![]() |
T.Kutrzeba już był,może zadaj coś innego.
|
no dobra,to ja zadam
http://img260.imageshack.us/img260/8035/obrazek131.jpg nazwę mostku i gdzie się znajduje? podpowiedź: w Rosji mostek się znajduje. |
Most Chabarowski na rzece Amur. Cały czas szukałem na Wchodzie bo mi sie to budownictwo(hehe) rzuciło w oczy :D
|
Panie Jotka, noo to zadaj pan zagadkę :)
jako, że Pan Jotka jest już w trasie do Sosnowca, to pozwolę sobie zagadkę kolejną zadać... http://img9.imageshack.us/img9/4610/obrazek132.jpg tradycyjnie,proszę podać nazwę i gdzie się znajduje, od razu napiszę że w Europie... |
1 Załącznik(ów)
Most Rio Antiro na Peloponezie.
Co to za kamyk i z czego jest znany? |
Diament Cullinan'a ?
|
Cytat:
Podpowiedź gdzie go szukać.---------> http://i48.tinypic.com/2iaer2t.jpg |
Czyżby Koh-i-Noor ?
|
Czyżby czyżyk ;-) Zadajesz Krissu.
PS.Oczywiscie najslynniejszy klejnot Indii zrabowany przez Brytyjczyków podczas powstania Sipajów w XIX wieku i podarowany Krolowej Wiktorii. Obecnie znajduje sie w Koronie Krolewskiej w Tower. |
|
Juan Peron
Kim był ten pan i do czego się przyczynił : http://i50.tinypic.com/zttzeg.jpg Dla ułatwienia dodam, że facet rozpętał w zasadzie najpoważniejszy konflikt jaki miał miejsce na tymże kontynencie. |
Si Senor.
Presidente Peron :) |
Ostatnia podpowiedź-- pan Generał przegrał tę wojnę , a sam zginął w walce. W wyniku tej wojny na tereny tegoż państwa napłynęła ludność z całej Europy, bo po prostu nie było komu odbudować kraju.
|
http://pl.wikipedia.org/wiki/Francisco_Solano_L%C3%B3pez
Wszystko już tutaj chyba się powiela. To moze tak: Pewien archipelag daleko od Polski, z pewnej ksiazki, pewnego gościa związanego z fotką nr 3. Wyspy, tytuł i autora proszę: http://i47.tinypic.com/s6m4jq.png http://i48.tinypic.com/hv5mjn.jpg http://i46.tinypic.com/14nio9x.jpg |
Zyją jeszcze tam takie ludki:
http://i47.tinypic.com/hvdt1g.jpg To jedna z atrakcji turystycznych - raczej pływanie z tymi stworami http://i48.tinypic.com/2rx6rzc.jpg Autor ksiażki jest Polakiem i swego czasu nosił coś podobnego na łepetynie: http://i50.tinypic.com/106j41t.jpg |
Max Cegielski, Masala
Andamany ___________ Zagadka : Kim są osoby na zdjęciach ? http://img256.imageshack.us/img256/1108/mmmge.jpg http://img42.imageshack.us/img42/9186/bbbmi.jpg Dla ułatwienia - mężczyzna niezrównoważony psychicznie - ciężko pobił ową kobietę. Ze skutkiem śmiertelnym. _________ Dobrze zgadłeś panie olts vel Egzorcysto vel DB. |
Oczywiscie, że Cegielski i Andamany, panno Elu vel panno Rinn, vel panno (panie?) Mies.
Bertrand Cantat i Marie Trintignant. Noir desir. Co to za góra i klasztor? Góra znajduje się w godle pewnego państwa, ale nie leży na jego terytium. I o to wielkie pretensje ma to państwo na terenie którego jest połozont masyw. Uzywający wizerunku góry w tym momencie poruszaja kwestię księżyca... http://i46.tinypic.com/2zedo4m.gif |
Ararat,klasztor Chor Wirap
zadam ok23 :) |
Tak. Tylko czasem Turcy załaniają Ararat i mi się zdarzyło widzieć stamtąd dokładnie nic.
:evil: |
http://i47.tinypic.com/4rt76f.jpg
kto to i co "w nim" szczególnego? podpowiedx rebusowa: http://graphics8.nytimes.com/images/...5ski.1.600.jpg +zwróćcie uwage na tło pierwszego zdjecia |
Wygląda jak Hermann Maier :D
narciarz alpejczyk, mistrz świata, mistrz olimpijski, czterokrotny zdobywca Pucharu Świata... Nie wiem czy to na 100 % on... |
Cytat:
Podpowiedź kolejna http://dragossorinnicula.files.wordp...n-petrescu.jpg |
Dan Petrescu to ten na ostatnim zdjęciu ale jeśli to podpowiedź.. : P
|
ok, pan z pierwszego zdjecia jest kimś waznym tutaj:
http://i48.tinypic.com/uvtpl.jpg |
To miasto to Sibiu (Sybin) i most kłamców?
(bujda nie zawalił się pod Słońcem Karpat, Wienkiem, mną i Siarą, który jest łgarzem patentowanym :lol: ). Więc facet to Klaus Iohannis - Szwab Siedmiogrodzki, burmistrz miasta i niedoszły premier Rumunów. http://www.klausjohannis.ro/files/bio.htm Ale cholera co ma z tym wspólnego NARCIARZ? |
To ja polecę, chociaż dalej nie kumam pana jadącego na boazerii. :-/
Chodzi o pewną dolinę w której znajduje się kilkadziesiąt podobnych obiektów: http://i46.tinypic.com/16l8q1.jpg Rebusowo można nazwę tak ująć: Pierwszy człon: http://i48.tinypic.com/10zmhwm.jpg Drugi człon. Pod uwagę proszę brać tą miłą panią, Bonda można pominąć. http://i46.tinypic.com/i20xfo.jpg |
Dolina Izy, Maramuresz
________________ Co mają ze sobą wspólnego ten pan : http://img691.imageshack.us/img691/7206/57456487.jpg I ta pani : http://img339.imageshack.us/img339/3476/53024581.jpg Pan potrafił uzależnić od siebie kobiety a Pani była nieco uzależniona od : http://img28.imageshack.us/img28/1438/16900729.jpg http://img16.imageshack.us/img16/4738/62194345.jpg ;) |
Stawiam, że jest to George Sand i Jules Sandeau. Laczy ich to ze pani Georgina wziela sobie kawałek nazwiska tego pana jako pseudonim literacki.A ogólnie pisali razem ksiązki.A w ogóle to ona miała na imie Aurora :) Ach ci artyści....
|
Cytat:
ciekawostka jest taka jak mówisz, facet z kilkuprocentowej mneijszosci rządzi miastem a o mało nie został premierem całej Rumunii |
Cytat:
Ale Pan to nie Jules Sandeau. Choć również pisał. Za życia niedoceniany pod względem artystycznym. Nie mniej brylował na salonach. Ale raczej ze względu na pochodzenie i czarujący magnetyzm. Zmarł w nędzy. I jeszcze jedna podpowiedź : http://img213.imageshack.us/img213/599/74701280.jpg . http://img188.imageshack.us/img188/1725/22836794.jpg . |
Heh..,Juz myslalem ze druga osoba to Balzak(kochaś pani Sand), ale po tym jak dodalaś Augusta II Mocnego, pradziadka pani Gerge to zglupiałem....
|
http://pl.wikipedia.org/wiki/Antoni_Malczewski_(poeta)
Ja leczę z lepszym skutkiem - nawet śmiertelnie pobite kobiety okazują się nie całkiem martwe. :rotfl: |
Malczewski?? Takiego zioma to bym nie wynalazł.....Zagadka z gatunku: ZABÓJCZE hehe...
|
Cytat:
Odgadłeś 2/3 poprzedniej :-) |
http://i49.tinypic.com/iwt4d1.jpg
Miejsce ze zdjecia bylo pierwsze w swoim rodzaju. Kto je wymyślił i z jakimi okolicznościami jest związane? Dodam tylko , że jest to Afryka. |
Pierwszy obóz koncentracyjny.
Zorganizowany przez Brytyjczyków dla Burów. ____________ Tradycyjne ( i najsłynniejsze ) danie pewnego europejskiego regionu. Jakiego ? http://img402.imageshack.us/img402/985/333iy.jpg I co to za danie oczywiście ? |
Jest to tarta. A region to chyba Alzacja.
|
Z tartą ma o tyle wspólnego, że jest na francuskim cieście.
Danie to ma osobną nazwę, choć czasem można spotkać się z opinią, iż jest to rodzaj tarty. Region również nie ten - choć tok rozumowania dobry ;) |
http://www.magazyndomowy.pl/quiche-l...ta-lotarynska/ To chyba prawidłowa odpowiedź..
|
Cytat:
" Przysmak alzacki ' - i tarta lotaryńska :lol: W Alzacji są inne przysmaki lokalne - tam jest tarta flambee. Poza tym oryginalny przepis jest inny - nie daje się tyle cebuli - i z tartą cebulową nie ma nic wspólnego. Nigdy nie dodaję tyle cebuli - zmieniłoby to zupełnie smak. Uff - wygadałam się :lol: Zadajesz Panie Jotka :-) |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:24. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl