Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Zagadki europejskie i nie tylko... ;) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3044)

wienek 18.11.2009 20:01

T.Kutrzeba już był,może zadaj coś innego.

wienek 19.11.2009 18:07

no dobra,to ja zadam

http://img260.imageshack.us/img260/8035/obrazek131.jpg

nazwę mostku i gdzie się znajduje?

podpowiedź: w Rosji mostek się znajduje.

Pan Jotka 21.11.2009 21:59

Most Chabarowski na rzece Amur. Cały czas szukałem na Wchodzie bo mi sie to budownictwo(hehe) rzuciło w oczy :D

wienek 21.11.2009 22:39

Panie Jotka, noo to zadaj pan zagadkę :)

jako, że Pan Jotka jest już w trasie do Sosnowca, to pozwolę sobie zagadkę kolejną zadać...

http://img9.imageshack.us/img9/4610/obrazek132.jpg

tradycyjnie,proszę podać nazwę i gdzie się znajduje, od razu napiszę że w Europie...

Pan Jotka 23.11.2009 09:21

1 Załącznik(ów)
Most Rio Antiro na Peloponezie.

Co to za kamyk i z czego jest znany?

pietruch 23.11.2009 12:48

Diament Cullinan'a ?

Pan Jotka 23.11.2009 13:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pietruch (Post 820472)
Diament Cullinan'a ?

Nie.Gramy dalej :)

Podpowiedź gdzie go szukać.---------> http://i48.tinypic.com/2iaer2t.jpg

Krissu 23.11.2009 13:40

Czyżby Koh-i-Noor ?

Pan Jotka 23.11.2009 13:54

Czyżby czyżyk ;-) Zadajesz Krissu.

PS.Oczywiscie najslynniejszy klejnot Indii zrabowany przez Brytyjczyków podczas powstania Sipajów w XIX wieku i podarowany Krolowej Wiktorii. Obecnie znajduje sie w Koronie Krolewskiej w Tower.

Krissu 23.11.2009 14:29

http://i50.tinypic.com/2z8swlf.jpg

?

Pan Jotka 23.11.2009 15:03

Juan Peron

Kim był ten pan i do czego się przyczynił :
http://i50.tinypic.com/zttzeg.jpg

Dla ułatwienia dodam, że facet rozpętał w zasadzie najpoważniejszy konflikt jaki miał miejsce na tymże kontynencie.

Krissu 23.11.2009 15:08

Si Senor.
Presidente Peron :)

Pan Jotka 26.11.2009 06:47

Ostatnia podpowiedź-- pan Generał przegrał tę wojnę , a sam zginął w walce. W wyniku tej wojny na tereny tegoż państwa napłynęła ludność z całej Europy, bo po prostu nie było komu odbudować kraju.

olTSchool 26.11.2009 08:17

http://pl.wikipedia.org/wiki/Francisco_Solano_L%C3%B3pez
Wszystko już tutaj chyba się powiela.

To moze tak:
Pewien archipelag daleko od Polski, z pewnej ksiazki, pewnego gościa związanego z fotką nr 3.
Wyspy, tytuł i autora proszę:

http://i47.tinypic.com/s6m4jq.png

http://i48.tinypic.com/hv5mjn.jpg

http://i46.tinypic.com/14nio9x.jpg

olTSchool 26.11.2009 14:13

Zyją jeszcze tam takie ludki:
http://i47.tinypic.com/hvdt1g.jpg

To jedna z atrakcji turystycznych - raczej pływanie z tymi stworami
http://i48.tinypic.com/2rx6rzc.jpg

Autor ksiażki jest Polakiem i swego czasu nosił coś podobnego na łepetynie:
http://i50.tinypic.com/106j41t.jpg

Ela 26.11.2009 15:07

Max Cegielski, Masala

Andamany

___________

Zagadka :

Kim są osoby na zdjęciach ?

http://img256.imageshack.us/img256/1108/mmmge.jpg

http://img42.imageshack.us/img42/9186/bbbmi.jpg


Dla ułatwienia - mężczyzna niezrównoważony psychicznie - ciężko pobił ową kobietę.
Ze skutkiem śmiertelnym.

_________

Dobrze zgadłeś panie olts vel Egzorcysto vel DB.

olTSchool 26.11.2009 16:49

Oczywiscie, że Cegielski i Andamany, panno Elu vel panno Rinn, vel panno (panie?) Mies.

Bertrand Cantat i Marie Trintignant. Noir desir.

Co to za góra i klasztor?
Góra znajduje się w godle pewnego państwa, ale nie leży na jego terytium. I o to wielkie pretensje ma to państwo na terenie którego jest połozont masyw. Uzywający wizerunku góry w tym momencie poruszaja kwestię księżyca...

http://i46.tinypic.com/2zedo4m.gif

pan_premier 26.11.2009 17:12

Ararat,klasztor Chor Wirap

zadam ok23 :)

olTSchool 26.11.2009 17:19

Tak. Tylko czasem Turcy załaniają Ararat i mi się zdarzyło widzieć stamtąd dokładnie nic.
:evil:

pan_premier 27.11.2009 09:37

http://i47.tinypic.com/4rt76f.jpg
kto to i co "w nim" szczególnego?

podpowiedx rebusowa:
http://graphics8.nytimes.com/images/...5ski.1.600.jpg
+zwróćcie uwage na tło pierwszego zdjecia

WISŁAZWE 27.11.2009 12:20

Wygląda jak Hermann Maier :D
narciarz alpejczyk, mistrz świata, mistrz olimpijski, czterokrotny zdobywca Pucharu Świata...
Nie wiem czy to na 100 % on...

pan_premier 27.11.2009 14:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISLAZWE (Post 822423)
Wygląda jak Hermann Maier :D
narciarz alpejczyk, mistrz świata, mistrz olimpijski, czterokrotny zdobywca Pucharu Świata...
Nie wiem czy to na 100 % on...

no bez przesady .... drugie zdjecie to podpowiedź, a nie inne zdjęcia gościa o którego pytam..

Podpowiedź kolejna
http://dragossorinnicula.files.wordp...n-petrescu.jpg

Wojtator 27.11.2009 15:12

Dan Petrescu to ten na ostatnim zdjęciu ale jeśli to podpowiedź.. : P

pan_premier 27.11.2009 15:57

ok, pan z pierwszego zdjecia jest kimś waznym tutaj:
http://i48.tinypic.com/uvtpl.jpg

olTSchool 27.11.2009 17:10

To miasto to Sibiu (Sybin) i most kłamców?
(bujda nie zawalił się pod Słońcem Karpat, Wienkiem, mną i Siarą, który jest łgarzem patentowanym :lol: ). Więc facet to Klaus Iohannis - Szwab Siedmiogrodzki, burmistrz miasta i niedoszły premier Rumunów.
http://www.klausjohannis.ro/files/bio.htm

Ale cholera co ma z tym wspólnego NARCIARZ?

olTSchool 27.11.2009 18:46

To ja polecę, chociaż dalej nie kumam pana jadącego na boazerii. :-/

Chodzi o pewną dolinę w której znajduje się kilkadziesiąt podobnych obiektów:
http://i46.tinypic.com/16l8q1.jpg

Rebusowo można nazwę tak ująć:

Pierwszy człon:
http://i48.tinypic.com/10zmhwm.jpg

Drugi człon. Pod uwagę proszę brać tą miłą panią, Bonda można pominąć.
http://i46.tinypic.com/i20xfo.jpg

Ela 28.11.2009 07:09

Dolina Izy, Maramuresz

________________

Co mają ze sobą wspólnego ten pan :

http://img691.imageshack.us/img691/7206/57456487.jpg

I ta pani :

http://img339.imageshack.us/img339/3476/53024581.jpg


Pan potrafił uzależnić od siebie kobiety a Pani była nieco uzależniona od :

http://img28.imageshack.us/img28/1438/16900729.jpg


http://img16.imageshack.us/img16/4738/62194345.jpg


;)

Pan Jotka 28.11.2009 07:46

Stawiam, że jest to George Sand i Jules Sandeau. Laczy ich to ze pani Georgina wziela sobie kawałek nazwiska tego pana jako pseudonim literacki.A ogólnie pisali razem ksiązki.A w ogóle to ona miała na imie Aurora :) Ach ci artyści....

pan_premier 28.11.2009 09:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez olTSchool (Post 822559)
To ja polecę, chociaż dalej nie kumam pana jadącego na boazerii. :-/

pan na boazerii to Herman Maier, niemiecka(czyli w zasadzie oryginalna) nazwa Sybina to Hermannstadt, a Iohannis to potomek Sasów którzy zakładali to miasto :)

ciekawostka jest taka jak mówisz, facet z kilkuprocentowej mneijszosci rządzi miastem a o mało nie został premierem całej Rumunii

Ela 28.11.2009 11:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Jotka (Post 822743)
Stawiam, że jest to George Sand i Jules Sandeau. Laczy ich to ze pani Georgina wziela sobie kawałek nazwiska tego pana jako pseudonim literacki.A ogólnie pisali razem ksiązki.A w ogóle to ona miała na imie Aurora :) Ach ci artyści....

George Sand trafiona :-)

Ale Pan to nie Jules Sandeau.
Choć również pisał.
Za życia niedoceniany pod względem artystycznym. Nie mniej brylował na salonach. Ale raczej ze względu na pochodzenie i czarujący magnetyzm.
Zmarł w nędzy.

I jeszcze jedna podpowiedź :

http://img213.imageshack.us/img213/599/74701280.jpg
.
http://img188.imageshack.us/img188/1725/22836794.jpg
.

Pan Jotka 28.11.2009 14:32

Heh..,Juz myslalem ze druga osoba to Balzak(kochaś pani Sand), ale po tym jak dodalaś Augusta II Mocnego, pradziadka pani Gerge to zglupiałem....

olTSchool 28.11.2009 19:51

http://pl.wikipedia.org/wiki/Antoni_Malczewski_(poeta)

Ja leczę z lepszym skutkiem - nawet śmiertelnie pobite kobiety okazują się nie całkiem martwe.
:rotfl:

Pan Jotka 29.11.2009 03:57

Malczewski?? Takiego zioma to bym nie wynalazł.....Zagadka z gatunku: ZABÓJCZE hehe...

Ela 29.11.2009 11:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Jotka (Post 822838)
Heh..,Juz myslalem ze druga osoba to Balzak(kochaś pani Sand), ale po tym jak dodalaś Augusta II Mocnego, pradziadka pani Gerge to zglupiałem....

Panie Jotka - czekamy na zagadkę.
Odgadłeś 2/3 poprzedniej :-)

Pan Jotka 29.11.2009 11:26

http://i49.tinypic.com/iwt4d1.jpg

Miejsce ze zdjecia bylo pierwsze w swoim rodzaju. Kto je wymyślił i z jakimi okolicznościami jest związane? Dodam tylko , że jest to Afryka.

Ela 29.11.2009 14:20

Pierwszy obóz koncentracyjny.
Zorganizowany przez Brytyjczyków dla Burów.

____________

Tradycyjne ( i najsłynniejsze ) danie pewnego europejskiego regionu. Jakiego ?

http://img402.imageshack.us/img402/985/333iy.jpg

I co to za danie oczywiście ?

Pan Jotka 29.11.2009 14:42

Jest to tarta. A region to chyba Alzacja.

Ela 29.11.2009 14:52

Z tartą ma o tyle wspólnego, że jest na francuskim cieście.
Danie to ma osobną nazwę, choć czasem można spotkać się z opinią, iż jest to rodzaj tarty.
Region również nie ten - choć tok rozumowania dobry ;)

Pan Jotka 29.11.2009 15:01

http://www.magazyndomowy.pl/quiche-l...ta-lotarynska/ To chyba prawidłowa odpowiedź..

Ela 29.11.2009 16:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Jotka (Post 823360)

Tak - prawidłowa, poza tym, że w Magazynie Domowym piszą nie do końca zgodnie z prawda :)
" Przysmak alzacki ' - i tarta lotaryńska :lol:

W Alzacji są inne przysmaki lokalne - tam jest tarta flambee.

Poza tym oryginalny przepis jest inny - nie daje się tyle cebuli - i z tartą cebulową nie ma nic wspólnego.
Nigdy nie dodaję tyle cebuli - zmieniłoby to zupełnie smak.

Uff - wygadałam się :lol:

Zadajesz Panie Jotka :-)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:24.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl