Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

pepe72 14.11.2019 01:13

Jak zdobędziemy jakieś punkty to wrzucę. Na razie to jesteśmy w głębokiej d...

Arkadiusz.Czerepach 14.11.2019 07:49

wrzucaj dla 13gtego miejsca po 37 kol

Karherop 14.11.2019 14:39

Do końca roku:
Slask (w)
Lechia (D)
Górnik (w)
Pogoń (D)
ŁKS (w)

Widzę to tak:
(0-2 pkt) tragedia
(3-4 pkt) bardzo słabo
(5 i wyżej) wracamy do gry

Aby się utrzymać musimy punktować na poziomie 1.4 pkt/mecz
Zarówno w Wigrach jak i Stali osiągał wyższa średnia, więc widzę w tym jakaś nadzieję.

pepe72 14.11.2019 22:25

Z okazji zamknięcia pierwszej rundy oraz nowego trenera nasze staty:

Kod:

Wisła Kraków              dom  wyjazd
kolejka              15    7        8   
punkty              11    9        2   
średnia            0,73    1,29  0,25
                   
Utrzymanie        42    43         
Brakuje          31    32         
średnia na mecz                   
13 miejsce      1,41    22         
8 miejsce      2,13    15         
koniec roku 2019  [nie ma szans]
                   
puchary              63             
Brakuje              52             
średnia na mecz    2,36    37         
                   
mistrz                73             
Brakuje              62             
średnia na mecz    2,82    37         
                   
Statystyki ligi:                   
          punkty    meczów    średnia   
13 miejsce    42    37        1,14   
Top 8          43    30        1,43   
Top 8 (20)    43    20        2,15   
Top 3          63    37        1,70   
mistrz        73    37        1,97   
                   
Procent meczów    37        30         
                40,54%    50,00%


Cycu 06.12.2019 22:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1546325)
Do końca roku:
Slask (w)
Lechia (D)
Górnik (w)
Pogoń (D)
ŁKS (w)

Widzę to tak:
(0-2 pkt) tragedia
(3-4 pkt) bardzo słabo
(5 i wyżej) wracamy do gry

Aby się utrzymać musimy punktować na poziomie 1.4 pkt/mecz
Zarówno w Wigrach jak i Stali osiągał wyższa średnia, więc widzę w tym jakaś nadzieję.

Zostały nam już tylko dwa mecze, a nie zdobyliśmy żadnego punktu... Nie wiem co napisać...

Płakać się chce.

pepe72 13.12.2019 22:33

Mały promyczek nadziei.

Kod:

Wisła Kraków  pkt  dom  wyjazd
kolejka        19      9    10
punkty        14    12      2
średnia      0,74  1,33  0,20
       
Utrzymanie      42  43 
Brakuje        28  29 
średnia na mecz w kolejnych kolejkach
13 miejsce      1,56  18m
8 miejsce      2,64  11m
       
13 miejsce (pkt)    21     
zostało meczów      18     
potrzebna średnia+  0,39 (więcej niż 13 zespół)
       
puchary            63     
Brakuje            49     
średnia na mecz  2,72  37 
       
Procent meczów      37  30 
                51,4%  63,3%


pepe72 15.12.2019 17:21

W wątku meczowym padło pytanie ile nam będzie brakować po następnej kolejce do utrzymania się.

1. 3 pkt.
Wygrywamy w Łodzi
Górnik przegrywa z Jagą
Korona nie wygrywa w Szczecinie

2. 4 pkt
Wygrywamy w Łodzi
Korona wygrywa lub Górnik remisuje lub Arka przegrywa w Poznaniu
i nie zachodzą zdarzenia z pkt 1.

3. 5 pkt
dużo opcji, m.in remisujemy w Łodzi i Arka nie wygrywa

4. 6 pkt
też kilka opcji m.in. przegrywamy w Łodzi, Korona nie wygrywa i Arka przegrywa

7 punktów jest możliwe 8 chyba nie.

opcja koszmar: 9 pkt
Przegrywamy w Łodzi
Górnik wygrywa u siebie z Jagiellonią.

Gunner1906 20.12.2019 09:24

To co po serii 10 w.......ach idziemy na serię 10 zwycięstw? :) Ostatnie 10 kolejek możemy podzielić na 3 etapy:

1. Kluczowe będą pierwsze mecze po przerwie. Terminarz jest tak złożony, że pierwsze 4 mecze mamy w miarę spoko:
(Jaga (D), Zagłębie (W), Korona (D), Płock (D)). Te mecze są naprawdę bardzo ważne i patrząc na to co nas będzie czekało później nie wyobrażam sobie zgarnięcia tu mniej niż 7 oczek.

2. Następnie czekają nas 4 mecze gdzie o punkty może być bardzo ciężko:
(Cracovia (W), Lech (D), Piast (W), Legia (D). Tutaj 4-5 oczek uznam za wynik satysfakcjonujący.

3. Kończymy z Rakowem u siebie i wyjazdem do Gdyni. Wygrana z Rakowem obowiązkiem, i nie dać się przewieź świni.

Wiadomo to tylko luźne rozważania. Ale żeby być w jako takiej sytuacji wyjściowej przed rundą spadkową trzeba w tych 10 meczach uciułać minimum 13 punktów. Jeśli spapramy pierwsze 4 mecze z których 3 gramy u siebie z dosyć przyjemnymi rywalami to o utrzymanie będzie niezwykle ciężko. Natomiast jeśli uda się zdobyć tam 9 punktów to wydaje mi się że misję zakończymy sukcesem.

Konieczne są wzmocnienia, bo nawet w tych zwycięskich ostatnio meczach nie wyglądało to zbyt dobrze i ja sobie utrzymania z taką kadrą nie wyobrażam.

AS82 20.12.2019 10:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gunner1906 (Post 1548404)
To co po serii 10 w.......ach idziemy na serię 10 zwycięstw? :) Ostatnie 10 kolejek możemy podzielić na 3 etapy:

1. Kluczowe będą pierwsze mecze po przerwie. Terminarz jest tak złożony, że pierwsze 4 mecze mamy w miarę spoko:
(Jaga (D), Zagłębie (W), Korona (D), Płock (D)). Te mecze są naprawdę bardzo ważne i patrząc na to co nas będzie czekało później nie wyobrażam sobie zgarnięcia tu mniej niż 7 oczek.

2. Następnie czekają nas 4 mecze gdzie o punkty może być bardzo ciężko:
(Cracovia (W), Lech (D), Piast (W), Legia (D). Tutaj 4-5 oczek uznam za wynik satysfakcjonujący.

3. Kończymy z Rakowem u siebie i wyjazdem do Gdyni. Wygrana z Rakowem obowiązkiem, i nie dać się przewieź świni.

Wiadomo to tylko luźne rozważania. Ale żeby być w jako takiej sytuacji wyjściowej przed rundą spadkową trzeba w tych 10 meczach uciułać minimum 13 punktów. Jeśli spapramy pierwsze 4 mecze z których 3 gramy u siebie z dosyć przyjemnymi rywalami to o utrzymanie będzie niezwykle ciężko. Natomiast jeśli uda się zdobyć tam 9 punktów to wydaje mi się że misję zakończymy sukcesem.

Konieczne są wzmocnienia, bo nawet w tych zwycięskich ostatnio meczach nie wyglądało to zbyt dobrze i ja sobie utrzymania z taką kadrą nie wyobrażam.

ad.1 Ja byłbym za tym ,żeby te 4 mecze wygrać ew. 10 punktów, to mogą być najważniejsze mecze - 3 gramy u siebie.
ad.2 Derby - każdy wynik możliwy, Lech jeśli nie poprawi formy jest do ogrania, z Piastem i Legią raczej będą wtopy.
ad.3 Tak jak piszesz ogranie Rakowa i chociaż remis z Arką to mus.

Karherop 20.12.2019 12:48

Jak napisałem 5 i więcej punktów w ostatnich meczach daje nam "powrót do gry" i tak też uważam.
Do pełni szczęścia na pewno brakowało remisu z Górnikiem, bo i taki wynik dałby nam najprawdopodobniej 12-14 miejsce i możliwą nawet ucieczkę ze strefy spadkowej przed wiosną.

Straty natomiast są na tyle małe, że wszystko jest do odrobienia w 1-2 kolejki. Kluczowe oczywiście by dobrze wejść w rundę, bo o żadnym falstarcie nie może być tym razem mowy.

dziabong 20.12.2019 13:11

Też uważam, że te 4 kolejki na starcie wiosny mogą być kluczowe. Nie możemy pozwolić sobie na powolne wchodzenie w rundę. Tu od pierwszego spotkania muszą być punkty.
To zbuduje drużynę.

szym_ek 20.12.2019 13:44

Artur Skowronek - pierwsze mecze po przerwie zimowej
Pogoń Szczecin - wiosna 2013 -4 mecze - 1 pkt /zwolnienie po 4 meczach
Widzew Łódź - wiosna 2014 - 7 meczów - 4 pkt / pierwsze zwycięstwo w ósmym meczu (z nami)
GKS Katowice - wiosna 2015 - 8 meczów - 8 pkt / zwolnienie po 8 meczach
Wigry Suwałki - wiosna 2018 - 7 meczów - 12 pkt / sezon dograny do końca
Stal Mielec - wiosna 2019 - 7 meczów - 11 pkt / sezon dograny do końca i zwolnienie we wrześniu

W Stali kolejne 7 meczów to już 6 zwycięstw i jeden remis

Karherop 20.12.2019 14:54

Głośno słychać że czasów trenerskich Skowronka sprzed 6-7 lat i czasów Widzewa i Pogoni nie można porównywać, bo to zupełnie inny trener. Wystarczy wspomnieć , że w Pogoni jesień miał dobra, ale przekombinowal z taktyka i ustawieniem zespołu.

szym_ek 20.12.2019 15:06

Nie porównuje - przedstawiłem suche fakty ;)

Ale można z nich zobaczyć, że Skowronek wyciąga wnioski. Te 11-12 pkt w pierwszych 7 meczach będzie dla nas dobrym wynikiem.

anik 20.12.2019 16:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szym_ek (Post 1548423)
Nie porównuje - przedstawiłem suche fakty ;)

Ale można z nich zobaczyć, że Skowronek wyciąga wnioski. Te 11-12 pkt w pierwszych 7 meczach będzie dla nas dobrym wynikiem.

w pełni się zgadzam, liczby nie kłamią

Gunner1906 20.12.2019 16:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AS82 (Post 1548405)
ad.1 Ja byłbym za tym ,żeby te 4 mecze wygrać ew. 10 punktów, to mogą być najważniejsze mecze - 3 gramy u siebie.
ad.2 Derby - każdy wynik możliwy, Lech jeśli nie poprawi formy jest do ogrania, z Piastem i Legią raczej będą wtopy.
ad.3 Tak jak piszesz ogranie Rakowa i chociaż remis z Arką to mus.

Ja również byłbym za tym żeby wygrali te pierwsze 4 mecze (BA! nawet niech wygrają wszystko do końca, a co tam!), ale bądźmy realistami. Jesteśmy jedną z najgorszych drużyn w lidze, która bije się przed spadkiem (drużyny które biją się przed spadkiem raczej nie robią serii 6 zwycięstw) do tego na skraju bankructwa więc tak patrząc obiektywnie szansa na 10-12 punktów w tych meczach jest raczej nikła :).

Biorąc pod uwagę terminarz i trzeźwo patrząc na naszą sytuację to pierwsze 4 mecze 6-7 punktów jest obowiązkiem, 8-9 bardzo dobrze. Jeśli by się przytrafiło 10 lub 12 punktów na starcie to utrzymanie będzie na wyciągnięcie ręki.

Oczywiście teraz to sobie gdybamy. 2 miesiące przerwy to kupa czasu i zobaczymy jak to będzie w lutym się klarować.

pepe72 20.12.2019 17:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szym_ek (Post 1548417)
Artur Skowronek - pierwsze mecze po przerwie zimowej
Pogoń Szczecin - wiosna 2013 -4 mecze - 1 pkt /zwolnienie po 4 meczach
Widzew Łódź - wiosna 2014 - 7 meczów - 4 pkt / pierwsze zwycięstwo w ósmym meczu (z nami)
GKS Katowice - wiosna 2015 - 8 meczów - 8 pkt / zwolnienie po 8 meczach
Wigry Suwałki - wiosna 2018 - 7 meczów - 12 pkt / sezon dograny do końca
Stal Mielec - wiosna 2019 - 7 meczów - 11 pkt / sezon dograny do końca i zwolnienie we wrześniu

W Stali kolejne 7 meczów to już 6 zwycięstw i jeden remis

O trenerze to raczej w temacie "Artur Skowronek trenerem Wisły Kraków"
https://wislakrakow.com/forum/showthread.php?t=10234

ramzes190 20.12.2019 19:08

Przestańcie pieprzyć i pisać ile to skowronek "wygral" męczy na wiosnę. Jak można w ogóle porównywać tak drużyny? To on sam biega po boisku czy 11 zupełnie innych gości?

pepe72 21.12.2019 12:13

Statystyka po 20 kolejce
Kod:

Wisła Kraków    razem    dom    wyjazd
kolejka            20      9        11
punkty              17      12          5
średnia          0,85    1,33      0,45
             
Utrzymanie        42(30)    43(37)
Brakuje          25        26   
średnia na mecz             
13 miejsce        1,47    (17)   
8 miejsce        2,60    (10)   
             
13 miejsce (pkt)      22         
zostało meczów        17         
brakuje punktów        5         
potrzebna średnia+  0,29         
             
puchary              63         
Brakuje              46         
średnia na mecz    2,71    (37)

Najgroźniejszy jest fakt, że drużyny "grające o spadek" zaczęły wygrywać - Korona z Pogonią czy remis Arki z Amicą.

Jaroo1 21.12.2019 13:23

Mamy 4 pkt straty. To właściwie żadna strata. Jak będziemy grać normalnie to siłą rzeczy reszta pójdzie na dno bo na pewno nie będzie tak, ze każdy zespół będzie miał formę. Czyli mozna powiedzieć, że jesteśmy w punkcie wyjścia i jak się ogarniemy to na spokojnie mamy utrzymanie.

kristos 21.12.2019 13:49

Widać zatem, że otwarcia ligi na wiosnę Skowronkowi nie bardzo wychodzą, chyba że "wniesie poprawki" w kwestii przygotowań zimowych.
To co zauważyłem w obecnej rundzie byliśmy jedną z najsłabiej przygotowanych kondycjnie drużyn.

rafkur 21.12.2019 14:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kristos (Post 1548458)
Widać zatem, że otwarcia ligi na wiosnę Skowronkowi nie bardzo wychodzą, chyba że "wniesie poprawki" w kwestii przygotowań zimowych.
To co zauważyłem w obecnej rundzie byliśmy jedną z najsłabiej przygotowanych kondycjnie drużyn.

A da się być gorzej przygotowanym kondycyjnie niż my teraz?
Wg mnie żeby się utrzymać z tym składem ( tak : z TYM składem) wystarczy mieć siły na więcej niż 60 min. Zdaję sobie sprawę z wieku naszych czołowych zawodników. Niestety pomijając kontuzje to cała reszta po 65 min prosiła Boga o rychły koniec.
Jeżeli dojdą jakiekolwiek wzmocnienia ( nie transfery - wzmocnienia, a to wcale nie jest równoważne) to powinniśmy się spokojnie utrzymać. Tu naprawdę nie potrzeba cudów.

Jaroo1 21.12.2019 17:49

Myslę, że wzmocnienia sa konieczne bo opierając się na tym, że fizycznie bedzie lepiej i, że będzie w miarę forma możemy szybko polec. Jak nas dopadnie plaga kontuzji (a dla nas plaga to wykluczenie w sumie ze 3-4 piłkarzy) to jesteśmy w dupie. Nie mamy w ogóle ławki rezerwowych a czas wyjadaczy Bogusia czy Wasyla zdaje się, że wlasnie dobiegł końca w tym sezonie. To już nie ci piłkarze co kiedyś. Także nazwiskami nadrabiamy ale realnie patrzac to jesteśmy w bagnie. Dlatego trzeba się jak najlepiej zabezpieczyć przed kontuzjami i myslę, że to powinien być taki plan B na ratowanie bytu w ekstraklasie.

pepe72 21.12.2019 21:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1548457)
Mamy 4 pkt straty. To właściwie żadna strata. Jak będziemy grać normalnie to siłą rzeczy reszta pójdzie na dno bo na pewno nie będzie tak, ze każdy zespół będzie miał formę. Czyli mozna powiedzieć, że jesteśmy w punkcie wyjścia i jak się ogarniemy to na spokojnie mamy utrzymanie.

Mamy 5 punktów straty, bo przegraliśmy z Arką w Krakowie.

Dużo bardziej nieprzyjemny jest jednak fakt, że drużyny od 10 do 14 miejsca zapunktowały w tej kolejce.

Potrzeba 2 stoperów i 2 napadziorów. Miejmy nadzieję, że kupią chociaż po jednym.

Konrad. 21.12.2019 22:00

Mamy 4 punkty straty. Gdyby było 5 jak twierdzisz, to aby ich wyprzedzic musielibyśmy odrobić 6 punktów...

To, że przegraliśmy z nimi jeden mecz nie ma jeszcze znaczenia, bo przed nami rewanż i nie wiemy jak się wydarzy. Może być też taka sytuacja, że więcej niż dwie drużyny będę miały tyle samo punktów, a wtedy decyduje mała tabelka...

Grisza1 21.12.2019 22:14

Do zdobycia w rundzie zasadniczej zostało 30 punktów. Jesteśmy tu, gdzie jesteśmy tylko i wyłącznie dzięki sobie: piłkarzom, trenerom, kibicom, działaczom, dziennikarzom. Wszystkim! I albo wszyscy razem z tego 15 miejsca wyjdziemy albo wszyscy z hukiem spadniemy. Po 18 kolejce do 12 drużyny traciliśmy 9 punktów, teraz tracimy już tylko 6. Do bezpiecznego miejsca traciliśmy wtedy 6 punktów, teraz tracimy 4. Krok po kroczku. Jeszcze Wisła nie zginęła!

pepe72 22.12.2019 13:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 1548471)
Mamy 4 punkty straty. Gdyby było 5 jak twierdzisz, to aby ich wyprzedzic musielibyśmy odrobić 6 punktów...

To, że przegraliśmy z nimi jeden mecz nie ma jeszcze znaczenia, bo przed nami rewanż i nie wiemy jak się wydarzy. Może być też taka sytuacja, że więcej niż dwie drużyny będę miały tyle samo punktów, a wtedy decyduje mała tabelka...

Mamy 5, bo zdobycie 4 nie gwarantuje, że wyprzedzimy Arkę.

wolfy 22.12.2019 14:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1548481)
Mamy 5, bo zdobycie 4 nie gwarantuje, że wyprzedzimy Arkę.

Co to za logika? Z Arką mamy jeszcze dwa mecze, możemy mieć spokojnie korzystny bilans.
Strasznie żal głupio traconych punktów, zwłaszcza z Lechią i Górnikiem. Jeden remis w tych meczach dałby nam wiele.

adfurle 22.12.2019 16:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1548482)
Strasznie żal głupio traconych punktów, zwłaszcza z Lechią i Górnikiem. Jeden remis w tych meczach dałby nam wiele.

Mnie to żal tych 10 meczów pod rząd bez choćby punkciku. Nawet tak zabiedzony klub jak Wisła, w tak beznadziejnej lidze powinien te 1,5 pkt na mecz zdobyć. 15 pkt poszło się jeb*ć, bo szanowny Stolar nie wiedział co jest grane. Zresztą do dzisiaj nie wie - jak wynika z wywiadu z nim. Ma zamiar przeglądnąć swoje notatki i przeanalizować, a wtedy będzie wiedział :haha:

Karherop 23.12.2019 09:05

Czym jest te 4 pkt straty do bezpiecznego miejsca? Piast zdobył MP mając po jesieni 11 pkt straty do Lechii.
To jest tylko ekstraklasa. Teraz czas na dobre transfery.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:11.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl