Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

bellic88 27.10.2011 20:17

http://stadiony.net/projekty/fra/sta...ffroy_guichard

Koszt w przeliczeniu na PLN ok 260mln. A pojemność jeszcze większa niż u nas...

medyk 27.10.2011 20:22

Nie ma też co zrzucać wszystko na miasto, Wisła jest tak samo winna aktualnej sytuacji! Całkowita bierność w czasie trwania budowy czy słyszeliście kiedyś żeby klub zabierał głos? Coś krytykował coś proponował? Z klubu do tej inwestycji powinno być oddelegowane przynajmniej 2 osoby które by patrzyły wszystkim na ręce jak jest prowadzona budowa, czy nie ma fuszerki, przekrętów. Tyle lat nie zabierali głosu i pozwolil robić zikitowi co im się podoba to teraz niech nie jęczą. I uważam że w tej kwestii klub dał dupy na całej lini.

CH. 27.10.2011 20:29

bo miasto i ZiKiT zezwoliłoby na patrzenie im na ręce ze strony władz klubu... prokuratura ma problem ze znalezieniem winnych tego przekrętu, to tym bardziej klub nic by nie wskórał, jak reagował to odpowiedz brzmiała "tak, xxx data i oddajemy stadion" i tak tych dat było 10. No bo co klub mógł? przeciez to że by wydali jakieś oświadczenie na stronie nie przyśpieszyłoby prac i każdy o tym wie. Media nagłasniały sprawę i też to nic nie dawało. Miasto / ZiKiT czuło się bezkrarne i tyle..tłumaczyli sie że "a tam trzeba poprawić" , "tu dokręcić" i co gnojom zrobisz..

było tu pisane przez naocznego świadka jak Basałaj z Ochalikiem zwiedzali budowę stadionu i natknęli się na gościa z budowy, kazał im się wynosić, a oni na to "a wie pan dla kogo jest budowany ten stadion? " odp "tak, dla ZiKiTu", to wystarczy za komentarz

miasto nie traktowało klubu poważnie, mieli w poważaniu ich zdanie, dopiero teraz się zainteresowali stadionem bo poczuli kasę do zgarnięcia.. gdzie byli wcześniej kiedy dwóch robotników stukało w rynnę i po 3 godzinach kończyli pracę? poza tym to nie Wisła budowała ten stadion tylko miasto / ZiKiT i do nich należało nazdorowanie tej inwestycji

pan Dudi 27.10.2011 20:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez medyk (Post 1182576)
Nie ma też co zrzucać wszystko na miasto, Wisła jest tak samo winna aktualnej sytuacji! Całkowita bierność w czasie trwania budowy czy słyszeliście kiedyś żeby klub zabierał głos? Coś krytykował coś proponował? Z klubu do tej inwestycji powinno być oddelegowane przynajmniej 2 osoby które by patrzyły wszystkim na ręce jak jest prowadzona budowa, czy nie ma fuszerki, przekrętów. Tyle lat nie zabierali głosu i pozwolil robić zikitowi co im się podoba to teraz niech nie jęczą. I uważam że w tej kwestii klub dał dupy na całej lini.

Kilka razy zarzucałem to klubowi. Czy to w mailach, czy na głupim gg, albo fb. Za każdym razem odpowiedź była ta sama- klub działa po cichu, bez rozgłosu. Aż po dość długim czasie im napisałem, że chyba sami w to nie wierzą. :lol: Bez odzewu oczywiście. Taką samą z resztą odpowiedź słyszałem w sprawie bierności klubu, kiedy wyborcza wypisywała sobie na nasz temat co chciała i gdy policja, czy władze Kielc blokowały nam wyjazdy. Trudno się nie zirytować, delikatnie mówiąc.

rafkur 27.10.2011 21:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bellic88 (Post 1182572)
http://stadiony.net/projekty/fra/sta...ffroy_guichard

Koszt w przeliczeniu na PLN ok 260mln. A pojemność jeszcze większa niż u nas...

Plus jakość wykończenia pewnie X razy lepsza i nowocześniejszy.

piotrek06 27.10.2011 21:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bellic88 (Post 1182572)
http://stadiony.net/projekty/fra/sta...ffroy_guichard

Koszt w przeliczeniu na PLN ok 260mln. A pojemność jeszcze większa niż u nas...

Ta kwota, za taki stadion jest nierealna, wydaje mi sie że ten stadion przechodzi po prostu "lifting", a nie jest budowany od podstaw

ooona 27.10.2011 21:28

Faktycznie, to co teraz wyprawia ZIKIT w dużej mierze bierze się z całkowitej bierności klubu w przeciągu całego okresu realizacji stadionu. Bierność jak tu ktoś wcześniej napisał przejawiała się i dalej przejawia na innych płaszczyznach działalności klubu, patrz chociażby ostatnią medialną anty-wiślacką kampanię. Coś mi się wydaję, że mogą być problemy z meczami na R22 w listopadzie. Nasz zarząd nie działa chyba ani szybko, ani w pełni profesjonalnie. Przykłady na to by się znalazły. Swoją drogą myślę, że nic niepłacenie do tej pory za wykorzystywany stadion (poza opłatą za energię elektryczną) chyba także nie jest całkiem na miejscu. Nie mówię tu o całej tzw. "należnej" kwocie, ale o jakimś ekwiwalencie za korzystanie z obiektu. Chyba w sądzie byśmy z miastem przegrali. A jak sobie można wyobrazić grę jako gospodarz? Hutnik i Sosnowiec licencji raczej nie posiadają. Będziemy grać we Wrocku za sporą kasę? Czysta głupota, o tym miasto doskonale wie i będzie się starało swoją dominującą tu pozycję wykorzystać.

bellic88 27.10.2011 22:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piotrek06 (Post 1182607)
Ta kwota, za taki stadion jest nierealna, wydaje mi sie że ten stadion przechodzi po prostu "lifting", a nie jest budowany od podstaw

http://stadiony.net/w_budowie/fra/st...ffroy_guichard

Tak lifting ale jaki. Myślę że w 350mln by się zmieścili jakby budowali od zera.

Erich Zann 27.10.2011 22:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piotrek06 (Post 1182607)
Ta kwota, za taki stadion jest nierealna, wydaje mi sie że ten stadion przechodzi po prostu "lifting", a nie jest budowany od podstaw

To jest projekt przebudowy. Stary stadion Saint Etienne ( http://stadiony.net/stadiony/fra/sta...ffroy_guichard ) był wielokrotnie porównywany do naszej budowy (w czasach kiedy nie było jeszcze planów narożników). Mimo tego efekt może być imponujący (szkoda tylko starej konstrukcji dachu na ich głównej).
Niestety jeśli chodzi o koszty to możemy się porównywać tylko z trzecim światem i byłymi republikami ZSRR, gdzie może (!) ukradli by więcej.

kot 28.10.2011 00:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ooona (Post 1182611)
Faktycznie, to co teraz wyprawia ZIKIT w dużej mierze bierze się z całkowitej bierności klubu w przeciągu całego okresu realizacji stadionu. Bierność jak tu ktoś wcześniej napisał przejawiała się i dalej przejawia na innych płaszczyznach działalności klubu, patrz chociażby ostatnią medialną anty-wiślacką kampanię. Coś mi się wydaję, że mogą być problemy z meczami na R22 w listopadzie. Nasz zarząd nie działa chyba ani szybko, ani w pełni profesjonalnie. Przykłady na to by się znalazły. Swoją drogą myślę, że nic niepłacenie do tej pory za wykorzystywany stadion (poza opłatą za energię elektryczną) chyba także nie jest całkiem na miejscu. Nie mówię tu o całej tzw. "należnej" kwocie, ale o jakimś ekwiwalencie za korzystanie z obiektu. Chyba w sądzie byśmy z miastem przegrali. A jak sobie można wyobrazić grę jako gospodarz? Hutnik i Sosnowiec licencji raczej nie posiadają. Będziemy grać we Wrocku za sporą kasę? Czysta głupota, o tym miasto doskonale wie i będzie się starało swoją dominującą tu pozycję wykorzystać.


A ja myślę, że powinnaś ( eś ) mieć zdanie o swoich powinnościach finansowych, a nie tobie nieznanych, o których nie masz zielonego pojęcia. Póltora roku opóźnienia w oddaniu klubowi, i tak nadal niedokończonego stadionu, to bardzo wymierne straty dla klubu, nie z jego winy. Myślę, że jak się dowiesz jakie to straty, to przestaniesz być adwokatem diabła. Twoje pesymistyczne wizje mogą się jednak spełnić ku Twojej, chwilowej radości, gdyż już dawno uczulałem na pasiaste próby zniechęcenia do Wisły Cupiała, a właśnie pasiasty duet urzędniczy wraz ze swoim dworem, czynią kolejny krok przeciwko Wiśle, po maksymalnym spieprzeniu jej stadionu i niewiarygodnym wręcz zawyżeniu jego ceny, oraz niesamowitym opóźnieniu jego ukończenia, z obwinieniem i chęcią obciążenia za te fakty Wisły, a nie zikitu i wykonawcy. Tak więc, póki co ciesz się z dobrze wykonywanych sabotaży, przez Twoich ziomali najprawdopodobniej. Tylko powiem Ci tyle, że będziecie cieszyć się do czasu, aż Kraków i niezależny arbitraż, rozliczy Was za tą wymierną antyWiślackość, choćby z uwagi na nieuchronność kary, za wszelaką Waszą korupcję, a Wisła wraz z Cupiałem urzędniczo Was przetrwa w Krakowie i piłkarsko w Ekstraklasie, być może z konieczności, grając czasowo poza Krakowem.

PiotrG 28.10.2011 06:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez medyk (Post 1182576)
Nie ma też co zrzucać wszystko na miasto, Wisła jest tak samo winna aktualnej sytuacji! Całkowita bierność w czasie trwania budowy czy słyszeliście kiedyś żeby klub zabierał głos? Coś krytykował coś proponował? Z klubu do tej inwestycji powinno być oddelegowane przynajmniej 2 osoby które by patrzyły wszystkim na ręce jak jest prowadzona budowa, czy nie ma fuszerki, przekrętów. Tyle lat nie zabierali głosu i pozwolil robić zikitowi co im się podoba to teraz niech nie jęczą. I uważam że w tej kwestii klub dał dupy na całej lini.

Klub po oddaniu działki pod inwestycję nie miał żadnego wpływu na budowę. Od 2004r mogliśmy w zasadzie tylko zgłaszać uwagi i prosić, aby coś poprawiono. Żadnej mocy prawnej przy tej budowie Wisła nie miała od samej jej początku.
A co do tańszych stadionów o naszej pojemności (wiem, niektóre mają miejsca stojące, ale zmiany zwiększające pojemność do 30tys miejsc siedzących byłyby kosmetyczne):
http://stadiony.net/stadiony/ger/coface_arena
http://stadiony.net/stadiony/ger/rhein_neckar_arena
http://stadiony.net/stadiony/kaz/astana_arena
wybudowane w ostatnich latach.

Matejas_ 28.10.2011 08:53

Nie wiem czy akurat budowa to dobry temat, ale jakieś wydarzenie związane z naszym obiektem

Cytat:

Kliczko vs Polak - w 2012 roku, na stadionie Wisły... ???

Ukraiński gigant być może znów zawita do naszego kraju, aby obronić mistrzowski pas. Czyżby Adamek szykował się do rewanżu? Nie, bo teraz czas na...
Polscy kibice nie mają miłych wspomnień z wizyty Witalija Kliczki w Polsce. "Doktor Żelazna Pięść" dotkliwie pobił Tomasza Adamka i jego pas federacji WBC ani przez moment nie był zagrożony (choć "Góral" stara się nam wmówić, że tak wcale nie było).
"Góral" na razie nie myśli o pojedynku z Kliczkami (coś tam mówi o okresie dwóch lat), a Artur Szpilka jest dopiero na początku swojej kariery. Przerwać dominację Ukraińców chce jednak inny Polak - Mariusz Wach. Mało tego! Chce tego dokonać już w 2012 roku!
Jeżeli wszystko pójdzie według planu, prawdopodobnie jesienią 2012 zobaczymy Mariusza w Polsce w starciu z którymś z braci Kliczków - zapowiada na łamach "Gazety Krakowskiej" Mariusz Kołodziej, szef firmy "USA Global Boxing" promującej tego pięściarza.
Co ciekawe, cała gala podobna byłaby do tej wrześniowej z udziałem Adamka. Wach wraz z Kliczką walczyliby na stadionie, ale tym razem nie we Wrocławiu, a... w Krakowie. Dokładnie chodzi o obiekt Wisły Kraków. Na obecną chwilę największe szanse są na pojedynek z Witalijem.
Zapowiada się bardzo ciekawie, ale polski pięściarz musi - 5 listopada - poradzić sobie z Oliverem McCallem. A potem pewnie pobić jeszcze kilku rywali. Kołodziej nie ma jednak wątpliwości, że mamy do czynienia z wielkim talentem. Mimo to Wach mógłby być dziś jeszcze lepszy, ale...
Teraz jest starszy, dojrzalszy. Pięć lat temu można było zrobić z jego kondycją, techniką jeszcze dużo, dużo więcej. Próbujemy zrobić to teraz bardzo szybko. Pewnych rzeczy jednak nie przeskoczymy. Mariusz jest obecnie jedynym zawodnikiem, który Kliczkom może spojrzeć prosto w oczy za sprawą wzrostu, 202 cm.

PiotrG 28.10.2011 09:24

A rok temu mieliśmy koncert Prince'a na otwarcie stadionu.

domin_czyzyny 28.10.2011 09:39

PiotrzeG. Ty jesteś specjalistą w kwestii budowy stadionu, mam pytanie.
Jaki byłby szacunkowy koszt porządnej elewacji stadionu ? chodzi mi o rząd wielkości - kilka mln zł czy kilkanaście mln zł ?

dynek.pl 28.10.2011 09:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 1182710)
A rok temu mieliśmy koncert Prince'a na otwarcie stadionu.

no i byl Prince przeceiz tyle, ze na Babich Dolach w ... Gdyni :)

pan Dudi 28.10.2011 09:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 1182667)
Klub po oddaniu działki pod inwestycję nie miał żadnego wpływu na budowę. Od 2004r mogliśmy w zasadzie tylko zgłaszać uwagi i prosić, aby coś poprawiono. Żadnej mocy prawnej przy tej budowie Wisła nie miała od samej jej początku.
A co do tańszych stadionów o naszej pojemności (wiem, niektóre mają miejsca stojące, ale zmiany zwiększające pojemność do 30tys miejsc siedzących byłyby kosmetyczne):
http://stadiony.net/stadiony/ger/coface_arena
http://stadiony.net/stadiony/ger/rhein_neckar_arena
http://stadiony.net/stadiony/kaz/astana_arena
wybudowane w ostatnich latach.

Jakim cudem w takim razie Cracovia mogła decydować nawet o doborze podwykonawców na swoim stadionie? Dlaczego SKWK mogło wpłynąć na układ krzesełek na naszym? Czy stadion żydowski był budowany na innych zasadach? Nie chodzi mi nawet o wygląd naszego obiektu (chociaż i tutaj, uważam, że gdyby ktoś łaskawie ruszył dupsko, albo przynajmniej posłuchał kogoś, kto się zna, to dałoby się uniknąć wielu problemów), ale o wykończenie i błędy jak np. jeden telebim zasłaniający drugi dla osób zajmujących najdroższe miejsca na stadionie (nie licząc skyboxów) i inne, o których wszyscy wiemy. Jakimś cudem, przy czynnym udziale Filipiaka, żydostwo zbudowało swój stadion w rok, czy półtora, bez ciągłego podnoszenia kosztów, po prostu od A do Z. U nas by się nie dało? To miasto nie działa na zasadzie "Tak mówią przepisy, nic nie możemy zrobić", tylko na zasadzie "Panie Zbyszku, mam tu flaszkę dla pana i przy okazji, nie dałoby się...".

Edit: Z resztą sam napisałeś, że mogli zgłaszać poprawki i "prosić o poprawienie". Nie zrobili nic, a błędy były przecież zawarte już w projekcie. O, przepraszam, zapomniałem, że wpłynęli na ilość kas i kołowrotków. Szkoda, że na inne rzeczy już im brakło inicjatywy. Z resztą, nie wiem, czy to też nie była bardziej zasługa kibiców, czy Olszówki, niż pracowników Wisły SA.

sayek89 28.10.2011 09:54

Nasz stadion jest nie chlubnym przykładem jak w Polsce można za ponad 500 mln zbudować stadion wart 10 razy mniej.

Erich Zann 28.10.2011 10:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan Dudi (Post 1182722)
Jakim cudem w takim razie Cracovia mogła decydować nawet o doborze podwykonawców na swoim stadionie? ... Jakimś cudem, przy czynnym udziale Filipiaka, żydostwo zbudowało swój stadion w rok, czy półtora, bez ciągłego podnoszenia kosztów, po prostu od A do Z. U nas by się nie dało? To miasto nie działa na zasadzie "Tak mówią przepisy, nic nie możemy zrobić", tylko na zasadzie "Panie Zbyszku, mam tu flaszkę dla pana i przy okazji, nie dałoby się...".

Edit: ...Z resztą, nie wiem, czy to też nie była bardziej zasługa kibiców, czy Olszówki, niż pracowników Wisły SA.

MKS Cracovia SSA była inwestorem zastępczym, dlatego wpływ na budowę stadionu mieli totalny.
W naszym przypadku inwestorem była miejska jednostka zarządzająca na co dzień dziurą w drodze, zajęciem pasa drogowego itd. Szefową tego bordelu jest baba, która na wieść o przegranym dla mista Euro 2012... popłakała się..., a jej poprzednik siedział w areszcie, ma procesy o korupcję (w tym fikcyjne przetargi z lat budowy naszego stadionu), molestowanie i mobbing.

A'propos Olszówki: widać różnicę bez swojego człowieka w Radzie Miasta? Chciałbym żeby to wreszcie wpłynęło na mobilizację i informację (choćby kto jest kim pośród kandydatów) przed następnymi wyborami samorządowymi.

pan Dudi 28.10.2011 10:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Erich Zann (Post 1182743)
MKS Cracovia SSA była inwestorem zastępczym, dlatego wpływ na budowę stadionu mieli totalny.
W naszym przypadku inwestorem była miejska jednostka zarządzająca na co dzień dziurą w drodze, zajęciem pasa drogowego itd. Szefową tego bordelu jest baba, która na wieść o przegranym dla mista Euro 2012... popłakała się..., a jej poprzednik siedział w areszcie, ma procesy o korupcję (w tym fikcyjne przetargi z lat budowy naszego stadionu), molestowanie i mobbing.

A'propos Olszówki: widać różnicę bez swojego człowieka w Radzie Miasta? Chciałbym żeby to wreszcie wpłynęło na mobilizację i informację (choćby kto jest kim pośród kandydatów) przed następnymi wyborami samorządowymi.

Ale jednak jakiś tam wpływ mieliśmy. Dlaczego tak mały? Skoro dało się zmienić tę wspomnianą ilość kas, kołowrotków i układ foteli, to może dałoby się pójść dalej i np. zamontować telebimy w narożnikach, żeby każdy je widział? Wiadomo, że nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, bo czasu nie da się cofnąć, niemniej, uważam, że za swoją indolencję powinni odpowiedzieć nie tylko urzędnicy miejscy, ale i pracownicy Wisły.

Co do Olszówki i informacji przedwyborczej, to jak najbardziej popieram.

FraMat 28.10.2011 11:12

do tych co narzekają, że Wisla miała niewielki wpływ na budowę stadionu, że była bierna w czasie budowy...
Wyobraźcie sobie, ze jutro sprawą budowy zajmie sie prokuratura i odkryje (co na pewno nie będzie trudne) wiele przekrętów i to, że wiele osób zarobiło przy tej budowie nielegalnie mase pieniędzy kosztem budżetu (jednym słowem: ukradło).
I okaze się, że jedynym podmiotem zainteresowanym stadionem, a który niczego nie ukradł była właśnie Wisła, bo mądrze unikała jakiegokolwiek mieszana się do budowy.

ps.
nie jestem prawnikiem. Czy ktoś wie, jak sprawa stadionu można zainteresować prokuraturę? Czy trzeba czekac aż ona sama się sprawa zainteresuje?

Gwiaździsty 28.10.2011 11:22

Prokuratura ma prawo wsząć śledztwo nawet wtedy kiedy jej się samej zachce. Nie musi czekać na pozwolenie lub kopnięcie w tyłek. Skoro tego nie zrobiła do tej pory wiedząc nawet to o czym sie mówi chocby z publikacji prasowych i licznych głosów (tzw. powzięcie wiadomości) tzn. , że ma to głęboko w d....e lub czeka na zakończenie budowy. Możliwe też, że czeka na zielone światło od polityków. Narazie jak widać świeci na czerwono :).

Matejas_ 28.10.2011 11:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1182759)
ps.
nie jestem prawnikiem. Czy ktoś wie, jak sprawa stadionu można zainteresować prokuraturę? Czy trzeba czekac aż ona sama się sprawa zainteresuje?

Wystarczy popatrzeć na przetargi na wschodnią i zachodnią trybunę. Po wybudowaniu północnej i południowej krakowskie konsorcjum firm budowlanych chciało za wszelką cenę przycisnąć Majchra za wszelkie przekręty odnośnie przetargów. Jacek .......ił trzy po trzy o tym jak inwestycje wpłyną na krakowską gospodarkę... a wpływ mają znikomy, bo wszelkie wielkie inwestycje w mieście robią firmy warszawskie! Niech mi ktoś powie dlaczego pierwszy przetarg na wschodnią nie wypalił skoro kilka krakowskich firm budowlanych wspólnymi siłami chciało postawić tę trybunę za sumę zbliżoną najbardziej do tej jaką miasto miało do rozdysponowania? Dlaczego ponowny konkurs ponownie wyłonił Polimex-Mostostal jako zwycięzcę i sąd nagle taki spadek ceny? Nikt mi nie wmówi, że za drugim razem ktoś z góry P-M nie wiedział jaką ofertę przedstawiło krakowskie konsorcjum! Jacek swoim słodkim pierdzeniem zapewniał, że wszelkie roboty wykończeniowe dostanie owe konsorcjum... i owszem dostali ale na Kałuży! Krakowskie firmy mogły zarobić miliony, a tak ostał im się ogryzek na kilkaset tysięcy złotych!

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 1182765)
Prokuratura ma prawo wsząć śledztwo nawet wtedy kiedy jej się samej zachce. Nie musi czekać na pozwolenie lub kopnięcie w tyłek. Skoro tego nie zrobiła do tej pory wiedząc nawet to o czym sie mówi chocby z publikacji prasowych i licznych głosów (tzw. powzięcie wiadomości) tzn. , że ma to głęboko w d....e lub czeka na zakończenie budowy. Możliwe też, że czeka na zielone światło od polityków. Narazie jak widać świeci na czerwono :).

Może świecić na czerwono z różnych względów... choćby z takich z jakich Jacek M. został oczyszczony ze wszystkich stawianych mu zarzutów. On ma ludzi od tego żeby za niego pierdzieli :)

Galonek 28.10.2011 12:00

Ewentualne śledztwo, jeżeli się rozpocznie, w swojej pierwszej fazie toczyć się będzie in rem, czyli "w sprawie", a nie "przeciwko" komukolwiek. Przeciwko osobie toczyć się będzie dopiero po przedstawieniu zarzutów. Myślę, że za NIEGOSPODARNOŚĆ przy budowie stadionu odpowiedzialnych jest więcej osób aniżeli sam Jacek "Kłamczuszek" Majchrowski.

Feniks1983 28.10.2011 12:39

Mi się wydaje, że na postępowanie z urzędu póki co nie ma szansy, ale jakby ktoś złożył wniosek (chociażby zbiorowy np. kibiców) to wtedy już musieliby się tym zająć. Pytanie tylko, czy odpowiednie szare eminencje Majchrowskiego nie ukręciłyby sprawie szybko łba tak aby mu nie zaszkodzić.

Manhunt 28.10.2011 12:45

http://stadiony.net/stadiony/ita/juventus_stadium w przybliżeniu kosztował 500 mln złotych

silver03 28.10.2011 12:50

Każdy wie, że przy budowie tego stadionu były przekręty i dlatego jest on obecnie "taki". Wszyscy wiedzą, wszyscy siedzą cicho.

PiotrG 28.10.2011 12:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan Dudi (Post 1182746)
Ale jednak jakiś tam wpływ mieliśmy. Dlaczego tak mały? Skoro dało się zmienić tę wspomnianą ilość kas, kołowrotków i układ foteli, to może dałoby się pójść dalej i np. zamontować telebimy w narożnikach, żeby każdy je widział? Wiadomo, że nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, bo czasu nie da się cofnąć, niemniej, uważam, że za swoją indolencję powinni odpowiedzieć nie tylko urzędnicy miejscy, ale i pracownicy Wisły.

Co do Olszówki i informacji przedwyborczej, to jak najbardziej popieram.

Ale jaka zmiana ilości kas? Wisła sama sobie te kasy wybudowała. Miasto nie dołożyło grosza do strefy kibica.
Ilość kołowrotów zmieniono po tym, jak się okazało, że nie da się stadionu sprawnie wypełnić - po meczu reprezentacji. Zmiana układu krzesełek to żaden koszt, wywalczyli to kibice.

Cracovia sama decydowała co chce mieć na stadionie, bo to klub miejski - 51% akcji ma Kraków i mogła zostać inwestorem zastępczym. W wypadku Wisły takiej możliwości nie było. Wisła musiałaby być współinwestorem, aby mieć wpływ na budowę - krótko mówiąc trzeba było przynajmniej dostarczyć gotowy projekt stadionu miastu, a te musiałoby go wykonać takim jaki jest - tak zrobiła Legia. Wtedy mielibyśmy więcej do powiedzenia. Wisła była bierna, bo mogła tylko kierować prośby, które były kierowane i są kierowane - gdyby Wisła była całkowicie bierna, to podpisałaby już nową umowę na wynajem obiektu, a tego nie robi i ma rację.
Z jednej strony można było zapobiec temu burdelowi, z drugiej jesteśmy czyści w razie, gdyby się CBA wwaliło na stadion i odkryło przekręty, a tymi cuchnie z daleka. Wisła nic wspólnego z tą budową nie ma, za wszystko odpowiada miasto.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez domin_czyzyny (Post 1182717)
PiotrzeG. Ty jesteś specjalistą w kwestii budowy stadionu, mam pytanie.
Jaki byłby szacunkowy koszt porządnej elewacji stadionu ? chodzi mi o rząd wielkości - kilka mln zł czy kilkanaście mln zł ?

Zależy jaką elewację. Zwykły tynk z farbą to góra kilka mln, jednak cudów by to nie przyniosło. Żeby ten stadion wyglądał porządnie, to trzeba w zasadzie elewację czymś pokryć i wstawić detal, a to może kosztować i 20mln. Najlepiej to wykupić prawa autorskie (jakieś 5mln, jak i w Poznaniu), po czym ogłosić konkurs architektoniczny na modernizację elewacji, a następnie wybrać najlepszą pracę i ogłosić przetarg na jej wykonanie.
Elewacja to jednak nie jest najpilniejsza rzecz - poprawić platformę dla kamery, zrobić kioski gastronomiczne, zrobić główną kuchnię stadionu, zrobić zaplecze restauracyjno-klubowe dla VIPów, zamontować nagłośnienie na południowej, zrobić muzeum i sklep kibica - to są na razie najważniejsze rzeczy. Elewacja to daleki temat w chwili obecnej.

śledziu 28.10.2011 13:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 1182802)
Elewacja to jednak nie jest najpilniejsza rzecz - poprawić platformę dla kamery, zrobić kioski gastronomiczne, zrobić główną kuchnię stadionu, zrobić zaplecze restauracyjno-klubowe dla VIPów, zamontować nagłośnienie na południowej, zrobić muzeum i sklep kibica - to są na razie najważniejsze rzeczy. Elewacja to daleki temat w chwili obecnej.

I chyba najważniejsze, czyli baza treningowa.

PiotrG 28.10.2011 13:36

Baza treningowa jest niezależna od stadionu, bo możemy zbudować ją na własnych terenach.

CH. 28.10.2011 18:23

Cytat:

Oświadczenie Wisły Kraków

Przedstawiamy oświadczenie Wisły Kraków SA w sprawie stadionu.

Wisła Kraków SA z niedowierzaniem przyjęła informacje i wypowiedzi urzędników Miasta Krakowa w sprawie przejęcia przez Wisłę Kraków SA stadionu imienia Henryka Reymana.

Stanowisko przedstawicieli Urzędu Miasta, że Wisła Kraków nie będzie rozgrywać meczów na stadionie jest dla Klubu krzywdzące, gdyż od początku prowadzonych rozmów Spółka zakładała przejęcie stadionu od Miasta. Stadion przy ulicy Reymonta był, jest i będzie wiślackim domem dla piłkarzy, pracowników, a przede wszystkim dla tysięcy kibiców Białej Gwiazdy. Nikt nie może tego zmienić.

Oczywiście, bardzo doceniamy, zarówno Klub, jak i kibice Wisły Kraków, wybudowanie stadionu przez Miasto Kraków. Już teraz widać, że warto było, aczkolwiek jeszcze trochę brakuje. Czekamy na całkowite wykończenie obiektu od ponad roku, aby w pełni zaprezentować jego możliwości naszym sympatykom.

Jeżeli jednak dyskusja zostaje przeniesiona przez Gminę Kraków na forum publiczne, to powinna ona zapoznać opinię publiczną z całością wątków przejęcia stadionu, a nie jedynie ich częścią , która jest dla jednej ze stron wygodna, lecz zniekształca obraz całości prowadzonych negocjacji.

Wisła Kraków w sierpniu br. powołała 3-osobowy zespół do reprezentowania klubu ws. przejęcia stadionu, o czym poinformowała ZIKiT w dniu 29 sierpnia 2011 r. Po pierwszym spotkaniu w ZIKIT w dniu 17 października 2011 r. Klub był przekonany, że porozumienie w sprawie przejęcia stadionu jest na właściwej drodze, gdyż na spotkaniu tym strony znaczenie zbliżyły swoje stanowiska. Właśnie dlatego podjęte po tym spotkaniu przez władze Miasta działania medialne wobec Klubu są co najmniej kontrowersyjne, ponieważ nie mieszczą się w obowiązujących kanonach prowadzenia rozmów.

Nie można oczekiwać od Klubu przejęcia stadionu bez kompletnej dokumentacji technicznej, bez w pełni sprawnych, bezpiecznych urządzeń i bez prawidłowo funkcjonujących systemów. W szczególności zaś należy wziąć pod uwagę, że tak duży obiekt, wymagający olbrzymich nakładów na jego utrzymanie, powinien być przez Wisłę bardzo dokładnie audytowany. Nie jest to nic nietypowego.

Awaria oświetlenia podczas ostatniego meczu w Lidze Europejskiej tylko potwierdza nasze obawy i spostrzeżenia. Gdyby nie właściwa reakcja pracowników Klubu, mecz prawdopodobnie zostałby przełożony na następny dzień, a koszty przeniesienia meczu, pobytu drużyny gości oraz działaczy UEFA zostałyby pokryte przez Klub.

Wisła Kraków od ponad roku we własnym zakresie inwestuje olbrzymie kwoty, aby dostosowywać ten stadion do wymogów PZPN czy UEFA. Klub działa w warunkach ekstremalnych, bo stadion był i jest oddawany etapami. W tym kontekście organizacja meczów UEFA i Ekstraklasy jest nie lada sztuką.

Klub z pełną świadomością oświadcza, że nie znajdują odzwierciedlenia w rzeczywistości twierdzenia, iż Wisła Kraków nie ponosi aktualnie kosztów utrzymania stadionu. Terminowo rozliczane są wszystkie dotychczas wystawione przez Miasto faktury za dzierżawę, ponosimy także koszty mediów oraz bardzo wysokie opłaty gwarancyjne urządzeń zainstalowanych na terenie stadionu.

Wisła Kraków stoi na stanowisku, iż nadal obowiązuje umowa dzierżawy zawarta pomiędzy Spółką a Gminą Miejską Kraków w roku 2007. Do dnia dzisiejszego Spółka nie otrzymała wypowiedzenia powyższej umowy, dlatego wiąże ona obydwie strony, tak więc Gmina nie może arbitralnie usunąć Wisły Kraków ze stadionu bez zachowania procedur przewidzianych umową dzierżawy.

Wisła Kraków ma nadzieję, że oświadczenie to jest ostatnim akordem publicznej dyskusji pomiędzy stronami i prosi Gminę do wznowienia bezpośrednich rozmów oraz zaniechania dalszej praktyki rozmawiania z Klubem za pośrednictwem mediów.

WISŁA KRAKÓW SA
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual..._krakow_10906/

medyk 28.10.2011 18:27

wreszcie ktoś pokazał że ma jaja

piotrek06 28.10.2011 18:37

Teraz ciekawy jestem co napisze GóWno bo znając ich obiektywizm w sprawach związanych z Wisłą...

whistar 28.10.2011 19:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piotrek06 (Post 1182946)
Teraz ciekawy jestem co napisze GóWno bo znając ich obiektywizm w sprawach związanych z Wisłą...

Jak to co zrobi NIE zamieści tego oświadczenia

domin_czyzyny 28.10.2011 19:29

czekalem na to oswiadczenie. Pokazali tez klase, nie wywlekli wszystkieho jak te ch.je z urzedu miasta i zikitu.

Grzadq 28.10.2011 20:27

Cytat:

czekalem na to oswiadczenie. Pokazali tez klase, nie wywlekli wszystkieho jak te ch.je z urzedu miasta i zikitu.
Ale jednocześnie pare kamyczków do ogródka rzucili, odnośnie wykończenia, awarii oświetlenia i innych. Brawo za to oświadczenie.

Proud 28.10.2011 20:35

Brawo dla Klubu!

Tak trzymać.

Z klasą wypunktowali ekype Jacusia.

saklak1906 28.10.2011 21:20

Buce w Gminie juz nie wiedza jak by tu d...li Wisle to wyciagaja jakie s zdupy wziete argumety.
Sa na przegranej pozycji,dobrze wiedza to gryza po kostkach jak kundel byle cos ugrac.

Wisla moze miasto musi

zulu2001 28.10.2011 23:23

apropo tego oswiadczenia.... to troche sie obawiam... bo ten czerwony bolszewik i jego ekipa to strasznie zawistni ludzie i napewno za samo to oswiadczenie bedzie chcial sie odgryzc..... dla niego wizja tego ze stadion bedzie pusty krotko mowiac wchodzi w rachube... nienawidze szczerze tego kolesia.... ale za samo oświadczenie to gratulacje i 100% poparcia nie dajmy się traktować półgłówkom jak półgłówki.....

gigant 28.10.2011 23:55

Zawsze Wisła może podawać ostateczne terminy wyrównania zaległosci. Co słowo "termin" znaczy dla czerwonego komunisty Jacka i jego nieudacznej przydupaski Niedziałkowskiej, wszyscy doskonale wiemy i tak moze się Wisła przechuśtać kilka lat. Zadnych kar jak wiadomo po tempie i realizacji budowy stadionu, miasto nie egzekwuje.

PiotrG 29.10.2011 08:56

Miasto dobrze wie, że to nie Wisła, a ono jest pod ścianą i takimi wywiadzikami chce zmienić ten fakt.
Przetargu na operatora nie ogłosi (a tak powinno zrobić), bo dobrze wie, że zgłosi się tylko Wisła i jeśli zaproponuje warunki słabsze, aniżeli podczas negocjacji z wolnej ręki, to miasto jeszcze straci. Dobrze też wie, że stadion jest spieprzony i że Wisła nie da za niego 5,5mln PLN rocznie tylko za część sportową. 5,5mln za całość i to też odliczać z tego nakłady na podstawowe wyposażenie i poprawki obiektu. Przez najbliższe 3-4 lata ponosilibyśmy tylko koszty inwestycji i utrzymania.
Ten stadion albo weźmie Wisła i miasto pójdzie na ustępstwa, albo nie weźmie go nikt i zamieszkają na nim gołębie. Robi się nerwowo, bo Kraków bliski jest bankructwa, a Majchrowski będzie szukał winy wszędzie, tylko nie u siebie i swoich urzędach.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:55.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl