Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Bartii 19.10.2011 11:46

juz pol roku bylo cos mowione o sprzedazy biletow przez internet, ale z tego co pamietam wycofali sie z tego, do momentu gdy nie bedzie caly stadion gotowy. Teraz mamy gotowy (no prawie) i licze na to ze juz od wiosny bada bilety przez internet, na pewno to poprawi frekwencje na stadionie. Wielu sie nie chce pchac tam, albo pracuje czy stac w korku itd... a kupiloby raz dwa bilety przez neta

rav 19.10.2011 12:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Matejas_ (Post 1178635)
Kto jak kto ale Boniek niech się zajmie szachami, bo może i w piłkę grać potrafił ale trener, a tym bardziej polityk z niego marny. Co do samego artykułu to nie wiem czy korektor czy też sam Jacek nie wie, że przymiotniki piszemy z małych liter :-P

Matejas_, proszę Cię, znów promujesz kolejne brednie Majchrowskiego, w których niemal każde stwierdzenie można obalić. Zasłania się raportem z 2009 roku, tymczasem pierwsza decyzja w oparciu o kompromitujące Kraków dokumenty podjęta została... a nie pamiętam już kiedy, ale na tzw. liście rezerwowej był w momencie przyznania Polsce Euro, czyli w kwietniu 2007 roku.

Sytuacja była prosta. Decyzję podjęto przed kwietniem 2007 i ona była wiążąca. Zmieniono by ją tylko, gdyby któreś z miast pierwszej czwórki totalnie zawaliło sprawę przygotowań i było totalnie w d... Tak się nie stało. Wrocław miał kłopoty ze stadionem, ale ostatecznie wybudował go szybciej niż my.
Taka sytuacja była w Dniepropietrowsku, które zostało zastąpione przez inne miasto. W Polsce żaden z głównych kandydatów się nie skompromitował. Stąd nie było podstaw do zmiany decyzji, nawet jeśli w 2009 roku wg raportu UEFA Kraków był najdalej z przygotowaniami.

Nie fair ze strony UEFA było, że dawano Krakowowi nadzieję. Ale z drugiej strony UEFA zabezpieczała się - gdyby któreś z polskich miast odpadło, to Kraków byłby przygotowany. W pewien sposób wygrała na tym Wisła, bo stadion był budowany.

Warto panu prezydentowi przypomnieć, czego nie mówi się głośno, że stadion wciąż nie jest gotowy!! Pozostało jeszcze sporo rzeczy do wykończenia, względem projektu i przetargu, ale miasto się wypięło i powiedziało, że nie ma pieniędzy i tego nie zrobi. Stadion jest gotowy na tyle, że można go oddać do użytku, ale wielu rzeczy nie można udostępnić bądź uruchomić. Zaszantażowano Wisłę i powiedziano: albo odbieracie stadion taki jaki jest, albo zamykamy zachodnią i będziemy ją nadal kończyć. Przez długie lata. Prawdopodobnie skończy się tym, że to Wisła dokończy remont, rozliczając nakłady w czynszu dzierżawnym.

A skoro trwa opowiadanie bredni przez miasto, to pozwolę sobie wspomnieć o kolejnym kłamstwie, zawartym w słynnym już oświadczeniu ZIKiT-u (klik). Otóż, według tego co usłyszałem, nie jest prawdą, że Wisła wynajmuje stadion tylko na dni meczowe. Wisła płaci ustalony roczny czynsz dzierżawny za trzy trybuny: wschodnią, północną i południową. Natomiast niedokończoną trybunę zachodnią wynajmuje na mecze. Dopóki nie będzie gotowa Wisła jej nie odbierze na stałe i zamierza ją wynajmować tylko na mecze.

Matejas_ 19.10.2011 13:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 1178693)
Matejas_, proszę Cię, znów promujesz kolejne brednie Majchrowskiego, w których niemal każde stwierdzenie można obalić. Zasłania się raportem z 2009 roku, tymczasem pierwsza decyzja w oparciu o kompromitujące Kraków dokumenty podjęta została... a nie pamiętam już kiedy, ale na tzw. liście rezerwowej był w momencie przyznania Polsce Euro, czyli w kwietniu 2007 roku.

Znów promuje? Do ____ pana, za każdym razem gdy coś człowiek napisze to promuje brednie Majchrowskiego. Nie będę apelował o czytanie ze zrozumieniem, ani o zacytowanie promującego fragmentu bo jego poprostu w moim poście nie ma, a jeśli ludzie po swojemu rozumieją czy interpretują moje słowa to już ich problem. Chciałem jedynie podkreśli, że Boniek niech bierze swoje skorumpowane łapska od Krakowa, bo z miastem tym wspólnego nic nie ma. Niech się zajmie menedżerką a nie politykowaniem.

Ponadto pozwoliłem sobie zaszydzic z Jacka z jego "Polskiego".

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 1178693)
Sytuacja była prosta. Decyzję podjęto przed kwietniem 2007 i ona była wiążąca. Zmieniono by ją tylko, gdyby któreś z miast pierwszej czwórki totalnie zawaliło sprawę przygotowań i było totalnie w d... Tak się nie stało. Wrocław miał kłopoty ze stadionem, ale ostatecznie wybudował go szybciej niż my.
Taka sytuacja była w Dniepropietrowsku, które zostało zastąpione przez inne miasto. W Polsce żaden z głównych kandydatów się nie skompromitował. Stąd nie było podstaw do zmiany decyzji, nawet jeśli w 2009 roku wg raportu UEFA Kraków był najdalej z przygotowaniami.

Nie fair ze strony UEFA było, że dawano Krakowowi nadzieję. Ale z drugiej strony UEFA zabezpieczała się - gdyby któreś z polskich miast odpadło, to Kraków byłby przygotowany. W pewien sposób wygrała na tym Wisła, bo stadion był budowany.

Warto panu prezydentowi przypomnieć, czego nie mówi się głośno, że stadion wciąż nie jest gotowy!! Pozostało jeszcze sporo rzeczy do wykończenia, względem projektu i przetargu, ale miasto się wypięło i powiedziało, że nie ma pieniędzy i tego nie zrobi. Stadion jest gotowy na tyle, że można go oddać do użytku, ale wielu rzeczy nie można udostępnić bądź uruchomić. Zaszantażowano Wisłę i powiedziano: albo odbieracie stadion taki jaki jest, albo zamykamy zachodnią i będziemy ją nadal kończyć. Przez długie lata. Prawdopodobnie skończy się tym, że to Wisła dokończy remont, rozliczając nakłady w czynszu dzierżawnym.

Decyzje zmieniono by wówczas, gdyby krakowscy wyborcy nie głosowali lewicowego Jacka tylko na jakiegoś premierowego przydupasa...

AMF 19.10.2011 13:17

Syytem sprzedaży biletów online kosztowałby około 40 tys zł netto. przynajmniej u mnie w firmie. Niestety, Wisła ma nas w dupie. W Polsce, sprzedaż internetową ma Lech, Legia, Lechia i Śląsk na nowym estadio.

wisl@k_TS 19.10.2011 13:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AMF (Post 1178703)
Syytem sprzedaży biletów online kosztowałby około 40 tys zł netto. przynajmniej u mnie w firmie. Niestety, Wisła ma nas w dupie. W Polsce, sprzedaż internetową ma Lech, Legia, Lechia i Śląsk na nowym estadio.

Jeszcze Korona i Pogoń. A i pewnie jeszcze ktoś by się znalazł.

Co do samej ceny to majątek to nie jest...

Kociewiak 19.10.2011 13:59

Myśle, że skoro wszystkie trybuny są już dostępne to możecie się spodziewać między rundami uruchomienia sprzedaży online. Klub już nie będzie miał wymówki, a taka opcja bardzo ułatwi zycie, nawet kibicom Wisły z Krakowa.

w0lno. 19.10.2011 15:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AMF (Post 1178703)
Syytem sprzedaży biletów online kosztowałby około 40 tys zł netto. przynajmniej u mnie w firmie. Niestety, Wisła ma nas w dupie. W Polsce, sprzedaż internetową ma Lech, Legia, Lechia i Śląsk na nowym estadio.

Nawet ŁKS i Widzew mają system sprzedaży online...

szprotson 19.10.2011 15:37

Cytat:

Holenderska federacja potwierdziła dzisiaj, że reprezentacja "Oranje" w trakcie przyszłorocznych mistrzostw Europy będzie mieć swoją bazę w Krakowie.

- Będziemy mogli trenować w doskonałych warunkach na stadionie Wisły, który posiada dobrą murawę. Kraków jest także bardzo ładnym miastem, w którym dobrze się mieszka. To ważne dla zawodników, by czuli się lepiej niż podczas mistrzostw świata w RPA - przyznał selekcjoner Bert van Marwijk.
Jakby nie było, dotyczy naszej bazy treningowej :)

Gwiaździsty 19.10.2011 15:50

A jeszcze tak niedawno Basałaj w wywiadach roztaczał piękne wizje, a tu okaze się niebawem, że nawet garbaci będą mieli "on-line" chociaz tam nigdy nie ma problemu z kupnem biletu, w dodatku za złotówkę na stadion pełen wolnych miejsc.

kuba_cf 19.10.2011 15:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez w0lno. (Post 1178723)
Nawet ŁKS i Widzew mają system sprzedaży online...

Jak również GKS Katowice, więc Pogoń nie jest jedynym klubem w niższej klasie rozgrywkowej, która nas przegoniła pod tym względem.

pan Dudi 19.10.2011 16:02

@ Szprotson

Jakby nie było, mówią o głównym boisku, które dla nich będzie treningowym. Dla piłkarzy Wisły treningowe boisko jest boiskiem treningowym. Z resztą, jak Holendrzy je zobaczą i dowiedzą się co to jest, to pewnie się popłaczą ze śmiechu. :lol:

Co do sprzedaży netowej, to nie zdawałem sobie sprawy, że jesteśmy aż tak do tyłu patrząc nawet tylko na nasze polskie podwórko. Dramat.

thomasson 19.10.2011 17:09

Z tą sprzedażą to może to tak szybko jej nie być. W sierpniu bodajże pytałem gościa w Strefie kiedy będzie wprowadzona sprzedaż on-line, a ten z rozbrającą szczerością powiedział że wątpi że to będzie szybko. Podobno system obsługujący sprzedaż biletów stworzony został przez ludzi z Wisły i dlatego że nie jest robiony przez jakąś profesjonalną firmę to cały czas się zawiesza i w zasadzie to oni go cały czas testują i dopracowywują. Powiedział jeszcze że ten system ledwie ogarnia sprzedaź biletó na stadionie, a jakby miał jeszcze połapać sprzedaż on-line to by szybko jebnął i nic by nie było. Jeśli to prawda to zastanawiające jest skąpstwo ludzi w klubie, którzy żałują forsy na profesjonalny system, która dzięki przynajmniej trochę wyższej frekwencji by się szybko zwróciła...

andrzej 19.10.2011 17:43

Slovan Bratysława jakoś potrafi. http://www.ticketportal.sk/predstave...IDPred=1180048

Erich Zann 19.10.2011 18:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez thomasson (Post 1178769)
...Podobno system obsługujący sprzedaż biletów stworzony został przez ludzi z Wisły i dlatego że nie jest robiony przez jakąś profesjonalną firmę to cały czas się zawiesza i w zasadzie to oni go cały czas testują i dopracowywują. Powiedział jeszcze że ten system ledwie ogarnia sprzedaź biletó na stadionie, a jakby miał jeszcze połapać sprzedaż on-line to by szybko jebnął i nic by nie było. Jeśli to prawda to zastanawiające jest skąpstwo ludzi w klubie, którzy żałują forsy na profesjonalny system, która dzięki przynajmniej trochę wyższej frekwencji by się szybko zwróciła...

Skąpy dwa razy traci. Pamiętam moje zdziwienie jak przeczytałem w GK słowa Joanny Krupskiej z marketingu:

" Jest tutaj grupa ludzi, która potrafi stworzyć coś własnymi siłami. Dobrym przykładem jest nasza kampania Walczymy o mistrzostwo. Udało nam się ją stworzyć bez pośrednictwa wyspecjalizowanych firm. Dzięki temu udało się znacznie ograniczyć koszty tej kampanii".

To jest dla mnie dobra filozofia kiedy prowadzi się firmę razem kumplem, czy jakiś małe przedsiębiorstwo. Wisła jest gigantyczną "marką"! Dla takiej firmy kampania, czy system sprzedaży biletów, tworzone przez własnych pracowników to nieporozumienie i strzał w kolano. Brak 100% profesjonalizmu to strata.
Kampanie Wisły są tak świetne , że na otwarcie stadionu przychodzi 15,323 osoby... To już na Ruchu było prawie 1000 więcej...(Celowo nie wchodzę w temat bagna ZIKITU i siwego... To temat rzeka, ale nie usprawiedliwia Wisły).

Nie zrozumcie mnie źle, doceniam ludzi którym się chce, wkładają w to pracę, często ogarniają takie sprawy charytatywnie bo są kibicami, etc. Nie zmienia to faktu, ze klub ich wykorzystuje, a marketingowo sam sobie robi krzywdę.
Mamy amatorkę w magistracie i klubie.

Pero 20.10.2011 09:20

Przede wszystkim klub nie zdaje sobie sprawy ile w samym Krakowie jest tzw. biernych kibiców. Sam pracuje z trzema takimi osobami. Chodzi mi o osoby, które oglądają wszystkie mecze Wisły w telewizji, zerkają co pare godzin na wislakrakow.com, wiedzą doskonale co dzieje się w klubie i po każdym meczu jest temat do połgodzinnej rozmowy. Niestety na stadion takie osoby już się nie wybierają, nie mówiąc już o zakupie jakiejś pamiątki. Jeden był pare lat temu na starym C i zraził się jak koles koło niego zaczął sikać na trybunie. 2 chodziło w liceum ale teraz uważają, że poziom sportowy nie jest adekwatny do ceny biletów. I to nie jest tak, ze chodza na TOPowe mecze. W ogóle nie odwiedzają stadionu..

Myślę, że gdyby przeprowadzić badania to okazałoby się, że liczba takich to ok 1-2 tys, a może dużo więcej. Ludzi na codzień zainteresowanych, kibicujących Wiśle. Myślę, że klub powinien pomyśleć o strategii przyciągania takich ludzi na stadion i stadion sam się zapełni.

Mario Nh 20.10.2011 09:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 1179000)
Przede wszystkim klub nie zdaje sobie sprawy ile w samym Krakowie jest tzw. biernych kibiców. Sam pracuje z trzema takimi osobami. Chodzi mi o osoby, które oglądają wszystkie mecze Wisły w telewizji, zerkają co pare godzin na wislakrakow.com, wiedzą doskonale co dzieje się w klubie i po każdym meczu jest temat do połgodzinnej rozmowy. Niestety na stadion takie osoby już się nie wybierają, nie mówiąc już o zakupie jakiejś pamiątki. Jeden był pare lat temu na starym C i zraził się jak koles koło niego zaczął sikać na trybunie. 2 chodziło w liceum ale teraz uważają, że poziom sportowy nie jest adekwatny do ceny biletów. I to nie jest tak, ze chodza na TOPowe mecze. W ogóle nie odwiedzają stadionu..

Myślę, że gdyby przeprowadzić badania to okazałoby się, że liczba takich to ok 1-2 tys, a może dużo więcej. Ludzi na codzień zainteresowanych, kibicujących Wiśle. Myślę, że klub powinien pomyśleć o strategii przyciągania takich ludzi na stadion i stadion sam się zapełni.

Mądrze napisane. Mnóstwo by się znalazło takich osób.

Ciekawe czy ten syste,m stworzony przez pracowników klubu wytrzymałby napór 33 tysięcy spzredanych biletów w 45 minut jak na Olympiakosie :lol:

Na początku "bum" na takie wejściówki będzie ogromny. Może nie 30 tysięcy ludzi ale z 5 na pewno zdecyduje sie na taką formę zakupu na mecz ligowy.

joshi 20.10.2011 09:32

ciekawe jest to, że wymieniliście bardzo dużo klubów posiadających sprzedaż on-line, wniosek jest jeden taka usługa nie ma nic wspólnego z frekwencją na stadionie.

co nie zmienia faktu, że mamy XXI wiek i takie sprawy jak obsługa internetowa, możlwiość płacenia kartą i wszelkie udogodnienia powinny być naturalne.

Mario Nh 20.10.2011 09:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez joshi (Post 1179003)
ciekawe jest to, że wymieniliście bardzo dużo klubów posiadających sprzedaż on-line, wniosek jest jeden taka usługa nie ma nic wspólnego z frekwencją na stadionie.

Jesteś w błędzie. Wisła ma wielu kibiców z całej Polski, Kraków wraz z okolicznymi wioskami to spory teren.
Sprzedaż online znacznie ułatwiłaby nam życie.

koniak 20.10.2011 09:53

Na podstawie czego tak wnioskujesz ? Prowadziłeś badania w innych miastach ?
Choćby na przykładzie Olympiakosu widać do czego prowadzi sprzedaż online kiedy jest zainteresowanie.

joshi 20.10.2011 09:59

źle mnie zrozumiałeś, nie napisałem nic o ułatwianiu życia, tylko o wzroście frekwencji.
Domyślam się, że wiele klubów ma kibiców w okolicznych miejscowościach, ale jak widać np. na mecze Korony, Widzewa nie chodzi więcej ludzi bo mają sprzedaż przez neta.
Najważniejszymi czynnikami przyciągającymi ludzi są:
forma piłkarzy i styl w jakim grają, cena za bilet i warunki w jakich przyjdzie oglądać mecz.

ale trzymam się też drugiej części mojego posta, sprzedaż internetowa to w obecnych czasach oczywista oczywistość.


Koniak, bądź poważny. Po pierwsze Olimpiakos to zupełnie inna półka niż my, pod każdym względem. Po drugie poczytaj sobie jakie są nastroje w Grecji i jak odbierani są u nich obecnie Niemcy, po trzecie jak u nas była LM i mecz z Realem to mimo braku stadionu, sprzedaży internetowej i kosmicznych cen biletów, to rozeszły się one w mig.

ciekawe czy na mecze Olympiakosu z Kavalą czy innymi cieniasami też jest takie zainteresowanie jak na meczu z BD

co do badań, to wystarczy oglądnąć jakikolwiek mecz ekstraklasy, puste trybun na meczach Korony biły po oczach.

rav 20.10.2011 10:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 1179000)
Myślę, że gdyby przeprowadzić badania to okazałoby się, że liczba takich to ok 1-2 tys, a może dużo więcej. Ludzi na codzień zainteresowanych, kibicujących Wiśle. Myślę, że klub powinien pomyśleć o strategii przyciągania takich ludzi na stadion i stadion sam się zapełni.

Ja bym ocenił, że takich osób jest przynajmniej z 50 tys. Sam znam kilkanaście. W tym dwie osoby, które chodziły na Wisłę regularnie przez 20-30 lat, także w czasach II ligi oraz kilka, które chodziły sporadycznie 2-3 razy w sezonie. Ale w pewnym momencie klub ich do siebie zraził, swoją polityką, swoimi zaniedbaniami, wspieraniem głupoty i syfu, olewaniem ludzi, którzy zostawiają w nim część swych ciężko zarobionych pieniędzy, zbliżonych do średniej krajowej. Wiele tych zaniedbań dotyczyło jeszcze starego stadionu, ale nie chodziło nikomu o to, że jest jaki jest, tylko np. jak wprowadzono kołowrotki, to było ich za mało, żeby kupić coś do picia trzeba było pędzić tak z minutę przed zakończeniem I połowy, bo na II się nie zdążyło i tak dalej...

Teraz wspierają Wisłę oglądając ją w Canal+, co wychodzi w badaniach oglądalności, co z kolei przekłada się na to, że Canal+ najczęściej pokazuje Wisłę, a to z kolei przekłada się na najwyższe wpływy do kasy klubu - właśnie od Canal+. Ale stadion stoi pusty. Brakuje oferty dla takich osób i sposobu na przekonanie, że teraz jest lepiej. Zresztą, mimo że jest, to ludzi wielokrotnie oszukanych przez klub nie jest łatwo do tego przekonać.
Jeśli odpowiednio ich zaprosimy na stadion, to wpływy z C+ nie spadną - są przecież jeszcze mecze wyjazdowe.

Teraz klub się głowi nad sprzedażą internetową, bo usłyszeli że gdzie indziej średnio to idzie. No co za bzdura! Wszyscy wprowadzają taką sprzedaż. Dlaczego? Dla wygody swoich klientów. Dla sprawienia poczucia, że klub o nich dba. A w zasadzie, dla sprawienia poczucia, że klub nie ma ich w d..., bo w tej chwili sprzedaż internetowa to już standard. Idziesz do kina - kupisz w necie. Na koncert, inną imprezę - kupisz w necie. A na Wisłę nie kupisz, bo "Wisła się zastanawia, czy to się opłaca". No to niech dumają dalej.

Pero 20.10.2011 10:13

Reasumując mój wywód i post rava: pole do działania jest duże, potencjał bardzo duży.

Niestety nasz klub bardzo opornie idzie z duchem czasu i zadowala się zawsze tym co jest teraz zamiast poszerzyć obszar działania... Nie wiem skąd wynika takie krótkookresowe myślenie...

rav 20.10.2011 10:15

Z tego, że takie działania wymagają nakładów, zaś efekty nie muszą przyjść w krótkim terminie.
I w takimże krótkim terminie okazuje się, że pieniądze wydano a efektu nie ma.
Efekt 1: minus na koncie (w krótkim terminie)
Efekt 2: odpowiedzialny za projekt pracownik / dyrektor / prezes - won.

Cholera, rozmyłem temat. Bana mi.

joshi 20.10.2011 10:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 1179017)
Reasumując mój wywód i post rava: pole do działania jest duże, potencjał bardzo duży.

Niestety nasz klub bardzo opornie idzie z duchem czasu i zadowala się zawsze tym co jest teraz zamiast poszerzyć obszar działania... Nie wiem skąd wynika takie krótkookresowe myślenie...


Trzeba zapełnić ok. 20 tyś miejsc, każda inicjatywa ściągnięcia ludzi jest dobra, szkoda tylko że u nas zawsze jakoś opornie wszystko idzie. Jak napisał Rav, podobnie jak u piłkarzy tak w klubie oczekuje się wyników tu i teraz, polityka długofalowa nie istnieje.

Wracając do tematu budowlanego, to jak ma się sprawa na zachodniej? Odbiory się zakończyły, czy trybuna dopuszczona jest warunkowo?

koniak 20.10.2011 11:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez joshi (Post 1179014)


Koniak, bądź poważny. Po pierwsze Olimpiakos to zupełnie inna półka niż my, pod każdym względem. Po drugie poczytaj sobie jakie są nastroje w Grecji i jak odbierani są u nich obecnie Niemcy, po trzecie jak u nas była LM i mecz z Realem to mimo braku stadionu, sprzedaży internetowej i kosmicznych cen biletów, to rozeszły się one w mig.

ciekawe czy na mecze Olympiakosu z Kavalą czy innymi cieniasami też jest takie zainteresowanie jak na meczu z BD

co do badań, to wystarczy oglądnąć jakikolwiek mecz ekstraklasy, puste trybun na meczach Korony biły po oczach.

Cofnijmy się rok wstecz do sprzedaży biletów na mecz z Korona, czy chociażby 2 miesiące temu z Apoelem. Ile czasu potrzebowaliśmy, żeby sprzedać 20 k biletów. Słusznie ktoś wtedy obliczył, że przy takim tempie sprzedaży biletów klub nie jest w stanie rozprowadzić 30 k biletów w przeciągu tygodnia po otwarciu całego stadionu. To już świadczy o tym jak niezbędna jest sprzedaż internetowa.

A czy frekwencja będzie wyższa ? Pewnie tak, ale w naszej obecnej sytuacji byłoby to max kilkaset osób na mecz.

Nie ma sensu przywoływać przykładu Korony, bo głównym powodem niskiego zainteresowania meczami u nich są problemy stwarzane przez policję, rząd itd.

Mario Nh 20.10.2011 11:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez joshi (Post 1179014)

Koniak, bądź poważny. Po pierwsze Olimpiakos to zupełnie inna półka niż my, pod każdym względem. Po drugie poczytaj sobie jakie są nastroje w Grecji i jak odbierani są u nich obecnie Niemcy, po trzecie jak u nas była LM i mecz z Realem to mimo braku stadionu, sprzedaży internetowej i kosmicznych cen biletów, to rozeszły się one w mig.

ciekawe czy na mecze Olympiakosu z Kavalą czy innymi cieniasami też jest takie zainteresowanie jak na meczu z BD

co do badań, to wystarczy oglądnąć jakikolwiek mecz ekstraklasy, puste trybun na meczach Korony biły po oczach.

Sezon 2009/2010
Cytat:

1 . 27 kolejka Panathinaikos Ateny - Olympiakos Pireus 61 135
2 . 29 kolejka Panathinaikos Ateny - Iraklis Saloniki 49 747
3 . 20 kolejka Panathinaikos Ateny - AEK Ateny 47 379
4 . 1 kolejka AEK Ateny - Olympiakos Pireus 34 553
5 . 11 kolejka Panathinaikos Ateny - Asteras Tripolis 32 192
6 . 12 kolejka Olympiakos Pireus - Panathinaikos Ateny 31 059
7 . 16 kolejka Panathinaikos Ateny - Ergotelis Iraklion 30 031
8 . 2 kolejka Panathinaikos Ateny - Skoda Xanthi 28 068
9 . 16 kolejka Olympiakos Pireus - AEK Ateny 27 789
10 . 4 kolejka Panathinaikos Ateny - Aris Saloniki 27 125
11 . 19 kolejka Olympiakos Pireus - PAOK Saloniki 26 137
12 . 6 kolejka Panathinaikos Ateny - AE Larisa 23 539
13 . 23 kolejka PAOK Saloniki - Panathinaikos Ateny 23 104
14 . 11 kolejka PAOK Saloniki - Aris Saloniki 23 034
15 . 4 kolejka PAOK Saloniki - Olympiakos Pireus 23 010
16 . 5 kolejka AEK Ateny - Panathinaikos Ateny 22 423
17 . 5 kolejka Olympiakos Pireus - Panionios Ateny 22 163
18 . 24 kolejka Olympiakos Pireus - Atromitos Ateny 21 866
19 . 8 kolejka Olympiakos Pireus - Ergotelis Iraklion 21 254
20 . 10 kolejka Olympiakos Pireus - Iraklis Saloniki 20 415
21 . 7 kolejka Olympiakos Pireus - Asteras Tripolis 20 398

22 . 25 kolejka PAOK Saloniki - Panthrakikos Komotini 20 013
23 . 8 kolejka Panathinaikos Ateny - PAOK Saloniki 19 875
24 . 22 kolejka Panathinaikos Ateny - AO Kavala 19 653
25 . 17 kolejka Olympiakos Pireus - AE Larisa 19 327
26 . 27 kolejka PAOK Saloniki - AEK Ateny 18 589
27 . 23 kolejka AEK Ateny - Aris Saloniki 18 294
28 . 9 kolejka Panathinaikos Ateny - Panionios Ateny 18 066
29 . 14 kolejka Olympiakos Pireus - Panthrakikos Komotini 18 041
30 . 28 kolejka Olympiakos Pireus - Skoda Xanthi 18 010
I wcale nie wiem czy juz wtedy była prowadzona spzredaż internetowa.

A tutaj można zobaczyć niemal cały zapełniony stadion z PAOK 4 październik tego roku.
http://www.youtube.com/watch?v=j1WZX...eature=related


Co do Korony to niestety ale represje wobec kibiców zrobiły swoje.

joshi 20.10.2011 11:23

czy ja gdzieś napisałem, że taka sprzedaż jest niepotrzebna?

co do Korony to nie szukaj usprawiedliwienia, bo to tylko przykład, chcesz mi powiedzieć że na mecze chodzi ich średnio 8 tyś, a drugie 8 tyś zostało w domu przez rząd, a co z
ŁKS-em, Cracovią, Lechem czy nawet Wisłą, niska frekwencja to wina Tuska?
? :)

Na produkt o marce Ekstraklasa jest określone zapotrzebowanie, odpowiednio od miasta od kilku do kilkunastu tysięcy. Od wielkiego dzwonu przyjdzie więcej ludzi czy to na ligę czy na puchary.

I teraz rolą klubów jest zrobienie wszystkiego, żeby przyciągnąć nowych i starcyh kibiców którzy z jakiś względów na mecze nie chcą przychodzić.

Co Wy mi chcecie udowodnić z tym Olimpiakosem? Że to klub z sukcesami, wiekszą liczbą kibiców? Przecież ja to wiem, mogę sobie dać rękę uciąć, że jakby Wisła grała regularnie w LM (tak jak Olimpiakos) nasza kadra zamiast zaliczyć wpierol na Euro 2004 wygrałaby je, to na nasze mecze chodziło by teraz kilka tysięcy ludzi wiecej.

Mario Nh 20.10.2011 11:28

Zgadzam się z Tobą tylko weź pod uwagę że u nas nie robili takich łapanek jak u nich... mandaty leciały za byle co. A drążę ten temat ponieważ napomniałeś coś o poziomie sportowym. No to jak to było, kiedyś na meczu z nami stać ich było na bezproblemowy komplet frekwencji a jak byly w czołówce tabeli to już nie? Ale to nie nasz problem... ;)

koniak 20.10.2011 11:30

A kto powiedział, że ma ich przychodzić 16 tysięcy ? Kiedyś mieli średnią frekwencję oscylującą w okolicach 10-11 tys. Zapytaj ich czemu teraz tak nie jest mimo, że są w czołówce tabeli.
ŁKS ? Powiedziałbym, że na swoim stąłym poziomie.
Cracovia ? Niska frekwencja ? Jedna z najwyższych średnich w ich historii.
Lech ma protest. Przeciwko czemu(komu) myślę że wiesz.
Wisła. W co drugim temacie można poczytać o powodach takiej a nie innej frekwencji u nas.

Henio1 20.10.2011 11:43

mam pytanko jako że temat o budowie stadionu to czy działa już nagłośnienie STADIONOWE na sektorze G. Z przyczyn losowych nie było Mnie na meczu z Jaga i nie wiem :) dziekuje z góry za odpowiedź.

pan Dudi 20.10.2011 12:01

Cytat:

co do Korony to nie szukaj usprawiedliwienia, bo to tylko przykład, chcesz mi powiedzieć że na mecze chodzi ich średnio 8 tyś, a drugie 8 tyś zostało w domu przez rząd, a co z
ŁKS-em, Cracovią, Lechem czy nawet Wisłą, niska frekwencja to wina Tuska?
? :)
Jak sam zauważyłeś frekwencja spadła we wszystkich normalnych klubach, tylko w podupconym poszła w górę. Jaki jest jeden organ, którego działania wobec ciebie, jako kibica, są identyczne niezależnie od tego, czy kibicujesz Wiśle, Legii, czy Koronie? Tak, to właśnie działania rządu i rozkazy wydawane policjantom co do tego, jak mają się wobec kibiców zachowywać. Spadek frekwencji na Wiśle to też m.in. wina działań Donalda "Znawcy stadionów i obyczajów". Niemniej, nie oznacza to, że nie należy z tym nic robić i próbować przeciwdziałać temu czarnemu PR, który serwują kibicom i polskiej piłce nożnej w ogóle media przychylne rządowi. Obecnie stadionów boi się więcej ludzi, niż 15 lat temu, kiedy to naprawdę dużo się działo. Winę za to ponoszą media i ludzie, który bezkrytycznie przyjmują sieczkę płynącą z gazet i telewizorów.

szorstki 20.10.2011 14:57

Nie śledzę oficjalnej strony Wisły więc nie wiem kiedy pojawiła się tam ankieta pt. Czy kupowałbyś bilety na mecze przy Reymonta przez internet?
Wyniki proste do przewidzenia
- Tak, za każdym razem! (68%) (5856 głosów)
- Co jakiś czas, gdy nie mogę podejść do Strefy Kibica, na pewno (19%) (1590 głosów)

czyli na teraz ponad 7000 zainteresowanych osób.
Długo jeszcze będą nad tym dumać ?

medyk 20.10.2011 19:14

Chciałem na gorąco powiedzieć jedno, jeśli Wisła jutro Polsatu nie pociagnie za dupę za wszystkie słowa to jak naśmiewali się ze stadionu to znaczy że są ćwokami, wiemy że są pewne wady ale są też pewne granice słowa Stadion z Reymonta do Remonta albo żę mogą samoloty lądować nie miały nic wspólnego z samą usterką poza tym padło też wiele przekłamań ja osobiście jako kibic czuje się urażony

milansport 20.10.2011 22:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Henio1 (Post 1179056)
mam pytanko jako że temat o budowie stadionu to czy działa już nagłośnienie STADIONOWE na sektorze G. Z przyczyn losowych nie było Mnie na meczu z Jaga i nie wiem :) dziekuje z góry za odpowiedź.

Pewnie po dzisiejszym meczu już wiesz ale jakbyś jednak nie wiedział to wciąż nie działa..
Farsa jakaś z tym nagłośnieniem.

krakus76 20.10.2011 22:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez milansport (Post 1179295)
Pewnie po dzisiejszym meczu już wiesz ale jakbyś jednak nie wiedział to wciąż nie działa..
Farsa jakaś z tym nagłośnieniem.

I oświetleniem :)

WislaFan123 20.10.2011 23:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krakus76 (Post 1179357)
I oświetleniem :)

Prądem a nie oswietleniem, na E wysiadlo wszystko, to samo na G... Glosniki na E przestaly dzialac itp. Uruchomili zapasowy agregat ktory jest na rogu miedzy E i G, ale tez trzeba bylo czekac chwile (ok 10-15min) za nim bedzie mozna ruchomic pewne rzeczy, glownie lampy ktore musze miec chwile przerwy jak sie je wylaczy/jak zgasna cokolwiek sie swiecilo to bylo awaryjne z upsow

PiotrG 21.10.2011 01:51

Jeśli jest już możliwość, to Wisła nawet minuty nie powinna zastanawiać się nad wprowadzeniem sprzedaży online. To w dzisiejszych czasach jest rzecz niezbędna.
A nagłośnienie na południowej nie działa, bo go nie ma.

MatMario 21.10.2011 02:12

Piotrze a czy myślisz że chodź przez chwilę takiej możliwości nie było?

Możliwość jest, nie ma chęci, nie chce się inwestować to tego nie ma. Prosta sprawa.

PiotrG 21.10.2011 02:23

Problem w tym, że tutaj nie trzeba wiele inwestować, a w zasadzie nic. System sprzedaży online został dostarczony wraz z systemem dostępu. Możliwości przez dłuższy czas nie było, bo nie był on kompletny. Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie. Wisła w zasadzie musi tylko ponieść koszt utrzymania serwerów i zaprojektowania serwisu. Sam mechanizm sprzedaży jest gotowy (przekazanie do serwera centralnego systemu dostępu informacji, który nr. karty kibica ma zakupiony bilet na dany mecz, bo w chwili obecnej bilety są "nabijane" na KK).
Cytat:

Pierwotnie napisane przez medyk (Post 1179194)
Chciałem na gorąco powiedzieć jedno, jeśli Wisła jutro Polsatu nie pociagnie za dupę za wszystkie słowa to jak naśmiewali się ze stadionu to znaczy że są ćwokami, wiemy że są pewne wady ale są też pewne granice słowa Stadion z Reymonta do Remonta albo żę mogą samoloty lądować nie miały nic wspólnego z samą usterką poza tym padło też wiele przekłamań ja osobiście jako kibic czuje się urażony

Nie zabronisz ludziom wyrażenia własnego zdania.

art 21.10.2011 10:50

Numeracja rzędów na zachodniej? Brak. Krzesełka? Brudne. Ubikacje? Rdza...

Czy to tak trudno wymyślić, że na mecz LE przyjdzie dużo przypadkowych osób, które będą pierwszy raz i wyrobią sobie opinie o stadionie? Normalnie jestem na E, ale jak większość stałych bywalców tej trybuny chciałem sprawdzić jak to wygląda to na nowej, jestem w szoku jak klub myśli krótkowzrocznie.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:52.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl