![]() |
Cytat:
|
Cytat:
|
Tylko, ze nasz marketing nie potrafilby takiego faktu przekuc w wymierny sukces. A Junco nie jest to potrzebne do sciagania perspektywicznych zawodnikow - Kostal i Wojtkowski przykladem.
A, ze niektorzy chcieli za drobne sprzedac klub? To jest wlasnie mentalnosc unizenia wiekszosci polskiego narodu (ce..... wyjatkowo prostytuty z drugiej strony blon). Brak u nas jakiejs elementarnej godnosci czy checi pracy u podstaw - ciezkiej, mozolnej i czasem dlugotrwalej. Lepiej szybko i na juz kasiore zgarnac, a ze z pominieciem honoru i tozsamosci to ch)#j tam. Sorry, ale maly offtop wyszedl :D |
Cytat:
Choc raz piszesz cos z sensem, choc nieswiadomie, bo probowales ironicznie a wyszlo ci jak zawsze - ch*%*#(*owo. |
http://www.fcinternews.it/in-primo-p...riorita-254327
Nowe doniesienia w sprawie Brleka. W skrócie: - nie jest priorytetem transferowym Interu - Young Boys dawało milion euro, Göztepe Spor Kulübü 1,2 mln, ale Wisła odrzuciła - Wisła chce za niego 3 mln euro, ale za 2 pewnie by go sprzedała |
Ciekawe czy zapiszemy sobie jakiś % od dalszej sprzedaży
|
Gdzies mi sie obilo, ze w przypadku kupna Brleka mialby on byc wypozyczony do konca sezonu i niewykluczone ze byloby to wypozyczenie powrotne do Wisly.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Przeciez wlasnie to napisalem... :|
|
Odejście Petera jest nieuniknione. Szkoda jakby stało się to już w tej rundzie, ale kwota ~10mln złotych nie możemy pogardzic. To na ewentualność tego transferu przyszedł Halilovic czy Wojtkowski. A przecież jako ofensywny pomocnik grać może też Kostal, Bogus, Czy Carlitos( wtedy na ataku Brożek, Zdenek czy nawet Ze Manuel, który tam grywał. ).
|
Jeżeli wierzyć Dziennikowi Polskiemu, to nie Inter a Genua. Tak czy inaczej mam nadzieję, że finansowo Wisla wyjdzie na swoje.
|
Napadzior by sie przydal bardziej niz zastępstwo za Brleka
Jest Tibor, Llonch i Velez a miejsca w srodku dwa, jeszcze o Bashy zapomnialem Cofnietego bedzie gral Carlistos a jakby go mialo zabraknac to jet Ze Manuel, od biedy jeszcze Wojtkowski Mam nadzieje, ze te 10 baniek przygarniemy i kwestia długów zostaje zamknieta |
Liczyłem na to, że utrzymamy go do zimy jeszcze, ale cóż POWODZENIA PERO! :)
Klub zarabia po 1,5 od kupna 2 bańki + bonusy i pewnie Junco się z tym liczył. Myślę też, że dzięki temu ruchowi mają ewentualne pieniądze na tego napastnika z Ukrainy. Wie ktoś ile % ma Slaven Belupo od transferu Brleka? P.S. Czuję, że Halilovic to będzie jeszcze większy kot niż Brlek :) |
Cytat:
|
To może weźmy Krychowiaka! Prawie się odbuduje chłopak:D:D Pieniędzy mu nie brakuje pewnie, więc zakładam że za średnią krajową by pokopał:D
|
Każdy zdawał sobie z tego sprawę, ale patrząc po ile miernoty odchodzą to te 2 bańki euro wydają sie mało....
|
Dobry ruch. Petar jest dobry, ale to zawodnik jak najbardziej do zastąpienia. Wisła daje jasny sygnał nowym zawodnikom, zobaczcie od nas można wypromować się do Serie A. Kasa na napastnika, zastępcę i sporo zostanie.
|
2 miliony Euro za Petara dla 6. zespołu poprzedniego sezonu polskiej ligi to nie są złe pieniądze. Zagwarantujmy sobie do tego jakiś bonus od kolejnego transferu + od ewentualnego awansu Genui do pucharów i będzie ok :)
Brlek jest do zastąpienia, każdy chyba do czasu derbowego gola miał do niego spory dystans i tak nie do końca serio traktował jego możliwości. Technicznie słaby i tego raczej nie nadrobi, we włoskim średniaku powinien sobie dać radę. Powodzenia Pero! |
I wierzę że sobie poradzi we Włoszek i rozpromuje Wisłę. Ciekawie czy będziemy mieć kilka procent od kolejnego transferu Petara. Coś czuję że kolejnym przystankiem w karierze będzie klub z Premiere Ligue.
|
Cytat:
|
Cytat:
Zacznijmy od tego, że 2 mln euro to nie 10 milionów PLN (a sam dług jest wyższy). Być może z bonusami tyle wyjdzie, być może nie, na pewno nie można tego brać za pewnik, już Holendrzy z Basałajem na czele obliczali "mądrze" budżet z wariantem pozytywnym. Z tych 2 mln euro być może jakiś % trafia do Slavena Belupo, jeśli tak to pewnie w granicach 10-20%. Być może okrężną drogą (by uniknąć TPO) jakiś % trafia do prywatnego inwestora. Jest to transfer międzyfederacyjny, Brlek do nas przyszedł mając 22 lata, więc 4.5% z solidarity contribution trafia do poprzednich klubów. Być może zastrzeżono w umowie jakieś inne koszty po stronie Wisły. A Wisła pewnie też oprócz spłaty długów inwestuje. Nie jest to zatem takie proste, by postawić znak równości między sprzedażą Brleka a wyjściem z długów. Myślę, że, realistycznie podchodząc, ubędzie nam blisko połowa długów. Odniosę się jeszcze do tych, którzy uważają, że 2m+ to za mało za Brleka. Niestety, to, że Brlek fajnie wygląda na tle Bruk Betu czy Pogoni Szczecin to trochę za mało dla zagranicznych klubów. Nie został zweryfikowany ani w poważniejszej lidze, ani w pucharach, ani na poziomie reprezentacyjnym. W dodatku w Polsce też nie ma oszałamiających statystyk, po prostu dobre. Nie jest też jakimś juniorem z wielkim potencjałem do zagospodarowania, 23 lata to już ukształtowany piłkarz. Ergo, cieszmy się z tego, co Junco wynegocjował :-) R33: Ok, dzięki za korektę, nie wiedziałem. O tyle dobrze, choć i tak zakładałem niski % dla niego, to zawsze zostanie te kilka procent u nas. |
Cytat:
|
Cytat:
;) |
Osoby dobrze poinformowane twierdzą, że Wisła zainkasuje nieco ponad 2 mln euro + ewentualne bonusy co może dać maksymalnie nawet 3 mln euro. Transfer pewnie w granicach 2,2 mln + bonusy.
Przeliczmy na złotówki, dla lepszego zobrazowania. Z podstawy klub powinien otrzymać około 9,5 mln PLN, licząc bonusy może zainkasować kwotę rzędu około 12,5 mln PLN. Ogromny zastrzyk finansowy pozwalający na spłacenie znacznej części zadłużenia, zainwestowanie w nowego zawodnika, a także w rozwój klubu (sklep, muzeum etc) Dzięki Pero i powodzenia. ;) |
Nie podoba mi się pomysł by sprzedać Brleka w tym okienku. Razem z Mączyńskim to byli jedyni dwaj zawodnicy, którzy nadawali się do grania w lidze, od pierwszej minuty, na pozycji ósemki lub potrafiącej rozegrać szóstki. Teraz albo będziemy grali dwoma rozbijaczami, bez kreatywnego zawodnika, albo postawimy na kogoś, kogo wcześniej najwyżej wpuszczaliśmy na końcówki. Pozbycie się Brleka w sytuacji, gdy nie zdążył nam się wykrystalizować następca Mąki, to naprawdę duży problem. Nie mamy żadnego planu awaryjnego i będziemy improwizować.
|
Wiadomo, że dużo dawał drużynie i do czasu pojawienia się Carlitosa był to bezsprzecznie nasz najlepszy grajek. 2mln+ to nie w kij dmuchał. Zarząd zapowiadał powrót na szczyt w kilka lat, a nie w rok. Ta kwota to już nie biedne 400tyś ojro otrzymane za Mączyńskiego. W naszej sytuacji nie mogliśmy sobie na to pozwolić. Ktoś wcześniej pisał, że jego wartość tylko by wzrastała. Gdyby zerwał wiązadła i wypadł na 8 miesięcy to też? Świetny grajek, fajny chłop- nic, tylko pogratulować i trzymać kciuki, bo ja będę tęsknił za jego grą. No i przede wszystkim spokojnie, bo mamy taką kadrę, że Skórski nie będzie zmuszony do gry. Ze Manuel w 1.derbach 2. debiucie, który rozegrał kilka dni po dołączeniu do zespołu zagrał naprawdę dobrze. Porównując debiut jego i Brleka, to zapowiada się gwiazda ligi :D
|
Cytat:
Równie dobrze można było płakać że taki Carlitos nie ma czasu na aklimatyzację. Jak widać jej nie potrzebował aby stać się naszym liderem w ataku. Podobnie Velez z miejsca wskoczył wysoki poziom i nikt nie płakał że improwizujemy. Petar rozegrał u nas w zasadzie dobrą rundę wiosenną i końcówkę roku 2016. Uważam, że wyciągnięcie z tego transferu ponad 2 mln euro to duży sukces klubu i życzyłbym sobie aby następca Brleka również tak szybko się spłacił. Za Meliksona kiedyś też niby dawali 2-3 mln euro, aż facet tak obniżył loty że ledwo nam się jego transfer spłacił. Trzeba kuć żelazo póki gorące i sprzedawać promując następców. |
Cytat:
Żaden z wymienionych przez ciebie zawodników nie był sprawdzony w roli Brleka, nie wypełniał jego zadań taktycznych. Jedyne alternatywne ustawienie jakie przetestowaliśmy, Velez + Llonch, wypadło katastrofalnie. W sumie, jeśli uważasz Ze Manuela albo Kostala za plan awaryjny na załatanie dziury po zawodniku, który ostatnio grał na "szóstce" jako głęboko osadzony rozgrywający, to nie dziwię się, że nie widzisz tu problemu. |
Cytat:
|
Stwierdziłeś to po kilku minutach Tibor'a w meczu z Craxą ? :rotfl:
|
W meczu z Wisłą Płock też zagrał dobrze.
Mnie jedynie martwi, jak duży procent od transferu dostanie poprzedni klub Brleka/inwestor |
Cytat:
Martwi? Raczej powinieneś sie cieszyc. Inwestor zadowolony to inwestor ktory ponownie inwestuje. |
Szprotson,
rzadko sie zgadzamy i wlasnie nadszedl ten czas. Mysle, ze mozemy sie spodziewac 1-2 transferow przed koncem okienka ;-) |
do skasowania
|
Podobno inwestor nie miał żadnego % od następnego transferu. Ktoś pisał o tym na twitterze, w zamian inwestor dostał lożę na kilka sezonów.
|
Nie miał bo nie mógł mieć, było to już wałkowane chyba w każdej lidze jest zakazane z tego co pamiętam to dostał Skyboxy i coś tam jeszcze
|
Jeżeli klub potwierdzi odejście Brleka, a cena rzeczywiście wynosi 2 mln euro, to możemy mówić o dobrej decyzji zarządu. Pieniądze się przydadzą, a i taktycznie zawodnik jak najbardziej do zastąpienia. Znacznie więcej dawał nam Mączyński, a radzimy sobie bez niego.
|
Cytat:
|
tzn. nie radzimy ?
czy mniej dawał ? sprecyzuj kolego, bo mam problem z interpretacją tych ubawionych do łez emotek ;) |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:28. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl