![]() |
Jeśli choć procent plotek z Twittera sie potwierdzi co do dyrektora Junco to jest on dla mnie skonczony. Ściąganie szrotu na tony testowali i w widzewie i łksie.
Zatrudnianie jakiegoś Hiszpana trenującego chłopaków z podwórka zamiast Sobola jest przegięciem. Tym bardziej ze za darmo nie przyjdzie. W Zawiszy przerabiali Portugalczyka.. Wcale nie jakiegoś anonimowego na tamte warunki. A jeśli faktycznie przyjdzie z asystentem to gratuluje pomysłu na przeżarcia kasy z Ryśka. Za czym sie chłop polskiej ligi nauczy to bedziemy walczyć ze smudową leczna o przedostatnie miejsce. |
Cytat:
|
Ja tylko jednej rzeczy tutaj nie pojmuję.
Mianowicie jak hiszpański trener wraz ze swoim hiszpańskim asystentem ma realizować politykę o której tak szumnie zapowiadał Junco. Chcemy zawodników z dużą jakością, nastawiamy się na jakość, nie ilość i chcemy bazować na młodych Polakach i chłopakach z naszej Akademii. Jak kur.....?! Jak hiszpański trener ma stawiać na Polaków?! Naściąga szrotu i będziemy się z nim bujać jak teraz Śląsk. |
Sezon ogórkowy w pełni. Zarówno ci, którzy chcą teraz głowy Sobola, jak i ci, którzy nosili go na rękach po dwóch ładnych meczach zachowują się... mało poważnie (choć tych drugich rozumiem, bo dać się ponieść pozytywnym emocjom jest znacznie lepiej niż bycie wiecznym krytykantem). Dajcie mu czas, oceńcie jak będą ku temu podstawy.
Co do rewelacji medialnych - bądźmy poważni. Wylewanie pomyj na kogokolwiek z klubu, bo jakiś dziennikarz na podstawie informacji od kogoś tam, coś napisał... Ile wy macie lat? Moim zaś zdaniem, Sobol powinien zostać. Nie stać nas na nikogo z odpowiednimi umiejętnościami, żeby go zastąpić, więc miejmy przynajmniej gościa, którego zaangażowania nie można kwestionować, a który w perspektywie może dać nam jeszcze dużo korzyści i radości. Żeby dobrze zobrazować jak wygląda rynek trenerski w Polsce teraz wystarczy napisać, że Śląsk bierze Urbana. Gościa, który od lat tylko zawodził. |
Na razie nie ma co oceniać. Nawet nie wiemy czy ta zmiana dojdzie do skutku. TT mówi, że tak, ale już nie raz się mylił.
I też nie można wyrokować czy taka zmiana będzie dobra czy nie dopóki nie pozna się personaliów nowego trenera (bo tez niektórzy na TT piszą, że to ktoś ogarnięty) jak i całego planu. Zaufajmy Junco. Nikt z nas nie wie jaki jest Sobol, czy czuje sie na siłach prowadzić drużynę. Na razie jego poparcie wynika bardziej z charyzmy jaka ma i tego, ze jest Wislakiem. Optymalnie byłoby dla mnie - dobry zagraniczny trener z szerokim sztabem, w którym będzie miejsce tez dla Sobola. Bo nie ulega wątpliwości, że to materiał na mega trenera. |
nesta jak twitter ćwierka to coś musi być na rzeczy,czas pokaże co z tego wyjdzie....Powoli się robi deja vu coś jak za czasów Holendrów w Wiśle,tam były kominy płacowe i szrot patrz Lamey a tutaj będzie zaciąg Hiszpański chyba,że idziemy śladem Antoniego z Pogoni....
|
dobrze,ze chociaz tutaj jest wiecej rozsadnych osob bo na czacie to dramat wiekszosc upiera sie,ze lepszy od radka bedzie jakis hiszpanski ogor bo wazne,ze ma licencje ktorej radek nie ma .ewentualne zamienienie sobola bedzie najwiekszym bledem od czasu zwolnienie petrescu.niech zarzad nie szuka kwadratowych jaj i lepiej skupi sie na szukaniu zawodnikow ktorzy beda realnym wzmocnieniem bo trenera to my juz mamy.
|
Pomocnicy to najlepsi trenerzy świata: Ancelotti, Guardiola, Zidane, Simeone, Conte, Klopp z polskich Magiera, Probierz, Stokowiec, Kasperczak dlaczego miałoby Sobolowi nie wyjść? Tym wymienionym też kiedyś ktoś zaufał i teraz trenują największe zespoły świata, Sobol musi zostać i uczyć się fachu na razie jako asystent. Musi też jeździć na staże po europejskich zespołach, bo tak jak ktoś wcześniej napisał Radek to idealny materiał na trenera. Chciałbym aby kiedyś duet Sobol-Głowa prowadził Wisłę do mistrzostwa Polski.
|
Ale zaufał im na innym etapie kariery. Też na początku, ale kiedy posiadali już jakieś doświadczenie i środowisko mogło ich jakoś zaopiniować. Tak jak Magiera. Samodzielna praca jako trener, praca z kadrą gdzie zbierał bardzo dobre opinie itd. Legia to dla niego nagroda.
|
Ja oczywiście jestem za tym, aby Sobolewski się jeszcze uczył, najlepiej jako asystent, plus odbycie 2-3 staży w zachodnich klubach i ukończenie kursy UEFA Pro. Przydadzą mu się jeszcze 1-2 lata spokojnej nauki.
Mam jednak spore wątpliwości, czy hiszpański trener podoła, jak będzie realizował politykę polegającą na pozyskiwaniu młodych Polaków jak np. Jagiełło, czy będzie potrafił wprowadzić w ciągu roku 1-2 chłopaków z akademii. Żeby tylko nie zaczął ściągać zagranicznego szrotu. |
Chyba po sprawie, nowy trener będzie ogłoszony jeszcze w tym tygodniu.
|
@up,
Masz jakieś info odnośnie personaliów? Nawet nie chodzi o konkretne nazwisko, ale czy ktoś z jakimś doświadczeniem czy zupełnie na dorobku. |
Sprawa jest mocno trzymana w tajemnicy. Jeżeli nie wypłynie wcześniej to konkrety w czwartek
|
Podobno nie będzie nim Jose Manuel Roca o którym plotkowano w kontekście Wisły Kraków i dobrze bo to wydaje się słaba opcja.
|
Sobol niech robi papiery, on ma czas. Chyba musimy zaufać Junco ze wie co robi.
|
^^
To byłby kompletny bezsens. Gościu jest chyba w wieku Sobola więc zmiana co najmniej dziwna. Uprzedzając pytania moje info to źródło własne. Żadne TT czy inne fora... |
Ja zapytam tylko czy sam wiesz kto to jest?
|
Nie mam pojęcia.
Nawet nie jestem w stanie powiedzieć czy to Hiszpan faktycznie. Sprawę zna zarząd. |
Szkoda, że Smuda zajęty... Ktoś tutaj chciał niemieckiego trenera.
|
Pewnie, można sobie śmieszkować bo jeszcze nic nie jest ogłoszone. Ale jeśli goście z tt mający sporą sprawdzalność swoich info, nie pomylą się co do naszego przyszłego trenera to będzie nieciekawie.
Wtedy w łęcznej będą mogli powiedzieć, parafrazując bielskiego wąsacza: ' słabego trenera to ma Wisła' A zeby było śmieszniej to za treneiro z hiszpańskich klepisk nadjedzie transsyberyjski pociąg z dziesiątkami wagonów, wypełnionych po brzegi piłkarzami o wątpliwej jakości. |
Potwierdzenie tego o czym pisałem wczoraj:
https://twitter.com/MateuszMiga/stat...98092718948352 Personalia jak widać nadal nie znane. Wcale bym się nie zdziwił że Hiszpan to jakaś zasłona dymna. Ale szczerze to nie wykluczam już niczego. Jest prawie tak samo tajemniczo jak w sprawie z Meresiem... |
Będzie to Hiszpan tak jak mówiłeś, także jak widać sprawa jest przesądzona.
|
Jeżeli Hiszpan to jakiś kompletny ogórek. Nie wierzę, że nie wyciekłoby jakaś informacja z hotelu czy lotniska gdyby był to ktoś znany.
No chyba, że wszystkie rozmowy toczyły się poza Krakowem. Bo to że poza Reymonta i Myślenicami to na pewno. |
A może to rzeczywiście jest ktoś o innej narodoości, niż hiszpańska.
Może jest to coś w rodzaju myślenia życzeniowego-,,Bo jeśli Wisłą Kraków zarządza teraz Manuel Junco to zapewne sięgnie po Hiszpana" Wszystkie media nagle zaczęły wypisywać newsy o nowym trenerze, nikt nie ma pojęcia jednak o kogo chodzi ale wszyscy są przekonani, że będzie nim hiszpański szkoleniowiec. Albo wszystko jest profesjonalnie ukrywane, albo rzeczywiście jest to ktoś całkowicie anonimowy. |
W Wiśle Kraków nastąpiły zmiany w sztabie szkoleniowym. Nasze informacje potwierdził zarząd klubu z Reymonta, zwołując na czwartek konferencję prasową, na której zostanie zaprezentowany nowy trener. Według kilku źródeł będzie nim ściągnięty przez wiceprezesa Manuela Junco szkoleniowiec z Hiszpanii.
Źródło: http://www.gazetakrakowska.pl/sport/...acja,11651000/ |
Pamiętam jak ostatnio było wielkie show pt. "Jaki to trener...?" i Ted wyskoczył z kapelusza...Obawiam się, że tym razem będzie zawód na podobnym poziomie niestety.
|
José Mari Bakero i tyle w temacie :lol: śmiech przez łzy
|
Raczej asa nie ma co się spodziewać, przy naszym budżecie. Oby nie jakiś wynalazek typu Bakero czy Kabanero...
Z drugiej strony dziwi taki ruch w naszej sytuacji finansowej, kiedy nie ma na nowych piłkarzy. No chyba, że jest szykowana jakaś petarda. |
Cytat:
|
Ciekawe kto stoi za zatrudnieniem Hiszpana i kto będzie opłacał jego kontrakt ewentualnie odprawę Pomysł może podsunął następca Bednarza ale kto wyłożył kasę na trenera z Hiszpanii wątpliwe żeby Zarząd wyłożył kasę skoro sytuacja finansowa nie pozwala na transfery . Możliwe że Zarząd planuje prawdziwą petardę i kilka dni po prezentacji trenera Zarząd zaprezentuje inwestora/sponsora który wyląduje na koszulkach .Wtedy wszystko byłoby jasne skąd kasa na trenera z Hiszpanii
|
Przyjdzie jakiś nieznany typ z hiszpańskiej prowincji, który będzie myśleć, że nasi potrafią kopać prosto w piłkę.
I się zdziwi. Oby tego typu akcje nie odbiły nam się I-ligową czkawką. |
Nie wiem skąd przeświadczenie, że ten trener będzie drogi. Gratuluje optymizmu.
Mysle, że nawet obecnie Wisła jest w stanie zapłacić podobnie lub więcej niz kluby II czy III ligi hiszpańskiej skąd zapewne będzie nowy trener. Co nie znaczy, ze dużo. A wielu z nich chętnie wpisze sobie do cv 1 ligowy klub i pójdzie tam gdzie ma rodaka prezesa. |
nesta małe sprostowanie możliwe że dojdzie jeszcze asystent albo inny trener ze sztabu nowego trenera Wisły jeśli jeszcze nowy trener Wisły będzie chciał postawić na swoich sprawdzonych piłkarzy i ściągnąć do Wisły plus koszty odprawy w razie niepowodzenia w lidze .Wtedy koszty nowego trenera utrzymania mogą trochę przerosnąć Zarząd a sponsora na koszulki który byłby dodatkowym zastrzykiem finansowym i ustabilizował choć trochę sytuacje finansową Wisły jak nie było tak nie ma.Warto mieć nadzieje że za zatrudnieniem nowego trenera stoi nowy sponsor / inwestor który w końcu zawita na koszulki i to może być ta petarda
|
Moim zdaniem włodarze powinni dać popracować spokojnie do końca rundy duetowi Kmiecik-Sobolewski. Oczywiście gdyby nie przydarzyła się kolejna katastrofa w stylu 7 porażek z rzędu i miejsca spadkowego, tylko oscylowanie w granicach lokat 7-11.
A w tym czasie ewentualnie szukać jakiegoś rozsądnego rozwiązania. Bez pośpiechu. |
Chyba wszystko już jasne..
Kiko Ramirez nowym trenerem |
Dajcie spokój. Jeśli to prawda, że trener będzie miał tłumacza, to gratuluje.
|
Dokładnie, coś więcej o tym Panu ktoś wie oprócz tego, że prowadził ostatnio drużynę z czwartej ligi hiszpańskiej?
|
|
https://www.youtube.com/watch?v=Bf9L...utu.be&t=1m30s
Reakcja naszego trenera na wiadomosc, ze w srodku obrony zostanie z Uryga i Zemlo ;) |
Moze to i jakis geniusz ale brak jakiegokolwiek jezyka dyskwalifikuje - powariowali.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:54. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl