![]() |
Cytat:
|
Kmiecik jest, Kapka przyszedł- to kogo jeszcze brakuje ? :D
http://www.weszlo.com/fotonews/1368548443_609398.jpg |
Cytat:
1) Jovanović - 700 tys. euro transfer, ponad 250 tys. euro kontraktu. 2) Genkow - 500 tys. euro transfer, 400 tys. euro kontraktu. 3) Iliev - ponad 300 tys. euro kontrakt. 4) Lamey - podobnie. 5) Jaliens - 400 tys. euro kontrakt. 6) Chavez - wykupienie po okresie wypożyczenia 500 tys. dolarów, kontrakt też wysoki. Tak na szybko. O każdym z tych sześciu piłkarzy mogę napisać wiele bardzo negatywnych określeń (parodyści, ochłapy, pokraki, paralitycy, itp.) po tym co widziałem i widzę w dalszym ciągu od ponad półtora roku. Jeszcze zapomniałem o Nunezie. Siódmy do kolekcji. Oczywiście, że Kapka powinien trzymać się z dala od Wisły z wielu powodów (przeszłość w SB, sprawa z Mandziarą), ale mimo wszystko za jego czasów sprowadzono piłkarzy, którzy w rzeczywistości pomogli Wiśle i stali się piłkarzami o których będziemy pamiętać za trzydzieści lat z prawdziwych sukcesów. Nie muszę pisać nazwisk, bo chyba każdy wie o kogo chodzi, tzn. o najlepsze transfery w erze Cupiała z pierwszych lat jego rządów. Tylko jaka jest różnica? Otóż za pierwszych lat Wisła zdobywała seryjnie mistrzostwa Polski po wydaniu dużych pieniędzy. Kilku tych piłkarzy potem sprzedaliśmy za spore pieniądze. Ostatnio po wydaniu sporej gotówki (przed rundą wiosenną sezonu 2010/2011 i jesienną 2011/2012) będziemy mieli drugi sezon, który nie zakończymy w czołówce, a w konsekwencji nie zagramy w pucharach. Ci piłkarze sprowadzeni w tym okresie do tego doprowadzili swoją fatalną grą, brakiem ambicji i całą resztą. Finalnie, takiego Genkowa nikt nie kupił w styczniu, bo jest słabiutki, że szkoda gadać, mimo iż Wisła bardzo chciała go sprzedać. Teraz będzie ten sam problem. Podobnie jak z Jovanoviciem, czy z Chavezem. Na jedynym Meliksonie coś zarobiliśmy, ale wyraźnie mniej niż na dawnych transferach z klubu (np.: odejście Żurawskiego do Celticu, Kuby do Dortmundu, czy Marcelo do PSV). Mówi się o zainteresowaniu Milą, czy Wszołkiem. Dla mnie takie transfery byłyby bardzo dobre. Wystarczy spojrzeć na statystyki Mili i porównać do takiego Ilieva. Niebo, a ziemia. |
Smuda niczym hools z Wysp rodem z lat 80-tych :D
Przyglądam się od czasu do czasu ruchom, które dokonuje Cupiał w Wiśle i śmiem twierdzić, że od momentu kiedy holenderski zaciąg nadużył jego zaufania położył lachę na wszystko zlecając Bednarzowi profesjonalne czyszczenie klubu. Powrót Kapki na dyrektorskie stanowisko to jawna kpina niczym Miklas - sprzedawca Polonezów z Żerania piastujący po raz kolejny stanowisko prezesa w Legii, bądź wariant drugi tak jak ktoś już wspomniał związane jest to z jakimiś kwitami z czasów rozkwitu lumpenkapitalizmu w Polsce i to bardziej śmierdzącymi niż kable z Ożarowa. |
Cytat:
|
Cytat:
Nie bierz tego osobiscie bo nie mam nic do Ciebie ale nie oszukujmy sie - ten sezon juz jest dawno stracony. Oczywiscie przy zalozeniu ze na powaznie bierzemy slowa Cupiala. Po sezonie i tak sie dowiemy ze Tomek zakladal zdobycie 40 punktow i w sumie jest zadowolony. |
Cytat:
|
Cytat:
2) i 6) nimi to akurat wszyscy się zachwycali wiosną 2011. |
Cytat:
I grali - takie są fakty. Fakt, że się potem wszystko posypało przy braku awansu to już trochę inna historia. O każdym z tych piłkarzy można jednak było wówczas napisać - solidny. Nie wiem skąd wysokości ich kontraktów i kwoty wykupu. Jakieś źródło, bo widzę tu bardzo dużo "nowych" informacji? Ale szczerze mówiąc - cały ten post jest bez sensu, bo co ma Valcxx do Kapki? Niemniej - skoro Sikorski może mieć swoich psychofanów, to Kapka tym bardziej zasługuje na przynajmniej jednego. Źli Holendrzy jak nic pokazują jak wspaniałym skautem jest Kapka. |
Interia:
Cytat:
Dobrze że 80 tys tylko - bałem się że będzie chciał więcej ... :-p |
Cytat:
a co ma Valckx do Kapki ? Ktoś kto czytał książke Iwana powinien powiedziec ze współnego za wiele ze sobą nie mają.... |
Cytat:
Nie zrozum mnie źle, nie wymagam od Ciebie uczciwości czy przyzwoitości w argumentacji. Po prostu prostuje to co napisałeś. Ale gdyby tak jeszcze sprawdzić kiedy Wisła zaszła najwyżej w LE po jej reformie... Gdyby porównać wszystkie sezony pucharowe od wejścia TeleFoniki... Ciekawe, co by wyszło? Ja tu piszę o faktach, a Iwan - cóż, pamiętam jak to według niego Kapka wyskaucił nam prawdziwy skarb: Gordana Bunozę. Nie spał, nie jadł, ale znalazł na Bałkanach prawdziwe perły: bramkarza który nie umie bronić (za marne 300 tys. euro) i obrońce, który odwala dywersję w polu karnym (okazja - tylko 400 tys. euro). Tak więc opinie Iwana na temat Kapki mam równo w poważaniu, bo w tym kraju od zawsze ręka rękę myje. Napisałem to już kiedyś rav-owi, to mogę powtórzyć i teraz. |
Cytat:
Jeśli ta kwota jest prawdziwa to mam nadzieję, że ostatecznie i skutecznie odwiedzie BC od pomysłu zatrudnienia tego... |
Ale co tu wspominać.
Przecież drużyna przegrała walkę o LM, w pucharach grała bardzo słabo i awansowała dzięki cudowi a nie własnej dobrej grze. Na Legię Skorży to aż się miło patrzyło, a to co nam zafundował Maaskant ( 2 ligowy Holenderski trener) spowodowało że do dziś nie potrafimy się pozbierać w ataku. Zero schematów, zero zespołowego grania a tylko i wyłącznie bazowanie na indywidualnościach. W Wisle trzeba wszystko zaorać i grać od nowa. Można zostawić 5 zawodników z obecnego składu a resztę wywalić na zbity pysk. Olać całą tą licencję na europejskie puchary i grać o coś od przyszłego roku. Michał Miśkiewicz - Zostaje Sergei Pareiko - OUT Gerard Bieszczad - OUT Kew Jaliens - OUT Gordan Bunoza - OUT Osman Chavez - OUT Arkadiusz Głowacki - OUT Łukasz Burliga - Zostaje Marko Jovanović - OUT Michał Czekaj - OUT Kamil Kosowski - OUT Radosław Sobolewski - OUT Łukasz Garguła - OUT Damian Buras - OUT Emmanuel Sarki - Zostaje Michał Chrapek - Zostaje Cezary Wilk - OUT Alan Uryga - OUT Paweł Stolarski - OUT Daniel Brud - OUT Ivica Iliev - OUT Cwetan Genkow - OUT Rafał Boguski - OUT Patryk Małecki - Zostaje Daniel Sikorski - OUT Michał Szewczyk - OUT Cupiał musi zaliczyć kolejne mocne wejście i sporo wydać inaczej zatrudnienie nawet najlepszego trenera nic nie da a my puchary zobaczymy za 5-6 lat. Cupiał po prostu musi się określić, czy po prostu chce tylko sobie grać w lidze i w niej po prostu być, bez jakiś wielkich wyników, czy nadal chce Ligi Mistrzów i europy. Wydaje mi się że Cupiał chce Europy ale może być już go na nią nie stać, a jemu nikt tego nie potrafi wytłumaczyć. |
Obawiam się, że Cupiał już drugi raz nie rzuci na Wisłę dwóch łopat złota, bo miał nadzieję, że to w końcu Wisła zacznie przynosić zyski...
|
leyzer87 zapomniałeś o najważniejszym Kulawik OUT możliwe że już po meczu ze Śląskiem
|
wwf ja rozumiem, że jesteś zestresowany ale odstaw te dragi. Stolarskiego chcesz wyrzucać? 17-latka, który ledwo zagrał 5 meczów w Ekstraklapie i może być w przyszłości ostoją naszej obrony? Odpuść sobie...
|
wwf - o żesz fak!
Burliga i Chrapek zostają, a Uryga i Stolarski out? Nazwiska wyłoniłeś drogą losowania? |
Cytat:
Burliga? On by się nie mieścił nawet w II ligowcu. Chrapek? Zdolny chłopak i myślący na boisku, ale w dawnej Wiśle, nawet w ME by nie zagrał. Uryga i Stolarski mają papiery na granie i dobrze prowadzeni mogą z powodzeniem za jakiś czas grać w dobrych klubach europejskich. Podejrzewam, że wwf proponuje OUT dla kogoś kogo jeszcze można dobrze sprzedać. Wwf troszczy się o finanse Wisły |
Iwan Jovanovic odchodzi z APOEL-u , ale by sie przydal .......... ;)
|
Cytat:
|
Mysle ze finansowo do ogarniecia tylko czy Ivanowic by chcial do nas przyjsc ..... zawsze mozna Kosowskiego wykorzystac ;) moze by cos pomogl.
|
Cytat:
Iwan Jovanovic : Pewnie Kosa, już pakuję walizki i lecę do was.. PS. Czas wyłączyć Football Managera ;) |
haahah, jaszczur dobre dobre...
Ale niestety taka jest nasza rzeczywistość :( Ale w przypadku Wisły brak kasy można szybciutko załatać, naszym właścicielem. On zawsze jak daje kase Wiśle to traktuje to jako pożyczkę. Bez przesady, tak nie można do tego podchodzić. |
Chcesz poczuć to co czuje Cupiał? To idz na dworzec, znajdz menela i daj mu 100zł w ramach pożyczki...
|
Cytat:
|
|
Cytat:
|
Cytat:
Sugerujesz że to Wisła marnotrawi pieniądze BC? Przecież większość decyzji, która kosztowała jego samego kosmiczne pieniądze wychodzi od niego. Więc to raczej tak, jakbyś poszedł na dworzec, znalazł menela który w życiu tylko zaklejał koperty albo nosił butelki do skupu, sowicie zapłacił, posadził go przed komputerem i kazał projektować prom kosmiczny. A jak prom rozdupcy się przy starcie to go błyskawicznie wyrzucał i zatrudniał nowego menela z takimi samymi kwalifikacjami, a potem narzekał, że już utopił na tę żulię mnóstwo pieniędzy a efektów zero. |
Ależ skąd.
Wolę nazywać to konsumpcją konieczną. Cupiał doskonale wie/wiedział że zwrotu pożyczki nigdy nie odzyska, tak samo jak ja bym to wiedział dając 100zł menelowi. |
Cytat:
|
Cytat:
|
W sumie zespół z Ratyzbony pod wodzą Smudy przegrał aż 11 meczów, trzy zremisował i jeden wygrał.
Smuda to trenerski bankrut, ostatnie duże pieniądze zarobił będąc selekcjonerem, oby nie znalazł już klubu. Życie mu objęcia zawodników Be-klasy. |
Ale to byla paka (ta z plakatu) :(
A i stadion ladniejszy :( |
Wypowiedz Smudy ze stycznia:
"Skoro kibice śpiewali, że "nie chcemy Smudy w Krakowie, to... nie będą go mieli. Mam teraz swoją robotę, moje życie zawodowe na Wiśle się nie kończyło, nie była to dla mnie ostatnia deska ratunku - przekonuje Smuda." Może uświadomić, że zdania nie zmieniliśmy. |
A tymczasem sport.pl za Dziennikiem Polskim mówi o jakimś "tajemniczym czechu" jako alternatywie dla Smudy. Dzięki Bogu, jest jeszcze nadzieja dla tego klubu.
|
Cytat:
|
|
Co do tego tajemniczego Czecha - sprawdziłem trenerów z Gambrinus Ligi i dwóm z nich kontrakty wygasają 30.06.2013. To Lubos Kozel z Dukli Praga ( http://www.transfermarkt.pl/pl/lubos...ner_14309.html ) , oraz Martin Pulpit z Banika Ostrava ( http://www.transfermarkt.pl/pl/marti...iner_5694.html ).
|
A ja mysle ze dostaniemy Stanisława Levego w spadku po Śląsku :)
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:25. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl