![]() |
Cytat:
|
Przecież piszę że oddymianie nie ma nic wspólnego z podgrzewaniem posiłków bo działa tylko w chwili pożaru.No chyba to jest logiczne. Może niema instalacji wentylacyjnej gastronomi + pewnie nie ma okapów i dlatego nie mogą używać podgrzewaczy czy grilli
|
Też. Ale w razie pożaru w kioskach (tutaj jest największe prawdopodobieństwo wystąpienia), coś musi dym wyciągnąć. Dlatego też nie można było zrobić wcześniej ciepłej gastronomii, nawet jakby były gotowe kioski.
Na północnej i południowej ten system oddymiania jest, ze względu, że przestrzeń pod trybunami jest zamknięta. Teraz czas na ruch klubu, miasto nam kiosków nie zrobi. |
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...nie_ogloszenie
Na razie tylko ogłoszenie o szukaniu partnera, ale jeśli wypali, to będą wreszcie kioski. |
Cytat:
I zeby bylo ciekawiej podczas działania systemu oddymiającego tj.w czasie pożaru wszystkie inne wentylacje wywiewne powinny się automatycznie wyłączyć żeby nie zakłócać ciagów oddymiających co obala tezę że wentylacja w gastronomii może działać w czasie pożaru. Jak jest oddymianie na C i G to chcialbym zobaczyć jakiś dowód na to? Informację z UM że ktoś zlecił projekt albo wykonanie albo zdjęcia że gdzies są wentylatory mechaniczne? Na elewacjach tych trybun jest sporo różnego badziewia zamontowanego ale wentylatorów dymowych nie widać |
Niestety nie mam całego projektu północnej, ale podczas wyboru wykonawcy padło stwierdzenie, że oddymianie będzie zamontowane w przeciwieństwie do trybun wschodniej i zachodniej. Na południowej zapewne jest, bo inaczej też by była draka o to. Jeśli nie jest tam potrzebne, to jeszcze lepiej.
Co do metody działania - dokładnie o to mi chodziło, o czym piszesz. Dlatego też nie było zgody na kioski gastronomiczne, bo bez systemu oddymiania, w razie pożaru, byłoby nieciekawie. W zasadzie tylko tam istnieje ryzyko pojawienia się ognia. |
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...ie_ogloszenie/
Ciekawe co z tego wyniknie |
A co myślicie o nazwaniu trybun tak jak jest w Anglii? Szkoda że stadion jest już imienia Reymana bo na pierwszy ogień poszła by pewnie C jako Reyman Stand:)
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...dsumowuje_rok/ „Do końca sezonu zostaną też podjęte pierwsze decyzje odnośnie bazy treningowej” Do końca sezonu decyzje... to może za dwa lata doczekamy się bazy... |
http://www.youtube.com/watch?v=grK8Opl7qLI
http://www.youtube.com/watch?v=8wfPR...eature=related Tak powinna wyglądać akademia :) |
bellic88 co do nazwy stadionu to FC Porto ma orginalną nazwe która po przetłumaczeniu mogłaby pasować do stadionu Wisły zwłaszcza że Kraków kojarzy się ze Smokiem to przetłumaczona nazwa Stadion Smoka nawet by pasowała aczkolwiek R22 Arena albo Reyman Stadium ewentualnie White Star Arena FearTS oczywiście sie rozumie że ta akademia jest na przykładzie Arsenalu.Co do Akademii to prędzej szkólka Barceolny zawita z Warszawy do Krakowa zanim zapadnie decyzja na temat akademii.Na pocieszenie nawet bez Akademii Wisła ma dobrych juniorów którzy najprawdpodobniej zawitają niedługo w pierwszym składzie oczywiście biorąc pod uwage że Moskal jest szkoleniowcem
|
Cytat:
|
martin_6 choćby Cleber Juniors??
|
Ten jak najbardziej talent ma, ale to raczej dalsza perspektywa i doświadczenie mówi mi, że jeśli ktoś go będzie wprowadzał do składu, to już raczej nie Moskal. Spieszyć się z nim też nie ma sensu, szczególnie że miał z tym roku problemy z kontuzjami.
|
Często czytam ten temat ale rzadko się w nim udzielałem do tej pory. Generalnie jak wiemy pod względem wizualnym i estetycznym nasz stadion prezentuje się po prostu przestarzale, brzydko i tragicznie. Wiele jest elementów które mogłyby być wykonane ładniej i z zachowaniem współczesnych standardów a nie standardów rodem z powojennej komunistycznej Polski (PRL). Wina w tym oczywiście projektu lub jak kto uważa osoby ŚP. głównego projektanta, ale ze względu na szacunek do zmarłych nie wnikajmy dalej.
Jednak jak chyba wszyscy się zgodzą jeden element naszego stadionu jest wyjątkowo nietrafiony i przebija wszystkie inne brzydoty. Chodzi o: http://galeria.wislakrakow.com/20111...;2006%2001.JPG Mam propozycję, aby zebrać podpisy pod wnioskiem o usunięcie tego zadaszenia (rozburzenie) i postawienie w jego miejsce czegoś mniejszego i bardziej estetycznego, np z pleksy. Chodzi o coś takiego np: http://foto.favore.pl/2010/3/5/9/172...79043007_o.jpg tylko oczywiście w trochę większej skali. Mogłoby to być szerokie jak ten paskudny betonowy dach i "wystawać" od elewacji stadionu na 10-15 metrów, ze wparciem na końcach na dwóch okrągłych metalowych rurach powiedzmy o średnicy 20-25cm. Taki dość duży daszek znajduje się nad wejściem restauracji niedaleko mnie i ładnie się prezentuje, mogę kiedyś podesłać zdjęcie. Proszę nie pisać o samej możliwości powodzenia akcji, ale ogólnie o pomyśle na zbieranie podpisów pod odpowiednio sformułowanym wnioskiem. Wniosek byłby adresowany do UM Krakowa jako wykonawcy stadionu, a nawet gdyby postulaty w nim wymienione nie zostały zrealizowane, to sukcesem i tak byłoby przynajmniej oficjalne pokazanie, że ten stadion jest po prostu źle i brzydko zrobiony. Co o tym myślicie? Natomiast co do elewacji stadionu (szeroko tu omawianej), to uważam że jedynym ratunkiem jest obłożenie jej w przyszłości takimi szybami, które zakryją beton i skomponują się z oknami trybun, tak jak tu: http://imageshack.us/photo/my-images/515/pwsz2pan.jpg/ |
Trzeba cieszyć sie z tego co mamy. Mimo ,ze zewnętrznie stadion wyglada delikatnie mowiąc 'mało efektownie" wewnatrz wyglada całkiem porzadnie. Zewnetrznie mozna niedużymi środkami odświezyć wygląd. Można zastosować taki pomysł jak w Enchede wpasowano tam logo klubu. Gdy na Wiśle byla jeszcze trybuna głowna z kolumnami po obu stronach od zewnatrz był duży baner z pilkarzami Wisły można takie porozciagać na fasadę od strony Blon z legendami piłkarskimi Wisły. Suma sumarum bedzie wyglądalo to lepiej niz jest . Od strony Reymonta na fasadzie mozna zainstalować kopie starych meczow z udziałem Reymana wszak to stadion jego imieniem. Tak nawiasem mówiąc czym zajmuje się dział marketingowy w Wiśle ?
|
Dzimi- to chyba post roku
Cytat:
W którejś galerii widać, że trochę odnowili tą wiatę i wygląda trochę lepiej. Co do zrobienia elewacji było już mówione że nie ma na to funduszy. |
Koszt Elewacji PiotrG wyszacowal od kilku do nawet 20 mln zł. W zależności czy to by było tylko malowanie czy oblozenie dobrym i nie tanim materiałem.
Wisły na to nie stać, miasta w obecnej sytuacji rownież nie. Pewnie miasto sie obudzi jak stadion zacznie niszczec, wtedy może znajda fundusze. Ale to trochę potrwa. Może gdyby znaleźli sponsora na nazwę i ten sponsor chciał aby stadion trochę wyładnial to by sie ruszyli. I zgadzam sie, ze stadion z zewnątrz wymaga tylko liftingu lub lepsze słowo wykończenia. Od środka jest bardzo dobry. |
Dzimi - Are you f****g kidding me? Chcesz wstawiać jakąś pleksi zamiast betonu? :lol:
Co do elewacji to najlepszym pomysłem jest albo obłożenie alucobondem, albo drewnem (najlepiej ciemnym, coś a'la wenge) |
Ale stadion Wisły chyba nie jest do końca wykończony aczkolwiek mogę sie mylić ale według tego projektu http://www.stadionwisly.info/harmonogram wszystkie prace mają się zakończyć w 2013 .czyli na efekt końcowy trzeba będzie jeszcze poczekać.Ciekawe czy obędzie bez kolejnej przeprowadzki Wisły.Puki co jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma
Przyjacielu elliot_ness to że Holendrzy zawitają do Krakowa to nie znaczy żeby kopiować od nich pomysły tu jest Kraków a nie Enschede.Inne miasta inni sponsorzy inni inwestorzy inni wykonawcy inne fundusze na budowę |
A co ma pobyt Holendrów w Krakowie do fasady stadionu Wisły ??? W obecnej sytuacji i w obecnym stanie zewnetrznym naszego stadionu każdy sensowny pomysł jest wart rozpatrzenia. Jak wygląda stadion Enschede wiedza Ci co byli dla innych link.
http://www.gazetakrakowska.pl/artyku...leria-material |
Cytat:
|
elliot_ness może jeszcze kopiowanie pomysłów z estadio do dragao( FC Porto) albo ze stadium of light(Sunderland)???
|
Masz rację nalezy nic nie robić i narzekać przez następne kilka lat. Pomysł z pomalowaniem fasady jest prosty skuteczny i tani . I gwarantuje ,że bedzie wyglądać lepiej niz teraz. Albo klub albo SKWK powinna zając sie tym pomysłem i zorganizować skladkę i wierzę , że szybciej kibice złożą się na ten cel niż miasto zorganizuję jakiekolwiek pieniądze. A miano bubla roku jakoś nie przysparza Wiśle zaszczytu.
|
http://www.sport.pl/sport-krakow/1,1...y_walczyc.html
No to zobaczymy, czy calkowicie zapełnimy wiosną stadion. Ceny najtańsze w Polsce i Europie Wschodniej. Klub po przejęciu stadionu od miasta,co jest logiczne w biznesie, natychmiast chce spełnić życzenia każdego kibica Wisły, choćby najbardziej wymyślne. Zespól gra jak zwykle o mistrza i w LE, mając jakieś tam szanse na ćwierćfinał. Aż jestem ciekawy, czy to Legia z najdroższymi biletami w Polsce i Europie Wschodniej, czy Wisła z najtańszymi - wypełnią swoje stadiony ?? Aż zapytam kibicówWisły, czy aby nie zapomnieli o czymś jeszcze w uwagach do klubu, żeby przypadkiem z tego powodu, stadion nadal nie świecił pustkami ?? Ostatecznie można go zapełnić młodzieżą szkolną za darmo, to chyba logiczne rozwiązanie, jeśli elitarne środowisko Wiślackie, obrazi się na Wisłę z nieważnego powodu, tak dla jaj, np z powodu tradycyjności bryły stadionowej, braku przewagi w tabeli nad całą resztą w ilosci 20 punktów lub braku gry w LM czy finale LE, a może błachostki w postaci ziarenka groszku i tysiąca innych ciekawostek rodem z królewskich manier ?? |
Pomijając sprawę praw autorskich do obiektu, to malowanie zwykłą farbą elewacyjną na surowym, "brutalistycznym" betonie da efekt odwrotny od zamierzonego. Bedzie to wyglądało jeszcze gorzej niż teraz.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
A propo przenoszenia praw. Z tego co pamiętam to po zakończeniu budowy miasto miało rządać odszkodowań od studia architektonicznego za opóźnienia w projektowaniu, niedostarczenie pełnej dokumentacji, błedy w dokumentacji. Jakoś nie kojarzę żeby ktoś się wziął za to i zrobił cokolwiek w tej sprawie
|
Gwoli wyjaśnienia:
1/ autorskie prawa osobiste są z mocy ustawy niezbywalne (w Polsce, Niemczech, ale np. w USA można nimi "handlować") 2/ można przenosić autorskie prawa majątkowe 3/ spotyka się zapisy w umowie upoważniające zamawiającego dzieło do wykonywania w imieniu autora jego praw osobistych. Ale tu uwaga, w każdej chwili autor dzieła (dziełem jest projekt architektoniczny) może nie bacząc na te zapisy umowy o wykonywaniu praw odwołać upoważnienie Reasumując, bez zgody autora żadne zmiany w kolorystyce elewacji nie wchodzą w rachubę. A jeśli chodzi o odszkodowania, to pewnie i miasto ma coś "za uszami" w stosunku do autorów projektu (broń Boże nie bronię ich, a sam projekt nie bacząc na jego względy estetyczne i funkcjonalne uważam za sknocony), czegoś im nie dostarczyło na czas, coś poknociło w ustaleniach. Dlatego też nie domaga się odszkodowań, bo być może samo by musiało płacić wcale nie małą kasę. |
A jak sprawa terenów przy lekkoatletycznym stadionie wygląda ?? Wisla je kupiła i.....?? Żadnej bazy żadnych dodatkowych boisk kortów silowni salonu odnowy. Cupial jest biznesmenem a taki teren się marnuje. Dziwne to wszystko. Pewnie na samym terenie nie straci aczkolwiek pod developerkę go nie sprzeda.
|
w Poznaniu miasto aby dokonywac juz zmian na wykonanym obiekcie (stadionie) odkupilo prawa od bodajze polskeigo biura za kwote ok.2 mln zl i to juz po zakonczeniu inwestycji, aby moc sobie tam w srodku grzebac na wlasna reke...tj. dosyc skomplikowana umowa i w zasadzie niepraktykuje sie jej a tym bardziej kiedy obiekt jest nie skonczony ani formalnie a ni prektycznie...
|
Cytat:
Polecam w takim razie poniższy artykuł i wytłuszczoną interpretację kancelarii prawnej : Cytat:
|
Widzisz bardzo ładnie sobie to cytowana przez Ciebie kancelaria prawna interpretuje. Realnie wygląda to tak, jak było w przypadku z którym miałam do czynienia. Pracowałam całkiem niedawno u dużego developera, który w zrealizowanym przez siebie i znanym w Krakowie apartamentowcu zmienił bez zgody autora (ale w uzgodnieniu z urzędami administracji lokalnej) kolorystykę elewacji. Po paru miesiącach przepychanek ze studiem projektowym (także bardzo znane) sprawa skończyła się pozwem sądowym i wyrokiem nakazującym powrót z kolorem elewacji to założonego w projekcie. Jak poszukacie w necie to znajdziecie wątki tej sprawy. Tak więc na naszym miejscu wolałabym dogadać się w sprawie koloru i materiałów elewacji z projektantami (główny już nie żyje, ale pozostali współautorzy), oczywiście nie my ale miasto powinno tą sprawę prowadzić.
|
Oczywiście, że jest tak jak piszę ooona. Projekt architektoniczny nie różni się tutaj niczym od dzieła jakim jest np. utwór muzyczny. Tak jak nikt nie może zmienić np. kolejności zwrotek w "Kolorowych snach" bez zgody Just 5... czy jak im tam.
|
Cytat:
domy to banalny przyklad i wiekszosc ludzi kupuje projekty typowe ktore maja w swoich umowach zagwarantowany zakres zmian na ktore zgadza sie autor projektu...ogolnie zadnych zmian bez zgody autora nie mozna robić chyba ze umowa stanowi inaczej... |
Cytat:
|
Oczywiście że różnie to wyglada czasami znajdzie się szalony architekt ktory chce kase wyciagnac i daje sprawe do sądu.Podaje Wam interpretację kancelarii a nie opinię Józka z Kleparza. Współpracuje z różnymi architektami i uczestniczę czasem z nimi w przetargach czy konkursach i nagminnie spotykam się z zapisami w umowach że projektanci po wydaniu dzieła wyrażaja zgodę na przeniesienie praw autorskich na Inwestora w zakresie tego konkretnego obiektu (bez możliwości odsprzedaży projektu).
Przyklad dj_ibutti z utworem muzycznym jest zupełnie nietrafiony gdyż te przykładowe zwrotki w piosence można sobie zmieniać dowolnie pod warunkami że nie powołujesz się że jest to utwór danego artysty który stworzył orginał i nie czerpiesz z tego utworu korzyści |
Cytat:
Mam rozumieć że miasto zapłaciło projektantowi za betonowy, obskurny szkielet teraz ten bubel wynajmuje Wiśle i to Wisła traci przez niego na wizerunku. Bo jak ktoś się przejdzie ulicą Reymana i nacieszy oko prowizorką, szpetnymi zaciekami i wszechobecną szarością skomentuje: k.... taki syf za pół miliarda, szkoda było kasy. To pretensje będzie miał do Wisły, Wisła zostanie w jego pamięci jako prowizoryczna, szara i zasyfiona. I nie mówię o Krakowianach bo ci w większości wiedzą kto jest odpowiedzialny. Mówię o Anglikach Holendrach i Włochach którzy już za pół roku będą się ulicą Reymana przechadzali. Jeżeli taki jest problem z prawami do pomalowania bądź uestetycznienia elewacji to proponuję na każdym betonowym słupie z szblonu namalować. " Tą przecudowną elewację zaprojektowało biuro .............. na zamówienie ZIKiT w czasach gdy prezydentem miasta Krakowa był ........ " Zobaczymy czy ktoś to zamaluje czy będzie sie bał pozwu projektanta. A co do malowania betonu. Mniej ważne jest co się maluje, istotniejsze czym się maluje. Jeżeli do pomalowania jest tak duża powierzchnia to opłaca się zlecić testy jaka " farba " najlepiej pokryje i nie odlezie po pół roku. Przypuszczam że majac w perspektywie zamówienie w metrach sześciennych, nie mówiąc o reklamie, jakiś "polifarb" testy przeprowadzi gratis. Podać im tylko technologię nanoszenia to z resztą sobie poradzą. |
w dokumentacji projektu napewno jest jaki beton powinien byc na elewacji, czy ewentualnie impregnowany , szlifowany etc. jesli zostalo cos zamienione to winien byc nadzor autorski...genralnie cala dokumentacja jest jawna i do sprawdzenia czy i wogole ktos cos zamieszal bo moze sie okazac ze pewne rozwiazania zostaly zaakceptowane przez inwestora i jest to co jest bez niczyjej winy ot poprostu taki poziom inwestycji i tyle...da sie to sprawdzic to napewno
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:09. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl