Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kto nowym trenerem po Carrillo ? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9965)

lukas14 13.06.2018 13:49

Dyrektor sportowy - Głowacki
Trener - Sobolewski
II Trener Jop
i Kmiecik do pomocy

TIR_DO_SŁUBIC 13.06.2018 14:07

Na ten moment nie ma jeszcze decyzji kto będzie prowadził Wisłę w nowym sezonie. Trwają rozmowy. Nie spodziewałbym się żadnych informacji ani dziś, ani jutro, raczej też nie w piątek.

Vinci 13.06.2018 14:10

Proponowałbym jeszcze rekrutację na forum zrobić. Jest tu kilka ananasow, które by się podjęły prowadzenia i drużyny i całego klubu...

Padre1906 13.06.2018 14:12

Na TT pojawiło się dzisiaj dużo informacji o kandydaturze Pana Mariusza Kośmidra.
Wiecie coś więcej na ten temat?

TIR_DO_SŁUBIC 13.06.2018 14:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Padre1906 (Post 1504399)
Na TT pojawiło się dzisiaj dużo informacji o kandydaturze Pana Mariusza Kośmidra.
Wiecie coś więcej na ten temat?

Nie wiem. Nie wiem też, na tę chwilę, nic ani o żadnym Bartoszku ani o żadnym Ojrzyńskim- co niektórzy proponowali.

RACZEJ opcja wiślacka. Z Moskalem PODOBNO nie zdążyli.

Hives4 13.06.2018 14:16

Cytat:

Na TT pojawiło się dzisiaj dużo informacji o kandydaturze Pana Mariusza Kośmidra.
Wiecie coś więcej na ten temat?

Trener z IV ligi? :D :D :D Po tej całej akcji z Sobolem trenerem może być tylko Sobol, inaczej zarząd po raz kolejny się ośmieszy.

bkl1988 13.06.2018 14:36

Sobol trenerem ale w duecie i tu pytanie z kim ?
Arek dostał propozycje objecia stołka derektora po tym jak cała sprawa z Junco wygasnie

Pulpet 13.06.2018 14:37

Haha tak jak napisał @funkykoval kazać Ramirezowi wracać do roboty a jak się ujmie honorem i nie wróci to rozwiazujemy umowę i mamy jeden kontrakt mniej do płacenia :)

Jam55 13.06.2018 14:38

Niestety oddanie wg mnie drużyny w tym momencie Sobolowi może mu tylko zaszkodzić i chyba zarząd zdaje sobie sprawę z tego skoro szukają kogoś innego. Po Kiko jak Sobol na chwilę przejął stery to miał jeszcze Głowę I Brożka w szatni którzy w jakiś sposób wymuszali szacunek dla Sobola jako trenera. Teraz ze starej gwardii został Boguś a on raczej nigdy liderem w szatni nie był. Poza tym w takiej sytuacji kadrowej trzeba naprawdę kogoś kto zjadł zeby na trenerce żeby jakoś to poukładać. Za chwilę się okaże że zostaniemy bez dyrektora sportowego i kto ma tę transfery przeprowadzić? Sobol oczywiście jak najbardziej na trenera ale w sytuacji kiedy mamy jakaś ciągłość w zespole i przejmuje już w miarę ułożony zespół. W naszej sytuacji wstawianie Sobola jako pierwszego trenera pewnie skończyłoby się klapą a zarząd nie chce do tego dopuścić.

bkl1988 13.06.2018 14:41

W sumie ryzyko z Sobolem jest, ale z kazdym trenerem moze byc.
Po drugie wymagania Sobola napewno nie sa wygórowane i jest cierpliwy co do opóźnieni w przelewach.
Po trzecie jest jedną z ikon Wisły wiec u młodych graczy na pewno ma posłuch.
Po czwarte nie widze sensownego trenera by był dużo lepszy niż wersja Sobolewski.

Jam55 13.06.2018 14:50

Z całym szacunkiem dla Głowackiego ale informacja jakoby miał zostać dyrektorem sportowym w Wiśle to chyba jakiś żart. Pewnie nawet swojego kontraktu nigdy nie negocjował a ma kreować politykę transferowa klubu, negocjować kontrakty? Przypomina się w tej sytuacji historia z Furtokiem za Smudy. Wiedział jak pachną skarpetki w szatni a jak się to skończyło to wszyscy pamiętają.

bkl1988 13.06.2018 14:52

Czasami lepszy swój chłop niż osoba która na siłe wciska dziadków by zarobić pamietasz np Lameja,czy Isa ba

Jam55 13.06.2018 14:54

Oczywiście ale żeby zatrudnić kogoś z głową to trzeba zrobić research. Nie można brać kogoś tylko dlatego że ma zasługi dla klubu jako piłkarz. Wisła to nie jest skalniak piorun z a klasy tylko poważny klub.

Dariook 13.06.2018 15:08

Ja powiem tyle. Cieszmy sie, ze mamy w obwodzie na "teraz" kogos takiego jak Sobol.

wiesniak842 13.06.2018 15:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1504421)
Ja powiem tyle. Cieszmy sie, ze mamy w obwodzie na "teraz" kogos takiego jak Sobol.

Z jakiego powodu???

Dariook 13.06.2018 15:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1504422)
Z jakiego powodu???

Bo lepszego na teraz nie znajdziemy.

sandomingo 13.06.2018 15:44

Nikt z nas nie wie, jakim trenerem jest/będzie Sobolewski.
Ale kiedyś trzeba to sprawdzić - a jak nie teraz to kiedy?Był asystentem u Wdowczyka, Ramireza i Carillo, jeżeli ma łeb na karku to nauczył się sporo.
Zarząd mocno na niego postawił i jak dla mnie byłoby absurdem, gdyby miał zostać po raz kolejnym asystentem np. Bartoszka czy innego Ojrzyńskiego czy Zielińskiego.
Bardzo ważne, żeby dać mu dobrego asystenta, z którym będzie umiał się.dogadać.

Do niektórych nadal to nie dociera ale Wisła nie jest teraz topowym klubem tylko średniakiem więc miejsce na start jest całkiem dobre.
Wasyl ogarnie mu szatnię, więc tutaj nie powinno być źle. A jak mu totalnie nie będzie szło to będą ściągać jakiegoś Urbana czy innego Rumaka jako ratownika i tyle.

wiesniak842 13.06.2018 15:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1504428)
Bo lepszego na teraz nie znajdziemy.

Mnie chodzilo wlasnie o to, na jakiej podstawie oceniasz Sobola jako dobrego kandydata na trenera??? Juz Kaziu Kmiecik ma lepsze papiery, wiecej doswiadczenia itp. ;)
Co do samej kandydatury Sobola. Jak juz nie mamy zadnego trenera to czemu by mu nie dac szansy?

wester 13.06.2018 16:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1504430)
Mnie chodzilo wlasnie o to, na jakiej podstawie oceniasz Sobola jako dobrego kandydata na trenera??? Juz Kaziu Kmiecik ma lepsze papiery, wiecej doswiadczenia itp. ;)
Co do samej kandydatury Sobola. Jak juz nie mamy zadnego trenera to czemu by mu nie dac szansy?

Zostawienie drużyny Sobolowi to stabilna i bezpieczna opcja. Facet zna drużynę, wie na jakich poziomach fizycznych są zawodnicy wie kto na jakiej pozycji może zagrać, obserwował błędy poprzedników które popełniali i za pewne sam wyciągał jakieś własne wnioski. Wiadomo że dużo można schrzanić w aspekcie przygotowania fizycznego ale umówmy się facet przechodził przez tyle obozów itd że sam za pewne wie ile trzeba "dołożyć do pieca" aby było dobrze. Kwestia że on oprócz tej jego charyzmy, energii itd, Radek będzie potrzebował jeszcze jednego głosu który nie wiem czy da mu Kaziu Kmiecik. Będzie potrzebny to głos dobrego obserwatora, niekoniecznie kogoś energicznego, ktoś spokojny kto będzie uzupełniał się z Radkiem. Niedobra by była opcja jakby wskazano 2 trenerów, że razem będą coś prowadzić czy wspólnie. Palcem musi być wskazany ten który za to wszystko będzie odpowiadał i podejmował finalne decyzje.

ashkeczup 13.06.2018 16:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1504428)
Bo lepszego na teraz nie znajdziemy.

Bo dopiero się z nim rozstaliśmy :>

Dariook 13.06.2018 16:37

No to miej pretensje do niego.

ashkeczup 13.06.2018 16:59

Winny może być tylko jeden

siara 13.06.2018 17:59

Hajdo na Reymonta ;) !

As 13.06.2018 18:01

No wlasnie, moze Hajdo :-)

bkl1988 13.06.2018 18:03

Czas na Sobola

Fugiel 13.06.2018 18:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1504421)
Ja powiem tyle. Cieszmy sie, ze mamy w obwodzie na "teraz" kogos takiego jak Sobol.

Odwodzie nie obwodzie ... :)

bkl1988 13.06.2018 18:16

Sobol chyba już czas na niego albo pokaże ze jest trenerem albo wiecznym asystentem

laysik 13.06.2018 18:17

Jeśli mamy być postrzegani jako poważny klub, to kluczowym jest najpierw jak najszybciej rozwiązać sytuację odnośnie dyrektora sportowego.Bez sensu żeby Junco wybierał trenera pod swoją wizję drużyny,a nowy dyrektor sportowy potem był z tego rozliczany.Miał związane ręce co do strategii rozwoju,transferów itd. Moim zdaniem,jeśli klub tnie koszty i chce postawić na młodych zawodników z Polski,szansę powinien dostać ktoś utalentowany i ambitny. Z umiejętnością efektywnej pracy przy ograniczonych środkach finansowych.Znajomość rynku pierwszej i drugiej ligi dodatkowym atutem.Taki trener dla którego Wisła oznaczałaby progres w karierze: Radosław Sobolewski,Mariusz Jop,Adrian Stawski,Grzegorz Niciński,Mirosław Smyła,Tomasz Tułacz,Marcin Kaczmarek.

Fugiel 13.06.2018 18:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TIR_DO_SŁUBIC (Post 1504327)
Nowym trenerem Wisły zostanie jedna z osób z wiślackiej rodziny.

Marek Motyka...


a Paszulewicz to chyba zart jakis, prawda?

Jam55 13.06.2018 18:20

Stabilna i bezpieczna opcja hmmmm chyba trochę się zagalopowales. Gdyby to była stabilna i bezpieczna opcja to Sobol już by był trenerem i nikt nie szukałbyś innej kandydatury. Druga sprawa jest taka że Sobol choćby nie wiem jak zaklinać rzeczywistość nie ma żadnego warsztatu trenerskiego. Zastanówcie się co będzie w momencie jak Sobol sobie nie poradzi i we wrześniu lub w październiku będziemy w ogonie ekstraklasy? Wyrzuca legendę z klubu czy też znajdą ratownika a Sobola dalej na asystenta? To dopiero byłyby cyrki jakby Sobola zostawili na asystenta. Zarząd wie że powierzenie teraz Sobolowi stanowiska trenera może przynieść więcej szkody niż pożytku.Sobolewski oczywiście powinien zostać trenerem Wisły w momencie kiedy będzie w miarę ustabilizowany sklad, kiedy będą pieniądze na wypłaty, kiedy będzie jakiś budżet transferowy, kiedy zarząd zdecyduje się w jakim kierunku ma podążać klub. W takich okolicznościach będę pierwszy, który będzie się domagał aby Sobol został trenerem. W naszej dzisiajszej rzeczywistości z rozchrzaniona drużyna z brakiem kasy na wypłaty nie mówiąc o transferach z długami ciągnącymi się pod horyzont to może być za wiele dla niedoświadczonego trenera.

bkl1988 13.06.2018 18:32

Albo da rade albo nie i tyle Moskal próbował i pożegnać go trza było legenda piłkarza nie równa się legndzie trenera i albo dostaje szanse albo nie

tsw biała gwiazda 13.06.2018 19:13

Znalazłem dość ciekawego trenera, jednak pewnie nikt nie bierze jego pod uwagę. Jak ktoś szuka zdolnego, polskiego trenera to kandydatura Tomasza Kaczmarka może być dość ciekawa. Przez ponad dwa lata asystent Boba Bradleya w reprezentacji Egiptu oraz w norweskim pierwszoligowcu Stabaek. Przez dwa lata samodzielnie trenował i to z dobrymi wynikami czwartoligowe kluby niemieckie. Posiada licencje uefa pro, zdobytą w Niemczech, poza tym preferuje ofensywny futbol. Jak na 33 lata dość spore doświadczenie, jednak jak już wspomniałem to tylko moja luźna propozycja.

bkl1988 13.06.2018 19:18

Dosyć ciekawy gość ale ciężko go ocenić

Toeju 13.06.2018 19:22

@laysik

Cytat:

Pierwotnie napisane przez laysik (Post 1504465)
Jeśli mamy być postrzegani jako poważny klub, to kluczowym jest najpierw jak najszybciej rozwiązać sytuację odnośnie dyrektora sportowego.Bez sensu żeby Junco wybierał trenera pod swoją wizję drużyny,a nowy dyrektor sportowy potem był z tego rozliczany.Miał związane ręce co do strategii rozwoju,transferów itd. Moim zdaniem,jeśli klub tnie koszty i chce postawić na młodych zawodników z Polski,szansę powinien dostać ktoś utalentowany i ambitny. Z umiejętnością efektywnej pracy przy ograniczonych środkach finansowych.Znajomość rynku pierwszej i drugiej ligi dodatkowym atutem.Taki trener dla którego Wisła oznaczałaby progres w karierze: Radosław Sobolewski,Mariusz Jop,Adrian Stawski,Grzegorz Niciński,Mirosław Smyła,Tomasz Tułacz,Marcin Kaczmarek.

Jednym z Twoich propozycji, która mnie zaciekawiła to Adrian Stawski, obecny trener Bytovii Bytów.. związany z klubem od 10 lat? Może dłużej. Tak się składa, że mieszkam w Bytowie, chodzę na mecze Bytovii. No i z całym szacunkiem dla Adriana.. ale on w Wiśle? Jak Ty sobie to wymyśliłeś... możesz mi to wyjaśnić? :P

tsw biała gwiazda 13.06.2018 19:23

Kaczmarek ukończył tą samą szkołę trenerów co Nagelsmann i Tedesco, a także odbywał u nich staże. Jak dla mnie bardzo ciekawa kandydatura, ale zarząd pewnie już dawno ma swoją przygotowaną. Jednak czasami fajnie jest tak podywagować na tematy, na które nie mamy żadnego wpływu,

Wojtas 13.06.2018 19:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1504428)
Bo lepszego na teraz nie znajdziemy.


lepszego ?,plyniemy do 1 ligi,tam on wystarczy,choc trzeba bedzie wiecej biegać.

Dariook 13.06.2018 20:07

To płyn, pomyslnych wiatrow.

PAWEŁ 13.06.2018 20:20

Najrozsądniejsze wyjście z tej sytuacji, to przeprosić się z Kiko któremu i tak płacimy a za kasę którą mielibyśmy wydać na kolejnego trenera wysłać Radka I opłacić mu staż w jakimś topowym klubie europejskim. Bo z całym szacunkiem ale komu on asystował ??? Ja na miejscu Radka nie podjoł bym się prowadzenia Wisły. Zbyt wielkie ryzyko a w przypadku niepowodzenia mielibyśmy drugiego Kazka.

bkl1988 13.06.2018 20:44

Kiko wątpię by się podjął ma płacone za leżenie

funkykoval 13.06.2018 20:49

Ale kontrakt ma nie za leżenie tylko trenowanie. Jakby ( w co nie wierze) wezwali go to albo musiałby wrócić, albo rozwiązanie kontraktu z winy trenera


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:20.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl