![]() |
Buziek jak porównanie pomocy WKS do naszej?
|
Zależy której części pomocy, boki zdecydowanie na korzyść Śląska, defensywna cześć środka na waszą. Sumarycznie niewielka przewaga Legii, chociaż od chwili przejścia na 4-5-1 przez WKS wasza przewaga w drugiej linii się zwiększyła. Ale w obu drużynach dużo niepewności generalnie poczekam na rewanż przed ostateczną oceną. No i dużo niepotrzebnej agresji ale niektórzy obserwatorzy uznają to za plus
|
Nie wiem skąd były te zachwyty nad grą Pasów. Niektórzy pisali, że grają lepiej od nas i dobrze, że jeszcze nie gramy derbów. Strach się bać.
Tymczasem w meczu z Amiką Cracovia zagrała tragicznie. Nie chodzi o przygotowanie kondycyjne, a o ustawienie drużyny. Olbrzymie odległości między linią pomocy a obroną powodowały, że Poznaniacy wchodzili na połowę Pasów jak w masło. W zasadzie drugiej linii Pasów nie było - aż wierzyć się nie chce, że grał tam Radomski. Do tego dwójka stoperów Jarabica-Polczak, chyba najsłabsza w Ekstraklasie. Tu nie chodzi o samobój, ale o całokształt. Ilość kiksów, głupich niewymuszonych błędów nie licząc fatalnego ustawiania się - przechodzi ludzkie pojęcie. To poziom drugoligowy. Na razie Cracovia wydaje się obok Polonii Bytom głównym kandydatem do spadku. Są na dole tabeli, bez punktów. Jeśli nie zaczną grać efektywniej od zaraz, zostaną tam na dłużej. Kto wie, czy nie do końca sezonu. |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Dla odmiany my mamy sześć punktów, ale ośmieszył nas Ruch i cudem wymęczyliśmy zwycięstwa z Arką i Widzewem. Gdybyśmy mieli inny terminarz, to teraz też moglibyśmy mieć dorobek punktowy Cracovii. Wyglądają o niebo lepiej fizycznie od nas, do tego z Legią i Śląskiem grali na poziomie dla nas na razie nieosiągalnym ( stwarzali sobie sytuacje! ). Też życzę im spadku i chciałbym, żeby mecz z Amiką był początkiem końca, ale z otwieraniem szampana jeszcze się wstrzymam. Chociaż po cichu liczę na oklep z Koroną i zwolnienie Ulatowskiego. |
Cytat:
Nie podzielam Twojego zdania Wolfy odnośnie Cracovii - bęcki od średniej na początku sezonu Amici świadczą,że są słabi,bardzo nawet słabi. Niech lecą w dół,najlepiej z Arką (takich kibiców to chyba nawet Craxa nie ma,stąd moja niechęć). |
Cytat:
Każdy zespół, ale grający z nimi na poważnie nie powinien mieć z nimi problemu. Niebawem i średniaki ligowe też ich powiozą. |
Cytat:
Jeżeli o mnie chodzi, to powinni spaść z ligi z zerem punktów i stosunkiem bramek 3 - 60. |
Też nie jestem jak każdy kibic Wisły zwolennikiem pasów , ale czy dobrze dla całej ligi jak i dla nas byłoby to , żeby sąsiedzi zza błoń nas opuścili ??
Według mnie nie ma tak klimatycznego meczu jak derby z odwiecznym rywalem , zwycięstwo nad nimi smakuje jak żadne inne ! I to są na pewno argumenty przemawiające za pozostaniem Cracovii jak najdłużej w ekstraklasie. Ale z drugiej strony , to im gra w najwyższej klasie okręgowej się nie należy. Dwa lata temu z niej spadli , i tylko szczęśliwemu dla nich losowi zawdzięczają dalszy w niej pobyt. Także normalnie kto wie czy teraz by do niej wrócili po tym spadku. No i ogólnie to drużyna która zawsze będzie w naszym cieniu oraz zawsze zazdrośni ludzie z drugiej strony błoń będą się przechwalać , że to oni są tą lepszą stroną miasta. A historia i obecne wyniki coś sprzeczają się z ich opinią. Także na ochłonięcie przydałby im się też powrót na zaplecze. I moje zdanie jest w tym momencie podzielone co do ich gry w tejże lidze |
Cytat:
Czwarta kolejka zapowiada się pasjonująco, część czołówki na pewno potraci punkty, gdyż gra mecze między sobą, obyśmy na tym skorzystali :) |
Cytat:
TAK, bardzo dobrze. Słabsze Parchy = Mocniejsza Wisła. Dla mnie mogą spadać jak najniżej i już nigdy nie awansować. |
no niestety meczy z listopada i maja nie da się wymazać z naszej historii , ale nawet te spotkania nie przeważa o dominacji pasów nad nami. My zawsze będziemy ponad nimi !!
A jakby tak głębiej się zastanowił.. to racja , niech spadają jak najniżej , jeszcze pamiętam ich potyczki ze Stalą z mojego miasta w dawnej III lidze A co do najbliższej kolejki , to na pewno musimy skorzystać , liczę , że już w piątek Legia coś zgubi i w niedziele , albo odskoczymy od Lecha na więcej lub przeskoczymy Jagę. Za to niestety znów ciężko będzie zatrzymać Polonie |
Cytat:
W meczach ze Slaskiem i Legia Cracovia na porazki nie zasluzyla.Mogly w tych meczach byc remisy a byly porazki ,co mnie wcale nie smuci. Jednak pasiaisci nie graja wcale tak fatalnie,choc mecz z Amika wyraznie przegrali. Ale np taki Slusarski to naprawde solidny grajek i poradzil by sobie w niejdnym lepszym klubie. Ulatowski ich jeszcze wyniesie w gore tabeli,a o kandydatach do spadku to jescze nie ma co dyskutowac :) |
No i pamiętajcie, ze murzyn nie grał w dwóch meczach.
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Co do ogólnej gry Cracovii w tym meczu - mieli dwie-trzy ładne akcje, ale to było za mało. Sporo błędów indywidualnych w kryciu - zwłaszcza Sasina, Jarabicy i Polczaka. Generalnie - 3 gole na konto obrońców, jeden samobój, do tego karny sprokurowany przez Cabaja. Defensywa Cracovii w ogóle sobie nie radziła z dość szybko grającym Lechem. |
Nie chcę się kłócić o formę Pasów, kolejne mecze wszystko zweryfikują. Jeśli faktycznie grają tak zajebiście, to powinno być to widoczne w Kielcach. Korona miała dobry początek sezonu, gra przyzwoicie ale to ligowy średniak. Pasy muszą powalczyć o punkt. Później grają u siebie z Górnikiem i na wyjeździe z Lechią. W następnych 3 meczach muszą zdobyć min. 5 punktów, żeby mieć trochę luzu.
Natomiast dziś zainteresowałem się tym: http://www.sport.pl/pilka/1,70993,82...m_Wroclaw.html to s autentyczne jaja i zwykła bezczelność. Ale z drugiej strony - czemu się im dziwić, skoro Legii przenieśli mecz z uwagi na sparing z Arsenalem... |
Tak delikatnie chce przypomnieć że my kiedyś też staraliśmy sie o przeniesienie meczu bodajże z Cracovią w związku z grą w pucharach i jak mnie pamięć nie myli mecz został przesunięty
|
co innego przelozyc mecz z powodu gry w pucharach, a co innego z racji powolan dla zawodnikow, tym tokiem rozumowania to kazdy klub bedzie mogl sobie zazyczyc przekladania meczow, przykladowo jesli chodzi o Wisle to praktycznie kazdy cudzoziemiec ma powolania do kadry, w tym czesto paru Polakow, to tych przelozen meczow byloby kilka na sezon, (a to tylko przyklad Wisly) bezsens i tyle.. juz nie wspomne o tym sparingu z Arsenalem.. co kogo obchodzi festyn na Lazienkowskiej, a tym bardziej rywala z ktorym graja mecz w lidze o punkty?
a czy dawniej kiedy Wisle tworzylo wielu reprezentantow Polski byly przekladane mecze? nie pamietam czegos takiego.. teraz trener BiH powolal Gordana Bunoze na mecz z Francja i Luksemburgiem, zadam przelozenia meczu!! bo zawodnik Wisly gra nie z byle kim a z Francja!! a to nasza sila napedowa w obronie, trudny mecz i wroci nie swoj na mecz w Wisle!! |
Ale przepraszam w czym jest problem zeby druzyna wysylajaca kilku zawodnikow do kadry zagrala mecz danej kolejki w niedziele, a w piatek zagraly druzyny nie majace w ogole reprezentatntow ? Nie badzmy hipokrytami.
|
Cytat:
Mnie już nic nie zdziwi. No, może poza oburzeniem kibiców Wisły, Legii, a w przyszłości Lecha na takie akcje wobec jakiejś naszej drużyny. |
Ja nie potrafię zrozumieć tego powszechnego oburzenia na przekładanie meczy. Co to za problem, że jakaś druga drużyna nie z własnej winy będzie musiała zagrać dwa mecze w odległości 4 dni od siebie. Zresztą ja bym nie widział problemu pójść nawet jeszcze dalej i bardziej uelastycznić harmonogram. Bo w przypadku, gdyby np. Lech miał potrzebę przełożenia meczu z Wisłą, to bez sensu, żeby taki hicior wypadał w jakiś wtorek. Niech sobie przejdzie na następny weekend, a przesunąć można później np. Lech vs Polonia Bytom.
Nie jest też dla mnie argumentem, że to jest nieusprawiedliwione piłkarskie utrudnienie dla drugiego zespołu, który w krótkim odstępie musi grać dwa mecze. Jakoś Lechowi gra w pucharach z Dniepropietrowskiem nie przeszkodziła roznieść na kawałki Cracovię, a baty od Dyskobolo nie przeszkodziły Legii poprawić grę na Cracovię. Szczerze mówiąc to chyba najlepszym rozwiązaniem tego całego zamieszania byłoby zrobienie dodatkowej kolejki na koniec każdej rundy, żeby powyłapywać spadkowe mecze. A co do samego Lecha - im z kadry wypada jakoś rażąco dużo piłkarzy. Ja rozumiem, że można olać, jak komuś wypada nawet 3 podstawowych, ale im wypada ponad połowa pierwszego składu... W takiej sytuacji, to przenosiny uznałbym wręcz za obowiązkowe. |
Ale... chcemy rownac do najlepszych to rownajmy. W innych ligach moga grac co trzy dni a my nie mozemy? Nie przemawia do mnie gadanie "oni maja szerokie kadry". Nasze grajki biora kolosalne pieniadze, za kopanie sie po czolach, to niech chociaz czesciej sie po tych czolach kopia, a nie raz w tygodniu. A Lechowi przekladanie meczow nic nie da, przyjedzie Dnipro, zrobi swoje i pojedzie.
|
OOO takie znalazłem i mi sie spodobało... sorry za off top..:-)
http://statichg.demotywatory.pl/uplo...nlisek_500.jpg Ps moze ktos podac z jakiego to widowiska ??? |
Śląsk-Lech we Wrocławiu w sezonie 2009/2010, z tego co pamiętam
|
Cytat:
Co do Wisły - ja pamiętam ciągłe narzekania na powołania, ale oficjalnej prośby o przeniesienie meczu na inny termin (w inny weekend) nie pamiętam. W dodatku wtedy były inne czasy. Mało było tych reprezentantów w kadrach klubów ekstraklasy. Teraz taką sytuację jak Amika ma, albo może mieć wkrótce: Wisła, Polonia, Legia. Ba - nawet Śląsk, Zagłębie czy Widzew. Więc postulat zupełnie bezsensowny i nierealny. |
No to macie odpowiedź na wasze rozkminki :D
'Ekstraklasa SA przedstawiła szczegółowy terminarz meczów 5. kolejki Ekstraklasy. Spotkanie Śląsk Wrocław - Lech Poznań zostanie rozegrane w niedzielę, 12 września, o godzinie 17:00.' |
ale o ch** wam chodzi? Odkładam animozje na bok i wszystko widzę jasno i wyraźnie.
Mieli podstawe do tego by przełożyć, i nie dziwę się że przełożyli. |
W takim razie pytam dlaczego Craxa nie miała przełożonego meczu z Legią, lub dlaczego w kontekście powołań jej zawodników do u-23 mecz nie odbył się w pierwszym terminie? Czy to jest ta słynna rywalizacja sportowa w myśl której biedniejszy klub można olać, a bogatszemu daje się fory?
|
No, tak - ale Craxa (którą zrobiono..) chciała chyba całkowicie inny termin, a Lech gra w 'weekend kolejkowy' tak jak grał, tyle że dzień czy dwa później niż wstępnie zakładano. Nie ma wyrwy w stylu, że trzeba mecz kombinować dwa tygodnie później w czwartek.
Cytat:
Cytat:
90minut.pl - oni raczej wtop w stylu PS nie zaliczają.. |
Cytat:
Jeszcze ze Stefanem? Gdyby to przeszło, to by sie dzwoniło do Stefana i mówiło :"Stefek powołaj ode mnie 3,4 to sobie przełożymy mecz" Jeśli chodziło by o powołania 4 zawodników do prawdziwej kadry, to oczywiście, wedle przepisów przekładamy mecz. O Sadloku za golem : http://goool.pl/ekstraklasa/3661-sad...-warszawy.html |
Cytat:
Z Jagi na reprze 7 graczy. Ilu z Wisly przyleci samolotem w czwartek do Wawy i z lotniska pojedzie bezposrednio do Bialegostoku? Edit: mecze el.ME gra sie we wtorek, wiec problem jest mniejszy niz myslalem. Nie wiem w takim razie o co sie burzyl Lech. |
Ale parodia. Po pierwsze to Amica nie przelozyla meczu z tego co rozumiem tylko poprosila zeby mecz zamiast piatku czy soboty byl grany w niedziele, wiec czy to jest mecz przleozony?! ....a o .... jest ten ambaras.
Po drugie co do tego ze Zydy chcialy swoj mecz przleozyc z Legia bo im 3 czy 4 pilkarzy gralo 2 dni (czy moze 3?) wczesniej w reprezentacji. O czym my ....a mowimy? Czy ci kopacze zapierdalaja na budowach a w pilke graja po godzinach? Co za problem jest grac mecze co trzy dni, ....a co to za problem? Co to za rgument ze Cracovii powolano 3 pilkarzy, czy powolano ich na ten dzien co maja lige?! ....a nie, na 3 dni wczensiej!!! Zwykly czlowiek zapieprza jak smiec po 8-12h 5-6 dni w tygodniu zeby zarobic na chleb a oni mi beda .......ic ze nie dadza rady zagrac 2h w pilke dzis, odpoczac jutro i znowu zagrac 2h (2h!!!!) w pilke. Ja wiem ze to jest wysilek, siniaki, podroze samolotem ale nie badzmy smieszni. Pilkarze prowadza zycie wygodnisiow, od kasy przewraca sie im w dupach a na koniec musimy wysluchiwac ze Cracovia chce przelozyc mecz bo 3 pilkarzy bedzie mialo 1 dzien przerwy przed 2 godzinnym meczem, to jest parodia. Robimy z tych kopaczy mega cioty i pipki a pozniej wszyscy sie dziwia dlaczego polska pilka jest 56 w rankingu czy liga jest za jakimis druzynami z Azji, Afryki (a zapomnialem, pozniej jeszcze mowimy ze te rankingi z dupy wziete i napewno 60 liga swiata to nie jestesmy. Taa nie...) |
Cytat:
1. Disco - 9 pkt 2. Jaga - 7 pkt 3. Bełchatów - 6 pkt 4. Wisła - 6 pkt 5. Legia - 6 pkt 6. Amica - 5 pkt Trafiłem tylko Amikę. Co do reszty to w sumie największym zaskoczeniem jest Bełchatów, o którym sam pisałem, że będzie walczył o utrzymanie. Jaga już w LE pokazała, że jest w gazie i ta liczba punktów też w sumie nie jest zaskoczką. Co do dziewczyn z Konwiktorskiej to niestety spodziewałem takiego obrotu sprawy i teraz pozostaje jedynie czekać na rozwój sytuacji. Z tego co do tej pory obejrzałem w powtórkach to liga jest już interesująca, a będzie jeszcze ciekawsza niż te popisy Cabaja itd. itp. etc. :D |
Cytat:
Sam sobie zaprzeczasz kolego. To Legia miała być Twoim zdaniem pierwsza, tymczasem teraz twierdzisz,,że się spodziewałeś (niestety) naszych dobrych wyników. Możesz rozwinąć ten enigmatyczny i budzący różnorakie spekulacje wątek "dziewczyn z Konwiktorskiej"? Byłem na meczu z Legią i na boisku nie widziałem po obu stronach żadnej kobiety. Czyżbyś próbował deprecjonować wartość zawodnków Twojego klubu - jeśli przegrał 3:0 z "dziewczynami"(stosując Twoją termionologię) to musi być to wyjątkowo słaby skład. Jeśli masz coś powiedzenia na temat naszych kibiców, to na tym forum wątek nosi nazwę "Kibicowanie na polskich stadionach". |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
P.S. Co do "dziewczyn" to od dawna używa się to pieszczotliwe określenie, myślałem że je znasz? :) P.S. 2 Dostałem od razu po meczu z kamiennej sms-a o treści: "Polonia panuje w stolicy!". Szybko odpowiedziałem: "A niech sobie dziewczyny panują". Nie obruszył się. |
Może czytajcie artykuł, który przelinkowałem - zamiast pisać głupoty?
Cytat:
Natomiast Canal+ wyznaczył w porozumieniu z Ekstraklasą termin meczu Amiki na niedzielę. Ergo: działacze Amiki nic nie wskórali, bo wskórać nie mogli. Ewentualne pretensje o "sprzyjanie" Amice pod adresem Canal+. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:56. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl