Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

zulu2001 27.10.2011 01:09

Smyrgu zgadzam sie z kazdym slowem..... ale jak popatrzec na inne inwestycje miasta to ich przebieg (zachowujac cennowe proporcje) wyglada podobnie.... ludzie ktorzy zarzadzaja tym miastem i `fachowcy` pracujacy w spolkach typu zikt to nieudacznicy w swym fachu rzadac od nich zmyslu wizjonerstwa zakrawa o zart. Nie muszę przypominać jak ta pani niedzialkowska przyrownala architektoniczna linie projektu jako przyklad sztuki brutalizmu..... no qurde smiech na sali..... spieprzyli robote od fazy projektowania az po ostatnie wykonanie... przedluzyli o pare lat oddanie inwestycji okroili jego ostateczna wersje (z waznych z pkt widzenia funkcjonalnosci i bezpieczenstwa rzeczy slawny sysytem oddymiania, ktory mial i ma byc a go nie ma i dluuugo nie bedzie) i co najwazniejsze przesrali i pare dobrych milionow przeplacajac i nie kontrojulac wykonawcy.... teraz im brakuje kasy i sie ustawiaja w roli ofiary ze oni nie maja placone od 4 lat za ten obiekt a oni tacy biedni....... szczyt hipokryzji.... normalni ludzie ktorzy nie wiedza o co chodzi z ta budowa lykna to ze wisla be i ze nie chce placic..... majchrowski bedzie cacy (przyda sie mu to szczegolnie po tym jak go w polsacie wysmiali po awariii swiatla).... banda hipokrytow!!!! srednio co dwa dni jest jakis news na temat tego stadionu, myslalem ze to sie juz skonczy (po 7 latach) ale teraz sie zacznie dopiero walka o kase... misato nie odpusci tak latwo wiedzac ze wisla ma niemaly jak na polskie warunki budzet....

cassius31krakow 27.10.2011 07:30

Żenujący popis parchatego pismaka w Judische Zeitung czyli Wisła won z Krakowa!!!:

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gazeta.pl (Post 1182220)
NIE CHCĄ PŁACIĆ NIECH POSZUKAJĄ TAŃSZEGO STADIONU!

Wisła oczekuje, że Kraków samą obecność klubu na stadionie potraktuje jako kapitał. Gmina cierpi zaś za grzechy popełnione przy budowie trybun. W efekcie nadal nie wiemy, za co obiekt będzie utrzymywany.

Na łamach "Dziennika Polskiego" prezydent Jacek Majchrowski zagroził władzom piłkarskiego klubu Wisła Kraków, że jeśli nie zdecydują się na szybkie podpisanie umowy na użytkowanie wykańczanego stadionu, nie będą mogli rozgrywać na nim meczów. Użytkowanie stadionu nie jest bowiem darmowe, a na razie leży na barkach miasta.

Ujawnienie sporu między Wisłą a władzami miasta w mediach to nowość - do tej pory obie strony gorliwie skrywały wszystkie nieporozumienia, do jakich dochodziło w czasie negocjacji, uznając, że nie będą drażniły się nawzajem nieprzychylnymi komentarzami.

Można się domyślać, że prezydent zdecydował się na ujawnienie sytuacji wokół stadionu ze względów finansowych. Budżet Krakowa w przyszłym roku będzie trudny do sporządzenia, potrzebne będą wielkie oszczędności w wydatkach. Na utrzymywanie stadionu i w ten sposób pośrednie dotowanie klubu piłkarskiego nie ma najmniejszych szans. Tym bardziej że niewiele wskazuje na to, by w przyszłym roku udało się znaleźć sponsora tytularnego dla obiektu, który miałby wyłożyć 30 mln zł. Prezydent deklaracji Wisły potrzebuje więc już dziś, by wiedzieć, jakie kwoty zapisać w budżecie na rok 2012.

Impas w sprawie tego, ile Wisła będzie płacić za możliwość gry na stadionie trwa niemal od samego początku rozmów na ten temat. Władze miasta plują sobie dziś zapewne w brodę, że nie zagwarantowały sobie odpowiedniej umowy z klubem jeszcze przed rozpoczęciem wielkiej inwestycji. Teraz pół miliarda złotych zostało wydane, a inwestycja zamiast przynosić wpływy, generuje straty. Nie dziwi więc coraz większa nerwowość w magistracie - dla każdego było oczywiste, że stadion powstaje dla Wisły, tymczasem klub płacić zań nie chce.

Wisła twierdzi dziś, że nie stać jej na płacenie pełnego czynszu. Stać natomiast na płacenie za stadion właściciela klubu z drugiej strony Błoń - Cracovii, który wpłaca za swój obiekt do kasy miasta niecałe 2 mln zł rocznie. Tam jednak pojemność trybun i koszt stadionu został skrojone na miarę polskiej ligi.

To zaś dla Wisły jest argumentem - gdy dekadę temu rozpoczynały się dyskusje o stadionie, a potem inwestycję przejmowało miasto, planowano trybuny na 20 tys. kibiców. To ambicje miasta związane z Euro 2012 spowodowały, że jest o ponad połowę bardziej pojemny, a jednocześnie o 60 proc. droższy niż pierwotny projekt.

Tyle że Kraków nie żąda od klubu z Reymonta wysokiej stawki, proponuje najniższą możliwą kwotę, by wystarczyła na utrzymanie obiektu w dobrym stanie. Wielokrotnego mistrza Polski, wspieranego co roku dziesiątkami milionów złotych przez bogatego mecenasa nie stać na płacenie 5 mln zł rocznej dzierżawy? W pełni komercyjny czynsz na stadionie tej wielkości przekraczałby przecież 10 mln zł.

To już przesada, bo klub ten wydaje co roku wielokrotnie więcej na kupno piłkarzy. I cóż z tego, że dzięki temu utrzymuje się w czołówce ligi, że gra w europejskich pucharach? Władze miasta mogą się cieszyć z sukcesów Wisły, ale z ich perspektywy równie ważny, pozytywny społecznie efekt osiągają piłkarze Cracovii okupujący ostatnie miejsce w ekstraklasie.

Dlatego trzymam kciuki za zdecydowanie prezydenta Majchrowskiego w tej sprawie. Poniżej pewnego minimum finansowego miasto absolutnie nie powinno schodzić. Jeśli Wisła nie ma ochoty płacić, niech znajdzie sobie tańsze miejsce do grania.


whistar 27.10.2011 07:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cassius31krakow (Post 1182234)
Żenujący popis parchatego pismaka w Judische Zeitung czyli Wisła won z Krakowa!!!:

Szczyt obłudy, z tym nawet nie da się polemizować, gadzinówka przeszła samą siebie. Prezesie Basałaj może by tak podjąć rozmowy z Wrocławiem? Niech ten niekompetentny, skorumpowany nieudacznik majcher trafi tam gdzie jego miejsce przez prokuraturę na Monte.

Ogryzek 27.10.2011 07:47

Szczególnie to zdanie z tego artykułu:

" ale z ich perspektywy równie ważny, pozytywny społecznie efekt osiągają piłkarze Cracovii okupujący ostatnie miejsce w ekstraklasie."

Jakże obiektywne. Nie ma co GW (oddział Kraków) to kibice sąsiadki w stężeniu 100%.

W końcu to My jesteśmy dumą tego miasta a nie lamusy z kauflandu:)

Jarza 27.10.2011 07:53

To co ten wszawy pismak napisał to ewidentny skandal!
Z drugiej strony miasto musi iść na ugodę, bo kto tam będzie grać? Orzeł Piaski Wielkie?
Nie maja wyjścia i muszą dojść do porozumienia z Wisłą.

Gero 27.10.2011 08:03

W mieście się pali urzędnikom pod stołkami (sprawa budżetu na przyszły rok) i próbują różnymi sposobami wywrzeć presje na Wiśle .. wypuszczając info i artykuły jaka to Wisła jest be. Na miejscu Wisły targowałbym się do ostatniego możliwego terminu. A nam Kibicom życzę tylko jednego -- spokoju.

PAC 27.10.2011 08:10

Po tym tekście w wybiórczej klub powinien ostro zareagować i najlepiej nie wpuszczać tych śmiesznych dziennikarzy na stadion. Niech sobie siedzą w kauflandzie swojej ukochanej sracovii.

pan Dudi 27.10.2011 08:31

Oczywiście cały artykuł przejdzie bez echa, tak samo jak wszystkie wcześniejsze szkalujące Wisłę i jej kibiców. Basałaj ma to gdzieś, a Ochalik ma inicjatywy tyle, co Gołota w walce Lewisem.

La Furia Dell' Est 27.10.2011 08:32

Po takim postawieniu sprawy przez "prezydĘta"- osobiście jestem za przeniesienie meczy Wisły na Suche Stawy. I to od nastepnej rundy.....Poczekałbym rundę, dwie- i dopiero jak caly stadion byłby w 100% NALEŻYCIE wykonany, ewentualnie przystąpiłbym do negocjacji..A jak nadal prezydĘt chciałby mi wcisnąć gówno zamiast czekoladki- dogadałbym sie z operatorem stadionu Śląska i miałbym w doopie tego debila z Sosnowca...Co za burak je.bany!

La Furia Dell' Est 27.10.2011 08:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cassius31krakow (Post 1182258)
: La Furia Dell' Est ale stadionem Hutnika chyba też zarządza miasto?

Zarządza, to wielkie słowo......Oczekuję od Zarządu Wisly STANOWCZEJ reakcji na kolejne obrzucanie GWnem największego klubu w Polsce.:>

dynek.pl 27.10.2011 08:54

Z drugiej strony prawda jest taka, ze Polska to chyba jedyny kraj na swiecie gdzie stadiony dla klubow pilkarskich sa budowane przez samorzady loklane. Gdyby nie Majchrowski otumaniony wizja euro to gralibysmy na obiekcie jak w Szczecinie, Lodzi czy Chorzowie. To, ze ten stadion ma tyle niedociągnięć to rowniez wina Wisly SSA, ktora w ogole
nie interesowała sie ta budowa, a prezentowała postawę, ze nam się należy. Stadion ma bardzo duze zaplecze, ktora trzeba umiec wykorzystac ale jesli jedynym pomyslem klubu na zarabianie na stadionie jest podniesienie cen biletow i karnetow to nie ma o czym mowic.

domin_czyzyny 27.10.2011 09:09

Klub musi przerwać politykę milczenia, ale na to musi być zgoda Cupiała. Inaczej jak Basałaj albo Ochalik coś powie, bez jego wiedzy i zgody to wyleci dyscyplinarnie. Cupiał nigdy nie kopał się z politykami.

jżs i ich braci z żybiórczej

Porównajcie artykuły w żybiórczej i Gazecie Krakowskiej. Naprawdę dno-dna w żybiórczej i obiektywizm w GK.

flamengista 27.10.2011 09:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 1182263)
Z drugiej strony prawda jest taka, ze Polska to chyba jedyny kraj na swiecie gdzie stadiony dla klubow pilkarskich sa budowane przez samorzady loklane. Gdyby nie Majchrowski otumaniony wizja euro to gralibysmy na obiekcie jak w Szczecinie, Lodzi czy Chorzowie. To, ze ten stadion ma tyle niedociągnięć to rowniez wina Wisly SSA, ktora w ogole
nie interesowała sie ta budowa, a prezentowała postawę, ze nam się należy. Stadion ma bardzo duze zaplecze, ktora trzeba umiec wykorzystac ale jesli jedynym pomyslem klubu na zarabianie na stadionie jest podniesienie cen biletow i karnetow to nie ma o czym mowic.

Po pierwsze - w wielu europejskich krajach samorządy budują stadiony. Tylko wielkie kluby budują je sobie same - ale nawet Realowi władze Madrytu pomagały (w krytycznym momencie kupując za astronomiczną kwotę grunt pod stadionem, żeby klub spłacił długi).

Po drugie - Wisła miała bardzo małe możliwości wpływania na projekt stadionu, więc dlaczego ma brać za obecne g.wno odpowiedzialność? Podstawowym problemem są chyba obiekty biurowe. Za dzierżawę całości, czego chce miasto - trzeba płacić 3% wartości obiektu rocznie.

Pasy płacą 2 mln, ale za cały Kaufland - włącznie z powierzchnią komercyjną. A my za tą całość mamy zapłacić 16,5 mln złotych. I to przy założeniu, że koszt stadionu - 550 mln - nie uległ zmianie. Jest więc "delikatna" manipulacja w tym artykule - Wisła ma nie płacić 2 (w zasadzie 2,5) razy więcej, niż Pasy. Tylko ponad 8 razy drożej. Ot, taka drobna różnica.

Po trzecie - nikt nie pytał Wisły, czy chce tak dużej powierzchni biurowej. Bo niby kto ją wynajmie? Może i lokalizacja nie jest najgorsza, ale jak tam dojechać? Która firma tam się przeniesie? Na ul. Reymana nie da się wjechać, na Reymonta miejsc parkingowych jak na lekarstwo. Można niby podjechać tramwajem od strony Błoń, ale też nie jest to najlepsze rozwiązanie (linia na Cichy Kącik kursuje rzadko, w dodatku marne połączenie z dzielnicami-sypialniami, trzeba się przesiadać).

Więc wiadomo, że Wisła chce tylko wynajmu powierzchni sportowej, za 1% wartości odtworzeniowej. Ale i tu nie ma jasności. Czemu nie możemy mieć zniżki - takiej, jaką ma m.in. Amika? Przecież promujemy miasto. Miasto może stać się naszym sponsorem, za np. 1 mln złotych rocznie - płatne w formie barteru - czyli płacimy za stadion o 1 mln zł mniej. Do tego Majchrowski do niedawna (a może nadal tak jest) utrzymywał, że loże VIP należą do części komercyjnej. Przy takiej interpretacji opłata 5,5 mln zł rocznie może być zbyt wygórowana - sam wynajem lóż na sezon mógł docelowo przynieść 1-2 mln złotych.

W dodatku Wisła jest w lepszej pozycji negocjacyjnej. To miastu pali się grunt pod nogami. My mamy starą umowę, która może jeszcze obowiązywać. Nikt sobie też nie wyobraża, żeby był inny najemca stadionu - bo i kto to ma być? Miasto jest skazane na Wisłę i na R22 świetnie o tym wiedzą. Próbują więc wycisnąć jak najwięcej. I trudno się im dziwić.

Z drugiej strony miasto wykorzystuje prasę jako element nacisku. I też nie ma co się obrażać - to część negocjacji. Mało elegancka, ale być może skuteczna.

Spokojnie, w końcu dojdzie do porozumienia. Obie strony są na siebie skazane.

Gwiaździsty 27.10.2011 09:39

Cytat:

Władze miasta mogą się cieszyć z sukcesów Wisły, ale z ich perspektywy równie ważny, pozytywny społecznie efekt osiągają piłkarze Cracovii okupujący ostatnie miejsce w ekstraklasie.
Ten "pozytywny" społecznie efekt to zapewne sprawa w prokuraturze we Wrocławiu, gdzie toczy się sprawa o korupcję a jednym z umoczonych klubów jest ten z kałuży. Zaiste piękna wizytówka miasta. "Rozsławianego" w ten sposób przez marny skorumpowany klubik, ktory dzieki kupowaniu meczów wszedł do ekstraklasy i utrzymał się w niej przy zielonym stoliku, dzięki machlojom w PZPN-ie. I w taki zafajdany interes z kasy miasta wyrzucono 200 mln zł. Nie dość że nie mający żadnych wyników sportowych to jeszcze kompromitujący miasto w w sposób.
Bezczelny śmierdzący GWniany pismak.
Widać, że akcja tego pomiotu w paski w ataku na nasz klub zaczyna być skoordynowana.

Wrona 27.10.2011 10:31

Tzw. dziennikarze przechodzą sami siebie. Ogólnopolska gazeta, a tekst na poziomie kiepskiej strony internetowej.
Cała Wyborcza. Kolegium redakcyjne, zadanie do wykonania, odmeldować się. Komu się nie podoba, niech sobie poszuka lepszego miejsca do pracy.

joshi 27.10.2011 10:51

najpierw Jawor walił jakieś teksty z dupy,a teraz Piłat wysmarował artykulik jak na lekcję polskiego w podstawówce,
szkoda cokolwiek komentować, czekam z niecierpliwością na rekację Klubu, mam nadzieję że nastąpi!

zloty1906 27.10.2011 10:56

Stadion Wisły: miasto chce, żeby klub zapłacił 3 mln zaległości.

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...fca36939,1,3,5

Arapaho 27.10.2011 11:13

Ale jak się zaaktywizowała Brutalna dyrektor... ho,ho. A na pisma nie miał kto odpowidać kiedy olewała temat budowy. Na miejscu Basalaja wynajałbym dobrego prawnika i w ramach kompensaty obciążył ZIKIT czy miasto kosztami niedotrzymania terminów przez co powstały stratyi dla klubu. Oczywiście klub nie był do końca stroną umowy ale poniósł straty i myślę że dobry prawnik by wygrał sprawę. Do tego spokojnie SSA może sprobować wywalczyć kasę (albo obniżkę w czynszu) na poprawki elewacji i np. pomalowanie tego niebieskiego żelastwa na dachu na kolor choćby szary komponujący sie z elewacją
A wogóle to mam wrazenie że teraz BB się odgrywa na Brutalnej . Przedtem oni olewali zdanie Wisły teraz Wisła olewa zdanie miasta.

1q2 27.10.2011 11:53

Najdroższe miejsca na stadionie wartym ponad 500 baniek

http://i42.tinypic.com/rhmhz5.jpg

domin_czyzyny 27.10.2011 12:10

Może by wysłać kilka zdjęć Piłatowi (nazwisko bardzo adekwatne ;-) ), aby zobaczył jak wygląda "skończony" stadion Wisły.

pan Dudi 27.10.2011 12:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 1182308)
Ale jak się zaaktywizowała Brutalna dyrektor... ho,ho. A na pisma nie miał kto odpowidać kiedy olewała temat budowy. Na miejscu Basalaja wynajałbym dobrego prawnika i w ramach kompensaty obciążył ZIKIT czy miasto kosztami niedotrzymania terminów przez co powstały stratyi dla klubu. Oczywiście klub nie był do końca stroną umowy ale poniósł straty i myślę że dobry prawnik by wygrał sprawę. Do tego spokojnie SSA może sprobować wywalczyć kasę (albo obniżkę w czynszu) na poprawki elewacji i np. pomalowanie tego niebieskiego żelastwa na dachu na kolor choćby szary komponujący sie z elewacją
A wogóle to mam wrazenie że teraz BB się odgrywa na Brutalnej . Przedtem oni olewali zdanie Wisły teraz Wisła olewa zdanie miasta.

Zgadzam się ze wszystkim, oprócz ostatniego zdania. Jakie wcześniej było zdanie Wisły? Bo nie przypominam sobie ŻADNEGO działania ze strony klubu, które miałoby "unormalnić" sytuację ze stadionem. Niedziałkowska i Majcher robili sobie co chcieli, przy milczeniu pracowników Wisły SA. Chyba, że o czymś nie wiem.

Co do zdjęcia, to pokazuje ono po prostu bezczelność duetu Majcher& Niedziałkowska. Przecież oni doskonale wiedzą, jak ten stadion wygląda, niemniej, nie przeszkadza im to mówić, że budowa jest zakończona i oni swoje obowiązki wypełnili.

sayek89 27.10.2011 12:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 1182324)
Najdroższe miejsca na stadionie wartym ponad 500 baniek

http://i42.tinypic.com/rhmhz5.jpg

Bo to jest na tej zasadzie... kto wykupi sobie dany skybox.. to będzie mógł sobie go pomalować jak chce...

1q2 27.10.2011 12:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sayek89 (Post 1182332)
Bo to jest na tej zasadzie... kto wykupi sobie dany skybox.. to będzie mógł sobie go pomalować jak chce...

To bardziej wygląda tak że możesz szczać i srać nie tracąc ani minuty meczu i jak widać - było testowane :lol:

7 kotów 27.10.2011 14:02

Jak dla mnie to jest stan surowy zamkniety, a nie ukonczona budowla po odbiorze.

szprotson 27.10.2011 14:03

http://www.sportowefakty.pl/pilka-no...kich-w-dagest/

nawet ku*** w dupie można a u nas nie.

Co do skyboxów jest w ogóle informacja czy jakiekolwiek sprzedano ? Bo wiem ze marketing Wisły pracował przez dłuższy okres dniami i nocami by wymyślić gdzie i komu te skyboxy można pchnąć.

Coglin 27.10.2011 15:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1182371)
Co do skyboxów jest w ogóle informacja czy jakiekolwiek sprzedano ? Bo wiem ze marketing Wisły pracował przez dłuższy okres dniami i nocami by wymyślić gdzie i komu te skyboxy można pchnąć.

z tego co slyszal pewien kibic Wisly uczestniczacy w programie "Bezpieczne areny 2012" (laza po stadionie Wisly i cracovii i takie tam piepszenie na rozne tematy), to Wisla nie sprzedala zadnego a zydki sprzedaly wszystkie. ile w tym prawdy nie wiem. ale tak im powiedziano na stadionach - naszym ktos z Wisly, u zydkow - jakis zydek

rafkur 27.10.2011 15:33

Mnie bardziej zastanawia kiedy się na tym naszym stadionie pojawi jakiś prokurator? Czy to już nie jest powoli pora na to? Budowa na ukończeniu, +- 150 mln wypierd... w błoto/ukradzionych i ciągle nikt tego nie zaczyna sprawdzać?

Watts 27.10.2011 15:33

Cytat:

Wisla nie sprzedala zadnego a zydki sprzedaly wszystkie.
Patrząc na poziom piłkarski sąsiadki, o taką skalę litości podejrzewałbym tylko Caritas.

flamengista 27.10.2011 15:43

Przecież te skyboxy są niedokończone. To ma być opcja full-wypas, pełen luksus i wygoda - żeby ktoś się skusił wywalić kilkadziesiąt tysięcy złotych za sezon.

Znając życie, to te skyboxy ma wykończyć Wisła.

Co do Pasów, to te skyboxy najpewniej zagospodarował towarzysz Filipiok - część jest dla jego firmy, część dla hojnych sponsorów (np. dla tych, co dali im ostatnio 30 piłek). Resztę wypupił trust buraczano-kalafiorowy, czyli Klub 100. Wielkich z tego pieniędzy nie mają.

crazykaro 27.10.2011 15:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Coglin (Post 1182416)
z tego co slyszal pewien kibic Wisly uczestniczacy w programie "Bezpieczne areny 2012" (laza po stadionie Wisly i cracovii i takie tam piepszenie na rozne tematy), to Wisla nie sprzedala zadnego a zydki sprzedaly wszystkie. ile w tym prawdy nie wiem. ale tak im powiedziano na stadionach - naszym ktos z Wisly, u zydkow - jakis zydek

Jak można sprzedać coś co nie nalezy do ciebie? Jak Wisła ma podpisac umowę na 5 lat gdy nie dysponuje jeszcze żadną umową na stadion?

Marcin_fan 27.10.2011 16:07

Jeśli Wisła ma placić miastu tylko 2 mln złotych zaużytkowanei stadionu to chyba nei jest to jakaś wygurowana kwota
http://www.gazetakrakowska.pl/strona...agra,id,t.html

CH. 27.10.2011 16:13

Cytat:

(...)

Jak wygląda sprzedaż skyboksów? Zaczyna się moda na Wisłę?
Niedawno odbyła się oficjalna prezentacja reprezentacyjnego skyboksu. Została przygotowana profesjonalna oferta. Już mamy pierwsze osoby, które zarezerwowały te biznesowe loże. Faktycznie, wraca moda Wisłę. Z tą różnicą do lat ubiegłych, że teraz warunki oglądania nie różnią się od standardów zachodnich. Oferta dla firm i najlepiej usytuowanych finansowo widzów jest na bardzo wysokim poziomie. - Bogdan Basałaj (...)
To było zaraz po odsłonięciu prezentowanego skyboxa, a trochę czasu od prezentacji minęło.. Basałaj mówił że ten skybox przygotowany przez Wisłę to skybox reprezentacyjny, ma on pokazać jak to może wyglądac. A tak to każdy kto wykupi skybox wykonuje go po swojemu , skyboxy tzn pomieszczenia są gotowe, ale od własnego uznania kupującego zalezy jak go zagospodaruje, jakie meble, gdzie i ile plazm , jaki kolor ścian, przecież nie kazdy sobie zyczy zeby to wyglądało jak by Wisła chciała..wszak skybox firmom nie służy tylko w czasie meczów


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcin_fan (Post 1182436)
Jeśli Wisła ma placić miastu tylko 2 mln złotych zaużytkowanei stadionu to chyba nei jest to jakaś wygurowana kwota
http://www.gazetakrakowska.pl/strona...agra,id,t.html

przeciez jak Wisła nie będzie na nim grać to stadion czekać będzie rozbiórka :D co oni pieprzą.. wszystkie asy w rękawie ma Wisła i trzeba to wykorzystać, zbijać z ceny ile się da , i tam nie ma nic o tym ile Wisła ma płacić tylko ile haraczu żąda miasto, to miasto Wiśle powinno zapłacić odszkodowanie za straty finansowe, wizerunkowe, marketingowe i sportowe podczas gdy ta musiała grać na Hutniku i w Sosnowcu i to długo jeszcze po terminicie który był wyznaczony na zakonczenie budowy. Wisła grając na Suchych Stawach i w Sosnowcu straciła wiele milionów złotych, przegrywała mecze których przegrać nie musiała grając przy Reymonta, sponsorzy nie chcieli się reklamować na tych kurnikach, telewizja też była niechętna do pokazywania meczów, że nie wspomnę o stratach z biletów i karnetów..

FraMat 27.10.2011 16:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcin_fan (Post 1182436)
Jeśli Wisła ma placić miastu tylko 2 mln złotych zaużytkowanei stadionu to chyba nei jest to jakaś wygurowana kwota
http://www.gazetakrakowska.pl/strona...agra,id,t.html

To jest jakas zaległość jaką wyliczył tow. Majchrowski a nie roczna oplata

1q2 27.10.2011 17:03

Gdyby nie karnety to spokojnie można by zwinąć się z tego stadionu na te 4 ostatnie mecze w tym roku , oczywiście wydając wcześniej stosowne oświadczenie by każdy 'adamiak' mógł się przekonać co tu na prawdę jest grane.

A tak jest problem.Mimo wszystko jak Wisła zgodzi się na 1 procent od ponad 500 mln to jak dla mnie Basałaj może być jednym z największych szkodników na stanowisku prezesa.
Ten stadion może jest wart 2/3 z tego i to przy ugodowym podejściu klubu.
Gdyby przez te lata inflacja szalała, materiały nagle zdrożały, robocizna itp - ok.Tyle że nic takiego miejsca nie miało.Cena ponad 500 mln(przy niedokończonym stadionie) jest wynikiem TYLKO działalności miasta - czy świadomie to było robione czy to tylko burdel - nie wnikam.
Natomiast w życiu Wisła nie powinna zaakceptować tej kwoty jako tą od której naliczany będzie czynsz.

ps - pomijam już te powierzchnie komercyjne - ten stadion to może być finansowa mina więc 100 razy przemyśleć co się podpisuje bo można na tym wyjść gorzej finansowo niż grając na Hutniku.

milansport 27.10.2011 17:38

Wisła do następnych wyborów by spokojnie przetrwała czy to na Hutniku, czy w Sosnowcu czy w innej dziurze. Ciekawe czy Majchrowski przetrwałby długo na wolności bo jego miejsce z pewnością jest w pierdlu razem z władzami ZiKITu i innych koleżków wałkarzy.

Marcin_fan 27.10.2011 17:38

to sorry, nie doczytałem

rafkur 27.10.2011 17:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 1182464)


Ten stadion może jest wart 2/3 z tego i to przy ugodowym podejściu klubu.
Gdyby przez te lata inflacja szalała, materiały nagle zdrożały, robocizna itp - ok.Tyle że nic takiego miejsca nie miało.Cena ponad 500 mln(przy niedokończonym stadionie) jest wynikiem TYLKO działalności miasta - czy świadomie to było robione czy to tylko burdel - nie wnikam.
Natomiast w życiu Wisła nie powinna zaakceptować tej kwoty jako tą od której naliczany będzie czynsz.


Pewne materiały są nawet tańsze niż były 3 lata temu. Robocizna też wcale nie poszła do góry bo firmy rżną się o każdą budowaną "stodółkę" jak wściekłe psy.

Pracuje w dużej firmie dystrybucyjnej i widzę to jak na dłoni. Sprzedajemy w tym roku w metrach 40% więcej izolacji a w złotówkach może 10% więcej. Widać jak te materiały "drożały"...
Będąc bezpośrednio związany z tą budową ( jako dostawca) uważam, że połowa osób decyzyjnych powinna już dawno siedzieć ponieważ to nie jest zabawka dzianego Ahmeda z Emiratów tylko pieniądze nas wszystkich.
Pomijam już kwestię zamian gdzie się da na jakieś szajsowate odpowiedniki.
Cóż, coś co by nie przeszło na żadnym obiekcie budowanym za pieniądze prywatne na budowie "publicznej" jest normą.

wiślak 86 27.10.2011 19:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1182441)
To jest jakas zaległość jaką wyliczył tow. Majchrowski a nie roczna oplata

Roczna opłata.

A Majchrowski zaległe pieniądze obliczył na poziomie 3mln zł.

Jacek Majchrowski stracił cierpliwość i zażądał od Wisły Kraków zapłaty 3 mln złotych zaległych płatności. Domaga się też szybkiego podpisania aneksu do umowy użytkowania stadionu przy ul. Reymonta. Jeżeli tego nie zrobi, od 4 listopada "Biała Gwiazda" nie będzie mogła na tym obiekcie rozgrywać swoich meczy. Jest się o co bić. Gmina ma dostawać od Wisły ok. 2 mln zł rocznie, a miejska kasa świeci pustkami.

Jacko_1 27.10.2011 19:44

Powiedzcie mi, kto się myli lub gdzie jest 100 baniek.
Czytam to na tym forum, to gdzieś w prasie, necie, że stadion Wisły, kosztował 500 milionów, sprawdzam na http://pl.wikipedia.org/wiki/Stadion_Miejski_w_Krakowie (wiem, wiki, to nie jest całkiem wiarygodne żródło, ale jednak za duża rozbieżność) i tam wyliczyli całkowity koszt stadionu na 399 483 527,08 zł.
Kto wziął (dostał) te brakujące 100 baniek?

Gdyby nawet wartość stadiony była na poziomie tych 500 milionów, to 2 miliony złotych rocznie, chyba nie jest wielkim wydatkiem dla takiego klubu jak Wisła.
Jak ktoś napisał, można to za 2 (3 z kosztami) mecze uzbierać i jednak jest to dużo mniej niż 1% wartości stadionu, gdzieś w okolicach 0,4%-0,5%.

Jest i druga strona medalu, to chyba będzie największy koszt za użytkowanie stadionu ze wszystkich drużyn w Polsce, bo to, że Craxa nie płaci za stadion (spółka miejska) to chyba każdy wie, Lech ponosi koszty w granicach 1,2 ml, nie wiem jak "L" więc są równi i równiejsi, jak to w życiu.

pan Dudi 27.10.2011 19:47

Budowa z każdym rokiem stawała się coraz droższa, mimo tego, że co rusz odpadały jakiejś jej części (jak np. podziemny parking), czy wymiano droższe materiały na tańsze (kostka brukowa-> beton przed stadionem i inne, których teraz nie pamiętam). Gdyby do dokumentacji usiadł ktoś z NIK (na co w końcu liczę), to podejrzewam, że siwy Jacek skończy tam, gdzie jego miejsce, czyli w pierdlu.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:07.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl