![]() |
Dyrektor sportowy - Głowacki
Trener - Sobolewski II Trener Jop i Kmiecik do pomocy |
Na ten moment nie ma jeszcze decyzji kto będzie prowadził Wisłę w nowym sezonie. Trwają rozmowy. Nie spodziewałbym się żadnych informacji ani dziś, ani jutro, raczej też nie w piątek.
|
Proponowałbym jeszcze rekrutację na forum zrobić. Jest tu kilka ananasow, które by się podjęły prowadzenia i drużyny i całego klubu...
|
Na TT pojawiło się dzisiaj dużo informacji o kandydaturze Pana Mariusza Kośmidra.
Wiecie coś więcej na ten temat? |
Cytat:
RACZEJ opcja wiślacka. Z Moskalem PODOBNO nie zdążyli. |
Cytat:
Trener z IV ligi? :D :D :D Po tej całej akcji z Sobolem trenerem może być tylko Sobol, inaczej zarząd po raz kolejny się ośmieszy. |
Sobol trenerem ale w duecie i tu pytanie z kim ?
Arek dostał propozycje objecia stołka derektora po tym jak cała sprawa z Junco wygasnie |
Haha tak jak napisał @funkykoval kazać Ramirezowi wracać do roboty a jak się ujmie honorem i nie wróci to rozwiazujemy umowę i mamy jeden kontrakt mniej do płacenia :)
|
Niestety oddanie wg mnie drużyny w tym momencie Sobolowi może mu tylko zaszkodzić i chyba zarząd zdaje sobie sprawę z tego skoro szukają kogoś innego. Po Kiko jak Sobol na chwilę przejął stery to miał jeszcze Głowę I Brożka w szatni którzy w jakiś sposób wymuszali szacunek dla Sobola jako trenera. Teraz ze starej gwardii został Boguś a on raczej nigdy liderem w szatni nie był. Poza tym w takiej sytuacji kadrowej trzeba naprawdę kogoś kto zjadł zeby na trenerce żeby jakoś to poukładać. Za chwilę się okaże że zostaniemy bez dyrektora sportowego i kto ma tę transfery przeprowadzić? Sobol oczywiście jak najbardziej na trenera ale w sytuacji kiedy mamy jakaś ciągłość w zespole i przejmuje już w miarę ułożony zespół. W naszej sytuacji wstawianie Sobola jako pierwszego trenera pewnie skończyłoby się klapą a zarząd nie chce do tego dopuścić.
|
W sumie ryzyko z Sobolem jest, ale z kazdym trenerem moze byc.
Po drugie wymagania Sobola napewno nie sa wygórowane i jest cierpliwy co do opóźnieni w przelewach. Po trzecie jest jedną z ikon Wisły wiec u młodych graczy na pewno ma posłuch. Po czwarte nie widze sensownego trenera by był dużo lepszy niż wersja Sobolewski. |
Z całym szacunkiem dla Głowackiego ale informacja jakoby miał zostać dyrektorem sportowym w Wiśle to chyba jakiś żart. Pewnie nawet swojego kontraktu nigdy nie negocjował a ma kreować politykę transferowa klubu, negocjować kontrakty? Przypomina się w tej sytuacji historia z Furtokiem za Smudy. Wiedział jak pachną skarpetki w szatni a jak się to skończyło to wszyscy pamiętają.
|
Czasami lepszy swój chłop niż osoba która na siłe wciska dziadków by zarobić pamietasz np Lameja,czy Isa ba
|
Oczywiście ale żeby zatrudnić kogoś z głową to trzeba zrobić research. Nie można brać kogoś tylko dlatego że ma zasługi dla klubu jako piłkarz. Wisła to nie jest skalniak piorun z a klasy tylko poważny klub.
|
Ja powiem tyle. Cieszmy sie, ze mamy w obwodzie na "teraz" kogos takiego jak Sobol.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Nikt z nas nie wie, jakim trenerem jest/będzie Sobolewski.
Ale kiedyś trzeba to sprawdzić - a jak nie teraz to kiedy?Był asystentem u Wdowczyka, Ramireza i Carillo, jeżeli ma łeb na karku to nauczył się sporo. Zarząd mocno na niego postawił i jak dla mnie byłoby absurdem, gdyby miał zostać po raz kolejnym asystentem np. Bartoszka czy innego Ojrzyńskiego czy Zielińskiego. Bardzo ważne, żeby dać mu dobrego asystenta, z którym będzie umiał się.dogadać. Do niektórych nadal to nie dociera ale Wisła nie jest teraz topowym klubem tylko średniakiem więc miejsce na start jest całkiem dobre. Wasyl ogarnie mu szatnię, więc tutaj nie powinno być źle. A jak mu totalnie nie będzie szło to będą ściągać jakiegoś Urbana czy innego Rumaka jako ratownika i tyle. |
Cytat:
Co do samej kandydatury Sobola. Jak juz nie mamy zadnego trenera to czemu by mu nie dac szansy? |
Cytat:
|
Cytat:
|
No to miej pretensje do niego.
|
Winny może być tylko jeden
|
Hajdo na Reymonta ;) !
|
No wlasnie, moze Hajdo :-)
|
Czas na Sobola
|
Cytat:
|
Sobol chyba już czas na niego albo pokaże ze jest trenerem albo wiecznym asystentem
|
Jeśli mamy być postrzegani jako poważny klub, to kluczowym jest najpierw jak najszybciej rozwiązać sytuację odnośnie dyrektora sportowego.Bez sensu żeby Junco wybierał trenera pod swoją wizję drużyny,a nowy dyrektor sportowy potem był z tego rozliczany.Miał związane ręce co do strategii rozwoju,transferów itd. Moim zdaniem,jeśli klub tnie koszty i chce postawić na młodych zawodników z Polski,szansę powinien dostać ktoś utalentowany i ambitny. Z umiejętnością efektywnej pracy przy ograniczonych środkach finansowych.Znajomość rynku pierwszej i drugiej ligi dodatkowym atutem.Taki trener dla którego Wisła oznaczałaby progres w karierze: Radosław Sobolewski,Mariusz Jop,Adrian Stawski,Grzegorz Niciński,Mirosław Smyła,Tomasz Tułacz,Marcin Kaczmarek.
|
Cytat:
a Paszulewicz to chyba zart jakis, prawda? |
Stabilna i bezpieczna opcja hmmmm chyba trochę się zagalopowales. Gdyby to była stabilna i bezpieczna opcja to Sobol już by był trenerem i nikt nie szukałbyś innej kandydatury. Druga sprawa jest taka że Sobol choćby nie wiem jak zaklinać rzeczywistość nie ma żadnego warsztatu trenerskiego. Zastanówcie się co będzie w momencie jak Sobol sobie nie poradzi i we wrześniu lub w październiku będziemy w ogonie ekstraklasy? Wyrzuca legendę z klubu czy też znajdą ratownika a Sobola dalej na asystenta? To dopiero byłyby cyrki jakby Sobola zostawili na asystenta. Zarząd wie że powierzenie teraz Sobolowi stanowiska trenera może przynieść więcej szkody niż pożytku.Sobolewski oczywiście powinien zostać trenerem Wisły w momencie kiedy będzie w miarę ustabilizowany sklad, kiedy będą pieniądze na wypłaty, kiedy będzie jakiś budżet transferowy, kiedy zarząd zdecyduje się w jakim kierunku ma podążać klub. W takich okolicznościach będę pierwszy, który będzie się domagał aby Sobol został trenerem. W naszej dzisiajszej rzeczywistości z rozchrzaniona drużyna z brakiem kasy na wypłaty nie mówiąc o transferach z długami ciągnącymi się pod horyzont to może być za wiele dla niedoświadczonego trenera.
|
Albo da rade albo nie i tyle Moskal próbował i pożegnać go trza było legenda piłkarza nie równa się legndzie trenera i albo dostaje szanse albo nie
|
Znalazłem dość ciekawego trenera, jednak pewnie nikt nie bierze jego pod uwagę. Jak ktoś szuka zdolnego, polskiego trenera to kandydatura Tomasza Kaczmarka może być dość ciekawa. Przez ponad dwa lata asystent Boba Bradleya w reprezentacji Egiptu oraz w norweskim pierwszoligowcu Stabaek. Przez dwa lata samodzielnie trenował i to z dobrymi wynikami czwartoligowe kluby niemieckie. Posiada licencje uefa pro, zdobytą w Niemczech, poza tym preferuje ofensywny futbol. Jak na 33 lata dość spore doświadczenie, jednak jak już wspomniałem to tylko moja luźna propozycja.
|
Dosyć ciekawy gość ale ciężko go ocenić
|
@laysik
Cytat:
|
Kaczmarek ukończył tą samą szkołę trenerów co Nagelsmann i Tedesco, a także odbywał u nich staże. Jak dla mnie bardzo ciekawa kandydatura, ale zarząd pewnie już dawno ma swoją przygotowaną. Jednak czasami fajnie jest tak podywagować na tematy, na które nie mamy żadnego wpływu,
|
Cytat:
lepszego ?,plyniemy do 1 ligi,tam on wystarczy,choc trzeba bedzie wiecej biegać. |
To płyn, pomyslnych wiatrow.
|
Najrozsądniejsze wyjście z tej sytuacji, to przeprosić się z Kiko któremu i tak płacimy a za kasę którą mielibyśmy wydać na kolejnego trenera wysłać Radka I opłacić mu staż w jakimś topowym klubie europejskim. Bo z całym szacunkiem ale komu on asystował ??? Ja na miejscu Radka nie podjoł bym się prowadzenia Wisły. Zbyt wielkie ryzyko a w przypadku niepowodzenia mielibyśmy drugiego Kazka.
|
Kiko wątpię by się podjął ma płacone za leżenie
|
Ale kontrakt ma nie za leżenie tylko trenowanie. Jakby ( w co nie wierze) wezwali go to albo musiałby wrócić, albo rozwiązanie kontraktu z winy trenera
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:20. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl