Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Komórki... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=321)

AntyMod 22.11.2014 13:22

hhhmmm ...play - 40 zl x 15 miesiecy - 1 gb net , wszystkie sieci, mms, sms free , stacjonarne 29gr/min , - 600 zl - + telefon z allegro ( w moim przypadku) LG G2 - 1200 zl - - razem 1800 zl - umowa na 15 miesiecy a nie 24-25 - no chyba ze ktos lubi byc dlugo na jednym abonamencie ....jest tez kwestia jaki sie chce miec telefon , bo z tego co widze to do abonamentow W DOBREJ CENIE to daja same badziewne modele , kwestia gustu- albo sie ma rtelefon ktory sie chce albo bierze sie to co ktos narzuca- osobiscie wybieram pierwsza opcje ....czekam do konca roku na jakies niespodzianki propomocyjne od operatorow

Krzysiek 22.11.2014 13:26

Też czekam właśnie, ale chciałem zrobić mały rekonesans ;)

AntyMod 22.11.2014 13:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krzysiek (Post 1382921)
Też czekam właśnie, ale chciałem zrobić mały rekonesans ;)

ja narazie jestem w play na karte 4v1 i jest ok - nie narzekam - ale telefon juz mam stary dlatego mysle o nowym , mam nadzieje ze przy swietach sie operatorzy wykrwawia z propomacjami przed konkurencja

Krzysiek 22.11.2014 13:45

Oby, oby.

A tak z innej beczki, bo szukałem i znalazłem dwie informacje.

Mianowicie, na ile przed zakończeniem umowy z operatorem można przenieść numer do innej sieci? 3 miesiące czy 6?

Rustin 25.12.2014 15:27

Ściągał ktoś może simlocka przez strony typu simlock48? Niby przesyłają kod, który pozwala zdjąć simlocka, ale czy to działa? Kupując telefon ze zniżką w Orange zapomniałem, że oni zostawiają ten syf w telefonie.

Kamil 25.12.2014 16:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rustin (Post 1385853)
Ściągał ktoś może simlocka przez strony typu simlock48? Niby przesyłają kod, który pozwala zdjąć simlocka, ale czy to działa? Kupując telefon ze zniżką w Orange zapomniałem, że oni zostawiają ten syf w telefonie.

a sprawdzaleś?:)
ja ostatnio w samsungu i xperi mialem bez

gromaders 25.12.2014 17:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rustin (Post 1385853)
Ściągał ktoś może simlocka przez strony typu simlock48? Niby przesyłają kod, który pozwala zdjąć simlocka, ale czy to działa? Kupując telefon ze zniżką w Orange zapomniałem, że oni zostawiają ten syf w telefonie.

Ja ściągałem w HTC One i działa bez problemu

Rustin 25.12.2014 23:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamil (Post 1385854)
a sprawdzaleś?:)
ja ostatnio w samsungu i xperi mialem bez

Telefon kupiony na abonament w Orange i po włożeniu wyciętej karty nano sim z Playa dostaję komunikat:
"wpisz kod odblokowania pin karty sim sieci" czy coś w tym stylu.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gromaders (Post 1385855)
Ja ściągałem w HTC One i działa bez problemu

Dzięki za info. W takim razie spróbuję przez tą stronkę simlock48 bo nie chcę ryzykować ze specamii w komisach.

brzydki.brzydal 26.12.2014 09:38

Chciałbym w przyszłym roku (początek roku) zmienić telefon.

Obecnie używam Galaxy S4 i jeśli chodzi o funkcje to telefon jest w zasadzie idealny, ale jakość wykonania jest wręcz fatalna (jako, że używałem wcześniej Galaxy S3 LTE, to jakość tylko poszła w dół).

Generalnie chciałbym ekran z przedziału 5-5,5 cala, 1920x1080, najlepiej wodoszczelny, bo prędzej czy później czuje, że dziecko "zwoduje" ten telefon. Nie gram na telefonie, sporadycznie zrobię zdjęcie, używam nawigacji, słucham dość dużo muzyki i dużo czytam (ebooki). Jako, ze telefon często podłączam do tv, to chciałbym, żeby obsługiwał MHL.

Zastanawiam się nad LG G3, ale mnie drażni rozdzielczość ekranu - moim zdaniem największa jego wada, gdyby był 1920x1080, to pewnie bym go wziął.

Zastanawiam się też nad "chińczykami" - widziałem kilka interesujących mnie pozycji - np: Huawei Honor 6 plus, Lenovo Vibe X2, Xiaomi Mi4 - miał ktoś z tym styczność?

Będe wdzięczny za propozycje. :)

TonyWiślak 28.12.2014 15:53

Wymieniam telefon i chciałem sie was doradzic jaki smartfon polecacie?Czy HTC M8 w znaczny sposób rózni sie od HTC M7?Bo M8 odstrasza troche cenowo...
Głównie będe korzystał z internetu,smsy i internet.

Pulpet 28.12.2014 19:44

czy wiecie ile może kosztować wymiana gniazda ładowania w sasmungu galaxy?
chodzi mi o to czy wogóle opłaca się to robić...

p.s. ponieważ potrzebowałem natychmiast telefonu z internetem zakupiłem bez zastanowienia smartfon marki Manta za 149zł. w Auchan, z androidem, wifi itd itp. i ostrzegam ewentualnych kupujących - mega mega dziadostwo.
To że aparat ma 2mpx mozna doczytać, to że jakość rozmów jest bardzo słaba - jakoś można przeżyć, ale to że próba włączenia wi-fi lub transmisji danych momentalnie zawiesza telefon na amen to już za wiele... idę go jutro oddać 0_0

wiślak 86 10.01.2015 17:19

jaki telefon do 350zł? ważne żeby był na gwarancji ( np. używany ale po roku ktoś sprzedaje).

kerim1906 10.01.2015 18:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rustin (Post 1385858)
Telefon kupiony na abonament w Orange i po włożeniu wyciętej karty nano sim z Playa dostaję komunikat:
"wpisz kod odblokowania pin karty sim sieci" czy coś w tym stylu.



Dzięki za info. W takim razie spróbuję przez tą stronkę simlock48 bo nie chcę ryzykować ze specamii w komisach.

mam podobny problem , jaki koszt sony xperia J w orange , i drugie pytanko czy szybko i skutecznie ściąga się przez tę stronkę , z góry dzięki za info

Rustin 10.01.2015 19:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kerim1906 (Post 1387190)
mam podobny problem , jaki koszt sony xperia J w orange , i drugie pytanko czy szybko i skutecznie ściąga się przez tę stronkę , z góry dzięki za info

Koszt samego simlocka to 34zł, jeśli nie wpisywałeś już kilka razy kodów i nie masz zablokowanego licznika. W przeciwnym razie musisz dopłacić jeszcze 45zł, wtedy wychodzi taniej iść i odblokować w salonie Orange (77zł).
Tak czy inaczej to odblokowywanie przez stronkę, którą podawałem działa.

kerim1906 10.01.2015 22:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rustin (Post 1387191)
Koszt samego simlocka to 34zł, jeśli nie wpisywałeś już kilka razy kodów i nie masz zablokowanego licznika. W przeciwnym razie musisz dopłacić jeszcze 45zł, wtedy wychodzi taniej iść i odblokować w salonie Orange (77zł).
Tak czy inaczej to odblokowywanie przez stronkę, którą podawałem działa.

dzięki za info , widziałem też na allegro za 21 zł , trzeba spróbować

jeszcze jedno pytanie ? sprawdziłem czy mam zablokowany licznik , przy NETWORK po lewej stronie w nawiasie cyfra 0 , po prawej liczba 4 , jak myślisz licznik jest zablokowany ? według instrukcji tak ale zastanawia mnie ta cyfra 4 po prawej stronie ?

Rustin 11.01.2015 15:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kerim1906 (Post 1387224)
dzięki za info , widziałem też na allegro za 21 zł , trzeba spróbować

jeszcze jedno pytanie ? sprawdziłem czy mam zablokowany licznik , przy NETWORK po lewej stronie w nawiasie cyfra 0 , po prawej liczba 4 , jak myślisz licznik jest zablokowany ? według instrukcji tak ale zastanawia mnie ta cyfra 4 po prawej stronie ?

Czytałem o tym jedynie na stronach gdzie sprzedają kody do odblokowania, u mnie kod sprawdzający w ogóle nie działał więc niestety Ci z tym nie pomogę.
Kupiłem zwykły, nie wchodził więc kupiłem kolejny i dopiero wtedy zadziałało. Z perspektywy czasu już wolałbym iść do Orange i mieć spokój (pomijając fakt, że to banda złodziei).

MatMario 11.01.2015 15:28

A wy te telefony z orange macie wziete np na przeniesiennie nr z innej sieci?

Jesli tak by bylo to orange sciaga sima za free.

kerim1906 11.01.2015 16:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rustin (Post 1387276)
Czytałem o tym jedynie na stronach gdzie sprzedają kody do odblokowania, u mnie kod sprawdzający w ogóle nie działał więc niestety Ci z tym nie pomogę.
Kupiłem zwykły, nie wchodził więc kupiłem kolejny i dopiero wtedy zadziałało. Z perspektywy czasu już wolałbym iść do Orange i mieć spokój (pomijając fakt, że to banda złodziei).

dzięki za dobre chęci ale właśnie temat zamknąłem pozytywnie , simlock orange by, by, za 34 zł , jest też możliwość za 21 zł ale tutaj miałem kontakt mailowy ze sprzedawcą , jak ktoś ma potrzebę służę radą i pomocą ,zaoszczędzono około 50 zł :)

MatMario , od 10-12 lat w orange , są chyba ostatni którzy zakładają simlocka, podobno pisze w umowie , ale nic na ten temat nie mówią

ABGwislakABG 23.01.2015 17:18

Smartfon do tysiąca (możliwa niewielka dopłata) ? Internet od czasu do czasu, głównie mp3 i na godzinke-dwie gierka albo ebook?

Kocur 23.01.2015 18:34

Myślę że można spokojnie kupić Sony Z poniżej kafla - ponad rok używam i jest idealny. Net, rozrywka, biznes.


ps. Dostałem w spadku telefony zza granicy - ichniejsze simlocki. Szkoda płacić bo telefony warte 50 zł każdy ale działające i w bardzo dobrym stanie więc chciałbym sprzedać.
Pytanie czy są "domowe" sposoby na simlocki, mogą być bardziej lub mniej kumate.

Telefony:

Nokia C1
Sony Ericsson walkman w100i
Samsung sgh c260


Jak ktoś ma dojścia to jeden telefon w prezencie :)

bieniuTS 23.01.2015 19:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ABGwislakABG (Post 1388460)
Smartfon do tysiąca (możliwa niewielka dopłata) ? Internet od czasu do czasu, głównie mp3 i na godzinke-dwie gierka albo ebook?


Witam, z takiego przedziału cenowego poleciłbym:

S4 value edition - 1080zł
Sony Xperia Z1 lub Z1 compact - oba zajebiste, wodoodporne, compact nieco mniejszy ale fajnie wygląda - 1200/1100zł
LG G2 - 1100zł - najlepszy z wymienionych parametrowo, duży i dobra głębia koloru, fajny soft z duzą możliwością indywidualizacji, moze się wydawać nieco cegłowaty
LG G3s - mini wersja G3-ki, która jest decydowanie zbyt klockowata (820zł)

Te modele jeszcze rok temu były flagowcami i po takich cenach jakie są teraz naprawdę warto, parametrami az tak bardzo nie odbiegają od dzisiejszych topowych modeli. Jeśli kolega byłby zainteresowany, to posiadam nowe Z1 i S4 value z playa, zaplombowane z 2letnia gwarancją (oczywiście nie jest tak, że polecam je dlatego, ze akurat mam do sprzedania).

ABGwislakABG 23.01.2015 19:26

Ja się na tym niezbyt znam. Słyszałem, że ta zetka się dość szybko nagrzewa. Jak jest naprawdę?

Zapomniałem dodać- 4,5-4,7 cala mnie interesuje ;)

Aaa- i gdzie najlepiej kupić? Nie ukrywam, najbardziej podobałaby mi się opcja gdzieś w realu, potrzymać w łapie itd.

Kocur 23.01.2015 19:32

Hmmm, po 2-3 godzinach grania jest ciepła ale nie gorąca :)

Wizard 24.01.2015 18:03

Nie wiem jak można powiedzieć, że LG G2 czy LG3s są klockowate - przecież dzięki temu że ekran wypełnia ponad 90% przedniej powierzchni telefonu, są one jak na swoje spore rozmiary całkiem zgrabne. Klockowate to jest seria Sony Z, gdzie ramki wokół wyświetlacza są duże. W LG ramek niemal brak. Jeśli weźmiesz LG G2 na pewno będziesz bardzo zadowolony, rewelacyjny tel.

Ma ktoś z was doświadczenie w użytkownaniu T-Mobile? Chce odejść od Orange i przejść do T-Mobile skuszony lepszą ofertą na abonament. Jak wypada w porównaniu z chociażby Orange? Zasięg, internet, LTE?

emj10 24.01.2015 18:10

Jeśli chodzi o zasięg to de facto Orange i T-Mobile niczym się obecnie nie różnią. Stworzona przez obie firmy spółka Networks zapewnia jednakowy dostęp do sieci GSM, 3G i LTE.

ABGwislakABG 24.01.2015 20:21

A ten lg g2 mini?

emj10 24.01.2015 21:54

Syf, kiła i mogiła. Lepiej brać flagowca poprzedniej generacji.

Z alternatyw są nowsze średniaki typu Xperia T3, ale te już z dużymi ekranami.

bieniuTS 25.01.2015 20:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wizard (Post 1388547)
Nie wiem jak można powiedzieć, że LG G2 czy LG3s są klockowate

Nie napisałem nigdzie, że G3s może wydać się klocem - była mowa o G2 i G3. No takie jest moje odczucie, choć G2 jeszcze jest w miarę i tak jak piszesz ma dobrze zagospodarowany przedni panel. Ramka odgradzająca wyświetlacz od brzegów jest wąziutka. A G3 to już zdecydowanie cegła.

Tak jak wcześniej wspomniałem, najlepsze opcje za tą kasę to S4, Z1, G2. W elektromarketach nie ma sensu kupować bo ceny są wyższe o 100-150zł niż w necie.

rudy 02.02.2015 09:23

Sprzedam Sony Xperia Tipo
 
Sprzedam Sony Xperia Tipo za 150zl

Coglin 02.02.2015 10:18

Używa ktoś jakiegoś chińskiego smartfon typu: Xiaomi albo Jiayu?

Bo szukam czegoś z dualsimem w rozsądnej cenie i te telefony wypadają bardzo dobrze jeśli chodzi o stosunek jakość/cena.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:30.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl