![]() |
Art. 46 Kodeksu karnego:
§ 1. W razie skazania sąd może orzec, a na wniosek pokrzywdzonego lub innej osoby uprawnionej orzeka, stosując przepisy prawa cywilnego, obowiązek naprawienia, w całości albo w części, wyrządzonej przestępstwem szkody lub zadośćuczynienia za doznaną krzywdę; przepisów prawa cywilnego o możliwości zasądzenia renty nie stosuje się. § 2. Jeżeli orzeczenie obowiązku określonego w § 1 jest znacznie utrudnione, sąd może orzec zamiast tego obowiązku nawiązkę w wysokości do 200 000 złotych na rzecz pokrzywdzonego, a w razie jego śmierci w wyniku popełnionego przez skazanego przestępstwa nawiązkę na rzecz osoby najbliższej, której sytuacja życiowa wskutek śmierci pokrzywdzonego uległa znacznemu pogorszeniu. W razie gdy ustalono więcej niż jedną taką osobę, nawiązki orzeka się na rzecz każdej z nich. § 3. Orzeczenie odszkodowania lub zadośćuczynienia na podstawie § 1 albo nawiązki na podstawie § 2 nie stoi na przeszkodzie dochodzeniu niezaspokojonej części roszczenia w drodze postępowania cywilnego. Art. 49a Kodeksu postępowania karnego: Pokrzywdzony, a także prokurator, może aż do zamknięcia przewodu sądowego na rozprawie głównej złożyć wniosek, o którym mowa w art. 46 § 1 Kodeksu karnego. |
Udany weekend naszych byłych piłkarzy, Jean Carlos Silva z bramką, a Jakub Bartkowski z asystą.
|
Tradycji stało się zadość. Były piłkarz Wisły, przyjeżdża grać na Reymonta i zdobywa gola
|
Stolarski też poprawny mecz
|
Maciej Szczęsny kierował autem pod wpływem alkoholu. 0,36 promila. Bez wypadków, jednak zawieszono go w pracy TVP na kilka tygodni.
|
Cytat:
|
starszy Buksa wlasnie pyknął kolejna bramke w kadrze
|
Wow. Ma już 5 w kadrze, w tym 4 z San Marino. Pan piłkarz.
|
Marzenka i Damianek wyskoczyli, a tu tak cicho? ;)
mam nadzieje, że dożywotni zakaz stadionowy już dawno wystawiony |
Cytat:
|
No to 'Ziemniak" i "Dino" bezrobotni....
http://www.90minut.pl/news/315/news3...zi-z-Arki.html |
Marca po cyrku z Młyńskim w ogóle mi nie żal.
|
Marzec - wyjątkowo mały człowiek. Pamiętam jego odpowiedzi na temat Młyńskiego w wywiadzie dla Weszło...
no mi osobiście byłoby wstyd :) rozumiem, że chętnych na karuzeli dużo a roboty mało i każdy się boi wylecieć, ale być takim paziem swojego szefa... ehh zemściło się na nim. |
stresci ktos te afere bo mi umknela ?
ja raczej pamietam Marca jako osobe która ogarneła burdel w Stali Mielec po Skowronku |
Marzec najpierw w wywiadzie chwali Rosołka (wypożyczonego z Legii) i żałuje, że mu w przyszłym sezonie odpadnie taki młodzieżowiec, a pytany o Młyńskiego mówi, że muszą patrzeć na przyszłość i dawać szanse tym, którzy będą grali w przyszłym sezonie.
Ogólnie co drugie zdanie to zaprzeczenie swojej wcześniej wypowiedzi: https://weszlo.com/2021/06/01/wywiad...r-arki-gdynia/ |
aż sie roi od byłych wiślaków w rozpoczętym 5 minut temumeczu PP
Wieczysta-Garbarnia warto obejrzeć , bo miło sie na to patrzy w porównaniu z męczarnią z Płocka |
Zdaje się, ze były asystent Skowronka z Wisły będzie trenerem Warty.
|
Z ciekawości sprawdziłem sobie naszych byłych zawodników, którzy w tym sezonie są jeszcze w innych klubach Ekstraklasy. Poniżej lista, nie jestem pewien czy, zestawiając zespół z takich graczy w tej chwili bylibyśmy w stanie pokonać. To pokazuje też, że potrzeba nam większej stabilizacji w klubie by nie tracić aż tak dużej liczby niezłej jakości graczy na rzecz innych, tym bardziej, że jak widać w większości nie jest to zmiana na lepsze.
Obrona: Bartkowski, Abramowicz, Stolarski, Pietrzak, Grabowski, Arsenic, Nalepa Pomoc: Jean Carlos, Maczynski, Chrapek, Wolski, Kort, Mak, Atak: Kolar, Jankowski, Imaz |
Bramkarz
Bartkowski - Arsenic - Nalepa - Stolarski Carlos - Wolski - Chrapek- Maczynski - Pietrzak Imaz Noo mogłoby to nieźle wyglądać... |
Nikt tu nie napisał o byłym trenerze Wisły, który właśnie rozstał się ze swoim klubem :>
|
Cytat:
|
Nie Hyballa, pierwsze słowo się zgadza.
|
Cytat:
Podpowiedź - dzięki niemu wygraliśmy najwięcej derbów w historii. |
Ja pisałem w temacie meczowym!
|
Cytat:
Cytat:
|
Martin Kostal w rezerwach Jagiellonii https://twitter.com/AkademiaJagi/sta...336704/photo/1
|
GUERRIER zawodnikiem Wieczystej.
Cytat:
|
Dobrze zapłacone to i upadek sportowy nie boli tak bardzo :)
|
Niemniej fakt jak Pan Kwiecień przewala kasę jest imponujące.
A później dostaje baty od młodych wiślaków z Garbarnii. No ale jego zabawki. Ciekawe kiedy mu się znudzą. |
btw co z kolanem Peszkina ?
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:59. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl