Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

MatMario 13.09.2010 23:18

Taką sprzedaż przy dobrej woli, dogadaniu się z odpowiednią platformą, można zorganizować bardzo szybko. Nawet allegro ma już system płatności prawie natychmiastowej.

Zresztą o czym my mówimy jak "komputera nie podłączyli"...

Internet, szmery bajery. A płatność kartą za bilety? WŚ jest sto lat za murzynami.

Ja nie wiem ale nastawienie Wisły do tej sprzedaży jak się nad tym zastanowić to paranoja. Gdyby nie dzisiejsze kolejki i pytania o co tu chodzi to oni nie mieli w planie nawet wszystkich biletów sprzedać.

Liczymy

17,5 tyś biletów, 4 kasjerów, 7 godzin sprzedaży dziennie, 5 dni do końca.

17500/8400 minut możliwej efektywnej pracy

Aby to sprzedać w minutę każdy z 4 kasjerów musi sprzedać ponad 2 bilety. Z ludzmi non stop podchodzącymi.

Przy pisaniu pesel i imię nazwisko, dla mnie niewykonalne.

Wiecie co mnie najbardziej denerwuje, nie to że stałem w kolejce bo było miło, słoneczko, żarty itp. Ale to jak się do takich prozaicznych spraw podchodzi w tym klubie. Typowy tumiwisizm. Są kibice, przyszli bez reklam itp a dostają stanie w kolejce, za wcale nie mega tanimi biletami. Kiedy ten klub znormalnieje.

zajacek 13.09.2010 23:41

Odstałem dziś swoje, to czuję się uprawniony do skomentowania forumowego krytytykanctwa.
Sprzedaż biletów zorganizowana była gorzej, niż kiepsko. Ale nie uważam, że jest to jakaś totalna wtopa klubu. Organizacja meczu, a co za tym idzie sprzedaży biletów na niemal ostatnią chwilę to efekt kłopotów z dokończeniem budowy i problem mocno tymczasowych rozwiązań wynajmu stadionu. Klub mocno nie doszacował popytu, a fajnie wyszło, że takowy jest!
Oczywistą winą Klubu byłaby dopiero wtopa przy meczu następnym

rav 13.09.2010 23:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grzesiek7 (Post 979519)
Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 979512)
Nie ryzykuj, weź bilet na wszelki wypadek, gdyby coś się zacięło :)

Nie "na wszelki wypadek, tylko KONIECZNIE ! Bez biletu papierowego po prostu nikt nie wejdzie. Nic nie jest nabijane na KK, bo one nie są już niczym innym, jak tylko uproszczeniem przy zakupie biletu.

Sorry, masz rację. System miał opcję nabijania biletów na KK, ale pewnie to nie funkcjonuje, np. nie ma odpowiednich czytników na wszystkich kołowrotach.

wisl@k_TS 13.09.2010 23:50

Moim zdaniem już teraz należy zacząć myśleć o sieci punktów umożliwiających nabicie biletu, kupno karnetu a w najbliższym czasie wyrobienie KK. Mogą to być albo "wyspy sprzedażowe" w galeriach handlowych (jak w Warszawie) albo saloniki prasowe (jak w Kielcach).

W najbliższym czasie w owych punktach powinny być wyrabiane KK (w każdym z tych miejsc winna być prosta cyfrówka połączona z komputerem aby szybko i sprawnie zrobić zdjęcie). Po zakończeniu wyrobu kart kibica, możliwość ich zrobienia powinna być cały czas w WŚ.

Karnety - kupno w/w punktach, zniżki dla przedłużających itd.

Bilety - 3 możliwości:
1) w punktach sprzedaży nabijane na kartę
2) przez internet, system mniej więcej jak na Legii
3) dla osób bez KK jedyna możliwość nabycia biletu to dajmy na to dzień meczu w kasach biletowych (wraz z wyrobieniem jednorazowej, papierowej KK). Taki bilet byłby droższy o opłatę manipulacyjną.

Oczywiście wszystkie punkty sprzedaży i system on-line musiały by być podłączone w sprawnie działająca sieć.


Taka moja wizja, raczej nierealna :)

Gargamel 13.09.2010 23:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wisl@k_TS (Post 979543)
Moim zdaniem już teraz należy zacząć myśleć o sieci punktów umożliwiających nabicie biletu, kupno karnetu a w najbliższym czasie wyrobienie KK. Mogą to być albo "wyspy sprzedażowe" w galeriach handlowych (jak w Warszawie) albo saloniki prasowe (jak w Kielcach).
W najbliższym czasie w owych punktach powinny być wyrabiane KK (w każdym z tych miejsc winna być prosta cyfrówka połączona z komputerem aby szybko i sprawnie zrobić zdjęcie). Po zakończeniu wyrobu kart kibica, możliwość ich zrobienia powinna być cały czas w WŚ.
Karnety - kupno w/w punktach, zniżki dla przedłużających itd.
Bilety - 3 możliwości:
1) w punktach sprzedaży nabijane na kartę
2) przez internet, system mniej więcej jak na Legii
3) dla osób bez KK jedyna możliwość nabycia biletu to dajmy na to dzień meczu w kasach biletowych (wraz z wyrobieniem jednorazowej, papierowej KK). Taki bilet byłby droższy o opłatę manipulacyjną.
Oczywiście wszystkie punkty sprzedaży i system on-line musiały by być podłączone w sprawnie działająca sieć.

Taka moja wizja, raczej nierealna :)

I połowa stadionu pusta :shock:

_Vodka 14.09.2010 07:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 979520)
KKM są standardowe i nie widzę powodu dla którego miałby być aktualizowany soft codziennie. Gdyby to wszystko było tak zautomatyzowane jak mówisz to po zacięciu takiego automatu nie byłoby napisane aby powiadomić MPK bo sami by wcześniej o tym wiedzieli.

Możliwości systemu to jedno, a to czy MPK jest nimi zainteresowana/ trzyma serwis 24h/dobe to drugie.

Podchodząc jednak do sprawy biznesowo, gdybym był właścicielem takich automatów to wolalbym nie ryzykowac perdiodycznych dewastacji automatow przez pasiaków za maly zysk jakim jest posrednictwo biletów.

Najbardziej racjonalną metodą jest forma internetowa - jak np w Ryanair. Wchodzisz - rezerwujesz - wybierasz miejsca (tego akurat w Ryanair nie ma) - drukujesz bilet - idziesz na mecz.

Wicked 14.09.2010 08:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez _Vodka (Post 979562)

Najbardziej racjonalną metodą jest forma internetowa - jak np w Ryanair. Wchodzisz - rezerwujesz - wybierasz miejsca (tego akurat w Ryanair nie ma) - drukujesz bilet - idziesz na mecz.

I taka forma sprawdza się też doskonale w przypadku zakupów biletów na koncert. Po zaksięgowaniu wpłaty przysyłają pdf z biletem, drukujesz, przy wejściu sprawdzają kod kreskowy i tyle. Przy okazji bilety mogli by sprzedawać w sieciach takich jak Ticketpro i Eventim a to zapewnia liczną sieć sprzedaży nie tylko w Krakowie.

_Vodka 14.09.2010 08:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wicked (Post 979571)
I taka forma sprawdza się też doskonale w przypadku zakupów biletów na koncert. Po zaksięgowaniu wpłaty przysyłają pdf z biletem, drukujesz, przy wejściu sprawdzają kod kreskowy i tyle. Przy okazji bilety mogli by sprzedawać w sieciach takich jak Ticketpro i Eventim a to zapewnia liczną sieć sprzedaży nie tylko w Krakowie.

Tym bardziej, że przy odpowiedniej konfiguracji wszystko mogłoby się odbywać w obrębie jednego systemu. Naprawdę nie rozumiem działania naszego marketingu. Nie jestem specjalistą ale już na pierwszy rzut oka kilka rozwiązań jest conajmniej ciekawych.

1. Inwestujesz w dobry skalowalny system Internetowy (nie koniecznie tylko rezerwacyjny)
2. Kazdy uzytkownik dostaje kartę kibica, z chipem na której.
- ma zapisany bilet, karnet etc
- może przelać kasę i traktować jako prepaid np. puszczasz przelew 200zl. Idziesz do kasy kupujesz 3 bilety na swoja kartę bezgotówkowo, a w przerwie meczu za kasę na karcie kupujesz kiełbachę w systemie pay by pass - co znacząco przyspiesza obsługę. Przed meczem bezgotówkowo możesz kupić także coś w Sklepiku. Za Lojalność wobec klubu dostajesz punkty które możesz wymienić na gadżety z WŚ - tudzież dostać gratisowy bilet np na Puchar ekstraklasy
- Klub zyskuje wydajne - nowoczesne narzędzie marketingowe. Wie, że np 45- letni mężczyzna chodzi na mecz 3 razy do roku, z dzieckiem i żoną - kupując bilet na jeden sektor wydając 150 zl w sklepiku rocznie itp. Mając te informacje możesz bardzo skutecznie personalizować promocje a co za tym idzie zachęcić aktualnych kibiców i ściągnąć nowych.
- Kibić do jakiegoś terminu może oddać bilet i zwrócić kasę, oczywiście bez potrąceń.

3. System ci się w końcu zwraca bo jesteś w stanie w czasie rzeczywistym reagować na sytuację w klubie.


P.S Ciekawe ile statystycznie osób więcej kupiłoby bilet gdyby taki system działał - ja napewno.

krakus76 14.09.2010 09:10

Wy tu narzekacie na to że elewacja nie taka, że zacieki a co mają powiedzieć harcerze .... ?

ps. Harcerze jak widać też używają maczet, chyba że to grupa odwetowa zadziałała :)

Cytat:

"Dziennik Polski": krakowski pomnik Andrzeja Małkowskiego, odsłaniany w sierpniu z wielką pompą przez prezydenta miasta Jacka Majchrowskiego, został wykonany ze styropianu.

Po odsłonięciu widok zaszokował harcerzy. Postać wcale nie jest podobna do oryginału. - Ze szczupłego i wysportowanego mężczyzny z laską skautowską w ręce, rzeźbiarz zrobił tłuściutkiego halabardnika - mówi Andrzej Żugaj, komendant ZHP Chorągwi Krakowskiej.

Cała prawda o posągu wyszła na jaw kilka dni później, gdy jakiś łobuz maczetą odciął Małkowskiemu dłoń. Wówczas okazało się, że niemal dwumetrowy posąg został wykonany ze zwykłego styropianu, a następnie pomalowany brązową farbą.

Harcerze sprzątnęli pomnik Małkowskiego z ulicy Karmelickiej i wstydliwie postawili w bramie kamienicy, twarzą do ściany. Nie zamierzają teraz za to "dzieło" zapłacić umówionych 12 tys. zł - informuje "Dziennik Polski".

orzeu 14.09.2010 09:21

Vodka te rozwiazania sa juz gotowe. W NBA czy lidze angielskiej i dziala to idealnie. Lacznie z mozliwoscia oddania biletu z niewykorzystanego karnetu przez ticket exchange. Tu nie ma co wymyslac tylko trzeba skopiowac caly pomysl.

rav piszcie o kolejkach na stronie jak najwiecej, musimy wytworzyc klimat zbyt malej pojemnosci stadionu przy zaledwie dwoch otwartych trybunach.

licoo 14.09.2010 09:29

Orientuje się ktoś ile mniej więcej może kosztować wynajęcie niewielkiej powierzchni na Wiśle? Ja bym tam chętnie zamieszkał. Ciekawe czy by się dało:D

Wicked 14.09.2010 09:48

Średnia cena najmu powierzchni biurowych w Krakowie to 11-15 euro za m2 w zależności od standardu. Do tego Vat, koszty mediów. 2 sprawa czy było by to możliwe aby tam zamieszkać ?:D

maxipiter 14.09.2010 11:00

orientuje się ktoś kiedy będzie oddana trybuna D?

cassius31krakow 14.09.2010 11:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez maxipiter (Post 979652)
orientuje się ktoś kiedy będzie oddana trybuna D?


22 września 2010 r. o godz. 13.25

rafal777 14.09.2010 11:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cassius31krakow (Post 979662)
22 września 2010 r. o godz. 13.25

Już za tydzień?????? :D

Arapaho 14.09.2010 11:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafal777 (Post 979665)
Już za tydzień?????? :D

Co nie mów że nie wiedziałeś? Zapieprzaja na D jak dzikie osiołki.Każdy kto stoi w kolejce mógł to zobaczyć

pawelwislak 14.09.2010 11:51

Nie no bez jaj. Jest jakiś termin mniej więcej podany czy najpierw będzie AB a na D będziemy czekać do wiosny ?

cassius31krakow 14.09.2010 11:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pawelwislak (Post 979680)
Nie no bez jaj. Jest jakiś termin mniej więcej podany czy najpierw będzie AB a na D będziemy czekać do wiosny ?

Ludzie - opamiętajcie się do k...y nędzy!!!
Przecież tam się nic nie dzieje! Nawet nie ma rozpisanego przetargu na wykończenie, a wy chcecie znać termin oddania.

Zamiast smiecić na forum - piszcie maile do Majchrowskiego - może go to trochę wk...!

pawelwislak 14.09.2010 12:17

Ja po prostu zapytałem czy może już coś w tej sprawię się ruszyło czy ktoś nie ma jakiejś informacji na ten temat nie trzeba od razu świrować prawda ?

Wrona 14.09.2010 15:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pawelwislak (Post 979695)
Ja po prostu zapytałem czy może już coś w tej sprawię się ruszyło czy ktoś nie ma jakiejś informacji na ten temat nie trzeba od razu świrować prawda ?

Tu na bank wiedzą wszystko:
http://zikit.krakow.pl/kontakt

Elefant 14.09.2010 16:29

W cieniu wczorajszo-dzisiejszej kolejki i problemu z systemem sprzedaży biletów umknął artykuł na temat Nowej Hali Wisły (dzisiejszy Dziennik Polski)

Cytat:

8 mln euro wywalczone na to przedsięwzięcie ze środków Unii Europejskiej przez marszałka województwa nadal czeka na zainwestowanie. Dotychczas powstało jedynie kilka wizji budowy obiektu. Najnowszy pomysł jest taki, aby nowa halę wybudować na... starej.
- Mamy ekspertyzy, które potwierdzają taką możliwość budowy hali. Wszystko robimy w uzgodnieniu z Wisłą. Teraz założenia związane z realizacją inwestycji przekażemy sądowi konkursowemu, który ma przeprowadzić konkurs na projekt modernizacji i budowy hali Wisły - informuje Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Podkreśla, że proponowane rozwiązanie wydaje się najbardziej korzystne. Początkowo planowano, że nowa hala Wisły powstanie obok starej. Miasto było natomiast za wyburzeniem dotychczasowego obiektu i budowy na jego miejscu nowego. Na to nie godziła się Wisła, bowiem przez dwa lata zespoły halowe krakowskiego klubu nie miałby gdzie grać. Dla dostosowania obiektu do nowych przepisów dotyczących szerokości boiska do koszykówki hala niedawno została przez klub nieco przebudowana w jej wewnętrznej części. Przy okazji sprowadzono także nowy parkiet. - Nadbudowa istniejącej hali pozwoli na to, że nie trzeba będzie już wykonywać prac, które przeprowadzono w związku z jej modernizacją. Pozostanie również nowy parkiet. W czasie inwestycji nadal można będzie rozgrywać na niej mecze, przykładowo przez 9 miesięcy. W tym czasie hala byłaby nadbudowywana o kolejne trybuny i nowe zadaszenie. Na koniec trzeba byłoby obiekt wyłączyć z użytkowania na czas demontażu zadaszenia starej hali i połączenia jej z nadbudowaną częścią - wyjaśnia dyrektor Kowal.
Przyznaje, że koszt inwestycji dalej szacowany jest na ok. 55 mln zł. Zdaniem dyrektora Kowala, jeżeli wszystko przebiegałoby zgodnie z planem, to konkurs architektoniczny na nową halę powinien zostać rozstrzygnięty za trzy miesiące. Kolejne pół roku zajęłoby pozyskiwanie pozwolenia na budowę i rozstrzygnięcie przetargu na wykonawcę hali. Czas jej budowy szacuje się na ok. 18 miesięcy. Nowa hala na co najmniej 4 tys. widzów mogłaby więc być gotowa pod koniec 2012 r. - Korzyścią byłoby również to, że do hali wchodziłoby się obecnym wejściem od strony ul. Reymonta, a nie z tyłu za starą halą - podkreśla dyrektor Kowal. Dodaje, że nadbudowa pozwala także na stworzenie większego placu budowy, co będzie wiązało się ze sprawniejszym prowadzeniem inwestycji. Gdyby bowiem budowano nową halę obok starej, tego miejsca byłoby niewiele, ponieważ kończona jest budowa stadionu Wisły, który wraz z otaczającym go terenem potrzebnym do organizacji meczów zajmuje dużo większy obszar niż poprzedni stadion.
Przypomnijmy, że początkowo do 8 mln euro wywalczonych z UE przez marszałka województwa drugą połowę miał dołożyć prywatny inwestor, ale się wycofał z powodu ogólnoświatowego kryzysu. W takiej sytuacji miasto zobowiązało się dołożyć brakujące środki i wybudować halę. Pierwotnie plany był takie, że nowy obiekt powstanie za starą halą. Miasto chciało budowy hali na miejscu starej, ale skoro klub się na to nie godził, to powrócono do wcześniejszej koncepcji. Pojawił się jednak problem, bowiem uchwalony plan zagospodarowania przestrzennego zakłada, że przy hali powinny być parkingi o pojemności 10 proc. pojemności hali. Okazało się, że nie ma na nie miejsca. Przygotowano już projekt uchwały zmieniający ten zapis. Projektem ma się zająć Rada Miasta Krakowa.

Domello 14.09.2010 17:27

Mamy juz prawie polowe wrzesnia. Ciekawe czy pani N. sama bedzie krzeselka montowac zeby dotrzymac terminu. Coraz bardziej termin Maj/Czerwiec 2011 wydaje sie realny.

crazykaro 14.09.2010 18:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Domello (Post 979877)
Mamy juz prawie polowe wrzesnia. Ciekawe czy pani N. sama bedzie krzeselka montowac zeby dotrzymac terminu. Coraz bardziej termin Maj/Czerwiec 2011 wydaje sie realny.

A ty myślisz że krzesełka to się 2 miesiące montuje? Jak będą chcieli to zrobią to w 1-2 tygodnie

rafil 14.09.2010 18:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 979907)
A ty myślisz że krzesełka to się 2 miesiące montuje? Jak będą chcieli to zrobią to w 1-2 tygodnie

tylko że zanim zaczną montować te krzesełka, to najpierw muszą zrobić dziury na śruby i barierki, co muszą zrobić ręcznie, a to trwa. więc łącznie montaż krzesełek może potrwać nawet te 2 miesiące. podobnie było na wschodniej

Domello 14.09.2010 18:41

Przy ich tempie prac wszystko jest mozliwe

Fuks 14.09.2010 18:56

Gdyby tylko od montażu krzesełek zalezało kiedy ta trybuna bedzie gotowa, to nie byłby zaden problem. Przeciez to mozna w kilka dni zrobic. Wystarczy odpowiednia ilosc pracownikow, wiercic i montowac mozna jednoczesnie, 24 godziny na dobe, wiec przestancie nad tym dywagowac, bo sensu to nie ma zadnego.

PiotrG 14.09.2010 18:59

Spokojnie, mają czas. Nawet jak teraz zamontują te krzesełka to i tak kilka miesięcy minie, zanim skończą wnętrze trybuny.

gress 14.09.2010 19:33

A jak jest z tym przetargiem na wykończenie D ? Wiadomo już kiedy zostanie ogłoszony ? Rozumiem, że odpowiedzialny za tą szopkę jest ZIKIT ?

PiotrG 14.09.2010 19:36

Nic nie wiadomo. W sierpniu upadł przetarg na zabezpieczenie przeciw pożarowe konstrukcji stalowej i od tamtej pory cisza... A Pani Niedziałkowska tak się tym szczyciła 18 sierpnia, że jest przetarg, a po zabezpieczeniu zaraz ruszą z budową zaplecza. Dzień później przetarg upadł i koniec tematu.

anthony09 14.09.2010 19:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 979530)

17,5 tyś biletów, 4 kasjerów, 7 godzin sprzedaży dziennie, 5 dni do końca.

17500/8400 minut możliwej efektywnej pracy

Aby to sprzedać w minutę każdy z 4 kasjerów musi sprzedać ponad 2 bilety. Z ludzmi non stop podchodzącymi.

Przy pisaniu pesel i imię nazwisko, dla mnie niewykonalne.

Wiecie co mnie najbardziej denerwuje, nie to że stałem w kolejce bo było miło, słoneczko, żarty itp. Ale to jak się do takich prozaicznych spraw podchodzi w tym klubie. Typowy tumiwisizm. Są kibice, przyszli bez reklam itp a dostają stanie w kolejce, za wcale nie mega tanimi biletami. Kiedy ten klub znormalnieje.

Gdyby każdy kupował bilety to nie ma szans na 100% ale jedna osoba kupuje zwykle po kilka biletów, niektórzy po kilkadziesiąt :D, więc się da wyrobić ;)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:55.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl