Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Temat polityczny (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9207)

Wilku 24.06.2008 10:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 555989)
Do jakiego poziomu mam się nie zniżać? Jeżeli napisałem nieprawdę, wskaż mi ją. Jeżeli nie, to w czym problem?

Wtrące się bo fajny wpis znalazłem na ten temat...

Cytat:

Słusznie media piszą, że Polacy kochają swojego Papieża, ale go nie czytają. Kremówek się zachciewa, a encyklik czytać nie łaska.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jan Paweł II
Evangelium vitae 73:
Przerywanie ciąży i eutanazja są zatem zbrodniami, których żadna ludzka ustawa nie może uznać za dopuszczalne. Ustawy, które to czynią, nie tylko nie są w żaden sposób wiążące dla sumienia, ale stawiają wręcz człowieka wobec poważnej i konkretnej powinności przeciwstawienia się im poprzez sprzeciw sumienia. Od samych początków Kościoła przepowiadanie apostolskie pouczało chrześcijan o obowiązku posłuszeństwa władzom publicznym prawomocnie ustanowionym (por. Rz 13, 1-7; 1 P 2, 13-14), ale zarazem przestrzegało stanowczo, że „trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi” (Dz 5, 29). Już w Starym Testamencie znajdujemy wymowny przykład oporu wobec niesprawiedliwego rozporządzenia władz — i to właśnie takiego, które było wymierzone przeciw życiu. Żydowskie położne sprzeciwiły się faraonowi, który nakazał zabijać wszystkie nowo narodzone dzieci płci męskiej: „nie wykonały rozkazu króla egipskiego, pozostawiając przy życiu [nowo narodzonych] chłopców” (Wj 1, 17). Trzeba jednak zwrócić uwagę na głęboki motyw takiej postawy: „położne bały się Boga” (tamże). Właśnie z posłuszeństwa Bogu — któremu należy się bojaźń, wyrażająca uznanie Jego absolutnej i najwyższej władzy — człowiek czerpie moc i odwagę, aby przeciwstawiać się niesprawiedliwym ludzkim prawom. Jest to moc i odwaga tego, kto gotów jest nawet iść do więzienia lub zginąć od miecza, gdyż jest przekonany, że „tu się okazuje wytrwałość i wiara świętych” (Ap 13, 10).

Tak więc w przypadku prawa wewnętrznie niesprawiedliwego, jakim jest prawo dopuszczające przerywanie ciąży i eutanazję, nie wolno się nigdy do niego stosować „ani uczestniczyć w kształtowaniu opinii publicznej przychylnej takiemu prawu, ani też okazywać mu poparcia w głosowaniu” 98.

* * * *
"ks. Prof. Remigiusz Sobański powiedział jedynie: „Zajmowanie się tego rodzaju głupstwami jest niegodne poważnego człowieka. To są głupstwa, którymi ktoś strzela. Ktoś coś palnie i od razu mamy problem”. "

Szkoda, że ksiądz profesor nie zdążył skonsultować pana papieża i wytrącić mu długopisu już-już gotowego do podpisania encykliki pełnej głupstw..
Wot, cały posoborowy XX-XXI wieczny katolicyzm - jak coś nie pasuje to się zostawia na półce jak w supermarkecie...

Gdzie to tzw. pokolenie JPII...?
Lipa merdialna dajaca się sprowadzić do kremówek i tyle.

Zbychu 24.06.2008 13:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kalashnikov2 (Post 555940)
Koalicja strachu (PO, SLD, PSL) chce ocenzurować IPN :shock:

http://wiadomosci.onet.pl/1774831,11,item.html

Czy ocenzurować to za wcześnie na takie tezy.W każdym razie celem działania tego instytutu powinno być;
Cytat:

Do zadań Instytutu należy gromadzenie i zarządzanie dokumentami organów bezpieczeństwa państwa, sporządzonymi od 22 lipca 1944 r. do 31 lipca 1990 r., prowadzenie śledztw w sprawie zbrodni nazistowskich i komunistycznych oraz prowadzenie działalności edukacyjnej. Instytut przejmie dokumenty z archiwów m. in. MSWiA, UOP, MON, MS, Archiwum Akt Nowych.
Ustawa o IPN przewiduje udostępnianie dokumentów zgromadzonych w archiwach służb specjalnych PRL osobom, o których organy bezpieczeństwa państwa zbierały informacje na podstawie celowo gromadzonych danych, w tym w sposób tajny.
http://www.ipn.gov.pl/portal/pl/6/2262/IPN.html

...a nie zaangażowanie w walke polityczną.

kalashnikov2 24.06.2008 14:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zbychu (Post 556351)

...a nie zaangażowanie w walke polityczną.


walka polityczna? a w jakiego liczącego się polityka uderza ta publikacja?


Cytat:

Pierwotnie napisane przez IPN
Do zadań Instytutu należy gromadzenie i zarządzanie dokumentami organów bezpieczeństwa państwa, sporządzonymi od 22 lipca 1944 r. do 31 lipca 1990 r., prowadzenie śledztw w sprawie zbrodni nazistowskich i komunistycznych oraz prowadzenie działalności edukacyjnej. Instytut przejmie dokumenty z archiwów m. in. MSWiA, UOP, MON, MS, Archiwum Akt Nowych.
Ustawa o IPN przewiduje udostępnianie dokumentów zgromadzonych w archiwach służb specjalnych PRL osobom, o których organy bezpieczeństwa państwa zbierały informacje na podstawie celowo gromadzonych danych, w tym w sposób tajny.

Mamy okazję dowiedzieć się, jak wyglądała nieznana strona działalnosci Lecha Wałęsy (o tej znanej napisano już wiele no i nie ma jeszcze w Konstytucji zapisanego kultu Wałęsy). I chwała za to IPN-owi.

wolfy 24.06.2008 14:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandbender (Post 556252)
Moim zdaniem ten problem (ciąży) nie jest prosty i łatwy. Może wygląda na taki z boku, ale dla tych ludzi takim na pewno nie jest. A w mediach (głównych) został sprowadzony do poziomu zwykłej pyskówki i potraktowany jak dowolny inny problem.
W związku z tym uważam, że owszem każdy ma prawo wypowiedziec swoje zdanie na ten temat, ale przekrzykiwanie się w gazecie/internecie przez laików kto jest większym rzymskim katolikiem od kogo i kogo należy ekskomunikować w tej kwestii, a kogo nie to jest pyskówka.

Bo nawiasem:


chyba trzeba jakiegoś specjalisty od prawa kanoniczego, żeby wytłumaczył dlaczego i ewentualnie czy min. Kopacz podpada pod ten kanon.

Wilku Ci odpowiedział.

Problem jest "złożony" tylko dla hipokrytów, wszelkie próby rozmywania tematu wcześniej czy później rozbiją się o prawo kanoniczne. To nie jest pyskówka, pani Kopacz szerzy herezję(być może nieświadomie) i katolicy czują się zobowiązani całą sprawę wyprostować. Wydaje mi się, że to ty rozpatrujesz całą sprawę pod kątem politycznym, broniąc "swojego" ministra. Czego nie rozumiesz - to nie jest kwestia polityczna, a wewnątrzkościelna. Nie można pozwalać na rozpowszechnianie bzdur z ust osób podających się za katolików, gdyż powoduje to zamęt i godzi w dobre imię Kościoła.

Przynależność do KK to przywilej, nie prawo.

sandbender 24.06.2008 15:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 556386)
Wilku Ci odpowiedział.

Problem jest "złożony" tylko dla hipokrytów, wszelkie próby rozmywania tematu wcześniej czy później rozbiją się o prawo kanoniczne. To nie jest pyskówka, pani Kopacz szerzy herezję(być może nieświadomie) i katolicy czują się zobowiązani całą sprawę wyprostować. Wydaje mi się, że to ty rozpatrujesz całą sprawę pod kątem politycznym, broniąc "swojego" ministra. Czego nie rozumiesz - to nie jest kwestia polityczna, a wewnątrzkościelna. Nie można pozwalać na rozpowszechnianie bzdur z ust osób podających się za katolików, gdyż powoduje to zamęt i godzi w dobre imię Kościoła.

To Ty czegoś nie zrozumialeś..
Specjalnie w nawiasie napisałem czego dotyczy się stwierdzenie o złozoności problemu - ciąży 14-letniej dziewczyny. Nie przerywania ciązy, tylko samej ciąży. Dla Ciebie to jest proste i łatwe?
W kwestii samego przerywania i mojego poglądu na tą sprawę nie napisałem ani słowa.

Pyskówką nazwałem podejście mediów do sprawy samej ciąży i jej przerwania- tutaj też cos jest niejasne? Nie było pyskówki, przyrównywania do panstwa wyznaniowego, posądzen o wywieranie presji, słów o nagonce i tak dalej?
(I moim zdaniem pyskówką właśnie jest przekonywanie się w Internecie kto jest większym Katolikiem.)

Chwała za prostowanie bzdur. Kopacz nie bronie, ale skoro ktos wyjeżdża z ekskomunika to wskazuje na odpowiedni kanon i prosze o wytłumaczenie bo z niego dla mnie to nie wynika.
Z przytoczonej przez Wilka encykliki jasno wynika, że sumienia spokojnego to ona miec nie moze, ale o ekskomunice to juz za bardzo mowy nie ma.

Nie interesuje mie w ogóle kontekst polityczny tej sprawy.
Pani Kopacz jest takim samym "moim" jak i "Twoim" ministrem. Proszę nie szufladkować automatycznie swoich oponentów bo to, owszem upraszcza świat, ale miedzy innymi takie zachowanie w stosunku do siebie piętnowaliście u innych.

Cytat:

Przynależność do KK to przywilej, nie prawo.
Jak najbardziej się zgadzam.

AYALA 24.06.2008 15:47

tak wszyscy śmiali sie z Leppera jak mówił o Talibach w Klewkach a tu powazna Amerykańska gazeta ( New York Times) podaje iż u nas przetrzymywano najgroźniejszych terorystów z Al-Kaidy

kalashnikov2 24.06.2008 16:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 556422)
tak wszyscy śmiali sie z Leppera jak mówił o Talibach w Klewkach a tu powazna Amerykańska gazeta ( New York Times) podaje iż u nas przetrzymywano najgroźniejszych terorystów z Al-Kaidy


Szymany i Klewki dzieli zaledwie 48 km :)

Zbychu 24.06.2008 16:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kalashnikov2 (Post 556372)
walka polityczna? a w jakiego liczącego się polityka uderza ta publikacja?
.

Cytat:

Zdaniem Wołka wydanie tej publikacji potwierdza tezę, że IPN nie jest instytucją jednorodną, bo zaczyna tam dominować ton śledczy i nagonka na Lecha Wałęsę. - To nie jest instytucja państwowa, ale partyjna: PiS-u - stwierdził Wołek. - Ludzie, którzy wielbią tę książkę to są ci sami ludzie, którzy palili przed Belwederem kukłę Wałęsy krzycząc "Bolek" - dodał.
Cytat:

Stefan Niesiołowski z PO przekonuje, że książka powstała na polityczne zamówienie PiS. - Gontarczyk i Cenckiewicz mogą sobie pisać książki, ale nie za państwowe pieniądze. Nie z moich podatków, to opluwanie Polski – grzmiał polityk PO w TVN24. Jego zdaniem książka to „paszkwil”, dlatego nie wykluczył, że należałoby zmienić ustawę o IPN, by nie dopuścić na przyszłości do wydawania "czegoś, co jest wymierzone w Polskę”.
Źródło cytatów;
http://www.tvn24.pl/0,9311,1554557.1...wiadomosc.html



Cytat:

Pierwotnie napisane przez kalashnikov2
Mamy okazję dowiedzieć się, jak wyglądała nieznana strona działalnosci Lecha Wałęsy

Na podstawie ,,paszkwila"?:lol:

wolfy 24.06.2008 16:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandbender (Post 556420)
To Ty czegoś nie zrozumialeś..
Specjalnie w nawiasie napisałem czego dotyczy się stwierdzenie o złozoności problemu - ciąży 14-letniej dziewczyny. Nie przerywania ciązy, tylko samej ciąży. Dla Ciebie to jest proste i łatwe?
W kwestii samego przerywania i mojego poglądu na tą sprawę nie napisałem ani słowa.

Z punktu widzenia Kościoła nie ma tu żadnej złożoności. Tak więc nadal nie rozumiem do czego pijesz...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandbender (Post 556420)
(I moim zdaniem pyskówką właśnie jest przekonywanie się w Internecie kto jest większym Katolikiem.)

Zaczynasz mnie irytować swoimi insynuacjami. Racz zauważyć, że przedmiotem dyskusji jest tu dysonans między deklaracjami pani Kopacz o jej rzekomym katolicyzmie, a jej publicznymi zachowaniami i wypowiedziami(in vitro, aborcja). Nie można jednocześnie być w Kościele i walczyć z jego nauką.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandbender (Post 556420)
Chwała za prostowanie bzdur. Kopacz nie bronie, ale skoro ktos wyjeżdża z ekskomunika to wskazuje na odpowiedni kanon i prosze o wytłumaczenie bo z niego dla mnie to nie wynika.
Z przytoczonej przez Wilka encykliki jasno wynika, że sumienia spokojnego to ona miec nie moze, ale o ekskomunice to juz za bardzo mowy nie ma.

Obawiam się, że bardzo się mylisz. Ekskomunika nie jest czymś aż tak abstrakcyjnym jak Ci się wydaje.

Za wikipedią:
Cytat:

(...)
Współcześnie w Kościele katolickim, dokonanie lub pomaganie w aborcji ma następstwo automatycznej ekskomuniki, którą może zdjąć zwykle jedynie biskup, bądź wyznaczony przez niego ksiądz, chociaż w niektórych diecezjach prawo zdjęcia ekskomuniki posiadają wszyscy księża mogący spowiadać. Za odpowiednik aborcji uznaje także niszczenie embrionów ludzkich poza organizmem matki, np. w laboratoriach.(...)
Kanony 1398 i 1364.

Ponawiam pytanie: gdzie skłamałem? Gdzie przesadziłem?

A co do popierania/niepopierania pani Kopacz - odniosłem wrażenie, że jesteś PO-wski zelotą. Jeżeli się pomyliłem, to przepraszam.

Zbychu - ale wiarygodne i niezależne źródła podałeś, pogratulować. Rzuciłeś wszystkich na kolana.

sambo 24.06.2008 16:26

Zbysiu widzę zaczyna dorównywać poziomem dyskusji do K_2

Podaj Zbysiu cytat z książki o której piszesz, że jest paszkwilem abysmy mogli przyznać Tobie rację albo nie p*** głupot

pan_premier 24.06.2008 16:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zbychu (Post 556434)
Na podstawie ,,paszkwila"?:lol:

czytałeś???

1q2 24.06.2008 16:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 63624 (Post 556166)
PS.Zastanawiające, że takie coś puścili w TVN, czyżby GW już Walterowi i kumplom nie była potrzebna? :lol:

Jesli odrzuci sie na bok uprzedzenia to i w tvnie mozna znalesc rozne ciekawe rzeczy.
Wczesniej Agent -oczywiscie dokument dwuznaczny ,bo mozna zarzucic mu propagowanie komunistycznego zdrajcy, ale bardzo ciekawy i tak przyjemny w ogladaniu jak i merytorycznie bez zarzutu.
Czasami w superwizjerze mozna tez cos ciekawego obejrzec.

tak na marginesie to nie udalo mi sie wczoraj obejrzec 1 czesci:/.Bede musial powrtorki szukac.

regis 24.06.2008 16:38

Jakby ktoś był zainteresowany, fragmenty książki o Wałęsie:
http://www.generacja.s4w.pl/orientac...iazka_fr1a.pdf
http://www.generacja.s4w.pl/orientac...iazka_fr1b.pdf
http://www.generacja.s4w.pl/orientac...siazka_fr2.pdf

Linki z http://www.abcnet.com.pl/

sandbender 24.06.2008 17:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 556436)
Z punktu widzenia Kościoła nie ma tu żadnej złożoności. Tak więc nadal nie rozumiem do czego pijesz...

Pozwól, że się nie zgodzę. Dla mnie to jest problem złozony chociażby dlatego, że nie dotyka tylko przyszłych rodzicow, ale i przyszłych dziadków, polskiego prawa, prawa kościelnego, itp.
I piłem tylko i wyłacznie do kwestii spłycenia tego problemu przez media.

Cytat:

Zaczynasz mnie irytować swoimi insynuacjami. Racz zauważyć, że przedmiotem dyskusji jest tu dysonans między deklaracjami pani Kopacz o jej rzekomym katolicyzmie, a jej publicznymi zachowaniami i wypowiedziami(in vitro, aborcja).
Świetnie. Nie pasowała mi forma i miejsce gdzie się to odbywa. Ale ok - uznaję, że można. W stosunku do każdego.

Cytat:

Obawiam się, że bardzo się mylisz. Ekskomunika nie jest czymś aż tak abstrakcyjnym jak Ci się wydaje.
O widzisz. I to jest podstawa do tego, żeby uznać, ze się myliłem. Wykładni prawa mi brakowało i teraz juz mam. Dziękuję.
Czyli sprawa jasna w odniesieniu do ewentualnej ekskomuniki (która nie wydaje mi się i nie wydawała wcale sprawą abstrakcyjną).

Cytat:

Ponawiam pytanie: gdzie skłamałem? Gdzie przesadziłem?
Nie zarzucałem Ci kłamstwa. Za przesadę uznałem "rzucanie kamieniem" w internecie. (znacznie przesadzone, ale dobrze oddaje to co chcę przekazać).

Cytat:

PO-wski zelotą.
Powtarzam, świat się nie dziei tylko na dwie grupy.

wolfy 24.06.2008 17:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandbender (Post 556482)
Pozwól, że się nie zgodzę. Dla mnie to jest problem złozony chociażby dlatego, że nie dotyka tylko przyszłych rodzicow, ale i przyszłych dziadków, polskiego prawa, prawa kościelnego, itp.

Napisałem przecież - z punktu widzenia Kościoła. A że to nie jest łatwy problem, to chyba każdy zdaje sobie sprawę.

Sędzia 24.06.2008 17:47

Ciekawe w jaki sposób Wołek doszedł do wniosku, że IPN jest instytucją jednorodną, skoro wiceprezes IPNu publicznie krytykuje autorów książki i przeprasza Wałęsę.

Zbychu 24.06.2008 18:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sambo (Post 556446)
Zbysiu widzę zaczyna dorównywać poziomem dyskusji do K_2

Modyfikując nazwe mojego nicka sam nie podwyższasz poziomu panie hydrualiku-tapicerzu:>

--------------------------------------------

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sambo
Podaj Zbysiu cytat z książki o której piszesz, że jest paszkwilem abysmy mogli przyznać Tobie rację albo nie p*** głupot


Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan_premier
czytałeś?? ?

Nie czytałem,ale we wcześniejszym poście podałem źródło,cytat polityka,który użył słowa ,,paszkwil" i stąd zaczerpnełem tę nazwe.Zresztą nie jest to opinia odosobniona,zdaniem wielu książka jest niewiarygodna.Zreszą jakby rzeczywiście były jakieś poważne dowody na Wałęse to podejrzewam że dziś nie czekalibyśmy niecierpliwie na książke a sprawa znalazła by swój finał w sądzie i póki wyrok w sprawie działalności agenturalnej Bolka nie zapadnie proponuje z dużym sceptycyzmem podchodzić do wszelkich nowości tego typu wyjawianych po 20 latach...

JEDREK76 24.06.2008 18:06

Poza tym mało kto w tej chwili pamięta, że kandydatura obecnego prezesa IPN-u Janusza Kurtyki została wysunięta przez PO. PiS bodajże wysuwał początkowo kandydaturę Przewoźnika, by następnie poprzeć jednak Kurtykę. W głosowaniu został wybrany głosami 332 posłów z PO, PiS, PSL, LPR.

Pytanie wobec tego do kogo właściwie są skierowane te pretensje o rzekomą "walkę polityczną"??

A może pytaniem właściwszym byłoby, dokąd jeszcze odkrywanie prawdy i ciemnych tajemnic PRL-u będzie określane mianem "walki politycznej"??


P.S. Zbysiu;) zawsze zasłaniasz się wypowiedziami innych osób?? Marszałek Niesiołowski kształtuje Twój światopogląd w każdej kwestii?? Jeżeli rzeczywiście dobierasz literaturę pod kątem recenzji wicemarszałka, to raczej w kwestii naukowych pozycji dotyczących historii kiepski autorytet. Prędzej mógłby Ci doradzić jak się zabezpieczyć przed pokąsaniem przez owady w okresie wakacyjnym:> .

pan_premier 24.06.2008 18:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zbychu (Post 556505)
Nie czytałem,ale we wcześniejszym poście podałem źródło,cytat polityka,który użył słowa ,,paszkwil" i stąd zaczerpnełem tę nazwe.Zresztą nie jest to opinia odosobniona,zdaniem wielu książka jest niewiarygodna.Zreszą jakby rzeczywiście były jakieś poważne dowody na Wałęse to podejrzewam że dziś nie czekalibyśmy niecierpliwie na książke a sprawa znalazła by swój finał w sądzie i póki wyrok w sprawie działalności agenturalnej Bolka nie zapadnie proponuje z dużym sceptycyzmem podchodzić do wszelkich nowości tego typu wyjawianych po 20 latach...

no widzisz, a ja słyszałem od wielu ze jest bardzo wiarygodna i co mam pisac ze Wałęsa to Bolek, bo tak mi powiedział X?

Cytowanie polityka i branie go na autorytet to w ogóle jakiś komiks:D

Jeśli juz jesteśmy w tym klimacie, to chyba jedyny dziennikarz do którego nie mam zadnego 'ale'(ale :D nie śledze jego kariery, ot tak tyle co słysze co mówi w radiu) czyli Piasecki, powiedział, że dowody są bardzo mocne i trudne do podważenia. Dodał tez ze miejscami kwestie sporne nie wiadomo czemu sa roztrzygane tylko na niekorzysć Wałęsy, jednak jak podkreśłił i bez tego ksiazka jest bardzo sprawnie napisana
:)

1q2 24.06.2008 18:16

Walesa ma cos za uszami - ile ,tego sie juz raczej nie dowiemy bo jeszcze dobrze ksiazka nie wyszla a juz widac ze niczego ona tak na prawde nie rozwiaze, ani w 1 ani w 2 strone.Albo ta wspolpraca byla rzeczywiscie mniejsza niz przedstawiaja to autorzy, albo dokumenty zostaly spalone badz Lechu je zajebal;) -najbardziej prawdopodobne.

Ja zgodze sie ze ta kniga to taka proba zemsty za lata ubiegle - pisana przez jawnych wrogow Walesy co czyni ja wybitnie nieobiektywna ale wcale to nie oznacza ze jest nieprawdziwa.Ciezko wymagac by to zwolennicy Walesy pisali o jego niechlubnej przeszlosci ,a to ze historyk ma byc obiektywny to tak jak u dziennikarza - w teorii to jest piekne, w praktyce zadko spotykane.
Jak tez tak patrze z dystansu to widze ze przyniesie ona raczej efekt odwrotny do zamierzonego

Tak wiec ze to ksiazka na zamowienie jeszcze niedawno nam panujacych - TAK
Ze to paszkwil ,pomowienia itp - NiE

sambo 24.06.2008 18:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 556515)
Ja zgodze sie ze ta kniga to taka proba zemsty za lata ubiegle - pisana przez jawnych wrogow Walesy co czyni ja wybitnie nieobiektywna ale wcale to nie oznacza ze jest nieprawdziwa.Ciezko wymagac by to zwolennicy Walesy pisali o jego niechlubnej przeszlosci ,a to ze historyk ma byc obiektywny to tak jak u dziennikarza - w teorii to jest piekne, w praktyce zadko spotykane.
Jak tez tak patrze z dystansu to widze ze przyniesie ona raczej efekt odwrotny do zamierzonego

Następny... - cytaty proszę na potwierdzenie swoich tez- cytaty na nieobiektywność

Jakies dowody na to, że Autorzy są jawnymi wrogami Wałęsy - czekam

Nie przyjmuje słów Niesiołowskiego ani Pochanke ani żadnego Lisa - jako dowód

1q2 24.06.2008 18:27

sambo - jaki mam Ci dac cytat:)?To przeciez jest proste jak drut - moze zagalopowalem sie tylko z tymi 'jawnymi'.W zasadzie to jest odwrotnie.Jawni to Kaczynscy i cala reszta - Ci sa ukrytymi:>
Podkreslam ze brak obiektywizmu nie musi oznaczac ze kniga jest klamliwa itp , to np moze oznaczac ze dany fakt wlasnie przez to jest interpretowany tak, a przez druga osobe bylby interpretowany odwrotnie.

ps ja nic nie mam do ksiazki tylko ze mnie poprawnosc polityczna nie obejmuje i mowie jak mysle.To nie jest przypadek ze ziomus Macierewicza pisze sobie ksiazke akurat teraz

sambo 24.06.2008 18:40

1q2 - widzisz - sam wytłumaczeniem swojego stanowiska pokazujesz słabosć swojej argumentacji.

Faktów sie nie interpretuje. Fakty sie przedstawia. I to jest ta zależnosć semantyczna, która u ludzi, którzy nie liczą na swój mózg a stosują w tej kwestii zapożyczenia stanowi istotna tamę myslową

Tylko bożyszcze nazistów Nietzche twierdził, że nie ma faktów- są tylko interpretacje ale niestety intelekt odrzuca możliwość stawiania interpretacji miast faktów - a taka teza była nazistom potrzebna do szerzenia ideologii rasowej

Co do jakichś tekstów na temat ziomusiów -

Fakt, że w Norymberdze przedstawiono dowody na zbrodnie Niemców przez tych, którzy z nimi walczyli i chcieli za wszelka cene wojnę wygrać nie oznacza, że dowody te same w sobie są nieważne niestotne. W żaden sposób nie wpływa to na sam FAKT zbrodni.

to tak w ogólności na tego typu gadki.


Nie przypadek, że ziomus pisze teraz? Heh idę o zakład, że ten sam tekst strzeliłbyś w każdym mozliwym momencie. Zwyczajnie. Jeśli wg Ciebie fakty sie interpretuje to trobisz to zwyczajnie za pomocą swich partyjnych przekonań - cała argumentacja jest na to nastawiona. Jednak wiedz, że jesłi wg Twojego partyjnego przekonania jest A - to w rzeczywistości arystoteletowskiej wcale tak nie musi byc

JEDREK76 24.06.2008 18:40

1q2

Praca nad tą książką trwała 5 lat. Od początku nad nią pracował Cenckiewicz, później dołączył doń Gontarczyk.
Twierdzisz, że nie jest przypadkiem, że ukazała się "akurat teraz", więc pozwól że zapytam kiedy powinna się Twoim zdaniem ukazać, aby nie być narażoną na takie oskarżenia?? W 2005 roku w rocznicę 25-lecia "Solidarności"?? Może w zeszłym roku przed wyborami?? A może za rok w rocznicę okraglego stołu??

Ukazała się teraz bo w tej chwili została nad nią zakończona praca, ot i sedno sprawy.

1q2 24.06.2008 19:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sambo (Post 556528)

Faktów sie nie interpretuje. Fakty sie przedstawia.

Moze ujalem to niedokladnie.
Jest dajmy na to dokument wyprodukowany przez Esbeka w ktorym pisze to i to - i to jest fakt.
Natomiast, czy pisal on prawde czy nie, a moze cos przypisal danej osobie, choc mial to z zupelnie innego zrodla - juz podlega interpretacji i nie zawsze da sie ustalic jak bylo na prawde a czesto 2 rozne osoby, badajace to samo, maja przeciwstawne co do tego zdanie.

Zbychu 24.06.2008 19:47

Wałęsa dla WP: TW "Bolek" jest moim kolegą, wczoraj był pod Stocznią
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,tit...wiadomosc.html

63624 24.06.2008 20:06

Kiedyś nasi intelektualiści płakali, że na Białorusi i w Chinach cenzuruje się internet, ciekawe co powiedzą, gdy coś podobnego wprowadzi UE?:)

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...sa_grozne.html

Ciekawe jaki byłby wrzask gdyby np. PiS kiedykolwiek zgłosiło coś takiego?:lol: W "Wiadomościach" był o tym reportaż, nigdy nie sądziłem, że zapałam sympatią do Ricarda Czarneckiego, ale jako jedyny pokazany tam eurodeputowany wypowiadał się rozsądnie, że nie ma to sensu. Zastanawiające, że projekt zgłasza panienka z kraju w którym był komunizm- Estonia, na dodatek socjalistka, stara krew odezwała się? :lol:

Zygmunt.Król 24.06.2008 20:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 556544)
Moze ujalem to niedokladnie.
Jest dajmy na to dokument wyprodukowany przez Esbeka w ktorym pisze to i to - i to jest fakt.
Natomiast, czy pisal on prawde czy nie, a moze cos przypisal danej osobie, choc mial to z zupelnie innego zrodla - juz podlega interpretacji i nie zawsze da sie ustalic jak bylo na prawde a czesto 2 rozne osoby, badajace to samo, maja przeciwstawne co do tego zdanie.

Otóż SB samo dokonywało oceny informacji - czy jest ona wiarygodna czy nie.

Oto przykład (są to kopie dokumentów SB w sprawie przeciwko członkowie opozycji. Po uzyskaniu kopii materiałów z IPN zamieścił je w internecie) - zwróć uwagę na rubryki "Ocena źródła", "ocena informacji". W tym przypadku są puste, ale często były tam adnotacje czy źródło jest wiarygodne, a informacja potwierdzona.

http://www.sarata.pl/teczka/t1_058s.html

Sędzia 24.06.2008 20:53

http://niezalezna.pl/index.php/article/show/id/3926


Zwłaszcza dla Wilka, zwłaszcza o USA.

Wilku 25.06.2008 00:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zbychu (Post 556567)
Wałęsa dla WP: TW "Bolek" jest moim kolegą, wczoraj był pod Stocznią
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,tit...wiadomosc.html

Pisze to całkowicie poważnie.

Zastanawiam się czy wypowiedzi/cytaty TW Bolka nie powinno sie umieszczać nie w politycznym, a w Śmieszne zdjęcia, filmiki, itp...

__________


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sędzia (Post 556610)
http://niezalezna.pl/index.php/article/show/id/3926


Zwłaszcza dla Wilka, zwłaszcza o USA.

Tak bez watpienia Sędzio - tylko że jest tu według mnie kilka słabych punktów.
Pierwszy najwazniejszy - czego chca USA? - wiesz? - bo ja nie, a z tego co można zaobserwoać to dla nich nie jesteśmy niczym wiecej niz banalandem jakich sporo mają w Am. Łac.
Nasza sytuacja,a sytuacja Holandii jest ciut inna (GB, Izrael, Koree itd.. sobie odpuszcze). Trzecia sprawa Rosja - jak pokazuje historia wczesniej czy później musi wejść w konflikt z Niemcami. A kto wówczas jest wygranym jest chyba jasne...
Stawianie na USA to bujanie w obłokach według mnie (i niejedni się przjechali na tym - Wietnamczycy, Szach itd).. a to że nawet Kaczory nie umiały tego zmienić to chyba jasne (aż wstyd było patrzeć, chyba nawet Donio nie odstawiał takiej "popeliny" w Moskwie). Nasz wektor powinien być jasny: płn.(Skandynawia)/ poł. i nie starać się wchodzić na odcisk Moskwie gdy wiemy że nic nie ugramy (Gruzja), a jak coś możemy (kraje Bałtyckie, Białoruś (co przeszkadza dogać się Łukaszenką?- a... tak pierdoły o d***kracji, Ukraina) - to działać skutecznie.. a Niemcom sypać tyle piachu w tryby ile się da.. ale u nas wszystko postawione na głowie (uznawanie Kosowa, bujanie się po Kaukazie, polityka lokajstwa wobec USA i Berlina (łacznie z Bercikiem) ) - jakby to dość dziwnie nie zabrzmiało w moich ustach dzisiaj jest (był?) czas i miejsce aby spróbować wcielić w życie plan tow. Ziuka (oczywisicie mocno zmodyfikowany i przystosowany do dzisiejszych realiów) - ale ta cała hałastra jaka ma/miała okazje nami rzadzić nie dorasta nawet jemu do pięt.. i patrzy tylko której klamki sie uwiesić. I przykro mi że nawet Macierewicz dzisiaj tylko tak to widzi (chyba że ma jakąś wiedze iż sznur na szyi mamy uwieszony od dawna i kazdy go ciagnie w swoją strone, a my co najwyżej możemy wybierać komu damy się udusić.. tylko czy akurat USA to ten własciwy wybór?)

AYALA 25.06.2008 06:39

Wałęsa co drugi dzien inaczej sie tłumaczy,co innego mówi.Widać że facet sie zwyczajnie gubi jak wychodzą nowe dowody.

Zbychu 25.06.2008 07:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wilku (Post 556755)
Pisze to całkowicie poważnie.

Zastanawiam się czy wypowiedzi/cytaty TW Bolka nie powinno sie umieszczać nie w politycznym, a w Śmieszne zdjęcia, filmiki, itp...

Jeśli by to miało podnieść "poziom" tematu...tylko żeby się za pół roku nie okazało że na forum będą aktywni zwolennicy tylko jednego ugrupowania a cała dyskusja będzie polegała na wzajemnym utwierdzaniu się w przekonaniu jaki to X jest niedobry a Y wspaniały.

Sędzia 25.06.2008 11:00

http://www.rp.pl/artykul/153766.html

niestety, porażka.

63624 25.06.2008 11:06

Po filmie "Trzech kumpli" rozpoczęła się dyskusja.
Dwa głosy w tej sprawie, najpierw jednego z bohaterów dokumentu, B.Wildsteina :
http://www.rp.pl/artykul/153554.html

oraz szczyty hipokryzji Kurskiego (tego z "GW")

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...taka_sama.html

Też mi ofiary...:lol:

Zbychu 25.06.2008 11:34

Cytat:


Tusk: Wałęsa został agentem, kiedy przestał współpracować z Kaczyńskimi

Donald Tusk w programie TVP2 "Tomasz Lis na żywo" powiedział, że w 1991 r., kiedy powstawał rząd Jana Olszewskiego konstruowany przez Jarosława Kaczyńskiego podczas negocjacji na temat utworzenia rządu usłyszał, że on i jego partia mogą dostać pełnię władzy nad polską gospodarką pod warunkiem, że pomogą w odsunięciu od władzy Lecha Wałęsy. Donald Tusk był wówczas politykiem KLD.

- To było dla mnie bardzo zastanawiające, bo kilkanaście miesięcy wcześniej Jarosław Kaczyński i Krzysztof Wyszkowski byli ludźmi, którzy tworzyli polityczną atmosferę i kampanię na rzecz Lecha Wałęsy - mówił Donald Tusk w programie Tomasza Lisa.

Premier stwierdził, że Lech Wałęsa "ze swoim skomplikowanym życiorysem, który był znany i Krzysztofowi Wyszkowskiemu, i Jarosławowi Kaczyńskiemu", był do zaaprobowania tylko do czasu, kiedy "był ich albo wydawało im się, że będzie ich".

Wtedy, kiedy doszło do konfliktu, kiedy Lech Wałęsa podziękował za współpracę braciom Kaczyńskim, okazało się, że jest agentem i człowiekiem niebezpiecznym - mówił premier. Dodał, że nie zgadza się z tego typu instrumentalnym traktowaniem biografii. Według niego dla środowiska, które dziś najzacieklej atakuje Lecha Wałęsa, wszystko jest do wybaczenia pod jednym warunkiem - "że pracuje dla nich".

Premier Donald Tusk powiedział, że nie zgadza się z wieloma tezami zawartymi w książce historyków IPN Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka pt. "SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii".

Premier był pytany w programie "Tomasz LiS na żywo" w TVP2 o to czy widzi potrzebę zmiany ustawy o IPN. (W poniedziałek zmian w tej ustawie nie wykluczył wiceszef klubu PO Grzegorz Dolniak.) Tusk podkreślił, że rozmawiał na ten temat ze swoimi kolegami i koleżankami z PO i "wygłosił jednoznaczną opinię". "Z całą pewnością nie jest grzechem czy winą historyków, a także instytucji powołanych do badania przeszłości, wydawanie książek, nawet jeśli są kontrowersyjne" - powiedział premier. "Nie zmienię tej opinii" - zaznaczył.

"Inaczej widzę historię tamtych lat"

Szef rządu podkreślił, że mimo iż nie zgadza się z wieloma tezami "szczególnie politycznymi" zawartymi w książce IPN o Wałęsie, to - jego zdaniem - prawo do badań naukowych i publikacji "jest prawem ważniejszym niż emocje polityczne". - Nie kwestionowałbym prawa ludzi do własnego widzenia historii - powiedział premier.

Według Tuska publikacja Cenckiewicza i Gontarczyka jest z "punktu widzenia autorów" rzetelna. "Ja bym ją napisał inaczej. Inaczej widzę historię tamtych lat" - mówił, przyznając jednocześnie, że ma "emocjonalny" stosunek do czasów opisywanych w książce. Premier ocenił też, że Cenckiewicz i Gontarczyk mają "twarde poglądy polityczne" i "tego nie ukrywają".

W jego opinii debata o książce "SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii" jest także debatą o to "jak ocenić historię "Solidarności" oraz "lata 90." i III RP. Zaznaczył przy tym, że w jego ocenie "źle się stało, iż liderzy PiS ferowali wyroki zanim zdążyli tę książkę przeczytać.

Książka Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka w poniedziałek trafiła do księgarń. Według autorów publikacji, Lech Wałęsa w początkach lat 70. był agentem SB o kryptonimie "Bolek"; akta świadczące o tym b. prezydent zabrał w latach 90.; a w 2000 r. Sąd Lustracyjny wadliwie ocenił dowody nt. Wałęsy i pominął ich część. Lech Wałęsa zaprzecza współpracy z SB.
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...lpracowac.html

Olivarez 25.06.2008 11:49

Dawniej było
W jak Wafel
Wyborca Platformy, potrzebny do kręcenia lodów .Inaczej leming.

Teraz jest:
Byłem w ZOMO, byłem w ORMO, teraz jestem za platformą.

sambo 25.06.2008 13:05

No niestety okazuje się, że Tusk jest szują i podłym manipulatorem. Nie lubiłem go nigdy ale jego występki zaczynają świadczyć o nim juz nie tylko z pozycji polityka ale też człowieka.

Wypowiedź zacytowana przez Zbycha skierowana jak najbardziej na grupę swoich młodocianych wyborców, którzy w czasach o których on mówi robili w pieluchy tetrowe a mamusia podmywała pupcię 3 razy dziennie.

Kaczyńscy wraz z całym ruchem "radykałów" doczepiła się Wałęsy bo jego bezkompromisowa osobowość nie szła w parze z modelem urządzenia Polski przez Mazowieckiego, MIchnika i Gieremka. Wałęsa szedł w poprzek wszystkim ich pomysłom.

Z drugiej strony Wałęsa tak czy siak wygrałby co chciał w 1990 - Kaczory miały do wyboru - albo zatopić się w odmętach polityki albo iść za Lechem.

To oni stworzyli model, koncepcje na prezydenturę Wałęsy - nazywało się to "Nowe Otwarcie" i było wierna kopią haseł głoszonych obecnie przez PIS - Wałesa jak najbardziej te tezy głosił wspólnie z Kaczorami.

Jak sie jednak okazało - żadnej z tej koncepcji Wałesa nie wprowadził w życie. Dimetralnie optyka zmieniła sie po przyjściu Micia Wachowskiego - kierowcy Wałesy z lat 80. Rączka w rączke Wałesa pomimo całego pieniaczego tonu poszedł na układ (wzmacnianie lewej nogi) z komuchami.

Piprzenie przez Tuska takich głupot jest żałosne - bo tu nie chodzi o agenturę, tylko o to do czego ta agentura sie przyczyniła w latach 90.

pan_premier 25.06.2008 13:20

ale juz druga częsc wypowiedzi Tuska(pierwszej ne oceniam bo sie nie znam, brzmi jak zwykła próba rpzywalenia,a ile w tym prawdy to nie wiadomo) mnie zaskakuje.

Z całego środowiska związanych z Wałęsa jest jedną z bardziej ostrych i obiektywnych

Potwierdza tym samym teze, ze o Bolku wszyscy wiedzieli

Marszałek 25.06.2008 13:23

A najżałośniejsze w tym wszystkim jest to,że ten facet,który obecnie jest premierem ma tytuł magistra historii, żałosne. Powie wszytko kto mu coś każe. Tyle w nim żółci do Kaczyńskich ,że proponowałbym,aby zamiast się tak rzucać jak ryba w wyschniętym jeziorze wziął by się do roboty. Huj mnie interesuje jego zdanie,ma płacone za co innego więc niech zapierdala do pracy,albo zwolni miejsce lepszemu.


A ja z pytaniem swego rodzaju. Może macie link do książki o Bolesławie?swoja drgoą ciekawe,że pewne rzeczy techniczne jej dotyczące były zachowywane w tajemnicy. Ładny ten raj PO.

1q2 25.06.2008 14:21

Wiesz Marszalku ,prawie uronilem łze po Twoim poscie....tyle zółci do biednych Kaczynskich, ktorzy przeciez nigdy nikogo nie obrazili ,a szczególnie Tuska
A skad u Ciebie tyle zółci , co?bawisz sie w obronce ucisnionych:)?

Ogladnalem wczoraj obie czescie dokumentu w tvn-ie - .Jak ktos nie widzial to jest do ogladniecia na stronie.
Niesamowity jest ten maleszka - zło w czystej postaci ,brak slow normalnie.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:42.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl