Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kiko Ramirez były trener Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9750)

wściekłe pięści węża 04.01.2017 14:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WislaFan123 (Post 1460590)
Jakie sukcesy obecnego zarzadu wymienisz? Co sie zmienilo przez 6 mscy oprocz tego ze caly czas wegetujemy i nie ma zadnych perspektyw?


Uregulowaliśmy długi, piłkarze mają kasę, jesteśmy spokojni o licencję. Puknij się w czoło dzieciaku zanim zaczniesz lamentować.

Zwitter 04.01.2017 14:43

Jedynym pozytywem jest to, że zarząd nie odleciał niesamowicie w kosmos, widzą, że to ryzykowny ruch i dlatego gość dostał kontrakt do czerwca. Przy mega sprzyjających umiejętnościach go wypełni, a nawet jeśli nie, to nie trzeba będzie mu wypłacać nie wiadomo jakiej kasy.

Wit.Ek. 04.01.2017 14:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wściekłe pięści węża (Post 1460599)
Uregulowaliśmy długi, piłkarze mają kasę, jesteśmy spokojni o licencję. Puknij się w czoło dzieciaku zanim zaczniesz lamentować.

Nie drogi Panie. Długi ciągle są i wiem to od człowieka, któremu Wisła jest winna pieniądze i to nie od jednego lub dwóch miesięcy. To nie jest piłkarz ale jego nazwisko od lat jest z Wisłą związane...

ABGwislakABG 04.01.2017 14:55

http://pbs.twimg.com/media/C1RYvj7UsAAA8TK.jpg

Franeklowcabramek 04.01.2017 15:34

Estrella Blanca jak to fajnie po europejsku brzmi w tej pięknej kastylijskiej mowie. Gorzej być nie może, piłkarzy nie mamy słabych co pokazywały wyniki z Lechią czy Arką. Z Wdowczyka też się śmiała większość, że sprzedawczyk itp. Jutro dowiemy się więcej na konferencji więc wstrzymajmy się z ocenami.

WislaFan123 04.01.2017 16:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wściekłe pięści węża (Post 1460599)
Uregulowaliśmy długi, piłkarze mają kasę, jesteśmy spokojni o licencję. Puknij się w czoło dzieciaku zanim zaczniesz lamentować.

Jakie uregulowanie dlugów? Ok 4-5mln dalej jest zaległości do zewnętrznych podmiotów, 4mln do miasta, 3 mln w sprawach.

To że wyszla Wisla na prosta wynikalo z faktu ze to Cupial na sam koniec splacic zadluzenie do zawodnikow i sztabu.

Pozniej wbrew temu co klub mowil, Wdoawczyk, Primel i Bronek dostawali kase z opoznieniem - z Primelem i Bronkiem w koncu raczej obedzie sie bez sadu, ale do dzis jeszcze nie sa uregulowani.

To ze zawodnicy dostali kase, wynikalo z faktu ze spadla kasa z C+.

Umowy sponsorskie:
- Lyoness: podpisal dlatego ze Wisla ma potezny zasieg wyrobiny przez lata gry. Generalnie ich strategia jest promowanie sie przez sport, w szczegolnosci przez kluby pilkarskie. Ta umowa to byl pewny deal
- Profix oraz Artrans, kibice Wisly, sami sie zglosili na ryzyko
- Oshee, tez z Krakowa, tez kibic, juz wczesniej przy okazji innej firmy (cateringowej) byl na Wisle. Naturalny ruch dla izotonika, polowa wartosci w barterze
- Soki, to partner, grosze

Czy cos zarzad zrobil dla frekwencji? nie. Do dzis sie glowie jak na derbach byl komplet, bo zadnej kampanii nie bylo i to Wisle uratowalo.

To predzej wielu potencjalych z ktorymi byly prowadzone rozmowy, zarzad swoim podejsciem odstraszyl.

Do tego dalej fatalny PR

Ten klub nie ma perspektyw i niech TS odsprzeda Wisle (choc musi to byc za zgoda TF) !!

Dariook 04.01.2017 16:20

A teraz idz i wrzuć te swoje pomysły i wnioski do odpowiedniego działu lub śmietnika bo Kiko Ramirez pewnie nie ma ochoty tego czytać :D

wolfy 04.01.2017 16:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WislaFan123 (Post 1460620)
Ten klub nie ma perspektyw i niech TS odsprzeda Wisle (choc musi to byc za zgoda TF) !!

Fascynuje mnie ile lat potrzeba żeby do niektórych bałwanów dotarło że nie ma komu sprzedać Wisły. Nawet za milion złotych.

No chyba że bierzemy pod uwagę oszustów, którzy co prawda miliona nie mają, ale zawsze mogą sprzedać piłkarzy, zawinąć transzę z C+ i przeprać komuś brudne pieniądze przez klub. Ew. kolesi którzy "kiedyś byli zainteresowani, ale teraz już nie", co nie szkodzi im medialnie się przy Wiśle ogrzać (wszak to nic nie kosztuje).

Więc generalnie cały swój wywód możesz sobie wrzucić do porcelanowego pojemnika i pociągnąć za spłuczkę. Taką ma wartość.

Gdyby ktoś naprawdę chciał, to byłby właścicielem Wisły na długo zanim pojawił się temat Meresińskiego. Nie od roku TF chciało się pozbyć klubu. Więc następnym razem zamiast pisać że TF powinien sprzedać przyprowadź po prostu oferenta.

mr_kwolf 04.01.2017 16:24

Mi się wbrew pozorom nawet podoba ruch zatrudnienia tego Hiszpana.

Junco mógł pójść na łatwiznę, zatrudnić jakiegoś Urbana czy Motyke (z całym szacunkiem), mieć wymówkę, że próbował i tak ciągnać kasę z kontraktu do końca. Poszedł za to all-in, wiadomo, że jak Kiko nie wypali to będzie musiał odejść razem z nim. Wykluczając umyślne działanie na szkodę spółki, zostaje jedynie opcja, że faktycznie Junco widzi w nic coś czego my nie widzimy.

Dajmy im czas panowie.

Wit.Ek. 04.01.2017 16:24

Jedynym wytłumaczeniem dla zatrudnienia Kiko Egzotiko Ramireza jest to, że ma licencję UEFA Pro i może na siebie wziąć porażki sztabu trenerskiego, w którym rządzi i decyzje podejmuje Sobolewski z Kmiecikiem tak jak do tej pory...

Skawua 04.01.2017 16:28

Myślę że zatrudnienie każdego trenera zagranicznego, nieważne z jakim doświadczeniem zawsze będzie złym pomysłem jeżeli klub i jego władze tworzy zaścianek w pełni przekonany o swojej nieomylności.Zresztą gość jest z Hiszpanii czyli przepaść kulturalno-sportowa.Jest teraz mnóstwo czasu żeby tandem Sobolewski/Kmiecik pracowali i poprowadzili klub wiosną, jest wiele przypadków że tego rodzaju rozwiązania są lepsze od eksperymentów.W każdym razie pan Kiko zostanie szybko ustawiony do pionu w naszej nędznej rzeczywistości gdzie zamiast jeść trawę oddajemy punktu jak frajerzy.

WislaFan123 04.01.2017 16:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1460623)
Fascynuje mnie ile lat potrzeba żeby do niektórych bałwanów dotarło że nie ma komu sprzedać Wisły. Nawet za milion złotych.

No chyba że bierzemy pod uwagę oszustów, którzy co prawda miliona nie mają, ale zawsze mogą sprzedać piłkarzy, zawinąć transzę z C+ i przeprać komuś brudne pieniądze przez klub. Ew. kolesi którzy "kiedyś byli zainteresowani, ale teraz już nie", co nie szkodzi im medialnie się przy Wiśle ogrzać (wszak to nic nie kosztuje).

Więc generalnie cały swój wywód możesz sobie wrzucić do porcelanowego pojemnika i pociągnąć za spłuczkę. Taką ma wartość.

Gdyby ktoś naprawdę chciał, to byłby właścicielem Wisły na długo zanim pojawił się temat Meresińskiego. Nie od roku TF chciało się pozbyć klubu. Więc następnym razem zamiast pisać że TF powinien sprzedać przyprowadź po prostu oferenta.

Bałwan? ulep sobie przed domem. Gratuluje poziomu.

Czytając co piszesz, nie mam wątpliwości ż jesteś związany z TS/SKWK. Ta sama retoryka "nikt nie chcial wziac klubu, my go uratowalismy"

Sęk w tym, że zarowno od Cupiala jak i od Meresinskiego, byli ludzi ktorzy chcieli to wziac. Cupial od 2-3 lat chcial sprzedaz za 40mln (i nie dawal jasnosci co to zadluzenia). Teraz sytuacja zgola inna inna, bo zadluzenie anulowane do TF, do tego duzo mniejsze na zewnetrz - nie jedna osoba chcialaby to wziac. Tylko po pierwsze poki co TS nie moze sprzedac, bo drugie jasno zadeklarowal ze nie odda tego klubu. SA zostala przejeta przez TS dla pokazania "sily".

Ty serio uwazasz ze nie ma ludzi ktorzy kilka milionow nie mogli by wydac/wpadkowac z Wisle? I to mowie o ludziach z Krakowa.

Warunek jest jeden, kibice owszem, sa mile widziany zeby pomagac, ale z cala pewnoscia nie moga ingerowac w klub

wolfy 04.01.2017 17:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WislaFan123 (Post 1460629)
Ty serio uwazasz ze nie ma ludzi ktorzy kilka milionow nie mogli by wydac/wpadkowac z Wisle? I to mowie o ludziach z Krakowa.

Warunek jest jeden, kibice owszem, sa mile widziany zeby pomagac, ale z cala pewnoscia nie moga ingerowac w klub

Nie jestem związany ani z TS ani z SKWK. Po prostu irytują mnie mitomani którzy nic nie wiedzą, więc z chęcią zabiorą głos z pozycji eksperta. Najpierw chętnych odstraszał Cupiał, teraz TS. Kiedy wyszło kim jest Meresiński i rozpaczliwie szukano rozwiązania też ich nie było, pojawiali się tylko tacy co to "kiedyś chcieli, ale już nie".

Z punktu widzenia biznesu Wisła to bardzo kosztowna i ryzykowna inwestycja. Na zyski można czekać wiele lat i się ostatecznie nie doczekać. "Niejedna osoba" to tylko Twoje wyobrażenia. Równie dobrze mógłbym napisać że sam chętnie kupiłbym Wisłę, ale odstrasza mnie to że tacy bałwani i ignoranci jak Ty będą mnie potem obsmarowywać na forum. Podobna wartość informacyjna. Jeżeli ktoś widziałby interes w Wiśle, to po prostu by ją odkupił i mógł w glorii zbawcy zacząć wprowadzać swoje porządki. Trudno byłoby o lepszy moment, bo oczekiwania były wtedy na poziomie dokończenia sezonu, a kwota wykupu śmiesznie niska.

Spuść troszkę z tonu, bo rzeczywistość nijak ma się do twoich wyobrażeń. Piszesz bzdury to traktuję Cię jak bałwana. Zrozumiałe, że Ci się to nie podoba ale trudno. Jakoś muszę z tym żyć.

Dariook 04.01.2017 17:31

Co za gość.

W tak rozdmuchanej wtedy sprawie i w czasie gdy widmo likwidacji zaglądało w oczy, nie pojawił się nikt NIKT! kto by chciał przejąć klub po Meresinskim od TF. Za śmieszne grosze jak na taką transakcję...

A ten dalej będzie bredził o jakiś magicznych zielonych ludkach, którzy to chetnie wpakują w Wisłę kilka milionów. I to mówi o ludziach z Krakowa.
Mieli szansę się ujawnić, mieli szansę kupic sobie oddłużóną zabawkę za grosze, mieli szansę wpakować swoje miliony ...i przespli moment imbecyle :lol:

Manhunt. 04.01.2017 17:31

Oczywiście za rogiem stadionu czają się milionerzy i miliarderzy, którzy tylko czekają, aż Ci "bandyc"i sobie pójdą.

wolfy 04.01.2017 17:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Manhunt. (Post 1460633)
Oczywiście za rogiem stadionu czają się milionerzy i miliarderzy, którzy tylko czekają, aż Ci "bandyc"i sobie pójdą.

Dlatego pierwotna wersja mojego postu zawierała bardziej dosadne określenie niż "bałwan", na które kolega się tak obruszył. Rymuje się z "poliglota".

WislaFan123 04.01.2017 17:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1460632)
Co za gość.

W tak rozdmuchanej wtedy sprawie i w czasie gdy widmo likwidacji zaglądało w oczy, nie pojawił się nikt NIKT! kto by chciał przejąć klub po Meresinskim od TF. Za śmieszne grosze jak na taką transakcję.

A ten dalej biedzie bredził o jakiś magicznych zielonych ludkach którzy chetnie wpakują w Wisłę kilka milionów. I to mówi o ludziach z Krakowa. Mieli szansę się ujawnić, mieli szansę kupic sobie oddłużóną zabawkę za grosze...i przesapli moment :lol:

Ale z kim i jak mieli rozmawiać o przejęciu?

Meresiński w klubie z 2-3 razy sie pojawil. Co więcej, jak zaznaczyl R.Sz. , jedyna osoba z ktora chcial rozmawiac meresinski, byl D.D.

Dopiero pozniej wyszlo jakie machloje zrobil Meresinski i tranzakacja zostala anulowana, a TS wzial bezposrednio od Meresinskiego.

Chwala TS, ze poprzez ludzi w klubie udalo sie wylapac jakie te machloje robil Meresinski, ale nie mydl/ nie mydlcie oczu ludziom ze nikt nie byl zainteresowany - poprostu nie udalo im sie najpierw dojsc do Meresinskiego.

To czemu teraz TS stoi na stanowisku ze tego klubu nikomu juz nie odda (sprzeda) ?

wolfy 04.01.2017 17:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WislaFan123 (Post 1460637)
To czemu teraz TS stoi na stanowisku ze tego klubu nikomu juz nie odda (sprzeda) ?

Po pierwsze przekręcasz to co powiedziano na konferencji.
Pod drugie - nie ma chętnych.

Budujesz swoje teorie na podstawie kilku wywiadów których nawet nie zrozumiałeś.

Żeby była jasność - piszę to wszystko tylko po to, żeby kilka osób się obudziło z urojeń na temat sytuacji klubu. Jest co najwyżej stabilnie. To i tak spore osiągnięcie, ale naprawdę warto zejść na ziemię.

Dariook 04.01.2017 17:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WislaFan123 (Post 1460637)
Ale z kim i jak mieli rozmawiać o przejęciu?

Meresiński w klubie z 2-3 razy sie pojawil. Co więcej, jak zaznaczyl R.Sz. , jedyna osoba z ktora chcial rozmawiac meresinski, byl D.D.

Dopiero pozniej wyszlo jakie machloje zrobil Meresinski i tranzakacja zostala anulowana, a TS wzial bezposrednio od Meresinskiego.

Chwala TS, ze poprzez ludzi w klubie udalo sie wylapac jakie te machloje robil Meresinski, ale nie mydl/ nie mydlcie oczu ludziom ze nikt nie byl zainteresowany - poprostu nie udalo im sie najpierw dojsc do Meresinskiego.

To czemu teraz TS stoi na stanowisku ze tego klubu nikomu juz nie odda (sprzeda) ?


Przepraszam, naprawdę uważasz, że to ja mam Ci udowodnić że tych twoich milionowych inwestorów nie było ?

TS odda, nie odda...a jakie to ma znaczenie? Są Towarzystwem Sportowym i w statucie jest dobro naszej sekcji.

mitmichael 04.01.2017 19:36

Wraz z objęciem posady pierwszego trenera przez Francisco "Kiko" Ramireza, zmienia się skład sztabu szkoleniowego "Białej Gwiazdy". Bezpośrednim zastępcą Hiszpana i drugim trenerem będzie Radosław Sobolewski.

Wspierać wspomnianą dwójkę w roli asystentów będą natomiast, najlepszy strzelec w historii naszego klubu, Kazimierz Kmiecik oraz Goncalo Feio, pracujący wcześniej jako trener zespołu U-17 w Akademii Wisły Kraków.

O przygotowanie fizyczne zespołu do rundy wiosennej zadba Hiszpan Jordi Jodar. Wojciech Żuchowicz, który dotychczas pełnił taką funkcję w pierwszym zespole Wisły, dołączy do sztabu szkoleniowego drużyny Centralnej Ligi Juniorów prowadzonej przez Mariusza Jopa.

Pozostałe osoby będące częścią kadry trenerskiej pierwszego zespołu, nadal będą wykonywać swoje zadania.

momo 04.01.2017 20:09

Padł temat ległej, więc zapytam na jakim poziomie rozgrywkowym ich obecny trener prowadził samodzielnie klub przed ległą ?

Po drugie, nie chce mi się ale zapewne jakby przejrzeć posty z tego tematu krytykujące Junco to pewnie połowa z tych krytków była nim zachwycona po wiadomości o podpisaniu Zorana Arsenica i pisała o nim posty odmiennej treści.

Mnie też trener nie zachwyca, wgląda na przeciętnego rzemieślnika, ale trochę spokojniej, defetyzm w postaci spadku 2 klasy niżej jest mocno przesadzony. Dajmy im szansę i wierzmy.

Maciek17 04.01.2017 20:36

Mariusz Kondak będzie dalej analitykiem?

EDIT: Przeoczyłem news na stronie klubu: http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual..._wisly_krakow/

Cyt.: "Pozostałe osoby będące częścią kadry trenerskiej pierwszego zespołu, nadal będą wykonywać swoje zadania."

nesta 04.01.2017 20:47

Kolejna opinia dziennikarza z ESP, tym razem dla TVP Sport:


"KIKO" RAMIREZ (FOT. TWITTER.COM/ENKIKOS)
"Psycholog i motywator"

Victor Navarro, dziennikarz "El Mundo", pracujący w Castellon, przyznał, że i kibice, i dziennikarze byli za pozostaniem "Kiko" Ramireza. Powodem jego odejścia miały być jednak jego "trudne" relacje z prezesem klubu. Navarro dodaje, że trener jest przez fanów bardzo dobrze wspominany.

- Znany był ze swojej ciężkiej pracy i tego, że żył tą drużyną nie tylko w trakcie meczu, ale 24 godziny na dobę. Ma opinię świetnego psychologa i motywatora, który potrafił stworzyć wśród piłkarzy bardzo dobrą atmosferę – mówi Victor Navarro.

- Kiedy rano zobaczyłem na twitterze informację, że będzie pracował w Wiśle, byłem zaskoczony, ale również szczęśliwy. On zasługuje na to, aby dostać szansę, a wy możecie być jeszcze pozytywnie zaskoczeni. To trener, który może odnieść sukces – dodaje dziennikarz "El Mundo".


Edit
I jeszcze zajebiscie trzeźwe podsumowanie całej dyskusji. Podpisuje sie wszystkim co mam:
http://zzapolowy.com/burzynski-nowy-...c-ekstraklase/

d 04.01.2017 22:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 1460663)
I jeszcze zajebiscie trzeźwe podsumowanie całej dyskusji. Podpisuje sie wszystkim co mam:
http://zzapolowy.com/burzynski-nowy-...c-ekstraklase/

"Mówiąc szczerze, nie wiem, czy ten cały Kiko Ramirez poradzi sobie w Krakowie, ale jeśli jest pracowity, szybko pochłonie język i będzie pracował na swój pierwszy „duży sukces”, to kto wie. "

Szybko pochłonie język, aha, ciekawe jaki - portugalski (asystento-tłumacz), angielski (asystento-tłumacz?), polski? Na całe "pochłonięcie" ma pól roku, więc radzę się spieszyć.

Cały ten artykuł jest na poziomie blogaska licealisty.

nesta 04.01.2017 22:27

Dajże już spokój.. mało to było przypadków jak trener z nikad dostawał szanse i osiągał sukces? Albo takich kiedy trener z nazwiskiem sobie nie radził? Mamy kogo mamy, opinie są obiecujące, na innego kasy nie było. Trzeba trzymać kciuki. Nikt nie wie jak to sie skończy, a marudzeniem nikomu nie pomożemy.

d 04.01.2017 22:31

No, mało było takich przypadków w naszej kopanej. Nie wiem, czyje opinie są obiecujące - przytaczany przez Ćwiąkałę lokalny dziennikarz to skala, nie przymierzając, Głosu Limanowej, a w artykule powyżej już sam tytuł mówi swoje "Burzyński: ...". Lead jakby to był co najmniej Pol, Stanowski czy inny Godlewski, a to kompletny no name. Dziennikarstwo na sto dwa.

Na tę chwilę mamy marketingowe samobójstwo i jedną wielką niewiadomą, zjazd w dół nawet w stosunku do duetu RS+KK.

picasso 04.01.2017 22:31

"po owocach go poznacie" każdy gdzieś zaczynał.a to w niskich ligach a to jako asystent w lepszych klubach a czasem od zespołów juniorskich.jedni dostawali szanse późneij inni przepadali.ale żadem z nich nie był wielkim trenerem od pierwszego treningu czy też od pierwszego meczu....poczekamy zobaczymy.

WislaFan123 04.01.2017 22:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1460652)

O przygotowanie fizyczne zespołu do rundy wiosennej zadba Hiszpan Jordi Jodar. Wojciech Żuchowicz, który dotychczas pełnił taką funkcję w pierwszym zespole Wisły, dołączy do sztabu szkoleniowego drużyny Centralnej Ligi Juniorów prowadzonej przez Mariusza Jopa.

Strzal w kolano. Zespół przygotowany przez Wojtka, byl fizycznie najlepiej przygotowanym od lat na jesien. Wiele zespolow, w tym Lechie poprostu zabiegalismy (mimo ze kadre 2 razy szersza maja), ale w koncu tez dynamika byla. Ok, ostatnie 2 mecze slabo, ale trzeba wziac pod uwage ze runda dluga byla, puchar polski a my prawie jednym skladem gralismy... Duży żal..

1q2 04.01.2017 23:09

Tak zachowując proporcje(bo my mamy trenera którego trza by nazwać John Doe, ten drugi miał w miarę konkretne osiągnięcia).Legia przez znajomego(Żewłakowa) zatrudniła jego znajomego.U nas to samo.Faktycznie 'TS' to kibice?, bo ja sobie nie wyobrażam żeby kibice wyjebali tak charyzmatycznego człowieka jak Sobol(ok będzie w sztabie), w zamian zatrudniając mr. nobody który do tego jest światową niemową.A drużyna pod wodzą Sobola tak na prawdę zajebała tylko ostatni mecz, bo ten grany rezerwą w Szczecinie nie powinien się liczyć.

Pominę że kibicowsko stoczyliśmy się o 2 klasy w dół(i to nie jest pokłosie kiepskich wyników w latach ostatnich).

czaro 04.01.2017 23:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 1460673)
Dajże już spokój.. mało to było przypadków jak trener z nikad dostawał szanse i osiągał sukces? Albo takich kiedy trener z nazwiskiem sobie nie radził? Mamy kogo mamy, opinie są obiecujące, na innego kasy nie było. Trzeba trzymać kciuki. Nikt nie wie jak to sie skończy, a marudzeniem nikomu nie pomożemy.

Mniej więcej w podobnym tonie pisałeś o naszym niedoszłym/byłym właścicielu.

Konrad. 04.01.2017 23:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 1460673)
Dajże już spokój.. mało to było przypadków jak trener z nikad dostawał szanse i osiągał sukces? Albo takich kiedy trener z nazwiskiem sobie nie radził? Mamy kogo mamy, opinie są obiecujące, na innego kasy nie było. Trzeba trzymać kciuki. Nikt nie wie jak to sie skończy, a marudzeniem nikomu nie pomożemy.

Bardzo, bardzo, bardzo mało było takich przypadków. Np Bakero to synonim nie udacznika w polskiej lidze, a Kiko musiałby mieć pięć zajebistych sezonów, żeby zbliżyć się do niego osiągnięciami...

Już raz była taka sytuacja, że śmialiśmy się z wyboru Pawłowskiego... Przecież Pawłowski miał sukcesy jako piłkarz, a jako trener grał ze Śląskiem w pucharach... Nasz Ramirez przy nim to szara myszka...

O tym "trzymaniu kciuków" nie musisz mówić. Dałbym wiele, aby w czerwcu ktoś założył temat taki jak ja przed laty: http://www.wislakrakow.com/forum/showthread.php?t=5890

w którym to ty razem z paroma innymi forumowiczami, będziesz się nabijał ze mnie i mojego braku wiary w naszego trenera. Oby tak było.

Sęk w tym, że nic ku temu nie przemawia. Równie dobrze możemy kupić za Brożka króla strzelców A-klasy i trzymać kciuki, żeby powtórzyła się historia z "Kiełbasą" z Korony...

picasso 04.01.2017 23:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 1460681)

Sęk w tym, że nic ku temu nie przemawia. Równie dobrze możemy kupić za Brożka króla strzelców A-klasy i trzymać kciuki, żeby powtórzyła się historia z "Kiełbasą" z Korony...

raz się nam podobny manewr udał

Davss875 05.01.2017 00:12

Ja myślę, że tego Kiko to my pożegnamy w marcu. Na jego miejsce przyjdzie Urban albo Rumak ratować nas przed spadkiem! Chyba, że będzie miał farta. Może dostanie napastnika porządnego!

Ogryzek 05.01.2017 00:46

Ja tam życzę naszemu nowemu trenerowi powodzenia w nowej pracy. Myślę że będzie się przykładał - takiej szansy nigdy nie miał. Tak wiem to nie to co wszyscy oczekiwali. Ale ja mimo wszystko wstrzymał bym się z jechaniem po Ramirezie bez zobaczenia w kilku meczach jak zespół gra pod jego wodzą.
Bo przecież byłoby to dziwne gdyby Junco zatrudnił jak na nasze możliwości dobrych piłkarzy (Arsenić i ten Hiszpan) i strzelał sobie w stopę biorąc Ramireza tylko dlatego że jest "tani". Dla Junco Wisła to też szansa i byłby głupi gdyby brał "znajomków" a nie kogoś w kim widzi dobrego trenera. A że z niższych lig ? No jakby był z wyższych to nie byłoby nas pewnie stać na niego.

Podsumowując - Junco nie jest samobójcą - widać wierzy w Ramireza. Inaczej wybrałby bezpieczniejszy wariant z Sobolem i Kmiecikiem. A ja na razie po jego działaniu w Wiśle nie mam podstaw by nie ufać Junco. Tak więc trochę spokoju proponuję a nie histerii :)

PSYCHOLTSW 05.01.2017 02:03

każda, ze stron (zwolennicy i przeciwnicy) uważa że ma rację a nowy trener nawet nie odbył jednego treningu, bo przygotowania Wisły startują 9 stycznia. Nie wiem czy osiągniemy sukces czy wręcz przeciwnie ale wiem, że sądzić można po wynikach a nie wpisach w cv czy opiniach "z dupy" wziętych. Życzę mu tylko sukcesów i obyśmy byli zadowoleni z nowego trenera. buena suerte treneiro Kiko ;-)

KOMINEK 05.01.2017 08:50

Dla mnie największym problem jest język. Jeśli jest wspaniałym motywatorem i psychologiem do tego potrzebny jest osobisty kontakt.

Przypomnijcie mi czy w Wiśle w ostatnim czasie jakiś trener dopracował do końca umowy ?

szprotson 05.01.2017 09:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 1460689)
Dla mnie największym problem jest język. Jeśli jest wspaniałym motywatorem i psychologiem do tego potrzebny jest osobisty kontakt.

Przypomnijcie mi czy w Wiśle w ostatnim czasie jakiś trener dopracował do końca umowy ?

w ostatnim czasie masz na myśli ostatnie 20 lat?
Jak tak, to nie kojarzę.

funkykoval 05.01.2017 09:35

Kulawik miał kontrakt do końca sezonu i z tego co pamiętam wypełnił go do końca :-D

nesta 05.01.2017 09:42

Im dłużej myślę o tej decyzji tym więcej sensu dla mnie nabiera. Kogo miał tak naprawdę Junco do wyboru w Polsce? Urbana, Rumaka, Motykę, Mandrysza, Ojrzyńskiego itp. (Skorży nie liczę, bo nas nie stać)? Czyli trenerów, których scenariusz pracy w klubie można dokładnie napisać jeszcze przed jej rozpoczęciem - efekt nowej miotły, 1-2 rundy dobrej gry, kryzys, trener traci kontrolę nad wynikami, zwolnienie. Sekwencja zdarzeń jaka powtarza się w 90% przypadków.

Do tego każdy z nich, poza Urbanem, jak dla mnie ma bardzo solidne braki warsztatowe, jest przesiąknięty PMS. Z Ojrzyńskim na czele, który pozuje na jakiegoś komandosa-zamordystę, a nie trenera.

Z Kiko może być to samo, wiadomo, ale przynajmniej Wisła próbuje, stara się podejść do tematu mniej schematycznie. Zatrudniając powyższych można z góry założyć jak skończy się ich przygoda w klubie. W przypadku Ramireza nie można wyrokować czy efektem będzie spektakularna wtopa czy solidny trener na kilka sezonów. Nie wiemy tego, ryzyko, które świadomie podjął Junco.

Dlatego trzeba było złamać ten układ polskich trenerów. Ktoś powie - to dlaczego nie jakiś młody, zdolny z niższej ligi w PL. Tyle, że po pierwsze niższe ligi w PL są na dużo niższym poziomie niż niższe ligi w ESP, a po drugie tracisz wtedy ważny argument za Kiko - znajomość tamtejszych rynków pod kątem piłkarzy.

Jedyną sensową alternatywą byłby dla mnie ktoś pokroju Nowaka w Lechii. Czyli PL trener, ale który edukację w zawodzie zdobył poza granicami kraju.

I też to o czym ktoś wspomniał - po co zatrudniać dyr. sportowego, który wymyśliłby dla Wisły np. Mandrysza? To równie dobrze ktoś z nas mógłby taką funkcję pełnić. Podoba mi się, że Junco nie chce być malowanym prezesem tylko stara sie wykorzystywać swoje kontakty, rozeznanie. Wykorzystajmy to właśnie. Przecież po to tu przyszedł żeby kreować politykę sportową.

1q2 05.01.2017 10:42

To się może tylko udać na zasadzie wyjątku od reguły czy po prostu nieprzewidywalności futbolu.Skoków nie cierpię, Tajnera uważam za starą szuję ale (niezależnie czy to prawda czy mit)spodobała mi się jego odpowiedź na pytanie - Czemu Małysz słabiej skacze.Ponoć odpowiedział że on to by chciał wiedzieć czemu Małysz lata temu zaczął tak dobrze skakać

Jak by wymienić plusy naszego 'Johna Doe', to jest 1 ale tylko potencjalny
Jeśli ma charakter, to wie dobrze że to może być jego '5 minut' i powinien zapierdalać.Inaczej na wiosnę wróci zarabiać grosze do hiszpańskiej 'okręgówki'.

Co by nie mówić o Petrescu to ten jechał na 100% i jak pokazała przyszłość, to mu się opłaciło i mimo iż zaliczył zjazd trenerski ostatnimi laty, to zarobił fortunę.

Natomiast co do minusów to paradoksalnie największym jest nasz skład.Ten zespół jest(po części był) ciągnięty przez starych wyjadaczy.Tyle że oni są już po drugiej strony rzeki.Brożek, Głowa, przebłyski Boguskiego.Ich zaraz nie będzie, tak jak i solidnych grajków pokroju Guzmicza czy Jovica. Prawdopodobnie zostaniemy mniej więcej składem 'na Pogoń'.

Drugi minus - zero doświadczenia tak jako piłkarz jak i trener, w pracy w zawodowym futbolu.Tu też tylko można liczyć że nadrobił to wiedzą teoretyczną(przeczytaną), pomijam brak języka i zerowa wiedza jeśli chodzi o nasz grajdołek.Może kiedyś to ostatnie był by to atut ale jednak trochę się zmieniło.

A najważniejsze - nie widzę żadnego sensu degradacji Sobola a szczególnie przez taką postać jak Hiszpan.

ps w Hiszpanii grajków jest na pęczki, konkurencja ogromna, dostać dobry angaż jest niezwykle ciężko więc tu może jakiś promyk nadziei.Wyhaczyć za groszę kilku, którzy w naszym(słabym) zespole, pociągną jakość do góry a nie w dół.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:20.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl