![]() |
szosa :)
ze swojej strony powiem, ze lepiej rower "przymierzyc" niż kupować przez neta. Wiadomo ze przez internet mozna wyłapać czasem dobrą cene, no ale z rowerem powinno sie tworzyć jedność, na każdym sie przeciez inaczej siedzi/jezdzi i bez chociazby jednej przejażdzki nie ocenisz czy rower pasuje ci idealnie czy nie. |
Wczoraj wracając do domku rowerem, coś mi strzeliło w tylnym kole.Pedały w ogóle nie ciągną koła, zębatka kręci się co to mogło pójść?Wydaje mi się,że łożyska,ale jestem w tym zielony...
|
Pozwoliłem sobie odkopać temat. Sezon w pełni także ruszamy w drogę ;)
Na początek małe pytanko, gdzie w Krakowie polecacie zakupić rower? Gdzie będzie najlepszy wybór i w miarę przystępna cena. Chodzi o rower górski nie kolarzówkę :) Mój już powoli wysiada a nie chcę zostać bez dwóch kółek. |
Z tego co ja wiem - gdziekolwiek :)
Po prostu musisz obejrzeć co jest - najważniejsze - siąść - a potem jak się coś spodoba to szukać gdzie taniej. Na serwis nie ma co patrzeć - z reguły tylko ten gwarancyjny zaliczasz żeby mieć w papierach a potem się już serwisuje w zaufanych warsztatach :) Secesja, Tomar, Bikershop - ludzie jakoś odradzają Rowmixa. Polecam kilka tematów gdzie były dyskusje "co kupić" i "gdzie kupić" "http://rowerowanie.pl/forum/viewthread.php?forum_id=44&thread_id=3828&rowstart =0" "http://rowerowanie.pl/forum/viewthread.php?forum_id=44&thread_id=3841" To linki z forum "rowerowanie.pl". Pomyśl też o wypasionej używce - kumpel ma namiary na gościa co sprowadza naprawdę niezłe sztuki - namiary w jednym z tematów powyższych. I jeszcze jedna uwaga - jak ktoś tam zaznaczył - w miejscowościach poza Krakowem - typu Myślenice, Bielsko itp - można kupić ten sam model o dobre kilka stówek mniej - im droższy tym się bardziej opłaca podjechać. E. poprawiłem linki bo źle odczytuje jak je zakoduje |
polećcie sklep ze sprzetem rowerowym
taki ze znizkami! (internetowy) |
Ja tutaj wiele razy kupowałem różne drobiazgi - czasami się trafi na dobre promocje:
centrumrowerowe.pl Jest jakiś sklepik angielski - nie mogę znaleźć teraz adresu - ceny miał naprawdę miażdżące - a przesyłka wychodziła grosze. |
Chyba o ten chodzi http://www.chainreactioncycles.com/ Kupowałem już u nich, bez problemów.
Na allegro można znaleźć prawie wszystko, często w dobrych cenach. W Krakowie kupuję najczęściej w mbike http://www.mbike.pl/ i na Długiej, nie pamiętam nazwy, wchodzi się w bramę, jadąc od Kleparza po prawej stronie. Jest tam kobita, której wiedza zawstydzi niejednego wymiatacza, kolesia za to omijać szerokim łukiem, nic nie wie ;) edit: to chyba tutaj: http://www.twr.com.pl/ Przy okazji zapytam - jeździcie z sakwami? Kurde pasiłoby uderzyć w jakieś ciekawe miejsce, myślałem o Kirgistanie/Tadżykistanie, ale w tym roku chyba finansowo nie dam rady. Może Gruzja? Leciał ktoś WizzAir z bajkiem? |
Siema. Jako, że na rowerach to malo się znam, a chciałbym zakupić jakiś używany rower górski. I mam pytanie o tą aukcje, http://allegro.pl/rower-gorski-mtb-k...tml#tabsAnchor czy opłaca się czy nie licytować.
|
Jak kupujesz na allegro tak drogie przedmioty to najpierw zadzwoń do sprzedającego czy nie zgodziłby sie wycofać aukcji i opuścić cenę. na tym rowerze w ten sposób sądzę że z 50-70zł utargujesz.
|
Cytat:
Pytanie brzmi co potrzebujesz? Ile i gdzie jeździsz? |
Witam,
szukam roweru MTB do jazdy rekreacyjnej, max 60km jednorazowo co kilka-kilkanaście dni. Po przewertowaniu kilkunastu stron/ofert w oko wpadł mi taki oto model: http://www.domenasportowa.pl/product...n-X6-2012.html Jako że nie znam się za bardzo na osprzęcie, nie mam pojęcia jak ma się w tym przypadku relacja jakości do ceny? Ewentualnie jestem otwarty na jakieś inne propozycje, cena max 1500zł. |
Da radę jakiś rower kupić do 550 zł? Ew. używkę o ile jest sens. Nie musi być jakiś super, tak tylko do pojeżdżenia na nie za długie dystanse (do 20 km).
|
Na Allegro z pewnością. W tej cenie brałbym zdecydowanie używany, bo nowy to może być tylko hipermarketowe byle co.
|
Cytat:
http://www.decathlon.pl/rower-gorski...d_8273887.html http://www.decathlon.pl/rower-gorski...d_8202062.html |
W decathlonie ja kupiłem za 450 zł. Nie potrzebowałem cudów dlatego mam tylko 6 biegów. Dojeżdżam nim do pracy jak nie leje i w sumie jestem zadowolony. Rower nazywa się moster. Żadne cuda ale jeździ.
Z huty (mogiła) do zoo ( ostatnie 1.5 km pod górę) w czasie ok. 1.10 - 1.15. Z powrotem ok. 45-50 minut z postojami na światłach. Przy dynamicznej ale nie sprinterskiej jeździe. |
Mimo wszystko ja bym brał używkę. Za 450 - 550 zł jesteś w stanie na Allegro spokojnie znaleźć jakiegoś Gianta, a jak się uda, to nawet i Treka, czy Scotta. To jest zupełnie inna półka niż rowery marketowe i w takie coś opłaca się nawet parę groszy później doinwestować.
|
Ale ładujecie jakieś zagraniczne nazwy firm. Zobaczcie sobie lepiej na Unibike. Polska firma która robi świetne rowery z części Shimano. Jedyna firma, która oferuje w pełni rasowe rowery w przystępnej cenie.
|
Unibike nie jest jedyną firmą to raz.
Dwa - można kupić i Speca w rozsądnej cenie tylko trzeba popatrzyć za promocjami, porozmawiać ze sprzedawcą - zawsze się kilka stówek zejdzie. Poza tym sama nazwa Shimano nie jest wyznacznikiem - poziom Deore to minimum a Altusy czy Alivio wołają o pomstę o nieba - niezależnie czy napęd, czy przerzutki czy kasety. Więc można mieć bika na "Shimano" na którym nie da się po Lasku Wolskim jeździć :) Sram też robi świetny sprzęt - cenowo porównywalnie. To jeśli mówimy o nowych rowerach. Co do używek temat woda. Jak napisali już wcześniej koledzy - używkę można znaleźć w super pieniądzach - giełdy czy allegro. A przy okazji sprawdzić fora rowerowe czy ktoś aby takiego nie stracił kilka dni wcześniej Wtedy pojechać i najebać sprzedawcy w imię poszkodowanego :) Przy kupnie używki pomijając to czy kradzione patrzymy na: Rama - nie może mieć najmniejszego pęknięcia Napęd - zęby w kasecie i korbie nie mogą być rekinami czyli mówiąc po ludzku - nie mogą być do szpica bo to znaczy że jest przebieg duży i lada dzień napęd będzie do wymiany - jak u mnie miesiąc temu. Hamulce mogą być zdarte i ciężko chodzić bo to kwestia wymiany linek, klocków czy pancerzy (lub ich przeczyszczenie). A'propos dwóch kółek - dzisiaj był Maraton w Michałowicach: wis.la/n68r1 Bardzo fajna kameralna impreza - to już X edycja. Atmosfera jak zawsze super. |
Po nowy rower o dziwo, a może nic dziwnego, opłaca się jechać do Czech. W większości czeskich wsi tuż za granicą są sklepy rowerowe które żyją z Polaków.
|
Ale się dzisiaj upodliłem :/
Pierwszy błąd że po nieprzespanej nocy w ogóle poszedłem na rower. Pikawa była tak zmęczona że ledwo przez Kraków jechałem, potem było tylko gorzej. Cel wycieczki uzyskany - zamek Lipowiec, trasa ile się dało w terenie. 118 km i 6:30 godziny samej jazdy. Umieram :) |
Panowie jakie sklepy polecacie gdzie mógłbym kupić przerzutki w rozsądnej cenie bo po ostatniej wojaży po prostu zostały one złamane i będe musiał je wymienić na nowe. Do tej pory miałem przerzutki shimano altus ale chciałem przy tej okazji wymienić je na ich lepszy model.
|
Nie ma takiego sklepu w którym wszystko jest tańsze :)
Jak wiesz dokładnie co chcesz kupić (lepszy model to Acera, Alivio lub jeszcze wyżej Deore - sam polecam to ostatnie - do rekreacyjno turystycznej jazdy idealne na kilka lat) - bierzesz 5-10 sklepów pod lupę i porównujesz ceny - najlepiej sprawdzić ile od razu kosztuje założenie, chyba że sam się chcesz bawić ale regulacja łatwa nie jest. Bardzo możliwe że od razu warto linki wymienić jeśli mają już kilka lat - koszt 10 zł więcej. Przykładowo: Przerzutka przednia Deore FD-M611 10rz 28,6/31,8/34,9mm http://www.centrumrowerowe.pl/czesci...no,178618.html Przerzutka tylna Deore RD-M610 GS średni wózek http://www.centrumrowerowe.pl/czesci...no,179047.html Zestaw linek i pancerzy http://www.centrumrowerowe.pl/czesci...ex,181311.html Co do sklepów i serwisów na miejscu to sam mogę polecić: Bikershop ul. Czarnowiejska 6 Cyclo-Centrum ul.Wileńska 3 |
Dzieki wielkie za porade. Chyba zrobie tak jak mowisz przeszukam sklepy i w koncu moze uda mi sie znalezc cos w rozsadnej cenie
|
Trzeci wypad w sezonie ale pierwszy z ostrym jebnięciem.
Masakra z kumplami w okolicach Ojcowa, na niecałe 60 km ponad 2 km przewyższenia wyszło :) |
Panowie szukam nowego roweru górskiego,tak do ok 1500zł. Polecicie coś ?
Do użytku sporadycznie,co tydzień czy dwa na wypad z kobitą ;) Coś takiego wpadło mi w oko: http://secesja.pl/do/item/MISSION-2014/MISSION http://secesja.pl/do/item/Fusion-GTS-2013/FusionGTS http://esklep.intersport.pl/pl/produ...2-disc-4004163 EDIT Dzięki wielkie Omega! |
Cytat:
|
Okolice parku wodnego.
Ale zależy jak jadę :) jak na luzie to mi wychodzi 45km maks a jak jedziemy się upodlić po górkach, błocie i lesie to ten sam Ojców do 70km dochodzi :) |
Cytat:
W takim budżecie można już coś ciekawego znaleźć, polecam coś takiego: http://allegro.pl/kands-maestro-kola...043856467.html i pare złotych zostanie, jeśli nie to może coś z Rometa, modele z 2013 roku można kupić na wyprzedaży na zakopiance w sklepie stacjonarnym(w podobnych cenach jak na tej stronie): http://www.arkus.sklep.pl/rower-rome...ox-p-4760.html lub jeśli masz w granicach 180 cm i możesz troche dołożyć: http://www.arkus.sklep.pl/rower-rome...13-p-4766.html - na zakopiance około 1800 zl ale to już wypas :) |
Cytat:
|
może ktoś polecić dobre siodełka na wypady górskie? Piszcie z cenami jak możecie i się orientujecie. Z góry dzięki
|
Cytat:
Jak masz budżet to szukaj coś z Fizika - Gobi albo Yutak (150-200 zł) a jak nie masz to wybierz po prostu coś z Velo - (25-100 zł) Cytat:
|
Dokładnie tak - mam na myśli głównie na miejscu chociaż po drodze też trochę się można zmęczyć.
Przykładowo rok temu na wypadzie do Ojcowa jazda jak poniżej- wycięty byłem na maksa. http://i62.tinypic.com/2qb6ias.jpg EDIT: mój błąd :) |
"ŁĄCZNIE W GÓRĘ 1712 m" - to dla 3000 musiałeś zrobić dwa kółka. no chyba, że liczysz jazdę w dół jako przewyższenie ;)
|
szorstki, dzięki za odpowiedź,i chciałem przeznaczyć tak do 200 zł
Jesteś średniej budowy, a zamierzam jeździć więcej niż w tamtym roku. |
Cytat:
To moja trasa przewaznie taka trasa jezdze :) [IMG]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/3feb88bb273b.png[/IMG] |
Cytat:
|
bardzo śmieszne :P
|
Cytat:
Co to za aplikacja? Endomondo jakieś czy coś? |
wyglada jak endomondo
ogolnie polecam apke |
W internecie nie mogę znaleźć aplikacji do mojego telefonu, mianowicie Nokia 515. Kupiłem ją niedawno i okazuje się że nie mogę zainstalować endomondo.
Znacie może jakąś inną aplikację, która zmierzy przede wszystkim kilometry i ewentualnie wyznaczy trasę? |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:54. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl