![]() |
Smyrgu zgadzam sie z kazdym slowem..... ale jak popatrzec na inne inwestycje miasta to ich przebieg (zachowujac cennowe proporcje) wyglada podobnie.... ludzie ktorzy zarzadzaja tym miastem i `fachowcy` pracujacy w spolkach typu zikt to nieudacznicy w swym fachu rzadac od nich zmyslu wizjonerstwa zakrawa o zart. Nie muszę przypominać jak ta pani niedzialkowska przyrownala architektoniczna linie projektu jako przyklad sztuki brutalizmu..... no qurde smiech na sali..... spieprzyli robote od fazy projektowania az po ostatnie wykonanie... przedluzyli o pare lat oddanie inwestycji okroili jego ostateczna wersje (z waznych z pkt widzenia funkcjonalnosci i bezpieczenstwa rzeczy slawny sysytem oddymiania, ktory mial i ma byc a go nie ma i dluuugo nie bedzie) i co najwazniejsze przesrali i pare dobrych milionow przeplacajac i nie kontrojulac wykonawcy.... teraz im brakuje kasy i sie ustawiaja w roli ofiary ze oni nie maja placone od 4 lat za ten obiekt a oni tacy biedni....... szczyt hipokryzji.... normalni ludzie ktorzy nie wiedza o co chodzi z ta budowa lykna to ze wisla be i ze nie chce placic..... majchrowski bedzie cacy (przyda sie mu to szczegolnie po tym jak go w polsacie wysmiali po awariii swiatla).... banda hipokrytow!!!! srednio co dwa dni jest jakis news na temat tego stadionu, myslalem ze to sie juz skonczy (po 7 latach) ale teraz sie zacznie dopiero walka o kase... misato nie odpusci tak latwo wiedzac ze wisla ma niemaly jak na polskie warunki budzet....
|
Żenujący popis parchatego pismaka w Judische Zeitung czyli Wisła won z Krakowa!!!:
Cytat:
|
Cytat:
|
Szczególnie to zdanie z tego artykułu:
" ale z ich perspektywy równie ważny, pozytywny społecznie efekt osiągają piłkarze Cracovii okupujący ostatnie miejsce w ekstraklasie." Jakże obiektywne. Nie ma co GW (oddział Kraków) to kibice sąsiadki w stężeniu 100%. W końcu to My jesteśmy dumą tego miasta a nie lamusy z kauflandu:) |
To co ten wszawy pismak napisał to ewidentny skandal!
Z drugiej strony miasto musi iść na ugodę, bo kto tam będzie grać? Orzeł Piaski Wielkie? Nie maja wyjścia i muszą dojść do porozumienia z Wisłą. |
W mieście się pali urzędnikom pod stołkami (sprawa budżetu na przyszły rok) i próbują różnymi sposobami wywrzeć presje na Wiśle .. wypuszczając info i artykuły jaka to Wisła jest be. Na miejscu Wisły targowałbym się do ostatniego możliwego terminu. A nam Kibicom życzę tylko jednego -- spokoju.
|
Po tym tekście w wybiórczej klub powinien ostro zareagować i najlepiej nie wpuszczać tych śmiesznych dziennikarzy na stadion. Niech sobie siedzą w kauflandzie swojej ukochanej sracovii.
|
Oczywiście cały artykuł przejdzie bez echa, tak samo jak wszystkie wcześniejsze szkalujące Wisłę i jej kibiców. Basałaj ma to gdzieś, a Ochalik ma inicjatywy tyle, co Gołota w walce Lewisem.
|
Po takim postawieniu sprawy przez "prezydĘta"- osobiście jestem za przeniesienie meczy Wisły na Suche Stawy. I to od nastepnej rundy.....Poczekałbym rundę, dwie- i dopiero jak caly stadion byłby w 100% NALEŻYCIE wykonany, ewentualnie przystąpiłbym do negocjacji..A jak nadal prezydĘt chciałby mi wcisnąć gówno zamiast czekoladki- dogadałbym sie z operatorem stadionu Śląska i miałbym w doopie tego debila z Sosnowca...Co za burak je.bany!
|
Cytat:
|
Z drugiej strony prawda jest taka, ze Polska to chyba jedyny kraj na swiecie gdzie stadiony dla klubow pilkarskich sa budowane przez samorzady loklane. Gdyby nie Majchrowski otumaniony wizja euro to gralibysmy na obiekcie jak w Szczecinie, Lodzi czy Chorzowie. To, ze ten stadion ma tyle niedociągnięć to rowniez wina Wisly SSA, ktora w ogole
nie interesowała sie ta budowa, a prezentowała postawę, ze nam się należy. Stadion ma bardzo duze zaplecze, ktora trzeba umiec wykorzystac ale jesli jedynym pomyslem klubu na zarabianie na stadionie jest podniesienie cen biletow i karnetow to nie ma o czym mowic. |
Klub musi przerwać politykę milczenia, ale na to musi być zgoda Cupiała. Inaczej jak Basałaj albo Ochalik coś powie, bez jego wiedzy i zgody to wyleci dyscyplinarnie. Cupiał nigdy nie kopał się z politykami.
jżs i ich braci z żybiórczej Porównajcie artykuły w żybiórczej i Gazecie Krakowskiej. Naprawdę dno-dna w żybiórczej i obiektywizm w GK. |
Cytat:
Po drugie - Wisła miała bardzo małe możliwości wpływania na projekt stadionu, więc dlaczego ma brać za obecne g.wno odpowiedzialność? Podstawowym problemem są chyba obiekty biurowe. Za dzierżawę całości, czego chce miasto - trzeba płacić 3% wartości obiektu rocznie. Pasy płacą 2 mln, ale za cały Kaufland - włącznie z powierzchnią komercyjną. A my za tą całość mamy zapłacić 16,5 mln złotych. I to przy założeniu, że koszt stadionu - 550 mln - nie uległ zmianie. Jest więc "delikatna" manipulacja w tym artykule - Wisła ma nie płacić 2 (w zasadzie 2,5) razy więcej, niż Pasy. Tylko ponad 8 razy drożej. Ot, taka drobna różnica. Po trzecie - nikt nie pytał Wisły, czy chce tak dużej powierzchni biurowej. Bo niby kto ją wynajmie? Może i lokalizacja nie jest najgorsza, ale jak tam dojechać? Która firma tam się przeniesie? Na ul. Reymana nie da się wjechać, na Reymonta miejsc parkingowych jak na lekarstwo. Można niby podjechać tramwajem od strony Błoń, ale też nie jest to najlepsze rozwiązanie (linia na Cichy Kącik kursuje rzadko, w dodatku marne połączenie z dzielnicami-sypialniami, trzeba się przesiadać). Więc wiadomo, że Wisła chce tylko wynajmu powierzchni sportowej, za 1% wartości odtworzeniowej. Ale i tu nie ma jasności. Czemu nie możemy mieć zniżki - takiej, jaką ma m.in. Amika? Przecież promujemy miasto. Miasto może stać się naszym sponsorem, za np. 1 mln złotych rocznie - płatne w formie barteru - czyli płacimy za stadion o 1 mln zł mniej. Do tego Majchrowski do niedawna (a może nadal tak jest) utrzymywał, że loże VIP należą do części komercyjnej. Przy takiej interpretacji opłata 5,5 mln zł rocznie może być zbyt wygórowana - sam wynajem lóż na sezon mógł docelowo przynieść 1-2 mln złotych. W dodatku Wisła jest w lepszej pozycji negocjacyjnej. To miastu pali się grunt pod nogami. My mamy starą umowę, która może jeszcze obowiązywać. Nikt sobie też nie wyobraża, żeby był inny najemca stadionu - bo i kto to ma być? Miasto jest skazane na Wisłę i na R22 świetnie o tym wiedzą. Próbują więc wycisnąć jak najwięcej. I trudno się im dziwić. Z drugiej strony miasto wykorzystuje prasę jako element nacisku. I też nie ma co się obrażać - to część negocjacji. Mało elegancka, ale być może skuteczna. Spokojnie, w końcu dojdzie do porozumienia. Obie strony są na siebie skazane. |
Cytat:
Bezczelny śmierdzący GWniany pismak. Widać, że akcja tego pomiotu w paski w ataku na nasz klub zaczyna być skoordynowana. |
Tzw. dziennikarze przechodzą sami siebie. Ogólnopolska gazeta, a tekst na poziomie kiepskiej strony internetowej.
Cała Wyborcza. Kolegium redakcyjne, zadanie do wykonania, odmeldować się. Komu się nie podoba, niech sobie poszuka lepszego miejsca do pracy. |
najpierw Jawor walił jakieś teksty z dupy,a teraz Piłat wysmarował artykulik jak na lekcję polskiego w podstawówce,
szkoda cokolwiek komentować, czekam z niecierpliwością na rekację Klubu, mam nadzieję że nastąpi! |
Stadion Wisły: miasto chce, żeby klub zapłacił 3 mln zaległości.
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...fca36939,1,3,5 |
Ale jak się zaaktywizowała Brutalna dyrektor... ho,ho. A na pisma nie miał kto odpowidać kiedy olewała temat budowy. Na miejscu Basalaja wynajałbym dobrego prawnika i w ramach kompensaty obciążył ZIKIT czy miasto kosztami niedotrzymania terminów przez co powstały stratyi dla klubu. Oczywiście klub nie był do końca stroną umowy ale poniósł straty i myślę że dobry prawnik by wygrał sprawę. Do tego spokojnie SSA może sprobować wywalczyć kasę (albo obniżkę w czynszu) na poprawki elewacji i np. pomalowanie tego niebieskiego żelastwa na dachu na kolor choćby szary komponujący sie z elewacją
A wogóle to mam wrazenie że teraz BB się odgrywa na Brutalnej . Przedtem oni olewali zdanie Wisły teraz Wisła olewa zdanie miasta. |
|
Może by wysłać kilka zdjęć Piłatowi (nazwisko bardzo adekwatne ;-) ), aby zobaczył jak wygląda "skończony" stadion Wisły.
|
Cytat:
Co do zdjęcia, to pokazuje ono po prostu bezczelność duetu Majcher& Niedziałkowska. Przecież oni doskonale wiedzą, jak ten stadion wygląda, niemniej, nie przeszkadza im to mówić, że budowa jest zakończona i oni swoje obowiązki wypełnili. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Jak dla mnie to jest stan surowy zamkniety, a nie ukonczona budowla po odbiorze.
|
http://www.sportowefakty.pl/pilka-no...kich-w-dagest/
nawet ku*** w dupie można a u nas nie. Co do skyboxów jest w ogóle informacja czy jakiekolwiek sprzedano ? Bo wiem ze marketing Wisły pracował przez dłuższy okres dniami i nocami by wymyślić gdzie i komu te skyboxy można pchnąć. |
Cytat:
|
Mnie bardziej zastanawia kiedy się na tym naszym stadionie pojawi jakiś prokurator? Czy to już nie jest powoli pora na to? Budowa na ukończeniu, +- 150 mln wypierd... w błoto/ukradzionych i ciągle nikt tego nie zaczyna sprawdzać?
|
Cytat:
|
Przecież te skyboxy są niedokończone. To ma być opcja full-wypas, pełen luksus i wygoda - żeby ktoś się skusił wywalić kilkadziesiąt tysięcy złotych za sezon.
Znając życie, to te skyboxy ma wykończyć Wisła. Co do Pasów, to te skyboxy najpewniej zagospodarował towarzysz Filipiok - część jest dla jego firmy, część dla hojnych sponsorów (np. dla tych, co dali im ostatnio 30 piłek). Resztę wypupił trust buraczano-kalafiorowy, czyli Klub 100. Wielkich z tego pieniędzy nie mają. |
Cytat:
|
Jeśli Wisła ma placić miastu tylko 2 mln złotych zaużytkowanei stadionu to chyba nei jest to jakaś wygurowana kwota
http://www.gazetakrakowska.pl/strona...agra,id,t.html |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
|
Gdyby nie karnety to spokojnie można by zwinąć się z tego stadionu na te 4 ostatnie mecze w tym roku , oczywiście wydając wcześniej stosowne oświadczenie by każdy 'adamiak' mógł się przekonać co tu na prawdę jest grane.
A tak jest problem.Mimo wszystko jak Wisła zgodzi się na 1 procent od ponad 500 mln to jak dla mnie Basałaj może być jednym z największych szkodników na stanowisku prezesa. Ten stadion może jest wart 2/3 z tego i to przy ugodowym podejściu klubu. Gdyby przez te lata inflacja szalała, materiały nagle zdrożały, robocizna itp - ok.Tyle że nic takiego miejsca nie miało.Cena ponad 500 mln(przy niedokończonym stadionie) jest wynikiem TYLKO działalności miasta - czy świadomie to było robione czy to tylko burdel - nie wnikam. Natomiast w życiu Wisła nie powinna zaakceptować tej kwoty jako tą od której naliczany będzie czynsz. ps - pomijam już te powierzchnie komercyjne - ten stadion to może być finansowa mina więc 100 razy przemyśleć co się podpisuje bo można na tym wyjść gorzej finansowo niż grając na Hutniku. |
Wisła do następnych wyborów by spokojnie przetrwała czy to na Hutniku, czy w Sosnowcu czy w innej dziurze. Ciekawe czy Majchrowski przetrwałby długo na wolności bo jego miejsce z pewnością jest w pierdlu razem z władzami ZiKITu i innych koleżków wałkarzy.
|
to sorry, nie doczytałem
|
Cytat:
Pewne materiały są nawet tańsze niż były 3 lata temu. Robocizna też wcale nie poszła do góry bo firmy rżną się o każdą budowaną "stodółkę" jak wściekłe psy. Pracuje w dużej firmie dystrybucyjnej i widzę to jak na dłoni. Sprzedajemy w tym roku w metrach 40% więcej izolacji a w złotówkach może 10% więcej. Widać jak te materiały "drożały"... Będąc bezpośrednio związany z tą budową ( jako dostawca) uważam, że połowa osób decyzyjnych powinna już dawno siedzieć ponieważ to nie jest zabawka dzianego Ahmeda z Emiratów tylko pieniądze nas wszystkich. Pomijam już kwestię zamian gdzie się da na jakieś szajsowate odpowiedniki. Cóż, coś co by nie przeszło na żadnym obiekcie budowanym za pieniądze prywatne na budowie "publicznej" jest normą. |
Cytat:
A Majchrowski zaległe pieniądze obliczył na poziomie 3mln zł. Jacek Majchrowski stracił cierpliwość i zażądał od Wisły Kraków zapłaty 3 mln złotych zaległych płatności. Domaga się też szybkiego podpisania aneksu do umowy użytkowania stadionu przy ul. Reymonta. Jeżeli tego nie zrobi, od 4 listopada "Biała Gwiazda" nie będzie mogła na tym obiekcie rozgrywać swoich meczy. Jest się o co bić. Gmina ma dostawać od Wisły ok. 2 mln zł rocznie, a miejska kasa świeci pustkami. |
Powiedzcie mi, kto się myli lub gdzie jest 100 baniek.
Czytam to na tym forum, to gdzieś w prasie, necie, że stadion Wisły, kosztował 500 milionów, sprawdzam na http://pl.wikipedia.org/wiki/Stadion_Miejski_w_Krakowie (wiem, wiki, to nie jest całkiem wiarygodne żródło, ale jednak za duża rozbieżność) i tam wyliczyli całkowity koszt stadionu na 399 483 527,08 zł. Kto wziął (dostał) te brakujące 100 baniek? Gdyby nawet wartość stadiony była na poziomie tych 500 milionów, to 2 miliony złotych rocznie, chyba nie jest wielkim wydatkiem dla takiego klubu jak Wisła. Jak ktoś napisał, można to za 2 (3 z kosztami) mecze uzbierać i jednak jest to dużo mniej niż 1% wartości stadionu, gdzieś w okolicach 0,4%-0,5%. Jest i druga strona medalu, to chyba będzie największy koszt za użytkowanie stadionu ze wszystkich drużyn w Polsce, bo to, że Craxa nie płaci za stadion (spółka miejska) to chyba każdy wie, Lech ponosi koszty w granicach 1,2 ml, nie wiem jak "L" więc są równi i równiejsi, jak to w życiu. |
Budowa z każdym rokiem stawała się coraz droższa, mimo tego, że co rusz odpadały jakiejś jej części (jak np. podziemny parking), czy wymiano droższe materiały na tańsze (kostka brukowa-> beton przed stadionem i inne, których teraz nie pamiętam). Gdyby do dokumentacji usiadł ktoś z NIK (na co w końcu liczę), to podejrzewam, że siwy Jacek skończy tam, gdzie jego miejsce, czyli w pierdlu.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:07. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl