Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Ukraina - sytuacja polityczna (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9219)

Kocur 05.03.2014 11:04

Reakcja Putina na żądania UE:

http://img.sadistic.pl/pics/db990fcbf841.gif


ps.


Cytat:

Rosyjskie siły specjalne wtargnęły na teren dwóch ukraińskich dywizjonów artyleryjsko-rakietowych w Sewastopolu w pobliżu przylądka Fiolent - poinformowało agencję Interfax-Ukraina źródło w Sewastopolu.
Według tego źródła kompleksy rakietowe są pod kontrolą sił rosyjskich.


- Spodziewamy się przyjazdu rosyjskich specjalistów wojsk rakietowych i prorosyjskich działaczy, którzy będą chcieli nakłonić ukraińskich żołnierzy do udostępnienia systemów (artyleryjsko-rakietowych) w celu wspólnego pełnienia dyżuru bojowego. Dowództwo ukraińskiej jednostki odmówiło dobrowolnego udostępnienia tych systemów - przekazało wspomniane źródło.
No ładnie, jeszcze kody startowe i można odpalać.

domin_czyzyny 05.03.2014 11:15

myślę, że Rosjanie tak znają ten sprzęt, że sami sobie wprowadzą nowe kody bez niczyjej pomocy. Zresztą mają zdrajców z sił zbrojnych Ukrainy, mają tyle dokumentów, mają wywiad. Nic tylko wycelować jakąś rakietę w najmniejszą ich łajbę, a wtedy będą mogli oskarżyć o to Ukrainców...

Od dawna zastanawiałem się czy nie lepiej było jakiś czas temu dogadać się z Putinem i ustalić przyszłość Europy Wschodniej...Co nam z walki o ideały, wartości i wolność Waszą, jak nie zrealizujemy własnych interesów narodowych, bo tą zagrywkę i tak wygra Putin.

emj10 05.03.2014 11:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafkur (Post 1351683)
Tak, Egipt to tania destynacja. Lepiej nie przeliczaj na procenty bo wyjdzie masakra. Ruskich jest 143 mln więc podejrzewam, że "wyjeżdżających" wyjdzie jakieś 1,5 % a nie te nasze marne 15%.
Nie ma sensu analizować preferencji poszczególnych narodów do przemieszczania się w okresie wakacyjnym. U nas dochodzi tradycyjne skąpstwo plus strach przed nowym. Lepsze chujowe ale znane ogródki działkowe niż trzy dni w powiedzmy skądinąd tanim i pięknym Budapeszcie.
Klasa średnia w Polsce ( w klasycznym rozumieniu) jest owszem dość skromna procentowo ale podejrzewam że i tak w stosunku procentowym u Ruskich jest 5 x mniejsza. Polecam rozmowę z kimś kto był w tym pięknym kraju i widział coś więcej niż Moskwę i St Petersburg. Za długo by pisać zwłaszcza w temacie o Ukrainie.

Odlecieliśmy mocno z off-topem, więc może zakończymy go garścią statystyk.

Rosjanie stanowią kilkanaście % turystów w Egipcie i są tam najliczniejszą grupą narodowością turystów. Porównując to z turystami z Polski mamy ogromną przepaść liczbową, która w stosunku procentowym nie jest 5x mniejsza jak wspomniałeś.

Liczba turystów w Egipcie w ostatnich latach:
2010 - 14,7 mln, w tym 590 tys. Polaków
2011 - 9,8 mln, w tym 380 tys. Polaków
2012 - 11,5 mln, w tym 460 tys. Polaków i 1,41 mln Rosjan
2013 - 9,5 mln, w tym 378 tys. Polaków i 1,74 mln Rosjan

Co do danych za 2013 roku mogą być przesadzone co do ilości Polaków, gdyż są to słowa egipskiego ministra, a wg. danych polskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego do Egiptu poleciało z Polski 210 tys. turystów przez pierwsze 3 kwartały ubiegłego roku.

http://www.rp.pl/artykul/1086042.html
Cytat:

Egipcjanie ciągle jednak marzą, by odbudować ruch turystyczny do poziomu z rekordowego, przedrewolucyjnego, roku 2010. Wtedy ich kraj odwiedziło 14,7 mln zagranicznych turystów. W 2013 roku było to 9,5 mln. W tym, jak podał egipski minister, 378 tysięcy Polaków (jego dane dotyczące gości z Polski wydają się jednak przesadzone, według Urzędu Lotnictwa Cywilnego, w trzech pierwszych kwartałach 2013 roku czarterami do Egiptu poleciało 210 tysięcy Polaków).
Wracając do statystyk rosyjskich to w 2012 roku kilkanaście milionów turystów z Rosji wyjechało na wakacje za granicę zorganizowanymi grupami. Przez pierwsze 3 kwartały 2012 roku było to od 11 do 12 mln Rosjan wg. różnych statystyk.

Najpopularniejszym kierunkiem wyjazdów była Turcja, do której wyjechało ok. 2,5 mln Rosjan, czyli blisko 20% wszystkich turystów. Na drugim miejscu był Egipt z 1,5 mln turystów i kilkunastoma % udziału w ruchu turystycznym z Rosji, a na 3 miejscu podium była Hiszpania z szacunkami od 700 tys. do 1 mln turystów.

Także Rosja ma podobne wskaźniki do Polski co do turystów wyjeżdżających do Egiptu (kilkanaście % udziału w turystyce zagranicznej i ok. 1% populacji kraju). Różnica jest natomiast na korzyść Rosji jeśli chodzi o liczby, gdyż utrzymuje się 3-5 x większa liczba turystów z Rosji względem turystów z Polski.


Sam nie byłem nigdy poza Moskwą i Petersburgiem na rosyjskim country, ale z opowieści osoby, który często tam bywa wiem, że nie jest to taka bieda jaka powszechnie się wydaje. Wieś ukraińska przy wsiach zachodniej Rosji to jak XIX wiek przy XXI wieku.

sambo 05.03.2014 12:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 1351708)
Czytając nawet w wikipedii wynika, że

rozmydlasz, rozmydlasz. Nie ma co się spierać o to co było wcześniejsze- kura czy jajko. Spór taki powoduje, iż nie mozesz napisać, że porównywanie Kosowa do Krymu to bzdura i staram sie Ci to wytłumaczyć. Poza tym polecam inne lektury niż wikipedia

Faktem jest, iż obecne ukształtowanie etniczne Kosowa spowodowane jest tzw. Wędrówką Serbów - która w istocie nie była żadną wędrówką tylko wypędzeniem przez Turków i przywleczeniem Albańczyków - oczywiście w politporawnej historii zamieszczonej pewnie też na Wikipedii (wybacz nie czytałem) o tym nie napiszą - tak samo jak nie mówią o obozach stworzonych przez Albaczyków w Jugosławii, w których więziono Serbów w celu wykorzystania ich narządów wewnętrznych. To jesttaki szczegół nie warty wspomnienia.

Kocioł bałkański to jest wynik etnicznej polityki Imperium - podobnej do tej tworzonej przez Stalina - Stalin niebył pionierem w tej dziedzinie

I jeśli Tatarzy mieli swoją wędrówke ludów - to Serbowie również. I jeśli RUscy sie zasiedlili na Krymie to Albańczycy również sie zasiedlili - gadanie o tym kto co robił w VI wieku jest trochę bez sensu.

To tak samo, jak dać Zydom prawo do wybijania Arabów - bo byli pierwsi na Ziemi Obiecanej

Gwiaździsty 05.03.2014 13:17

Ruscy się zasiedlili na Krymie po tym jak wcześniej Rosja doprowadziła do systematycznej deportacji Tatarów krymskich, którzy prze wieki stanowili tam niemal 95 % ludności a Rosjan wogóle nie było. Więc Rosjanie są tylko potomkami kolonizatorów a nie prawowitych mieszkańców Krymu. Co się tyczy Kosowa, to tam był jeden wielki mętlik narodowościowy i raz jedni a raz drudzy mieli wiecej do powiedzenia na tym terenie. Serbowie gdy zostali ponownie władcami tego terenu praktycznie sie nim nie interesowali. Kraine tę zacofaną gospodarczo opuszczali Serbowie z przyczyn ekonomicznych. Praktycznie na własne życzenie ją stracili. To efekt czystek etnicznych przy pomocy armii jugosłowiańskiej, której działania wywołały reakcje NATO. Na Krymie nikt nie mordował Rosjan, co miało by niby usprawiedliwiać agresję Putina.
Dlatego porównania Krymu i Kosowa są bzdurne i nie poparte faktami.

darksun 05.03.2014 13:48

Powiem tak: Panowie ogarnijcie się i miast używać argumentów o agenturalności spod znaku czy to $ czy carskiej mocy czy gwiazdy sześcioramiennej, zaczynicie dyskutować na argumenty... Stojąc z boku zaczyna to komicznie wyglądać. "Postępowcy" mają niezły ubaw... Temat Ukrainy to temat rzeka:

Fakty są jednak TEŻ takie: http://www.isakowicz.pl/index.php?pa...id=88&nid=9122

sambo 05.03.2014 13:54

Kolega widzę nie popuści ani troszku. Kraina zacofana gospodarczo ;)

Kocur 05.03.2014 14:52

Żółtodziób z karabinem? Zobacz, co cię czeka na wypadek wojny.



Cytat:

Mimo, że służba wojskowa nie jest już obowiązkowa, w kryzysowej sytuacji każdy mężczyzna może być powołany do wojska. Jesteśmy w najlepsze zajęci studiami i pracą, lecz co się z nami stanie, jeśli wybuchnie wojna? Możliwości jest wiele, sprawdźcie sami.

XX wiek był bez wątpienia bardzo burzliwy, wypełniony krwią i śmiercią. Choć wiek XXI dopiero się zaczął, również do najspokojniejszych nie należy. Wciąż jesteśmy bombardowani informacjami o konfliktach to w Afryce, to na Bliskim Wschodzie. Wczoraj pisaliśmy o fatalnym stanie polskich Sił Zbrojnych. Ugniemy się przed pierwszą lepszą armią. A jeśli nasze wojsko się ugnie, powołani zostaną kolejni mężczyźni, którzy przeszkolenia nie otrzymali. Przyznano mi kategorię A, zatem co stanie się ze mną w obliczu konfliktu zbrojnego? Wygląda na to, że przez pierwszych kilka lat nie muszę się niczego obawiać.

Gdy stawiłem się przed komisją Wojskowej Komendy Uzupełnień, kategorii zdolności było 4. "A" oznaczała zdolność do czynnej służby wojskowej zarówno w czasie pokoju, jak i w czasie wojny. "B" - mówiła o czasowej niezdolności do czynnej służby wojskowej. Komisja orzekała, przez jak długi okres nie można nas zakwalifikować do poboru. Kategoria "D" charakteryzowała osoby, które nie są zdolne do czynnej służby wojskowej w czasie pokoju. Ostatnia z kategorii, "E" oznacza trwałą i całkowitą niezdolność do czynnej służby wojskowej w czasie pokoju, mobilizacji i wojny. Z takich osób armia nie będzie miała pożytku.


Żółtodzioba trzeba przeszkolić

– Ten podział został już zlikwidowany. Teraz mamy tylko dwie kategorie, to jest "A", mężczyzna zdolny do służby lub "E," czyli tzw. "enka" mówiąca o tym, że nie nadaje się do wojska – mówi mjr Cezary Pęcik, zastępca komendanta WKU Warszawa Praga. Dodaje, że nawet z osoby, której przyznano kategorię "A", nie będzie dużego pożytku, jeśli wcześniej nie odbyła służby wojskowej. – Mówimy tu o sytuacji hipotetycznej, w której zostalibyśmy zaatakowani przez inne państwo. Walczymy głównymi siłami, następni w kolejce do powołania są osoby, które już służbę odbyły, dopiero później osoby, które w wojsku jeszcze nie służyły – mówi mjr Pęcik. Zaznacza, że te osoby zostałyby powołane dopiero po kilku latach wojny, w przypadku, gdy główne siły ugną się przed wrogiem.

Rodzaju służby się nie wybiera

Nie ma określonych przepisów co do tego, gdzie kogoś "zielonego" przydzielić w czasie wojny. – O tym decyduje sztab, który kieruje działaniami sił zbrojnych podczas wojny, zależnie od swoich potrzeb i wyuczonych zawodów powołanych – przekonuje major. Zaznacza, że osoba "zielona" musiała by odbyć krótkie przeszkolenie z zakresu strzelania z karabinu, musztry i podstawowych przepisów w specjalnych ośrodkach na terenie kraju, których dokładnego położenia nie chciał zdradzić. To wszystko trwałoby zapewne 6-7 tygodni.

Następnie w zależności od potrzeb armii dajemy rekrutowi odpowiedni przedział. Każdy mężczyzna zdolny do służby, który nie przekroczył 60. roku życia, może zostać powołany do służby. Nie ma wtedy marudzenia czy narzekania, że on chce do tego oddziału czy tamtego. Jeśli potrzebujemy operatorów czołgów, to tam go przydzielimy, jeśli brakuje nam ludzi w wojskach liniowych, to tam powędruje rekrut – tłumaczy mjr Pęcik.


Dziennikarze propagandzistami?

Na szczęście ważny jest także wyuczony zawód powołanego. – Pan dostałby zapewne przydział do służb propagandowych. W czasie pokoju są one niepotrzebne, ale w czasie wojny jak najbardziej. Ktoś musi sporządzać ulotki, rozrzucać je wśród wroga, a także w inny sposób uprzykrzać mu życie. Inżynier czy budowlaniec dostanie przydział do służb budowniczych. Przecież jeśli ciężki sprzęt wjedzie na drogi, szybko ulegną one zniszczeniu. Trzeba je na bieżąco naprawiać. Dodatkowo powołanego nie trzeba długo szkolić, bo on już to potrafi robić – tłumaczy major.

Prawnik z karabinem

Stanowisk do obsadzenia jest dużo. Są służby, które w czasie pokoju nie mają dużo do roboty, a w przypadku wojny są bardzo potrzebne. Do takich bez wątpienia należą wojskowe służby propagandowe czy... prawnicze. Po co komu na wojnie potrzebny prawnik? Okazuje się, że to bardzo ważna funkcja. –
Żyjemy w cywilizowanym świecie, to nie rewolucja październikowa, że wojsko na nic nie zważa. Przypuśćmy, że przerzucamy jakiś oddział na Podkarpacie, w okolice Rzeszowa. Trzeba ich gdzieś ulokować, zająć jakiś budynek np. szkołę. Wtedy prawnik musi sporządzić decyzję administracyjną, która pozwoli nam ten obiekt zająć. Mamy co prawda już teraz w czasie pokoju określone budynki, które są przeznaczone do zajęcia przez wojsko, ale wojna jest dynamiczna, ciągle się zmienia, dlatego bieżące potrzeby mogą okazać się różne – tłumaczy major Pęcik.

Dodatkowo mogą nastąpić zniszczenia czyjegoś mienia, dezercje, trzeba obsłużyć sądy polowe, wtedy prawnik-żołnierz bardzo się przydaje. Major zaznacza jednak, że wojny przewidzieć się nie da. Jest zmienna, nie ma zatem całkowicie twardych reguł mówiących o tym, co z powołanym żółtodziobem zrobić. – Powtarzam jednak, że walki musiałyby toczyć się przez kilkadziesiąt miesięcy i nasze główne siły musiałyby zostać rozbite, by mówić o wysyłaniu osób słabo przeszkolonych na front. Podczas pierwszej wojny światowej straty były tak duże, że na potęgę mobilizowano rezerwy – kwituje mjr Cezary Pęcik.


Pierwsze wezwanie WKU

Sama Komisja Wojskowa młodego mężczyznę kosztowała sporo nerwów. Jeden z moich kolegów cierpiał na "Zespół Marfana". Krótko mówiąc, osoba taka charakteryzuje się wysokim wzrostem, długimi kończynami, chudą posturą. Jeden z lekarzy zapytał drugiego, czy wie, czym jest ten zespół. Odpowiedź brzmiała: "Nie wiem. Pisz mu kategorię "E".

Niemniej jednak swego czasu popularne było staranie się osób całkowicie zdrowych o przydzielenie jak najgorszej kategorii, byle tylko "nie zostać wziętym do wojska".
Sposobów na to było mnóstwo. Przedstawianie przeróżnych dokumentów o rzekomych alergiach, schorzeniach, udawanie niepoczytalności, wyszukiwanie moralnych czy religijnych przeciwwskazań. Okazuje się, że z czasem ta tendencja się zmieniła.

Odkąd zlikwidowano przymusowy pobór, a zawód żołnierz stał się bardzo kuszącym, Polacy zaczęli kombinować, jak uzyskać lepszą kategorię. Wojskowe Komisje Uzupełnień notują sporo zgłoszeń, które proszą o ponowną możliwość zaprezentowania się wojskowej komisji lekarskiej. – To tak, jakby ktoś nie miał ręki, ale nagle mu odrosła – mówił ppłk Adam Pilip z zamojskiej WKU.

darksun 05.03.2014 15:45

Wracając do Majdanu:

http://niezlomni.com/?p=11443

Dezinformacja czy informacja?

cpc 05.03.2014 15:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darksun (Post 1351742)
Powiem tak: Panowie ogarnijcie się i miast używać argumentów o agenturalności spod znaku czy to $ czy carskiej mocy czy gwiazdy sześcioramiennej, zaczynicie dyskutować na argumenty... Stojąc z boku zaczyna to komicznie wyglądać. "Postępowcy" mają niezły ubaw... Temat Ukrainy to temat rzeka:

Fakty są jednak TEŻ takie: http://www.isakowicz.pl/index.php?pa...id=88&nid=9122

Ciekawe czy polscy politycy mają jakąś strategie marginalizacji na Ukrainie środowisk bliskich UPA. Rozumiem, że obecnie z powodów politycznych chorujemy wszyscy na zbiorową historyczną amnezję ale przecież każdy zdaje sobie sprawę z tego, że taka taktyka w nieskończość trwać nie może.
Na Ukrainie zaczyna się powoli budowa w miarę normalnego państwa (nawet jeśli okaże się za chwilę, że bez Krymu). Jeśli prześpimy kluczowe momenty tej budowy to już za kilka lat będziemy mieć za wchodnią granicą państwo wybitnie anty-polskie.

sambo 05.03.2014 17:30

z tymi snajperami to dziwna sprawa, bo pamiętam jak w Polskim Radiu w Jedynce miał na żywo wejście dziennikarz, który obserwował Majdan i jak w pewnym momencie zupełnie ekspresyjnie zaczął opowiadać o tym jak żołnierze Berkutu padają najparwdopodobniej od strzału snajpera.

Była to tylko jedna wstawka - później już się nie powtórzyła a dziennikarz nie rozwijał wątku, nie wiem jak to medialnie później rozgrywał reżim

For_FuN_ 05.03.2014 17:46

Dezinformacja radziecka dotarła nawet tutaj. Trochę przerażające... Zaraz się okażę, że to rzeczywiście "polscy bojownicy" strzelali :D. Widać Putin bardzo działa na słabe umysły ;).

DonaltTSSk 05.03.2014 17:56

Jeszcze w temacie polskich mediów oburzonych na manipulacje:)
Kto zrobi filmik według podanego poniżej gotowego scenariusza zyska wieczną sławę w internetach!

http://wpolityce.pl/dzienniki/dzienn...stosuja-od-lat

Gwiaździsty 05.03.2014 18:32

Putin uruchomił już swoich propagandystów ale w Krakowie rzucił agenturalne stwoarzyszenia, które mają robić szum medialny. Na koniec rzuci pożytecznych idiotów. I oto do Rady Miasta Krakowa wpłunął wniosek o nadanie nowej nazwy dla Ronda Czyżyńskiego. I UWAGA wg. wnioskodawców ma ono nosic imie znanego w Krakowie, wielkiego przyjaciela Polski i Polaków : IWANA KONIEWA !!!

Kocur 05.03.2014 18:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DonaltTSSk (Post 1351782)
Jeszcze w temacie polskich mediów oburzonych na manipulacje:)
Kto zrobi filmik według podanego poniżej gotowego scenariusza zyska wieczną sławę w internetach!

http://wpolityce.pl/dzienniki/dzienn...stosuja-od-lat


Oburzenie TVN na manipulację ruskich mediów nadaje się na nobla w dziedzinie hipokryzji.

Jakby ich wziąć po lupę to wyszłyby jeszcze lepsze kwiatki, zresztą czasami tak jadą po bandzie że żadna lupa nie jest potrzebna ...



Przyganiał kocioł garnkowi ..

Gwiaździsty 05.03.2014 19:13

Chłopaki od Putina nieźle sie uwijają w internecie. Jest tu ktos taki ? przyznać się :):

Cytat:

Propagandowa wojna Kremla. Prorosyjskie komentarze w polskim Internecie

W Internecie pojawia się coraz więcej prorosyjskich komentarzy. Jeden z portali, newsweek.pl wyliczył, że 80 procent z nich „wysłano z nieprawdziwych kont”. Według serwisu anonimowe trolle mogą zarabiać na tym nawet 2,4 tys. zł miesięcznie. Kilka dni temu profil MSZ Rosji na Twitterze omyłkowo, zamiast w prywatnej wiadomości, w publicznym wpisie instruował, by w komentarzach pisać „powściągliwe pochwały słusznej analizy” jednego z tekstów w niemieckim „Der Spiegel”.

- Sytuacja zawsze wygląda w ten sam sposób. Gdy publikujemy artykuł dotyczący sytuacji na Ukrainie, na początku pojawiają się wyważone komentarze dotyczące zaangażowania stron w konflikcie. Jednak w pewnym momencie, jakby na akord, liczba komentarzy dramatycznie wzrasta, stają się one bardzo prorosyjskie, anty-ukraińskie i anty-polskie, często wulgarne. Merytoryczna dyskusja całkowicie ginie, internetowi trolle przejmują temat, normalne komentarze są spychane w niebyt – tak aktywność prorosyjskich internautów opisuje portal newsweek.pl i zauważa, że „po ustaleniu adresów IP i ich geolokalizacji, okazało się, że ponad 80 procent z ponad pięćdziesięciu skontrolowanych prorosyjskich wpisów nie pochodzi z Polski, a z najróżniejszych miejsc na świecie”.

Portal cytuje kilka z powtarzających się komentarzy. „Jakby nie lubić Ruskich,to trzeba przyznać, że akcja na Krymie jest rzeczywiście formą akcji stabilizacyjnej. I nie ma nad czym płakać ani się oburzać, a pobrzękiwanie szabelką jest wbrew polskiej racji stanu” – brzmi jeden z nich.

Z kolei jeden z głównych profili nieformalnej organizacji hakerskiej „Anonymous” w serwisie twitter.com, od samego początku rosyjskiej agresji na Ukrainę komentuje sytuację przychylnie dla władz Kremla oraz udostępnia masowo wpisy stacji „Russian Today”. Profil @AnonymousWiki śledzony jest przez ponad 40 tys. użytkowników Twittera, w dużej mierze ludzi młodych ze Stanów Zjednoczonych, dzięki czemu w Internecie narracja Kremla skutecznie rywalizuje z przekazem Białego Domu.

- Popieramy Putina i rosyjski rząd za działanie tak zdecydowane w kryzysie. Ich pełnoprawne i usprawiedliwione działania były sprowokowane przez Zachód – czytamy w jednym z wpisów Anonymous.

W poniedziałek na oficjalnym koncie MSZ Rosji na Twitterze przez pomyłkę została opublikowana prośba do nieujawnionych osób o „powściągliwe pochwały” (w komentarzach na Twitterze i Facebooku) wobec „słusznej analizy” sytuacji na Ukrainie, opublikowanej przez niemiecki tygodnik „Der Spiegel”. Autorem artykułu, który należało pochwalić, jest niemiecki dziennikarz Uwe Klußmann. Pomyłka została szybko zauważona przez pracowników obsługujących profil rosyjskiego resortu dyplomacji i wpis został skasowany.
http://niezalezna.pl/52543-propagand...kim-internecie

sambo 05.03.2014 21:37

Cytat:

Portal cytuje kilka z powtarzających się komentarzy. „Jakby nie lubić Ruskich,to trzeba przyznać, że akcja na Krymie jest rzeczywiście formą akcji stabilizacyjnej. I nie ma nad czym płakać ani się oburzać, a pobrzękiwanie szabelką jest wbrew polskiej racji stanu” – brzmi jeden z nich.
he he - to pobrzękiwanie szabelką to przecie ulubiony argument pismaków i ich wielbicieli.

Co to się dzieje - TVN demaskuje manipulacje. Newsweek - pobrzękiwanie szabelką.

Jeszcze trochę a przeczytamy, że zamach w Smoleńsku jest całkiem prawdopodobny

Pablo84 05.03.2014 23:02

Kurcze pieczone, a już myślałem, że strzelają semici lub masoni! No proszę i to jeszcze podali w Russia Today!

Mareq 05.03.2014 23:08

Najpierw rozmowa z ,,F**k EU'', teraz to.
Chłopaki z KGB szaleją : ).

Cytat:

Tak przy okazji to kto cie karmi takimi bzdurami? Od kedy to mozesz sobie ot tak przejsc przez posterunek wartowniczy?
,,posterunek wartowniczy'' obsadzony przez ... ?

sanderuss 06.03.2014 08:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mareq (Post 1351839)
,,posterunek wartowniczy'' obsadzony przez ... ?

Przez ruskich. Czemu dales w cudzyslow posterunek wartowniczy? Czy nie rozumiesz co to jest? Otoz posterunek wartowniczy wystawia sie w celu ostrezenia przed niebezpieczenstem reszty pododdzialu gdy ten wypelnia inne zadania. To nie musi byc budka ze szlabanem czy cos w tym stylu. W warunkach bojowych posterunki zaklada sie z reguly w najbardziej newralgicznych miejscach, jak ,na przykladzie filmiku, na drodze prowadzacej do lotniska. Ot cala filozofia, cos jeszcze wytlumaczyc?

Kocur 06.03.2014 08:05

Nie przekonasz gościa - Ławrow powiedział że tam ruskich nie ma i mamy w to wierzyć ;)


Przy okazji - ciekawe zestawienie siły militarnej na świecie - per kraj:

http://www.globalfirepower.com/countries-listing.asp

Polska na 18 tym miejscu - jaja nie z tej ziemi :)
Ranking nie podaje kto ma zakopane rakiety na podwórku.

Gwiaździsty 06.03.2014 08:21

Fałszywa polityka Niemiec czyli: "nic się nie stało, Putinku nic się nie stało":

Cytat:

Niemcy nie chcą sankcji przeciwko Putinowi. Co ukrywa kanclerz Merkel?

Zarówno kanclerz Angela Merkel, jak i inni niemieccy politycy potępiają, co prawda pogwałcenie przez Putina międzynarodowego prawa, ale jednocześnie stanowczo sprzeciwiają się nałożeniu przez Zachód sankcji na Rosję. Niemieccy ekonomiści bez ogródek straszą fatalnymi konsekwencjami wprowadzenia sankcji. Z relacji niemieckiego korespondenta portalu nizalezna.pl wynika, że Niemcy zamierzają przejąć rolę głównego negocjatora pomiędzy zachodem, a Moskwą w konflikcie na Ukrainie.

Angela Merkel już kilkukrotnie zapewniała, że Niemcy są zaniepokojone i opowiadają się za koniecznością zachowania integralności terytorialnej Ukrainy, ale swoje wystąpienia ograniczała jedynie do apeli o dyplomatyczne rozwiązanie konfliktu. Nic więc dziwnego, że rozmawiając telefonicznie z prezydentem USA Angela Merkel opowiedziała się za rozlokowaniem na Ukrainie międzynarodowych obserwatorów. Szef Parlamentu Europejskiego Martin Schulz jest zdania, że Niemcy powinny wziąć na siebie rolę głównego negocjatora w konflikcie, więc wezwał kanclerz Niemiec do podjęcia mediacji na Ukrainie. Politolog i ekspert od spraw wschodnich Hans-Henning Schroeder z fundacji „Wissenschaft und Politik” potwierdza, że Niemcy są postrzegane nie tylko na świecie, ale także w Moskwie jako sprzymierzeniec Rosji, więc mogłyby faktycznie przejąć rolę głównego negocjatora. Jego zdaniem pomiędzy Berlinem a Moskwą istnieje coś w rodzaju specjalnego porozumienia („Besonderer Draft”). Było ono co prawda częstym powodem do ostrej krytyki na arenie międzynarodowej, ale w tej sytuacji mogłoby stworzyć dużą szansę na porozumienie z Władimirem Putinem. Media przypominają w tym kontekście przyjaźnie Helmuta Kohla z Borysem Jelcynem, Gerharda Schroedera z Władimirem Putinem, czy także stosunkowo dobre relacje Angeli Merkel także z Putinem.

Niemcy boją się sankcji
Niemieccy ekonomiści ostrzegają przed fatalnymi skutkami zachodnich sankcji wobec Rosji.

- Rosja trzyma w gospodarczym szachu nie tylko Ukrainę, ale całą Europę, no i oczywiście także Niemcy – twierdzi niemiecki polityk z partii Zielonych, ekspert od spraw energii Hans-Josef Fell. Jego zdaniem straszenie Rosji sankcjami wywołuje tylko śmiech u Putina, bowiem wie on doskonale, że europejski bojkot rosyjskiej ropy i gazu bardzo szybko zmusi Europę, a przede wszystkim Niemcy do padnięcia przed nią na kolana.

- Putin nie obawia się sankcji bowiem już wcześniej uzależnił od rosyjskich dostaw cały europejski rynek - dodaje Fell. Polityk przypomina, że Niemcy są najbardziej uzależnieni od rosyjskich dostaw gazu, znacznie bardziej niż inne kraje europejskie. Spory wpływ miał na to były kanclerz Gerhard Schroeder, który wydał zgodę na budowę gazociągu Nord Stream. Koordynator rządu Niemiec ds. kontaktów z Rosją Gernot Erler także jest przeciwny sankcjom przeciwko Rosji, bowiem – jak twierdzi – tego typu sankcje nie spełnią swojego założenia, a do tego Rosja może na nie odpowiedzieć własnymi sankcjami, co przy wzajemnym uzależnieniu energetycznym wywoła eskalację.

Gazety podsycają strach
Media także straszą skutkami potencjalnych sankcji i przypominają, że 40 proc. importowanego do Niemiec gazu i 35 proc ropy naftowej pochodzi właśnie z Rosji, a to nie wszystko, bowiem ponad 6000 tys. dużych i średnich niemieckich przedsiębiorstw działa na rosyjskim rynku, a roczne obroty obydwu krajów sięgają: niemiecki eksport 36 miliardów euro, a import z Rosji 40 miliardów euro. Dlatego zarówno politycy, jak i media straszą społeczeństwo fatalnym skutkiem ewentualnych sankcji. Wszystkie gazety piszą o grożącej dużej podwyżce cen paliw (opałowych i benzyn), o wzroście cen gazu i drożej energii (wiele niemieckich elektrowni pracuje na gazie). Agencje i dzienniki telewizyjne podgrzewają atmosferę informując, że rząd reagując na ukraiński kryzys zapełnił wszystkie magazyny gazowe i olejowe. Zmagazynowane zapasy mają wystarczyć na 90 dni bez zewnętrznych dostaw. Niemcy posiadają wyjątkowo duże możliwości magazynowania zapasów gazu (czwarte na świecie). W całym kraju jest rozmieszczonych aż 51 podziemnych magazynów gazowych, które są w stanie pomieścić prawie 27 miliardów kwadratowych gazu. Pomimo tak dużych możliwości magazynowych jeden z szefów Instytutu Gospodarczego DIHK Volker Treier jest zdania, że to niewiele pomoże w przypadku wprowadzenia sankcji wobec Rosji.
- Długoterminowo na takich sankcjach wyjątkowo straci cała niemiecka gospodarka – uważa Treier.
Inny ekspert do spraw energii, Rainer Lindner także boi się sankcji, twierdząc, że zagrożona Rosja może zakręcić kurek gazowy nie tylko Ukrainie, ale także Niemcom, a wtedy kryzys gospodarczy gotowy.

Wraca pomysł budowy niemieckiego gazoportu
Niemcy zaczynają intensywnie myśleć o konieczności dodatkowej dywersyfikacji dostaw gazu. Główny ekonomista Commerzbank Joerg Kraemer oficjalnie mówi o konieczności transportu gazu płynnego, a co za tym idzie o potrzebie budowy w Niemczech gazoportu. Już takie pomysły były w fazie zaawansowanego projektowania, ale przed laty zaniechano jego realizacji. Dzisiaj za sprawą rosyjskiej inwazji na Ukrainę temat szybko wraca. Media zajmujące się ekonomią informują, że w szybkim tempie wraca na wokandę sprawa budowy gazoportu w Wilhelshaven. Projekt był już w fazie mocno zaawansowanej, więc nie ulega wątpliwości, że przygotowania do nowego planu poszłyby wyjątkowo szybko – twierdzi John H. Niemann, który jest prezesem ds. gospodarczych portu przeładunkowego w Wilhelmshaven.

- Bez problemu można uaktualnić plany gazoportu w Wilhelmshaven, co obecnie wydaje się bardzo realnym i potrzebnym konceptem dla zwiększenia dywersyfikacji dostaw gazu w Niemczech – stwierdził Niemann.

Bardzo możliwe, że już wkrótce pod naszym bokiem powstanie nowoczesny niemiecki gazoport, który będzie mógł przyjąć statki o zanurzeniu do 18 metrów pod kilem, a przypomnijmy, że leżąca przed wejściem do polskiego portu w Świnoujściu (także w przyszłości do tamtejszego gazoportu) rura gazociągu Nord Stream na zawsze do 12.5 m. wypłyciła wejście do naszego portu.
http://niezalezna.pl/52556-niemcy-ni...anclerz-merkel

Wsciekly Pies 06.03.2014 08:39

http://www.pb.pl/3587429,60852,rzad-...y-tnie-wydatki

Nasi by się popłakali...

Mareq 06.03.2014 10:35

Cytat:

Nie przekonasz gościa - Ławrow powiedział że tam ruskich nie ma i mamy w to wierzyć ;)
Błysk intelektu efektem czytania po łebkach.
Popisałeś się.

Cytat:

Przez ruskich. Czemu dales w cudzyslow posterunek wartowniczy? Czy nie rozumiesz co to jest?
Dałem w cudzysłów, bo...
Jakim prawem umundurowani nieoznakowani uzbrojeni ludzie zakładają na terytorium ukraińskiej bazy wojskowej ,,posterunek wartowniczy'' ? I jakie konsekwencje pociągnęłyby za sobą oddane strzały(raniące być może śmiertelne?) przez tychże nieoznakowanych terrorystów(?) w kierunku nieuzbrojonych żołnierzy ukraińskich przemierzających(zmierzających do?) teren swojej bazy wojskowej ?
Dlaczego w momencie kiedy toczyły się te wydarzenia, przeciągał się moment rozpoczęcia konferencji Putina ?

Zagranie Ukraińców było jak najbardziej na plus. Dlatego też nie dziwie się, że było ci nie w smak.

sanderuss 06.03.2014 11:14

Bo taka jest zasada prowadzenia jakiegokolwiek typu operacji militarnych badz paramilitarnych. Wystawienie wart to abecadlo kazdego dowodcy. Skoro ruskie zajeli lotnisko to co ty mi tu z jakims prawem wyskakujesz? Zajeli i juz ( A czy ja to pochwalam czy nie to nie ma nic do rzeczy ). I wysylanie przeciwko nim specjalnie rozbrojonego oddzialu ukraincow pod okiem kamer jest czystej wody prowokacja czy ci sie podoba czy nie. To jest tez skrajny przejaw glupoty bo swiadczy o tym jak niewiele znaczy ludzkie zycie na wschod od Buga. Takie zachowanie nie odbiega wiele od tego co mowila ta lekarka na Majdanie, ze kule wyciagniete z majdanowcow i berkutowcow byly takie same (vide rozmowa Ashton z Paetem ), sugerujac ze to ci sami "snajperzy" walili do jednych i drugich.

haeno 06.03.2014 12:09

Z tym lotniskiem wyjscia byly trzy:
1) odbic zbrojnie ( zapewne powiedzianoby, ze pod rzadami nazistow zabijaja swoich)
2) pozwolic rosjanom (ktorych ponoc tam nie ma) robic co chca na Ukrainie
3) pokazac pod okiem kamer, ze sie nie ma agresywnego podejscia do grup, ktore wg "mediow", sa samoobrona mniejszosci ukrainskich ( czyli przebrane wojska rosyjskie)

i majac te 3 opcje do wyboru tez nie rozumiem czemu uwazasz ja za bledna.

PS sorry za brak polskich znakow

Drozd 06.03.2014 12:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sanderuss (Post 1351884)
Bo taka jest zasada prowadzenia jakiegokolwiek typu operacji militarnych badz paramilitarnych. Wystawienie wart to abecadlo kazdego dowodcy. Skoro ruskie zajeli lotnisko to co ty mi tu z jakims prawem wyskakujesz? Zajeli i juz ( A czy ja to pochwalam czy nie to nie ma nic do rzeczy ). I wysylanie przeciwko nim specjalnie rozbrojonego oddzialu ukraincow pod okiem kamer jest czystej wody prowokacja czy ci sie podoba czy nie. To jest tez skrajny przejaw glupoty bo swiadczy o tym jak niewiele znaczy ludzkie zycie na wschod od Buga. Takie zachowanie nie odbiega wiele od tego co mowila ta lekarka na Majdanie, ze kule wyciagniete z majdanowcow i berkutowcow byly takie same (vide rozmowa Ashton z Paetem ), sugerujac ze to ci sami "snajperzy" walili do jednych i drugich.

Co Ty pieprzysz. Prowokacją to jest obecność tam ruskich. Dlatego Ukraińcy byli rozbrojeni. Ale widzę że pogląd Mikkego jest bardzo popularny wśród patriotycznej prawicy. Co by ruski nie zrobił to jest ok, ale jakiekolwiek postawienie się to prowokacja. Pochwal ich że tych bezbronnych Ukraińców nie zastrzelili, bo przecież mogli się dać sprowokować ...

emj10 06.03.2014 13:24

Sanderuss wyznaje tylko wersję o prowokacjach "izraelskich" snajperów na Majdanie oraz oddziałów faszystowskich wojsk ukraińskich ukrywających się w koszarach na Krymie. Dosyć smutne, a zarazem zbieżne z linią RN oraz "narodowych" portali.

sanderuss 06.03.2014 13:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez haeno (Post 1351891)
.

Jesli cos wyglada jak ruskie, jest uzbrojone jak ruskie, zachowuje sia jak ruskie - to to jest ruskie wiec darujmy sobie wywody ze ktos twierdzi ze to nie oni.
Co do opcji - moim zdaniem to jest prymitywna akcja pod publiczke zeby pokazac jak biedni ukraincy sa przez tychze ruskich poniewierani. Oczywistym zamiarem bylo sprowokowanie czerwonoarmistow do uzycia broni palnej, zeby moc sobie dorobic jeszcze kilku meczennikow w walce o "wolna" ukraine i pozyskac kolejne tweety poparcia i lajki na probanderowskich stronkach - klasyczna wojna informacyjna. Nie wyszlo, bo jak juz kilka analiz pokazalo, to nie sa soldaty prosto z poboru, tylko zgrani i zaprawieni weterani. A w przypadku jakis zoltodziobow z ostra amunicja wcale nie trudno o to by komus w stresie omsknal sie palec na spuscie.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 1351905)
..

Nie. Nie wiem skad ci sie wzieli izraelscy snajperzy czy faszystowskie wojska. Moja podejscie do sprawy jest czysto pragmatyczne. Po tym jak wyciekla rozmowa amerykanskiej dyplomacji o tym ze przewrot byl sponorowany przez tychze oraz ostatnia rozmowa Ashton z Paetem jakos ciezko mi uwierzyc w ta medialna papke serwowana codziennie. Media zbyt usilnie proboja wmowic ze to tylko chodzi o "wolnosc" ukraincow. Nie wydaje mi sie tez aby ten caly majdan byl czysto spontaniczny. Przypuszczam ze jak niewiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze wielkich (ie. Rosja, USA). Dlatego uwazam, ze wyjazdy polskich politykow do Kijowa oraz ich udzial w tym calym zamieszaniu byl bardzo krotkowroczny i bardziej ambicjonalny niz dokladnie zaplanowany. Moim zdaniem wiecej na tym stracimy niz zdolamy zyskac.

haeno 06.03.2014 14:28

Liczyłem, że po moim poście wytłumaczysz czemu uważasz inne opcje za lepsze ( bo stosunek do 3. opcji znamy), ale w sumie nie zadałem tego pytania wprost, więc mój błąd. Chyba, że widzisz jeszcze jakąś inną, której nie wymieniłem.

For_FuN_ 06.03.2014 14:55

Niezłe jaja sie odbywają. Już raczej z 99% pewnością można stwierdzić, że Ukraina straciła Krym. Jeżeli reszta świata debatuje od kilku dni o sankcjach(których najwieksi gracze w Europie nie chcą), to o czym my mówimy? Putin wprowadza na Krymie demokrację i rzetelne referendum pod lufami tysięcy karabinów ;]. Rozwalają też zdjęcia, gdzie przywożeni ciężarówkami rosjanie demonstrują i optują za oderwaniem Krymu od Ukrainy. ZSRR w pełnej krasie.
Inną kwestią jest światowe rozbrojenie, gdzie w tym temacie cofneliśmy się o dekady. Ukraina się rozbroiła, bo miała słowo, a przede wszystkim podpisy najwiekszych mocarstw na świecie, że jej granice pozostaną nienaruszone. Jak mają reagować inne państwa? Wiadomo, że w tej bliskiej i dalekiej przyszłości nikt już nie popełni takiego głupstwa i nie odda swojego arsenału atomowego.

sanderuss 06.03.2014 17:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez haeno (Post 1351913)
Liczyłem, że po moim poście wytłumaczysz czemu uważasz inne opcje za lepsze ( bo stosunek do 3. opcji znamy), ale w sumie nie zadałem tego pytania wprost, więc mój błąd. Chyba, że widzisz jeszcze jakąś inną, której nie wymieniłem.

To jest moja prywatna ocena. Takie mam zdanie. Nie wierze w czyste intencje ukraincow, bo:
-sponsorowanie coup d'etat przez amerykanow;
-niewyjasniona sprawa snajperow na majdanie (ponoc izraelscy zdaniem emj10);
-mitomania ukraincow;
-przewrot jako dodatek do rozgrywki miedzy USA a Rosja;
-pozwolenie na "tymczasowe rzady" ludzi afirmujacych upa co wrozy dalsze niepokoje spoleczne w regionie;

Zwroc tez uwage na to, ze w maju odbeda sie wybory do europarlamentu. Wytworzenie poczucia sztucznego zagrozenia bedzie owocowalo tym ze wiecej niezdecydowanych/podatnych na manipulacje ludzi bedzie glosowac na partie postulujace zaciesnienie wspolpracy. Byc moze ktos wpadl na pomysl zeby po ustawie 1066 dorzucic w Europie (lub poszczegolnych panstwach) cos na ksztalt Patriot Act (USA) czy Terrorism Act (UK). Widzisz, za duzo przypadkow jak dla mnie zeby nie czytac pomiedzy wierszami. I to jest moje zdanie. Taka mam opinie nt ostatnich wydarzen. Co wcale nie musi znaczyc ze jestem swiecie przekonany co do moich tez, ale na chwile obecna tak mi sie wydaje.

emj10 06.03.2014 18:59

Spiskowa teoria dziejów grubymi nićmi szyta. Niestety z podobnymi do NWO, Zeitgeist, czy Fahrenheit 9.11 ciężko dyskutować, gdyż opuszcza się w nich z racjonalne argumenty i sięga po pojęcia z granic metafizyki na fantasmagoriach kończąc.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sanderuss (Post 1351909)
Moim zdaniem wiecej na tym stracimy niz zdolamy zyskac.

Zgodzę się w tym jednym, ale dochodzę do tego zupełnie innym sposobem rozumowania dedukcyjnego opierającym się na wysnuwaniu kolejności zdarzeń na podstawie zaistniałych zdarzeń, gdzie zaistniałe zdarzenia wskazują na to, że politycznie i gospodarczo rysuje się przed nami perspektywa kilku niespokojnych lat.

Gwiaździsty 06.03.2014 20:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sanderuss (Post 1351909)
Nie. Nie wiem skad ci sie wzieli izraelscy snajperzy czy faszystowskie wojska. Moja podejscie do sprawy jest czysto pragmatyczne. Po tym jak wyciekla rozmowa amerykanskiej dyplomacji o tym ze przewrot byl sponorowany przez tychze oraz ostatnia rozmowa Ashton z Paetem jakos ciezko mi uwierzyc w ta medialna papke serwowana codziennie. Media zbyt usilnie proboja wmowic ze to tylko chodzi o "wolnosc" ukraincow. Nie wydaje mi sie tez aby ten caly majdan byl czysto spontaniczny. Przypuszczam ze jak niewiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze wielkich (ie. Rosja, USA). Dlatego uwazam, ze wyjazdy polskich politykow do Kijowa oraz ich udzial w tym calym zamieszaniu byl bardzo krotkowroczny i bardziej ambicjonalny niz dokladnie zaplanowany. Moim zdaniem wiecej na tym stracimy niz zdolamy zyskac.

Właśnie temat był wyjaśniany w Wiadomościach, estoński szef MSZ przyznał się, że to tylko słyszał, dziennikarka ukraińska nie była przy operacjach (sprawa kul) co sama stwierdziła, jednym słowem bujda na resorach szyta przez rosyjskie media, gdzie ten nes stał się głownym usprawiedliwieniem agresji na Ukrainę.

Cytat:

Niezłe jaja sie odbywają. Już raczej z 99% pewnością można stwierdzić, że Ukraina straciła Krym. Jeżeli reszta świata debatuje od kilku dni o sankcjach(których najwieksi gracze w Europie nie chcą), to o czym my mówimy? Putin wprowadza na Krymie demokrację i rzetelne referendum pod lufami tysięcy karabinów ;]. Rozwalają też zdjęcia, gdzie przywożeni ciężarówkami rosjanie demonstrują i optują za oderwaniem Krymu od Ukrainy. ZSRR w pełnej krasie.
Inną kwestią jest światowe rozbrojenie, gdzie w tym temacie cofneliśmy się o dekady. Ukraina się rozbroiła, bo miała słowo, a przede wszystkim podpisy najwiekszych mocarstw na świecie, że jej granice pozostaną nienaruszone. Jak mają reagować inne państwa? Wiadomo, że w tej bliskiej i dalekiej przyszłości nikt już nie popełni takiego głupstwa i nie odda swojego arsenału atomowego.
No widzisz, a takim byłeś zwolennikiem UE, wydawało Ci się jacy to gracze tam nie siedzą a tu wychodzi, że to zwyczajne ...eurocioty. Sytuacja wypisz wymaluj jak w 1938 r.

JEDREK76 06.03.2014 20:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 1351905)
Sanderuss wyznaje tylko wersję o prowokacjach "izraelskich" snajperów na Majdanie oraz oddziałów faszystowskich wojsk ukraińskich ukrywających się w koszarach na Krymie. Dosyć smutne, a zarazem zbieżne z linią RN oraz "narodowych" portali.

Niestety, ale trudno Ci nie przyznać racji. Szczerze mówiąc nie rozumiem Narodowców. W przypadku Ukraińców przywołują rzeź wołyńską, a z drugiej strony zapominają chyba kto mordował Polaków w Katyniu, kto mordował Żołnierzy Niezłomnych, kto nas niewolił przez blisko pół wieku oraz kim był i jest Putin. Może to próba pójścia za ahistorycznymi wskazówkami Zychowicza i układanie się (a raczej sygnał o takiej możliwości) ze współczesnym Hitlerem.

Gwiaździsty 06.03.2014 20:47

Dla narodowców KGB-wiec Putin jest herosem:

http://niezalezna.pl/52583-kandydat-...upacje-ukrainy

sanderuss 06.03.2014 21:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JEDREK76 (Post 1351973)
Niestety, ale trudno Ci nie przyznać racji. Szczerze mówiąc nie rozumiem Narodowców. W przypadku Ukraińców przywołują rzeź wołyńską, a z drugiej strony zapominają chyba kto mordował Polaków w Katyniu, kto mordował Żołnierzy Niezłomnych, kto nas niewolił przez blisko pół wieku oraz kim był i jest Putin...

Po co wyskakiwac przed szerg? Najlepsza dla Polski opcja to nie ingerowac w wewnetrzne sprawy Ukrainy. Zrobimy sobie druga Jugoslawie pod nosem i po co? Pozyteczni idioci pracujacy bezwiednie dla Putina ktoremu jak najbardziej na reke jest destabilizacja w regionie. Gratuluje.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 1351969)
Właśnie temat był wyjaśniany w Wiadomościach, ...

W tychze wiadmosciach podawali ze pod Smolenskiem rozbil sie pijany Blasiak.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 1351974)
Dla narodowców KGB-wiec Putin jest herosem

Wroga mozna nienawidziec ale nigdy nie wolno go niedoceniac. -> Sun Tzu "Jeśli znasz siebie i swego wroga, przetrwasz pomyślnie sto bitew"

Gwiaździsty 06.03.2014 21:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sanderuss (Post 1351981)

W tychze wiadmosciach podawali ze pod Smolenskiem rozbil sie pijany Blasiak.

A w tych stacjach co rozmowę wymyśliły przedstawiają Putina jako wzwoliciela i demokratę. Wcześniej podawały , ze na Majdanie walczą bojówkarze szkoleni w Polsce. Na takie stacje się powołujesz. Nie wiem,które bardziej mimo wszystko wiarygodniejsze.

Greg91 06.03.2014 21:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sanderuss (Post 1351981)
Wroga mozna nienawidziec ale nigdy nie wolno go niedoceniac. -> Sun Tzu "Jeśli znasz siebie i swego wroga, przetrwasz pomyślnie sto bitew"

Możesz też przegrać wszystkie, jeśli oddasz mu całe pole.

sanderuss 06.03.2014 22:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 1351982)
A w tych stacjach co rozmowę wymyśliły przedstawiają Putina jako wzwoliciela i demokratę. Wcześniej podawały , ze na Majdanie walczą bojówkarze szkoleni w Polsce. Na takie stacje się powołujesz. Nie wiem,które bardziej mimo wszystko wiarygodniejsze.

Dobra przystopuj troche bo sie zaczynasz gubic. Jaka wymyslona rozmowa? Ashton z Paetem? Oficjalnie potwierdzona przez estonski MSZ. Paeta z Olga Bohomolec? Potwierdzone w rozmowie przez Paeta. Tu link do rozmowy: https://www.youtube.com/watch?v=ZEgJ0oo3OA8
Olga Bohomolec byla lekarka na majdanie wiec widziala na wlasne oczy.
A tu masz druga rozmwe Victorii Nulland potwierdzajaca sponsoring przewrotu : https://www.youtube.com/watch?v=64ZiM0S0BYM
A tu konferencja rzecznika sekretarza stanu USA : https://www.youtube.com/watch?v=jW1WDbDX7wE

A tak z ciekawosci: co powiedzieli w wiadomosciach?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:41.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl