![]() |
Jak zdobędziemy jakieś punkty to wrzucę. Na razie to jesteśmy w głębokiej d...
|
wrzucaj dla 13gtego miejsca po 37 kol
|
Do końca roku:
Slask (w) Lechia (D) Górnik (w) Pogoń (D) ŁKS (w) Widzę to tak: (0-2 pkt) tragedia (3-4 pkt) bardzo słabo (5 i wyżej) wracamy do gry Aby się utrzymać musimy punktować na poziomie 1.4 pkt/mecz Zarówno w Wigrach jak i Stali osiągał wyższa średnia, więc widzę w tym jakaś nadzieję. |
Z okazji zamknięcia pierwszej rundy oraz nowego trenera nasze staty:
Kod:
Wisła Kraków dom wyjazd |
Cytat:
Płakać się chce. |
Mały promyczek nadziei.
Kod:
Wisła Kraków pkt dom wyjazd |
W wątku meczowym padło pytanie ile nam będzie brakować po następnej kolejce do utrzymania się.
1. 3 pkt. Wygrywamy w Łodzi Górnik przegrywa z Jagą Korona nie wygrywa w Szczecinie 2. 4 pkt Wygrywamy w Łodzi Korona wygrywa lub Górnik remisuje lub Arka przegrywa w Poznaniu i nie zachodzą zdarzenia z pkt 1. 3. 5 pkt dużo opcji, m.in remisujemy w Łodzi i Arka nie wygrywa 4. 6 pkt też kilka opcji m.in. przegrywamy w Łodzi, Korona nie wygrywa i Arka przegrywa 7 punktów jest możliwe 8 chyba nie. opcja koszmar: 9 pkt Przegrywamy w Łodzi Górnik wygrywa u siebie z Jagiellonią. |
To co po serii 10 w.......ach idziemy na serię 10 zwycięstw? :) Ostatnie 10 kolejek możemy podzielić na 3 etapy:
1. Kluczowe będą pierwsze mecze po przerwie. Terminarz jest tak złożony, że pierwsze 4 mecze mamy w miarę spoko: (Jaga (D), Zagłębie (W), Korona (D), Płock (D)). Te mecze są naprawdę bardzo ważne i patrząc na to co nas będzie czekało później nie wyobrażam sobie zgarnięcia tu mniej niż 7 oczek. 2. Następnie czekają nas 4 mecze gdzie o punkty może być bardzo ciężko: (Cracovia (W), Lech (D), Piast (W), Legia (D). Tutaj 4-5 oczek uznam za wynik satysfakcjonujący. 3. Kończymy z Rakowem u siebie i wyjazdem do Gdyni. Wygrana z Rakowem obowiązkiem, i nie dać się przewieź świni. Wiadomo to tylko luźne rozważania. Ale żeby być w jako takiej sytuacji wyjściowej przed rundą spadkową trzeba w tych 10 meczach uciułać minimum 13 punktów. Jeśli spapramy pierwsze 4 mecze z których 3 gramy u siebie z dosyć przyjemnymi rywalami to o utrzymanie będzie niezwykle ciężko. Natomiast jeśli uda się zdobyć tam 9 punktów to wydaje mi się że misję zakończymy sukcesem. Konieczne są wzmocnienia, bo nawet w tych zwycięskich ostatnio meczach nie wyglądało to zbyt dobrze i ja sobie utrzymania z taką kadrą nie wyobrażam. |
Cytat:
ad.2 Derby - każdy wynik możliwy, Lech jeśli nie poprawi formy jest do ogrania, z Piastem i Legią raczej będą wtopy. ad.3 Tak jak piszesz ogranie Rakowa i chociaż remis z Arką to mus. |
Jak napisałem 5 i więcej punktów w ostatnich meczach daje nam "powrót do gry" i tak też uważam.
Do pełni szczęścia na pewno brakowało remisu z Górnikiem, bo i taki wynik dałby nam najprawdopodobniej 12-14 miejsce i możliwą nawet ucieczkę ze strefy spadkowej przed wiosną. Straty natomiast są na tyle małe, że wszystko jest do odrobienia w 1-2 kolejki. Kluczowe oczywiście by dobrze wejść w rundę, bo o żadnym falstarcie nie może być tym razem mowy. |
Też uważam, że te 4 kolejki na starcie wiosny mogą być kluczowe. Nie możemy pozwolić sobie na powolne wchodzenie w rundę. Tu od pierwszego spotkania muszą być punkty.
To zbuduje drużynę. |
Artur Skowronek - pierwsze mecze po przerwie zimowej
Pogoń Szczecin - wiosna 2013 -4 mecze - 1 pkt /zwolnienie po 4 meczach Widzew Łódź - wiosna 2014 - 7 meczów - 4 pkt / pierwsze zwycięstwo w ósmym meczu (z nami) GKS Katowice - wiosna 2015 - 8 meczów - 8 pkt / zwolnienie po 8 meczach Wigry Suwałki - wiosna 2018 - 7 meczów - 12 pkt / sezon dograny do końca Stal Mielec - wiosna 2019 - 7 meczów - 11 pkt / sezon dograny do końca i zwolnienie we wrześniu W Stali kolejne 7 meczów to już 6 zwycięstw i jeden remis |
Głośno słychać że czasów trenerskich Skowronka sprzed 6-7 lat i czasów Widzewa i Pogoni nie można porównywać, bo to zupełnie inny trener. Wystarczy wspomnieć , że w Pogoni jesień miał dobra, ale przekombinowal z taktyka i ustawieniem zespołu.
|
Nie porównuje - przedstawiłem suche fakty ;)
Ale można z nich zobaczyć, że Skowronek wyciąga wnioski. Te 11-12 pkt w pierwszych 7 meczach będzie dla nas dobrym wynikiem. |
Cytat:
|
Cytat:
Biorąc pod uwagę terminarz i trzeźwo patrząc na naszą sytuację to pierwsze 4 mecze 6-7 punktów jest obowiązkiem, 8-9 bardzo dobrze. Jeśli by się przytrafiło 10 lub 12 punktów na starcie to utrzymanie będzie na wyciągnięcie ręki. Oczywiście teraz to sobie gdybamy. 2 miesiące przerwy to kupa czasu i zobaczymy jak to będzie w lutym się klarować. |
Cytat:
https://wislakrakow.com/forum/showthread.php?t=10234 |
Przestańcie pieprzyć i pisać ile to skowronek "wygral" męczy na wiosnę. Jak można w ogóle porównywać tak drużyny? To on sam biega po boisku czy 11 zupełnie innych gości?
|
Statystyka po 20 kolejce
Kod:
Wisła Kraków razem dom wyjazd |
Mamy 4 pkt straty. To właściwie żadna strata. Jak będziemy grać normalnie to siłą rzeczy reszta pójdzie na dno bo na pewno nie będzie tak, ze każdy zespół będzie miał formę. Czyli mozna powiedzieć, że jesteśmy w punkcie wyjścia i jak się ogarniemy to na spokojnie mamy utrzymanie.
|
Widać zatem, że otwarcia ligi na wiosnę Skowronkowi nie bardzo wychodzą, chyba że "wniesie poprawki" w kwestii przygotowań zimowych.
To co zauważyłem w obecnej rundzie byliśmy jedną z najsłabiej przygotowanych kondycjnie drużyn. |
Cytat:
Wg mnie żeby się utrzymać z tym składem ( tak : z TYM składem) wystarczy mieć siły na więcej niż 60 min. Zdaję sobie sprawę z wieku naszych czołowych zawodników. Niestety pomijając kontuzje to cała reszta po 65 min prosiła Boga o rychły koniec. Jeżeli dojdą jakiekolwiek wzmocnienia ( nie transfery - wzmocnienia, a to wcale nie jest równoważne) to powinniśmy się spokojnie utrzymać. Tu naprawdę nie potrzeba cudów. |
Myslę, że wzmocnienia sa konieczne bo opierając się na tym, że fizycznie bedzie lepiej i, że będzie w miarę forma możemy szybko polec. Jak nas dopadnie plaga kontuzji (a dla nas plaga to wykluczenie w sumie ze 3-4 piłkarzy) to jesteśmy w dupie. Nie mamy w ogóle ławki rezerwowych a czas wyjadaczy Bogusia czy Wasyla zdaje się, że wlasnie dobiegł końca w tym sezonie. To już nie ci piłkarze co kiedyś. Także nazwiskami nadrabiamy ale realnie patrzac to jesteśmy w bagnie. Dlatego trzeba się jak najlepiej zabezpieczyć przed kontuzjami i myslę, że to powinien być taki plan B na ratowanie bytu w ekstraklasie.
|
Cytat:
Dużo bardziej nieprzyjemny jest jednak fakt, że drużyny od 10 do 14 miejsca zapunktowały w tej kolejce. Potrzeba 2 stoperów i 2 napadziorów. Miejmy nadzieję, że kupią chociaż po jednym. |
Mamy 4 punkty straty. Gdyby było 5 jak twierdzisz, to aby ich wyprzedzic musielibyśmy odrobić 6 punktów...
To, że przegraliśmy z nimi jeden mecz nie ma jeszcze znaczenia, bo przed nami rewanż i nie wiemy jak się wydarzy. Może być też taka sytuacja, że więcej niż dwie drużyny będę miały tyle samo punktów, a wtedy decyduje mała tabelka... |
Do zdobycia w rundzie zasadniczej zostało 30 punktów. Jesteśmy tu, gdzie jesteśmy tylko i wyłącznie dzięki sobie: piłkarzom, trenerom, kibicom, działaczom, dziennikarzom. Wszystkim! I albo wszyscy razem z tego 15 miejsca wyjdziemy albo wszyscy z hukiem spadniemy. Po 18 kolejce do 12 drużyny traciliśmy 9 punktów, teraz tracimy już tylko 6. Do bezpiecznego miejsca traciliśmy wtedy 6 punktów, teraz tracimy 4. Krok po kroczku. Jeszcze Wisła nie zginęła!
|
Cytat:
|
Cytat:
Strasznie żal głupio traconych punktów, zwłaszcza z Lechią i Górnikiem. Jeden remis w tych meczach dałby nam wiele. |
Cytat:
|
Czym jest te 4 pkt straty do bezpiecznego miejsca? Piast zdobył MP mając po jesieni 11 pkt straty do Lechii.
To jest tylko ekstraklasa. Teraz czas na dobre transfery. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:11. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl