Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

Elendil 29.06.2022 16:08

zgadzam się - pewnie dlatego o wiele łatwiej i taniej jest budować drużynę, która rozbije rywali w IV lidze, niż taką, która zrobiła by to w ekstraklasie czy nawet 1 lidze.

FraMat 29.06.2022 16:29

Może jeszcze raz:
- twierdzę, że Kwiecień buduje zespól tak, żeby w każdej kolejnej, wyższej klasie rozgrywkowej mieć piłkarzy, którzy tę konkretną klasę rozgrywkową mogą zdominować.
Jeśli teraz w III lidze okaże się, że są od nich silniejsze zespoły, natychmiast ściągnie jeszcze silniejszych piłkarzy, o ile tego już nie zaplanował.

Podobnie kiedy wejdzie do I ligi nie będzie ściągał graczy typu Basha (bo ten pewnie mógłby pomóc w III czy II lidze), ale zdecydowanie lepszych (bo po co tracić czas na zbyt długie przebywanie w jednej klasie rozgrywkowej?).

Nie mając długów i dziwnych zobowiązań może to robić, a nasze trio nie może.

To nic, że, jak twierdzą niektórzy ich "poziom sportowy (...) jest żaden - zwłaszcza w porównaniu do Wisły".

Ich poziom sportowy jest odpowiedni do tego, by zdominować klasę rozgrywkową, w której aktualnie grają. A pieniędzy Kwiecień ma dosyć (zwłaszcza bez konieczności rolowania długów), by ten poziom podnosić sukcesywnie na potrzeby konkretnej ligi, w której Wieczysta gra.

O "paleniu pieniędzmi" można byłoby mówić, gdyby Kwiecień na IV czy teraz na III ligę sprowadzał graczy przerastających naszą ekstraklasę.
Na to przyjdzie czas i wtedy okaże się czyj model polityki sportowej jest lepszy - naszego trio, które drepcze w miejscu łudząc się, że wszystko wygra się samo, czy Kwietnia, który dostosowuje poziom sportowy do wymogów danego sezonu w danej klasie rozgrywkowej.

serek.c2 29.06.2022 16:43

Model polityki sportowej? :)

Przecież to nie jest wybór trio, a jedynie wypadkowa ich finansowych możliwości... Krótko pisząc - Kwietnia na takie działanie stać, właścicieli Wisły nie.

s1mone 29.06.2022 18:36

Dobra dobra. Niech ta Wieczysta zrobi najpierw awans do 2 ligi. Bo tak naprawdę na szczeblu centralnym dopiero zaczyna się poważne granie.

wolfy 29.06.2022 18:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elendil (Post 1587151)
Wg mnie nie, ale nie zamierzam się kłócić. Miśkiewicz w ekstraklasie? Ech... Serio, zamienilibyście obecny skład Wisły na skład Wieczystej?

Na razie Wieczystą wyjaśniła Garbarnia - i na tym poprzestańmy. Porównania z Wisłą są bez sensu, bo to inny poziom sportowy. Niech najpierw zaczną grać z klubami zawodowymi, nie amatorskimi, wygrywają i wjadą na szczebel centralny - wtedy przestaną być ciekawostką.

Porównanie z Niecieczą jest o tyle zabawne, że zorientowani w temacie wiedzą ile zajął jej awans z pierwszej ligi do Ekstraklasy.

Mar85 29.06.2022 19:34

Że tak napomnę że nas wyjaśniło choćby KSZO i na tym poprzestańmy. O innych wyjaśnieniach żal pisać.

Elendil 29.06.2022 19:56

Cytat:

Ich poziom sportowy jest odpowiedni do tego, by zdominować klasę rozgrywkową, w której aktualnie grają. A pieniędzy Kwiecień ma dosyć (zwłaszcza bez konieczności rolowania długów), by ten poziom podnosić sukcesywnie na potrzeby konkretnej ligi, w której Wieczysta gra.
Do tej pory tak było. Czy jednak Kwietnia będzie stać na to grając w wyższych ligach? Zobaczymy dopiero za kilka lat.

Temat Wieczystej jest interesujący, ale jednak trochę nie na temat ;)

TSWojtas 01.07.2022 15:40

Gio w Amice.

Jak sobie pomyślę że gdyby Nasze kaleki właściciele kupili napastnika i utrzymalibyśmy się w Ekstraklasie to mielibyśmy jego , Fernandeza , Jezusa i napastnika to ogarnia mnie w....ienie.

gizmowisla 01.07.2022 15:51

Nie popre tego linkami , ale jesli mnie pamiec nie myli to Gio przychodzac do nas otwarcie mowil ze to tylko chwilowy przystanek w karierze, i prsez ustepatwa transferowe zgodzil sie na krotkie wypozyczenie i pogranie w pilke, nie wiarzac zadnych planow z Wisla

gizmowisla 01.07.2022 15:52

Woec nie narzekajcie, bo to za dobry pilkarz zeby grac w druzynie ktora jest ogonem tabeli, ze o 1 lidze nie wspomne

wolfy 01.07.2022 15:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TSWojtas (Post 1587250)
Gio w Amice.

Jak sobie pomyślę że gdyby Nasze kaleki właściciele kupili napastnika i utrzymalibyśmy się w Ekstraklasie to mielibyśmy jego , Fernandeza , Jezusa i napastnika to ogarnia mnie w....ienie.

Nie mielibyśmy Gio, od początku było powiedziane że nie ma szans na nic ponad to wypożyczenie. Doszło do skutku tylko z uwagi na wojnę. To był zawodnik poza naszym zasięgiem.

TSWojtas 01.07.2022 16:44

I podkreślał, w rozmowie z Interią: - Wisła to wielki klub, mający świetnych kibiców, a Kraków jest wspaniałym miastem. Klub ma też świetny stadion, sztab. Jestem więc przekonany, że Wisła wróci już wkrótce, mocniejsza. Jestem teraz naprawdę bardzo przygnębiony. Naprawdę pokochałem tę drużynę, atmosferę, kibiców. A także generalnie ludzi w Polsce. Czułem się tu jak w domu. Tak bardzo chciałem, by Wisła się utrzymała, bym mógł też nadal tu grać.

Czytaj więcej na https://sport.interia.pl/klub-wisla-...ampaign=chrome

Wiem że mogła to być gadka w stylu baju baju ale jakieś szanse pewnie były

wolfy 01.07.2022 18:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TSWojtas (Post 1587256)
I podkreślał, w rozmowie z Interią: - Wisła to wielki klub, mający świetnych kibiców, a Kraków jest wspaniałym miastem. Klub ma też świetny stadion, sztab. Jestem więc przekonany, że Wisła wróci już wkrótce, mocniejsza. Jestem teraz naprawdę bardzo przygnębiony. Naprawdę pokochałem tę drużynę, atmosferę, kibiców. A także generalnie ludzi w Polsce. Czułem się tu jak w domu. Tak bardzo chciałem, by Wisła się utrzymała, bym mógł też nadal tu grać.

Czytaj więcej na https://sport.interia.pl/klub-wisla-...ampaign=chrome

Wiem że mogła to być gadka w stylu baju baju ale jakieś szanse pewnie były

Jak dziecko. Ten piłkarz był wart konkretne pieniądze. Nawet gdybyśmy byli w stanie zapłacić za niego, utrzymać jego kotrakt (kosztem gigantycznego komina płacowego), zostali w Ekstraklasie i tak zainteresowałby się nim Lech.

A teraz zastanów się - który zespół by wybrał? Kto by mu zaoferował lepsze wyzwania sportowe, pieniądze - wszystko?

To jak ten dialog z filmu "Głupi i głupszy":
- Jak oceniasz moje szanse u Ciebie? Ale bądź szczera.
- (zbolała mina) Może 1%...
- A więc mam szansę!

Nie było żadnych szans na zatrzymanie tego piłkarza co zresztą klub zakomunikował wprost zaraz po jego wypożyczeniu. Jeżeli lubisz się okłamywać to spoko, ale nie wiń za to klubu.

gizmowisla 01.07.2022 22:20

ponawiam pytanie- co z Amika gdy nie przejdzie karabachu ?/ automatycznie odpada czy znowu sie smytla miedzy tymi smiesznymi ligami nizej pucharowymi ?

TSWojtas 02.07.2022 10:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1587257)
Nie było żadnych szans na zatrzymanie tego piłkarza co zresztą klub zakomunikował wprost zaraz po jego wypożyczeniu. Jeżeli lubisz się okłamywać to spoko, ale nie wiń za to klubu.

Ja winie właścicieli za spadek i bardzo słabe zarządzanie sportowe od 2 lat.

Brak sprowadzania dobrych zawodników a w zamian wagony szrotu.

wolfy 02.07.2022 12:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TSWojtas (Post 1587269)
Ja winie właścicieli za spadek i bardzo słabe zarządzanie sportowe od 2 lat.

Brak sprowadzania dobrych zawodników a w zamian wagony szrotu.

Ale to co innego niż wmawianie sobie i innym że zawodnik poza naszym zasięgiem by u nas grał gdybyśmy nie spadli, więc go "straciliśmy".
Paradoksalnie - Gio przyszedł tylko z powodu złej polityki kadrowej na którą narzekasz, żeby ratować ekstraklasę. Gdyby nie beznadziejna kadra i polityka sportowa - nigdy byś go w koszulce Wisły nie zobaczył :D

sevenheaven 02.07.2022 22:10

GIO to Pan piłkarz i zrobi fajną karięre, niestety to nie my na nim zarobimy.. szkoda, ze trafił na takie czasu i nie miał kolegów obok siebie

skeba 05.07.2022 09:29

GIO zawodnikiem Lecha Poznań. Do przewidzenia.

mistico 12.07.2022 06:35

mam nietypowe pytanie. Poszukuję kontaktu z byłymi piłkarzami Wisły mieszkającymi w Krakowie. W pierwszej kolejności skontaktowałem się z drużyną oldbojów, natomiast chciałbym dotrzeć także do innych. Niestety jak już do kogoś uda mi się dobić, to się okazuje, że nie mieszka w Krakowie. Wiecie może którzy byli zawodnicy Wisły po skończeniu kariery zostali w Krakowie? Oprócz tych z oldbojów

ABG Bochnia 13.07.2022 14:53

Burliga, Peszko, Mak, Guerrier, Smuda, Sadlok :)

Karherop 14.07.2022 11:55

Petrescu skompromitował się w eliminacjach ligi mistrzów. Jego zespół odpadł z mistrzem Armenii po rzutach karnych.

IncognitoTSW 14.07.2022 12:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mistico (Post 1587495)
mam nietypowe pytanie. Poszukuję kontaktu z byłymi piłkarzami Wisły mieszkającymi w Krakowie. W pierwszej kolejności skontaktowałem się z drużyną oldbojów, natomiast chciałbym dotrzeć także do innych. Niestety jak już do kogoś uda mi się dobić, to się okazuje, że nie mieszka w Krakowie. Wiecie może którzy byli zawodnicy Wisły po skończeniu kariery zostali w Krakowie? Oprócz tych z oldbojów

Pater, Lenczyk, Wasilewski, Brożek, Głowacki. Szymkowiak chyba też gdzieś w okolicach

mistico 14.07.2022 17:33

dzięki za odpowiedź!

LucjuszWielki 26.07.2022 21:55

Jan Kliment 21 minut po wejście w meczu kwalifikacyjnym do LM z HJK Helsinki strzela pierwszą bramkę w Viktorii P.

sevenheaven 27.07.2022 12:06

Nie zdziwie się jak tam odpali.. mało tego Sykora z lecha strzelił 2 bramki + asysta.. polska piłka to śmiech na sali

Jarza 27.07.2022 12:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez IncognitoTSW (Post 1587552)
Pater, Lenczyk, Wasilewski, Brożek, Głowacki. Szymkowiak chyba też gdzieś w okolicach

Marcin Kuźba

JudasPriest 27.07.2022 12:54

Zdzisław Kapka :D

Ogryzek 28.07.2022 08:08

Ktoś myślał że będzie inaczej?

https://sport.interia.pl/klub-wisla-...ie,nId,6183374

Patryko 28.07.2022 08:58

W sumie biedny typ, nigdy nie da sobie pomóc, a opieki specjalisty z zakresu psychiatrii potrzebuje na bank.

Jaroo1 28.07.2022 09:15

Trio zniszczyło człowiekowi psychikę. Tak działa nasz legendpressing!


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:49.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl