Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

arsfan90 01.04.2009 16:21

Ja wiem czy takie zatrważające...? Podejrzewam, że gdyby na głównej stronie zostało napisane, że np: wstrzymują budowę stadionu bo jest już decyzja UEFA i euro bedzie grane tylko w Wawie i Poznaniu (wronkach) to podobna ilość by się nabrała... Niestety ale niektórzy nawet nie probuja zweryfikowac przeczytanej informacji, dlatego zreszta np: fakt czy gazeta wybiórcza maja tylu czytelników ... ;/

M152T4L 01.04.2009 17:39

A może taki wzór rzeczywiście był rozważany, tylko wykorzystano Prima Aprilis żeby poznać w razie czego negatywne opinie kibiców?

Poza tym ten wzór nie jest taki zły. Mi się osobiście nawet podoba.
Zobaczcie to:
http://www.criteriondesign.co.uk/ima...ton_20park.jpg

I dalej twierdzicie że obciachowy? :D

Emilio 02.04.2009 16:45

Wie ktoś może kiedy wreszcie ma być zalewana płyta?

derr 03.04.2009 14:29

http://www.2012.org.pl/pl/miasta-gos...ultimedia.html
pewnie była aczkolwiek chce zwrócic uwage na sama koncówke ,pokazane są trubuny od wewnątrz
jak dla mnie bardzo dobrze to wyglada zwłaszcza jak trybuna bedzie tak stroma ,no może nie bardzo ale dobrze

QBAS 03.04.2009 15:32

Bardzo fajna prezentacja multimedialna derr. Dzięki wielkie bo jeszcze jej nie widziałem. Całkiem nieźle to na niej wygląda. Oczywiście mogłaby być troszkę lepiej technicznie zrobiona, bardziej ostra itd ale nie ma co się czepiać szczegółów, ważna że w końcu możemy zobaczyć prawdziwą wizualizację stadionu, który nam budują ;) Są już w połowie budowy więc najwyższy czas, można powiedzieć ;P


A co do tego wzoru na C... No cóż.. Sam nie wiem co tam dać. A ważne jest zarówno to "co" i "jak". Jeśli chodzi o tę pierwszą część to mogę zgłosić kilka mało oryginalnych haseł: Wisła Kraków, Henryk Reyman, 1906 itd. O wiele trudniejsza sprawa jest z tym jak to będzie wyglądać..

Osobiście wydaje mi się, że o wiele lepiej byłoby gdyby ten konkurs miał wyłonić powiedzmy 5 najlepszych wg komisji projektów, a później zdecydowaliby o tym zarówno kibice, miast, klub. Najprościej oczywiście byłoby z ankietą na stronie, ale nie wiem czy w tak ważnej sprawie byłoby to dobre rozwiązanie. Bo wiemy że jakby ktoś bardzo chciał to taką ankietę można by oszukać.. Ale jakby powiedzmy takie trzy strony się spotkały to może coś ciekawego by wybrali. Głos kibiców oczywiście musiałby być reprezentowany przez SKWK.

No ale nic, trzymam kciuki, żeby dokonali na prawdę dobrego wyboru..

nicolas 03.04.2009 23:53

Szczerze, wiecie co ja bym dał?
Na dolnej WISŁA na górnej biała gwiazda z krzesełek na środku. Albo na odwrót.
Taka mniejsza od tej co jest na trybunie za bramką.
Proste i fajne. Przede wszystkim nazwa klubu i od razu świat wie gdzie jest grany mecz i jaki to klub.
Nazwy na trybunach, klasycznie mają wielkie kluby, jak MU np.

Pero 04.04.2009 01:02

To może wyślecie swoje propozycje!!

marcinaski 04.04.2009 10:59

Jeżeli tradycja i legenda to na środku trybuny powinno być tylko wielkie: " X " i nic więcej po bokach, a krzesła na całej trybunie czerwone, żeby w kontekście stadionu wszystkie barwy reprezentowane były po równo.

simone 04.04.2009 21:47

Tak a propos tego żartu, czy układ siedzisk nowego C wykorzystany w tej fotce- http://galeria.wislakrakow.com/stadi...elka-wawel.jpg był wzięty z projektu i czy taki będzie w rzeczywistości? Czy po prostu ktoś z serwisu go stworzył i nie ma on nic wspólnego z planem?

wierny 05.04.2009 11:19

taki będzie układ krzesełek w rzeczywistości

wooojo 05.04.2009 12:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wierny (Post 703572)
taki będzie układ krzesełek w rzeczywistości



Nie strasz chłopaka :P

wierny 05.04.2009 12:20

układ krzesełek będzie taki, tylko graficznie będzie wyglądał inaczej. Bez Wawelu ;)

wooojo 05.04.2009 12:25

no tak masz racje, mój błąd :)

Wojtas 05.04.2009 12:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kaan (Post 701481)
Pierwsza częśc się zgadza, będzie minimalna dylatacja. Natomiast po przeglądnięciu szczegółowych planów obliczyłem, że oczywiście boisko bedzie wycentrowane względem D i E ale odległości od lini autowej boiska beda następujace (licząc od pierwszego krzesełka, nie od krawędzi rowu):
D i E - 11,5 m
AB i C - 16,5-16,8 m

Te 11,5 m w przybliżeniu, czyli to co jest przed D wydaje się blisko, zatem wydaje mi się że to 16 to równiez nie bedzie żle.




Oby twoje oblicznia sie sprawdzily :)

Bo jesli tak to niewyglada to tak zle.
te obecne 11,5 m(wg twoich obliczen) to bliziutko,wiec jesli nowe C bedzie 5 m dalej to tez bedzie niezle,zwlaszcza ak porównac jak to bylo kiedy bylo stare C...

leszekm 06.04.2009 12:00

Wybiorcza chce by Cracovia grala na Wiśle?.

Remont Igołomskiej pilniejszy niż stadion

"...Kiedy przyjdą lepsze czasy, będzie można śmiało pakować pieniądze w nową Cracovię - tym bardziej, że ma być również halą koncertową. Wcześniej jednak nic się nie stanie piłkarzom obu drużyn, jeśli przez jeden czy dwa sezony pograją na jednym obiekcie przy Błoniach (już tej jesieni są gotowi grać na przemian na stadionie Hutnika). Miasta nie stać na dwa wielkie stadiony."

http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,357...z_stadion.html

M89 06.04.2009 12:41

Na szczęście żydowska wyborcza nie ma w tym wypadku nic do gadania. Cracovia nigdy nie będzie grać przy Reymonta w roli gospodarzy!

dostuffca 06.04.2009 13:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez M89 (Post 704327)
Na szczęście żydowska wyborcza nie ma w tym wypadku nic do gadania. Cracovia nigdy nie będzie grać przy Reymonta w roli gospodarzy!

szcególnie, że z artykułu wynika, że to my mamy grać po drugiej stronie - nie na odwrót. Skąd ten wniosek? To ich stadion ma być poświęcony (i słusznie) na ołtarzu modernizacji, a nie nasz, którego niedokończenie budowy (jakkolwiek kretyńsko ją jacek prowadzi) byłoby czymś więcej niż tylko debilizmem.

sayek89 06.04.2009 15:46

Przechodziłem dziś koło 11 obok budowy i w ruchu były koparki oraz spychacz. Po za tym nic nowego.
(Brożek akurat wtedy trenował)

Robin 06.04.2009 21:52

czekamy na resztki ze stadionu legii czy będzie niebawem się coś działo w kwestii widocznej poprawy stanu robót z trybuna wschodnią..strasznie sie to wlecze u nas...

WILU TS 07.04.2009 11:28

Tempo mają zabójcze fakt,jak do maja wyleją choć troszkę betonu na płytę denną to będzie istne święto,tak dalej chłopaki!

filip74 07.04.2009 13:11

Tempa to oni nie mają wcale od momentu tej kontroli z tego co gdzieś słyszałem przerwa jest spowodowana kwiatkami w projekcie fundamentów.

iiYama 07.04.2009 21:37

Nie chcę rozmywać tematu, wszak dotyczy on budowy naszego stadionu.

Ale gdyby ktoś był zainteresowany jak wygląda sytuacja na ponoć świetnym stadionie Lecha wtedy zapraszam tu http://www.skyscrapercity.com/showth...00509&page=237

Lepiej żeby u nas budowa trwała wolniej, lecz dokładniej.

WILU TS 07.04.2009 21:39

A wiemy to jak wyglądają zaplecza D i E ? Śmiem twierdzić że jeżeli nie identycznie to bardzo podobnie -oby nie,może kiedyś je ujrzymy.

royalmichael 07.04.2009 23:24

Pozwolicie, że wrócę do tematu odległości murawy od trybun gdyż bardzo mnie ta sprawa nurtuje.
Więc po pierwsze, w czerwcu-lipcu ma być obniżenie murawy, ale tak właściwie to są jakieś informacje o ile metrów obniżą i czy to coś da? Jak to, zostanie obniżona murawa i tam dobudują kilka rzędów krzesełek?
Czy przy takim wariancie[obniżenie murawy, dobudowanie kilku rzędów] są jakieś dane jak daleko będzie boisko od sektorów?
Jeszcze jedna sprawa, jak z tymi szczelinami w narożnikach boiska? W projektach na youtube te szczeliny występują, natomiast pare stron wcześniej widziałem wrzucony jakiś dokładny projekt i ktoś pisał że tam tych szczelin nie ma, hm..

Pablo84 08.04.2009 00:26

Z tego co pamietam, murawa będzie obiżona o metr i zostanie dobudowane +3 rzędy krzesełek na górze. trybunie E i D

Proximus 08.04.2009 00:45

A powiedzcie mi taką rzecz. Czemu na sektor D nie wchodzi się tak jak na E. Mam na myśli "od wewnątrz".
W sensie że na D trzeba obchodzić cały sekor a na E wchodzisz tak jakby do sektora i z tamtąd na stadion.

4fan_player 08.04.2009 00:54

Bo nie jest zrobione zaplecze po sektorem D.

kohprzem'68 08.04.2009 06:19

I raczej nie prędko zostanie odane wykończone wnętrze D tyle czasu i łazimy na około jak barany bo nikt nie potrafi wymóc na wykonawcy wykończ enia wnętrza ogólnie porównując budowę innych stadionów i naszego to tempo prac mamy beznadziejne wystarczy rzucic okiem na Łazienkowską lub Bułgarską , ale" jaki pan taki kram " czytaj miasto .

4fan_player 08.04.2009 06:26

Nie ma wykonawcy na wykonanie zaplecza pod D. Trzeb pierw ogłosić przetarg. Mnie też trochę martwi że budowa idzie tak wolno. Bo chyba przez dwa tygodnie nic konkretnego się nie dzieje.

sito 08.04.2009 08:18

A gdzie są zdjęcia z budowy, filmiki,ostatnie były 01.04 a zobaczcie jak na legii czy w na lechu-codziennie nowe materiały!!!!!

vivez 08.04.2009 08:23

Nie wiem czy ktokolwiek chciałby oglądać codziennie właściwie te same zdjęcia, bo jak zbrojenie było tak jest i póki co nie jest jeszcze zalewane betonem, więc właściwie nic ciekawego się nie dzieje. oprócz pracy koparek ale to akurat nie jest chyba ważne w tym momencie.

sito 08.04.2009 08:32

To kamerke powinni inaczej usytułować np na trybunach za bramkami to by było wszystko widać i robotnicy by lepiej pracowali.OKO PAŃSKIE KONIA TUCZY!!!!!!!!!

saklak1906 08.04.2009 09:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sito (Post 705132)
To kamerke powinni inaczej usytułować np na trybunach za bramkami to by było wszystko widać i robotnicy by lepiej pracowali.OKO PAŃSKIE KONIA TUCZY!!!!!!!!!


No to idz pod stadion i przez caly dzien patrz co robia, a jak Cie zoacza to napewno beda szybciej pracowac:D :D .Slyszales kiedykolwiec o czyms takim jak harmonogram prac? jak by trzeba bylo by szybciej pracowac to by pracowali, dopoki nie zawalaja terninow nie ma sie co czepiac.

A ja tam wole zeby wolniej pracowali a solidniej zeby potem nie bylo jaj z sypiacym sie stadionem

ciacho 08.04.2009 09:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez saklak1906 (Post 705139)
No to idz pod stadion i przez caly dzien patrz co robia, a jak Cie zoacza to napewno beda szybciej pracowac:D :D .Slyszales kiedykolwiec o czyms takim jak harmonogram prac? jak by trzeba bylo by szybciej pracowac to by pracowali, dopoki nie zawalaja terninow nie ma sie co czepiac.

A ja tam wole zeby wolniej pracowali a solidniej zeby potem nie bylo jaj z sypiacym sie stadionem

Ja słyszałem o czymś takim jak harmonogram, tylko ty chyba nie słyszałeś o czymś takim, że przy naszym stadionie budowanym od 2004 roku nigdy go jeszcze nie dotrzymali.

WILU TS 08.04.2009 09:50

Szkoda tylko że nie dali tego harmonogramu do wglądu bo na razie jedyny termin jaki ich trzyma to Listopad a jak jego nie spełnią to wtedy już nie będzie o czym gadać...
Też uważam że wszystko idzie jak ma iść czyli w dobrym kierunku aczkolwiek straszliwie opornie i powoli,liczba robotników w szczycie to 10 osób...

AMF 08.04.2009 11:13

z wątku o budowie stadionu Legii na SSC:

"Pojemność obiektu

Przewidziane są różne warianty użytkowania:

A. Mecze piłkarskie

Wariant 1 - rozgrywki krajowe łączna liczba miejsc 33.609 widzów
w tym 27.483 zadaszonych miejsc siedzących oraz 6.126 miejsc stojących w wyznaczonych sektorach


Wariant 2 - rozgrywki krajowe / międzynarodowe łączna liczba miejsc 31.103 zadaszonych miejsc siedzących

Wariant 3 - rozgrywki międzynarodowe wg standardów UEFA (stadion typu „Elite” łączna liczba miejsc 30.921 zadaszonych miejsc siedzących
liczba miejsc dla prasy 420 miejsc siedzących. Liczba miejsc dla prasy może być zwiększona kosztem miejsc dla widzów. Zredukowana liczba miejsc 30.501 zadaszonych miejsc siedzących dla widzów"


jak mi sie marzy żeby u nas też wykminili miejsca stojące. chociaż na D3, ale najlepiej by było D2,3,4, wtedy i pojemność by była lepsza i atmosfera pewnie też:) i tak przecież nikt nie siedzi na meczu:)

z drugiej strony ta niby ustawa co ostatnio weszła w zycie mówi że wszystkie miejsca musza być siedzące:/

sito 08.04.2009 12:03

Chodziło mi głównie o profesjonalną stronę ze zdjęciami, filmikami, opisywanymi wydarzeniami na bieżąco a nie raz na tydzień lub 10 dni. Przykro mi to pisać ale chociaż jak ta- http://stadion.legia.com/index.php?gal=295

PhantomRanger 08.04.2009 12:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sito (Post 705199)
Chodziło mi głównie o profesjonalną stronę ze zdjęciami, filmikami, opisywanymi wydarzeniami na bieżąco a nie raz na tydzień lub 10 dni. Przykro mi to pisać ale chociaż jak ta- http://stadion.legia.com/index.php?gal=295

Weź daj sobie z tym siana. To jest temat o budowie stadionu Wisły nie Legii. Co mają opisywać skoro jeszcze tego zbrojenia nie zalali? Skoro niewiele się dzieje na budowie to o czym mają pisać?

hunter 08.04.2009 12:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sito (Post 705199)
Chodziło mi głównie o profesjonalną stronę ze zdjęciami, filmikami, opisywanymi wydarzeniami na bieżąco a nie raz na tydzień lub 10 dni. Przykro mi to pisać ale chociaż jak ta- http://stadion.legia.com/index.php?gal=295

Daj człowiekowi palec, to całej dłoni zażąda.

Chętnie byśmy dawali nawet i dwa razy dziennie galerie, tylko jest jeden szkopuł - od dwóch tygodni na budowie nie zmienia się dosłownie nic! Rozumiem, że chciałbyś oglądać zbrojenie trybuny z tysiąca różnych perspektyw?

Jak się znowu coś zacznie dziać na budowie, to na pewno będą o tym informacje, zdjęcia i filmy. Na razie przy Reymonta w tej sprawie zastój, więc i na stronach na ten temat cisza.

sito 08.04.2009 12:42

no to co nic teraz nie robią? mam dziś wolne to jadę zobaczyć na własne oczy !!!


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:11.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl