![]() |
Jestem absolutnie za powiększeniem ekstraklasy do 18 zespołów. Więcej zespołów to więcej zawodników i więcej możliwości ogyrwania się młodych piłkarzy w najwyższej klasie rozgrywkowej. Nawet jeśli te dodatkowe drużyny nie byłyby zbyt mocne to i tak co pewien czas wybijałby się z nich jakiś nowy zawodnik. Poza tym Polska to duży kraj i 18 zespołów, w mojej opinii, to absolutne minimum. Sztuczne podwyższanie poziomu poprzez zmniejszanie liczby drużyn w lidze do niczego dobrego nie prowadzi. Tymczasem w 1 lidze pałęta się kilka klubów z dużych miast, które z powodzeniem mogłyby grać w Ekstraklasie (np. Pogoń, Zawisza, Arka, Piast, GKS, Polonia B.).
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Powiększenie do 18 drużyn nic nie zmieni (najwyżej uda się przepchnąć Craxę do ekstraklasy), natomiast błędem są podziały na grupę mistrzowską i spadkową. Prawie nikt nie gra tym systemem.
PS. w newsach jest mowa o sezonie 2013/2014, ale kto wie, czy nie udałoby się Profesorowi zorganizować to na sezon obecny. |
czy nic nie zmieni ?
Ja to bym sie cieszył jakby w tej lidze było wiecej spotkań, bo wiecej spotkań = mniej czasu na opierdalanie dla gwiazdorów. Zapewne ktos podniesie larum że jak 18 druzyn bedzie to ze 2 będą mega słabe...no ale co z tego. W końcu kogoś by sie pyknęło 4 czy 5 do jaja :0 |
Zmniejszenie ekstraklasy dalo by wiecej kozysci. A tak Lks, podbeskidzia i inne tego typu kluby beda sie kopac po czolach i z komornikami bo kasy na nic nie ma.
Najpierw niech powstana stadiony, potem kluby finansowo niech beda stabilne, podniesie sie poziom sportowy to dopiero mozna zaczc myslec o podnisienu do 18 klubow. |
Zwiekszenie ilosci spotkan jest wskazane, ilosc druzyn juz mniej ciekawa... Jednak podzial na grupy to juz chore...Nie tedy droga.
Tak poza tematem: Przedluzone kontrakty o rok Ljuboji i Zewlakowa. Tak mi sie przypomnialo jak prasa krzyczala ze Ljuboja przyjechal tutaj na spokojna emeryture i po latwe duze pieniadze. Wychodzi na to ze strzelac potrafi, a do tego zgodzil sie na obnizenie pensji o 25% w skali roku :lol: |
Ja się zastanawiam skąd wogóle biorą się piłkarscy specjaliści, którzy na poważnie biora pomysł stworzenia tych dwóch grup w ekstraklasie. Trzeba uczyć się na błędach raz to już nie wypaliło
Przecież tym się różni system ligowy od pucharowego, że gra każdy z każdym po równo. Jak sie nie podoba to zlikwidować ligę i zostawić sam PP... Jedną z nielicznych zalet polskiej ligi są jej szlagiery - mecze "wielkiej trójki" pomimo,że piłkarsko rozczarowują to jednak tylko one potrafią przykuć większą uwagę (czy derby Śląska). Sprawienie,że w jednym roku taka Wisła np z Legią grałaby 7 razy (SP, 4 ligowe, 2 PP) gdzie jeszcze pewnie z 5 razy byłoby wspaniałe 0:0 odarło by polską ligę z tego nielicznego jej atutu jakim są takie mecze. Na trzeci mecz przyszlo by już tyle samo widzów co na Podbeskidzie - nastąpiła by dezawuacja takich hiciorów. Żeby coś było atrakcyjne musi być stosunkowo rzadko - ślązak czy krakus na derby powinien czekać miesiącami, a nie mieć je co 3 tygodnie Powiększenie ligi biorę pod uwagę. 4 razy mniejsze Czechy czy Serbia mają 16 drużynowe ekstraklasy a sporo mniejsza Rumunia 18, która przecież klubowo prezentuje poziom tej samej skali co Polska (trochę lepszy,ale skala ta sama) Tu jest pole do dyskusji - czy zostawić szesnastke czy powiększyć. Ja bym powiększył, ale głupoty przeciwników tego rozwiązania nie porównałbym do głupoty zwlenników wariantu "grupowego" |
jesli chodzi o zmiane ilosci druzyn w extrakklasie to osobiscie mam bardzo skrajne i niedobere dla wiekszosci przeplacanych nieudacznikow poglady : wg mnie tylko 9 - 10 druzyn i system 4 rund - czyli po 4 x z kazdym w sezonie ... przy tylu druzynach KAZDY mecz ligowy bylby meczem o zycie jesli chodzi o tytul i o spadek !!! trzeba by bylo WTEDY zapierdalac w KAZDYM meczu PRZEZ CALY ROK - nie tak jak teraz ....
|
Cytat:
Cytat:
PS.Czytałem wywiad z rok? temu z gościem, który pracował w firmie, obsługującej te systemy, które mierzą wszystkie parametry udziału piłkarzy i zespołów w meczu. Twierdził on, że np. polscy piłkarze przebiegają podobny dystans w czasie meczu co niemieccy. Różnice są minimalne. Największa różnica jest w ilości sprintów, tu przewaga jest widoczna. |
Cytat:
|
Cytat:
powinni zrobic jak w Szkocji podnisł by sie poziom... |
Po co zwiekszac liczbe druzyn jak poziom jest tak ....*wy ,że zęby bolą jak sie to ogląda
|
Cytat:
Liga szkocka czy austriacka liczą niewiele drużyn, ponieważ są to niewielkie kraje. W Szkocji są 4 miasta powyżej 100 tys. mieszkańców, w Austrii 5, a w Polsce 40... Według mnie liga powinna zostać powiekszona do 18 zespołów, a w przyszłości może nawet o kolejne 2 ekipy. |
Cytat:
|
Moim zdaniem najlepsze byłoby zmniejszenie ligi do 10 drużyn. Ma to swoje wielkie plusy. Podniósł by się poziom, a każdy z każdym grałby po 4 razy przez co mielibyśmy 36 kolejek tak jak w Niemczech i prawie tyle co w Anglii, Hiszpanii... W związku z tym odpowiednio skróciłoby się przerwę zimową. Stadiony mamy już całkiem całkiem toteż granie zimą nie powinno stanowić problemu. Częściej odbywały by się szlagiery, większe zainteresowanie sponsorów, taka elita zrobiłaby dobrze polskiej piłce
|
Cytat:
|
Po 30 meczach podzielic tebelę na 2 grupy mistrzowska i spadkową co da na dodatkowych 14 meczów i po kłopocie. Jakis prezes Gks Bełchatów gadał ze to dobry interes ale może zrujnowac kasę klubu bo za zwyciestwo zawodnicy maja premie. To niech obnizą premie meczowe zeby za 40 meczy wygranych max mogli tyle dostac co za 30 meczy i po kłopocie :) a wejscówki zlikowidowac. Mysle ze to nie jest głupi pomysł. A nasi niech graja jak najwiecej moze po 44 meczach w sezonie cut lepiej beda kopac piłke i beda przyzwyczaic sie do standardów zagraniczych bo nasza liga jest sielankowa pod wzgledem kolejek meczowych 30 to mało za mało.
|
Cytat:
Można też na wzór austriacki. 10 drużyn i każdy gra z każdym 4 mecze. |
Taka dygresja po meczu KKSu mi się nasunęła, kto widział studio w C+ sam to może ocenić.
Jak dla mnie, to jak Ubiparip mówi po polsku po roku pobytu w naszym kraju, jest niesamowite. Tzn że się da i dlatego coraz mniej mam tolerancji dla tych wszystkich leniów, którzy nie chcą się nauczyć niczego, choć grają latami tutaj. U Was w tym bryluje Kirm z tego co słyszałem (też Bałkany, więc powinien mieć łatwiej z językiem), w każdej drużynie paru obiboków by się znalazło. Imo, to jednak pokazuje trochę stosunek do zawodu i profesjonalizm. Potem zaskoczenie, że grupki, że ktoś się nie aklimatyzuje, że nie ma atmosfery w drużynie. A jak ma być, skoro część nie kuma tego, co wokoło mówią? Sam pracuję w stosunkowo egzotycznym językowo kraju i wiem jak było, kiedy nie umiesz na początku prawie nic powiedzieć. Dziwię się w sumie, że chyba w żadnym z polskich klubów nie ma tak naprawdę przymusu uczenia się podstaw języka polskiego. No i gdyby wszystkowiedzący prezes Rutkowski wywalił Kopernika na zbity pysk zimą, jak się wszyscy ogarnięci domagali, to Lech w tej chwili grałby o mistrza. Ale i tak jest cudnie :)) |
^^^
Przecież i tak gra o Mistrza... Trzeba to (niechętnie bo niechętnie) przyznać. |
Chyba jednak nie, bo nawet co do pucharów nie ma pewności, jeśli Śląsk i Korona wygrają w tej kolejce.
|
Beda legionisci niezlymi frajerami jak oddadza Mistrzostwo na rzecz Amiki. Nas juz to niestety spotkało
|
A my 7 punktów do Śląska w 3 meczach -0%! Szans.
|
Mnie by to nie zdziwilo jakby Legia sie potkenal. To chimeryczna druzyna. Amika zasluguje naprawde na pochwaly. Skreslili ja wszyscy po meczu 1/4 PP z Wisla a tutaj prosze. Pelen respekt!
|
Cytat:
Widzę, że od niepamiętnych czasów zaczęło wychodzić klubowi spod znaku nauki jazdy i zwolennikom sprzętu AGD to zaczęli się panoszyć i wymądrzać na forum Wisły. Cieszcie się cieszcie. Ale do czasu! |
Jessssu mały no wyluzuj, przecież @skttrbrain napisał "w każdej drużynie paru obiboków by się znalazło". W Wiśle Kirm w Lechu Arboleda, itd.
|
Leszek sie rozpedzil i wykorzystuje frajerstwo reszty czlapiacych po MP. Coz, nie mozna miec do nich o to pretensji :)
Byl Ruch i Legia, Slask przystopowal no to sie Lech wlaczyl do walki i moim zdaniem to super sprawa ( abstrahujac od wiadomych animozji miedzy danymi kibicami ). Co do obibokow to zgadzam sie w 100%. W Bundeslidze takie opierdalanie sie w nauce jezyka nie przechodzi. Siedzi taki rok czy dwa w naszej lidze i jedyne co umie powiedziec to &*&#&# albo *@&#@# Wywiad z JW : http://sport.tvp.pl/pilka-nozna/ekst...tkowej/7197385 |
Cytat:
Zaś jednym z warunków powinno być zaplecze treningowe i szkolenie młodzieży. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Kibice Widzewa na poczatku krzyczeli Gramy na luzie, Hej Widzew gramy na luzie. Bynajmniej nie po to by piłkarzy uspokoić , ale by zapewnić spadek ŁKSowi :) Ale komentatorzy dalej żyją w swoim świecie,opowiadają jakieś bajania o zaangażwoaniu profesjonalistów mimo, że stadion w Łodzi bił brawa jak Lechia strzelila gola hehe
|
i już Lechia prowadzi :D
|
Cytat:
|
Cytat:
Zresztą czy Śląsk myśli teraz o pucharach? Gdzieś obiło mi się o uszy, że załatwiają sobie fajne sparingi w terminach, w których mieliby rundy eliminacyjne Ligi Europy. Poza tym z każdej strony dochodzą sygnały, że Śląsk jest w kiepskiej ostatnio sytuacji jeżeli chodzi o pieniądze na bieżącą działalność. I to wszystko mimo usilnych prób ratowania klubu przez miasto, które ma tylko bodaj 50% udziałów. Taka mała dygresja: Aktualne losy Śląska, czy wkrótce Polonii (?) to przestroga dla tych, którzy narzekają na właścicieli swoich klubów. Cieszmy się z tych "tylko" mistrzostw Polski. Co do naszej sytuacji w tabeli to jest możliwość, że Korona, Polonia i Śląsk stracą punkty, a wtedy powinniśmy awansować na 4. miejsce. Tylko, czy puchary w tym sezonie są nam potrzebne? Ze względu na współczynnik punktowy tak, ale ze względu na przebudowę niekoniecznie. |
Ja rozumiem dlaczego Widzewowi wisi wynik, ale czemu Lechia przechodzi obok meczu?
Mecz przehandlowany? |
Cytat:
|
Cytat:
A poważnie to wiadomo było, że jeśli tylko Widzew będzie mógł się bezpośrednio przyczynić do spadku ŁKSu to zrobi to. Fakt, że Lechia nie potrafi nastrzelać bramek Widzewowi który ten mecz ma gdzieś pokazuje tylko brutalna nieudolność od początku sezonu. :pala: |
Cytat:
|
Cytat:
http://www.90minut.pl/news/187/news1...beskidziu.html Co o tym myślicie? IMHO ciekawie się zapowiada, moglibyśmy spróbować takich zawodników testować |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:45. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl