Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9315)

emj10 31.08.2014 20:20

Dodajmy, że 7 kolejek z 30, po których i tak podzielą punkty na połowę.

Tabela po podziale na dziś dzień wygląda następująco.
1. Wisła 8 pkt.
2. Górnik 7 pkt.
3. Legia 7 pkt.
4. Podbeskidzie 7 pkt.
5. Śląsk 7 pkt.
6. Bełchatów 6 pkt.
7. Lechia 6 pkt.
8. Łęczna 6 pkt.
9. Amica 5 pkt.
10. Jagiellonia 5 pkt.
11. Pogoń 5 pkt.
12. Piast 3 pkt.
13. Ruch 3 pkt.
14. Cracovia 3 pkt.
15. Zawisza 2 pkt.
16. Korona 1 pkt.

Jakby to powiedział rdzenny poznaniak - cała wuchta.

Ogryzek 31.08.2014 20:22

Oby lider jak najdłużej. A najlepiej do 37 kolejki:)

To co widziałem w Poznaniu to żenada w wykonaniu Amici- Rumak/Chrobak zostawił zespół w zgliszczach. Nie mówię że mnie to martwi, ale Skorża będzie miał sporo pracy. U parchatych najlepszy Budziński. Takiego pomocnika zamiast Garguły... (pomijam że gra w c. i nie ma tematu). Niemniej mnie się jego gra bardzo podoba.

Kolejka idealna dla nas. I oby nasi piłkarze zregenerowali siły przed meczami za 2 tygodnie. Zawisza ma 2 tygodnie na ochłonięcie i niestety czas będzie działał na ich korzyść. Niemniej jeśli chcemy o cokolwiek grać to wypadałoby "szrot" Osucha ograć.

FraMat 31.08.2014 20:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 1375436)
No i po 7.kolejce zasiedliśmy na fotelu lidera, oby tak dalej. :) Teraz ważne, by zgarnąć kolejne 3 zwycięstwa ! :-)
Trzeba przyznać, że ścisk w tabeli niesamowity, a jeśli tak jeszcze Amica ogra Pejsiaków to już w ogóle.

Ps. Admin - poprzenoś z tematu Ekstraklasa 2013/2014 posty, które tam wpadły i zamknij go :) Ładnie proszę.

A mod może?
Proszę uprzejmie.

dawiss 01.09.2014 10:32

Zapominacie, ze przed podzialem od punktow wazniejsza jest pozycja, to ona determinuje z kim gra sie spotkania u siebie po podziale.

emj10 01.09.2014 10:38

Kto niby o tym zapomnial? Nie widze aby ktos o tym wczesniej pisal :D

Wrozono wczesniej z fusow czy wosku wylacznie spadkowiczow.

rozarian 01.09.2014 20:08

Telewizyjna rewolucja w Ekstraklasie? Dwa razy więcej pieniędzy

http://www.polsatsport.pl/Wiadomosc/...587/index.html

buczo1985 01.09.2014 20:32

A ja właśnie przedłużyłem umowę z nc+ ....

:)

!!IRIVER!! 01.09.2014 21:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez buczo1985 (Post 1375588)
A ja właśnie przedłużyłem umowę z nc+ ....

:)

No to przecież pewnie o rok, bo nie dłużej? ;) Nie sądzę jednak, aby nc+ całkiem wypadło z obiegu. Ekstraklasa to produkt, który wypromował ich, jak i oni wypromowali, symbioza jak Polsat i siatkówka, czego niestety teraz doświadczamy. Ze względu na tych dziennikarzy chciałoby się, aby wszystko dalej zostało własnie tam.

PiVoSH92 01.09.2014 22:29

Najlepszą opcją byłoby powstanie kanału E-Klapy ( a najlepiej dwóch dla meczy równoległych, ale nie bądźmy rozrzutni) sprzedawanego do kablówek itp... Tyle, że to opcja raczej mało opłacalna dla potencjalnego nabywcy praw.

sevenheaven 01.09.2014 22:55

najlepiej jakby można byłoby wykupić mecze jednego klubu np. samej Wisły, ale wiadomo to nie realne :D

rozarian 03.09.2014 07:39

"...Bo Legia to, Legia sramto. Ile można w mediach ogólnopolskich słuchać, czytać o klubie z jednego tylko miasta? Klubie, który zresztą prawie wszędzie, poza stolicą jest powszechnie znienawidzony? Nikt się, w obawie przez nazwanie ciemnogrodem, nie chwali, ile po wykluczeniu Legii dostał radosnych i prześmiewczych smsów, maili czy wiadomości. Ile było żartów, a ile zabawy i radości."

Nie powinienem dawać linku do portaliku Stanowskiego, ale zdarzył się tekścik, który ma być chyba jakimś listkiem figowym :haha: Pewnie naczelny, legijny weszlo-penetrator postanowił lekko odkręcić sytuację.
No cóż, jak się tyle jobów ostatnio zbierało, że nawet komentarze się zlikwidowało, to czas się trochę podmalować.

http://www.weszlo.com/2014/09/03/let...le-nowoczesny/

0 22 03.09.2014 09:33

Mnie akurat takie teksty bardzo cieszą - im więcej tym lepiej :)

tofik 03.09.2014 14:42

Nie rozumiem tej obawy przed ogrywaniem młodzieży w lidze. Przecież ymagania do gry w owej nie są specjalnie wysokie. Paru zasłużyło na kilka meczów pod rząd szansy (jak będzie się kompromitował to ok, wtedy odstawka i mamy sprawę wyjaśnioną). Oczywiście nie można przesadzać z ich liczbą, muszą mieć dookoła bardziej doświadczonych piłkarzy, którzy w razie czego naprawią ich błędy. Ale tak jak tu wyżej wspomina uż, Ogryzek największą kasę polskie kluby zarabiają na Polakach, których kupują kluby z zachodu (bądź wschodu) i dzięki temu te polskie kluby mogą dalej funkcjonować bez obawy o licencje.

rafaltwsd 03.09.2014 18:20

A ja mysle ze skoro jestesmy liderem to Smuda wie co robi i dlatego mlodzi graja tyle ile graja :) chociaz wiadomo ze milo by bylo ogladac ich wiecej i wwiekszym wymiarze czasowym no ale na to moze narazie bedziemy musieli poczekac, natomiast Alan zaskakuje na plus, dostal szanse i sie chlopak rozwija

Karherop 04.09.2014 11:45

Są wyniki - jest lider, ale czemu nie ogrywamy młodzieży?
Ogrywamy młodych, nie ma wyników, Smuda do zwolnienia!

Póki co mamy w składzie 20- letniego Alana, dwóch kolejnych 19-latków wchodzi z ławki. Nie jest źle. Będzie ich więcej, ale to będzie oznaczało że trapią nas kontuzje/kartki. Jeśli i wtedy będą wyniki będzie można mówić, że Smuda mógł na nich wcześniej stawiać. Obawiam się niestety, że będzie odwrotnie. Ale i tak jestem optymistą.

Co do samej ekstraklasy to czeka nas pasjonująca jesień, tym bardziej że liga zapowiada się na bardzo wyrównaną, chyba że... odskoczymy. Piłkarze Legii zdają się lekceważyć ligę, bo w końcu mistrzostwo należy im się z urzędu. Już widzę tę ich piękną i przebojową grę na 3 frontach.:rotfl:

PiVoSH92 04.09.2014 12:51

W zasadzie poza Stiliciam i Graguła to wszyscy zapierdalają równo, a Sadlok i Burliga mogli by zagrać jeszcze kolejne 45 minut i by tego nie odczuli :D

Karherop 05.09.2014 07:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1375829)
Pamiętacie od porażki z kim zaczął się nasz zjazd za Maaskanta? Z tą różnicą, że u nas było to chyba u siebie.

Jak Smuda przychodził, w meczach rundy jesiennej nasi grali 45 minut, później oddychanie rękawami. W wiosennej jeszcze gorzej... a obecnie zapieprzają 90 min.

Zjazd za Maaskanta zaczął się od porażki z Apoelem. Taka prawda. Wszystkie następne porażki, choćby z Odense były wynikiem właśnie meczu w Nikozji. Zresztą szczerze powiedziawszy pomimo o wiele lepszych zawodników, tamta Wisła nie miała swojego stylu, ta dzisiejsza, "Smudowa" Wisła już ma. I co warte podkreślenia jest to zupełnie inna gra niż na jesień ubiegłego roku. Wtedy opieraliśmy się na defensywie, dzisiaj stawiamy wszystko na atak. Nie ukrywam że podoba mi się takie ustawienie zespołu przez Smude.

żeby nie być monotematycznym, co widzę po 7 kolejkach ekstraklasy to na pewno to, że walka o pierwszą 8 będzie równie zacięta co rok temu, z tym że nie widzę miejsca w niej dla Zawiszy, Korony, cracovii i Piasta.

Ruch i Pogoń to dla mnie zagadki, nie zdziwiłbym się gdyby zabrakło dla nich miejsca kosztem Podbeskidzia i Łecznej które grają nadspodziewanie dobrze.

arti 05.09.2014 17:59

Spokojnie Panie i Panowie - przed nami mecz z Zawiszą bez Głowy, L i pejsy, a w międzyczasie PP. Jak osiągniemy:
7 pkt + awans będzie wynikiem plus bardzo dobrym.
7 pkt bez awansu minus bardzo dobrym, a co do innych - niech każdy sobie dopowie...:)

gypsy 07.09.2014 10:44

Bardzo dobrym wynikiem będzie wygrana z Legią i Cracovią ;) Wtedy nawet nie pogniewam się za ewentualną stratę punktów w Bydgoszczy.
Jeśli chodzi o Puchar Polski, to traktuję to raczej jako bonus. Nie będę się załamywać jeśli odpadniemy już na tym etapie. Zresztą może to nam wyjść na dobre, bo z tak wąską kadrą lepiej się skupić na jednych rozgrywkach.
Przerwo reprezentacyjna, kończ się już!

arti 12.09.2014 20:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 1375937)
Spokojnie Panie i Panowie - przed nami mecz z Zawiszą bez Głowy, L i pejsy, a w międzyczasie PP. Jak osiągniemy:
7 pkt + awans będzie wynikiem plus bardzo dobrym.
7 pkt bez awansu minus bardzo dobrym, a co do innych - niech każdy sobie dopowie...:)

Trzy plus...

4karol4 13.09.2014 16:18

Górnik Łęczna dzisiaj zapłacił frycowe beniaminka. To niebywałe jak można zmarnować tyle okazji i stracić tak frajerskie bramki. Szkoda, bo porażka parchów była na wyciągnięcie reki :( Oby tylko ostatnio zdobywane punkty uśpiły ich czujność przed derbami.

Ogryzek 13.09.2014 16:24

Bieniaminka? To beniaminek tylko z nazwy, tam sami piłkarze z długim ekstraklasowym stażem. To najstarszy zespół naszej ligi:)

Po prostu jak tylko Bożok i Hasani marnują po 2 setki to ciężko myśleć o wygranej. Ponadto poprzeczka po strzale Buzały i sam na sam prawidłowe (Buzały) gwizdnięte jako spalony.

To nie bieniaminek... to starzy ligowi wyjadzacze którym dziś nie dopisało szczęście (niestety)

!!IRIVER!! 13.09.2014 16:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 4karol4 (Post 1376704)
Górnik Łęczna dzisiaj zapłacił frycowe beniaminka. To niebywałe jak można zmarnować tyle okazji i stracić tak frajerskie bramki. Szkoda, bo porażka parchów była na wyciągnięcie reki :( Oby tylko ostatnio zdobywane punkty uśpiły ich czujność przed derbami.

Nie jarałbym się na ich miejscu wcale tą wygraną, a już te okrzyki na koniec przypominające o Derbach dopełniły czary żenady całego tego śmiesznego klubiku. :-) To, że ostatnio na słabiutkim Lechu zdobyli punkcik też niewiele zmienia. Są po prostu SŁABIUTCY. Derby rządzą się swoimi prawami, tak to prawda i należy się spodziewać że żydki będą jeździć na dupach, podobnie jak dziś w końcówce. Piłkarsko jednak jesteśmy na dziś o wiele lepsi - tabela w tej kwestii nie kłamie.

63.5 Kg 13.09.2014 17:13

Ogladal ktoś orocz mnie mecz zakonnych??

Wg. 90 minut:
Cytat:

widzów: 5624.
Dalej im ten licznik zaniza liczbe kibicow??:foch:
Tam nie było 3 tys....

Kocur 13.09.2014 17:40

żydy są cienkie jak dupa węża ale w tej masakrycznie cienkiej lidze za chiny nie spadną, dziwne ale są jeszcze gorsi od nich.

rafkur 13.09.2014 17:54

A oni mają jakiś protest czy Filipiak podniósł ceny biletów na 7,5 że się tak licznie stawili?

jasiu1988 13.09.2014 20:27

Powiem szczerze, że za popularnego Wąsa to ta cracovia przynajmniej miała swój styl, z obroną było słabo, ale trzymać piłkę i zrobić jakąś akcje potrafili. Teraz to wygląda bardzo szaro i nie wróże im lepszego wyniku niż w poprzednim sezonie, szczególnie że czuje że Zawisza się ogarnie wkrótce. Łęczna chyba najgorszy mecz w tym sezonie, nie tylko błedy ale i nie chciało im się walczyć za bardzo, podać celnie na 3 metry nie potrafili, może co postawili...

domin_czyzyny 13.09.2014 21:15

Niestety Śląsk nie dał rady z Legią.

Zelari 13.09.2014 21:47

Legia oczywiście gol ze spalonego... i się potem dziwią że tak wiele osób 'nie współczuło' im sytuacji z Celtikiem.

El'kabat 13.09.2014 22:19

Co sie odwlecze to nie uciecze. Wyprostujemy krawaty u siebie i po sprawie.

buczo1985 13.09.2014 23:57

Widziałem bramki. Ponoć dobry mecz, ale co mnie poirytowało, to postawa Kuciaka przy drugiej bramce dla Śląska. Facet stoi w bramce za linią w tak oczywisty sposób, że nawet niedowidzący zobaczyłby skąd piłka została wybita, a ten się ciska, rzuca jak opętany...

Kamson 14.09.2014 01:56

Kuciak znany jest z pajacowania w każdej możliwej sytuacji :) Podobnie jak płaczek Rzeźniczak.

ToTylkoJa 14.09.2014 07:53

Kuciak miał pretensje do swoich kolegów z zespołu, że pozwolili na dobitkę, a nie do sędziów, że uznali bramkę. Więc w czym problem?

Emenems81 14.09.2014 19:20

Jeśli Legia zagra z nami w obronie tak samo jak ze Śląskiem to powieziemy ich bez problemu ;-)

Karherop 14.09.2014 19:54

Kuciak jest w tym sezonie całkowicie bez formy. Coś mi się wydaje że już się dusi na Łazienkowskiej.

tak naprawdę to mecz z L ma bardziej charakter prestiżowy, niż taki który cokolwiek przesądza, za dużo jeszcze spotkań co końca i tak naprawdę każda ekipa (w tym my) ma bardzo nierówną formę

lodecki 14.09.2014 20:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Emenems81 (Post 1376814)
Jeśli Legia zagra z nami w obronie tak samo jak ze Śląskiem to powieziemy ich bez problemu ;-)

Rownie dobrze mozna napisac , ze jak zagramy w obronie tak jak z Zawisza to legia nas powiezie bez problemu.

wolfy 14.09.2014 22:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lodecki (Post 1376820)
Rownie dobrze mozna napisac , ze jak zagramy w obronie tak jak z Zawisza to legia nas powiezie bez problemu.

Zagramy raczej bez Czekaja. Zamiast niego będzie Głowacki.
Duża różnica.

Nie znaczy to, że ich pojedziemy. Bardziej, że grając z Michałem na stoperze dwie bramki w plecy można brać w ciemno. Bałem się, że będzie gorzej...

Bartosz 15.09.2014 08:23

Pojawiły się już pierwsze szacunki:

Wisła 2.69 X 3.10 Legia 2.40


Karherop 15.09.2014 09:09

I niech legionisci sie czuja faworytami. Więcej później zarobimy. A i to też z piłkarzy zdejmuje jakąś presje. Zreszta założe się że Smuda na konferencji powie ze to Legia jest faworytem.

daniello1987 15.09.2014 19:16

Wszystkie mecze w tej kolejce dla Nas:) cały czub stracił punkty oprócz Legii. ale w niedziele nadrobimy!


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:10.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl