Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [XIII KOLEJKA] WISŁA Kraków - Legia Warszawa, 22 Październik, godz. 18:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9861)

pawelabg 22.10.2017 22:55

Ogólnie gra Wisły mnie nie zaskoczyła, grają cały czas słabo. W tym sezonie gramy na tzw."udo" albo się udo, albo nie. Carlitos nie wygra każdego meczu. Co do karnych to ewidentny karny dla legii i dla Wisły po faulu Malarza. Gościu taranuje Gonzaleza, a jak słyszałem w l+ekstra dlaczego nie ma karnego, to nie wiem czy się śmiać czy płakać. I jeszce ten nasz doping na stadionie, jedna wielka MASAKRA. Gniazdowy nie ogarnia tematu. Niech jedzie na korepetycje do Chorzowa czy Łodzi

czaro 22.10.2017 23:01

W pierwszej połowie to Legia prowadziła grę, w drugiej robiła to Wisła. Mieliśmy w 2. połowie kilka dobrych sytuacji, niestety zabrakło szczęścia. Równie dobrze mogliśmy ten mecz wygrać, choć akurat na zwycięstwo nie zasłużyliśmy (tak, jak na karnego - dobrze, że go nie podyktowano).

Zabrakło mi pełnego depnięcia w rywala, doskoku, agresji. Widziałem to tylko u kilku zawodników, ale to chyba nieuniknione przy części piłkarzy. Kiedy do zdrowia wróci Velez? Na duży + Sadlok i Basha. Głowa w bardzo dobrej dyspozycji. Z Arsenica będą piłkarscy ludzie.

Niezrozumiała była dla mnie zmiana Bashy i to, że zagrali ze Manuel (nie było go tyle spotkań w składzie i nagle wchodzi na w prestiżowym meczu - gdzie tu sens?) oraz Perez (hamulcowy). Wojtkowski dał bardzo słabą zmianę, a do tego jest leniem. Dwadzieścia lat starszy Brożek się może wracać, a on nie?

regan 22.10.2017 23:08

Braklo Malego... nie mial kto krecic na skrzydle. Imaza nie bylo wogole.

dynek.pl 22.10.2017 23:23

Szkoda tego meczu.
Podobała mi się nasza gra.
Na pewno nie zasłużyliśmy na porażkę.
U nich w bliźniaczej sytuacji Malarz cudem obronił, u nas Buchalik oczywiście zaskoczony, że Niezgoda zamyka akcje - taka różnica.

funkykoval 22.10.2017 23:24

W 1 połowie graliśmy w 10 bo Boguski to parodysta i tyle.
W 2 połowie po wejściu Pereza i Ze Manuela graliśmy w 9.
Basha po kontuzji zdecydowanie słabszy, często zgrywał do tylu.
Imaz wbrew kolegom wydaje sie ze grał z zacięciem i przyzwoicie.
Sadlok zostawił dużo zdrowia, super Zoran i Głowa, przeciętnie Ivan.
Buchalik bez niesamowitych interwencji.
Brożek często człapiący, ale było widać ze mu sie chciało, szkoda ze zszedł z kontuzja.
Sędzia Frankowski - jakbym go spotkał to bym go udusił gołymi rękami. Na VAr to chyba Gila z Kwiatkowskim posadzili, bo faul Kucharczyka ewidentny.
Poza tym w 1 połowie faule taktyczne brozia, maczynskiego, guillehrme łokieć maczynskiego w lloncha i żadnej żółtej kartki, w 2 połowie każdy faul taktyczny Wiślaków z żółtkiem .
Do tego brak kartki koloru nie przesadzam dla jodlowca to skandal.
Sędzia zasedziowal zwykłego Gila. Czyli z każdej sytuacji sie wybroni, ale w każdej kontrowersji wyjątek to faul gonzaleza na niezgodzie gwizdał pod legie

mitmichael 22.10.2017 23:27

No i dupa no i czesc a mialo byc tak pieknie ahh. Ostatnio Var nam dal, wczoraj Var nam zabral a Legii w sumie to wyszla jedna akcja, ktora wykorzystali. My tez mielismy swoje okazje ale jak sie strzela prosto w Malarza to sie nie ma co dziwic, ze bramki nie padaja, a potem po takich sytuacjach glupie gadanie, ze bramkarz mial mecz zycia, tez bym wszystko bronil gdyby prosto we mnie lecialo. Wielka szkoda tego meczu a mogl sie zaczac calkiem inaczej gdyby Bogus w 3 minucie swoja akcje dobrze skonczyl. No nic nie zwrocimy juz wyniku, trzeba jechac dalej, gra wyglada coraz lepiej a reszta wierze, ze przyjdzie z czasem, patrzac na tabele i tak jest bardzo dobrze

funkykoval 22.10.2017 23:34

Frankowski jednym słowem sie zesral....

Kurz 22.10.2017 23:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1485600)

Wg Pana Ramireza łatwiej obronić argument że ktoś nie jest w formie/potrzebuje ogrania niz to że jest zbyt młody. Ew mozna dodać że X zawodnik nie udziela sie w defensywie. Zupenie jakby Panowie Ze i Perez jezdzili na dupach

Nie sądzę, żeby wiek miał jakikolwiek wpływ na decyzje podejmowane przez Ramireza. Gdyby tak było, to nie Wojtkowiak dostawałby najwięcej szans z trójki, którą pewnie masz na myśli. Poza tym Arsenić jest tylko o rok starszy od Halilovicia, a jednak wywalczył sobie jakoś miejsce w podstawowej 11, tak jak wcześniej niewiele starszy Brlek. Jako że nie jestem fanem teorii spiskowych, warto poszukać najprostszego wytłumaczenia Halilović, Kostal i Wojtkowiak grają mało albo wcale, bo są słabsi nawet od Ze Manuela i Pereza. I tyle.

Mixu 22.10.2017 23:52

Umiemy grać tylko z kontry + przebłyski Carlitosa. Ewentualnie laga do przodu i jakiś chaos który z tego wyniknie.

Bez schematów w ofensywie i bez nawet byle jakiego pomysłu w ataku pozycyjnym możemy zapomnieć o miejscu na podium.

Dzisiaj Legia była dojrzalsza piłkarsko i zdecydowanie lepsza w defensywie gdzie wymiatał Pazdan.

Ps. Perez to ma jakieś atuty pilkarskie? Czy gra bo ma śmieszna fryzurę?

czaro 23.10.2017 00:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1485614)
Nie sądzę, żeby wiek miał jakikolwiek wpływ na decyzje podejmowane przez Ramireza. Gdyby tak było, to nie Wojtkowiak dostawałby najwięcej szans z trójki, którą pewnie masz na myśli. Poza tym Arsenić jest tylko o rok starszy od Halilovicia, a jednak wywalczył sobie jakoś miejsce w podstawowej 11, tak jak wcześniej niewiele starszy Brlek. Jako że nie jestem fanem teorii spiskowych, warto poszukać najprostszego wytłumaczenia Halilović, Kostal i Wojtkowiak grają mało albo wcale, bo są słabsi nawet od Ze Manuela i Pereza. I tyle.

Wojtkowski, a nie Wojtkowiak.

Ściśle rzecz biorąc, teoria jest prawidłowa - ze Manuel i Perez byli dziś, zdaniem Ramireza, lepsi. Ta teoria nie wyjaśnia tylko, jakimi kryteriami kieruje się Ramirez i czy dokonuje prawidłowej subsumpcji.

Po mojemu: ze Manuel jest taki lepszy, że ostatnie 4-5 meczów był poza składem, a teraz nagle wchodzi w prestiżowym meczu z Legią - niezrozumiałe. A Perez nie prezentuje się lepiej od Halilovicia - widzieliśmy jednego i drugiego już tyle razy, by to stwierdzić. A jeżeli prezentuje się na tę chwilę, to trzeba jak najszybciej pogonić Halilovicia z klubu, bo gorzej od Pereza to musi być naprawdę słabo.

wolfy 23.10.2017 01:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez czaro (Post 1485617)
Po mojemu: ze Manuel jest taki lepszy, że ostatnie 4-5 meczów był poza składem, a teraz nagle wchodzi w prestiżowym meczu z Legią - niezrozumiałe. A Perez nie prezentuje się lepiej od Halilovicia - widzieliśmy jednego i drugiego już tyle razy, by to stwierdzić. A jeżeli prezentuje się na tę chwilę, to trzeba jak najszybciej pogonić Halilovicia z klubu, bo gorzej od Pereza to musi być naprawdę słabo.

Halilović gra dramatycznie w obronie, uruchamia o wiele więcej zabójczych kontr przeciwnika niż sensownych akcji z naszej strony. Perez i ze Manuel prezentują się o tyle lepiej, że nawet jeśli sporo piłek psują to i tak efekty są mniej niebezpieczne dla drużyny.

I tak, jeśli Halilović się nie ogarnie to pewnie w końcu zostanie pożegnany. Koleś trafił do nas ponieważ został skreślony w poważnych futbolu i łatwo się już chyba domyślić dlaczego. Myślę, że ma czas do końca sezonu.

Uran235 23.10.2017 01:29

1. Legia zagrała z nastawieniem jakiejś Arki Gdynia czy czegoś w tym rodzaju. Autobus na własnej połowie, czasem we własnym polu karnym, chociaż czasem także press. W ofensywie wyłącznie liczenie na kontrę.
2. Nastawienia nie należy mylić z samą grą, Legia to znacznie lepsza od wymienionych drużyna, kontry rozgrywała szybko i sprawnie, w obronie grała solidnie, zawodnicy w większości wyglądali dobrze indywidualnie, sam stopień zgrania zawodników do wprowadzenia zmian był wysoki.
3. Legia zagrała ten mecz asekurancko i ostrożnie, podeszła do meczu z pozycji drużyny słabszej, ale swoje cele zrealizowała i zagrała bardzo dobre spotkanie.
4. Wisła na tle Legii odstawała pod względem zgrania, co przejawiało się większą liczba nieporozumień przy podaniach, gorszym ustawianiem się zawodników względem siebie i gorszą organizacją gry.
5. Mimo to będąc w roli drużyny prowadzącej grę, Wisła wyglądała dobrze, nie jakoś szczególnie dobrze, ale dobrze. Widać było pewne schematy i role zawodników na boisku.
6. Mam wrażenie, że Legia została, źle przeczytana, że trener liczył na bardziej otwartą postawę rywala, świadczy o tym chociażby małe zaangażowanie napastników w fazę rozegrania.
7. Zmiany mało dały, nie twierdzę, że na ławce czy w kadrze mieliśmy do dyspozycji kogoś lepszego, ale zmiennicy byli gorsi od zmęczonych piłkarzy, którzy schodzili.
8. Sędziowie każdą sporną sytuację rosądzali na korzyść Legii.
9. Imaz nie radzi sobie jeszcze z fizyczną stroną gry w Ekstraklasie - momentami prosiło się, żeby umiał s=nie tylko się postawić ,ale samemu kogoś przycisnąć. Jednak wbrew niektórym opiniom, gość zagrał naprawdę dobry mecz.
10. Gdyby Basha nie grał co drugiego podania za lekko, byłby prze kotem, a Legia na pewno by nie wygrała. 2-3 ważne akcje spalił zagrywając w dobre miejsce, we właściwym czasie, ale za lekko i rywale byli w stanie przeciąć podanie.

For_FuN_ 23.10.2017 02:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1485543)
Spalony Carlitosa, ale ręka bezdyskusyjna, więc i tak bym wskazał na wapno, bo spalone się gwizda dopiero jak gość na spalonym osiąga korzyść / bierze udział w akcji. Najpierw Hlousek zagrywał ręką, dopiero potem piłka trafiła do Carlitosa, więc sprawa nie jest jak dla mnie tak oczywista.

Takie perełki się tutaj trafiają :D. Nie wiem, jak wy mecze oglądacie, jak niektórzy przepisów nie znają...

Gonzalez fatalne spotkanie. Gość jest jednym z najsłabszych stoperów w ekstraklapie i dzisiaj skutecznie(chociaż ratował go wielokrotnie sędzia) sabotował grę. Zrobił karnego, powinien dostać żółtko, a potem kolejne w drugiej połowie. Tragiczny występ.
O grze nie ma co pisać, bo jakości po obu stronach nie było(za wyjątkiem Carlitosa i Guilherme). Zadecydowała jedna akcja i obrona Malarza. Równie dobrze my mogliśmy wygrać to spotkanie, chociaż pod bramkami niewiele się działo. Rządził przypadek.

Sędzia moim zdaniem popełnił błędy, tzn. brak karnego na Niezgodzie i brak wykluczenia Gonzaleza(karnego na nim bym nie odgwizdał, bo najpierw zagrał piłkę, ale to już kwestia interpretacji. Wytyczne podawał pan Sławek ;)).

fansorina 23.10.2017 06:42

Słaby nasz mecz.
Co do obrońców to można wyróżnić Sadloka i Arsenicia (on po 55 minucie wyglądał jakby już miał dość), w środku pomocy przez pierwsze 30 minut wielka dziura, skrzydła na taki mecz przy naszej "taktyce" powinny być szybkie, ale kto u nas jest szybkim? Chyba tylko osławiony Kostal ;) Carlitos kolejny raz słabo a jego nie podawanie już mnie porządnie drażni.
Oprócz strzału Bogusia nie mieliśmy żadnej porządnej sytuacji. Legia wygrała zasłużenie.

Dariook 23.10.2017 07:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez czaro (Post 1485602)
W pierwszej połowie to Legia prowadziła grę, w drugiej robiła to Wisła. Mieliśmy w 2. połowie kilka dobrych sytuacji, niestety zabrakło szczęścia. Równie dobrze mogliśmy ten mecz wygrać, choć akurat na zwycięstwo nie zasłużyliśmy (tak, jak na karnego - dobrze, że go nie podyktowano).

Zabrakło mi pełnego depnięcia w rywala, doskoku, agresji. Widziałem to tylko u kilku zawodników, ale to chyba nieuniknione przy części piłkarzy. Kiedy do zdrowia wróci Velez? Na duży + Sadlok i Basha. Głowa w bardzo dobrej dyspozycji. Z Arsenica będą piłkarscy ludzie.

Niezrozumiała była dla mnie zmiana Bashy i to, że zagrali ze Manuel (nie było go tyle spotkań w składzie i nagle wchodzi na w prestiżowym meczu - gdzie tu sens?) oraz Perez (hamulcowy). Wojtkowski dał bardzo słabą zmianę, a do tego jest leniem. Dwadzieścia lat starszy Brożek się może wracać, a on nie?

Wojtkowski truchtal na srodku boiska jak balerina. Za taka postawe następną szansę dał bym mu w rezerwach. Z resztą, gówno z niego i tak będzie, szkoda czasu.

Karherop 23.10.2017 07:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1485619)
Halilović gra dramatycznie w obronie, uruchamia o wiele więcej zabójczych kontr przeciwnika niż sensownych akcji z naszej strony. Perez i ze Manuel prezentują się o tyle lepiej, że nawet jeśli sporo piłek psują to i tak efekty są mniej niebezpieczne dla drużyny.

I tak, jeśli Halilović się nie ogarnie to pewnie w końcu zostanie pożegnany. Koleś trafił do nas ponieważ został skreślony w poważnych futbolu i łatwo się już chyba domyślić dlaczego. Myślę, że ma czas do końca sezonu.

Pytanie po co wchodzi taki Perez w momencie gdy przegrywamy na pozycji of pomocnika? I gdzie on faktycznie sie ustawił? Dochodziło wczoraj do patologicznej sytuacji ze Buchalik chce wyjsc z kontra a z tylu zostalo 8 gosci i nikt nie kwapi sie do wyjscia do przodu. Naprawdę warto zadac pytanie co Perez mial wnieść do naszej gry. I jeszcze to zwalnianie gry... To juz Popovic na ktorego podobnie plulismy wnosil o niebo więcej do naszej gry.

Dlatego wolę juz np Halilovicia który zaliczy moze i wiecej strat, ale chociaż staralby sie zrobić nam jakaś przewagę w ofensywie niz nic nie zrobić jak Perez. Poczlapac, wziąć wejsciowke i do domu.

Żeby nie widzieć faworyzowania pewnych zawodników u Ramireza trzeba być ślepym. I bardzo mi się to nie podoba.

Vinci 23.10.2017 07:04

Nie nasz słaby mecz, tylko Legia mimo spapranego startu w tym sezonie, to wciąż piłkarska jakość. Poniżej pewnego, mimo ze w skali europejskiej marnego, poziomu jednego nie schodzi. To też pokazuje ile jeszcze pracy przed Wisłą, trenerami, sztabem i każdym, kto będzie miał wpływ na funkcjonowanie tego klubu.

Post-Cupiałowska Wisła jest budowana mozolnie i z wielkim trudem.Z wieloma przeciwnościami losu, przeciwnościami natury organizacyjnej czy prawnej. Ale jest budowana zgodnie z określonym planem, który nadal powoli, lub bardzo powoli progresuje. Wisła przetrwała, trudne minione 2 lata i nieśmiało przymierza się do zdobycia i utrwalenia miejsca w czołówce tej ligi.

Dlaczego, niektórzy z Was nie chcą zrozumieć, że niewiele brakło, by w miejsce wczorajszej rywalizacji spotkały nas derby z Hutnikiem.

Piłkarsko, gram tym co mamy i jak potrafimy. Będzie więcej pieniędzy, będą lepsi piłkarze itp. Brakło niewiele by wyrwać punkty, ale może za rok będziemy jeszcze silniejsi. Chociaż ciągle trzeba pamiętać, że w tym sezonie można ugrać jeszcze bardzo wiele...

7 kotów 23.10.2017 07:25

Perez by się obronił gdyby na drodze jego strzału nie stał Zoran.
Podania Bashy do przodu są za słabe. Zawodnik zazwyczaj musi się cofnąć po piłkę lub zwolnić bieg.
Wczoraj pare razy Zoran wychodził sprintem i dostawał piłkę w plecy zamiast przed siebie. W efekcie kasowali go obrońcy L.
Z Wojtkowskiego jeszcze dużo czasu nie będzie żadnego pozytku. Jest bardzo słaby. Nie wiem czy przez brak gry czy po prostu jest chujowy jak wdowiak.
Ze Manuel do Portugalii. Crivellaro to przy nim był Pan Piłkarz.

bridgeburner 23.10.2017 07:59

Wojtkowski gra jakby w zeszlym tygodniu awansowal z CLJ
Walki zero, agresji zero, angazowanie sie w defensywe znikome
Potencjal moze i ma ale jak mu ktos w koncu nie wytlumaczy jak wyglada seniorska pilka to skonczy jak te zajace, kuczaki i inne leszczaki co podobno taaaakie kariery mialy porobic

silver03 23.10.2017 08:47

Bramkę zawalił niestety Sadlok, który akurat grał niezłe zawody

https://gfycat.com/GlitteringLazyBubblefish

W ataku pozycyjnym wyglądamy fatalnie, ustawiamy się praktycznie na dwie linie: 4 obrońców w jednej linii, obok nich bardzo blisko 2 DP, w środku kompletna dziura i 4 ofensywnych stających również w jednej linii z obrońcami Legii... Nie ma żadnego wejści z drugiej linii, zagrania z klepki, prostopadłej, wszystko stoi...

szczepans21 23.10.2017 08:50

wolne tempo rozgrywania piłki, brak zagrania na klepkę. To są bolączki, brak kreatywności w pomocy jest porażająca. Nie wiem czy Basha się boi czy nie potrafi ale źle to wygląda.

Fugiel 23.10.2017 08:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez silver03 (Post 1485630)
Bramkę zawalił niestety Sadlok, który akurat grał niezłe zawody

https://gfycat.com/GlitteringLazyBubblefish

W ataku pozycyjnym wyglądamy fatalnie, ustawiamy się praktycznie na dwie linie: 4 obrońców w jednej linii, obok nich bardzo blisko 2 DP, w środku kompletna dziura i 4 ofensywnych stających również w jednej linii z obrońcami Legii... Nie ma żadnego wejści z drugiej linii, zagrania z klepki, prostopadłej, wszystko stoi...


Jak tak patrze na te powtorke, to widac, ze Basha tez jakims sprintem nie wraca. Przegonil go Glowa :P

Pytanie gdzie wlasnie wtedy byl i Glowa i Aersenic ?

Barti 23.10.2017 08:58

Cytat:

Bramkę zawalił niestety Sadlok, który akurat grał niezłe zawody

https://gfycat.com/GlitteringLazyBubblefish
Sadlok akurat próbuje wypełnić dziurę powstałą na środku i pokazuje ręką partnerom, żeby Go ktoś zastąpił na lewej stronie...

szczepans21 23.10.2017 09:01

kolejny wniosek. Legia jakościowa jest od nas lepsza, dodatkowo się zmobilizowali i zagrali taktycznie idealny mecz. Szybka bramka a potem gra blisko siebie i nastawienie się na kontry.
Niestety u Nas zabrakło tej jakości, najlepiej grali obrońcy, pomoc niewidzialna a atak odcięty od podań. Szkoda bo zasłużyliśmy na remis jak nic.

Fugiel 23.10.2017 09:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Barti (Post 1485634)
Sadlok akurat próbuje wypełnić dziurę powstałą na środku i pokazuje ręką partnerom, żeby Go ktoś zastąpił na lewej stronie...

I tam wlasnie poszedl Pol.

Arkadiusz.Czerepach 23.10.2017 09:16

w tym sezonie jeszcze nie zagraliśmy z drużyną o tak dobrze zorganizowanej obronie
nieprzypadkiem Pazdan to podstawa kadry Nawałki
naprawde na niewiele nam pozwolili
a mimo to Carlitos 2x doszedł do 100% sytuacji zadecydowało "wondersave" Malarza (albo szczęście)
z przodu tez grali pyte , widać że są w dołku , ale widać jednak jakość mistrza Polski i że jak sie zepną to potrafią wymęczyć 3pkt
zarzuty o stronniczość sędziów obaliłem w temacie ts vs pzpn

ps s1mone , a nie uważasz że przy bramce troche zawalił Buchalik , który przy takiej akcji niepowinien czekać co zrobi napastnik , tylko w ciemno kryć krótki słupek ?

!!IRIVER!! 23.10.2017 09:20

Z Amiką pewnie zagramy z kontry i ją .......niemy... taka niestety jest ta liga. Szkoda wczorajszego meczu, szmacie warszawskiej zbiera się w końcu na tęgie lanie - w ogóle jak z nimi wygrywamy, a ostatnie lata to pasmo porażek, to właśnie przekonująco. Oby wreszcie nadszedł ten dzień.

Ciekawe ilu z tych co byli wczoraj nie zapomni za 2 tygodnie.

silver03 23.10.2017 09:22

Cytat:

Sadlok akurat próbuje wypełnić dziurę powstałą na środku i pokazuje ręką partnerom, żeby Go ktoś zastąpił na lewej stronie...
Środek powinien zaasekurować właśnie Llonch, miał tam znacznie bliżej niż do Niezgody. Sadlok, gdyby trzymał się swojej strony spokojnie pokryłby Niezgodę.

Kurz 23.10.2017 09:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez czaro (Post 1485617)
Wojtkowski, a nie Wojtkowiak.

Ściśle rzecz biorąc, teoria jest prawidłowa - ze Manuel i Perez byli dziś, zdaniem Ramireza, lepsi. Ta teoria nie wyjaśnia tylko, jakimi kryteriami kieruje się Ramirez i czy dokonuje prawidłowej subsumpcji.

Po mojemu: ze Manuel jest taki lepszy, że ostatnie 4-5 meczów był poza składem, a teraz nagle wchodzi w prestiżowym meczu z Legią - niezrozumiałe. A Perez nie prezentuje się lepiej od Halilovicia - widzieliśmy jednego i drugiego już tyle razy, by to stwierdzić. A jeżeli prezentuje się na tę chwilę, to trzeba jak najszybciej pogonić Halilovicia z klubu, bo gorzej od Pereza to musi być naprawdę słabo.

Kryteria Ramireza nie są tajemnicą. Po mojemu Ze Manuel i Perez mają wszystko to czego chce Kiko, poza oczywiście formą sportową (w innym wypadku sprowadzeni ich byłoby nie tylko wtopą Junco, ale wręcz sabotażem), a Halilović, Kostal czy Wojtkowski nigdy nie grali takiej piłki i dopiero muszą się jej nauczyć (przy czym nie jest powiedziane, że mają taki potencjał).

PlayLikeAPro 23.10.2017 09:25

Buchalik się zamotał. Widać ewidentnie że miał pomysł na przejcie dośrodkowania, od słupa do słupka przesuwa się łukiem. Później niestety zabrakło instynktu bo zamiast się rzucić chciał wybronić nogami. Błąd został popełniony w momencie wykonywania rzutu wolnego. obrona w kontrze była już tylko skutkiem.

Fugiel 23.10.2017 09:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1485638)
w tym sezonie jeszcze nie zagraliśmy z drużyną o tak dobrze zorganizowanej obronie
nieprzypadkiem Pazdan to podstawa kadry Nawałki
naprawde na niewiele nam pozwolili
a mimo to Carlitos 2x doszedł do 100% sytuacji zadecydowało "wondersave" Malarza (albo szczęście)
z przodu tez grali pyte , widać że są w dołku , ale widać jednak jakość mistrza Polski i że jak sie zepną to potrafią wymęczyć 3pkt
zarzuty o stronniczość sędziów obaliłem w temacie ts vs pzpn

ps s1mone , a nie uważasz że przy bramce troche zawalił Buchalik , który przy takiej akcji niepowinien czekać co zrobi napastnik , tylko w ciemno kryć krótki słupek ?

Moze widzial przed soba Gilerme, ktory tylko czekal na podanie.

Barti 23.10.2017 09:28

Cytat:

Środek powinien zaasekurować właśnie Llonch, miał tam znacznie bliżej niż do Niezgody. Sadlok, gdyby trzymał się swojej strony spokojnie pokryłby Niezgodę.
Zauważ, że Pol próbuje przejąć piłkę o Guilerme, dlatego Maciek słusznie nie zastanawiając się obstawia środek pola. W moim przekonaniu bardzo słuszna decyzja. W ostatniej fazie akcji instynktownie chciał doskoczyć do Judasza, bo myślał, że do niego będzie podanie.

Fugiel 23.10.2017 09:32

Niestety, w obecnej chwili nie ma nikogo kto umialby zagrac jakas sensowna pilke do napastnikow ze srodka pola, o skrzydlach nie wpominajac.

Moze wlasnie Kiko to wie i na sile chce ograc Manuele i Pereza ? Choc rzeczywiscie Perez to wyglada jakby w La Liga gral ale na PS4.


Dobrze, VInci wczesniej napisal. Druzyna jest w budowie. Zanim bedziemy miec kolejnych Szymkowiakow, Cantoro czy Czerwcow to musi jeszcze minac troche czasu.

Sam skreslalem Arsenic'a, a okazuje sie, ze wyglada nienajgorzej, moze dlatego, ze innymi kandydatami jest Cywka lub Bartosz.

Fugiel 23.10.2017 09:41

InStat Index :

326 - Arkadiusz Głowacki
298 - Maciej Sadlok
294 - Vullnet Basha
274 - Iván González
273 - Zoran Arsenić
257 - Jesús Imaz
255 - Carlos López
252 - Paweł Brożek
251 - Michał Buchalik
231 - Víctor Pérez
228 - Pol Llonch
220 - Zé Manuel
214 - Rafał Boguski
207 - Kamil Wojtkowski

Ciekawe, ze zmiennicy zrobili wiecej niz Bogus przez 60 min

http://www.wislaportal.pl/33570,Licz...a___Legia.html

Snow 23.10.2017 10:06

Przegralismy przez ...
zle rozegrany staly fragment gry w ofensywie.
Sytuacja podobna do meczu z Lechia gdy skontrowali nas po zle rozegranym roznym.
Nasze stale fragmenty gry to tragedia w kazdej mozliwej kwestii.

Bramka ustawila mecz, a legia ustawila autobus w polu karnym.
Nie kwapili sie nawet zbytnio do kontrowania nas.

Mimo tego mecz na remis z lekkim wskazaniem na Wisle.
Szkoda.

swiety37 23.10.2017 10:19

I nie przesadzajcie z obwinianiem obrony o straconą bramkę. Bardzo dobrze rozegrali tą kontrę i tyle.
A z ciekawostek: Do obrony zapieprzała stara gwardia (Głowacki, Sadlok, Boguski) + niewyżyty Llonch. Chciałbym by Boguski w ataku takie sprinty odstawiał...

LucjuszWielki 23.10.2017 10:34

Chłopcy piszecie takie bzdury odnośnie ległej, że nie da się tego czytać. Wsunęli bramkę z podobnego podania jakie otrzymał Carlitos. Niezgoda strzelił tak samo w środek tylko Buchalik nie ma refleksu i piłkę dostał pod nogą, a malarz zwinął się jak kot. Szkoda, że Carlitos nie walił na drugi słupek..

Okazji było jeszcze kilka i dużo razy ogrom chaosu pod ległą bramą, gdzie wybijali piłke na oślep. Jakoś warszawiaków taka że po autach piłki walili. Z jednym można się zgodzić, że zagrali dobrze w defensywie i mieli sporo szczęścia.

Sadlok u nas najlepszy, nie wiem czy on nie byłby lepszy na skrzydle od naszych obecnych asiorów :D Brożka nie było, Boguski psuł w swoim style, ze manuela nie wdziałem, Perez nawet nie wiedział jak biegać i jak odgrywać piłkę - masakra. Wojtkowski też sabiutko. Nawet Imaz na ich tle zaprezentował się dobrze. Musimy mieć kogoś na środku bo póki co jest lipa i nadal będzie. Zobaczymy jak Ondrasek pokarze się po kontuzji.

wolfy 23.10.2017 10:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1485625)
Pytanie po co wchodzi taki Perez w momencie gdy przegrywamy na pozycji of pomocnika? I gdzie on faktycznie sie ustawił? Dochodziło wczoraj do patologicznej sytuacji ze Buchalik chce wyjsc z kontra a z tylu zostalo 8 gosci i nikt nie kwapi sie do wyjscia do przodu. Naprawdę warto zadac pytanie co Perez mial wnieść do naszej gry. I jeszcze to zwalnianie gry... To juz Popovic na ktorego podobnie plulismy wnosil o niebo więcej do naszej gry.

Dlatego wolę juz np Halilovicia który zaliczy moze i wiecej strat, ale chociaż staralby sie zrobić nam jakaś przewagę w ofensywie niz nic nie zrobić jak Perez. Poczlapac, wziąć wejsciowke i do domu.

Żeby nie widzieć faworyzowania pewnych zawodników u Ramireza trzeba być ślepym. I bardzo mi się to nie podoba.

To nie moja ślepota tylko Twoja wybujała wyobraźnia każe Ci wierzyć że zawodnik który gra nieodpowiedzialnie a w ofensywie nic sensownego dotąd nie wykreował jest lepszy od Pereza czy Ze Manuela. Halilović grywał od początku, wchodził już na zmiany, w ofensywie nic nie dawał za to miał masę niebezpiecznych strat. Ty może wolisz takie pajacowanie ale trener nie i mu się nie dziwię.
Ta sama gadka co z Wojtkowskim któremu się nie chce nawet po piłkę wrócić.

d 23.10.2017 11:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez swiety37 (Post 1485651)
I nie przesadzajcie z obwinianiem obrony o straconą bramkę. Bardzo dobrze rozegrali tą kontrę i tyle.

Kontrę rozegrali świetnie, bo mieli przewagę, której w takiej sytuacji mieć nie powinni – kluczowe było tu to, że przy tym wolnym Głowacki nie zdążył wrócić (nie wiem, czy wysyłanie tam 38-letniego stopera przy wyniku 0-0 z mocnym rywalem to taki dobry pomysł) i tyły były bardzo źle ustawione, co zaowocowało kontrą de facto 4 na 2.

Stałe fragmenty gry leżą, co robi się coraz bardziej bolesne.

Marcinnno 23.10.2017 11:33

Graliśmy w 10. Brożek po boisku nie biega, tylko człapie. Naprawdę mam szacunek dla tego faceta ze względu na to co zrobił dla Wisły, ale ....a jak widzę jak on się porusza na murawie to mnie jasny szlag trafia. Sami się osłabiamy i Ramirez robi mu krzywdę. Niech wejdzie na 10 -20 minut , a nie gra połowę meczu.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:05.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl