![]() |
juz pol roku bylo cos mowione o sprzedazy biletow przez internet, ale z tego co pamietam wycofali sie z tego, do momentu gdy nie bedzie caly stadion gotowy. Teraz mamy gotowy (no prawie) i licze na to ze juz od wiosny bada bilety przez internet, na pewno to poprawi frekwencje na stadionie. Wielu sie nie chce pchac tam, albo pracuje czy stac w korku itd... a kupiloby raz dwa bilety przez neta
|
Cytat:
Sytuacja była prosta. Decyzję podjęto przed kwietniem 2007 i ona była wiążąca. Zmieniono by ją tylko, gdyby któreś z miast pierwszej czwórki totalnie zawaliło sprawę przygotowań i było totalnie w d... Tak się nie stało. Wrocław miał kłopoty ze stadionem, ale ostatecznie wybudował go szybciej niż my. Taka sytuacja była w Dniepropietrowsku, które zostało zastąpione przez inne miasto. W Polsce żaden z głównych kandydatów się nie skompromitował. Stąd nie było podstaw do zmiany decyzji, nawet jeśli w 2009 roku wg raportu UEFA Kraków był najdalej z przygotowaniami. Nie fair ze strony UEFA było, że dawano Krakowowi nadzieję. Ale z drugiej strony UEFA zabezpieczała się - gdyby któreś z polskich miast odpadło, to Kraków byłby przygotowany. W pewien sposób wygrała na tym Wisła, bo stadion był budowany. Warto panu prezydentowi przypomnieć, czego nie mówi się głośno, że stadion wciąż nie jest gotowy!! Pozostało jeszcze sporo rzeczy do wykończenia, względem projektu i przetargu, ale miasto się wypięło i powiedziało, że nie ma pieniędzy i tego nie zrobi. Stadion jest gotowy na tyle, że można go oddać do użytku, ale wielu rzeczy nie można udostępnić bądź uruchomić. Zaszantażowano Wisłę i powiedziano: albo odbieracie stadion taki jaki jest, albo zamykamy zachodnią i będziemy ją nadal kończyć. Przez długie lata. Prawdopodobnie skończy się tym, że to Wisła dokończy remont, rozliczając nakłady w czynszu dzierżawnym. A skoro trwa opowiadanie bredni przez miasto, to pozwolę sobie wspomnieć o kolejnym kłamstwie, zawartym w słynnym już oświadczeniu ZIKiT-u (klik). Otóż, według tego co usłyszałem, nie jest prawdą, że Wisła wynajmuje stadion tylko na dni meczowe. Wisła płaci ustalony roczny czynsz dzierżawny za trzy trybuny: wschodnią, północną i południową. Natomiast niedokończoną trybunę zachodnią wynajmuje na mecze. Dopóki nie będzie gotowa Wisła jej nie odbierze na stałe i zamierza ją wynajmować tylko na mecze. |
Cytat:
Ponadto pozwoliłem sobie zaszydzic z Jacka z jego "Polskiego". Cytat:
|
Syytem sprzedaży biletów online kosztowałby około 40 tys zł netto. przynajmniej u mnie w firmie. Niestety, Wisła ma nas w dupie. W Polsce, sprzedaż internetową ma Lech, Legia, Lechia i Śląsk na nowym estadio.
|
Cytat:
Co do samej ceny to majątek to nie jest... |
Myśle, że skoro wszystkie trybuny są już dostępne to możecie się spodziewać między rundami uruchomienia sprzedaży online. Klub już nie będzie miał wymówki, a taka opcja bardzo ułatwi zycie, nawet kibicom Wisły z Krakowa.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
A jeszcze tak niedawno Basałaj w wywiadach roztaczał piękne wizje, a tu okaze się niebawem, że nawet garbaci będą mieli "on-line" chociaz tam nigdy nie ma problemu z kupnem biletu, w dodatku za złotówkę na stadion pełen wolnych miejsc.
|
Cytat:
|
@ Szprotson
Jakby nie było, mówią o głównym boisku, które dla nich będzie treningowym. Dla piłkarzy Wisły treningowe boisko jest boiskiem treningowym. Z resztą, jak Holendrzy je zobaczą i dowiedzą się co to jest, to pewnie się popłaczą ze śmiechu. :lol: Co do sprzedaży netowej, to nie zdawałem sobie sprawy, że jesteśmy aż tak do tyłu patrząc nawet tylko na nasze polskie podwórko. Dramat. |
Z tą sprzedażą to może to tak szybko jej nie być. W sierpniu bodajże pytałem gościa w Strefie kiedy będzie wprowadzona sprzedaż on-line, a ten z rozbrającą szczerością powiedział że wątpi że to będzie szybko. Podobno system obsługujący sprzedaż biletów stworzony został przez ludzi z Wisły i dlatego że nie jest robiony przez jakąś profesjonalną firmę to cały czas się zawiesza i w zasadzie to oni go cały czas testują i dopracowywują. Powiedział jeszcze że ten system ledwie ogarnia sprzedaź biletó na stadionie, a jakby miał jeszcze połapać sprzedaż on-line to by szybko jebnął i nic by nie było. Jeśli to prawda to zastanawiające jest skąpstwo ludzi w klubie, którzy żałują forsy na profesjonalny system, która dzięki przynajmniej trochę wyższej frekwencji by się szybko zwróciła...
|
Slovan Bratysława jakoś potrafi. http://www.ticketportal.sk/predstave...IDPred=1180048
|
Cytat:
" Jest tutaj grupa ludzi, która potrafi stworzyć coś własnymi siłami. Dobrym przykładem jest nasza kampania Walczymy o mistrzostwo. Udało nam się ją stworzyć bez pośrednictwa wyspecjalizowanych firm. Dzięki temu udało się znacznie ograniczyć koszty tej kampanii". To jest dla mnie dobra filozofia kiedy prowadzi się firmę razem kumplem, czy jakiś małe przedsiębiorstwo. Wisła jest gigantyczną "marką"! Dla takiej firmy kampania, czy system sprzedaży biletów, tworzone przez własnych pracowników to nieporozumienie i strzał w kolano. Brak 100% profesjonalizmu to strata. Kampanie Wisły są tak świetne , że na otwarcie stadionu przychodzi 15,323 osoby... To już na Ruchu było prawie 1000 więcej...(Celowo nie wchodzę w temat bagna ZIKITU i siwego... To temat rzeka, ale nie usprawiedliwia Wisły). Nie zrozumcie mnie źle, doceniam ludzi którym się chce, wkładają w to pracę, często ogarniają takie sprawy charytatywnie bo są kibicami, etc. Nie zmienia to faktu, ze klub ich wykorzystuje, a marketingowo sam sobie robi krzywdę. Mamy amatorkę w magistracie i klubie. |
Przede wszystkim klub nie zdaje sobie sprawy ile w samym Krakowie jest tzw. biernych kibiców. Sam pracuje z trzema takimi osobami. Chodzi mi o osoby, które oglądają wszystkie mecze Wisły w telewizji, zerkają co pare godzin na wislakrakow.com, wiedzą doskonale co dzieje się w klubie i po każdym meczu jest temat do połgodzinnej rozmowy. Niestety na stadion takie osoby już się nie wybierają, nie mówiąc już o zakupie jakiejś pamiątki. Jeden był pare lat temu na starym C i zraził się jak koles koło niego zaczął sikać na trybunie. 2 chodziło w liceum ale teraz uważają, że poziom sportowy nie jest adekwatny do ceny biletów. I to nie jest tak, ze chodza na TOPowe mecze. W ogóle nie odwiedzają stadionu..
Myślę, że gdyby przeprowadzić badania to okazałoby się, że liczba takich to ok 1-2 tys, a może dużo więcej. Ludzi na codzień zainteresowanych, kibicujących Wiśle. Myślę, że klub powinien pomyśleć o strategii przyciągania takich ludzi na stadion i stadion sam się zapełni. |
Cytat:
Ciekawe czy ten syste,m stworzony przez pracowników klubu wytrzymałby napór 33 tysięcy spzredanych biletów w 45 minut jak na Olympiakosie :lol: Na początku "bum" na takie wejściówki będzie ogromny. Może nie 30 tysięcy ludzi ale z 5 na pewno zdecyduje sie na taką formę zakupu na mecz ligowy. |
ciekawe jest to, że wymieniliście bardzo dużo klubów posiadających sprzedaż on-line, wniosek jest jeden taka usługa nie ma nic wspólnego z frekwencją na stadionie.
co nie zmienia faktu, że mamy XXI wiek i takie sprawy jak obsługa internetowa, możlwiość płacenia kartą i wszelkie udogodnienia powinny być naturalne. |
Cytat:
Sprzedaż online znacznie ułatwiłaby nam życie. |
Na podstawie czego tak wnioskujesz ? Prowadziłeś badania w innych miastach ?
Choćby na przykładzie Olympiakosu widać do czego prowadzi sprzedaż online kiedy jest zainteresowanie. |
źle mnie zrozumiałeś, nie napisałem nic o ułatwianiu życia, tylko o wzroście frekwencji.
Domyślam się, że wiele klubów ma kibiców w okolicznych miejscowościach, ale jak widać np. na mecze Korony, Widzewa nie chodzi więcej ludzi bo mają sprzedaż przez neta. Najważniejszymi czynnikami przyciągającymi ludzi są: forma piłkarzy i styl w jakim grają, cena za bilet i warunki w jakich przyjdzie oglądać mecz. ale trzymam się też drugiej części mojego posta, sprzedaż internetowa to w obecnych czasach oczywista oczywistość. Koniak, bądź poważny. Po pierwsze Olimpiakos to zupełnie inna półka niż my, pod każdym względem. Po drugie poczytaj sobie jakie są nastroje w Grecji i jak odbierani są u nich obecnie Niemcy, po trzecie jak u nas była LM i mecz z Realem to mimo braku stadionu, sprzedaży internetowej i kosmicznych cen biletów, to rozeszły się one w mig. ciekawe czy na mecze Olympiakosu z Kavalą czy innymi cieniasami też jest takie zainteresowanie jak na meczu z BD co do badań, to wystarczy oglądnąć jakikolwiek mecz ekstraklasy, puste trybun na meczach Korony biły po oczach. |
Cytat:
Teraz wspierają Wisłę oglądając ją w Canal+, co wychodzi w badaniach oglądalności, co z kolei przekłada się na to, że Canal+ najczęściej pokazuje Wisłę, a to z kolei przekłada się na najwyższe wpływy do kasy klubu - właśnie od Canal+. Ale stadion stoi pusty. Brakuje oferty dla takich osób i sposobu na przekonanie, że teraz jest lepiej. Zresztą, mimo że jest, to ludzi wielokrotnie oszukanych przez klub nie jest łatwo do tego przekonać. Jeśli odpowiednio ich zaprosimy na stadion, to wpływy z C+ nie spadną - są przecież jeszcze mecze wyjazdowe. Teraz klub się głowi nad sprzedażą internetową, bo usłyszeli że gdzie indziej średnio to idzie. No co za bzdura! Wszyscy wprowadzają taką sprzedaż. Dlaczego? Dla wygody swoich klientów. Dla sprawienia poczucia, że klub o nich dba. A w zasadzie, dla sprawienia poczucia, że klub nie ma ich w d..., bo w tej chwili sprzedaż internetowa to już standard. Idziesz do kina - kupisz w necie. Na koncert, inną imprezę - kupisz w necie. A na Wisłę nie kupisz, bo "Wisła się zastanawia, czy to się opłaca". No to niech dumają dalej. |
Reasumując mój wywód i post rava: pole do działania jest duże, potencjał bardzo duży.
Niestety nasz klub bardzo opornie idzie z duchem czasu i zadowala się zawsze tym co jest teraz zamiast poszerzyć obszar działania... Nie wiem skąd wynika takie krótkookresowe myślenie... |
Z tego, że takie działania wymagają nakładów, zaś efekty nie muszą przyjść w krótkim terminie.
I w takimże krótkim terminie okazuje się, że pieniądze wydano a efektu nie ma. Efekt 1: minus na koncie (w krótkim terminie) Efekt 2: odpowiedzialny za projekt pracownik / dyrektor / prezes - won. Cholera, rozmyłem temat. Bana mi. |
Cytat:
Trzeba zapełnić ok. 20 tyś miejsc, każda inicjatywa ściągnięcia ludzi jest dobra, szkoda tylko że u nas zawsze jakoś opornie wszystko idzie. Jak napisał Rav, podobnie jak u piłkarzy tak w klubie oczekuje się wyników tu i teraz, polityka długofalowa nie istnieje. Wracając do tematu budowlanego, to jak ma się sprawa na zachodniej? Odbiory się zakończyły, czy trybuna dopuszczona jest warunkowo? |
Cytat:
A czy frekwencja będzie wyższa ? Pewnie tak, ale w naszej obecnej sytuacji byłoby to max kilkaset osób na mecz. Nie ma sensu przywoływać przykładu Korony, bo głównym powodem niskiego zainteresowania meczami u nich są problemy stwarzane przez policję, rząd itd. |
Cytat:
Cytat:
A tutaj można zobaczyć niemal cały zapełniony stadion z PAOK 4 październik tego roku. http://www.youtube.com/watch?v=j1WZX...eature=related Co do Korony to niestety ale represje wobec kibiców zrobiły swoje. |
czy ja gdzieś napisałem, że taka sprzedaż jest niepotrzebna?
co do Korony to nie szukaj usprawiedliwienia, bo to tylko przykład, chcesz mi powiedzieć że na mecze chodzi ich średnio 8 tyś, a drugie 8 tyś zostało w domu przez rząd, a co z ŁKS-em, Cracovią, Lechem czy nawet Wisłą, niska frekwencja to wina Tuska? ? :) Na produkt o marce Ekstraklasa jest określone zapotrzebowanie, odpowiednio od miasta od kilku do kilkunastu tysięcy. Od wielkiego dzwonu przyjdzie więcej ludzi czy to na ligę czy na puchary. I teraz rolą klubów jest zrobienie wszystkiego, żeby przyciągnąć nowych i starcyh kibiców którzy z jakiś względów na mecze nie chcą przychodzić. Co Wy mi chcecie udowodnić z tym Olimpiakosem? Że to klub z sukcesami, wiekszą liczbą kibiców? Przecież ja to wiem, mogę sobie dać rękę uciąć, że jakby Wisła grała regularnie w LM (tak jak Olimpiakos) nasza kadra zamiast zaliczyć wpierol na Euro 2004 wygrałaby je, to na nasze mecze chodziło by teraz kilka tysięcy ludzi wiecej. |
Zgadzam się z Tobą tylko weź pod uwagę że u nas nie robili takich łapanek jak u nich... mandaty leciały za byle co. A drążę ten temat ponieważ napomniałeś coś o poziomie sportowym. No to jak to było, kiedyś na meczu z nami stać ich było na bezproblemowy komplet frekwencji a jak byly w czołówce tabeli to już nie? Ale to nie nasz problem... ;)
|
A kto powiedział, że ma ich przychodzić 16 tysięcy ? Kiedyś mieli średnią frekwencję oscylującą w okolicach 10-11 tys. Zapytaj ich czemu teraz tak nie jest mimo, że są w czołówce tabeli.
ŁKS ? Powiedziałbym, że na swoim stąłym poziomie. Cracovia ? Niska frekwencja ? Jedna z najwyższych średnich w ich historii. Lech ma protest. Przeciwko czemu(komu) myślę że wiesz. Wisła. W co drugim temacie można poczytać o powodach takiej a nie innej frekwencji u nas. |
mam pytanko jako że temat o budowie stadionu to czy działa już nagłośnienie STADIONOWE na sektorze G. Z przyczyn losowych nie było Mnie na meczu z Jaga i nie wiem :) dziekuje z góry za odpowiedź.
|
Cytat:
|
Nie śledzę oficjalnej strony Wisły więc nie wiem kiedy pojawiła się tam ankieta pt. Czy kupowałbyś bilety na mecze przy Reymonta przez internet?
Wyniki proste do przewidzenia - Tak, za każdym razem! (68%) (5856 głosów) - Co jakiś czas, gdy nie mogę podejść do Strefy Kibica, na pewno (19%) (1590 głosów) czyli na teraz ponad 7000 zainteresowanych osób. Długo jeszcze będą nad tym dumać ? |
Chciałem na gorąco powiedzieć jedno, jeśli Wisła jutro Polsatu nie pociagnie za dupę za wszystkie słowa to jak naśmiewali się ze stadionu to znaczy że są ćwokami, wiemy że są pewne wady ale są też pewne granice słowa Stadion z Reymonta do Remonta albo żę mogą samoloty lądować nie miały nic wspólnego z samą usterką poza tym padło też wiele przekłamań ja osobiście jako kibic czuje się urażony
|
Cytat:
Farsa jakaś z tym nagłośnieniem. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Jeśli jest już możliwość, to Wisła nawet minuty nie powinna zastanawiać się nad wprowadzeniem sprzedaży online. To w dzisiejszych czasach jest rzecz niezbędna.
A nagłośnienie na południowej nie działa, bo go nie ma. |
Piotrze a czy myślisz że chodź przez chwilę takiej możliwości nie było?
Możliwość jest, nie ma chęci, nie chce się inwestować to tego nie ma. Prosta sprawa. |
Problem w tym, że tutaj nie trzeba wiele inwestować, a w zasadzie nic. System sprzedaży online został dostarczony wraz z systemem dostępu. Możliwości przez dłuższy czas nie było, bo nie był on kompletny. Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie. Wisła w zasadzie musi tylko ponieść koszt utrzymania serwerów i zaprojektowania serwisu. Sam mechanizm sprzedaży jest gotowy (przekazanie do serwera centralnego systemu dostępu informacji, który nr. karty kibica ma zakupiony bilet na dany mecz, bo w chwili obecnej bilety są "nabijane" na KK).
Cytat:
|
Numeracja rzędów na zachodniej? Brak. Krzesełka? Brudne. Ubikacje? Rdza...
Czy to tak trudno wymyślić, że na mecz LE przyjdzie dużo przypadkowych osób, które będą pierwszy raz i wyrobią sobie opinie o stadionie? Normalnie jestem na E, ale jak większość stałych bywalców tej trybuny chciałem sprawdzić jak to wygląda to na nowej, jestem w szoku jak klub myśli krótkowzrocznie. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:52. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl