Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   ratunek dla Wisełki (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9681)

Franeklowcabramek 18.08.2016 18:53

Przepraszam bardzo ale do czego wy dążycie w tym temacie bo nie rozumiem za bardzo.

TASAIO 18.08.2016 19:47

Przepraszam, czy jakikolwiek prawnik , kibic, wypowie się na temat mojego apelu ? Bez Was nie damy rady.

momo 18.08.2016 20:39

@TASAIO - jak widać 'kibice' są zajęci plotkowaniem w innym temacie

@Franeklowcabramek - tu chyba miała być dyskusja w jaki sposób pomóc klubowi, w przypadku gdyby coś poszło całkowicie nie tak. Możliwości jest wiele ale do tego trzeba ludzi, pomysłów. Ale jak widać plotkowanie jest ciekawsze.

Herbi1303 18.08.2016 21:27

jedyna osoba, która w jakiś minimalny sposób dawała nadzieję, że może jednak jest jakiś plan bo firmuje to swoim nazwiskiem czyli Marek Citko właśnie spier...liła z Krakowa. Jak to zostało powiedziane w wątku o JM czas wziąć taczki ruszyć dupe pod stadion ii wywieść tego pajaca pod Częstochowę...

Marcinkrakwoj 18.08.2016 21:30

Dalej wam się nie chce działać?
W takim razie nie jesteście ludźmi godnymi podania ręki.

siemstein 18.08.2016 21:31

dramat... na gwałt potrzebna jakaś akcja pod klubem.....

Murzyn124 18.08.2016 21:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez siemstein (Post 1449661)
dramat... na gwałt potrzebna jakaś akcja pod klubem.....

Zgadzam się, trzeba działać i to szybko.
Jutro?Sobota?Niedziela?
Albo będziemy działać ,albo skończymy w IV lidze albo w B klasie.

suikoden 18.08.2016 22:04

Kochani chce was przeprosić jednak pomyliłem się do JM chcąc u dać czas po oświadczeniu Citko zrozumiałem ze pan JM zrobi walą tylko nie wiemy jeszcze jakiego.
Do kolegi Wola miałeś racje sory i do reszty tez

siemstein 18.08.2016 22:18

Jeśli SKWK(szok że to piszę, nie jestem fanem tego stowarzyszenia) nie zaangażuje się w tę sytuację, żadnej akcji nie będzie, zbyt podzielone to forum :///

cudlaty 18.08.2016 22:20

ustalmy datę i godzinę spotkania pod klubem, trzeba kupić taczki bo już rozmawiać nie ma o czym! Tak ajk wcześniej pisałem, mimo wszystko trzeba dogadać się z SKWK i teraz nie robić podziałów. Poprosimy Ludwika Mięttę-Mikołajewicza by nas wsparł...
Chyba nie ma co czekać do poniedziałku, w weekend wiadomixa nie będzie w klubie na pewno, więc jutro?

cudlaty 18.08.2016 22:23

Dobra ....a! ja kupię te taczki jebane! o której jutro pod stadionem?

Murzyn124 18.08.2016 22:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cudlaty (Post 1449717)
Dobra ....a! ja kupię te taczki jebane! o której jutro pod stadionem?

dawaj godzine i trzeba załozyc wydarzenie na facebooku ,zeby dotrzec do jak najwieszej liczby ludzi

siemstein 18.08.2016 22:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cudlaty (Post 1449717)
Dobra ....a! ja kupię te taczki jebane! o której jutro pod stadionem?

Ustalimy, to przyjdzie 6 osób pod klub.. Musi się tym zająć SKWK, inaczej chu.ja z tego będzie...

suikoden 18.08.2016 22:39

Zbierać kasę na odkupienie klubu nawet po zawyżonej cenie bo Wisła to nasze wspólne dobro

Istarid 18.08.2016 22:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TASAIO (Post 1449332)
Apeluję do 2-3-4-5 prawników których na pewno nie brakuje w braci kibicowskiej. Skrzyknijcie się gdziekolwiek, na FB, forum itd. Następnie rejestracja organizacji, spółki czy cokolwiek to się zwie, nie znam się na tym. Dobrać 10 zwykłych kibiców którzy mogą poświęcić swój czas, założyć konto i prosić kibiców o wsparcie. To co się dzieje teraz w klubie nie zależy od nas. Robić swoje. Najważniejsze aby nikt nie dziubnął kasy. Dlatego prawnicy, bez nich nic się nie uda. Uczciwych ! Jeśli ktoś odkupi Wisełkę to dobrze, będziemy mogli sfinansować jakiegoś grajka. Jeśli nic z tego nie wyjdzie , to zawsze będzie można komuś pomóc, komuś choremu itd. Ważne żeby zajęły się tym osoby które znają realia w klubie , różne niuanse o których zwykły kibic nie ma zielonego pojęcia. Mądrze...

Założenie spółki nie jest problemem, ale z pewnością nie powinna to być pierwsza czynność. Jeżeli byłaby grupa ludzi, gotowa na przejęcie klubu z REALNĄ perspektywą przejęcia to dopięcie formalności w postaci założenia stowarzyszenia lub spółki to nie jest problem. Można wręcz kupić gotową. Nie tędy droga by się rzucać zakładać spółkę/stowarzyszenie. To tylko forma prawna. Tak więc nic tu po prawnikach, musi być najpierw jakaś organizacja (w sensie zorganizowana grupa ludzi) i/lub jakiś plan/kapitał.

Murzyn124 18.08.2016 22:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez suikoden (Post 1449738)
Zbierać kasę na odkupienie klubu nawet po zawyżonej cenie bo Wisła to nasze wspólne dobro

Po co?
Na zakup Wisły są chętni inwestorzy, ale JM nie chce sprzedać.

kicur 18.08.2016 22:41

Zrozumcie w końcu, że SKWK ma wy.......one na takie akcje. Oni już dawno przestali reprezentować kibiców Wisły, a teraz zajmują się swoimi interesami. Taka prawda

Saturas 18.08.2016 22:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Murzyn124 (Post 1449742)
Po co?
Na zakup Wisły są chętni inwestorzy, ale JM nie chce sprzedać.

Jeśli JM nie sprzeda klubu nikomu, to tak czy inaczej trzeba zbierać kasę by założyć nową spółkę i zacząć od IV ligi...

suikoden 18.08.2016 22:45

Kasę trzeba zbierać albo odkupienie się Wiśle a jak będzie nowy właściciel to kasa może iść na akademia

JacobCFC 18.08.2016 22:50

Może wreszcie przestańmy chociaż na chwilę jeden na drugie naskakiwać i zacznijmy działać wspólnie? Bo zaraz obudzimy się z ręką w nocniku i przez pół sezonu będziemy oglądać resztę ekstraklasy w TV, a od przyszłego marzyć o IV lidze.

Jeśli ktoś ogarnięty ma konto na forum skwk (moje jest zablokowane od dawna) niech napisze do mnie na prv

Grzana 18.08.2016 22:52

Meresiński zagrał va banque i wyszedł mu strzał życia.
Liczę, że Patryk Vega zrobi o tym film.

Będziemy o tej akcji opowiadać dzieciom. W szeregu z opowieściami o Wiśle grającej w Ekstraklasie.

Powiedziałbym, że ostatni gasi światło, ale czuję że nawet żarówki już nie będzie.

cudlaty 18.08.2016 22:55

panowie trzeba ustalić godzinę spotkania jutro pod stadionem! ja nie mam bladego pojęcia o której wiadomix będzie! Musimy w to wciągnać SKWK. Oni maja wszystkie te możliwości jakich mu nie mamy (o co chodzi wiadomo).
HALO jest tiu ktoś z SKWK?

cudlaty 18.08.2016 22:58

12? 13? 14? chyba dłużej niż do 16 wiadomix nie pracuje? Czy on w ogóle będzie jutro w Klubie?

dj_ibutti 18.08.2016 23:02

Myślę, że JM już dawno nie ma w Krakowie....

cudlaty 18.08.2016 23:07

to może szanowne SKWK wypowie się w temacie i już dzisiaj wyda kolejne oświadczenie co do działań związanych z ratowaniem Wisły, zwoła manifę pod stadionem. Świetna okazja dla "niektórych" by odkupić choć częściowo swoje winy z dawnych lat...

Murzyn124 18.08.2016 23:08

Może lepiej w sobote,jutro skontaktowac sie z SKWK ,zebrac ludzi. JM i tak juz pewnie w Krakowie nie ma.

cudlaty 18.08.2016 23:12

chyba masz rację... trzeba to przygotować. Może międzyczasie SKWK tez coś zrobi... ....a jak nigdy liczę na nich!

JrQ- 19.08.2016 00:19

JM obiecal ludziom z SKWK miejsce w zarządzie, to oni siedzą cicho ; )

Dean 19.08.2016 00:22

No właśnie... absurd

Elendil 19.08.2016 00:37

nic tylko to "miejsce w zarządzie" w kółko.

Nawet jeśli takie obietnice były, to miało to miejsce kilka dni po przejęciu klubu, kiedy jeszcze żadnych trupów nie było (poza tym, że nie wiadomo kim Meresiński jest i skąd ma kasę). Teraz sytuacja jest zgoła inna, więc SKWK i TS ostatnie o czym myślą, to jakieś miejsca w zarządzie, skoro zaraz nie będzie żadnego zarządu, a już na pewno nie w ekstraklasie.

Też jestem za podejściem pod stadion w sobotę

siemstein 19.08.2016 05:24

Smutne trochę, że kiedyś bez internetu więcej ludzi skrzykneloby się pod stadion niż dzisiaj, gdzie mamy o wiele większe możliwości :/

PvD 19.08.2016 07:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez siemstein (Post 1449785)
Smutne trochę, że kiedyś bez internetu więcej ludzi skrzykneloby się pod stadion niż dzisiaj, gdzie mamy o wiele większe możliwości :/

bo ludzie się znali i mieli kontakty w rzeczywistości, a nie takie wirtualne. Wystarczyło, że P z Prądnika znał T z Olszy, ten drugi skrzyknął chłopaków z osiedla, Ci z kolei w szkole , w pracy mieli ziomków z Borku, tamci z kolei wydzwonili kolejnych i tak to się kręciło. A tu wszystko jest "no name" nikt nie wie kto co jak i gdzie.

bonawentura 19.08.2016 08:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Murzyn124 (Post 1449765)
Może lepiej w sobote,jutro skontaktowac sie z SKWK ,zebrac ludzi. JM i tak juz pewnie w Krakowie nie ma.

Tu trzeba manifestować do oporu. Nie pozwolić temu kmiotkowi zarobić jakiekolwiek pieniądze. Niech będzie zorganizowana akcja fansforclub i razem odkupimy Wisłę od tego hmmm.. no niby właściciela. Ale mi to słowo odnośnie JM przez gardło nie przechodzi :/

Rustin 19.08.2016 08:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JrQ- (Post 1449778)
JM obiecal ludziom z SKWK miejsce w zarządzie, to oni siedzą cicho ; )

Siedzieli cicho, bo jeszcze na początku tygodnia były spotkania i wspomniane miejsca w zarządzie, o których wspomniał nasz wspaniały właściciel, aż tu nagle oświadczenie ze strony SKWK. Nie dogadali się, albo stwierdzili - Jakub M. jest już tak skompromitowany, że szkoda z nim rozmawiać i czas na wyrażenie zaniepokojenia. Konto na forum Stowarzyszenia nic Wam nie da, posty o braku ich reakcji przewijały się również tam, co prawda pojedyncze ale jednak.
Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać. Ja już nic więcej nie piszę, bo jak pisałem, że SKWK rozmawia z Jakubem M. mimo wszystko, to "prawdziwi" wyśmiali mnie od razu. Mam jedynie nadzieję, że rozmawiali z nim w kontekście wywalenia tego pasożyta z klubu.

cudlaty 19.08.2016 09:05

Czy ktoś może wziąć na siebie próbę kontaktu z SKWK? Ludzie przecież tu na tym forum są setki takich podobno co zawsze mają kontakty wszędzie , więc co? Nagle wszyscy pochowali się w norę? Ja .......ę co za naród!!!
RUSZCIE DUPY!!!

Ajax 19.08.2016 09:19

Jeśli nie ma miejsc w zarządzie S.A. to SKWK jest prowadzenie Wisły od IV ligi. Kasa się liczy.

sedonh 19.08.2016 09:23

I co ....a dalej czekamy na rozwoj wydarzen? Czy ruszy ktos ....a dupe i zorganizujemy to?! Ja chocbym chcial sam tego nie ogarne ludzie ....a do roboty bo zaraz bedzie za pozno!!!!!!!!!!!!!!!!!!

momo 19.08.2016 09:24

Pytanie ilu jest kibiców Wisły. Po tym forum widać że dużo pierdzielenia a mało konkretów.

A ja spróbuję być konkretny.

Proste założenie - 50tys kibiców wpłaca co miesiąc 10zł. Kwota dla każdego śmieszna a w skali roku jest to 6mln zł. Czyli bardzo dobry sponsor.

Potrzebujemy:
1. programisty webowego - który stworzy stronkę z rejestracją gdzie każdy kto chce wesprzeć Wisłę będzie podawał swoje dane. Na stronce będzie info że rejestrując się zobowiązuje się do wpłaty jednorazowej 50zł i późniejszych comiesięcznych wpłat 10zł.
2. prawnika/prawników którzy ujmą tą zrzutkę w ramy prawne. Zabezpieczą przekazywanie środków do klubu na określone cele (np. pensje lub opłaty za stadion) tak żeby kasa nie trafiała do kieszeni właściciela.
3. Managera który to ogarnie biegając po urzędach i bankach. Założy jakiś twór prawny, konta bankowe itp.
4. W zamian za to wpłacający kibice dostaną pewne możliwości wpływania na politykę klubu. Można to bardzo łatwo zrobić poprzez stronkę o której pisałem wcześniej.

Na początek oczywiście trzeba określić ilu jest chętnych, akcja na fb, petycja. Nie wiem, cokolwiek. Byle by mieć nawet szacunkową liczbę możliwych 'ofiarodawców'. Mając ta liczbę można stawiać kolejne kroki, o których wspomniałem wcześniej. Ja zrobiłbym to za pomocą https://www.change.org/ - do wstępnego zliczenia chętnych wystarczy.
Od razu zaznaczę nie myślę o wspieraniu JM, raczej o firmach które chciały by wesprzeć Wisłę, ale mają obawy. Konkretna deklaracja ze strony kibiców może znacząco ułatwić decyzję wejścia w Klub. A w razie największego nieszczęścia będą środki na funkcjonowanie klubu.

Herbi1303 19.08.2016 09:28

dobra dość pierd...lenia bo szkoda czasu. Osoby, które mają jakieś pomysły, chęci proszę o kontakt: [email protected]

Marcinkrakwoj 19.08.2016 09:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Herbi1303 (Post 1449855)
dobra dość pierd...lenia bo szkoda czasu. Osoby, które mają jakieś pomysły, chęci proszę o kontakt: [email protected]

he he, kilka postów wyżej pisałem że stworzyłem maila na potrzeby tej akcji.
mail brzmi: [email protected] :D

więc mamy dwa maile, i nikogo kto chce działać.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:23.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl