Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Maciej Stolarczyk były trener Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9971)

Adrio 03.08.2018 04:31

Sobol się od nich uczy :P

funkykoval 03.08.2018 08:04

Tak Sobol doprowadził do wypieprzenia Carrillo, a teraz będzie chciał wypieprzenia Stolarczyka......mało mamy kłopotów, żeby doszukiwać się w każdej dupereli drugiego dna ???

Karherop 03.08.2018 08:41

Dla Sobola Wisła jest celem nadrzędnym. Jeśli chce zostać naszym trenerem na lata, to musi się do tego przygotować i na pewno nie wziąć nas przy pierwszej lepszej okazji. Przejąć Wiśle i zostać zwolnionym po pół roku to żadna sztuka.

Poza tym skąd w ogóle przekonanie że Stolarczyk więcej się konsultuje z Jopem?

Żuraw91 03.08.2018 08:48

Cytat:

Dla Sobola Wisła jest celem nadrzędnym. Jeśli chce zostać naszym trenerem na lata, to musi się do tego przygotować i na pewno nie wziąć nas przy pierwszej lepszej okazji.

Jak faktycznie chce się dobrze przygotować, a nie tylko siedzieć na wygodnym etacie asystenta to niech idzie do 1 ligi lub jakiegoś beniaminka ekstraklasy i zacznie zdobywać doświadczenie, by wrócić do Wisły jako ukształtowany trener. Jak na razie to mnie mocno rozczarował Sobol. Za Kiko jeszcze ok, został jako łącznik trenera z drużyną. Za Carillo ok, od niego faktycznie mógł się czegoś nauczyć. Ale teraz? Od Stolarczyka się niczego nowego nie nauczy, łącznikiem już nie będzie, a za asystenta wystarczy Jop. Sobol się zasiedział i nie wykazuje ambicji, by być trenerem.


Cytat:

oza tym skąd w ogóle przekonanie że Stolarczyk więcej się konsultuje z Jopem?

Oglądałem oba mecze i w każdym z nich jak było zbliżenie na Stolarczyka to albo stał sam albo dyskutował z Jopem. Czasami stali we dwóch. Natomiast Sobol zawsze był z tyłu na ławce trenerskiej.

wolfy 03.08.2018 09:05

Niektórzy zawsze muszą szukać problemów z dupy.
Do tego bajeczka że Sobolewski zwolnił Carillo - jesteście idiotami? Na Carillo i asystentów nie było nas zwyczajnie stać, ani na ich wymagania odnośnie składu.
Szambo już dawno się wylało a wy nadal wierzycie w bajeczkę z toksycznym Sobolewskim? Serio, można być tak głupim?
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Żuraw91 (Post 1511486)
Oglądałem oba mecze i w każdym z nich jak było zbliżenie na Stolarczyka to albo stał sam albo dyskutował z Jopem. Czasami stali we dwóch. Natomiast Sobol zawsze był z tyłu na ławce trenerskiej.

To słabo oglądałeś, bo ja widziałem jak Sobolewski trzyma laleczkę voodoo Stolarczyka i wbija w nią szpilki.

Karherop 03.08.2018 09:24

Dla mnie to szukanie dziury w całym. Czy Sobolewski ma juz licencje uefa pro? Coś mi się wydaje, że nie, więc może już tak na niego nie pluj Żuraw91. Może ma wbrew przepisom przejąć drużynę 1 ligi?

Aalcman 03.08.2018 09:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1511489)
To słabo oglądałeś, bo ja widziałem jak Sobolewski trzyma laleczkę voodoo Stolarczyka i wbija w nią szpilki.

Chyba nawet pokazywali, jak skrapia siedzenie Stolarczyka krwią zabitego kurczaka :rotfl:

Przecież od momentu odejścia Carillo było mówione, że Sobol nie przejmie drużyny, właśnie ze względu na obowiązki związane z kursem na UEFA Pro. A to oznaczać może wyjazdy, które nie pozwolą na prowadzenie treningów.

Żuraw91 03.08.2018 09:59

Cytat:

Czy Sobolewski ma juz licencje uefa pro? Coś mi się wydaje, że nie, więc może już tak na niego nie pluj Żuraw91. Może ma wbrew przepisom przejąć drużynę 1 ligi?

Główkę za bardzo przygrzało? Gdzie pluję? Sobol to jakiś pomnik, którego nie można ruszać? Jakby chciał to już by prowadził Wisłę, bo Kmiecik ma papiery. W 1 lidze też mógłby w ten sposób pracować z jakimś innym asystentem z papierami. Ale już się nie wypowiadam więcej na ten temat, bo wyjdzie na jaw, żem żyd, warszawiak i reptilianin w jednym.

Aalcman 03.08.2018 10:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Żuraw91 (Post 1511494)
Główkę za bardzo przygrzało? Gdzie pluję? Sobol to jakiś pomnik, którego nie można ruszać? Jakby chciał to już by prowadził Wisłę, bo Kmiecik ma papiery. W 1 lidze też mógłby w ten sposób pracować z jakimś innym asystentem z papierami. Ale już się nie wypowiadam więcej na ten temat, bo wyjdzie na jaw, żem żyd, warszawiak i reptilianin w jednym.

A ty jesteś takim kibicem, że nawet nie wiesz co się w klubie dzieje. Po odejściu Carillo pojawiały się sugestie żeby Sobol objął Wisłę z Kmiecikiem, ale sam zainteresowany odmówił, bo będzie miał w tym sezonie sporo obowiązków związanych z kursem na UEFA Pro. To wiąże się z dużą ilością wyjazdów, co uniemożliwiałoby prowadzenie treningów.

Karherop 03.08.2018 10:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Żuraw91 (Post 1511494)
Główkę za bardzo przygrzało? Gdzie pluję? Sobol to jakiś pomnik, którego nie można ruszać? Jakby chciał to już by prowadził Wisłę, bo Kmiecik ma papiery. W 1 lidze też mógłby w ten sposób pracować z jakimś innym asystentem z papierami. Ale już się nie wypowiadam więcej na ten temat, bo wyjdzie na jaw, żem żyd, warszawiak i reptilianin w jednym.

Zarzucasz Sobolewskiemu brak ambicji, szkoda że Sobolewski nie ma szans się obronić. Argument że mógłby miec asystenta w 1 lidze z papierami jest bardzo pomysłowy. PZPN by temu przyklasnal.

W poważnych klubach sztab pierwszego zespołu to 20 osób, u nas przy 12 już sie szuka kto jest zbedny. Fajnie.

pepe72 03.08.2018 10:26

Sobol ma kurs więc niech nie kombinuje tylko robi kurs.
A co do Hiszpanów to w wywiadzie w PS prezes przyznała, że:
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marzena Sarapata
Joan Carrillo złożył pismo o rozwiązaniu kontraktu o ósmej rano następnego dnia po upływie terminu zapłaty wynagrodzenia, nie składając wcześniej absolutnie żadnego wezwania do zapłaty. Zgodnie z kontraktem, trener musiał złożyć wezwanie do zapłaty, a klub miał mieć dodatkowy termin na uregulowanie wszelkich zaległości. Jeśli trener tego nie zrobił, to znaczy, że nie spełnił warunków rozwiązania kontraktu z winy klubu.

https://www.przegladsportowy.pl/pilk...rszawa/gjbpdbm

Żuraw91 03.08.2018 14:25

Przypominam, że to temat dotyczący trenera Stolarczyka :)


A skoro tak to nawiążę do wcześniejszej dyskusji w tym wątku, gdzie poruszony został temat grą trójki obrońców.


Konferencja przedmeczowa:
- Powrót Zorana sprawia, że mamy większe pole manewru i jeśli chodzi o kolejne rozwiązania taktyczne ten wachlarz się rozszerza, ale podchodzimy do tego spokojnie. Chcemy udoskonalać to, co robimy do tej pory, żebyśmy weszli na skuteczny poziom gry i w obronie i w ataku. Na razie na tym się koncentrujemy. Gra trójką obrońców to pewien wariant, ale na razie nie będę go zdradzał przed spotkaniem z Jagiellonią- mówił trener.



Trógłowy demon obrony siedzi z tyłu głowy trenera i czeka na sprzyjające warunki, by dokonać opętania ;)

pepe72 03.08.2018 15:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Żuraw91 (Post 1511522)
Przypominam, że to temat dotyczący trenera Stolarczyka :)


A skoro tak to nawiążę do wcześniejszej dyskusji w tym wątku, gdzie poruszony został temat grą trójki obrońców.


Konferencja przedmeczowa:
- Powrót Zorana sprawia, że mamy większe pole manewru i jeśli chodzi o kolejne rozwiązania taktyczne ten wachlarz się rozszerza, ale podchodzimy do tego spokojnie. Chcemy udoskonalać to, co robimy do tej pory, żebyśmy weszli na skuteczny poziom gry i w obronie i w ataku. Na razie na tym się koncentrujemy. Gra trójką obrońców to pewien wariant, ale na razie nie będę go zdradzał przed spotkaniem z Jagiellonią- mówił trener.



Trógłowy demon obrony siedzi z tyłu głowy trenera i czeka na sprzyjające warunki, by dokonać opętania ;)

Nie będziemy zakładać osobnego tematu dla każdego członka sztabu szkoleniowego. :haha:

A co do wariantu to miejmy nadzieję, że trener nie przekombinuje.

czaro 10.08.2018 22:37

W tym miejscu chciałem pogratulować nosa zarządowi Wisły, który wpadł na pomysł zatrudnienia trenera Stolarczyka.

Pożartowałbym sobie i opisał to pompatycznie jak w narracji w trailerach sprzed lat, ale połowa i tak nie zrozumie, więc napiszę tylko, że fajnie wyszło. Mam nadzieję, że dalej będzie żarło.

Blaszczu16 11.08.2018 11:14

A jaki byl placz na forum jak przychodzil. Nawet ktorys oszolom cytowal tu kibicow Pogoni, ktorzy niezbyt pochlebnie pisali o warsztacie Stolara.

wolfy 11.08.2018 11:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1512199)
A jaki byl placz na forum jak przychodzil. Nawet ktorys oszolom cytowal tu kibicow Pogoni, ktorzy niezbyt pochlebnie pisali o warsztacie Stolara.

Niektórzy nigdy nie dorosną. A trener Stolarczyk to najlepsze co nam się mogło w obecnej sytuacji przydażyć.

czaro 11.08.2018 12:38

Bo na podstawie informacji prasowych i wiedzy powszechnej nic nie wskazywało, że Stolarczyk wypali. Najwyraźniej w zarządzie mieli o nim lepsze informacje niż kibice, spotkali się z nim i ocenili, czy się nadaje. Na pewno dużo tutaj szczęścia, że to wypaliło, ale trener nie wydaje się przypadkowo i może, powtarzam może, każdy walący w zarząd mógłby zadać sobie pytanie: hej, a może oni jednak nie są gorzej przygotowani do zarządzania Wisłą ode mnie?

Patryko 11.08.2018 13:01

Styl gry Wisły może się naprawdę podobać (jak z Moskala), wyniki są póki co mocno średnie (jak za Moskala). Kredyt zaufania Stolarczyk ma raczej duży, przy utrzymaniu należałoby mu zapewnić chociaż dwa wzmocnienia w ofensywie (czyli graczy, którzy z marszu wywrą presję/zabiorą miejsce w składzie naszym graczom ofensywnym) i dać spokojnie popracować kolejny sezon.

X-Ray 11.08.2018 13:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1512199)
A jaki byl placz na forum jak przychodzil. Nawet ktorys oszolom cytowal tu kibicow Pogoni, ktorzy niezbyt pochlebnie pisali o warsztacie Stolara.

Bo może to nie tylko jego zasługa, a również Mariusza Jopa i Radka Sobolewskiego.

Trenera oceniajmy po efektach, po pracy, a nie przed. Kiko Ramirez też miał być dnem, a tak źle to nie wyglądało.

czaro 11.08.2018 14:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1512211)
Styl gry Wisły może się naprawdę podobać (jak z Moskala), wyniki są póki co mocno średnie (jak za Moskala). Kredyt zaufania Stolarczyk ma raczej duży, przy utrzymaniu należałoby mu zapewnić chociaż dwa wzmocnienia w ofensywie (czyli graczy, którzy z marszu wywrą presję/zabiorą miejsce w składzie naszym graczom ofensywnym) i dać spokojnie popracować kolejny sezon.

Jeżeli Sarapata uczy się na błędach, to klub zapewnić powinien Stolarczykowi przede wszystkim miejsce pracy. Tj. prowadzić taką politykę kadrową, która nie nadwyręży budżetu i nie doprowadzi do bankructwa. Niestety, takie realia. Można próbować wyciągać takich gości jak Kort - pytanie, ile on zarabia.

alexx6 11.08.2018 14:09

Daję głowę że po trzech porażkach z rzędu wszyscy będą chcieli go wywalić

Patryko 11.08.2018 14:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez czaro (Post 1512225)
Można próbować wyciągać takich gości jak Kort - pytanie, ile on zarabia.

Nie widziałem, żeby zabijały się o niego inne kluby + ostatnio praktycznie nie grał = raczej niski kontrakt (ew. duże bonusy za minuty/asysty/bramki).

paralaksa 11.08.2018 14:51

Mialo wygladac w teorii tak: Carillo > Stolarczyk > Ramirez
w praktyce wyglada : Srolarczyk >...> Ramirez > Carillo ;)

Gra i styl w jakim prezentuje sie Wisla naprawde cieszy oko. Trzeba brac tez pod uwage, ze trener Stolarczyk nie dysponuje tak szeroka kadra jak jego poprzednicy. Z g***a ukrecil bat...

IncognitoTSW 11.08.2018 14:59

4 mecze, 1 zwycięstwo z beniaminkiem. Już peany

sandomingo 11.08.2018 15:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez IncognitoTSW (Post 1512231)
4 mecze, 1 zwycięstwo z beniaminkiem. Już peany

Peany to oczywiście zdecydowanie za dużo i zbyt wcześnie - zwłaszcza, że za 3 tygodnie może i raczej nie będzie już tak miło...

Póki co można napisać, że wyśmiewany przez wszystkich Stolarczyk ogarnął temat - trudno go winić za to, że zawodowi piłkarze seryjnie marnują 100 bądź 200 % sytuacje. Jest jakiś pomysł na grę, co ważne dopasowany do możliwości drużyny a nie odwrotnie, co raziło w przypadku poprzedniego treneiro. Oby został do końca sezonu, bez względu na wyniki. Bo akurat w klubie do zmiany jest wiele ale na kolejnego trenera po prostu nas nie stać.

wolfy 11.08.2018 15:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez IncognitoTSW (Post 1512231)
4 mecze, 1 zwycięstwo z beniaminkiem. Już peany

Nie ma to jak kompletnie olać kontekst.

Po pierwsze - wszystkie cztery mecze super zagrane, w trzech absolutna dominacja Wisły. Problemem jest skuteczność, ale my gramy piłkarzami którzy należą do trzech kategorii, o czym już pisałem. Łączy ich jedno - nikt ich nie chce.

Po drugie - mecze Wisły po raz pierwszy nie wiem od kiedy da się oglądać.

Po trzecie - były podstawy spodziewać się bardzo trudnego początku sezonu po pozbyciu się większości kluczowych piłkarzy.

Nie wiem czego się spodziewałeś, ale Wisła Stolarczyka jest bardzo pozytywnie oceniana. Ogarnięcie drużyny tak szybko, praktycznie z marszu to spory sukces.

A Miedź Legnica to może beniaminek, ale z potencjałem na spokojne utrzymanie, nawet środek tabeli.

Opcje masz dwie - pogodzić się z rzeczywistością Wisły A.D. 2018 albo być wiecznym malkontentem

paralaksa 11.08.2018 15:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez IncognitoTSW (Post 1512231)
4 mecze, 1 zwycięstwo z beniaminkiem. Już peany

Czy to wina trenera, ze profesjonalni pilkarze stwarzajac 20 sytuacji bramkowych w meczu wykorzystuja tylko jedna? To kwestia szczescia lub chwilowej niedyspozycji technicznej. Przy odrobinie szczescia bylyby 3 zwyciestwa i remis w Bialymstoku.

Gra druzyny jak najbardziej na plus. Pamietajmy, ze w tym sezonie nie gramy o puchary, bardziej liczy sie budowanie druzyny od podstaw i tworzenie wlasnego stylu oraz powtarzalnosci - to wychodzi (jak narazie) Stolarczykowi az za dobrze ;)

czaro 11.08.2018 16:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez IncognitoTSW (Post 1512231)
4 mecze, 1 zwycięstwo z beniaminkiem. Już peany

Gramy ładną, a przede wszystkim dobrą piłkę, po trenerze widać, że ma głowę na karku. Myślę, że zrealizuje cel, czyli spokojne utrzymanie. Jak dla mnie to dużo.

Ten optymizm wynika też z oczekiwań. Wszyscy byli do tego angażu nastawieni sceptycznie, niektórzy lamentowali, a tymczasem jest naprawdę przyzwoicie. Automatycznie Stolarczyk jest oceniany dobrze.

Jak będzie, czas pokaże. No, ale to jak z każdym trenerem.

kacpaw91 11.08.2018 17:52

Dobry pomysł ze sparingiem z CLJ żeby dać pograć tym, którzy ostatnio byli kontuzjowani albo nie grali.

Ktoś.cos może powiedzieć o tym Gruszkowskim, co strzelił gola?

Żuraw91 11.08.2018 19:34

Cytat:

Stolarczyk -> Carrillo -> .... -> Tadeusz Pawłowski -> Kiko

Stolarczyk -> BÓG -> ... -> Guardiola -> Mourinho -> Wenger


:D :D :D


A może poczekacie z ocenianiem do końca rundy? Bo jak zaraz zaliczymy serię trzech porażek to w wyniku waszego kibicowskiego borderline wyjdzie, że Stolarczyk to gorszy od Dyzmy :D

ciacho 11.08.2018 20:47

Zrzucacie się już na pomnik?

pepe72 11.08.2018 21:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1512244)
(...)
Na ten moment:
- jest pomysł na grę;
- jest przygotowanie fizyczne;
- świetnie się ustawiamy - większość 2 piłek nasza;
- jest również niestety pech i brak skuteczności.

Mamy tyle sytuacji co za Kazia, ale na szczęście gramy bardziej odważnie w ataku - więcej strzelamy, więcej kiwamy.

Basha na rozegraniu to jest zły pomysł na grę.
Albo gramy zbyt intensywnie na aktualne przygotowanie fizyczne albo nie do końca jest to co powinno być. Ale patrząc na ostatni mecz to pierwsza połowa rewelacyjna. Płock miał kłopot wyjść ze swojej połowy.

Arkadiusz.Czerepach 11.08.2018 22:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 1512248)
Zrzucacie się już na pomnik?

i po co ten sarkazm ?

biorąc pod uwage okoliczności , jak i pułap oczekiwań , p. Maciej naprawde mega pozytywnie zaskoczył

za rządów TS-u :


Stolar > Kiko > Wdowczyk > Carillo

wolfy 11.08.2018 22:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 1512248)
Zrzucacie się już na pomnik?

Co Ci nie pasuje?
Zrzucamy się na klub. A Ty?

sefore 11.08.2018 23:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1512250)
i po co ten sarkazm ?

biorąc pod uwage okoliczności , jak i pułap oczekiwań , p. Maciej naprawde mega pozytywnie zaskoczył

za rządów TS-u :


Stolar > Kiko > Wdowczyk > Carillo



3 m 1.33pkt>38 1.42>29 1.69 > 16 1.50

No fajnie znowu ocenianie wkładu wniosionego przez trenera po paru meczach.Czy trener Stolarczyk gra młodzieżą?nie.Czy przepracował sam przynajmniej połowe sezonu?nie.Zaraz zaangażowanie może się skończyć z masy powodów i tyle będzie z jecho chwalenia.Wisła gra obecnie z dużym zaangażowaniem i jej gra może się podobać ale trzeba sobie zadać pytanie czy to wybiegane to zasługa obecnego sztabu czy po prostu w przerwie zimowej(która jest zdecydowanie dłuższa) organizmy zostały na tyle dobrze przygotowane do wysiłku aby dalej dobrxe funkcjonować.Weźcie się chociaż 1 raz wstrzymajcie z ocenianiem trenera,tak samo było za Kiko,Wdowczyka i Carillo-zachwycanie się na jaki to świetny trener a koniec ten sam.
Z racji doświadczenia obecnego trenera na stołku dyrektora oraz niewątpliwych sukcesów na tle wprowadzania do klubu polityki stawiania na młodych zawodników mam
nadzieje ,że ten pomysł wypali.Jednak na 1 ocene trenera to przyjdzie czas po zdecydowanie większej dawce meczów.

ciacho 12.08.2018 08:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1512250)

za rządów TS-u :


Stolar > Kiko > Wdowczyk > Carillo

Pod jakim niby względem? Kto najmniej zarabia czy o co chodzi?
Bo chyba nie pod względem sportowym. No bo jak można stawiać 3 półki wyżej goscia, który poprowadzi zespół w 4 oficjalnych męczach, zdobył 5 pkt, od gościa który otarł się o puchary?

ciacho 12.08.2018 08:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1512253)
Co Ci nie pasuje?
Zrzucamy się na klub. A Ty?

Na klub? Chyba na gościa co nic jeszcze nie pokazał a już jest najlepszym co mogło spotkać Wisle.
Edit. absolutnie pisząc o zrzutce nie nawiązywałem do ostatnich zrzutek na klub.

Arkadiusz.Czerepach 12.08.2018 08:42

oczywiście domorosłym sofistom umknął kluczowy fragment mojego posta:

"biorąc pod uwage okoliczności , jak i pułap oczekiwań"


a żeby już całkiem zapewnić sobie czyste sumienie dodam "jak narazie" ;)

Ogryzek 12.08.2018 08:42

Na razie gramy dobrze. Zespół jest dobrze przygotowany fizycznie, dobrze operujemy piłką. Tylko punktów brak. Skuteczność bardzo słaba. Mamy 5 punktów a moglibyśmy mieć ich 10.

2 punkty z arką stracone (karny), Jaga 1 punkt stracony (Buchalik), Płock 2 punkty stracone (skuteczność dramatyczna).

Jeśli teraz gramy dobrze, a tak słabo punktujemy, to co będzie jak będzie obniżka formy? Kontuzje?

Myślę że trener Stolarczyk powinien więcej uwagi poświęcić na stałe fragmenty gry. Na MŚ około 50% goli to stałe fragmenty gry. Tutaj widzę możliwości - skoro mamy słabą skuteczność z gry, to może popracujmy nad rożnymi, rzutami wolnymi i karnymi więcej.

czaro 12.08.2018 13:14

Przyczepianie się do tego, że jest za wcześnie na ocenę Stolarczyka jest przejawem złej woli albo ignorancji. Mówimy o sytuacji na tę chwilę, jak to wygląda po miesiącu w porównaniu do prognoz, że jest obiecujące (a nie satysfakcjonujące -różnica perspektyw). Każdy doskonale rozumie, że dopiero zagraliśmy trzy mecze i do tego zgubiliśmy w nich punkty. Mając to w głowie rozmawiamy dalej. Nie są to niuanse nie do wychwycenia dla przeciętnego ucznia szkoły gimnazjalnej.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:23.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl