Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa 2008/2009 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4560)

Estovic 29.09.2008 21:24

Bardzo dobrze się stało, niech pogonią kijami tych komuchów z PZPN-u. Czas jest odpowiedni bo już UEFA się z EURO w Polsce nie może z byle powodu wycofać po ostatnim zebraniu, a nowego prezesa PZPN-u jeszcze nie wybrano.

Mnie tylko nurtuje, czy sprawnie oczyszczą związek z tego towarzycha czy będzie taka fuszerka jak za Lipca.

nowy_piotrek 29.09.2008 21:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 63624 (Post 609425)
Obawiam się tylko, że PO robi to pod publikę i bez planu sensownego, a za miesiąc Listek dalej będzie prezesem.:lol:

Tez mam takie wrazenie, swego czasu, jesli mnie pamiec nie myli, Widzew domagal sie wprowadzenie kuratora to wtedy protestowali, bo EURO, bo nas z UEFA wyklucza. Teraz za to jest cacy.

A o Listkiewicza (cwanego lisa) sie nie boj, on juz sobie odpowiednia posadke zagwarantowal, takze o prezesa sie juz starac nie musi.

dynek.pl 29.09.2008 21:43

POkazowka i tyle.

darotsok73 29.09.2008 22:16

Zgadzam się że akcja w PZPN to POkazówka, boję się że za 2 miechyalbo wcześniej znowu kuratorzy i komisarze będą uciekać przed "betonem" z podkulonymi ogonami ,mam też obawy co do losów WISEŁKi w puefa. ale szczerze mówiąc to nieważne, potop przetrzymamy a stajnię jaką jest PZPN, z zarządem, wszystkimi tymi dostojnymi "członkami", niezastąpionymi dziadami, 80-letnimi innowatorami, całą tą odporną na krytykę sitwą, klakierami z okręgu ,szarymi eminencjami trzeba raz na zawsze wysprzątać. Już od jakiegoś czasu raz ten raz inny dziad wysyłają w wywiadach sygnały że ich zdaniem jest dobrze,nic i nikogo nie trzeba zmieniać,dziady są niezastąpione itd.Wybory mają być z góry ustawione .Ciemny lud wszystko przyjmie?? O nie kolesie , mam nadzieję że nie tym razem.

skttrbrain 29.09.2008 22:53

A mnie się wydaję, że Listek o wszystkim wiedział, dostanie w ramach zadośćuczynienia lepszą fuchę w komitecie EURO, byleby pozwolił poodczepiać tłuściochów od stołków i troszkę załagodził sprawę z UEFA. Tzn, chciałbym żeby tak było, wtedy jest szansa na normalność w PZPN i brak dyskwalifikacji przez Platiniego.

1q2 30.09.2008 00:01

Listek jest niestety nie do ruszenia, do tego ta menda ma niestety dobre kontakty ze swoimi zagranicznymi odpowiednikami wiec niech on w tym euro2012 zostanie.
A czy to POkazowka czy nie, okaze sie...Ja sam nie wiem czy znow to by nie byla zmiana kosmetyczna, ale mimo ze do konca zaufania do Bonka nie mam, to mysle ze jest on najbardziej rozsadna kandydatura i jesli rzeczywiscie ten roz**** jest chocby po to, to zawsze cos.

ps. reakcje dochodzace z burdelu bezcenne:>
I proponuje w tym akurat przypadku wzniesc sie ponad upodobania polityczne - przynajmniej do czasu gdzie zobaczymy czym to sie skonczy.
Ja bardzo anty co do poprzedniego rzadu, kibicowalem Lipcowi a ze nic nie wyszlo to trudno.Moze teraz sie uda choc nadgryzc ten uklad.

Arked 30.09.2008 00:09

Wprowadzenie kuratora w tym momencie to totalny idiotyzm. Nie wiem o co chodzi PO w tym momencie ale raczej nie o dobro polskiej piłki. Prędzej to zagranie pod publiczkę. Usuwanie Listkiewicza na siłę kosztem wyrzucenia z rozgrywek międzynarodowych przyniesie moim zdaniem więcej złego niż dobrego.

1q2 30.09.2008 00:24

Arked - ale jakie wyrzucenie? - w najgorszym wypadku skonczy sie tak jak za Lipca, czyli powrot do przeszlosci.
Co jak co ale PO dobrze kalkuluje - odebranie euro to by byl totalny samoboj i uwierz mi , oni tego sobie nie strzela:>

DysoN 30.09.2008 06:45

Zgadzam sie z 1q2, PO nie pozwoli sobie na utrate euro, nie ma takiej szansy. Niemniej jednak podchodze do tego z nadzieja bo oczekuje konkretnych dzialan juz od lat a to co bylo dotychczas mozna nazwac tylko sciema.
Ja kuratorowi kibicuje, ale zdaje sobie sprawe ze sam nic nie zrobi. By dokonac zmian potrzeba konkretnych i przemyslanych zmian w statucie zwiazku a do tego trzeba tych delegatow i innych pijawek zeby to przeglosowaly. Oni sami z siebie tego oczywiscie nie zrobia, bo straca swoje wplywy i interesy. Dlatego trzeba znalezc na nich bata.
Ostatecznym rozwiazaniem kwestii pezetpeenowskiej byloby rozwiazanie w ****u tego towarzystwa i utworzenie nowego zwiazku z nowymi ludzmi. Problem jednak bedzie z tym jakie to pociagnie konsekwencje na arenia miedzynarodowej, ale moze warto kiedys taka cene zaplacic.

wolfy 30.09.2008 11:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez spidey (Post 609243)
Co do Arru to przecież normalne, że w Legii ilość "Włodarów" musi się zgadzać :D

No, niby tak, ale po co ściągać z zagranicy z wysokim kontraktem zawodnika, skoro ma się równie dobrego i tańszego rodaka?
:-)

ToTylkoJa 30.09.2008 12:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 609638)
No, niby tak, ale po co ściągać z zagranicy z wysokim kontraktem zawodnika, skoro ma się równie dobrego i tańszego rodaka?
:-)

a ja Arruabarreny nie skreślam i wciąż w niego wierzę. Chłopak ma pojęcie o piłce, umie znajdować się w polu karnym, dobrze się zastawia. Do pełni szczęścia brakuje mu tylko(albo aż) skuteczności. Przypomina to mi trochę sytuacje Pawła Brożka kilka lat temu. Teraz nie można sobie wyobrażać składu zespołu z R22 bez tego zawodnika. Myślę, że jak Arru się pewnego razu przełamie, to z jego łatwością znajdywania sobie miejsca w polu karnym, będzie strzelał masę goli.

hoho 30.09.2008 12:59

Co do kuratora ,to napewno ma to zwiazek z wyborami i chyba jedyny sensowne uzasadnienie ze stalo sie to wlasnie teraz ,ze Boniek ktory gral z Platinim w jednym klubie :lol: bedzie "silowo" przez Ministerstwo Sportu obsadzony na funkcji prezesa PZPN.Chca sie zabezpieczyc aby Listek i jego ludzie nei wygrali wyborow w PZPN.Mam nadzieje ze nie wyp*erdola tylko Wisly z pucharow,ale jak odpadniemy w czwartek to moga robic coc chca na reprezentacji mi wogole nei zalezy ,moga nas wywalic ,jesli to przyczyni sie do zmiany w PZPN

spidey 30.09.2008 13:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 609638)
No, niby tak, ale po co ściągać z zagranicy z wysokim kontraktem zawodnika, skoro ma się równie dobrego i tańszego rodaka?
:-)

Bo my jesteśmy pionierami, akcji dożywiania mieszkańców półwyspu iberyjskiego. :rotfl:

skttrbrain 30.09.2008 13:43

Na razie to dobrze Iwańskiego dożywiliście ;)

hoho 30.09.2008 13:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez spidey (Post 609672)
Bo my jesteśmy pionierami, akcji dożywiania mieszkańców półwyspu iberyjskiego. :rotfl:

Ja mysle ze Descarga i Arru przyjechali do Polski po swoje emerytury pomostowe ;)

flamengista 01.10.2008 08:46

Rozśmiesza mnie ten Drzewiecki. Myślał, że jest sprytny. Wykorzystał trybunał arbitrażowy przy PKOL, by wprowadzić kuratora do związku - i myślał, że UEFA z FIFĄ to zaakceptują. :lol:

Panie Ministrze, co wolno wojewodzie (Włochom), to nie nam, Polakom.

Rozwalił mnie również dziennikarzyna sportowy z TVN24, który twierdził, że UEFA i FIFA "z pewnością nie przeczytały" raportu o nieprawidłowościach, bo gdyby czytały - to by uznały racje trybunału i ministerstwa.

To tak, jakby wymagać od Dona Corleone, by ukarał Lukę Brasiego - przecież on mordował ludzi!

Przecież Platini i spółka świetnie wiedzą, co się dzieje w PZPN. Bo Listkiewicz i jego spółka to tylko pionki w globalnej piłkarskiej "rodzinie".

Słowem - smutne to i śmieszne zarazem. Smutne - bo beton w PZPN jest nie do ruszenia, chyba że doczekamy Putina, albo choćby Łukaszenki. Śmieszne - bo to nie do pomyślenia, żeby na takim stanowisku (minister w rządzie) zatrudniać tak naiwnych ludzi.

Najwyższa pora powiedzieć Panu Drzewieckiemu, że to nie św Mikołaj roznosi prezenty. Tylko nie w tym tygodniu, za dużo przykrych rewelacji może go załamać.

Ar222 01.10.2008 08:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 609972)
Rozśmiesza mnie ten Drzewiecki. Myślał, że jest sprytny. Wykorzystał trybunał arbitrażowy przy PKOL, by wprowadzić kuratora do związku - i myślał, że UEFA z FIFĄ to zaakceptują. :lol:

Panie Ministrze, co wolno wojewodzie (Włochom), to nie nam, Polakom.

Rozwalił mnie również dziennikarzyna sportowy z TVN24, który twierdził, że UEFA i FIFA "z pewnością nie przeczytały" raportu o nieprawidłowościach, bo gdyby czytały - to by uznały racje trybunału i ministerstwa.

To tak, jakby wymagać od Dona Corleone, by ukarał Lukę Brasiego - przecież on mordował ludzi!

Przecież Platini i spółka świetnie wiedzą, co się dzieje w PZPN. Bo Listkiewicz i jego spółka to tylko pionki w globalnej piłkarskiej "rodzinie".

Słowem - smutne to i śmieszne zarazem. Smutne - bo beton w PZPN jest nie do ruszenia, chyba że doczekamy Putina, albo choćby Łukaszenki. Śmieszne - bo to nie do pomyślenia, żeby na takim stanowisku (minister w rządzie) zatrudniać tak naiwnych ludzi.

Najwyższa pora powiedzieć Panu Drzewieckiemu, że to nie św Mikołaj roznosi prezenty. Tylko nie w tym tygodniu, za dużo przykrych rewelacji może go załamać.


Ja myślę, że nie do końca masz rację. Oczywiście może się okazać, że PZPN jest nie do ruszenia, jest to całkiem prawdopodobne. Ale jeśli jest cień szansy i już próbujemy cokolwiek z nimi zrobić, to uważam, że Drzewiecki wybrał bardzo dobry moment na działanie. Zresztą temat jest bardzo ładnie przewałkowany w temacie o przekrętach i aferach :>

Bronex 02.10.2008 08:23

Całe to zamieszanie z wprowadzeniem kuratora tymczasowego do PZPN jest źle przygotowane i skończy się tym co zawsze czyli podkuleniem ogona i dalszym panowaniem piłkarskiej mafii Misia Listkiewicza. Moim zdaniem rząd z ministrem sportu Mirosławem "ogórki na kaca" Drzewieckim wykonuje pochopny i nastawiony na medialny oddźwięk ruch (z resztą nie jest to pierwsza tego typu akcja chłopaków Słońca Kaszub). Wszyscy ludzie PZPN-u mają jedną rzecz wypisaną na twarzy mówiąc piękne słowa o autonaprawie i samoczyszczeniu - "ch uja nam zrobić możecie ,za nami UEFA ,za nami FIFA a wy misie nie zaryzykujecie". W tej chwili w całych naczelnych władzach związkowych nie ma nikogo kto by mógł doprowadzić do rewolucji mentalnej i organizacyjnej kto nie zostanie wybrany (Lato ,Boniek - to chyba jakiś żart te kandydatury) i tak będzie to samo. Problem leży w tym ,że związek paraliżowany jest przez struktury lokalne (doły) które składają się albo ze sprytnych małych geszefciarzy którzy cała swoje komusze życie tylko żerowali na systemie i doili państwo, albo ludzi ociężałych umysłowo dla który komuna nigdy się nie skończyła. Tego się nie przeskoczy bo oni nikogo młodego nie dopuszczą. Muszą te wszystkie hieny odkorkować może wtedy odczepią się od koryta.

DysoN 02.10.2008 08:29

Tylko ze zanim wykorkuja wyszkola sobie nastepne pokolenie dzialaczy, ktore wyroslo w tym bagnie i ktore bedzie sie niewiele roznic od obecnego zarzadu. Po za tym ja nie chce czekac 20 lat zeby sie przekonac czy mialem racje czy nie. Akcja z kuratorem faktycznie wyglada na zle przygotowana. Jak juz sie za cos takiego biora to niech za kuratorem idzie caly zespol prawnikow, menedzerow i specjalistow a nie ze kurator przychodzi, rozglada sie i chce tam jakies papiery itp. Liste dokumentow do sprawdzenia powinni miec gotowa zanim wogole przekrocza prog pzpn a zespol glodnych hien prawniczych i audytorow powinien czekac za rogiem zeby to wszystko analizowac jak najszybciej. A tu znowu pewnie jakas wymiana dokumentow i pism i tak do usranej smierci.

Bronex 02.10.2008 09:12

Kurator w pojedynkę sam nic nie zrobi, może co najwyżej Koźmińskiemu zaparzyć herbaty a Listkiewiczowi umyć samochód. Tutaj powinien wejść prokurator , policja ,prawnicy, specjaliści od finansów cały zespół ludzi. Zabezpieczyć każdy papierek a wszystkich cwaniaków z Misiem Listkiewiczem na czele wymieść i nie wypuszczać do budynku. Przecież w tym PZPN-ie to jest taki bałagan w papierach ,że hej. A najlepiej się kradnie wtedy kiedy jest burdel w papierach i do niczego nie można dojść. Leni ,złodziei w autobus i do Wrocławia i niech nas zawieszą. Tusk zrób wreszcie coś dobrego dla tego kraju bo na razie to mielisz jęzorem. Wykastruj PZPN z polskiego sportu. Na czele związku to powinien stać zespół ekspertów z prawdziwego zdarzenia ,którzy znają się na administrowaniu i zarządzaniu a nie tabun niedokształconych byłych trenerów i piłkarzy ,którzy dobrze czytać i pisać nie potrafią. WSI i PZPN to ostatnie relikty komunizmu. Zdeptać sowieckie systemy kontroli na naszą ojczyzną.

larry 02.10.2008 11:16

ale czemu piszecie o pzpnie w tym temacie?
fifa nam ligi akurt nie zawiesi.
a jestem jak najbradziej za rozpie*doleniem tego bajzlu.
nawet kosztem reprezentacji czy wyrzucenia naszych klubów na jakiś czas (jeśli nie przejdziemy totenhamu to mi wszystko jedno ;) )

ToTylkoJa 02.10.2008 16:53

Cytat:

Znamy już termin hitu rundy jesiennej Legia - Wisła Kraków. Spotkanie mistrza z wicemistrzem Polski rozegrane zostanie przy Łazienkowskiej w niedzielę, 26 października o godzinie 17:00. Podobnie jak mecz z Lechem, spotkanie z Wisłą pokazywane będzie zarówno w Canal+, jak i TVP.
http://www.legialive.pl/news/27738_Z...tml#komentarze

Wiślak_358 02.10.2008 17:00

Jak zawsze chujowa godzina

jasnyGwint 02.10.2008 17:14

omfg, co jest grane z tymi godzinami ?
to jest jakas szersza akcja przeciwko Wiśle czy co ?

Snow 02.10.2008 17:32

ale pieprzycie. 17.00 to idealna pora jak na spotkanie na wyjeździe, przynajmniej nie wracasz do domu nad ranem w poniedziałek...

Gucio25 02.10.2008 21:54

co nie zmienia faktu, że jeden z hitów całego sezonu, zaczyna się jeszcze przed zmrokiem.
ja się pytam, co z całą oprawą meczu, co z pokazywaniem jaka ta polska liga fajna i jak się fajnie rozwija.
wszyscy chcą do tego przekonywać, a działają wbrew temu.

btw. Lech - Legia o której? TVP planuje jakieś studio, czy srru odrazu na pierwszy gwizdek?

fst 02.10.2008 21:56

Ja już wolę ta 17:00 niż gdybyśmy mieli grać o 12 albo 14.

Gucio25 03.10.2008 14:01

no a dziś wracamy po europejskich pucharach do naszej ekstraklasy.
w Gdyni będzie ciekawie, choć chyba wszyscy czekamy na niedzielę i mecz w Zabrzu.

LECHIA GDAŃSK!

edit: ToTylkoJa - no to też rewelacja.. pewnie 4 mecze w sezonie TVP, zamiast je jak najbardziej wypromować i pokazać szerszemu gronu odbiorców, że na meczach Ekstraklasy można się dobrze bawić, że niekiedy piłka na tych spotkaniach nie jest zła, to odbębnią je byle jak.

ToTylkoJa 03.10.2008 14:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gucio25 (Post 610999)
co nie zmienia faktu, że jeden z hitów całego sezonu, zaczyna się jeszcze przed zmrokiem.
ja się pytam, co z całą oprawą meczu, co z pokazywaniem jaka ta polska liga fajna i jak się fajnie rozwija.
wszyscy chcą do tego przekonywać, a działają wbrew temu.

btw. Lech - Legia o której? TVP planuje jakieś studio, czy srru odrazu na pierwszy gwizdek?

Też o godzinie 17.00.

Znając życie, to tvp zacznie mecz dopiero od gwizdka sędziego. Kaszana na maxa

Wojtas 03.10.2008 16:22

TVP zawsze kpi sobie z transmisjii plkarskich Polskich druzyn.

Studia przed Liga Mistrzow trwaja tam po 20-25 minut i pitolą jakies Engele i Gmochy wokolo o tych samych Liverpoolach czy Barcach a jak przyjdzie zrobic transmisje jak np wczoraj to studio ,trwa 2 minu ,potem reklamy 5 i sklady pokauzja juz prawie jak pilkarz graja.No czy to jest normalne????????

I potem niech sie niedziwia ze ludzie im abonamentow nie placa itd,bo to jest smiech na sali jak traktowany jest pilkarski kibic w tym kraju przez Publiczną.

Ricken 03.10.2008 16:45

rozbawiła mnie rozkmina pejsów:D
Na wczorajszym meczu Amici z Austrią były kilkakrotne ,,pozdrowienia,, dla Lechii.A pejsy juz rozkminiają o co biega.
pejs1
Cytat:

wie ktos czemu Lech tak jedzie po Lechi ? to sie rzadko u nich zdarza...
pejs2
Cytat:

Lechi skopiowala ich nute "My wierzymy tylko w KKS" moze dlatego
pejs2
Cytat:

a co to juz nie mozna normalnie ... pojechac tylko jakis powod miec trzeba?
pejs3
Cytat:

proste ze mozna...
poprostu dziwne,ze trzy razy z rzedu spiewali "lechia gdansk,@#$%& szajs"...wydaje mi sie ze mieli ku temu jakis powod i jestem ciekaw jaki...
a przecież dziś derby Trójmiasta:-p
myślenie nie boli.
treść jednej z vlep w 100% rzeczywiste: IQ na kałuży trudno dostępne:lol:

P.S ale i tak atmosfera jest lepsza po zmroku chyba że wyłączą światło ;)

Żmijka 03.10.2008 17:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gucio25 (Post 610999)
co nie zmienia faktu, że jeden z hitów całego sezonu, zaczyna się jeszcze przed zmrokiem.

W/g kalendarza słońce zajdzie o 16.18 więc mecz prawie cały po ciemku ;-)

Kocur 03.10.2008 19:30

A jak na razie "nasz" człowiek - zwany doktorem wykonuje swój plan w 100% :D

harthausen 03.10.2008 19:46

żeby tylko doktor nie spuścił Craxy do ligi niżej. Obojętnie, co o tych z Kałuży myślimy to bez derbów Krakowa dla mnie liga będzie o wiele uboższa.

To 100 lat tradycji, a tradycja rzecz święta :)

kucharz_77 03.10.2008 19:48

I jeszcze jedno minimum 4 punkty pewne!!!

_gilardino_ 03.10.2008 20:04

A mi tam nie będzie ich brakować,niech wracają tam gdzie ich miejsce - do 1 ligi

Kocur 03.10.2008 20:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez harthausen (Post 611481)
żeby tylko doktor nie spuścił Craxy do ligi niżej.

z punktu widzenia kibicowskiego jest wielce wskazane żeby ją spuścił na okres przebudowy stadionów - kiedy obie drużyny wyprowadzą się z Krakowa - spadek starozakonnych do 1 ligi byłby darem Niebios.

Chorynatrzykolory 03.10.2008 20:31

Lechia jak na razie wygrywa z Arką!!!

hoho 03.10.2008 20:36

w zeszlym sezonie tez grali fatalnie jesienia a wiosna sie odbili od dna(Cracovia)

flamengista 03.10.2008 20:50

W sumie za spuszczenie zespołu z tak solidnymi zawodnikami doktorat by się należał.

Bo to sztuka jest grać tak źle, mając w składzie Wasiliuka, Pawlusińskiego, Nowaka, Kłusa, czy Karwana - sami solidni ligowcy, nawet ponad ligową średnią.

Może więc - po udanym sezonie - namówię szefa, by wystąpił na senacie z wnioskiem o uhonorowanie Majewskiego dr honoris causa naszej alma mater:-D

No i Stefan wreszcie byłby doktorem lege artis.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:57.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl