Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7374)

0 22 23.08.2010 15:42

Buziek jak porównanie pomocy WKS do naszej?

Buziek_LG 23.08.2010 15:49

Zależy której części pomocy, boki zdecydowanie na korzyść Śląska, defensywna cześć środka na waszą. Sumarycznie niewielka przewaga Legii, chociaż od chwili przejścia na 4-5-1 przez WKS wasza przewaga w drugiej linii się zwiększyła. Ale w obu drużynach dużo niepewności generalnie poczekam na rewanż przed ostateczną oceną. No i dużo niepotrzebnej agresji ale niektórzy obserwatorzy uznają to za plus

flamengista 23.08.2010 15:54

Nie wiem skąd były te zachwyty nad grą Pasów. Niektórzy pisali, że grają lepiej od nas i dobrze, że jeszcze nie gramy derbów. Strach się bać.

Tymczasem w meczu z Amiką Cracovia zagrała tragicznie. Nie chodzi o przygotowanie kondycyjne, a o ustawienie drużyny. Olbrzymie odległości między linią pomocy a obroną powodowały, że Poznaniacy wchodzili na połowę Pasów jak w masło. W zasadzie drugiej linii Pasów nie było - aż wierzyć się nie chce, że grał tam Radomski.

Do tego dwójka stoperów Jarabica-Polczak, chyba najsłabsza w Ekstraklasie. Tu nie chodzi o samobój, ale o całokształt. Ilość kiksów, głupich niewymuszonych błędów nie licząc fatalnego ustawiania się - przechodzi ludzkie pojęcie. To poziom drugoligowy.

Na razie Cracovia wydaje się obok Polonii Bytom głównym kandydatem do spadku. Są na dole tabeli, bez punktów. Jeśli nie zaczną grać efektywniej od zaraz, zostaną tam na dłużej. Kto wie, czy nie do końca sezonu.

0 22 23.08.2010 16:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Buziek_LG (Post 967135)
. Sumarycznie niewielka przewaga Legii

Wystarczająca :) Cóż, moim zdaniem WKS zanotował awans w rozwoju, ale nie awans cywilizacyjny. No, nie widzę ich na dłuższą metę w towarzystwie Wisły, Lecha czy nas. Owszem w pojedynczym meczu tak. Generalnie moim zdaniem to w tej chwili drużyna na podobnym poziomie co Bełchatów, nieco gorsza od Jagiellonii (która owszem, na razie gra lepiej i od nas i od Wisły, ale też nie wierze, żeby dała rade na dłuższą metę - prędzej raz powtórzą casus Ruchu. Franek skończy kariere, Grosicki odejdzie i wielki problem).



Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 967137)
Nie wiem skąd były te zachwyty nad grą Pasów. Niektórzy pisali, że grają lepiej od nas i dobrze, że jeszcze nie gramy derbów. Strach się bać.

Tymczasem w meczu z Amiką Cracovia zagrała tragicznie.

Ale z nami bardzo dobrze. Zagrali dwa z trzech najtrudniejszych wyjazdów. Oba przegrali, jeden w sposób oczywisty, drugi niezasłużenie. Do tego zagrali naprawdę ciekawe spotkanie ze Śląskiem. Moim zdaniem spokojny środek tabeli. Co ciekawszego pokazała Polonia Bytom, Zagłębie Lubin czy Lechia Gdańsk? Nic, tylko rywali mieli słabszych - przynajmniej raz.

wolfy 23.08.2010 16:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 967137)
Nie wiem skąd były te zachwyty nad grą Pasów. Niektórzy pisali, że grają lepiej od nas i dobrze, że jeszcze nie gramy derbów. Strach się bać.

Tymczasem w meczu z Amiką Cracovia zagrała tragicznie. Nie chodzi o przygotowanie kondycyjne, a o ustawienie drużyny. Olbrzymie odległości między linią pomocy a obroną powodowały, że Poznaniacy wchodzili na połowę Pasów jak w masło. W zasadzie drugiej linii Pasów nie było - aż wierzyć się nie chce, że grał tam Radomski.

Do tego dwójka stoperów Jarabica-Polczak, chyba najsłabsza w Ekstraklasie. Tu nie chodzi o samobój, ale o całokształt. Ilość kiksów, głupich niewymuszonych błędów nie licząc fatalnego ustawiania się - przechodzi ludzkie pojęcie. To poziom drugoligowy.

Na razie Cracovia wydaje się obok Polonii Bytom głównym kandydatem do spadku. Są na dole tabeli, bez punktów. Jeśli nie zaczną grać efektywniej od zaraz, zostaną tam na dłużej. Kto wie, czy nie do końca sezonu.

Jak już 0 22 wspomniał - zagrali z trzema naprawdę silnymi drużynami. W tylko jednym z tych meczy byli chłopcem do bicia.
Dla odmiany my mamy sześć punktów, ale ośmieszył nas Ruch i cudem wymęczyliśmy zwycięstwa z Arką i Widzewem. Gdybyśmy mieli inny terminarz, to teraz też moglibyśmy mieć dorobek punktowy Cracovii.

Wyglądają o niebo lepiej fizycznie od nas, do tego z Legią i Śląskiem grali na poziomie dla nas na razie nieosiągalnym ( stwarzali sobie sytuacje! ).

Też życzę im spadku i chciałbym, żeby mecz z Amiką był początkiem końca, ale z otwieraniem szampana jeszcze się wstrzymam. Chociaż po cichu liczę na oklep z Koroną i zwolnienie Ulatowskiego.

yoda79 23.08.2010 18:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 966788)
Wynik idiotycznych cieszy. Przydalaby sie dluzsza seria w.......i zakonczona demolka w derbach.
To by jasno pokazalo, ze kogo do tego ....idołka nie kupia, kto ich nie bedzie trenowal, to zawsze tam bedzie placz i bol zebow.
W przeciwienstwie do nas, gdzie sie zdarzaja drobne potkniecia, ale generalnie wciaz mamy .......niecie.

Jeszcze pare miliono wsadzonych w paski, estadio na Kaluzy zapelniony w 30% po remisach z Polonia Bytom i Filipiak przeniesie cala swoja milosc gdzie indziej. Za to trzymajmy kciuki.
Miejsce pasiastych odmiencow i schizofrenikow jest w ligach niskich. Znanych i dostepnych tylko dla wyjatkowych pasjonatow pilkarstwa.

Gdyby polska liga była normalna już by tam byli.
Nie podzielam Twojego zdania Wolfy odnośnie Cracovii - bęcki od średniej na początku sezonu Amici świadczą,że są słabi,bardzo nawet słabi. Niech lecą w dół,najlepiej z Arką (takich kibiców to chyba nawet Craxa nie ma,stąd moja niechęć).

Gwiaździsty 23.08.2010 18:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 967157)
Wyglądają o niebo lepiej fizycznie od nas, do tego z Legią i Śląskiem grali na poziomie dla nas na razie nieosiągalnym ( stwarzali sobie sytuacje! ).

Też życzę im spadku i chciałbym, żeby mecz z Amiką był początkiem końca, ale z otwieraniem szampana jeszcze się wstrzymam. Chociaż po cichu liczę na oklep z Koroną i zwolnienie Ulatowskiego.

Tak naprawdę grali w miare dobrze tylko w meczu z Legią, która tydzień wcześniej dostała bęcki w derbach i w tym meczu grała bardzo słabo. W pierwszym meczu ze Śląskiem nie mieli nic do powiedzenia. Niektórzy klepią w swoich postach tylko to co przeczytali w krakowskiej prasie. A tam robiono z nich nie wiedząc czemu dreamteam, zapominając, że to zespół marnych kopaczy niedawno broniących się przez 2 sezony od spadku. Posiadający trenera, który nic jeszcze nie osiągnął w polskiej lidze, a już okrzyknięty został nie wiadomo jakim fachowcem. Wystarczyło, że u Benchałera był tylko podajnikiem bidonów z wodą zawodnikom i biegał po cygara dla Leo. Z GKS Bełchatów nie osiągnął nic mając kadrę po Leńczyku, który sezon wcześniej walczył z nimi o MP.
Każdy zespół, ale grający z nimi na poważnie nie powinien mieć z nimi problemu. Niebawem i średniaki ligowe też ich powiozą.

wolfy 23.08.2010 20:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 967222)
W pierwszym meczu ze Śląskiem nie mieli nic do powiedzenia.

Odniosłem inne wrażenie. Niemniej chciałbym, żebyś to Ty miał rację.

Jeżeli o mnie chodzi, to powinni spaść z ligi z zerem punktów i stosunkiem bramek 3 - 60.

szczepanwislak 23.08.2010 21:11

Też nie jestem jak każdy kibic Wisły zwolennikiem pasów , ale czy dobrze dla całej ligi jak i dla nas byłoby to , żeby sąsiedzi zza błoń nas opuścili ??
Według mnie nie ma tak klimatycznego meczu jak derby z odwiecznym rywalem , zwycięstwo nad nimi smakuje jak żadne inne ! I to są na pewno argumenty przemawiające za pozostaniem Cracovii jak najdłużej w ekstraklasie.
Ale z drugiej strony , to im gra w najwyższej klasie okręgowej się nie należy. Dwa lata temu z niej spadli , i tylko szczęśliwemu dla nich losowi zawdzięczają dalszy w niej pobyt. Także normalnie kto wie czy teraz by do niej wrócili po tym spadku.
No i ogólnie to drużyna która zawsze będzie w naszym cieniu oraz zawsze zazdrośni ludzie z drugiej strony błoń będą się przechwalać , że to oni są tą lepszą stroną miasta. A historia i obecne wyniki coś sprzeczają się z ich opinią.
Także na ochłonięcie przydałby im się też powrót na zaplecze. I moje zdanie jest w tym momencie podzielone co do ich gry w tejże lidze

!!IRIVER!! 23.08.2010 21:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szczepanwislak (Post 967329)
(...) A historia i obecne wyniki coś sprzeczają się z ich opinią.

Mam nadzieję, że nie mówisz o tej "historii" z listopada i maja...

Czwarta kolejka zapowiada się pasjonująco, część czołówki na pewno potraci punkty, gdyż gra mecze między sobą, obyśmy na tym skorzystali :)

Proud 23.08.2010 21:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szczepanwislak (Post 967329)
Też nie jestem jak każdy kibic Wisły zwolennikiem pasów , ale czy dobrze dla całej ligi jak i dla nas byłoby to , żeby sąsiedzi zza błoń nas opuścili ??

Szczerze...

TAK, bardzo dobrze.


Słabsze Parchy = Mocniejsza Wisła.

Dla mnie mogą spadać jak najniżej i już nigdy nie awansować.

szczepanwislak 23.08.2010 21:38

no niestety meczy z listopada i maja nie da się wymazać z naszej historii , ale nawet te spotkania nie przeważa o dominacji pasów nad nami. My zawsze będziemy ponad nimi !!
A jakby tak głębiej się zastanowił.. to racja , niech spadają jak najniżej , jeszcze pamiętam ich potyczki ze Stalą z mojego miasta w dawnej III lidze
A co do najbliższej kolejki , to na pewno musimy skorzystać , liczę , że już w piątek Legia coś zgubi i w niedziele , albo odskoczymy od Lecha na więcej lub przeskoczymy Jagę. Za to niestety znów ciężko będzie zatrzymać Polonie

Wojtas 23.08.2010 23:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 967137)
Nie wiem skąd były te zachwyty nad grą Pasów. Niektórzy pisali, że grają lepiej od nas i dobrze, że jeszcze nie gramy derbów. Strach się bać.


Na razie Cracovia wydaje się obok Polonii Bytom głównym kandydatem do spadku. Są na dole tabeli, bez punktów. Jeśli nie zaczną grać efektywniej od zaraz, zostaną tam na dłużej. Kto wie, czy nie do końca sezonu.



W meczach ze Slaskiem i Legia Cracovia na porazki nie zasluzyla.Mogly w tych meczach byc remisy a byly porazki ,co mnie wcale nie smuci.

Jednak pasiaisci nie graja wcale tak fatalnie,choc mecz z Amika wyraznie przegrali.
Ale np taki Slusarski to naprawde solidny grajek i poradzil by sobie w niejdnym lepszym klubie.
Ulatowski ich jeszcze wyniesie w gore tabeli,a o kandydatach do spadku to jescze nie ma co dyskutowac :)

Filippo123321 24.08.2010 00:15

No i pamiętajcie, ze murzyn nie grał w dwóch meczach.

arti 24.08.2010 10:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 967421)
W meczach ze Slaskiem i Legia Cracovia na porazki nie zasluzyla.Mogly w tych meczach byc remisy a byly porazki ,co mnie wcale nie smuci.

Jednak pasiaisci nie graja wcale tak fatalnie,choc mecz z Amika wyraznie przegrali.
Ale np taki Slusarski to naprawde solidny grajek i poradzil by sobie w niejdnym lepszym klubie.
Ulatowski ich jeszcze wyniesie w gore tabeli,a o kandydatach do spadku to jescze nie ma co dyskutowac :)

W ubiegłych sezonach Ulatowski był znany z serii typu - 4 razy w plecy, 5-6 razy do przodu i tak na przemian. Craxa jest moim zdaniem słabsza w skali ligowej niż Bełchatów 1-2 sezony temu. Ich potencjał to na dziś 8-10 miejsce.

witeq 24.08.2010 10:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 967137)
Tymczasem w meczu z Amiką Cracovia zagrała tragicznie. Nie chodzi o przygotowanie kondycyjne, a o ustawienie drużyny. Olbrzymie odległości między linią pomocy a obroną powodowały, że Poznaniacy wchodzili na połowę Pasów jak w masło. W zasadzie drugiej linii Pasów nie było - aż wierzyć się nie chce, że grał tam Radomski.

ale przecież takie odległości były spowodowane wynikiem na boisku, Lech grał padakę dopóki parchaci nie strzelili sobie gola. A w drugiej połowie wychodziło im wszystko, są takie mecze że wpada jak do wora bo rywal się uskrzydli a nam nie idzie.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 967137)
Do tego dwójka stoperów Jarabica-Polczak, chyba najsłabsza w Ekstraklasie. Tu nie chodzi o samobój, ale o całokształt. Ilość kiksów, głupich niewymuszonych błędów nie licząc fatalnego ustawiania się - przechodzi ludzkie pojęcie. To poziom drugoligowy.

Na razie Cracovia wydaje się obok Polonii Bytom głównym kandydatem do spadku. Są na dole tabeli, bez punktów. Jeśli nie zaczną grać efektywniej od zaraz, zostaną tam na dłużej. Kto wie, czy nie do końca sezonu.

oczywiście że mają słabą obronę, że para stoperów śmiało walczyła by o tytuł najgorszej linii obrony z parą Bunoza-Kowalski, ale grac do przodu w miarę potrafią. Jak dla mnie głowni kandydaci to Arka, Polonia Bytom, Górnik Zabrze. Parchy to poziom Zagłębia czy Lechii - mogą spaść, ale nie powinni

!!IRIVER!! 24.08.2010 11:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez witeq (Post 967526)
ale przecież takie odległości były spowodowane wynikiem na boisku, Lech grał padakę dopóki parchaci nie strzelili sobie gola. A w drugiej połowie wychodziło im wszystko, są takie mecze że wpada jak do wora bo rywal się uskrzydli a nam nie idzie.

oczywiście że mają słabą obronę, że para stoperów śmiało walczyła by o tytuł najgorszej linii obrony z parą Bunoza-Kowalski, ale grac do przodu w miarę potrafią. Jak dla mnie głowni kandydaci to Arka, Polonia Bytom, Górnik Zabrze. Parchy to poziom Zagłębia czy Lechii - mogą spaść, ale nie powinni

Gol wpadł w 10.minucie, a już wcześniej Lech miał dwie setki. Więc nie wiem, o czym ty prawisz.

Co do ogólnej gry Cracovii w tym meczu - mieli dwie-trzy ładne akcje, ale to było za mało. Sporo błędów indywidualnych w kryciu - zwłaszcza Sasina, Jarabicy i Polczaka. Generalnie - 3 gole na konto obrońców, jeden samobój, do tego karny sprokurowany przez Cabaja. Defensywa Cracovii w ogóle sobie nie radziła z dość szybko grającym Lechem.

flamengista 24.08.2010 11:11

Nie chcę się kłócić o formę Pasów, kolejne mecze wszystko zweryfikują. Jeśli faktycznie grają tak zajebiście, to powinno być to widoczne w Kielcach. Korona miała dobry początek sezonu, gra przyzwoicie ale to ligowy średniak. Pasy muszą powalczyć o punkt. Później grają u siebie z Górnikiem i na wyjeździe z Lechią. W następnych 3 meczach muszą zdobyć min. 5 punktów, żeby mieć trochę luzu.

Natomiast dziś zainteresowałem się tym:

http://www.sport.pl/pilka/1,70993,82...m_Wroclaw.html

to s autentyczne jaja i zwykła bezczelność. Ale z drugiej strony - czemu się im dziwić, skoro Legii przenieśli mecz z uwagi na sparing z Arsenalem...

KOMINEK 24.08.2010 11:27

Tak delikatnie chce przypomnieć że my kiedyś też staraliśmy sie o przeniesienie meczu bodajże z Cracovią w związku z grą w pucharach i jak mnie pamięć nie myli mecz został przesunięty

SpoXsteR 24.08.2010 11:54

co innego przelozyc mecz z powodu gry w pucharach, a co innego z racji powolan dla zawodnikow, tym tokiem rozumowania to kazdy klub bedzie mogl sobie zazyczyc przekladania meczow, przykladowo jesli chodzi o Wisle to praktycznie kazdy cudzoziemiec ma powolania do kadry, w tym czesto paru Polakow, to tych przelozen meczow byloby kilka na sezon, (a to tylko przyklad Wisly) bezsens i tyle.. juz nie wspomne o tym sparingu z Arsenalem.. co kogo obchodzi festyn na Lazienkowskiej, a tym bardziej rywala z ktorym graja mecz w lidze o punkty?
a czy dawniej kiedy Wisle tworzylo wielu reprezentantow Polski byly przekladane mecze? nie pamietam czegos takiego.. teraz trener BiH powolal Gordana Bunoze na mecz z Francja i Luksemburgiem, zadam przelozenia meczu!! bo zawodnik Wisly gra nie z byle kim a z Francja!! a to nasza sila napedowa w obronie, trudny mecz i wroci nie swoj na mecz w Wisle!!

dynek.pl 24.08.2010 12:09

Ale przepraszam w czym jest problem zeby druzyna wysylajaca kilku zawodnikow do kadry zagrala mecz danej kolejki w niedziele, a w piatek zagraly druzyny nie majace w ogole reprezentatntow ? Nie badzmy hipokrytami.

0 22 24.08.2010 12:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SpoXsteR (Post 967557)
co innego przelozyc mecz z powodu gry w pucharach, a co innego z racji powolan dla zawodnikow, tym tokiem rozumowania to kazdy klub bedzie mogl sobie zazyczyc przekladania meczow, przykladowo jesli chodzi o Wisle to praktycznie kazdy cudzoziemiec ma powolania do kadry, w tym czesto paru Polakow, to tych przelozen meczow byloby kilka na sezon, (a to tylko przyklad Wisly) bezsens i tyle.. juz nie wspomne o tym sparingu z Arsenalem.. co kogo obchodzi festyn na Lazienkowskiej, a tym bardziej rywala z ktorym graja mecz w lidze o punkty?
ze?a czy dawniej kiedy Wisle tworzylo wielu reprezentantow Polski byly przekladane mec nie pamietam czegos takiego.. teraz trener BiH powolal Gordana Bunoze na mecz z Francja i Luksemburgiem, zadam przelozenia meczu!! bo zawodnik Wisly gra nie z byle kim a z Francja!! a to nasza sila napedowa w obronie, trudny mecz i wroci nie swoj na mecz w Wisle!!

Zapomniał wól, że cielęciem był. Z powodu Waszego festynu również był przekładany mecz ligowy - była to taka sama żenada jak sprawa z Arsenalem. A Janas bodajże dostał kiedyś nakaz, by nie powoływać piłkarzy Wisły na mecz towarzyski, bo 3 czy 7 dni poźniej Wisełka miała 'szalenie wazny dla polskiej piłki' mecz o awans do LM. Takie same żarty i rozwalenie hierarchii.

Mnie już nic nie zdziwi. No, może poza oburzeniem kibiców Wisły, Legii, a w przyszłości Lecha na takie akcje wobec jakiejś naszej drużyny.

Sartre 24.08.2010 12:32

Ja nie potrafię zrozumieć tego powszechnego oburzenia na przekładanie meczy. Co to za problem, że jakaś druga drużyna nie z własnej winy będzie musiała zagrać dwa mecze w odległości 4 dni od siebie. Zresztą ja bym nie widział problemu pójść nawet jeszcze dalej i bardziej uelastycznić harmonogram. Bo w przypadku, gdyby np. Lech miał potrzebę przełożenia meczu z Wisłą, to bez sensu, żeby taki hicior wypadał w jakiś wtorek. Niech sobie przejdzie na następny weekend, a przesunąć można później np. Lech vs Polonia Bytom.

Nie jest też dla mnie argumentem, że to jest nieusprawiedliwione piłkarskie utrudnienie dla drugiego zespołu, który w krótkim odstępie musi grać dwa mecze. Jakoś Lechowi gra w pucharach z Dniepropietrowskiem nie przeszkodziła roznieść na kawałki Cracovię, a baty od Dyskobolo nie przeszkodziły Legii poprawić grę na Cracovię.

Szczerze mówiąc to chyba najlepszym rozwiązaniem tego całego zamieszania byłoby zrobienie dodatkowej kolejki na koniec każdej rundy, żeby powyłapywać spadkowe mecze.

A co do samego Lecha - im z kadry wypada jakoś rażąco dużo piłkarzy. Ja rozumiem, że można olać, jak komuś wypada nawet 3 podstawowych, ale im wypada ponad połowa pierwszego składu... W takiej sytuacji, to przenosiny uznałbym wręcz za obowiązkowe.

Emenems81 24.08.2010 13:59

Ale... chcemy rownac do najlepszych to rownajmy. W innych ligach moga grac co trzy dni a my nie mozemy? Nie przemawia do mnie gadanie "oni maja szerokie kadry". Nasze grajki biora kolosalne pieniadze, za kopanie sie po czolach, to niech chociaz czesciej sie po tych czolach kopia, a nie raz w tygodniu. A Lechowi przekladanie meczow nic nie da, przyjedzie Dnipro, zrobi swoje i pojedzie.

Krolik 24.08.2010 14:21

OOO takie znalazłem i mi sie spodobało... sorry za off top..:-)

http://statichg.demotywatory.pl/uplo...nlisek_500.jpg

Ps moze ktos podac z jakiego to widowiska ???

WislakWloszczowa 24.08.2010 14:25

Śląsk-Lech we Wrocławiu w sezonie 2009/2010, z tego co pamiętam

flamengista 24.08.2010 14:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 967567)
Ale przepraszam w czym jest problem zeby druzyna wysylajaca kilku zawodnikow do kadry zagrala mecz danej kolejki w niedziele, a w piatek zagraly druzyny nie majace w ogole reprezentatntow ? Nie badzmy hipokrytami.

Problem w tym, że oni chcą przenieść mecz na inny weekend. Natomiast co do gry w niedzielę - akurat to u nas jest niemal standard.

Co do Wisły - ja pamiętam ciągłe narzekania na powołania, ale oficjalnej prośby o przeniesienie meczu na inny termin (w inny weekend) nie pamiętam. W dodatku wtedy były inne czasy. Mało było tych reprezentantów w kadrach klubów ekstraklasy.

Teraz taką sytuację jak Amika ma, albo może mieć wkrótce: Wisła, Polonia, Legia. Ba - nawet Śląsk, Zagłębie czy Widzew. Więc postulat zupełnie bezsensowny i nierealny.

studio2 24.08.2010 15:19

No to macie odpowiedź na wasze rozkminki :D

'Ekstraklasa SA przedstawiła szczegółowy terminarz meczów 5. kolejki Ekstraklasy. Spotkanie Śląsk Wrocław - Lech Poznań zostanie rozegrane w niedzielę, 12 września, o godzinie 17:00.'

szprotson 24.08.2010 15:38

ale o ch** wam chodzi? Odkładam animozje na bok i wszystko widzę jasno i wyraźnie.

Mieli podstawe do tego by przełożyć, i nie dziwę się że przełożyli.

Buziek_LG 24.08.2010 17:00

W takim razie pytam dlaczego Craxa nie miała przełożonego meczu z Legią, lub dlaczego w kontekście powołań jej zawodników do u-23 mecz nie odbył się w pierwszym terminie? Czy to jest ta słynna rywalizacja sportowa w myśl której biedniejszy klub można olać, a bogatszemu daje się fory?

0 22 24.08.2010 17:06

No, tak - ale Craxa (którą zrobiono..) chciała chyba całkowicie inny termin, a Lech gra w 'weekend kolejkowy' tak jak grał, tyle że dzień czy dwa później niż wstępnie zakładano. Nie ma wyrwy w stylu, że trzeba mecz kombinować dwa tygodnie później w czwartek.

Cytat:

Obrońca Ruchu Chorzów i reprezentacji Polski Maciej Sadlok przebywał dziś w Warszawie, gdzie rozmawiał z przedstawicielami Polonii na temat indywidualnej umowy - poinformował "SportSlaski.pl". Wcześniej do porozumienia w sprawie transakcji doszli działacze Polonii i Ruchu.
Cytat:

Do sfinalizowania transferu pozostały detale pomiędzy stołecznym klubem a samym piłkarzem.

90minut.pl - oni raczej wtop w stylu PS nie zaliczają..

szprotson 24.08.2010 17:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Buziek_LG (Post 967749)
W takim razie pytam dlaczego Craxa nie miała przełożonego meczu z Legią, lub dlaczego w kontekście powołań jej zawodników do u-23 mecz nie odbył się w pierwszym terminie? Czy to jest ta słynna rywalizacja sportowa w myśl której biedniejszy klub można olać, a bogatszemu daje się fory?

Bo tak się spytam, co to ku*** jest U-23 ?
Jeszcze ze Stefanem? Gdyby to przeszło, to by sie dzwoniło do Stefana i mówiło :"Stefek powołaj ode mnie 3,4 to sobie przełożymy mecz"

Jeśli chodziło by o powołania 4 zawodników do prawdziwej kadry, to oczywiście, wedle przepisów przekładamy mecz.

O Sadloku za golem : http://goool.pl/ekstraklasa/3661-sad...-warszawy.html

ubi_es 24.08.2010 17:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez studio2 (Post 967704)
No to macie odpowiedź na wasze rozkminki :D

'Ekstraklasa SA przedstawiła szczegółowy terminarz meczów 5. kolejki Ekstraklasy. Spotkanie Śląsk Wrocław - Lech Poznań zostanie rozegrane w niedzielę, 12 września, o godzinie 17:00.'

10 wrzesnia odbedzie sie za to Jaga-Wisla. Pewnie dlatego, ze te druzyny swoich zawodnikow na repre nie wysylaja....?!

Z Jagi na reprze 7 graczy. Ilu z Wisly przyleci samolotem w czwartek do Wawy i z lotniska pojedzie bezposrednio do Bialegostoku?

Edit: mecze el.ME gra sie we wtorek, wiec problem jest mniejszy niz myslalem. Nie wiem w takim razie o co sie burzyl Lech.

Jaroo1 24.08.2010 22:10

Ale parodia. Po pierwsze to Amica nie przelozyla meczu z tego co rozumiem tylko poprosila zeby mecz zamiast piatku czy soboty byl grany w niedziele, wiec czy to jest mecz przleozony?! ....a o .... jest ten ambaras.
Po drugie co do tego ze Zydy chcialy swoj mecz przleozyc z Legia bo im 3 czy 4 pilkarzy gralo 2 dni (czy moze 3?) wczesniej w reprezentacji. O czym my ....a mowimy? Czy ci kopacze zapierdalaja na budowach a w pilke graja po godzinach? Co za problem jest grac mecze co trzy dni, ....a co to za problem? Co to za rgument ze Cracovii powolano 3 pilkarzy, czy powolano ich na ten dzien co maja lige?! ....a nie, na 3 dni wczensiej!!! Zwykly czlowiek zapieprza jak smiec po 8-12h 5-6 dni w tygodniu zeby zarobic na chleb a oni mi beda .......ic ze nie dadza rady zagrac 2h w pilke dzis, odpoczac jutro i znowu zagrac 2h (2h!!!!) w pilke. Ja wiem ze to jest wysilek, siniaki, podroze samolotem ale nie badzmy smieszni. Pilkarze prowadza zycie wygodnisiow, od kasy przewraca sie im w dupach a na koniec musimy wysluchiwac ze Cracovia chce przelozyc mecz bo 3 pilkarzy bedzie mialo 1 dzien przerwy przed 2 godzinnym meczem, to jest parodia.
Robimy z tych kopaczy mega cioty i pipki a pozniej wszyscy sie dziwia dlaczego polska pilka jest 56 w rankingu czy liga jest za jakimis druzynami z Azji, Afryki (a zapomnialem, pozniej jeszcze mowimy ze te rankingi z dupy wziete i napewno 60 liga swiata to nie jestesmy. Taa nie...)

emj10 24.08.2010 22:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 957337)
Dobra ja tym czasem robię sobie 2 tyg. przerwy od naszego kochanego kraju i tej buraczanej ligi, więc wrócę jak już sytuacja będzie jasna:
Legia - 9 pkt
Wisła - 7 pkt
Amica - 5 pkt

Wróciłem i tabela niestety wygląda z deczka inaczej:
1. Disco - 9 pkt
2. Jaga - 7 pkt
3. Bełchatów - 6 pkt
4. Wisła - 6 pkt
5. Legia - 6 pkt
6. Amica - 5 pkt

Trafiłem tylko Amikę. Co do reszty to w sumie największym zaskoczeniem jest Bełchatów, o którym sam pisałem, że będzie walczył o utrzymanie. Jaga już w LE pokazała, że jest w gazie i ta liczba punktów też w sumie nie jest zaskoczką. Co do dziewczyn z Konwiktorskiej to niestety spodziewałem takiego obrotu sprawy i teraz pozostaje jedynie czekać na rozwój sytuacji.

Z tego co do tej pory obejrzałem w powtórkach to liga jest już interesująca, a będzie jeszcze ciekawsza niż te popisy Cabaja itd. itp. etc. :D

Aaarrgh 25.08.2010 01:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 967933)
Wróciłem i tabela niestety wygląda z deczka inaczej:
1. Disco - 9 pkt
2. Jaga - 7 pkt
3. Bełchatów - 6 pkt
4. Wisła - 6 pkt
5. Legia - 6 pkt
6. Amica - 5 pkt

Trafiłem tylko Amikę. Co do reszty to w sumie największym zaskoczeniem jest Bełchatów, o którym sam pisałem, że będzie walczył o utrzymanie. Jaga już w LE pokazała, że jest w gazie i ta liczba punktów też w sumie nie jest zaskoczką. Co do dziewczyn z Konwiktorskiej to niestety spodziewałem takiego obrotu sprawy i teraz pozostaje jedynie czekać na rozwój sytuacji.

Z tego co do tej pory obejrzałem w powtórkach to liga jest już interesująca, a będzie jeszcze ciekawsza niż te popisy Cabaja itd. itp. etc. :D

Generalnie się nie spinam (zwłasza w tym temacie) , ale tym razem mnie poniosło:

Sam sobie zaprzeczasz kolego. To Legia miała być Twoim zdaniem pierwsza, tymczasem teraz twierdzisz,,że się spodziewałeś (niestety) naszych dobrych wyników.

Możesz rozwinąć ten enigmatyczny i budzący różnorakie spekulacje wątek "dziewczyn z Konwiktorskiej"? Byłem na meczu z Legią i na boisku nie widziałem po obu stronach żadnej kobiety. Czyżbyś próbował deprecjonować wartość zawodnków Twojego klubu - jeśli przegrał 3:0 z "dziewczynami"(stosując Twoją termionologię) to musi być to wyjątkowo słaby skład.

Jeśli masz coś powiedzenia na temat naszych kibiców, to na tym forum wątek nosi nazwę "Kibicowanie na polskich stadionach".

0 22 25.08.2010 01:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Aaarrgh (Post 967962)
Sam sobie zaprzeczasz kolego. To Legia miała być Twoim zdaniem pierwsza, tymczasem teraz twierdzisz,,że się spodziewałeś (niestety) naszych dobrych wyników.

Chyba raczej wymienił wyniki trzech największych faworytów ligi - przecież jest mało prawdopodobne by Lech z 5 punktami był 3 w lidze. Was po prostu nie brał pod uwagę.

Cytat:

Możesz rozwinąć ten enigmatyczny i budzący różnorakie spekulacje wątek "dziewczyn z Konwiktorskiej"? Byłem na meczu z Legią i na boisku nie widziałem po obu stronach żadnej kobiety. Czyżbyś próbował deprecjonować wartość zawodnków Twojego klubu - jeśli przegrał 3:0 z "dziewczynami"(stosując Twoją termionologię) to musi być to wyjątkowo słaby skład.
"Dziewczyny" wyjaśniam niżej, natomiast tutaj chciałem zapytać: nadal jesteś jeszcze w takim wieku/okresie, że szanujesz/uwielbiasz piłkarzy swojego klubu/uważasz ich za idoli? Jeszcze nie przejrzałeś na oczy, że zdecydowana większość to piłkarzyki i nie trzeba ich w żaden sposób deprecjonować, bo sami to robią na każdym kroku? To chyba 'choroba' kibiców drużyn, które przez lata są średniakami i nagle zaczynają wygrywać - kibice uważają ich za świetnych, bo sprawili coś czego nie potrafił nikt w danym klubie przez lata.. Ale potem przyjdzie stabilizacja, kompromitacje w pucharach, fochy, imprezy, sushi, dupy, rzucanie ananasami, pyskowanie trenerom, bójki z dyrektorami innych klubów i wszystko co znają kibice drużyn liczących się od lat w stawce..

Cytat:

Jeśli masz coś powiedzenia na temat naszych kibiców, to na tym forum wątek nosi nazwę "Kibicowanie na polskich stadionach".
I myślę, że tam trzeba by rozpisać wątek dziewczyn. Chociaż ja akurat tego określenia nie lubię, bo dziewczyny są fajne.:>

emj10 25.08.2010 10:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Aaarrgh (Post 967962)
Generalnie się nie spinam (zwłasza w tym temacie) , ale tym razem mnie poniosło:

Sam sobie zaprzeczasz kolego. To Legia miała być Twoim zdaniem pierwsza, tymczasem teraz twierdzisz,,że się spodziewałeś (niestety) naszych dobrych wyników.

Możesz rozwinąć ten enigmatyczny i budzący różnorakie spekulacje wątek "dziewczyn z Konwiktorskiej"? Byłem na meczu z Legią i na boisku nie widziałem po obu stronach żadnej kobiety. Czyżbyś próbował deprecjonować wartość zawodnków Twojego klubu - jeśli przegrał 3:0 z "dziewczynami"(stosując Twoją termionologię) to musi być to wyjątkowo słaby skład.

Jeśli masz coś powiedzenia na temat naszych kibiców, to na tym forum wątek nosi nazwę "Kibicowanie na polskich stadionach".

W tym temacie wielokrotnie dałem do zrozumienia, że nie wykluczam tego, że drużyna trenera Wojciechowskiego powalczy nawet o MP, chociażby tutaj:

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 944193)
Smolarek w Disco oznacza, że Wojciechowski jednak nie żartuje. Sadloki i Sobiechy gwarantowałyby "tylko" grę o puchary, a tak mogą się włączyć w walkę o MP. Tym razem nie żartuję :)

Nijak się ma to jednak do bycia sercem za swoją drużyną, choć rozum może wskazywać że nie będzie kolorowo, to trudno, żeby nie przypisać 3 pkt. w I kolejce ligowej z 13-stą drużyną poprzedniego sezonu.

P.S. Co do "dziewczyn" to od dawna używa się to pieszczotliwe określenie, myślałem że je znasz? :)
P.S. 2 Dostałem od razu po meczu z kamiennej sms-a o treści: "Polonia panuje w stolicy!". Szybko odpowiedziałem: "A niech sobie dziewczyny panują". Nie obruszył się.

flamengista 25.08.2010 13:08

Może czytajcie artykuł, który przelinkowałem - zamiast pisać głupoty?

Cytat:

W związku z tak licznymi powołaniami dla naszych zawodników, a co za tym idzie ich dłuższą nieobecnością w klubie we wrześniu, W związku z tak licznymi powołaniami dla naszych zawodników, a co za tym idzie ich dłuższą nieobecnością w klubie we wrześniu, zwróciliśmy się do Departamentu Logistyki Rozgrywek o zmianę terminu meczu piątej kolejki ze Śląskiem Wrocław - mówi dyrektor sportowy Lecha, Marek Pogorzelczyk.

Adrian Skubis, rzecznik Ekstraklasy SA mówi: - Przesunięcie tego meczu w ogóle na inny termin nie wchodzi w rachubę. Takich terminów nie ma. Dzienne terminy meczów z weekendu 10-12 września nie zostały natomiast jeszcze ustalone. Tu wiele zależy od telewizji, które chcą transmitować mecze. Jeśli zatem Lech chce, aby jego mecz odbył sie np. w niedzielę, to taką decyzję podejmą lub nie telewizje.
Amika chciała przełożyć mecz na inny termin. Pomysł kuriozalny i nierealny.

Natomiast Canal+ wyznaczył w porozumieniu z Ekstraklasą termin meczu Amiki na niedzielę. Ergo: działacze Amiki nic nie wskórali, bo wskórać nie mogli. Ewentualne pretensje o "sprzyjanie" Amice pod adresem Canal+.

Sartre 25.08.2010 13:44

Cytat:

P.S. Co do "dziewczyn" to od dawna używa się to pieszczotliwe określenie, myślałem że je znasz? :)
P.S. 2 Dostałem od razu po meczu z kamiennej sms-a o treści: "Polonia panuje w stolicy!". Szybko odpowiedziałem: "A niech sobie dziewczyny panują". Nie obruszył się.
ad. P.S.: Powiem szczerze, że biorąc pod uwagę tradycje nazewnictwa pomiędzy klubami (vide: Widzew vs. ŁKS, Wisła vs. Cracovia, Legia vs. Polonia itd. itp. etc.), legijne określenie "dziewczyny" (ja wolę "sąsiadki" ;) ale na jedno wychodzi) jest tak super-łagodne i grzeczne, że na miejscu sąsiadek traktowałbym je pieszczotliwie i przyjaźnie. Bo też doskonale zdaję sobie sprawę jak kibice Polonii mówią na Legię i Legionistów.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:56.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl