Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Mam pytanie.... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=349)

KamiK 27.01.2011 22:05

Mam wgraną nawigację w i900 (na karcie pamięci, jednak są pliki nawigacji IGO również w telefonie, soft/rom mam wgrany podstawowy Samsunga - PDA: i900SAID2/SAID1 a chciał bym zmienić na ROM 23563_M2D_2.0 i teraz pytanie.
Jeśli zgram na komp te pliki do programu IGO z tel, do tego wyciągne karte z plikami również do IGO, to jeśli zmienie ROM i zgram spowrotem te pliki to jest opcja, że nawigacja będzie działała? czy nie ma takiej opcji?

jeśli ktoś zrozumiał, proszę o pomoc;)

Krakus! 27.01.2011 22:55

Siema,
Wiecie gdzie składa się teraz wniosek o dowód osobisty ?
Dzielnica to Prądnik B. jesli to potrzebne.

Pavay 27.01.2011 23:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Watts (Post 1042478)
Naprawdę nie ma żadnego takiego? :(

Kino pod Baranami, ARS z tego co wiem z własnego doświadczenia.

Jot 27.01.2011 23:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krakus! (Post 1042507)
Siema,
Wiecie gdzie składa się teraz wniosek o dowód osobisty ?
Dzielnica to Prądnik B. jesli to potrzebne.

Urząd Miasta, wydział spraw obywatelskich.

Garbaż1906 28.01.2011 09:43

Panowie autko do 12 tys. kombi/sedan, w miarę tanie w utrzymaniu, do jazdy na krótkich odcinkach, parę razy w roku dalszy wypad, mało awaryjne, żeby coś tam miało podstawowego na wyposażeniu: klima, elektryka... myślę o vectrze kombi rok 99/2000 lub też volvo v 40 kombii 99/2000.. Myślę o dieslu. Co uważacie o tych autkach ? Może polecicie coś innego ? Jak się wypowiecie np. o Lanci Lybrze ? Jak macie konkretne auto za np. 14 tyś. też napiszcie, rozważę. I jeszcze jedno mam opcję zakupu Audi A8 poj. 3700, 230KM, w gazie, Full wyposażenie, pewne, od wieloletniego znajomego, znam też mechanika, który robił z tym autem, auto jest świetnie utrzymane itd. ale wiadomo 15-letnie, cena 15tyś. warto wg Was ? Każda porada na wagę złota ! :)

MatMario 28.01.2011 10:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Garbaż1906 (Post 1042563)
Panowie autko do 12 tys. kombi/sedan, w miarę tanie w utrzymaniu, do jazdy na krótkich odcinkach, parę razy w roku dalszy wypad, mało awaryjne, żeby coś tam miało podstawowego na wyposażeniu: klima, elektryka... myślę o vectrze kombi rok 99/2000 lub też volvo v 40 kombii 99/2000.. Myślę o dieslu. Co uważacie o tych autkach ? Może polecicie coś innego ? Jak się wypowiecie np. o Lanci Lybrze ? Jak macie konkretne auto za np. 14 tyś. też napiszcie, rozważę. I jeszcze jedno mam opcję zakupu Audi A8 poj. 3700, 230KM, w gazie, Full wyposażenie, pewne, od wieloletniego znajomego, znam też mechanika, który robił z tym autem, auto jest świetnie utrzymane itd. ale wiadomo 15-letnie, cena 15tyś. warto wg Was ? Każda porada na wagę złota ! :)

Jak Audi pewne to bym się nad nim zastanowił. Ogólnie odradzam brać silnik D w 11 letnich samochodach, zawsze się coś popsuje, albo turbo, albo wtryski, albo inne pierdoły. A v40 i vectra często nękane są albo elektrycznie, albo silnikowo. Honda Civic MB z 1.6 benzyną może być ciekawą propozycją. Poczytaj jak to Audi 3.7 znosi gaz, 2.4 i 2.8 nie miały problemu więc i tu może być spoko, a dobrze mieć pod butem trochę koni czy to w trasie czy w mieście. Jakie tam jest zawieszenie? To jest już ALU? Bo ono drogie było w serwisie. Dla mnie benzyna na stacji drożej, u mechanika taniej.

Watts 28.01.2011 12:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Watts (Post 1042478)
Naprawdę nie ma żadnego takiego? :(

Dzięki wielkie DominoForza, Marcinnno i Pavay, na pewno się rozejrzę ;)

jumson 28.01.2011 13:26

Szukasz samochodu to warto zajrzeć na bez-wypadkowe.net. Będziesz miał lepszy obraz o kupowaniu i stanie sprzedawanych samochodów.

Garbaż1906 28.01.2011 14:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jumson (Post 1042713)
Szukasz samochodu to warto zajrzeć na bez-wypadkowe.net. Będziesz miał lepszy obraz o kupowaniu i stanie sprzedawanych samochodów.

Bardzo Ci dziękuję ! Ciekawa strona, na pewno przejrzę na spokojnie...

godzilla 28.01.2011 15:04

witam, gdzie kupie tanio radio samochodowe w krakowie? pilne, pozdrawiam

Konrad. 28.01.2011 16:17

Poszukuje "kumatej" osoby jeśli chodzi o import towaru z krajów UE. Mam parę pytań.

zawszewiernyts 28.01.2011 17:35

Potrzebuję w pdf. książkę Zofii Dach - Mikroekonomia dla studiów licencjackich, przynajmniej jej pierwsze trzy rozdziały. Jeśli może ktoś pomóc, niech odezwie się na priv.

WISŁAZWE 28.01.2011 18:41

Witam, skoro dział ''mam pytanie'' to zapytam:

Był ktoś z forumowiczów/ forumowiczek w pijalni czekolady ''Wedel'' na krakowskim Rynku ?? Jak wrażenia, chodzi o atmosferę i ogólnie o miejsce - cicho, przyjemnie, czy jednak latają dzieci, hałas itp ?? :)
Chyba, że ktoś z Was może polecić podobne miejsce :)

Bardzo mi zależy na odpowiedzi.

Pozdrawiam.


edit

Karmelka1906 - dziękuje za informacje.

Karmelka1906 28.01.2011 20:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 1042973)
Witam, skoro dział ''mam pytanie'' to zapytam:

Był ktoś z forumowiczów/ forumowiczek w pijalni czekolady ''Wedel'' na krakowskim Rynku ?? Jak wrażenia, chodzi o atmosferę i ogólnie o miejsce - cicho, przyjemnie, czy jednak latają dzieci, hałas itp ?? :)
Chyba, że ktoś z Was może polecić podobne miejsce :)

Bardzo mi zależy na odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Ja spędziłam tam kiedyś bardzo miło popołudnie, atmosfera dość miła całkiem sympatycznie.
Spotkałam tylko jednego maluszka z rodzicami.
Można sie tam wybrac na "kubek" całkiem smacznej czekolady, czy tez bajeczny deser.
Ja osobiście polecam.

Grzegorz z Sanoka 28.01.2011 21:17

Witam :) Mam problem..
Ostatnio na moim kompie (asus F2hf) był przeinstalowany XP. Za cholerę teraz nie mogę znaleźć płyty ze sterownikami dźwięku :/ Próbowałem instalować coś z neta, ale nie jestem na tyle w tym biegły, żeby zrobić z tym porządek ;)

Druga sprawa: nie wiem dlaczego, ale w Firefoxie nie działa mi przeglądarka na wrzucie, nie chce wyszukiwać i nie podaje podpowiedzi...

co zrobić, żeby wszystko działało? pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc :)

brzydki.brzydal 28.01.2011 21:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1042577)
Jak Audi pewne to bym się nad nim zastanowił. Ogólnie odradzam brać silnik D w 11 letnich samochodach, zawsze się coś popsuje, albo turbo, albo wtryski, albo inne pierdoły. A v40 i vectra często nękane są albo elektrycznie, albo silnikowo. Honda Civic MB z 1.6 benzyną może być ciekawą propozycją. Poczytaj jak to Audi 3.7 znosi gaz, 2.4 i 2.8 nie miały problemu więc i tu może być spoko, a dobrze mieć pod butem trochę koni czy to w trasie czy w mieście. Jakie tam jest zawieszenie? To jest już ALU? Bo ono drogie było w serwisie. Dla mnie benzyna na stacji drożej, u mechanika taniej.

Zgadzam się z przedmówcą - diesel'a sobie daruj, zwłaszcza, że masz zamiar jeździć na krótkich odcinkach, a i wiekowo to już leciwe i nie wiadomo kiedy pojawi się usterka, a koszta naprawy są jednak dużo większe niż w przypadku silników benzynowych.

Z budżetowych propozycji: Skoda Fabia (znalazłbyś w tej cenie auta z 2003 roku, więc stosunkowo młode), ewentualnie skoda octavia - ta byłaby trochę starsza, ale autko zdecydowanie większe i wygodniejsze.

regis 29.01.2011 00:43

Jakie byście polecili słuchawki do mp/kompa, do mniej więcej 60-80 zł?
Chodzi o douszne (pchełki), do tej pory używałem Creative ep630 i 635 (odmówiły posłuszeństwa po niespełna pół roku), chciałbym kupić coś podobnego do nich.

Wisła Prokocim 29.01.2011 02:20

Witam. Może ktoś wie skąd wziąć grafikę psa tego z szali który trzyma żydowski szal w pysku ?

Jot 29.01.2011 09:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez regis (Post 1043164)
Jakie byście polecili słuchawki do mp/kompa, do mniej więcej 60-80 zł?
Chodzi o douszne (pchełki), do tej pory używałem Creative ep630 i 635 (odmówiły posłuszeństwa po niespełna pół roku), chciałbym kupić coś podobnego do nich.

http://allegro.pl/listing.php/search...wki+sennheiser
Jest 6 stron, na pewno coś dla siebie znajdziesz.

master17 29.01.2011 15:58

Mam małe pytanie odnośnie naszego prawa i mandatu ;)
Mianowicie chodzi, o to że chcieli mi wlepić mandat za zakłócanie ciszy nocnej, spożywanie alkoholu itp. Mandatu oczywiście nie przyjąłem ponieważ ich zarzuty są dalekie od prawy i mam takie pytanie czy przy odmowie przyjęcia mandatu mam dostać jakiś druk od policji czy też coś podpisać ?

Konfliktowy 29.01.2011 16:10

Żadnego kwitu. Dostaniesz pismo z Sądu Grodzkiego.

nbp 29.01.2011 16:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez master17 (Post 1043410)
Mam małe pytanie odnośnie naszego prawa i mandatu ;)
Mianowicie chodzi, o to że chcieli mi wlepić mandat za zakłócanie ciszy nocnej, spożywanie alkoholu itp. Mandatu oczywiście nie przyjąłem ponieważ ich zarzuty są dalekie od prawy i mam takie pytanie czy przy odmowie przyjęcia mandatu mam dostać jakiś druk od policji czy też coś podpisać ?

nawet jak masz rację, to i tak przegrasz. Zdanie dwóch policjantów vs Twoja wersja mają się nijak w sądzie.


===

gdy jest się chorym, należy się wygrzewać i wypacać z siebie cały ten syf tak ? Tak za dzieciaka matka mi kazała i tak robiłem.

Ale skoro ciepło zabije te wirusy, bakterie itd to nie lepiej pójść do sauny ?

W sumie grzanie się pod kołdrą nie równa się temperaturze w saunie, stąd pytam czy sauna zdrowa ?

master17 29.01.2011 16:25

Jak ja mam świadków odnośnie mojej wersji ? najlepsze jest, to że zgarnęli mnie na ulicy gdy sobie szedłem i nic nie mogli widzieć z zarzucanych mi czynów, nawet nie kazali mi dmuchać w alkomacik kompletnie nic

cuba libre 29.01.2011 16:31

Potrzebuje pilnie kupic GPS z dokładna mapa Krakowa,jaki polecacie i gdzie jutro mógłbym kupic oprócz Media,Saturna. Z góry dzięki za pomoc.

kokrys 29.01.2011 17:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nbp (Post 1043419)

W sumie grzanie się pod kołdrą nie równa się temperaturze w saunie, stąd pytam czy sauna zdrowa ?

Z tego co pamiętam to grzanie się ma na celu symulowanie gorączki (czyli podwyższonej temperatury ciała). Kwestia polega na tym że gorączka "zabija" 90% bakterii i wirusów. Gdzieś kiedyś czytałem że większość z tych paskudztw ginie w temperaturze pow. 38 stopni. Więc idąc tym tokiem rozumowania sauna jest zdrowa. Jednak jeśli jest się chorym to lepiej nie iść samemu żeby przypadkiem nie stracić w takiej saunie przytomności :) Ale nie jestem lekarzem, mogę się mylić. Lepiej zapytać kogoś bardziej biegłego w te klocki.

Pozdrawiam :)

Haidar 29.01.2011 18:57

Był ktoś może na pobycie w "Bacówce" w Zakopanem przy Zamoyskiego 1 ( zaraz przy Krupówkach ) ? Chodzi mi o jakieś opinię na temat tego pensjonatu.

brzydki.brzydal 29.01.2011 19:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nbp (Post 1043419)
gdy jest się chorym, należy się wygrzewać i wypacać z siebie cały ten syf tak ? Tak za dzieciaka matka mi kazała i tak robiłem.

Ale skoro ciepło zabije te wirusy, bakterie itd to nie lepiej pójść do sauny ?

W sumie grzanie się pod kołdrą nie równa się temperaturze w saunie, stąd pytam czy sauna zdrowa ?

Tak na logikę - grzejąc się pod kołdrą leżysz tam kilkanaście godzin, więc zapewnioną masz stałą temperaturę(niższa niż w saunie, ale stała), natomiast w przypadku sauny masz bardzo wysoką temperaturę, ale po raczej w miarę krótkim czasie z tej sauny wyjdziesz i nastąpi dość drastyczny skok temperatury i wydaje mi się, że taka sauna mogłaby raczej zaszkodzić.

Na chorobę najlepsza zdecydowanie kołderka i okład z młodych piersi. :)

nbp 29.01.2011 21:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brzydki.brzydal (Post 1043495)
Tak na logikę - grzejąc się pod kołdrą leżysz tam kilkanaście godzin, więc zapewnioną masz stałą temperaturę(niższa niż w saunie, ale stała), natomiast w przypadku sauny masz bardzo wysoką temperaturę, ale po raczej w miarę krótkim czasie z tej sauny wyjdziesz i nastąpi dość drastyczny skok temperatury i wydaje mi się, że taka sauna mogłaby raczej zaszkodzić.

Na chorobę najlepsza zdecydowanie kołderka i okład z młodych piersi. :)

no w sumie racja z tą temperatura i jej gwałtownym spadkiem.

Młode piersi są na wyciągniecie ręki, ale śpią w drugim pokoju żeby się nie zarazić :(


dzięki za odp.


http://img692.imageshack.us/img692/9...3b6tp1sp6d.jpg



czy ona przypadkiem nie grała w jakiś pornolach, tyle że inny kolor włosów?

rendkamp 29.01.2011 21:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez regis (Post 1043164)
Jakie byście polecili słuchawki do mp/kompa, do mniej więcej 60-80 zł?
Chodzi o douszne (pchełki), do tej pory używałem Creative ep630 i 635 (odmówiły posłuszeństwa po niespełna pół roku), chciałbym kupić coś podobnego do nich.

http://www.empik.com/sluchawki-skull...5,multimedia-p wymieniłem niedawno creative na skullcandy i jestem zadowolony, kosztowały coś około 50 zł.

JacobusTSW 29.01.2011 21:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nbp (Post 1043419)
gdy jest się chorym, należy się wygrzewać i wypacać z siebie cały ten syf tak ? Tak za dzieciaka matka mi kazała i tak robiłem.

Ale skoro ciepło zabije te wirusy, bakterie itd to nie lepiej pójść do sauny ?

W sumie grzanie się pod kołdrą nie równa się temperaturze w saunie, stąd pytam czy sauna zdrowa ?

Nie chcę mieszać w opiniach ale z kolei mój trener, kiedy organizował nam treningi na basenie/saunie mówił, że sauna parowa jest bardzo dobra na przeziębienie i tego typu choroby:)

Grzegorz z Sanoka 29.01.2011 23:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grzegorz z Sanoka (Post 1043088)
Witam :) Mam problem..
Ostatnio na moim kompie (asus F2hf) był przeinstalowany XP. Za cholerę teraz nie mogę znaleźć płyty ze sterownikami dźwięku :/ Próbowałem instalować coś z neta, ale nie jestem na tyle w tym biegły, żeby zrobić z tym porządek ;)

Druga sprawa: nie wiem dlaczego, ale w Firefoxie nie działa mi przeglądarka na wrzucie, nie chce wyszukiwać i nie podaje podpowiedzi...

co zrobić, żeby wszystko działało? pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc :)

podbijam.......

gress 29.01.2011 23:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grzegorz z Sanoka (Post 1043567)
podbijam.......


Czy ta karta muzyczna jest zintegrowana z płytą ? Jeżeli nie, to podaj jej model.



------------------------


Nie dysponuje ktoś może .pfd'em z fragmentami książki nauczyciela do repetytorium Longmana (matura rozszerzona) ? Zależy mi szczególnie na testach, bo zamierzam poduczyć się troszkę przez ferie i robienie takich testów byłoby dobrym sprawdzianem dla mnie. Pomoże ktoś ?

wieczor 30.01.2011 10:49

Mógłby ktoś podać dokłany remix piosenki z Och Karol 2 --> Morena :) ?
wielkie dzięki

Kocur 30.01.2011 13:37

Pytanie komórkowe.

Sony Ericsson C902 - aparat 5 mega pixli , zdjęcia zajebista ale filmy nagrywa dosłownie 320 x 200

Czy jest szansa zmienić soft na inny czy po prostu jest to nie do przeskoczenia?

Tylko_Wisła! 30.01.2011 15:57

WAZNE !

Jest w Bonarce jakis kantor ?


edit; dzięki wielkie :)

Luu... 30.01.2011 16:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tylko_Wisła! (Post 1043787)
WAZNE !

Jest w Bonarce jakis kantor ?

3 sekundy
http://www.kantor-exchange.pl/kantor-bonarka.html

konrad 30.01.2011 16:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grzegorz z Sanoka (Post 1043567)
podbijam.......

Spróbuj na stronie producenta laptopa
http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=5SFqjP4S8LbfZS27

wislak_92 30.01.2011 16:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1043698)
Pytanie komórkowe.

Sony Ericsson C902 - aparat 5 mega pixli , zdjęcia zajebista ale filmy nagrywa dosłownie 320 x 200

Czy jest szansa zmienić soft na inny czy po prostu jest to nie do przeskoczenia?

Chyba 320 x 240.

Niestety nie ma takiej mozliwosci.

R33 30.01.2011 18:45

Znacie jakieś miejsce w Krk gdzie można się spokojnie pouczyć we 2-óch? Najlepiej blisko centrum? Jakaś biblioteka, cokolwiek.

ponury 30.01.2011 18:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Reksio33 (Post 1043852)
Znacie jakieś miejsce w Krk gdzie można się spokojnie pouczyć we 2-óch? Najlepiej blisko centrum? Jakaś biblioteka, cokolwiek.

Z tego co słyszałem sporo osób chodzi na Rajską do biblioteki. A właściwie do czytelni. Raczej nie zalecane rozmowy ze sobą :-)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:13.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl