![]() |
Cytat:
Cytat:
Gdzie to tzw. pokolenie JPII...? Lipa merdialna dajaca się sprowadzić do kremówek i tyle. |
Cytat:
Cytat:
...a nie zaangażowanie w walke polityczną. |
Cytat:
walka polityczna? a w jakiego liczącego się polityka uderza ta publikacja? Cytat:
|
Cytat:
Problem jest "złożony" tylko dla hipokrytów, wszelkie próby rozmywania tematu wcześniej czy później rozbiją się o prawo kanoniczne. To nie jest pyskówka, pani Kopacz szerzy herezję(być może nieświadomie) i katolicy czują się zobowiązani całą sprawę wyprostować. Wydaje mi się, że to ty rozpatrujesz całą sprawę pod kątem politycznym, broniąc "swojego" ministra. Czego nie rozumiesz - to nie jest kwestia polityczna, a wewnątrzkościelna. Nie można pozwalać na rozpowszechnianie bzdur z ust osób podających się za katolików, gdyż powoduje to zamęt i godzi w dobre imię Kościoła. Przynależność do KK to przywilej, nie prawo. |
Cytat:
Specjalnie w nawiasie napisałem czego dotyczy się stwierdzenie o złozoności problemu - ciąży 14-letniej dziewczyny. Nie przerywania ciązy, tylko samej ciąży. Dla Ciebie to jest proste i łatwe? W kwestii samego przerywania i mojego poglądu na tą sprawę nie napisałem ani słowa. Pyskówką nazwałem podejście mediów do sprawy samej ciąży i jej przerwania- tutaj też cos jest niejasne? Nie było pyskówki, przyrównywania do panstwa wyznaniowego, posądzen o wywieranie presji, słów o nagonce i tak dalej? (I moim zdaniem pyskówką właśnie jest przekonywanie się w Internecie kto jest większym Katolikiem.) Chwała za prostowanie bzdur. Kopacz nie bronie, ale skoro ktos wyjeżdża z ekskomunika to wskazuje na odpowiedni kanon i prosze o wytłumaczenie bo z niego dla mnie to nie wynika. Z przytoczonej przez Wilka encykliki jasno wynika, że sumienia spokojnego to ona miec nie moze, ale o ekskomunice to juz za bardzo mowy nie ma. Nie interesuje mie w ogóle kontekst polityczny tej sprawy. Pani Kopacz jest takim samym "moim" jak i "Twoim" ministrem. Proszę nie szufladkować automatycznie swoich oponentów bo to, owszem upraszcza świat, ale miedzy innymi takie zachowanie w stosunku do siebie piętnowaliście u innych. Cytat:
|
tak wszyscy śmiali sie z Leppera jak mówił o Talibach w Klewkach a tu powazna Amerykańska gazeta ( New York Times) podaje iż u nas przetrzymywano najgroźniejszych terorystów z Al-Kaidy
|
Cytat:
Szymany i Klewki dzieli zaledwie 48 km :) |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
http://www.tvn24.pl/0,9311,1554557.1...wiadomosc.html Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Za wikipedią: Cytat:
Ponawiam pytanie: gdzie skłamałem? Gdzie przesadziłem? A co do popierania/niepopierania pani Kopacz - odniosłem wrażenie, że jesteś PO-wski zelotą. Jeżeli się pomyliłem, to przepraszam. Zbychu - ale wiarygodne i niezależne źródła podałeś, pogratulować. Rzuciłeś wszystkich na kolana. |
Zbysiu widzę zaczyna dorównywać poziomem dyskusji do K_2
Podaj Zbysiu cytat z książki o której piszesz, że jest paszkwilem abysmy mogli przyznać Tobie rację albo nie p*** głupot |
Cytat:
|
Cytat:
Wczesniej Agent -oczywiscie dokument dwuznaczny ,bo mozna zarzucic mu propagowanie komunistycznego zdrajcy, ale bardzo ciekawy i tak przyjemny w ogladaniu jak i merytorycznie bez zarzutu. Czasami w superwizjerze mozna tez cos ciekawego obejrzec. tak na marginesie to nie udalo mi sie wczoraj obejrzec 1 czesci:/.Bede musial powrtorki szukac. |
Jakby ktoś był zainteresowany, fragmenty książki o Wałęsie:
http://www.generacja.s4w.pl/orientac...iazka_fr1a.pdf http://www.generacja.s4w.pl/orientac...iazka_fr1b.pdf http://www.generacja.s4w.pl/orientac...siazka_fr2.pdf Linki z http://www.abcnet.com.pl/ |
Cytat:
I piłem tylko i wyłacznie do kwestii spłycenia tego problemu przez media. Cytat:
Cytat:
Czyli sprawa jasna w odniesieniu do ewentualnej ekskomuniki (która nie wydaje mi się i nie wydawała wcale sprawą abstrakcyjną). Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
|
Ciekawe w jaki sposób Wołek doszedł do wniosku, że IPN jest instytucją jednorodną, skoro wiceprezes IPNu publicznie krytykuje autorów książki i przeprasza Wałęsę.
|
Cytat:
-------------------------------------------- Cytat:
Cytat:
|
Poza tym mało kto w tej chwili pamięta, że kandydatura obecnego prezesa IPN-u Janusza Kurtyki została wysunięta przez PO. PiS bodajże wysuwał początkowo kandydaturę Przewoźnika, by następnie poprzeć jednak Kurtykę. W głosowaniu został wybrany głosami 332 posłów z PO, PiS, PSL, LPR.
Pytanie wobec tego do kogo właściwie są skierowane te pretensje o rzekomą "walkę polityczną"?? A może pytaniem właściwszym byłoby, dokąd jeszcze odkrywanie prawdy i ciemnych tajemnic PRL-u będzie określane mianem "walki politycznej"?? P.S. Zbysiu;) zawsze zasłaniasz się wypowiedziami innych osób?? Marszałek Niesiołowski kształtuje Twój światopogląd w każdej kwestii?? Jeżeli rzeczywiście dobierasz literaturę pod kątem recenzji wicemarszałka, to raczej w kwestii naukowych pozycji dotyczących historii kiepski autorytet. Prędzej mógłby Ci doradzić jak się zabezpieczyć przed pokąsaniem przez owady w okresie wakacyjnym:> . |
Cytat:
Cytowanie polityka i branie go na autorytet to w ogóle jakiś komiks:D Jeśli juz jesteśmy w tym klimacie, to chyba jedyny dziennikarz do którego nie mam zadnego 'ale'(ale :D nie śledze jego kariery, ot tak tyle co słysze co mówi w radiu) czyli Piasecki, powiedział, że dowody są bardzo mocne i trudne do podważenia. Dodał tez ze miejscami kwestie sporne nie wiadomo czemu sa roztrzygane tylko na niekorzysć Wałęsy, jednak jak podkreśłił i bez tego ksiazka jest bardzo sprawnie napisana :) |
Walesa ma cos za uszami - ile ,tego sie juz raczej nie dowiemy bo jeszcze dobrze ksiazka nie wyszla a juz widac ze niczego ona tak na prawde nie rozwiaze, ani w 1 ani w 2 strone.Albo ta wspolpraca byla rzeczywiscie mniejsza niz przedstawiaja to autorzy, albo dokumenty zostaly spalone badz Lechu je zajebal;) -najbardziej prawdopodobne.
Ja zgodze sie ze ta kniga to taka proba zemsty za lata ubiegle - pisana przez jawnych wrogow Walesy co czyni ja wybitnie nieobiektywna ale wcale to nie oznacza ze jest nieprawdziwa.Ciezko wymagac by to zwolennicy Walesy pisali o jego niechlubnej przeszlosci ,a to ze historyk ma byc obiektywny to tak jak u dziennikarza - w teorii to jest piekne, w praktyce zadko spotykane. Jak tez tak patrze z dystansu to widze ze przyniesie ona raczej efekt odwrotny do zamierzonego Tak wiec ze to ksiazka na zamowienie jeszcze niedawno nam panujacych - TAK Ze to paszkwil ,pomowienia itp - NiE |
Cytat:
Jakies dowody na to, że Autorzy są jawnymi wrogami Wałęsy - czekam Nie przyjmuje słów Niesiołowskiego ani Pochanke ani żadnego Lisa - jako dowód |
sambo - jaki mam Ci dac cytat:)?To przeciez jest proste jak drut - moze zagalopowalem sie tylko z tymi 'jawnymi'.W zasadzie to jest odwrotnie.Jawni to Kaczynscy i cala reszta - Ci sa ukrytymi:>
Podkreslam ze brak obiektywizmu nie musi oznaczac ze kniga jest klamliwa itp , to np moze oznaczac ze dany fakt wlasnie przez to jest interpretowany tak, a przez druga osobe bylby interpretowany odwrotnie. ps ja nic nie mam do ksiazki tylko ze mnie poprawnosc polityczna nie obejmuje i mowie jak mysle.To nie jest przypadek ze ziomus Macierewicza pisze sobie ksiazke akurat teraz |
1q2 - widzisz - sam wytłumaczeniem swojego stanowiska pokazujesz słabosć swojej argumentacji.
Faktów sie nie interpretuje. Fakty sie przedstawia. I to jest ta zależnosć semantyczna, która u ludzi, którzy nie liczą na swój mózg a stosują w tej kwestii zapożyczenia stanowi istotna tamę myslową Tylko bożyszcze nazistów Nietzche twierdził, że nie ma faktów- są tylko interpretacje ale niestety intelekt odrzuca możliwość stawiania interpretacji miast faktów - a taka teza była nazistom potrzebna do szerzenia ideologii rasowej Co do jakichś tekstów na temat ziomusiów - Fakt, że w Norymberdze przedstawiono dowody na zbrodnie Niemców przez tych, którzy z nimi walczyli i chcieli za wszelka cene wojnę wygrać nie oznacza, że dowody te same w sobie są nieważne niestotne. W żaden sposób nie wpływa to na sam FAKT zbrodni. to tak w ogólności na tego typu gadki. Nie przypadek, że ziomus pisze teraz? Heh idę o zakład, że ten sam tekst strzeliłbyś w każdym mozliwym momencie. Zwyczajnie. Jeśli wg Ciebie fakty sie interpretuje to trobisz to zwyczajnie za pomocą swich partyjnych przekonań - cała argumentacja jest na to nastawiona. Jednak wiedz, że jesłi wg Twojego partyjnego przekonania jest A - to w rzeczywistości arystoteletowskiej wcale tak nie musi byc |
1q2
Praca nad tą książką trwała 5 lat. Od początku nad nią pracował Cenckiewicz, później dołączył doń Gontarczyk. Twierdzisz, że nie jest przypadkiem, że ukazała się "akurat teraz", więc pozwól że zapytam kiedy powinna się Twoim zdaniem ukazać, aby nie być narażoną na takie oskarżenia?? W 2005 roku w rocznicę 25-lecia "Solidarności"?? Może w zeszłym roku przed wyborami?? A może za rok w rocznicę okraglego stołu?? Ukazała się teraz bo w tej chwili została nad nią zakończona praca, ot i sedno sprawy. |
Cytat:
Jest dajmy na to dokument wyprodukowany przez Esbeka w ktorym pisze to i to - i to jest fakt. Natomiast, czy pisal on prawde czy nie, a moze cos przypisal danej osobie, choc mial to z zupelnie innego zrodla - juz podlega interpretacji i nie zawsze da sie ustalic jak bylo na prawde a czesto 2 rozne osoby, badajace to samo, maja przeciwstawne co do tego zdanie. |
Wałęsa dla WP: TW "Bolek" jest moim kolegą, wczoraj był pod Stocznią
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,tit...wiadomosc.html |
Kiedyś nasi intelektualiści płakali, że na Białorusi i w Chinach cenzuruje się internet, ciekawe co powiedzą, gdy coś podobnego wprowadzi UE?:)
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...sa_grozne.html Ciekawe jaki byłby wrzask gdyby np. PiS kiedykolwiek zgłosiło coś takiego?:lol: W "Wiadomościach" był o tym reportaż, nigdy nie sądziłem, że zapałam sympatią do Ricarda Czarneckiego, ale jako jedyny pokazany tam eurodeputowany wypowiadał się rozsądnie, że nie ma to sensu. Zastanawiające, że projekt zgłasza panienka z kraju w którym był komunizm- Estonia, na dodatek socjalistka, stara krew odezwała się? :lol: |
Cytat:
Oto przykład (są to kopie dokumentów SB w sprawie przeciwko członkowie opozycji. Po uzyskaniu kopii materiałów z IPN zamieścił je w internecie) - zwróć uwagę na rubryki "Ocena źródła", "ocena informacji". W tym przypadku są puste, ale często były tam adnotacje czy źródło jest wiarygodne, a informacja potwierdzona. http://www.sarata.pl/teczka/t1_058s.html |
|
Cytat:
Zastanawiam się czy wypowiedzi/cytaty TW Bolka nie powinno sie umieszczać nie w politycznym, a w Śmieszne zdjęcia, filmiki, itp... __________ Cytat:
Pierwszy najwazniejszy - czego chca USA? - wiesz? - bo ja nie, a z tego co można zaobserwoać to dla nich nie jesteśmy niczym wiecej niz banalandem jakich sporo mają w Am. Łac. Nasza sytuacja,a sytuacja Holandii jest ciut inna (GB, Izrael, Koree itd.. sobie odpuszcze). Trzecia sprawa Rosja - jak pokazuje historia wczesniej czy później musi wejść w konflikt z Niemcami. A kto wówczas jest wygranym jest chyba jasne... Stawianie na USA to bujanie w obłokach według mnie (i niejedni się przjechali na tym - Wietnamczycy, Szach itd).. a to że nawet Kaczory nie umiały tego zmienić to chyba jasne (aż wstyd było patrzeć, chyba nawet Donio nie odstawiał takiej "popeliny" w Moskwie). Nasz wektor powinien być jasny: płn.(Skandynawia)/ poł. i nie starać się wchodzić na odcisk Moskwie gdy wiemy że nic nie ugramy (Gruzja), a jak coś możemy (kraje Bałtyckie, Białoruś (co przeszkadza dogać się Łukaszenką?- a... tak pierdoły o d***kracji, Ukraina) - to działać skutecznie.. a Niemcom sypać tyle piachu w tryby ile się da.. ale u nas wszystko postawione na głowie (uznawanie Kosowa, bujanie się po Kaukazie, polityka lokajstwa wobec USA i Berlina (łacznie z Bercikiem) ) - jakby to dość dziwnie nie zabrzmiało w moich ustach dzisiaj jest (był?) czas i miejsce aby spróbować wcielić w życie plan tow. Ziuka (oczywisicie mocno zmodyfikowany i przystosowany do dzisiejszych realiów) - ale ta cała hałastra jaka ma/miała okazje nami rzadzić nie dorasta nawet jemu do pięt.. i patrzy tylko której klamki sie uwiesić. I przykro mi że nawet Macierewicz dzisiaj tylko tak to widzi (chyba że ma jakąś wiedze iż sznur na szyi mamy uwieszony od dawna i kazdy go ciagnie w swoją strone, a my co najwyżej możemy wybierać komu damy się udusić.. tylko czy akurat USA to ten własciwy wybór?) |
Wałęsa co drugi dzien inaczej sie tłumaczy,co innego mówi.Widać że facet sie zwyczajnie gubi jak wychodzą nowe dowody.
|
Cytat:
|
|
Po filmie "Trzech kumpli" rozpoczęła się dyskusja.
Dwa głosy w tej sprawie, najpierw jednego z bohaterów dokumentu, B.Wildsteina : http://www.rp.pl/artykul/153554.html oraz szczyty hipokryzji Kurskiego (tego z "GW") http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...taka_sama.html Też mi ofiary...:lol: |
Cytat:
|
Dawniej było
W jak Wafel Wyborca Platformy, potrzebny do kręcenia lodów .Inaczej leming. Teraz jest: Byłem w ZOMO, byłem w ORMO, teraz jestem za platformą. |
No niestety okazuje się, że Tusk jest szują i podłym manipulatorem. Nie lubiłem go nigdy ale jego występki zaczynają świadczyć o nim juz nie tylko z pozycji polityka ale też człowieka.
Wypowiedź zacytowana przez Zbycha skierowana jak najbardziej na grupę swoich młodocianych wyborców, którzy w czasach o których on mówi robili w pieluchy tetrowe a mamusia podmywała pupcię 3 razy dziennie. Kaczyńscy wraz z całym ruchem "radykałów" doczepiła się Wałęsy bo jego bezkompromisowa osobowość nie szła w parze z modelem urządzenia Polski przez Mazowieckiego, MIchnika i Gieremka. Wałęsa szedł w poprzek wszystkim ich pomysłom. Z drugiej strony Wałęsa tak czy siak wygrałby co chciał w 1990 - Kaczory miały do wyboru - albo zatopić się w odmętach polityki albo iść za Lechem. To oni stworzyli model, koncepcje na prezydenturę Wałęsy - nazywało się to "Nowe Otwarcie" i było wierna kopią haseł głoszonych obecnie przez PIS - Wałesa jak najbardziej te tezy głosił wspólnie z Kaczorami. Jak sie jednak okazało - żadnej z tej koncepcji Wałesa nie wprowadził w życie. Dimetralnie optyka zmieniła sie po przyjściu Micia Wachowskiego - kierowcy Wałesy z lat 80. Rączka w rączke Wałesa pomimo całego pieniaczego tonu poszedł na układ (wzmacnianie lewej nogi) z komuchami. Piprzenie przez Tuska takich głupot jest żałosne - bo tu nie chodzi o agenturę, tylko o to do czego ta agentura sie przyczyniła w latach 90. |
ale juz druga częsc wypowiedzi Tuska(pierwszej ne oceniam bo sie nie znam, brzmi jak zwykła próba rpzywalenia,a ile w tym prawdy to nie wiadomo) mnie zaskakuje.
Z całego środowiska związanych z Wałęsa jest jedną z bardziej ostrych i obiektywnych Potwierdza tym samym teze, ze o Bolku wszyscy wiedzieli |
A najżałośniejsze w tym wszystkim jest to,że ten facet,który obecnie jest premierem ma tytuł magistra historii, żałosne. Powie wszytko kto mu coś każe. Tyle w nim żółci do Kaczyńskich ,że proponowałbym,aby zamiast się tak rzucać jak ryba w wyschniętym jeziorze wziął by się do roboty. Huj mnie interesuje jego zdanie,ma płacone za co innego więc niech zapierdala do pracy,albo zwolni miejsce lepszemu.
A ja z pytaniem swego rodzaju. Może macie link do książki o Bolesławie?swoja drgoą ciekawe,że pewne rzeczy techniczne jej dotyczące były zachowywane w tajemnicy. Ładny ten raj PO. |
Wiesz Marszalku ,prawie uronilem łze po Twoim poscie....tyle zółci do biednych Kaczynskich, ktorzy przeciez nigdy nikogo nie obrazili ,a szczególnie Tuska
A skad u Ciebie tyle zółci , co?bawisz sie w obronce ucisnionych:)? Ogladnalem wczoraj obie czescie dokumentu w tvn-ie - .Jak ktos nie widzial to jest do ogladniecia na stronie. Niesamowity jest ten maleszka - zło w czystej postaci ,brak slow normalnie. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:42. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl