Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Mam pytanie.... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=349)

pablo92TSW 28.12.2010 21:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mic (Post 1028776)
Jak wyglada obecnie zakopianka (chodzi o remonty itp) ?

Odcinek Myślenice-Tenczyn ->> za Myślenicami jadąc od strony Krakowa zwężenie po jednej stronie, robią chyba zjazd. Oprócz tego odcinka reszta bez remontów.

nbp 28.12.2010 22:00

mam laptopa Toshiby i zniknął mi nagle WSKAŹNIK POZIOMU BATERII. oczywiście wszedłem z ustawienia paska zadań i zaznaczyłem opcję by ten wskaźnik był cały czas widoczny. NIC TO NIE DAŁO ! dalej się nie pokazuje.

Przy okazji gdy zniknął mi wskaźnik poziomu baterii, zniknęła mi również ikonka tego czarnego głośniczka z tego paska....


analogicznie jak w przypadku ' bateryjki ' dałem na opcję, by cały czas mi się wyświetlał na pasku zadań ten głośnik.


Nic to nie daje....



Mam Windowsa XP . Pomóżce proszę



PILNE !

fialo 28.12.2010 22:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mic (Post 1029122)
Warto dawac narty do serwisu w Decathlonie ? Robia na miejscu ?

A chcesz się pozbyć krawędzi :>? Tak "ostrzą". Odbiór po dwóch dniach nieraz.

Zdecydowanie odradzam, po ostrzeniu w DC musiałem wywalić narty, bo się do niczego nie nadawały.


Najlepiej oddać jakiemuś góralowi przed stokiem - od ręki i na pewno lepszy fachowiec niż student z DC.

adam_09 28.12.2010 22:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tiramisu (Post 1029124)
Jako bankowiec się wypowiem: droga sprawa zazwyczaj - wysoki procent, popyt ogromny :-).

Cytat:

Pierwotnie napisane przez snyrting (Post 1029126)
Jak już kolega wspomniał, chwilówki to bardzo droga zabawa.

Jeżeli chcesz pożyczyć mniejsza kwotę lepiej, taniej Ci wyjdzie poprosić znajomego czy kogoś z rodziny.

Uprzedzając pytania... nie, nie chcę pożyczyć :)
To, że bardzo droga zabawa to zdążyłem się już zapoznać. Bardziej mnie interesuje kwestia popytu na takie usługi. Niestety u mnie w rodzinie ani wśród znajomych brak doświadczeń z tego typu biznesem wobec czego pytanie skierowałem do Was.
W necie też nie za wiele artykułów na temat pojemności tego rynku i ilości przeprowadzonych takich transakcji.

mic 28.12.2010 22:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fialo (Post 1029131)
A chcesz się pozbyć krawędzi :>? Tak "ostrzą". Odbiór po dwóch dniach nieraz.

Zdecydowanie odradzam, po ostrzeniu w DC musiałem wywalić narty, bo się do niczego nie nadawały.


Najlepiej oddać jakiemuś góralowi przed stokiem - od ręki i na pewno lepszy fachowiec niż student z DC.

Chodzi mi wypelnienie, ostrzenie i smarowanie

Manson33 28.12.2010 22:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mic (Post 1029135)
Chodzi mi wypelnienie, ostrzenie i smarowanie

Sprawdź tam :

http://www.gatar-ski-serwis.pl/

Rowery robią dobrze, więc jest nadzieja, że i z nartami sobie radzą.

Tiramisu 28.12.2010 22:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez adam_09 (Post 1029133)
W necie też nie za wiele artykułów na temat pojemności tego rynku i ilości przeprowadzonych takich transakcji.

Chcesz pożyczAć? :P
Nie mam do czynienia na co dzień ze sprzedażą, ale gołym okiem widać, że popyt na to jest spory. Najczęściej drobne kwoty - 1000zł/2000zł, tak do 5000, ale większe też. Nie wiem ile wniosków wynika z potrzeby, a ile jest wciśniętych, bo plan sprzedażowy trzeba zrobić, ale biorą biorą.
Jak nie zapomnę zapytam jutro o jakies dane statystyczne, powiedzmy miesięczne na oddział, to Ci wyślę.

fialo 28.12.2010 22:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mic (Post 1029135)
Chodzi mi wypelnienie, ostrzenie i smarowanie

Z większych sklepów tylko Inter Sport mają tam dobre maszyny i w miarę ogarniętych kolesi w obsłudze - ale powtarzam jak masz możliwość - oddaj góralowi pod stokiem, goście w tym siedzą z ojca na syna, nigdy się nie zawiodłem na takim przygotowaniu nart.

Wypełnienia Ci raczej nikt od ręki nie zrobi - tak z dzień trzeba poczekać.

regis 28.12.2010 22:42

Cytat:

A i jeszcze cos : Koledzy grali na paradisepoker i zbierali jakies punkty, cos tam cos tam i przyszla nam taka paczka od paradise wlasnie zetony+karty etc za darmo. Cos tam ugrali jakas ilosc punktow dokladnie nie wiem ocb, bo nie gram na tej platformie.
Jak grali w kilka osób, to pewnie chodziło o fanipokera.pl - dawali żetony jeśli 6 osób ugrało 1 FPP na Paradise. Sam też od nich mam żetony. Ale teraz strona się wywaliła i wyj**ła sporo ludzi - pokasowali punkty, nie wysyłają nagród i w związku z tym olałem ich i cały sportingbet.
Teraz jest promocja na paradise, że po ugraniu chyba 200 FPP można dostać walizeczkę z żetonami, szczegóły na ich stronie.

iiYama 28.12.2010 23:01

Co do firm przewozowych.

Korzystałem z trzech, TNT, Pocztexu i UPS.

O TNT niewiele mogę powiedzieć, raczej wszystko w terminie było.

Pocztex. Ich największą zaletą jest że możesz nadać przesyłkę w sobotę, m.in. na poczcie głównej. I z tego w sytuacjach awaryjnych korzystam. Minus dla mnie to solidność. M.in. puściłem kiedyś paczkę do Warszawy, adres i kod pięknie napisany. Po weekendzie lokalizuję zgubę i okazuje się że dojechała do Wrocławia :/. 2 dni w plecy.

UPS - od 2-3 lat. Ok. Czasem zdarzy się sytuacja że podrzucą mi coś dzień później vide ostatnio przed świętami ale to normalne że jak czasem mają młyn ciężko im się wyrobić. Z drugiej strony gdy coś szybko potrzebowałem elegancko się z kurierem umawiam na trasie i z wozu do wozu odbieram czy nadaję przesyłkę. Na bazie też ok. Kilka razy elegancko mi poszli na rękę mimo że podwiozłem przesyłkę już po deadline.

nero 28.12.2010 23:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafil (Post 1029063)
który kurier jest najlepszy? UPS, DHL czy coś innego?

Wielu z odpowiadających Tobie będzie miał swoje opinie najczęściej wyrobione przez odbiór jednej przesyłki rocznie.
Jedno jest wiadome, żadna firma kurierska nie będzie miała w 100% pozytywnych opinii z wielu względów. Między innymi przez braki kadrowe, częstą rotację załogi, obsługiwanie przesyłek na wielką skalę.
Miałem do czynienia z wieloma firmami, wysyłam oraz odbieram parę przesyłek dziennie. Przesyłki szły w różne rejony Polski najmniejsze kłopoty z doręczeniem ma DHL.

Podam taki przykład. List zawsze wysyłany pod ten sam adres, wiocha z 2000 mieszkańcami. UPS zawsze w dzień w dzień nawalał z doręczeniem, DHL był pod tym adresem na ogół koło 10-tej rano. Nie można jednak oceniać firm tylko przez ten jeden przykład. Dlaczego tak się dzieje? Wszystko zależy od rejonów podzielonych w firmie. UPS zapewne tak ma podzielony rejon, że jest mu strasznie nie po drodze, musi daleko jechać na tą wiochę, ma tak dużo przesyłek w mieście oddalonym np o 5 km od tej wiochy że nie wyrabia tam podjechać. Natomiast DHL najprawdopodobniej zaczyna od tej wiochy i jedzie dalej z przesyłkami.

Z mojej ponad rocznej obserwacji wynika, że jednak DHL najmniej nawala. W razie pytań wal śmiało.
Pozdrawiam

tsw maniek 29.12.2010 00:24

Witam
Robimy Sylwestrowy bal przebierańców i potrzebuje sie przebrac za ksiedza orientuje sie ktoś gdzie moge kupić sutanne?? Jakis sklep w Krk lub okolicy z kostiumami na karnawał??Internetowe sklepy odpadaja bo mało czasu>Z góry dziei za odpowiedz



Dzieki za odpowiedz.Byłem w wypożyczalni.

Jot 29.12.2010 11:36

maniek, taka wypożyczalnia z różnego rodzaju kostiumami była, albo i jest nadal gdzieś w rejonie Miasteczka Studenckiego. Kiedyś w Yakuzie mieli ulotki tej wypożyczalni, sam ją miałem ale wywaliłem do śmieci. Idź się w Yakuzie zapytaj :-)

ceniu 29.12.2010 11:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tsw maniek (Post 1029164)
Witam
Robimy Sylwestrowy bal przebierańców i potrzebuje sie przebrac za ksiedza orientuje sie ktoś gdzie moge kupić sutanne?? Jakis sklep w Krk lub okolicy z kostiumami na karnawał??Internetowe sklepy odpadaja bo mało czasu>Z góry dziei za odpowiedz


Najprostsze wyjscie to podejdz do ksiedza i pożycz jakąś starą. Ewentualnie zadzwoń do jakiegoś teatru oni czasami mają i udostępniają za drobną opłatą. kupować chyba nie ma sensu bo oryginalna dosc droga. A jeżeli już to możesz popytać w śmieszku itp.

pysio 29.12.2010 12:20

dwa pytania:

1. Kiedy zostanie zaktualizowana strona wislakrakow.com? (uzupełnione nieuzupełnione działy, stan taki trwa już ponad 7 lat! Kpiny!)

2. Więcej reklam na stronie głównej nie da się umieścić? Bo aktualna liczba jest zupełnie za mała, widok banerów reklamowych po lewej, po prawej, na górze i na środku już nie bawi moich oczów, potrzebuję więcej! Więcej reklam!

WISŁAZWE 29.12.2010 12:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pysio (Post 1029234)
dwa pytania:

1. Kiedy zostanie zaktualizowana strona wislakrakow.com? (uzupełnione nieuzupełnione działy, stan taki trwa już ponad 7 lat! Kpiny!)

2. Więcej reklam na stronie głównej nie da się umieścić? Bo aktualna liczba jest zupełnie za mała, widok banerów reklamowych po lewej, po prawej, na górze i na środku już nie bawi moich oczów, potrzebuję więcej! Więcej reklam!


W dziale - Pytania do moderatorów i bieżące działania, prędzej uzyskasz odpowiedź. :)

podszywacz 29.12.2010 12:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pysio (Post 1029234)
2. Więcej reklam na stronie głównej nie da się umieścić? Bo aktualna liczba jest zupełnie za mała, widok banerów reklamowych po lewej, po prawej, na górze i na środku już nie bawi moich oczów, potrzebuję więcej! Więcej reklam!

pysio, polecam programik AdMuncher, problem reklam, banerów znika. Poszukaj w sieci to znajdziesz.

pysio 29.12.2010 12:41

Słyszałem o tym programie, tylko problem polega na tym, że czasem blokuje przydatne aplikacje na stronie. Moje pytanie to raczej taki krzyk rozpaczy! Właściciele strony idą w złą stronę, w ogóle zapominając o jakiekolwiek estetyce. Mówimy o marketingu klubu, że kuleje.. a co prezentuje ta strona? Nawalić jak najwięcej reklam, w każde możliwe miejsce? Tak wygląda profesjonalizm? Nie!

ps. Oburzyłem się, bo tylko na stronie Wisły, przeglądarka FF czasem mi się wręcz wiesza!

ceniu 29.12.2010 13:02

tylko weź pod uwagę że to prywatna strona i jak każdy tak i właściciel chce zarabiać a że znalazł dobre źródło utrzymania to kwestia drugorzędna. i nie zdziw się jak za jakiś czas dostęp będzie płatny. nie chcesz reklam zapraszam na www.wisla.krakow.pl

Ofsajd 29.12.2010 13:42

gdzie w Krakowie dostanę race?
najlepiej okolice Kurdwanowa, Borku, Łagiewnik

Kibicka 29.12.2010 13:48

No to tak: Mam nowego beznadziejnego worda. Większość osób, którym coś wysyłam, nie mogą tego otworzyć, tylko im wyskakuje,że mają coś tam instalować..Czy da się coś z tym zrobić żeby mogli to normalnie otworzyć, zainstalować jakiś program na moim kompie?


DZIĘKÓWECZKA:)

pysio 29.12.2010 14:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kibicka (Post 1029274)
No to tak: Mam nowego beznadziejnego worda. Większość osób, którym coś wysyłam, nie mogą tego otworzyć, tylko im wyskakuje,że mają coś tam instalować..Czy da się coś z tym zrobić żeby mogli to normalnie otworzyć, zainstalować jakiś program na moim kompie?

Jeśli masz worda 2007 lub 2010 to domyślnie zapisuje pliki z rozszerzeniem .docx, a starsze wersje worda mają problem z otwarciem tych plików. Musisz po prostu zapisywać dokumenty z innym rozszerzeniem (.doc).

Jot 29.12.2010 14:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kibicka (Post 1029274)
No to tak: Mam nowego beznadziejnego worda. Większość osób, którym coś wysyłam, nie mogą tego otworzyć, tylko im wyskakuje,że mają coś tam instalować..Czy da się coś z tym zrobić żeby mogli to normalnie otworzyć, zainstalować jakiś program na moim kompie?

zapisuj w starszej wersji worda, jest taka opcja na dole przy zapisywaniu.

Jachcik 29.12.2010 14:30

Zamieszcze jeszcze tu z racji tego że więcej osób zagląda :
Mam pytanie na temat nowych przepisów, wchodzących 1 stycznia.
prawo jazdy zdałem 21 grudnia, ale dzwoniąc dzisiaj wniosek został dopiero wysłany, a więc dokument będę odbierał dopiero w nowym roku, i tu mam pytanie czy będę już objęty nowymi przepisami, czy z racji zdawania w tym roku nie obejmą mnie (miejmy nadzieje) ?

Kordel 29.12.2010 15:27

Czesc.Mam problem z narysowaniem gwintów metrycznych i calowych zgodnie z normami im odpowiadającymi.Mam kilka pytań,jakby ktoś coś wiedział to proszę o kontakt na prv ;)

LanceTS 29.12.2010 18:14

Polecicie jakąs miejscówe na sylwestra w Krakowie? Bo się okazało, że domówki nikt nie robi, a na rynek nie za bardzo mamy ochote iść. Jakiś klub czy coś?

tomo 29.12.2010 18:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jachcik (Post 1029291)
Zamieszcze jeszcze tu z racji tego że więcej osób zagląda :
Mam pytanie na temat nowych przepisów, wchodzących 1 stycznia.
prawo jazdy zdałem 21 grudnia, ale dzwoniąc dzisiaj wniosek został dopiero wysłany, a więc dokument będę odbierał dopiero w nowym roku, i tu mam pytanie czy będę już objęty nowymi przepisami, czy z racji zdawania w tym roku nie obejmą mnie (miejmy nadzieje) ?

Jeśli zdałeś prawo jazdy przed zmianą przepisów to na logikę, zmiany Cię nie obejmą. Co to za przepisy się zmieniają tak w ogóle ? zielony listek i te sprawy ?

pysio 29.12.2010 19:01

a czemu boisz się tak zielonego listka? wstyd przed kolegami czy co? będziesz świeżym kierowcom to logiczne, że powinieneś mieć zielony listek!

szczepanwislak 29.12.2010 19:06

Zna ktoś dobrą stronę z zabawami i grami rekreacyjnymi , w których takie gry są wyjaśniane i szczegółowo opisywane ??

DYRU 30.12.2010 08:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pysio (Post 1029385)
a czemu boisz się tak zielonego listka? wstyd przed kolegami czy co? będziesz świeżym kierowcom to logiczne, że powinieneś mieć zielony listek!

Koledze zapewne chodzi o punkty karne itp., a nie o listek. Listkiem to sobie można zakryć :D

pff 30.12.2010 12:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nero (Post 1029152)
Wielu z odpowiadających Tobie będzie miał swoje opinie najczęściej wyrobione przez odbiór jednej przesyłki rocznie.
Jedno jest wiadome, żadna firma kurierska nie będzie miała w 100% pozytywnych opinii z wielu względów. Między innymi przez braki kadrowe, częstą rotację załogi, obsługiwanie przesyłek na wielką skalę.
Miałem do czynienia z wieloma firmami, wysyłam oraz odbieram parę przesyłek dziennie. Przesyłki szły w różne rejony Polski najmniejsze kłopoty z doręczeniem ma DHL.

Podam taki przykład. List zawsze wysyłany pod ten sam adres, wiocha z 2000 mieszkańcami. UPS zawsze w dzień w dzień nawalał z doręczeniem, DHL był pod tym adresem na ogół koło 10-tej rano. Nie można jednak oceniać firm tylko przez ten jeden przykład. Dlaczego tak się dzieje? Wszystko zależy od rejonów podzielonych w firmie. UPS zapewne tak ma podzielony rejon, że jest mu strasznie nie po drodze, musi daleko jechać na tą wiochę, ma tak dużo przesyłek w mieście oddalonym np o 5 km od tej wiochy że nie wyrabia tam podjechać. Natomiast DHL najprawdopodobniej zaczyna od tej wiochy i jedzie dalej z przesyłkami.

Z mojej ponad rocznej obserwacji wynika, że jednak DHL najmniej nawala. W razie pytań wal śmiało.
Pozdrawiam


Z "siódemki" korzystałem przez 8 miesięcy wysyłając w sumie ok 1500 paczek (standardowe: do 30kg), tygodniowo reklamacji było ok 5. Kontakt z nimi to istny koszmar. Szefostwo nie chciało zrezygnować z nich bo byli jednymi z tańszych, nie docierało do nich to, że traciliśmy przez to klientów.

Zdecydowanie odradzam

Wysyłając przesyłki paletowe(ok 300 w sumie) korzystałem z firmy "JAS FBG" - zdecydowanie polecam, w tym okresie nie było żadnej reklamacji, a kontakt świetny

tomo 30.12.2010 12:47

Z Siódemką miałem do czynienia parokrotnie i nie było problemów. Zdecydowanie najczęściej korzystałem z usług GLS i też nie narzekam. Jeśli chodzi o usługi paletowe to też nieźle wyglądała współpraca z firmą Schenker. Jeśli zamierzasz skorzystać tylko parę razy to obojętnie kogo wybierzesz, prawdopodobieństwo .......nięcia jest niewielkie :)

gris 30.12.2010 13:42

Zna ktoś dobrze angielski i mógłby mi przetłumaczyć z pol. na ang. dokładnie 5 zdań? Mógłbym się jakoś odwdzięczyć, jakby ktoś chciał.

fifi1906 30.12.2010 13:48

Kojarzy ktoś taką piosenke arabska albo indyjska, która była popularna kilka lat temu! Nawet ne dawno była w liście "10 na 10" na vivie. Jaki tytul ma ta piosenka?

Jeden 30.12.2010 14:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fifi1906 (Post 1029684)
Kojarzy ktoś taką piosenke arabska albo indyjska, która była popularna kilka lat temu! Nawet ne dawno była w liście "10 na 10" na vivie. Jaki tytul ma ta piosenka?

Może Arash?

fifi1906 30.12.2010 14:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jeden (Post 1029704)
Może Arash?

Nie, to nie był Arash!

rafil 30.12.2010 15:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ...:::Tomo:::... (Post 1029653)
Z Siódemką miałem do czynienia parokrotnie i nie było problemów. Zdecydowanie najczęściej korzystałem z usług GLS i też nie narzekam. Jeśli chodzi o usługi paletowe to też nieźle wyglądała współpraca z firmą Schenker. Jeśli zamierzasz skorzystać tylko parę razy to obojętnie kogo wybierzesz, prawdopodobieństwo .......nięcia jest niewielkie :)


dzięki wszystkim za odpowiedzi, pytałem bardziej z ciekawości, mając na uwadze to że być może niektóre rzeczy na allegro będę sprzedawał z opcją wysyłki kurierem, ale to nie będzie jakoś często. na pewno nie 1500 paczek jak pff :)

ceniu 30.12.2010 17:49

Słuchajcie mam problem. ściągnąłem sobie grę. w folderze który jest są pliki (dokładnie 4) z rozszerzeniem .bin
wygląda to tak data-a data-b data-c data-d. Powiedzcie co mam z tym zrobić bo wydaje mi się że to są części gry i trzeba to w jadną kupę złożyć i zamontować obraz. I pytanie jak? próbowałem konwertować każdy z nich na obraz i powstały 4 obrazy deamon je widzi ale przy montowaniu zawiesza się. W necie znalazłem odpowiedź jak właśnie przekonwertować każdy osobno ale nie ma nic jak je połączyć w jedną całość. Proszę wytłumaczcie mi tylko językiem łopatologicznym:)

bebeto 30.12.2010 19:30

Możecie wejść na swój profil na allegro ? Bo zaraz zwarjuje ......

pawulon-82 30.12.2010 19:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bebeto (Post 1030031)
Możecie wejść na swój profil na allegro ? Bo zaraz zwarjuje ......

tak.ja np. mogę.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:17.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl