Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

lucas8 23.12.2019 10:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1548487)
Czym jest te 4 pkt straty do bezpiecznego miejsca? Piast zdobył MP mając po jesieni 11 pkt straty do Lechii.
To jest tylko ekstraklasa. Teraz czas na dobre transfery.

Tylko tyle i aż tyle. Transfery + dobrze przepracowana zima i będzie dobrze.

JudasPriest 23.12.2019 12:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lucas8 (Post 1548491)
Tylko tyle i aż tyle. Transfery + dobrze przepracowana zima i będzie dobrze.

... Pomyślały wszystkie kluby z dolnej 8....

lucas8 23.12.2019 12:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JudasPriest (Post 1548492)
... Pomyślały wszystkie kluby z dolnej 8....

Pomyśleć, a zrobić w naszej lidze to dwie różne rzeczy :)

kristos 23.12.2019 12:45

To już wiemy, jak należy przygotować drużynę do rundy wiosennej.
Tak jak to robi trener Fornalik.

pepe72 27.12.2019 19:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1548482)
Co to za logika? Z Arką mamy jeszcze dwa mecze, możemy mieć spokojnie korzystny bilans.
Strasznie żal głupio traconych punktów, zwłaszcza z Lechią i Górnikiem. Jeden remis w tych meczach dałby nam wiele.

Drugi mecz z Arką nie będzie miał znaczenia dla bilansu ;)

pepe72 08.02.2020 22:13

Bardzo udana kolejka, a jeszcze nie grało Zagłębie
Kod:

Wisła Kraków    razem  dom    wyjazd
kolejka            21    10    11
punkty              20    15      5
średnia          0,95  1,50  0,45
   
Utrzymanie    42    43
Brakuje        22    23
średnia na mecz 
13 miejsce    1,38
8 miejsce    2,56

13 miejsce (pkt)      22
zostało meczów        16
brakuje punktów        2
potrzebna średnia+  0,13
             
puchary            63
Brakuje            43
średnia na mecz  2,69

Remis Korony z Górnikiem pozwolił odrobić 2 punkty do obu drużyn :)

Karherop 09.02.2020 10:44

To jeszcze tak hurraoptymistyczne:
Zostało 9 spotkań do końca rundy , wygrana 7 z nich może dać ósemkę. Poniżej tej liczby to już wyższa matematyka i splot wielu szczęśliwych wypadków.

lucas8 09.02.2020 11:50

Dla mnie kluczowe są 3 najbliższe spotkania. Jeżeli udałoby się zainkasować w nich minimum 7 oczek to możemy nieśmiało spoglądać w górną 8 ;)

Wehrmacht 09.02.2020 11:54

Nie mozemy, bo terminarz. Mamy teraz wyjazd gdzie fajnie byloby wygrac by podtrzymac serie i pozniej 2 mecze u siebie. Mecz o absolutnie wszystko i ktory MUSI byc wygrany czyli Korona oraz rowniez nie jakies oszalamiajace Petro. Nawet 9ptk w tych 3 meczach, nic w kwestii 8 nam nie daje, bo potem mamy ten zjebany maraton z Legia, Amica, derby i Piastem czyli nadal mistrzem Polski.

wolfy 09.02.2020 12:08

Na ósemkę bym się nie nastawiał ale utrzymanie realniej wygląda.

kowalkowskij 09.02.2020 12:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1549842)
Bardzo udana kolejka, a jeszcze nie grało Zagłębie
Kod:

Wisła Kraków    razem  dom    wyjazd
kolejka            21    10    11
punkty              20    15      5
średnia          0,95  1,50  0,45
   
Utrzymanie    42    43
Brakuje        22    23
średnia na mecz 
13 miejsce    1,38
8 miejsce    2,56

13 miejsce (pkt)      22
zostało meczów        16
brakuje punktów        2
potrzebna średnia+  0,13
             
puchary            63
Brakuje            43
średnia na mecz  2,69

Remis Korony z Górnikiem pozwolił odrobić 2 punkty do obu drużyn :)

A ile potrzeba do mistrzostwa?

Karherop 09.02.2020 13:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kowalkowskij (Post 1549897)
A ile potrzeba do mistrzostwa?

Statystycznie szansę nawet przy wygraniu wszystkich spotkań do końca da mniejsze niż 1%

pepe72 09.02.2020 13:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kowalkowskij (Post 1549897)
A ile potrzeba do mistrzostwa?

Przy moich założeniach statystycznie już się nie da. Wychodzi mi ponad 3 p. na mecz.

wisolka 09.02.2020 15:22

zawsze moga komus odebrac na koniec.

Blixa 09.02.2020 17:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1549893)
Na ósemkę bym się nie nastawiał ale utrzymanie realniej wygląda.

Tez tak to widze.

pepe72 09.02.2020 19:47

W temacie top8 to zespoły od 8 do 14 potraciły punkty więc odrobiliśmy do wszystkich. Taki miły początek roku.

piotek 09.02.2020 22:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1549893)
Na ósemkę bym się nie nastawiał ale utrzymanie realniej wygląda.

Ósemka nie jest niemożliwa, ale bardzo mało prawdopodobna. Gdybyśmy mieli jeszcze jakieś 2 kolejki więcej przed podziałem, to już sporo by dawało. Moim zdaniem realnym celem jest 11-10 miejsce przed podziałem.

sevenheaven 09.02.2020 23:24

a wystarzyło zdobyc 3-4 pkt więcej w ciągu tych 7 porażek i można byłoby realnej patrzeć na TOP8, ehh.. nawet jesli zaliczymy super wiosnę to może braknąć 1-2 punktów niestety..

Proud 10.02.2020 06:46

Moi drodzy, przypominam nieśmiało tylko, że nadal jesteśmy na 15 miejscu.
Ten jeden mecz był bardzo ważny, ale nadal przed nami ciężka walka o utrzymanie. Musimy nie przegrać z Zagłębiem i wygrać z Koroną.

Szneka 10.02.2020 09:37

mogę się założyć że wejdziemy do górnej ósemki.

St Yabol 10.02.2020 10:01

O przekonanie? :D

Griszka30KR 10.02.2020 10:01

...przyjmuję...bo w obu przypdakach bede miał wieksza lub mniejszą satysfakcje..

Szneka 10.02.2020 10:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez St Yabol (Post 1549944)
O przekonanie? :D

Możemy o Wiślackie Piwko

Karherop 10.02.2020 11:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sevenheaven (Post 1549935)
a wystarzyło zdobyc 3-4 pkt więcej w ciągu tych 7 porażek i można byłoby realnej patrzeć na TOP8, ehh.. nawet jesli zaliczymy super wiosnę to może braknąć 1-2 punktów niestety..

Pewnie wtedy Stolarczyk by nie poleciał a drużyna nie zrobiła odpowiedniego progresu. Że też nie wspomnę o przygotowaniu fizycznym i zdrowiu zawodników, które dopiero teraz jest na akceptowalnym poziomie.

Tak realnie, jeśli wygramy w Lubinie i później z Korona to będzie można przyjąć że jest szansa walki o coś więcej niż miejsca 9-13

enzo 10.02.2020 13:06

Doceniam trenera i piłkarzy, którzy mówią wprost, że patrzą tylko na każdy kolejny mecz. To jest dobre, dojrzałe podejście, patrząc na to w jakiej dupie wciąż jesteśmy. A niektórzy już tu mocno odpływają.

Też chciałbym, żebyśmy walczyli w górnej ósemce o jak najlepsze pozycje, ale delikatnie przypomnę, że po 21 kolejkach mamy w sumie zatrważające 6 wygranych spotkań (+2 remisy). Z czego ostatnie 9 punktów to przecież trzy kolejne wygrane z rzędu(!).

Dajmy nowemu sztabowi i zawodnikom pracować oraz przygotowywać się do kolejnych spotkań. Jestem dobrej myśli, ale to było jedno raptem spotkanie. Jeszcze sporo trudnych meczów przed nami.

bridgeburner 10.02.2020 15:22

https://newonce.sport/2020/02/z-noga...c-wisle-krakow
Polecam artykuł Michała Treli bo tu widzę niektórzy zaczynają odlatywać

Arkadiusz.Czerepach 10.02.2020 16:03

oj tam , Pan redaktor przecież to pisał PRZED maczem z Jagą :)

pepe72 10.02.2020 19:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piotek (Post 1549932)
Ósemka nie jest niemożliwa, ale bardzo mało prawdopodobna. Gdybyśmy mieli jeszcze jakieś 2 kolejki więcej przed podziałem, to już sporo by dawało. Moim zdaniem realnym celem jest 11-10 miejsce przed podziałem.

Do top 8 potrzeba (statystycznie) 7 zwycięstw i jednego remisu w kolejnych 9 meczach.

ArturBarlinek 11.02.2020 08:36

żeby zdobyć miejsce 8 po 30 kolejkach, potrzebujemy jeszcze jakieś 20 punktów.
Czyli 7 zwycięstw w 9 najbliższych meczach = nierealne :)

pan_premier 11.02.2020 08:56

Panowie, o ile zgadzam sie ze składem bijemy na głowę naszych konkurentów z miejsc 16-12, to ciągle jesteśmy pod prawie wszystkimi.

Mieliśmy sporo pecha w tym sezonie, ale to wcale nie oznacza że nie stracimy punków np z Koroną bo Janicki zderzy się z Wasilewskim.

Absolutnie nie wierzę w serie samych wygranych, kluczowe jest dla nas wygranie najbliższych 3 meczów, potem nawet gra w kratkę, lub większośc porażek utrzyma nas nad kreską.

z psychologicznego punktu widzenia terminarz jest dobry- możemy wyjść poza strefę przed trudnymi meczami, to da dodatkowa wiarę na te mecze.
Ale równie dobrze remis w Lubinie i remis z Koroną i sytuacja się odwróci, także, krok po kroku. 8 miejsce to na razie mokry sen.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:48.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl