![]() |
Oczywiście, że to był pierwszy mecz i nie należy wyciągać daleko idących wniosków, ale cieszy postawa Wisełki, organizacja gry wg mnie stała na wysokim poziomie, a przecież można zakładać, że zgranie sprawi że wszystko będzie jeszcze lepiej wychodziło w każdym następnym meczu.
|
Cytat:
|
Jestem zachwycony , ale nie tyle obrazem gry , bo zagraliśmy , nieźle , ale bez szału , tylko potencjałem jaki pokali nasi nowi piłkarze, naskrobie o tym w 'nasi piłkarze' bo nie chce aby mój mądry i wyważony post umknął w zalewie pomeczowego stanu !
Ale ogólnie , jestem przekonany że TOP 4 jest pewne ! a czy pudło czy lepiej , to już wyjdzie w praniu. Inauguracja sezonu na +++ ! |
Uważasz,że po jednym meczu jesteśmy walczyć o top 4?? Trzeba poczekać ok 10 kolejek i dopiero coś się wyklaruje....
|
Ważne zwycięstwo na początek. Kiko odstąpił od eksperymentu gry 3 w obronie i to wystarczyło. Tak jak większość pisała - Carlitos, Małecki i Brlek najlepsi. Nowi Hiszpanie też nie najgorzej, zresztą jak cały zespół. Oby tak dalej :)
|
Cytat:
Fakt faktem w konfrontacji polskiej myśli szkoleniowej: Skorża - Kiko 0-1 |
Nie oglądałem meczu (byłem w pracy). Jak wygląda Velez? Czy Llonch nie jest lepszy od niego? bo oceny i komentarze o Velezie takie sobie póki co
|
Cytat:
na koniec sezonu wyjdzie kto miał racje, przypominam tylko że wystarczył mi pierwszy mecz rundy wiosennej, aby docenić potencjał Lloncha i Gonzalesa oraz do odpalenia Stlica , dzisiaj takie poglądy to już można powiedzieć kanon na forum :P , wówczas były obiektem drwin :foch: |
Cytat:
Solidnie jak na pierwszy występ w nowych barwach. |
Cytat:
|
nie będę upubliczniał takich informacji, jak będziesz uważnie śledził moje posty to MOŻE z kontekstu wydedukujesz ;P
|
Czyli o kase na Akademie nie ma sensu sie z Toba publicznie zakladac. Przyjalem. Strzala.
|
Cytat:
|
:D Dlatego wlasnie grzecznie zapytalem czerepacha zeby pozniej nie bylo historii jak z tym lapsem merkurym. Arkadiusz przynajmniej nie zaprzecza, ze gile z nosa i golodupiec i za to szanuje.
|
Merkury zapija smutki, bo wygraliśmy :/
|
Zaskoczony jestem zarówno wynikiem, jak i stylem gry. Oczywiście pozytywnie, bo spodziewałem się nudnego spotkania i jakiegoś bezbarwnego remisu. Tymczasem zobaczyłem 45 minut naprawdę fajnej gry i co ważne 3 punkty na koncie. Nikogo nie zaskoczę tym, że najlepszy na boisku Brlek, Małecki i Carlitos. Debiut Veleza również całkiem mi się podobał, chociaż uważam, że 2-3 czerwone kartki zgranie w tym sezonie. Widać w tańcu się nie pier*doli. Jeśli chodzi o minusy to według mnie do takowych trzeba zaliczyć występ Cywki, w ofensywie za wiele nie pokazał, w defensywie ciągle Pogoń jeździła w drugiej połowie jego stroną, nie radził sobie. Siły widać nasi jeszcze nie mają na 90 minut zapieprzania, ale świeżość przyjdzie wkrótce.
Co dodatkowo cieszy? Ławka, przecież wczoraj nie zagrali Halilovic, Kostal, Llonch. Każdy z nich ma u nas dobra opinie. |
Kiko tymi przygotowaniami mnie utwierdził że jest dobrym trenerem. Poćwiczył inne ustawienia, po to by drużyna była w przyszłości jeszcze lepsza, i była bardziej nieprzewidywalna.
Pogoń została rozpracowana, chociaż była po prostu słaba. Nie ma co się oszukiwać. Co do oceny zawodników to: Cuesta: Jak wyglądała jego gra na przedpolu i nogami każdy widział, mam nadzieje ze to kwestia czasu jak poczuje się pewnie i poprawi te elementy bo grą na linii udowodnił że umiejętności ma ponad przeciętne. Cywka: No cóż, chłopak pewnego poziomu jednak nie przeskoczy. Szanuje go bo zapieprza równo, ale potrzebujemy kogoś lepszego w obronie bo lepsi zawodnicy czyt. Peszko, Cernych, Gyurcso robią z nim co chcą. Głowacki: Nie ma się co rozpisywać, dalej wysoka forma. Gonzalez: Również podobnie, trzyma swój niezły poziom. Sadlok: Czy on aby przypadkiem nie zrzucił paru kilo? Jakiś taki zwinniejszy mi się wydawał. Bardzo dobry mecz. Velez: Jak ktoś już wcześniej zauważył a'la Dudka. Taki zawodnik był potrzebny tej drużynie, silny, agresywny, troszkę wyższy i w dodatku uniwersalny. Gość który nie będzie grał spektakularnie ale będzie ważnym trybikiem w tej machinie. Tylko musi popracować nad kondycją żeby nie było więcej "puta madre" :D Brlek: KAPITALNY! Może sie okazać że te 2mln za które podejrzewam byliśmy go skłonni sprzedać przed sezonem to była mega promocja. Boguski: Klasyczny Rafał, tym razem wersja niewidoczna. Małecki: Mały w niezłej formie, dobry mecz. Carlitos: Wpasował się idealnie do naszej gry. Powinniśmy mieć z niego pociechę. Ondrasek : Prawda jest taka że potrzebujemy napastnika o takiej charakterystyce jak Zdenek. Na dzień dzisiejszy mamy jego i jego kontrakt. Założenia taktyczne wypełnia dobrze, minusem jest że nie strzela . Podejrzewam że na chwilę obecną nie stać nas na inną, wartościową klasyczną 9. No chyba że sie znajdzie na niego chętny. Wojtkowski Trudno ocenić, jeszcze nie w formie. I pasowałoby żeby skrócił grzywę bo mu ewidentnie przeszkadza. Bartosz No ta piłka wciąż go szuka. Nie mam pretensji, uderzył dobrze jednak Załuska się w tej akcji popisał. Arsenić: Saneczkarz piękny xd Ja nie wiem ile on tych wślizgów zrobił w te kilka minut. Podejrzewam że w drugiej połowie sierpnia trener podejmie decyzję by jednego z trójki Bartosz, Kostal, Wojtkowski wypożyczyć do innej drużyny. |
Cytat:
Zresztą nie ma takiej możliwości, żeby Wojtkowski przychodził do nas i zgodził się na wypożyczenie np. do I ligi. :lol: **** Co do Brleka, to bylibyśmy turbo frajerami gdybyśmy pozwolili mu odejść za te 1.5M. Dzięki Bogu, że został, jest o wiele więcej warty. |
Cytat:
|
Cytat:
Chociaż Ondraszek mimo wszystko się czasem przydaje. Jak się gra na dwóch napastników, to Ondraszek może się przydać. Cytat:
Mimo wszystko to z takim trenerem jak Dyzma-Smuda (słaba Łęczna) Kiko dostał niezłe cięgi. Tak z 0:3. |
W zasadzie wszystko już napisane, w oczy rzuca się siła naszej ławki rezerwowych.
|
Ja przypomnę, jak to się chwaliło transfery Pogoni, a Wiśle zarzucało, że ściągają szrot ... a tu taka niespodzianka.
|
Ja tylko przypomnę ze rok temu tez wygralsimy z Pogonią 1;0,Apokalipsa miała dopiero nadejśc..
Takze spokojnie,powoli ,niech nowi uczą sie polskiej ligi,i niech Kiko łapie chemie w zespole.I tyle ,nic tu wiecej nie potrzeba.Sklad mamy spokojnie na walkę o coś w koncu ,ławka to tylko potwierdza. Wiadomo wczoraj pierwszy mecz a jednak bylo widać roznice klasy czy dwóch w grze,Pogoń zabierała sie jak pies do jeza ,czyli nic nie mogla zrobic.Najlepsi to Lopez z ktorego beda ludzie i Brlek. Czekam na powrót Lloncha chyba kluczowego pilkarza ,od ktorego zaczyna sie wiekszosc kontr. Mam dziwnego nosa ze bedzie to udany sezon,a napewo lepszy niz ten rok temu./ |
Cytat:
|
Pierwsze koty za płoty. Po 10 kolejkach będzie można coś powiedzieć. Z Cuestą stracimy o połowe mniej bramek niż z Załuską. Załuska to cienki bramkarz. Przeczuwałem przy tym wolnym, że nawet się nie ruszy. U nas robił dokładnie to samo! Pogoń będzie walczyć w grupie spadkowej. Carlitos pozytywnie zaskoczył. Myślałem, że to będzie kolejny wynalazek typu Ondrasek, Zachara, Beto itd Gość ma pojęcie o grze w ataku, technika na wysokim poziomie, drybling, szybkość. W końcu jakiś napastnik, chociaż za wcześnie na wydawanie opini. W tym sezonie pasowałoby mieć passę 7 zwycięstw rzędu. Velez taki się wydaje ślamazarny drwal. Biega jakby ciągnął wóz z węglem. Ondrasek po sezonie out. On już niegdy nie odpali, Po prostu słaby jest! Na Bruk Bet 4-5-1. Zrewanżować się koniecznie za majową porażkę. Rozjechać, nastrzelać jak w kaczą dupe, oczywiście do zera!! Cuesta-Cywka, Głowacki, Gonzalez, Sadlok, Velez, LLonch, Wojtkowski, Brlek, Małecki, Carlitos. Gry Bogusia pozwole sobię nie skomentować ze względu na późną pore!!!
|
1. Pamiętajmy, co było rok temu. Spokojnie, to jeden mecz.
--- 2. Ale fajnie Kiko ustawił tę drużynę. Cały czas pressing, cały czas nękanie rywali - ale też z głową, nie siedzimy 90 minut na połowie rywala, czasem press jest zakładany wyżej, czasem niżej. 3. Ustawienie ustawieniem, papier wszystko przyjmie - ale wykonanie też trzymało poziom - Mały, Brlek, Ondrasek, Carlitos, trochę niedoceniany Boguski - kupa wysiłku włożona w to zwycięstwo. 4. Prowadzimy, panujemy nad sytuacją, ale wynik na tyle niebezpieczny, że wielu trenerów bałoby się ryzyka. Ramirez ma na ławce weteranów Brożka i Stilicia i dwóch młokosów Bartosza i Wojtkowskiego, których trzeba ogrywać w dorosłej piłce. Kto wchodzi? 5. Drużyna, drużyna, drużyna. Pierwsza bramka debiutanta i wszyscy biegną cieszyć się razem z nim. Było spięcie z rywalem o jakąś głupotę, cała drużyna biegnie na pomoc. Carlitos widać, że jest trochę niezadowolony, że schodzi, ale jak jest bliżej linii zmienia postawę i motywuje wchodzącego Wojtkowskiego. 6. Nowy lider. Nie wiem czy to stałoby się tak czy inaczej, czy też może odejście Mączyńskiego tu pomogło, ale Brlek poczuł się liderem - to widać w jego grze, to widać w jego komunikacji z drużyną. Kiedy piłkarze cieszyli się z pierwszej bramki to on dał sygnał, żeby ostudzić głowy i grać dalej. --- Cuesta - refleks fajny, kopać piłkę też umie, ale Pogoń go specjalnie nie przetestowała, więc zobaczymy jak będzie dalej. Cywka - słabo spisywał się w okresie przygotowawczym, z Pogonią zagrał bardzo przeciętnie, były plusy, ale były i minusy, szczególnie w defensywie. Mam nadzieję, że dyspozycja z wiosny jeszcze wróci i póki co cieszę się, że widać więcej automatyzmów we współpracy na tej pozycji, przede wszystkim w zmianach krzyżowych ze stoperem. Głowacki - w sparingach wyglądał słabo fizycznie. Z Pogonią nie było po tym śladu. Duża ulga, bo chyba nikt nie wyobraża sobie ligi bez Głowackiego. Gonzalez - bardzo dobry występ, rywale sobie przy nim nie pograli. Sadlok - zagrał solidnie, ale z jego potencjałem naprawdę jest w stanie dać więcej. Velez - czasem człapał jakby pracował w kamieniołomie, a nie grał w piłkę. Kondycyjnie wyglądał jakby mecz odbywał się w Himalajach. Na dokładkę co chwila zapalała mu się lampka - o cholera, miałem być gdzie indziej. Z boku wyglądało to trochę pokracznie, ale swoje zrobił i w zasadzie nie ma się do czego przyczepić. Jeżeli to wszystko wynikało z nadrabianych zaległości treningowych i braku ogrania w systemie, to w pełni dyspozycji może być dużym wzmocnieniem. Boguski - bardziej grał trzeciego środkowego, niż skrzydłowego. Dużo pracy bez piłki i w destrukcji, robił miejsce kolegom, ale w kilku akcjach ofensywnych też miał swój stempel. Solidny występ. Małecki - cichy bohater - to co zrobił przy drugiej bramce to doskonałe podsumowanie całego występu - jego i całej drużyny, połączenie zaangażowania, walki do końca i umiejętności. Wydaje się, że fizycznie jest w bardzo wysokiej formie, imponował i siłowo, i szybkościowo. Do tego zaangażowanie i gra zespołowa. Małecki grający w ten sposób co tydzień to kandydat do kadry. Brlek - jak ten chłopak się rozwinął to szok. Pierwszy sezon pokazał, że umiejętności ma, ale nie daje rady fizycznie i trochę psychicznie. Dzisiaj lider drużyny o dwie klasy przerastający rywali siłą i sprytem w grze ciałem. Do tego doskonały balans, duże umiejętności i praca na całej długości boiska przez 90 minut. Chłopak może zrobić prawdziwą karierę. Carlitos - no to się chłop przywitał. Doskonałe prowadzenie piłki w pełnym biegu - krótko, dużo kontaktów, pełna kontrola do tego dobra technika podań i strzałów. Wygląda na duże wzmocnienie. Ondrasek - przypadła mu niewdzięczna robota, ale swoje zrobił. Od niego zaczynała się nasza obrona i trzeba docenić ile wysiłku i walki włożył w ten mecz. Myślę, że trener jest z niego zadowolony i jeżeli coś zmieni w następnym meczu, to wyłącznie ze względów taktycznych, bo Czech zagrał naprawdę dobre zawody. |
Cytat:
dlatego patrze w przyszlosc z takim optymizmem, a nie z powodu 3pkt |
Jakim fartownym wolnym człowieku ? ewidentny faul....
|
a czy ja pisze że faulu nie było ?
|
Piszesz o fartownym wolnym.....
|
Pietrzak potrafi strzelać bramki z rzutów wolnych, pokazywał to w przedsezonowych sparingach. Kiedy podchodził rok temu do piłki byłem przekonany, że wpadnie do siatki ;) nie ma tu mowy o fartownym wolnym
|
Ten nasz bramkarz taki elektryczny. Nie zdziwię się jak go Buchalik wygryzie bo czuć ogórem na kilometr.
|
Spokojnie. Fajnie, że wygraliśmy. Mieliśmy swoje plusy ale Pogoń jeszcze kompletnie niepoukładana. Zobaczymy co będzie dalej.
|
Panowie, przepraszam jak widać należy pisać konkretniej bo ciężko zrozumieć chyba moje posty , widać za dużo wymagam, no ale do rzeczy:
pisząc o fartownym wolnym , NIE miałem na myśli - że faulu nie było i sędzia zrobił nam prezent , jak zinterpretował to Brylant - że Pietrzak nie umie strzelać wolnych i wszedł przypadkowy gol, jak zinterpretował to Markfire LECZ . że graliśmy klasyczną pyte, i ten wolny w końcówce meczu spadł nam jak z nieba pozwalając "wymęczyć" te 3 pkt teraz gdy już rozumiecie (?) o co mi chodziło , możecie dopiero wejść w polemikę reasumując moja teza jest następująca : pomimo tego że i rok temu i teraz było 2:1 , to jednak były to inne mecze, inna Wisła , i ta teraźniejszość pozwala na optymistyczne rokowania na ten sezon ! |
Przecież to było na początku meczu ten wolny ....jak ty to oglądasz ?
|
Brylant , mocno się musiałem hamować żeby w poprzednim poście nie zrobić jakiegoś przytyku co do IQ , ale z Toba po prostu sie nie da :D , otóż drogi kolego , jakbyś mimo wszystko jednak poświęcił chwilkę (może być dłuższa) na zrozumienie mojego posta (już Ci pisano w innych tematach o czymś takim jak kontekst) to byś wykoncypował że pisze o meczu z przed roku, inni koledzy nie mieli z tym problemu, myślisz niby że dlaczego użytkownik Markfire podjął temat kwalifikacji Pietrzaka do strzelania rzutów wolnych ?
tak więc uwaga Brylant specjalnie dla Ciebie jeszcze raz : MECZ ROK TEMU TAKŻE WYGRANY Z POGONIĄ 2:1 , BYŁ ZUPEŁNIE INNYM MECZEM W MOIM MNIEMANIU NIŻ TEN PRZEDWCZORAJSZY , PONIEWAŻ ROK TEMU GRALIŚMY PYTĘ I WOLNY W 82 MINUCIE WYKORZYSTANY PRZEZ PIETRZAKA TRAFIŁ SIĘ NAM JAK ŚLEPEJ KURZE ZIARNO STĄD MOJE NAZWANIE GO "FARTOWNYM" |
Do sposobu gry Wisły się nie odniosę, bo nie pamiętam jak to wyglądało rok temu ale mogę uwierzyć na słowo. Od pierwszego ligowego meczu pod wodzą Kiko widać, że drużyna jest dużo lepiej poukładana pod względem taktycznym. Jeśli mnie pamięć nie myli to jest jedna wspólna cecha pomiędzy tymi spotkaniami: przypadkowa bramka portowców zdobyta po błędzie jednego z naszych zawodników.
|
Mecz z Pogonią w zeszłym sezonie to 3-5-2 z Urygą Cywką i Sadlokiem jako 3 stoperów, z Mójtą i Bartoszem jako 2 wahadłowych w środku Drzazga, Boguski i Małecki i Brożek na szpicy. Gdyby nie ten wolny wykorzystany przez Pietrzaka byłby remis. Zespół nie stworzył sobie żadnej okazji
|
Grali jeszcze Brlek i Ondrasek, Boguski zmienił Drzazgę w przerwie.
http://www.90minut.pl/mecz.php?id_mecz=1229274 Fakt, zęby bolały wtedy od samego patrzenia. Teraz każdy punkt zdobyty w kolejnych 7 spotkaniach będzie do przodu względem zeszłego sezonu. Zobaczymy w jakim będziemy miejscu po 8 kolejkach. |
Tam gdzie byc powinnismy juz dawno w czubie Eklapy.
Pamietam ten mecz ile nerwow zjadlem na nim wazne bylo to zwyciestwo I faktycznie jak Czerepach powiedziam byl to ponizej jakiego kolwiek poziomu. jak zobaczylem Pietrzaka podchodzacego do pilki sobie mysle pewnie z ego nic nie bedzie. a tu szok wyrwalo mnie z trampek I jest bramka. Piatkowy mecz naprawde stal na dobrym poziomie w wykonaniu Wisly wiec mozmy patrzec przez rózowe okulary na ten sezon. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:59. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl