![]() |
Trzymajmy sie tego, że obowiązkiem naszych kopaczy jest nie tylko wygranie meczu z parchami, ale ich totalne zniszczenie, zmiażdżenie. Pokaranie za derby na Suchych Stawach (każdy będący na stadionie powinien je sobie przypomnieć). Wiadomo, ze będziemy mieli przeciwko sobie sędziego (nie miejmy złudzeń, Filipiak działa jak zawsze). W tamtym meczu (na Suchych Stawach) sędzia nie uznał nam prawidłowo zdobytej bramki przez Głowackiego. Teraz tez może być podobnie, są w takiej samej sytuacji jak wtedy.
Dlatego nie mozna im oddać ani 1 punktu. Mają spaść. Walczymy równiez dla Lechii, o jej utrzymanie. |
Cytat:
Jaki bilans bramkowy?? Liczy sie bezposredni bilans z dwumeczu pomiedzy druzynami zainteresowanymi... Ten bilans mamy gorszy i nie mamy juz zadnych szans na mistrza wiec przestancie wypisywac herezje... |
Co do pucharów, mocno plany pokrzyżować może wygrana Polonii z Cracovią, bo wtedy tracilibyśmy do czwartego miejsca, które w przypadku wygranej będzie zajmować Polonia 7 punktów (+ gorszy bilans bezpośrednich meczów z nimi). O to że czołowe drużyny potracą punkty się nie martwię, trudniejszy do zrealizowania będzie komplet punktów naszych piłkarzy w ostatnich czterech meczach.
|
Cytat:
|
Dla mnie też puchary nie są niezbędne, nawet przyzwyczaiłam się już do myśli, że w tym sezonie nie pogramy w Europie. Nie jest to dla mnie tragedia, chociaż boli szukanie Wisły w środku tabeli...
|
No prześmieszna sprawa z karnym dla pejsów. Jasne - kontakt był, ale to był wielki kapelusz, a nie faul. :-)
|
Jeśli do końca sezonu zagralibyśmy młodzieżą z dodatkiem kilku doświadczonych zawodników ( tak jak ktoś w artykule na głównej napisał: Melikson, Genkow i Iliev) i oni wywalczyliby jakimś cudem awans do europejskich pucharów, to nie miałbym nic przeciwko. Jednak jeśli miałoby to oznaczać że zamiast pożegnać się z z bandą pobierającą wielką kasę a nic nie grającą ( Kirm, Jaliens, Lamey, Diaz, czy nawet Chaves) to wole jednak rok absencji w pucharach i powolną odbudowę Wisły z młodymi polakami w składzie.
tak poza nawiasem to : oj co ja widze Cracovia jest w pierwszej lidze :D i dobrze tam jej miejsce ! :) |
Chyba pierwszy raz w życiu: "brawo Groclin" !!
|
|
Cytat:
|
Patrzę na terminarz pasiastych i wychodzi na to że zdobędą...1 pkt;
Cracovia-Widzew X Wisła-Cracovia 1 Cracovia-Ruch 2 GKS-Cracovia 1 Milordzie! wyczuwam 1 ligę :D ŁKS: ŁKS-Korona X2 Ruch-ŁKS 1 ŁKS-GKS X2 Jaga-ŁKS 1 w najlepszym wypadku 2 pkt no może gdzieś wygrywają :P Lechia: Lechia-Śląsk X Widzew-Lechia-2 Lechia-Legia X Ruch-Lechia 1 i wychodzi tak Lechia-26 pkt ŁKS 24 pkt Cracovia 21 pkt :D Tak to widzę :) Biorę też pod uwagę, że ŁKS i pejsy nie zremisują a nawet nie wygrają wtedy będzie super :D |
Nie ma bata - jak nie zrobią wałka z licencją albo nie sprzedadzą swojej dupy innemu klubowi to sportowo na 200% lecą w dół.
I dzięki temu sezon jednak nie jest tak do końca stracony :) |
Cytat:
|
Proponuje także spojrzeć na Lechie bo łatwego terminarza nie mają a przy ich obecnej formie też bedzie im ciężko się utrzymac,
|
Zakładasz bardzo optymistyczny wariant brylant a ja jednak obawiam się, że przy aktualnej formie polecą... Lechia i Cracovia.
Nie sądzę by Lechiści uszczknęli punkty w meczach ze Śląskiem i Legią, a na zwycięstwo w Łodzi tez bym nie liczył. Powstaje pytanie, o co będzie w ostatniej kolejce walczył Ruch... ŁKS grając tak, jak z nami od 0:3, wykartkowaną Koronę może zbić, z Ruchem na punkty raczej nie mają co liczyć, ale z Bełchatowem już jak najbardziej, zwłaszcza, że grają u siebie a GKS jest w zasadzie utrzymany. Z Jagiellonią na pewno stać ich na punkt. Cracovia, co tu dużo mówić, ma łatwiejszy terminarz niż Lechia, ale trudniejszy niż ŁKS, a do tego ma 4 pkt straty do miejsca bezpiecznego. Widzew mogą pyknąć, z GKS na pewno stać ich na remis... W Derbach nie wyobrażam sobie innego wyniku niż naszej wygranej, natomiast z Ruchem będzie im ciężko o cokolwiek... To wszystko to jednak gdybanie, ale bardzo, bardzo martwię się o naszych braci z Gdańska... |
Do Lechii oprócz 4 punktów straty to mają jeszcze (póki co) gorszy bilans bramek. Więc muszą odrobić 5 żeby przeskoczyć Gdańszczan.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Co nie zmienia faktu że jeśli Lechii uda się na farcie wygrać w następnej kolejce na wyjeździe z Widzewem a nasze orły zrobią choć jedną dobrą rzecz w tym roku i wygrają derby to żydy lecą już 30 kwietnia ps chociaż nie do końca - no ale .......jak nie w tym roku to nigdy;) |
Cytat:
|
Z moich wyliczeń wynika, że Lechii brakuje 4 punktów do utrzymania. I powinni je zdobyć w meczu u siebie ze Śląskiem i w Łodzi z RTSem. W innym przypadku możliwe, ze uratuje się ŁKS.
milicjovia - Widzew 1/x Wisła - pejsovia 1 parchovia - Ruch x/2 Bełchatów - makabi x/2 Faryzeusze maksymalnie zdobędą 7 punktów, co daje im na koniec 27. ŁKS - Korona x/2 Ruch - ŁKS 1 ŁKS - Bełchatów 3/1 Jagiellonia - ŁKS 1/x Łodzianie maksymalnie zdobędą 5 punktów, co saje im na koniec 27. Jesli wszytskie drużyny będą miały na koniec tyle samo punktów, zadecyduje mała tabela, a ta wygląda tak: ŁKS Lechia pasiaste damy |
Oj tam spadnie :D
Przecież, właśnie wykluwa się "nowa nadzieja" :D http://www.cracovia.krakow.pl/read.p...1952640,page=1 |
Cytat:
http://www.cracovia.krakow.pl/read.p...1952688,page=2 Wybaczcie link do tego czegoś, ale te tematy są tak żenujące, że trzeba je zobaczyć:D |
Cytat:
:lol: ło k***wa ,fuzja pełną parą ,cóz to by byl za twór :lol: |
Oni nie będą chodzić? Oni?!?!?!?!?! Ahahahahah, przecież oni zgodziliby się nawet na nazwę "Brukbetovia"!
P.S. Sąsiadko, sięgnęłaś bruku. Ponownie! |
W każdym razie chłopaki z Cracovii aż mnie zaskoczyły, bo są przeciwne fuzji, w większości. :foch: Przynajmniej na forum. :lol:
|
Boże niech to zrobią. Niczego innego bardziej nie pragnę.
Krakowskie mury wyglądałyby cudownie. |
w ramach ciekawostki, poczyniłem pewne obliczenia, dzięki którym derby mogą mieć pewien dodatkowy smaczek. :)
przeanalizowałem najbliższe 2 kolejki i obliczyłem, co się musi zdarzyć, zebysmy wygrywając derby spuscili sąsiadke do I ligi (ewentualnie remisujac, ale wtedy to zadna radosc raczej..) w ramach wytłumaczenia: - jeśli ŁKS, Lechia i sąsiadka miałyby taką samą ilość punktów, to w małej tabelce byłaby kolejność 1. ŁKS, 2. Lechia, 3. ksc, - sąsiadka ma gorszy bezpośredni bilans z ŁKSem, natomiast z Lechią ma bilans identyczny, na zero, więc decydowałyby bramki, które w obecnej chwili sąsiadka ma dużo gorsze od Lechii, więc do obliczeń przyjąłem, że na koniec również Lechia będzie mieć korzystniejszy bilans bramkowy od ksc. i tak: 1. Zakladajac, ze derby wygramy: a) jeśli Cracovia wygra z Widzewem - LECHIA 2 zwycięstwa, - BEŁCHATÓW minimum 2pkt w dwóch meczach oba warunki konieczne b) jeśli Cracovia zremisuje z Widzewem - LECHIA minimum jedna wygrana - 3pkt - ŁKS 2 zwycięstwa jeden z tych warunków c) jeśli Cracovia przegra z Widzewem - LECHIA minimum 2pkt w dwóch meczach - ŁKS minimum 4pkt w dwóch meczach jeden z tych warunków 2. Zakladajac, ze derby zremisujemy..: a) jeśli Cracovia wygra z Widzewem - LECHIA 2 zwycięstwa, - BEŁCHATÓW minimum 3pkt w dwóch meczach oba warunki konieczne b) jeśli Cracovia zremisuje z Widzewem - LECHIA minimum 4pkt w dwóch meczach, - ŁKS 2 zwycięstwa jeden z tych warunków c) jeśli Cracovia przegra z Widzewem - LECHIA minimum 1 wygrana - 3pkt, - ŁKS 2 zwycięstwa jeden z tych warunków |
Cytat:
|
Cytat:
a. przy równej liczbie punktów, korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn, b. przy dalszej równości, według obowiązującej reguły UEFA, że bramki strzelone na wyjeździe liczone są "podwójnie", korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn, c. przy dalszej równości, korzystniejsza różnica bramek we wszystkich spotkaniach z całego cyklu rozgrywek, d. przy dalszej równości, większa liczba bramek zdobytych we wszystkich spotkaniach z całego cyklu, e. przy dalszej równości, wyższe miejsce w klasyfikacji Fair Play w sezonie 2011/2012, f. przy dalszej równości, w przypadku, gdy dwoma zespołami o jednakowej liczbie punktów są zespoły zajmujące pierwsze i drugie miejsce w tabeli Ekstraklasy, zespoły rywalizujące o miejsce w rozgrywkach UEFA, a także zespoły których kolejność decyduje o spadku, zarządza się spotkanie barażowe na neutralnym, wyznaczonym przez Ekstraklasę SA, boisku. W przypadku remisowego wyniku spotkania w regulaminowym czasie zarządzona będzie dogrywka 2 x 15 minut, a w przypadku dalszej równości sędzia zawodów zarządza wykonanie rzutów karnych według obowiązujących przepisów. LUB losowanie jeśli więcej niż 2. (ciekawe czy losowanie też byłoby na stadionie Legii?? ;) Nie chcę mi się tego liczyć, ale Aletsch właśnie chyba tak to wyliczył. Śląsk (Wisła -,-)(Legia +, -), Wisła (Legia -, remis) (Śląsk +,+), Legia (Wisła +, remis)(Śląsk -,+). Każdy po 7 punktów. Jak chcesz pobaw się w liczenie różnic bramkowych potencjalnych ;) |
TeeS, ale co tu liczyć? :) Mała tabela wygląda tak:
Legia 7 (2-1-1) Wisła 7 (2-1-1) Śląsk 3 (1-0-3) Czyli decydują bezpośrednie spotkania pomiędzy Legią a Wisłą - a tu jest w dwumeczu 2:0 dla Legii. Żeby Wisła w jakikolwiek sposób wyprzedziła Legię, musiałaby mieć więcej od niej punktów w małej tabeli - a to oznacza, że 49 punktów musiałaby mieć jeszcze jedna drużyna, z którą Wisła ma lepszy dwumecz niż Legia. Jedyną taką drużyną jest Korona (oczywiście przy założeniu, że Legia przegra z Koroną ostatni mecz). Problem w tym, że w takim układzie MP zgarnia Korona, która w małej tabeli miałaby najwięcej punktów. Tak więc Wisła już nawet matematycznych szans na obronienie MP nie ma. Edit: mój błąd, jest jeszcze Amica. Amica ma bilans: (Śląsk -,+), (Wisła -,remis), (Legia remis,+), czyli mała tabela wygląda tak: Wisła 11 (3-2-1) Amica 8 (2-2-2) Legia 8 (2-2-2) Śląsk 6 (2-0-5) W takiej sytuacji, przy założeniu że wszystkie te drużyny na koniec będą miały 49 punktów, Mistrza broni Wisła, Amica zajmuje drugie miejsce, Legia trzecie, Śląsk czwarte. Co ciekawe, gdyby z tego równania wyciągnąć Śląsk, mała tabela wygląda tak: Legia 5 (1-2-1) Wisła 5 (1-2-1) Amica 5 (1-2-1) Czyli trzeba sięgać głębiej - z tego co rozumiem, do korzystniejszej różnicy bramek we wszystkich spotkaniach z całego cyklu rozgrywek? W tej chwili bilans wygląda tak: Legia: +26 Amica: +17 (+2 -> Amica musi wygrać co najmniej dwa mecze, żeby zrobić małą tabelę z Legią i Wisłą, pozwalającą Wiśle na obronę MP) Wisła: +3 Macie trochę do nadrabiania :) |
Panie i Panowie Wy tutaj o jakieś Ekstraklasie, a dzisiaj mamy wielkie święto piłkarskie !
Legia gra mecz towarzyski z FC Sevilla ! na stadionie Narodowym ! Cytat:
a pytanie do legionistów, nie miało być bojkotu tego meczu ? tak czy tak, pamiętajcie godzina 18 Orange sport, wielkie święto piłkarskie ! |
Wielkie święto to ma być trochę później czyli podczas meczu aktorzy kontra medialni propagandziści.
A wracając do szans na utrzymanie, to parchy maja pewne 6 pkt. Kupią najbliższy mecz z Widzewem i jak zajdzie potrzeba ostatni mecz z Bełchatowem. W międzyczasie nie jest powiedziane, że np. nie zremisują u nas czy u siebie z Ruchem. Ruch gdy mu sędziowie nie dyktują karnych ma problem z strzeleniem bramki. Tak, że z moich wyliczeń całkiem realne mogą mieć 7-8 pkt. Pytanie czy Lechia zdobędzie 4 pkt. Szanse na to mają mimo wszystko duże. |
Cytat:
Ruch strzelił 37 bramek - czwarty najlepszy wynik w lidze. O ile dobrze pamiętam, przynajmniej ćwierć z tych goli nie była z karnych :lol: |
Cytat:
A więc oczywiście przy takim założeniu tabelka jest banalna. |
W kwestii utrzymania to chyba najlepszą sytuacje maja Parchy . U siebie mecz z Widzewem który jest już na wakacjach ,więc po prostu musza go wygrać , pozniej mecz derbowy w którym może zdarzyć się wszystko biorąc pod uwagę formę naszych grajków, potem mecz z Ruchem ,który bedzie 3 dni po finale PP ,raz że zmeczony a dwa Ruch jak wygra PP ,moze osiąść na laurach i Parchy mogą wygrać i na koniec mecz z Belchatowem który takze jst do ogrania .
|
Cytat:
Nie wszystkie kluby kupują, nie wszystkie kluby grają też na licencjach innych klubów, nie wszyscy kibice dali się zeszmacić jak amikowcy czy groclinowcy. Dlatego nie przykładaj jednej miary do innych. Co do Ruchu to patrzmy na to co obecnie prezentuje (to w kontekście szans parchów). W 2 ostatnich meczach ligowych 1 pkt., 0 bramek. A w 3 ostatnich (2 liga i 1 PP) 1 bramka z ...karnego z kapelusza. Coś się więc chyba zacieli. |
...i dlatego przypadkiem chyba sezon temu wycofali mecz Lechii u buków :lol:
|
Patrzac na terminarz i forme Lechii to w tej chwili sa pewniakiem do spadku. Nie wiem jak bedzie z Cracovia czy LKSem, ale Lechia ma prze****. Nie pomoze nawet sportowa zlosc i swiadomosc o co walcza. Ostatni mecz pokazal, ze ich obrona powinna miec zakaz gry w pilke a pomocnicy zamiast biegac, powinni pocwiczyc podania by je opanowac w stopniu chocby podstawowym.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:02. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl