Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Obiekty sportowe które powstały,powstaja lub powstaną (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=607)

simone 25.02.2011 19:21

Cienkie te tabliczki w Poznaniu mają...

http://i52.tinypic.com/2nh0xfk.jpg

http://d.polskatimes.pl/k/r/1/c9/70/...bd73953_k1.jpg


... a przecież jest sporo dobrych i dostępnych wzorów :lol:

http://www.karkonosze.ws/images/news/Uwaga_lawiny.gif

http://i52.tinypic.com/1572ohe.jpg

http://i51.tinypic.com/29krjp3.jpg

http://pad3.whstatic.com/images/thum...-Avalanche.jpg

http://farm3.static.flickr.com/2425/...307ddc22ba.jpg

crazykaro 25.02.2011 19:41

jak tak się zastanawiałem nad rożnymi porównaniami stadionu s poznaniu do żuczków czy pieczarek, to wydaje mi sie że najlepsza jest PIECZARKA. Bo tam to nawet klimat taki na stadionie panuje że trawa nie chce rosnąc i jedyne co by rosło to pieczarki wiec pasuje jak ulał :D

Maciuś 26.02.2011 09:16

Teraz jest polska nagonka na stadion Amikorza, a poczekajcie jeszcze z pol roku jak zagraniczne media zaczna sie interesowac stadionami w kontekscie Euro 2012, wtedy to dopiero bedzie wstyd.
Wszyscy sie smiali jak stadiony chcieli nam budowac chinczycy, a tu widac ze nawet chinczyk jest lepszy od polskiego fachowca. Nie oszukujmy sie, prawdziwe europejskie stadiony to beda w Gdansku, Wroclawiu i narodowy w Warszawie,

JAR0 27.02.2011 12:23

Kibice Widzewa protestowali przed magistratem
http://www.sport.pl/pilka/1,65029,91...gistratem.html

Troche wstyd dla Łodzi. Wszędzie coś się buduje a tam stadiony nadal straszą.

emj10 27.02.2011 12:36

Dla miasta Łodzi czy dla Cacka? Zdanowska zmiażdżyła w piśmie tego pana.

JAR0 27.02.2011 12:42

Mnie tam nie interesuje jakaś Zdanowska czy inne Cacki. Mówie o mieście. Trzecie co do wielkości miasto w Polsce a stadiony niedługo będą najgorsze w ekstraklasie (jeśli Widzew się utrzyma, a Łks awansuje)

emj10 27.02.2011 13:11

No tak, ale nie można mówić o budowie jakiegokolwiek stadionu w mieście jak każda ze stron jedzie na innym wózku. Jeśli w tej materii nie dojdzie do porozumienia, pan Cacek nie zmieni swojego nastawienia, a miasto nie ustali priorytetów (patrząc na budżet Łodzi to nie stać ich na dwa stadiony jak Krakowa) to stadionu mogą nie postawić jeszcze przez wiele lat.

gromaders 28.02.2011 16:37

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1..._koszmar_.html

ten szmatławiec dziś przechodzi samego siebie, po przeczytaniu idiotycznej wypowiedzi cudownego Antoniego (długo zastanawiałem się czy nie pisać z małej litery) natrafiłem na kolejny szczyt głupoty, i znów specjaliści tym razem anonimowo krzyczą że stadion beznadziejny, elewacja beznadziejna, że lepiej zostawić bez siatki, jak by śp. Pan O. żył to bym wiedział kto był tym specjalistą... paranoja

crazykaro 28.02.2011 20:04

Tymczasem w pieczarce:
http://sport.interia.pl/pilka-nozna/...e-grac,1603318

Q13SON 28.02.2011 21:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 1057647)

http://www.youtube.com/watch?v=6XzGmdXbZmU

buczo1985 01.03.2011 01:04

Moim zdaniem, powinni raz a dobrze przekopać ziemię, ułożyć murawę i dać jej DUŻO czasu na zakorzenienie. Tymczasem piłkarze powinni zostać wykopani na stadion Amici do czasu aż ta trawa faktycznie zacznie jakoś wyglądać. Inaczej to nie ma sensu.
Problem tylko z tymi co nabyli karnety.
Z drugiej strony ktoś w tym mieście chyba zdaje sobie sprawę, że ten stadion to jeden wielki bubel, a do ME już tylko rok z hakiem.

Kolumbus 01.03.2011 01:33

Śmiem wątpić czy taka trawa w rolkach potrzebuje tak dużo czasu...
Wszystko wskazuje na to, że trafia tam za mało światła, albo brak odpowiedniej cyrkulacji powietrza.Mają w Poznaniu orzeszek do zgryzienia spory, coś muszą postanowić.Może wymiana fragementów membrany na przeźroczystą?Może poprawa cyrkulacji powietrza przez zastosowanie wiatraków wtłaczających powietrze z zewnątrz, jak wiadomo rośliny potrzebują CO2 do procesu fotosyntezy...

wonski_eNHa 01.03.2011 01:38

... pole, pole,łyse pole... tam na razie jest ściernisko ale będzie pieczarkarnia!!! :] Ciekawe czy pieczarki potanieją w WLKP, taka szklarnia...

dobrze że my mamy super nowoczesny stadion z hiper, mega cyrkulacją powietrza wynikającą z braku zatkania dziur w narożnikach.

ps. po pieczarki do POZnan*ia, tam jest na nie w chooj zapotrzebowanie :]

dj_ibutti 01.03.2011 10:29

Kolumbus, na stadionie Ajaxu mają te super wiatraki i super hiper lampy, a i tak zmieniają murawę 2 razy na rundę...

joshi 03.03.2011 15:56

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,...pieczenia.html
artykuł o stadionie Lecha,

emj10 03.03.2011 17:27

Nie żeby jakoś bardzo doceniał starania GW w walce z kibolami Amiki, ale trzeba przyznać, że to larum jakie podniosło się w ostatnim czasie może pomóc w doprowadzeniu tego stadionu do stanu używalności. Nie wiedziałem, że taki obiekt może nie mieć ochrony i nie być ubezpieczony. Pomyślcie co by się stało gdyby nagle spłonął ten bubel za 700 mln zł?

Powinny polecieć przede wszystkim głowy osób zarządzających tą nieruchomością, bo w końcu chyba ktoś nią zarządza, co nie?

Maciuś 03.03.2011 20:15

Wylecą, nie wylecą, to juz bez znaczenia bo ten bubel bedzie tam stal przez nastepne 50 lat. Nie oszukujmy sie, jesli stadion ma byc dobry to musi byc wybudowany od podstaw a nie szpachlowany jak 15-letni golf.

sergio 04.03.2011 12:42

https://lh5.googleusercontent.com/_k...0/P3033261.JPG




Kolejny kwiatek na stadionie Amiki...jedna z loż Vip

Ela 04.03.2011 13:18

A co jest nie tak z tą lożą ?

emj10 04.03.2011 13:19

No bez jaj? Nic dziwnego, że CBA tym się zajęło...

kreseq 04.03.2011 13:27

Dobry system umiejscowienia to podstawa... do tego wszystko widac wiec nie maja nic do ukrycia :D Po prostu majstersztyk.

Donki 04.03.2011 13:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ela (Post 1059659)
A co jest nie tak z tą lożą ?

Sufit :D
10 znaków

sergio 04.03.2011 13:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ela (Post 1059659)
A co jest nie tak z tą lożą ?

Już pomijam te kwiatki, które wyglądaja jakby były wsadzone do koszy na śmieci... ale ten sufit WTF?

Ela 04.03.2011 13:41

Nie widzę do końca szczegółów, gdyż obecnie promienie słoneczne padają mi prosto na ekran, ale jeśli chodzi tylko o surowy beton, instalacje czy oświetlenie to nie musi to źle wyglądać :-)

Ja całkiem lubię taki industrialne wnętrza.
Brutalistyczne wręcz ;)

Wolę to niż tani gres w żółtawym kolorze i podwieszane, tandetnie wykonane sufity.

joshi 04.03.2011 14:44

diabeł tkwi w szczególach :)
ale moim skromnym zdaniem to nie loża, ale jakiś hol.
Sergio jesteś pewny że to zjdęcie pomieszczenia dla Vipów?

sergio 04.03.2011 15:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez joshi (Post 1059704)
diabeł tkwi w szczególach :)
ale moim skromnym zdaniem to nie loża, ale jakiś hol.
Sergio jesteś pewny że to zjdęcie pomieszczenia dla Vipów?



Na stronie skyscrapercity o poznańskim stadionie sami użytkownicy nabijają się z tego pomieszczenia vipowskiego.

emj10 04.03.2011 15:39

Dawno nie zaglądałem na wątek o stadionie w Poznaniu i ubawiłem się po pachy. Rzeczywiście nikt już nie wierzy w to, że ten stadion będzie się do czegoś nadawał. Najgorsze jest to, że każdy pracujący Polak dołożył do niego prawie 50 zł!

Ptaszki po zimie wróciły:
http://www.skyscrapercity.com/showpo...ostcount=20716

LUKAS77 04.03.2011 15:39

ta loza vip przy Naszej Strefie Kibica wyglada jak poczekalnia przed ubikacja.

emj10 04.03.2011 15:41

Najlepsze jest porównanie do siłowni w piwnicy :D

Kilka zdań o zastawionym wyjściu ewakuacyjnym:
Cytat:

wg instrukcji z sofy nalezy wybic sie obunoz w kierunku wyjscia awaryjnego. szybe odgradzajaca nas od bezpieczenstwa nalezy uprzednio rozbic jedna ze specjalnie zamonotwanych w poblizu donic z zagraniczna flora.
A na deser siedzenia VIP-owskie!
https://lh6.googleusercontent.com/_k...0/P3033282.JPG

Speedy 04.03.2011 15:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 1059730)

przylecialy na pyry ;)

szprotson 04.03.2011 15:52

https://lh6.googleusercontent.com/_k...0/P3033282.JPG

Ciekawe ile koszutuje bilet/karnet na te kilka wspaniałych miejsc.

joshi 04.03.2011 16:21

na pewno drogo, wkońcu niemal ocierasz się o inny lepszy vipowski świat

Sergio co do tej loży, to przepraszam, że poddałem Twojego posta w wątpliwość. Po prostu zmyliły mnie te wyjścia ewakuacyjne i "ekskluzywność" zaprezentowanej przestrzeni.

Ela 04.03.2011 16:24

Na stadionie Lacha/Amiki jest wiele rzeczy do których można się przyczepić i które wołają o pomstę do nieba.
Jak na przykład powyższe miejsca przy wyjściu ewakuacyjnym.

Natomiast, moim zdaniem, pokazana na zdjęciu loża vip do nich nie należy.
Co prawda de gustibus non est disputandum i rozumiem, że podobny industrial i kontrasty mogą być trudne do przyjęcia, ale we współczesnej architekturze jest to na porządku dziennym.
Oczywiście zależy od jakości wykonania ( nie wiem jak jest z tym w Poznaniu ), nie mniej porównania do piwnicy czy poczekalni przed ubikacją są chyba z przymróżeniem oka ;)

Kilka przykładów w podobnej konwencji :

http://img718.imageshack.us/img718/2...eadquarter.jpg

http://img683.imageshack.us/img683/1...cmoderncab.jpg

http://img109.imageshack.us/img109/8...f21a102bbb.jpg


http://img713.imageshack.us/img713/3...systeminar.jpg

http://img202.imageshack.us/img202/8...ustrialfac.jpg

szprotson 04.03.2011 16:24

ciekawe czy do tych miejscówek dodaja kaski hokejowe, zeby ów nabywca przy przerzucie piłki nie rozbił głowy odwracając ją szybko w lewą strone..

i potem ta radość ze strzelenia gola, i przybijanie "piątki" pleksi ...bezcenne

Donki 04.03.2011 16:38

Ewa, ja rozumie, że było by wszystko OK gdyby to było robione specjalinie i tak miało to by wyglądać.
Natomiast to to jest kpina, żeby obliczy to wszystko tak, że sie sufit nie zmiesci bo byłby za nisko. :rotfl:

Jazon 12.03.2011 10:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sergio (Post 1059642)
https://lh5.googleusercontent.com/_k...0/P3033261.JPG




Kolejny kwiatek na stadionie Amiki...jedna z loż Vip

Tutaj Ela ma rację: akurat to fajnie wygląda, przynajmniej na tym zdjęciu. Na pewno fajniej i lepiej, niż gdyby przykryć to takim typowym biurowym stropem.
Natomiast reszta amikowych pomieszczeń jest rzeczywiście do bani: tam industrial nie jest zamierzony, a wynika po prostu z niewykończenia.

szczebrzeszcz 13.03.2011 14:15

jak jest szansa żeby majowe spotkanie Lechii i Wisły odbyło się na nowym stadionie??

JoeyLG 13.03.2011 14:21

raczej nie ma takiej szansy



Gliwice

http://www.piast.gliwice.pl/nowa/gal...sztul/pp15.jpg
http://www.piast.gliwice.pl/nowa/gal...sztul/pp16.jpg

masterlag 15.03.2011 13:34

Tak, pomieszczenia loftowe i mi się podobają, ale to w/w w Poznaniu to raczej mi się kojarzy z niedokończoną robotą, a nie celowym zamysłem- oczywiście na pierwszy rzut oka.

Myślę jednak, że murawa czy te miejsca vipowskie to jest dobry temat do żartów- mnie tam bawi niezmiernie. :)

A tutaj coś z Weszło!, coś o Legii http://www.weszlo.com/news/6486
Dodawać nie ma co, poza tym, że mi się wydawało, iż ich stadion będzie fajnie zrobiony i to do końca, porządnie, a tu jednak się okazuje, że każdy z nowych, pięknych [bardziej lub mniej] stadionów ma jakąś wadę [mniejszą lub większą, mniej lub więcej].
Jaja!

Marszałek 15.03.2011 14:15

W kwestii Legi to nie problem stwarza stadion,lub jego błędne wykonanie ale "oryginalny" sposób postawienia głośników. Przykre to w sumie


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:22.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl