

Przecież zawsze tak robią.
Nie ma czym się podniecać.

chester 30.04.2012 23:39

Oglądając filmik z bawiącymi się piłkarzami Wisły z szatni, zauważyłem, że jest to ciągle szatnia pod trybuną G...hmm, chyba coś przeoczyłem, ale kiedy piłkarze Wisły będą w końcu przebierać się w przeznaczonej dla nich szatni pod trybuną główną?

rav 30.04.2012 23:45

Mogą.
Ale nie chcą, bo jest gorsza.

chester 30.04.2012 23:50

Gorsza, tzn?

vote-for-mikey 01.05.2012 02:16

No przede wszystkim pod trybuną południową jest światło dzienne, to chyba najważniejszy powód, jest tam siłownia, jest wyższa, chyba trochę większa, korzystają z niej od dawna i tak dalej.

W ekstraklasie nie ma żadnego wymogu, żeby przebierać się pod trybuną główną, ale w pucharach korzystali z tych szatni pod zachodnią.

PiotrG 01.05.2012 08:07

Przede wszystkim całe zaplecze treningowe i medyczne jest na trybunie południowej. Na zachodniej oprócz szatni nie ma niczego.

Kocur 02.05.2012 07:41

Cytat:

Przy stadionie Wisły powstanie kemping dla holenderskich kibiców podczas Euro 2012? - Jest inwestor, który jest zainteresowany utworzeniem pola dla namiotów i samochodów kempingowych na terenie dawnego basenu. Wyraziliśmy na to zgodę. Jeżeli zgodzi się na to też miasto, to takie pole będzie funkcjonować - mówi Ludwik Miętta-Mikołajewicz, prezes TS Wisła.



Basen Wisły nie funkcjonował w poprzednich latach z powodu budowy stadionu. Teraz musiałby zostać gruntownie zmodernizowany. Klub nie ma takich planów. - Przy naszych warunkach pogodowych, często krótkim okresie upałów, prowadzenie takiego basenu nie jest opłacalne - wyjaśnia prezes Miętta-Mikołajewicz. Przyznaje, że Wisła nadal szuka inwestora, który na tym terenie wybudowałby hotel.

- Mam informację, że tej strefy noclegowej dla kibiców nie będzie. Zrezygnowano, bowiem były informacje, że jeżeli kibice przyjadą samochodami kempingowymi, to będzie ich niewielu - mówi Krzysztof Radwan, dyrektor MLP.

Informację potwierdzono w firmie Prowokator, która miała organizować fan-camp w Czyżynach. Niewykluczone więc, że Holendrów na Euro do Krakowa może przyjechać niewielu. Przypomnijmy, że po tym jak policja źle potraktowała fanów Wisły w Enschede przed meczem z Twente w ramach Ligi Europy, kibice z Holandii nie przybyli na rewanż do Krakowa, obawiając się odwetu.

Już widzę oczami wyobraźni taki woodstock na Reymonta ... :/

willow 02.05.2012 08:01

To jakoby miał powiedzieć Cupiał do Piechniczka:

"Kiedy Robert Maaskant i Stan Valckx wytoczyli mi sprawę za słowa o ich związkach z menedżerami, Bogusław Cupiał zaprosił mnie do siedziby swej firmy, nawet samochód po mnie do Wisły przysłał. Przesiedzieliśmy pięć godzin w jego gabinecie, wypiliśmy parę win, rozmawiając o piłce, jej różnych aspektach. Znamienne słowa wówczas od niego usłyszałem: „Wie pan, trenerze, ja mogę zainwestować 25 mln złotych w ośrodek szkoleniowy. Będą boiska – również oświetlone i ze sztuczną trawą, będzie internat, basen; słowem – baza na zachodnim poziomie. Pod jednym warunkiem wszakże: że trenujący tam chłopak podpisze ze mną kontrakt do 25. roku życia. Na razie zaś jest tak, że kiedy ma on 17 lat, byle menedżer może przyjść, skołować go i ubić swój interes na wyłożonych przeze mnie pieniądzach” - powiedział mi. I w sumie miał rację. W Polsce nie ma menedżerów z prawdziwego zdarzenia. To są „sklepikarze”, gotowi nawet układać ligę dla własnych potrzeb."

Za weszlo.com

neq. 02.05.2012 09:49

nie za weszło tylko za "SPORTEM" w którym to się ukazało, czemu weszlo.com by miało coś zmieniać zwłaszcza że to jest moim zdaniem bardzo logiczne wytłumaczenie.

mr_kwolf 02.05.2012 09:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1243388)
Przecież to jakaś paranoja - czy ktoś pamięta jakieś poprzednie mistrzostwa w Niemczech, Austrii itp - żeby też zdejmowali czy zasłaniali ??

Nie wydaje mi się ...

Nawet nazwy stadionów były zmieniane na czas mistrzostw bo nie mogą być z nazwami sponsorów np. Allianz Arena nazywało się FIFA WM-Stadion München.

kowalkowskij 02.05.2012 11:21

W kwestii bazy treningowej i szkolenia młodzieży chyba dobitnie w Lidze+ Extra Jacek Bednarz zdusił wszelkie nadzieje z tym związane.

Marcin_fan 02.05.2012 11:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kowalkowskij (Post 1245364)
W kwestii bazy treningowej i szkolenia młodzieży chyba dobitnie w Lidze+ Extra Jacek Bednarz zdusił wszelkie nadzieje z tym związane.

a co dokładnie powiedział ?

kowalkowskij 02.05.2012 11:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcin_fan (Post 1245366)
a co dokładnie powiedział ?

Tak w skrócie, że baza kosztuje 20 mln i z tego powodu nie jest to opłacalne, bo w żaden sposób się nie zwróci. Wolą szukać młodych, zdolnych w niższych ligach i dlatego mają super skautów - Kuźba, Żurawski.

mIcHaL666 03.05.2012 00:09

Jeden czy dwóch s[rzedanych wychowanków i już się chyba powinno zwrócić.

domin_czyzyny 03.05.2012 07:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mIcHaL666 (Post 1245642)
Jeden czy dwóch s[rzedanych wychowanków i już się chyba powinno zwrócić.

To oczywiste!!!!! Trzeba być Cupialem lub jego przydupasem Bednarzem, aby takie nielogiczne głupoty opowiadać!!!!

Jeśli kibice nie włącza sie w walkę o bazę, to Oni zawsze beda takIe głupoty opowiadać.

picasso 03.05.2012 07:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez domin_czyzyny (Post 1245649)
To oczywiste!!!!! Trzeba być Cupialem lub jego przydupasem Bednarzem, aby takie nielogiczne głupoty opowiadać!!!!

Jeśli kibice nie włącza sie w walkę o bazę, to Oni zawsze beda takIe głupoty opowiadać.

to popowiedz ile zarobiliśmy na Kokoszce?po drugie pierwszy kontrakt zawodnik podpisuje o ile się nie mylę mając 18 lat.może od dziecka trenować u nas a po osiągnięciu pełnoletności kontrakt podpisać np z Amicą.oczywiście pewnie dostaniemy parę groszy za wyszkolenie.ale na prawdę parę groszy.i uwierz mi,że Boguś potrafi liczyć.

domin_czyzyny 03.05.2012 07:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez picasso (Post 1245652)
to popowiedz ile zarobiliśmy na Kokoszce?po drugie pierwszy kontrakt zawodnik podpisuje o ile się nie mylę mając 18 lat.może od dziecka trenować u nas a po osiągnięciu pełnoletności kontrakt podpisać np z Amicą.oczywiście pewnie dostaniemy parę groszy za wyszkolenie.ale na prawdę parę groszy.i uwierz mi,że Boguś potrafi liczyć.

Dlatego zamknijmy sekcje, rozwiązmy klub bo zawodnik moze odejść. Po co w to sie bawić?!
Po co budować więzienia, jak czasem więzień nam ucieknie?!

Jeśli u bas warunki treningu, nauki, opieki medycznej i mentalnej byłyby porównywalne z tymi na zachodzie to minimalizujemy ryzyko tzw. "ucieczki"

Jak słuchałem Stebleckiego, który mówił o wychowaniu w wierze cracovii to wiedziałem, ze on nigdzie nie ucieknie.

Zreszta cały świat sie myli, a Cupial ma racje. Niedługo będziemy nieliczni nawet w Polsce...

piotrek06 03.05.2012 09:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez domin_czyzyny (Post 1245655)
Dlatego zamknijmy sekcje, rozwiązmy klub bo zawodnik moze odejść. Po co w to sie bawić?!
Po co budować więzienia, jak czasem więzień nam ucieknie?!

Jeśli u bas warunki treningu, nauki, opieki medycznej i mentalnej byłyby porównywalne z tymi na zachodzie to minimalizujemy ryzyko tzw. "ucieczki"

Jak słuchałem Stebleckiego, który mówił o wychowaniu w wierze cracovii to wiedziałem, ze on nigdzie nie ucieknie.

Zreszta cały świat sie myli, a Cupial ma racje. Niedługo będziemy nieliczni nawet w Polsce...

1. Baza jest potrzebna i będzie bo tego wymaga ekstraklasa ale podejrzewam że będziemy mieli minimum które wystarczy do otrzymania licencji

2. najlepszym argumentem popierającym postawę Cupiała jest syn Clebera którego wyszkolenie opłaciła Wisła i którego musi oddać PSV prawie za darmo. To właśnie jest największy problem bo jeśli nawet będziemy mieli solidną bazę treningową to i tak jesteśmy mniej "atrakcyjni" ob pierwszego lepszego klubu Holenderskiego, Włoskiego, Niemieckiego, Angielskiego, Hiszpańskiego, Portugalskiego i jeśli jakiś dzieciak będzie miał do wyboru czołową drużynę Polskiej słabej i nikogo nie obchodzącej ligi lub średniaka z solidnej ligi którą ogląda pół europy i która ma trenerów o klasę lepszych od naszych to w 9/10 przypadków wybierze drugą opcję( nic tu nie zmieni to że Wisła ma porównywalną lub nawet lepszą baze treningową bo liczą się perspektywy a tych w Polsce nie ma).

3. Przykład Stebleckiego jest bez sensu bo jego ojciec to były hokeista Cracovii a sam Steblecki to od dziecka kibic żydów

Karherop 03.05.2012 09:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piotrek06 (Post 1245675)
1. Baza jest potrzebna i będzie bo tego wymaga ekstraklasa ale podejrzewam że będziemy mieli minimum które wystarczy do otrzymania licencji

2. najlepszym argumentem popierającym postawę Cupiała jest syn Clebera którego wyszkolenie opłaciła Wisła i którego musi oddać PSV prawie za darmo.


pokaz mi info w którym Lucas informuje o przejsciu do PSV ? z tego co przekazywal Cleber mediom , jego syn pragnie zostac w Wisle i w 2-3 lata zadebiutowac w I druzynie. Teraz tylko pilka po stronie Wisly czy utwierdza go w przekonaniu ze warto zostac w Wisle.

comek 03.05.2012 09:53

ale znając życie pewnie odejdzie do innego klubu, bo ludzie z zarządu nie ruszą dupska i nie podpiszą z nim jakiegoś uniwersalnego kontraktu.

A co do bazy ona musi być!!!
Legia ją ma i dlatego teraz Wolski i Żyro są w kadrze na euro. Może kilku wiślaków w młodym wieku wyjedzie do innego klubu, ale większość zostanie i będzie z czego wybierać.
Gdyby Cupiał zainwestował w bazę gdy przyszedł do Wisły, to teraz co roku gralibyśmy w LM i zdobywali mistrzostwa wychowankami, a nie Kirmami, czy Nuniezami.

piotrek06 03.05.2012 10:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1245678)
pokaz mi info w którym Lucas informuje o przejsciu do PSV ? z tego co przekazywal Cleber mediom , jego syn pragnie zostac w Wisle i w 2-3 lata zadebiutowac w I druzynie. Teraz tylko pilka po stronie Wisly czy utwierdza go w przekonaniu ze warto zostac w Wisle.

żadnego pewnego infa nie ma, ktoś na forum pisał że Lucas przechodzi do Holandi po zakończeniu sezonu a w jakimś artykule czytałem, że czekają tylko do 30 maja, żeby młody Guedes skończył 16 lat i mógł podpisać umowę.

PS. kiedy Cleber mówił że jego syn chce zostać w Wiśle bo ja czytałem tylko pieprzenie o pomocy w podjęciu trudnej decyzji i analizowaniu wszystkich za i przeciw

Cytat:

A co do bazy ona musi być!!!
Legia ją ma i dlatego teraz Wolski i Żyro są w kadrze na euro. Może kilku wiślaków w młodym wieku wyjedzie do innego klubu, ale większość zostanie i będzie z czego wybierać.
Gdyby Cupiał zainwestował w bazę gdy przyszedł do Wisły, to teraz co roku gralibyśmy w LM i zdobywali mistrzostwa wychowankami, a nie Kirmami, czy Nuniezami.
Oczywiście że musi bo to zakrawa na kpinę żeby najlepszy klub w Polsce miał tylko jedno boisko treningowe. Daleki byłbym jednak od mitologizowania bazy treningowej. Stwierdzenie że grali byśmy wychowankami w LM to niesmaczny żart. Wszyscy zapatrzeni w wielką Barcelone i jej La Masie zapominają że my nie mamy takich pieniędzy jak Barca a utrzymanie bazy, akademii, internatów i trenerów kosztuje krocie( w przypadku PSV gdzieś słyszałem o 4 mln euro rocznie ale pewny nie jestem) więc co najwyżej wychowali byśmy sobie kilku dobrych piłkarzy. Nie można traktować bazy treningowej i akademii jako leku na całe zło które jest w Wiśle

Karherop 03.05.2012 10:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piotrek06 (Post 1245685)
PS. kiedy Cleber mówił że jego syn chce zostać w Wiśle bo ja czytałem tylko pieprzenie o pomocy w podjęciu trudnej decyzji i analizowaniu wszystkich za i przeciw


z weszlo

"Powiedz na koniec, co z twoim synem, Lucasem. Ostatnio gazety pisały, że interesuje się nim PSV.
Lucas najchętniej zostałby w Wiśle, cały czas powtarza, że w wieku 19 lat będzie strzelał bramki w pierwszej drużynie, ale jeszcze nie wiem, jak będzie wyglądała jego przyszłość. Muszę się zastanowić. Jest zainteresowanie kilku klubów zagranicznych, ale najpierw chciałbym porozmawiać z Wisłą. Mam nadzieję, że klub pomoże mi w załatwieniu paszportu dla Lucasa, bo to już praktycznie Polak i chciałby grać w juniorskiej reprezentacji Polski. Jeśli nie otrzymam takiej pomocy, to prawdopodobnie zmieni klub.

Elefant 03.05.2012 11:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piotrek06 (Post 1245675)
1. Baza jest potrzebna i będzie bo tego wymaga ekstraklasa

Nie sądze, żeby wymogi coś zmieniły.
Może się mylę, ale teraz ekstraklasa wymaga np. jednego boiska pełnowymiarowego ze sztuczną trawą.
Mamy ? Korzystamy z takiego boiska ? Od czasu do czasu ze skotnik korzystamy.

Wymogi są takie, że zamiast boiska można przedstawić podkładkę w postaci umowy z kimś tam, zapłacic drobną kwotę dzierżawną i licencja jest.

Od nowego sezonu mamy mieć wiecej boisk treningowych wg wymogów licencyjnych. Ktoś sie tym przejmuje ? Budują coś. Zapewne odpowiednia umowa jest już przygotowana.

A co do ucieczki wychowanków. Profesjonalna polityka kontraktowa i szkoleniowa oraz opieka nad wychowankami zminimalizowałby takie przypadki do minimum.

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Jak przyjdzie piłkarz to menadżer ma obrywę, jak jest wychowanek to chyba jednak znacznie mniejszą.

kowalkowskij 03.05.2012 11:22

Licencja wymaga posiadania własnej bazy treningowej, czy dysponowania bazą? Jeśli to drugie, to łatwo będzie obejść to odpowiednią umową z dowolnym ośrodkiem.

comek 03.05.2012 11:43

jeśli faktycznie będzie wymagana baza treningowa w ekstraklasie to nasza liga będzie się składać z... 5 zespołów?

Taylor 03.05.2012 11:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez comek (Post 1245725)
jeśli faktycznie będzie wymagana baza treningowa w ekstraklasie to nasza liga będzie się składać z... 5 zespołów?

Ale czas najwyższy się za to zabrać.

comek 03.05.2012 12:00

no tak, Podobno jesteśmy największym klubem w Polsce, a nie jakimś Podbeskidziem, więc musimy mieć własną bazę treningową, tylko niektóre osoby z siedziby Wisły nie rozumieją tego. Cóż, w takim żyjemy kraju.

piotrek06 03.05.2012 14:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kowalkowskij (Post 1245719)
Licencja wymaga posiadania własnej bazy treningowej, czy dysponowania bazą? Jeśli to drugie, to łatwo będzie obejść to odpowiednią umową z dowolnym ośrodkiem.

Osobiście to nie ma dla mnie większego znaczenia czy Wisła wybuduje własna bazę czy będzie ją od kogoś dzierżawić ważne żeby ta baza wreszcie istniała i była w 100% wykorzystywana a jaki będzie jej status prawny? lata mi to...

szprotson 03.05.2012 14:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piotrek06 (Post 1245675)
1. Baza jest potrzebna i będzie bo tego wymaga ekstraklasa ale podejrzewam że będziemy mieli minimum które wystarczy do otrzymania licencji

Odrębną kwestią jest co będzie dokładnie znaczyło "Baza treningowa". Bo jedni mówiąc baza treningową widzą 10 odrębnych boisko, szatni i trenerów, a inni widzą po prostu dobrą jedną płytę i kilka piłek.
Nie usłyszałem ani nie przeczytalem nigdzie jakichkolwiek informacji co ta mityczna baza ma w sobie zawierać.
Biorąc pod uwage stan dzisiejszych klubow grajacych w ekstraklasie (vide Podbeskidzie, ŁKS) bazą treningowa to moze byc po prostu posiadania na wlasnos jednego boiska, siłowni itp.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:32.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl