Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [17 kolejka] Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała, 4 marca, poniedziałek 18:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8982)

DamianPrz 05.03.2013 08:49

W 55. minucie sędzia bramkowy nie zauważył jak Małecki wyjechał z piłką 0,5 metra za boisko a w 69. minucie to już wszyscy wiedzą jak chciał zabłysnąć. Zdegradować pajaca z I ligi do okręgówki !!!!!!

Charlie 05.03.2013 08:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 1302204)
Orientuje się ktoś dlaczego Kulawik nie wystawia Genkova ? Bo straszenie Sikorskim już mi się znudziło.

Ponieważ Genkov ma kontuzję pleców, inaczej przecież byłby na ławce.

Drozd 05.03.2013 09:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 1302200)
Jak dla mnie to jest jedna z najbardziej komicznych sytuacji jakie widziałem, bo Boguski zaczął teatrzyk ale też dostał kosę
Tak więc żółtko dla Boguskiego za symulkę, żółta dla kolesia z Podbeskidzia za faul i karny;)

A mecz jak dla mnie niezły - tzn oczywiście kicha ale przynajmniej walczą
Na plus Mały...te wakacje w Turcji mu się chyba przydały(może siłki tam nie mają:>), bo odzyskał szybkość i zwinność.

Przepraszam, ale pieprzysz farmazony. Boguski podskoczył żeby znowu jakiś ekspert nie nazywał go porcelanowy. Bo lepiej dostać kosę w nogę która jest w powietrzu niż w nogę na której oparty jest ciężar ciała. To tak oczywiste dla każdego wiedzącego o co chodzi, że aż wstyd tłumaczyć. Natomiast sędzia jeżeli podał taki argument powinien zostać pozbawiony licencji, bo jak nie w pierwszej to w trzeciej lidze przez jego filozofię nogi sobie połamią.

Kulawik wpuszczając Chrapka i Sikorskiego osłabił zespół. Jeden ma szybkość walca drogowego, a rugi wygląda jakby przyszedł z turnieju dzikich drużyn i pierwszy raz grał na dużym boisku.

Plus dla Kuli jest taki że widać chęć walki, widać ze im zależy, czego już dawno nie było. Minus że sprawiają wrażenie jakby wszystko w ataku robili na fantazji, bez żadnych schematów, no i bez gry piłką, wszystko do przodu, a tak się nie da.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KrzychooR (Post 1302195)

Boguski... Jezuuu... Dlaczego on musi przyjmować piłki na 5 metrów??? To już drewniany Wilk potrafił czasem piłkę porządnie przyjąć...

Pareiko byłoby całkiem nieźle gdyby nie standardowe wyplucie piłki przy którym omal gola nie zdobył Demjan... Zawsze choć raz w meczu Pareiko musi coś odwalić...

Bo jak przyjmie krócej to cham który go kryje chcąc ją wybić połamie mu nogi, a sędzia da mu jeszcze zółtą kartkę... taka buraczana liga. Wilk jak przyjmuje piłkę to w 90% przypadków stoi tyłem o własnej bramki i za plecami nie ma nabuzowanego desperata.

Akurat taka piłka grana z odchodzącą rotacją to dla bramkarza jedno z najtrudniejszych zagrań. Zgadza się błąd, ale taki jak dla napastnika nie trafić w okienko z 30 metrów, wiec prędzej Pareikę należy chwalić że się szybko zebrał i zablokował dobitkę niż mieć pretensje o niezłapanie.

marcin19876 05.03.2013 09:16

teraz będziemy obwiniać wszystkich prócz naszych cudownych zawodników... a to sędzia, a to boisko nie równe, a to za bardzo padało... gramy bardzo słabo i trzeba mówić o tym jasno...

Charlie 05.03.2013 09:58

Cytat:

Kulawik wpuszczając Chrapka i Sikorskiego osłabił zespół.
Zgodzę się, ze Chrapek nic nie zagrał, ale podobnie tragiczny był Burliga. Nie wiem co trener chciał osiągnąć wystawiając Łukasza na prawym skrzydle, ale wiadomo, że nie należy w przyszłości tego robić. Zabrzmi to smutno, ale czekam na powrót Garguły do wyjściowego składu. Jeśli zdrowy będzie też Kosa, to Guła powinien wskoczyć do 11 za Sobola, lub Wilka (ciężko stwierdził, który z nich jest słabszy, wczoraj bardziej irytował mnie Radek).

Drozd 05.03.2013 10:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez marcin19876 (Post 1302211)
teraz będziemy obwiniać wszystkich prócz naszych cudownych zawodników... a to sędzia, a to boisko nie równe, a to za bardzo padało... gramy bardzo słabo i trzeba mówić o tym jasno...

Gramy dużo lepiej niż za poprzedniego trenera, który spie.....ił nam dwa sezony. Trzeba to zauważyć i być dobrej myśli.

No i za dobrą grę punktów nikt nie daje. A to że nas kręcą nawet jak gramy słabo nie jest zbyt optymistyczne. Władze powinny się odwołać od kartki Boguskiego i protestować przeciwko przydzielaniu nam ślepych pomocników sędziego.

funkykoval 05.03.2013 10:08

Jedyne co widać wyraźnie to:

1) Jest mobilizacja wolicjonalna - Ci zawodnicy przynajmniej chcą wygrać - to, że im nie wychodzi wynika z wielu przyczyn - nie tylko z słabych umiejętności....
2) jednak Głowacki na stoperze nie jest niezastąpiony......
3) Bunoza na lewej obronie jest zdecydowanie bardziej efektywny niż prawonożny Jaliens
4) jeden Kosowski i jeden Małecki, którzy nie boją się gry jeden na jeden to jednak za mało,
5) Iliev powinien grać ostatnią rundę w barwach Wisły.....
6) Chrapek powinien popracować solidnie nad szybkością, bo zagrać dobrą piłkę potrafi.....
7) 60 minut graliśmy w w najlepszym razie w 10, bo Burliga jako prawy pomocnik to była parodia....
8) Kulawik nie zaryzykował i nie poszedł za ciosem - nie wpuścił Stolarskiego za Burligę - chłopak pokazał, że nawet jeśli zaliczy w meczu stratę, to może nabrać doświadczenia, a w meczu z Jagą widać było, że umiejętności ma niemałe, a od Burligi na prawej pomocy zdecydowanie większe;
9) nasi defensywni pomocnicy grają w kratkę - jak dobrze zagra Sobol, to Wilk słabo, jak wczoraj dobrze czyścił Wilk, to Sobol był tragiczny;
10) widać co zrobił Bednarz pozbywając sie najpierw Kirma i Małeckiego, a później Meliksona. Uważam, że gdyby ta trójka grała przez całą I rundę, Wisła miałaby zdecydowanie więcej bramek strzelonych niż tragiczna 14-ka.....

Matejas_ 05.03.2013 10:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1302210)
Przepraszam, ale pieprzysz farmazony. Boguski podskoczył żeby znowu jakiś ekspert nie nazywał go porcelanowy. Bo lepiej dostać kosę w nogę która jest w powietrzu niż w nogę na której oparty jest ciężar ciała. To tak oczywiste dla każdego wiedzącego o co chodzi, że aż wstyd tłumaczyć. Natomiast sędzia jeżeli podał taki argument powinien zostać pozbawiony licencji, bo jak nie w pierwszej to w trzeciej lidze przez jego filozofię nogi sobie połamią.

Kulawik wpuszczając Chrapka i Sikorskiego osłabił zespół. Jeden ma szybkość walca drogowego, a rugi wygląda jakby przyszedł z turnieju dzikich drużyn i pierwszy raz grał na dużym boisku.

Plus dla Kuli jest taki że widać chęć walki, widać ze im zależy, czego już dawno nie było. Minus że sprawiają wrażenie jakby wszystko w ataku robili na fantazji, bez żadnych schematów, no i bez gry piłką, wszystko do przodu, a tak się nie da.

Bo jak przyjmie krócej to cham który go kryje chcąc ją wybić połamie mu nogi, a sędzia da mu jeszcze zółtą kartkę... taka buraczana liga. Wilk jak przyjmuje piłkę to w 90% przypadków stoi tyłem o własnej bramki i za plecami nie ma nabuzowanego desperata.

Akurat taka piłka grana z odchodzącą rotacją to dla bramkarza jedno z najtrudniejszych zagrań. Zgadza się błąd, ale taki jak dla napastnika nie trafić w okienko z 30 metrów, wiec prędzej Pareikę należy chwalić że się szybko zebrał i zablokował dobitkę niż mieć pretensje o niezłapanie.

Bardzo mi się podoba to, że chociaż jeden na tym forum patrzy obiektywnie i nie ma w sobie syndromu kibica sukcesu, przyzwyczajonego do gry Kosy, Żurawia, Szymka i Franka sprzed 8 lat! Nie jeździł bym tu po Boguskim, bo chłopak biegał, starał się, walczył a że nie wyszło... trudno! Nie zawsze piłka wpada do siatki po każdym strzale!

Jeśli chodzi o resztę drużyny to tak jak kolega wspomniał + za walkę, za wybieganie tego meczu! Bardzo podobała mi się lewa strona po której nieźle poruszał się Bunoza z Małeckim do zmiany z Ilievem, którzy też zagrali niezłe zawody. Zarówno Boguski, Małecki jak i Iliev stworzyli kilka fajnych akcji, z których powinni spokojnie strzelić 2-3 bramki nie licząc niepodyktowanego karnego czy poprzeczki Ilieva... pozostaje tylko pluć sobie w brodę że nic nie wpadło!

Jedyne do czego bym się przyczepił to irytująca gra w drugiej linii Burligi (lepiej było od początku dać młodego Stolarskiego), strzały Sobola z dystansu,wymuszone faule Ilieva, dośrodkowania Jovanovica mierzone w kibiców górnych rzędów za bramką, wejście Sikorskiego!

Ogólnie zagraliśmy jak na swoje obecne możliwości przyzwoity mecz. Brakło niewiele do tego by wydrzeć komplet punktów. Jeśli ktoś mówi że nasi grali na stojąco niech uda się do ortopedy! Myślę że z taką grą możemy spokojnie konkurować z mocarzami ligi Legią, Lechem, Śląskiem... wcale gorzej od nich nie gramy! Problemem jest nadal wykończenie i po Jadze bałem się że wybryk Boguskiego będzie powtórką z jesieni kiedy z Widzewem również strzelił 2 bramki... jedyne w rundzie.

ps. odnośnie sędziowania nie wiem po jakiego ch_ja biegają Ci idioci za bramkami skoro nie widzą z 2 metrów faulu w polu karnym czy nawet tego że zawodnik wyjeżdża dobre pół metra z piłką poza linię końcową boiska... powoli mi to gówno przypomina administrację państwową! dodatkowe stanowiska obsadzane przez dyletantów, którzy i tak mają klapki na oczach i nic nie widzą!

MatMario 05.03.2013 10:17

Czy tutaj niektórych coś piórkuje? Rozkmina nad karnym czy był czy nie? Wy się czytacie? Karny tak ewidentny jak z podręcznika. Tak czysty i przejrzysty że nie wiem nad czym tutaj próbujecie dyskutować, rozumiem rozdzierać szaty nad karnym dla Podbeskidzia, zignorować to że MAlinowski powiedział że był róg, ale .... co on się tam zna, wiemy lepiej.

Ten .... bramkowy to nie wiem czy się urwał z choinki czy o co chodzi. W żywe oczy gość za.......ił na karnego a tu widzę rozcząsanie czy podwinął nogę Boguski, czy upadł w tempie, czy szedł na karnego. I na .... te pytania? Wyciął go równo z trawą Sokołowski, o czym sam wiedział najlepiej bo się za głowę złapał po tym co odjebał. Ale bardziej papiescy od papieża tutaj próbujecie być a wychodzi i strasznie i śmiesznie.

Bramkowego bym profilaktycznie wyjebał z tego całego grona sędziów, są błędy, można się pomylić ale nie w takiej sytuacji, no jak można tak po ludzku. Panie, CAŁA POLSKA WIDZIAŁA.

Można być ignorantem ale jak ktoś jest ograniczony to niech się nie pcha na afisz.

Marceli_szpak 05.03.2013 10:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1302210)
Boguski podskoczył żeby znowu jakiś ekspert nie nazywał go porcelanowy.

Dzięki kolego za "ekspert" (nie,nie wyczułem ironii), ale jak mnie już zapraszasz do dyskusji to muszę się wypowiedzieć.
Nie ma co zwalać na sędziego, murawę, trybuny czy nawet na temperaturę. Jakby coś grali, to by teraz nie było płaczu. A zresztą Wilk sam w wywiadzie powiedział, że nie ma co zwalać na sędziego -bo wie, że zagrali bryndzę. Moze i była walka, ale jakoś pomysłu nie widziałem. Małecki kilka razy ładnie pociągnął, ale niestety nie mając do kogo zagrać musiał strzelać.
Powiedz mi, Panie adwokacie, na jakiej pozycji grał wczoraj Boguski? Wysunięty napastnik, czy podwieszony pomocnik. Bo częściej był pod bramką Pareiki niż Podbeskidzia. Ktoś na odprawie rozdziela obowiązki, czy wszyscy gonimy za piłką do obrony, później dzida do przodu... a tam nie ma nikogo.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd
Bo lepiej dostać kosę w nogę która jest w powietrzu niż w nogę na której oparty jest ciężar ciała.

Myślisz, że w ferworze walki profesjonalny piłkarz myśli, na której nodze stanąć i na którą nogę ewentualnie przyjąć kopnięcie przeciwnika. Jak tak myśli -to wytłumaczyłeś nam pojęcie "odstawiania nogi"
Śmiem nawet stwierdzić, że Sikorski wchodząc zrobił większy wiatr. Mniej więcej zgrało się to na zmianą w gnieździe, i ze słowami:
Cytat:

Wiecie jaki jest problem tego chłopaka? To, że nie potrafi was opierd.lić!
Pewnie piłkarze też to usłyszeli i końcowe 15 min już było na ciut szybszych obrotach.
A i jeszcze mi wytłumacz ten geniusz trenerski, który pociągnąłeś w innym temacie, bo też nie zrozumiałem myśli:
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1302084)
Kulawik przy Probierzu to super trener, jak tamten spieprzył dwa sezony to nie płakałeś...
To że kiedyś był przez lata kapitanem Wisły bardzo dużo zmienia, jeżeli tego nie rozumiesz to pogadaj z kimś kto grał kiedyś choćby w okręgówce.


fran23 05.03.2013 10:22

Sergei Pareiko - przeciętny występ,jeden jego błąd prawie skończył się bramką dla PBB 5/10
Marko Jovanovic - w obronie całkiem poprawnie w ofensywie dramat 4/10
Michał Czekaj - na raz ,a co tam ,byle wypieprzyć piłkę jak najdalej 3/10
Osman Chavez - musiał grać za siebie i Czekaja,dobry występ 6/10
Gordan Bunoza -najlepszy z naszych obrońców, pokazał ,że jest jakieś 30x lepszy niż Jaliens na LO 7/10
Łukasz Burliga - bardzo słaby występ,ale czy można się było więcej po nim spodziewać ? 2/10
Radosław Sobolewski -walczył,był wszędzie chociaż jest już emerytem,brał odpowiedzialność na siebie 5/10
Cezary Wilk - pozorant i tyle,o ile Sobol był wszędzie to Wilk był nigdzie,nie potrafi odbierać piłki ,zastawić się czy strzelić z daleka 2/10
Ivica Iliev - I połowa tragiczna, po przerwie lepiej ale i tak słabo 4/10
Patryk Małecki -najlepszy z naszych,walczył,strzelał,szarpał,niestety nie ma kolegów do gry 7,5/10
Rafał Boguski -słaby występ,tym razem nie udało się zdobyć chociaż jednej przypadkowej bramki,ale wywalczył nieuznany rzut karny. 4/10
Michał Chrapek-czasy juniorskie się skończyły,trzeba dać coś od siebie ,żeby grać regularnie 3/10
Daniel Sikorski-można by go wystawić do jakiegoś maratonu,biega w równym,powolnym tempie,właściwie robi tylko to.bez oceny.

sandbender 05.03.2013 10:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1302219)
Czy tutaj niektórych coś piórkuje? Rozkmina nad karnym czy był czy nie? Wy się czytacie? Karny tak ewidentny jak z podręcznika

Któryś z nich to Wieszczycki i testuje wytłumaczenie do Ligi+ Extra.

nesta 05.03.2013 10:42

Skąd ten optymizm, że Wisła nie straciła bramek w trzech kolejnych meczach ? Możnaby się z tego cieszyć gdyby Wisła grała z naprawdę dobrymi drużynami. A tak cieszyć się, ze Belchatow, Jaga czy Podbeskidzie nie strzelilo bramki ? Bez jaj..
Tu sie trzeba martwić, ze padly tylko dwie dla Wisly.
Troche to postawione na glowie. Owszem, taki bilans z mocnymi zespolami to bylby powod to zadowolenia. A tu widze u niektorych teksty w stylu "jest dobrze, trzeci mecz bez straty gola".
Troche to wygląda niestety na takie rozpaczliwe szukanie powodów do optymizmu, oszukiwanie siebie samego. Na bezrybiu...

enzo 05.03.2013 10:44

Tak w kontekście meczu, choć niekoniecznie.
Zastanawiam się, co tam porabia Sarki... Zagraliśmy już wiosną trzy mecze, a o tym grajku ani widu, ani słychu. To jest oczywiście kolejny kamyczek (głaz?) do ogródka Bednarza. Tym bardziej że Wisła oficjalnie informowała już po pierwszym zgrupowaniu, że Sarki podpisze kontrakt z Wisłą.

Pensja z klubu na pewno zasila konto naszego nowego nabytku, który nie wiadomo kiedy ostatni raz trenował z resztą drużyny. Finał będzie pewnie taki, że wróci rzecz jasna bez formy i przez kilka tygodni będzie się odbudowywał. Zagra ze 3-4 mecze, ale pieniądze weźmie za całą rundę (czy tam 4 miesiące). Świetny biznes (nie dla nas oczywiście).

Chyba tylko Jacek może w tak znakomity sposób odciążać budżet klubu. Oszczędności z grubej rury - nic tylko przyklasnąć. Kogoś takiego potrzebujemy!

DevilMayCry 05.03.2013 10:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fran23 (Post 1302221)
Sergei Pareiko - przeciętny występ,jeden jego błąd prawie skończył się bramką dla PBB 5/10
Marko Jovanovic - w obronie całkiem poprawnie w ofensywie dramat 4/10
Michał Czekaj - na raz ,a co tam ,byle wypieprzyć piłkę jak najdalej 3/10
Osman Chavez - musiał grać za siebie i Czekaja,dobry występ 6/10
Gordan Bunoza -najlepszy z naszych obrońców, pokazał ,że jest jakieś 30x lepszy niż Jaliens na LO 7/10
Łukasz Burliga - bardzo słaby występ,ale czy można się było więcej po nim spodziewać ? 2/10
Radosław Sobolewski -walczył,był wszędzie chociaż jest już emerytem,brał odpowiedzialność na siebie 5/10
Cezary Wilk - pozorant i tyle,o ile Sobol był wszędzie to Wilk był nigdzie,nie potrafi odbierać piłki ,zastawić się czy strzelić z daleka 2/10
Ivica Iliev - I połowa tragiczna, po przerwie lepiej ale i tak słabo 4/10
Patryk Małecki -najlepszy z naszych,walczył,strzelał,szarpał,niestety nie ma kolegów do gry 7,5/10
Rafał Boguski -słaby występ,tym razem nie udało się zdobyć chociaż jednej przypadkowej bramki,ale wywalczył nieuznany rzut karny. 4/10
Michał Chrapek-czasy juniorskie się skończyły,trzeba dać coś od siebie ,żeby grać regularnie 3/10
Daniel Sikorski-można by go wystawić do jakiegoś maratonu,biega w równym,powolnym tempie,właściwie robi tylko to.bez oceny.

Zgadzam się w 90%, ale nie do oceny Czarka. Zobacz kto miał najwięcej przejęć piłki w Wiśle w tym meczu.

nesta 05.03.2013 10:51

Czekaj to osobny temat. Takiego "słonia" to ja dawno w Wiśle nie widziałem. Najgorsze, że grą nie sprawia wrażenia zbyt inteligentnego piłkarza. Leci bezmyślnie, fauluje. Taka głowa w chmurach, nie wie co się dzieje, a na dokładkę warunki motoryczne słabiutkie.

WISŁAZWE 05.03.2013 10:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grisza1 (Post 1302189)
Wiśle w każdym meczu może sędziować 5 kolesi, a np. Amice czy Legii zawsze trzech? Czy wobec tego każdy zespół ma równe szanse w rywalizacji?



12. kolejka Lech- Legia
13. kolejka Legia -Widzew
14. kolejka Lech - Śląsk
15. kolejka Śląsk - Legia

17. kolejka Wisła - Podbeskidzie.


Czasem jednak warto sprawdzić.

fran23 05.03.2013 11:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DevilMayCry (Post 1302228)
Zgadzam się w 90%, ale nie do oceny Czarka. Zobacz kto miał najwięcej przejęć piłki w Wiśle w tym meczu.


Może rzeczywiście jestem trochę nieobiektywny w tej sytuacji i przesadziłem ,ale Wilk ostatnimi czasy niesamowicie drażni mnie swoją grą. Odbiory są ,tylko co dalej się z tą piłką dzieje to dramat.

Worcester 05.03.2013 11:18

1.Sytuacja, kiedy Boguski został wycięty ewidentna.
2.Brawo dla sędziego za kartkę dla Ilieva, który pajacował. Ten facet jest już bezczelny w tym co wyczynia w polu karnym.
3. Patryk Małecki: tak chwalony, ale przecież facet ma 25 lat i dalej nie potrafi wrzucić na głowę ze stojącej piłki. Kabaret.
4. Na resztę opuszczam zasłonę milczenia.
5. Faul na grajku z Podbeskidzia (Malinowski?) był, ale na lini pola karnego. Borski pokazał róg. Pomylił się.

vabanq 05.03.2013 11:22

sam Malinowski powiedzial, ze faulu nie bylo i nalezal sie rog !

WISŁAZWE 05.03.2013 11:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Worcester (Post 1302232)
3. Patryk Małecki: tak chwalony, ale przecież facet ma 25 lat i dalej nie potrafi wrzucić na głowę ze stojącej piłki. Kabaret.

Dorzucę tylko to co u Patryka nadal się nie zmieniło. Klapki na oczach i leci przed siebie. A jak już się zorientuje, że wypadałoby podać to albo jest za późno albo cała obrona przeciwnika zdąży wrócić..

Rzuty różne, rzuty wolne nie dla Małeckiego.

Worcester 05.03.2013 11:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez vabanq (Post 1302233)
sam Malinowski powiedzial, ze faulu nie bylo i nalezal sie rog !

Co najlepiej pokazuje, że ocenianie sytuacji na żywo, a w tv to dwie różne rzeczy.

R33 05.03.2013 11:31

Cały czas to samo. Uczą się Ci w ogóle piłkarze strzelać z dystansu? Po co tak cały czas ładują, same straty.

KrzychooR 05.03.2013 11:46

Jovanovic w starciu z Malinowskim trącił piłkę na rzut rożny na jednej z powtórek było to widoczne... Jednak żeby to zauważyć bez powtórki to trzeba mieć sokole oko o co nie posądzam Borskiego... Jeśli by tego karnego gwizdnął to w sumie trudno byłoby mieć do niego pretensje...
Co do faulu na Boguskim to wszystko już zostało powiedziane. Karny był EWIDENTNY. Zaczynam się zastanawiać jaka jest obowiązująca definicja rzutu karnego... Skoro podłożenie nogi nie kwalifikuje się na karnego to co się kwalifikuje?

W dodatku zauważyłem niepokojący trend u sędziów że w momencie gdy zawodnik traci kontrole nad piłką i zostaje on popchnięty skoszony itp to sędzie puszcza gre... panowie co to ma byc?? foul bez piłki foulem nie jest??? Dość często traci tak piłke Iliev (nie mówię że zawsze bo czysto też mu odbierają a on się kładzie) Boguski to samo... przyjmuje na 5 metrów biegnie do straconej piłki a tu mu przeciwnik staje np na drodze i go taranuje... to walka bark w bark? bez jaj... To ma być sędziowanie z duchem gry? Przez to totalny chaos momentami się robi...

Drozd 05.03.2013 11:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marceli_szpak (Post 1302220)
Dzięki kolego za "ekspert" (nie,nie wyczułem ironii), ale jak mnie już zapraszasz do dyskusji to muszę się wypowiedzieć.
Nie ma co zwalać na sędziego, murawę, trybuny czy nawet na temperaturę. Jakby coś grali, to by teraz nie było płaczu. A zresztą Wilk sam w wywiadzie powiedział, że nie ma co zwalać na sędziego -bo wie, że zagrali bryndzę. Moze i była walka, ale jakoś pomysłu nie widziałem. Małecki kilka razy ładnie pociągnął, ale niestety nie mając do kogo zagrać musiał strzelać.
Powiedz mi, Panie adwokacie, na jakiej pozycji grał wczoraj Boguski? Wysunięty napastnik, czy podwieszony pomocnik. Bo częściej był pod bramką Pareiki niż Podbeskidzia. Ktoś na odprawie rozdziela obowiązki, czy wszyscy gonimy za piłką do obrony, później dzida do przodu... a tam nie ma nikogo.

Myślisz, że w ferworze walki profesjonalny piłkarz myśli, na której nodze stanąć i na którą nogę ewentualnie przyjąć kopnięcie przeciwnika. Jak tak myśli -to wytłumaczyłeś nam pojęcie "odstawiania nogi"
Śmiem nawet stwierdzić, że Sikorski wchodząc zrobił większy wiatr. Mniej więcej zgrało się to na zmianą w gnieździe, i ze słowami:
Pewnie piłkarze też to usłyszeli i końcowe 15 min już było na ciut szybszych obrotach.
A i jeszcze mi wytłumacz ten geniusz trenerski, który pociągnąłeś w innym temacie, bo też nie zrozumiałem myśli:

Jak to nie ma co zwalać na sędziego? Był ewidentny karny, który dzięki nadgorliwości jakiegoś pajaca nie został podyktowany. To nie jest żadne zwalanie tylko domaganie się rzetelności. Widzę że kolega przejawia syndrom "polskiego działacza sportowego" czyli jak nas dymają to trudno. Przez takie zachowanie zabrali nam medal na 4X400 i prawie nas przekręcili na skoczni. No ale co to za różnica, wygrać czy przegrać...

Wilk to taki autorytet jak zawodnik, niech powie ze sam zagrał bryndzę, a nie chowa się za plecami innych.

Nie myślę tylko wiem. I twierdzę że każdy kibic w kapciach który raz na tydzień ogląda jakiś mecz również wie, że zawodnik widząc że za chwile zostanie wycięty ucieka z nogami. Natomiast "odstawić nogę" można kolego ekspercie od piłki, a nie 15 milimetrowych kołków przeciwnika. Może nie zauważyłeś ale Boguski piłkę zagrał ...

Sikorski dotknął może ze dwa razy piłkę, gdzie był przy akcji Małeckiego z Iliewem? Dlaczego nie dobijał piłki odbitej od poprzeczki. Gdyby na boisku był Boguski to pewnie szczęśliwie ta piłka spadłaby mu pod nogi. Bo Boguski wie o co w piłce chodzi i potrafi boiskową sytuację przewidzieć. Dokładnie tak jak kretyńskie przyjęcie Sokołowskiego przy karnym.


Już tłumaczę. Jeżeli ktokolwiek miałby wzbudzić w zawodnikach Wisły chęć walki i wygrywania niezależnie o pozycji w tabeli, to były kapitan znany z ambicji i nieustępliwości jest do tego moim zdaniem najodpowiedniejszy. Co pokazuje obraz gry w ostatnim meczu. Problem w tym że walka i ambicja czasem nie wystarcza. Zwłaszcza przy niewidomych sędziach.

qqq_b 05.03.2013 13:14

Dwa mecze z dwoma najsłabszymi ekipami. 0 strzelonych bramek. Gra jak w okręgówce. O czym my w ogóle rozmawiamy? Jaki karny, jakie sędziowanie? Wisła powinna wygrać te mecze po 2,3:0 i napierać na bramkę rywala 80% meczu. A my co oglądamy? Szkoda gadać. Wszyscy do zwolnienia. Zaorać, zakopać i budować od podstaw w IV lidze...dla klubu w tej sytuacji/formie piłkarskiej i zarządzającej po prostu nie ma ma już ratunku.

rozarian 05.03.2013 13:39

Największym rozczarowaniem jest dla mnie postawa Chrapka. Gdyby nie to, że przygotowania do sezonu są w Wiśle już od paru lat po prostu skandaliczne to napisałbym po prostu, że chłopak nadaje się do jakiejś niższej ligi.
Dlatego widząc jego ślamazarność i wku.....brak werwy biorę lekką poprawkę na słabiznę szkoleniową, która panuję od jakiegoś czasu w klubie. Jednak jest to tylko bardzo wątpliwe wytłumaczenie i prawdę pisząc nie wierzę, aby przydał się do czegoś Wiśle w przyszłości. Nie ma co hodować drugiego Kowalskiego.

Grantar 05.03.2013 14:08

Mecz: trudno dociera do mnie że Wisła jest taka słaba .... Gdy jest kilku młodych zawodników, jakieś nadzieje na transfery to jeszcze jest się czego chwycić .... a tak ...

Sergei Pareiko - 5/10 -
Marko Jovanovic - 5/10 - Mamy w pełni zdrowego Jove - bez rewelacji
Michał Czekaj - 5/10 - jeden wyskok nie trafiony mógł mieć duże konsekwencje ( po wrzutce z wolnego w 2 połowie).
Osman Chavez - 5/10 - taran - wcześniej czy później skończy to się karnym
Gordan Bunoza - 6/10 Dobrze podpinał się do gry na lewej stronie
Łukasz Burliga - 3/10 słaby mecz a ja tak w niego wierze ...
Radosław Sobolewski - 4/10 - jedno dobre podanie propostopadłe i dałbym mu 6
Cezary Wilk - 4/10 jw.
Ivica Iliev - 5/10 kilka dobrych zwodów ale setka zmarnowana .......
Patryk Małecki - daje serce za to 7/10 szkoda że się znów napala na strzały z daleka
Rafał Boguski - 6/10 ma zmysł napastnika ale potrzebuje wsparcia
Charpek - 5/10 - widać że ma to "coś" co powoduje że akcja nabiera dynamizmu będzie dobry . ... tylko że wczoraj słabiej ....
Sikorski - 4/10 - raz dobrze zgrał piłkę na "16", ładnie rozpoczął ostatnia akcję ... i chyba tyle dobrego ... Razi brak zdolności urywania się obrońcom szukania miejsca ..... z drugiej strony było kilka akcji gdzie Sikor mógł dostać piłkę ale jej nie dostał (na przykład akcja Małeckiego w której wyjechał za boisko, albo ostatnia akcja meczu) ... koledzy nie wierzą że Sikor strzeli, on chyba już nie wierzy że strzeli ... Już nawet ja tracę wiarę ...

Kulawik 4/10: Wstawianie Wilka i Sobola i trzymanie na ławie Chrapka albo wiara w Ilieva do końcowej minuty - dla mnie to błędy. Tłumaczenie że "ustawiałem zespól pod Gargułe ....." lepiej nie komentować.

licoo 05.03.2013 14:20

Wracając jeszcze do karnego. Gdyby Iliev i Boguski tak często nie symulowali i nie przewracali się po każdym kontakcie z przeciwnikiem, albo jego bliskiej obecności, to może sędzia inną podjąłby decyzję. Faktycznie nawet ten faul w polu karnym, chociaż ewidentny to Boguski musiał dodać coś od siebie, co rzeczywiście mogło wyglądać na symulkę.

madziar 05.03.2013 14:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grantar (Post 1302257)
Mecz: trudno dociera do mnie że Wisła jest taka słaba .... Gdy jest kilku młodych zawodników, jakieś nadzieje na transfery to jeszcze jest się czego chwycić .... a tak ...


Charpek - 5/10 - widać że ma to "coś" co powoduje że akcja nabiera dynamizmu będzie dobry . ... tylko że wczoraj słabiej ....

Kulawik 4/10: Wstawianie Wilka i Sobola i trzymanie na ławie Chrapka albo wiara w Ilieva do końcowej minuty - dla mnie to błędy. Tłumaczenie że "ustawiałem zespól pod Gargułe ....." lepiej nie komentować.

Akurat jesli chodzi o Chrpaka to z niego juz nic nie bedzie! Gdy tylko sie pojawia to czlpaie po boisku i tyle... ani podania ani walki... Na jego tle to Wilk jest wirtuozem pilkarskim;/ Gosc ma 21 lat wiec od dobrych 2 lat powinnien stanowic o sile Wisly a on ledwo na lawe sie lapie i tak po znajomosci bo jak wchodzi to zal patrzec na niego... Smutne to niestety ale tak to na dzien dzisiajszy wyglada;/

silver03 05.03.2013 16:52

Ilu było widzów? Jakoś mi to umknęło.

mr_kwolf 05.03.2013 16:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez silver03 (Post 1302289)
Ilu było widzów? Jakoś mi to umknęło.

lekko ponad 10k

Drozd 05.03.2013 17:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez licoo (Post 1302259)
Wracając jeszcze do karnego. Gdyby Iliev i Boguski tak często nie symulowali i nie przewracali się po każdym kontakcie z przeciwnikiem, albo jego bliskiej obecności, to może sędzia inną podjąłby decyzję. Faktycznie nawet ten faul w polu karnym, chociaż ewidentny to Boguski musiał dodać coś od siebie, co rzeczywiście mogło wyglądać na symulkę.

Mogło dla krawaciarza z Legii. Można by zaczynać dyskusję gdyby Sokołowski drasnął go nieznacznie, ale przecież przeciął go na żółtą jak nic. Zwyczajnie poszedł na raz i nie trafił w piłkę. Nawet Borski z ciężkim sercem pokazał. Miał Boguski czekać aż mu nogi połamie? Bo przecież tak by się skończyło.

Tłumaczenie tego ...... to jakiś żart.

Marcin_fan 05.03.2013 17:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mr_kwolf (Post 1302290)
lekko ponad 10k

Czy ja wiem czy o tej liczbie można powiedzieć że było lekko ponad 10k..
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...ersyjny_remis/

fialo 05.03.2013 18:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez madziar (Post 1302260)
Akurat jesli chodzi o Chrpaka to z niego juz nic nie bedzie! Gdy tylko sie pojawia to czlpaie po boisku i tyle... ani podania ani walki... Na jego tle to Wilk jest wirtuozem pilkarskim;/ Gosc ma 21 lat wiec od dobrych 2 lat powinnien stanowic o sile Wisly a on ledwo na lawe sie lapie i tak po znajomosci bo jak wchodzi to zal patrzec na niego... Smutne to niestety ale tak to na dzien dzisiajszy wyglada;/

Hehe sie zlecialy hieny, widze kozioł ofiarny w postaci Chrapka sie znalazł;) Gosciu jakbys nie zauwazyl to od wejscia Chrapka (tj. 60 min) zaczelismy non stop atakowac. Przypadek? Nie sądzę. Oczywiście nie jest to zawodnik obdarzony nie wiadomo jaka szybkością, toteż jego potencjal jest non stop maronwany przez Kulawika, który to kaze mu grac na skrzydle a nie na swojej nominalnej pozycji - srodku pomocy. Na skrzydle nic z tego nie bedzie, za to juz nie raz pokazał grajac na środku ze potrafi rzucić doskonałą pileczke na nos. Tylko potrzeba tutaj dac gosciowi grac na jego pozycji a nie na sile robic z niego skrzydłowego jak do tego inklinacji on mie ma.

Lepiej sobie poogladajcie jak gral Burliga to dopiero byla zenada i wstyd.

markowywislak 05.03.2013 18:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rozarian (Post 1302255)
Największym rozczarowaniem jest dla mnie postawa Chrapka. Gdyby nie to, że przygotowania do sezonu są w Wiśle już od paru lat po prostu skandaliczne to napisałbym po prostu, że chłopak nadaje się do jakiejś niższej ligi.
Dlatego widząc jego ślamazarność i wku.....brak werwy biorę lekką poprawkę na słabiznę szkoleniową, która panuję od jakiegoś czasu w klubie. Jednak jest to tylko bardzo wątpliwe wytłumaczenie i prawdę pisząc nie wierzę, aby przydał się do czegoś Wiśle w przyszłości. Nie ma co hodować drugiego Kowalskiego.

Ludzie powiedzieć wam o co chodzi z Chrapkiem? Ktoś tutaj pisał że chodził gdzieś po sklepach w nocy za wódą a ja wam powiem że jak jeszcze w Kolejarzu Stróże grał to gość na obozie chodził najebany wieczorami i kwitował to cytuje " napiłem się tylko lampki wina do obiadu". I tyle jeżeli piłkarz sie nie prowadzi zdrowo to nie ma mowy o jakiejś dynamice czy szybkości. I żeby nie było że robie tu jakiś burdel ale taka jest prawda-brutalna ale prawda.

markowywislak 05.03.2013 18:25

Należy zwrócić uwagę też na obronę mianowicie 3 mecze - 0 straconych bramek. W rundzie jesiennej w 12 z 15 meczów Wisła traciła bramkę. Każdy przed rundą wiedział że nie będziemy grać jak za dawnych lat że nadal będzie padaka ale przynajmniej nie tracimy bramek a to już coś. Może coś ruszy sie z czasem ale z takim trenerem to daleko nie zajedziemy i mam nadzieje że BC to zrozumie i zainwestuje bo w przeciwnym razie odpadniemy z PP(bo spadek nam nie grozi uwierzcie).

filemon 05.03.2013 18:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcin_fan (Post 1302298)
Czy ja wiem czy o tej liczbie można powiedzieć że było lekko ponad 10k..
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...ersyjny_remis/

10 153
To ile to jest? Dużo ponad 10k? Lekko poniżej? Przecież dobrze mówi.

Don Donson 05.03.2013 20:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez markowywislak (Post 1302303)
Należy zwrócić uwagę też na obronę mianowicie 3 mecze - 0 straconych bramek. W rundzie jesiennej w 12 z 15 meczów Wisła traciła bramkę. Każdy przed rundą wiedział że nie będziemy grać jak za dawnych lat że nadal będzie padaka ale przynajmniej nie tracimy bramek a to już coś. Może coś ruszy sie z czasem ale z takim trenerem to daleko nie zajedziemy i mam nadzieje że BC to zrozumie i zainwestuje bo w przeciwnym razie odpadniemy z PP(bo spadek nam nie grozi uwierzcie).

lp.drużynam.z.r.p.bramkipkt.
1.http://m.ocdn.eu/_m/798cceb17c3a7090...362fb3,0,1.gif Legia Warszawa (P)17104334:1734
2.http://sport.onet.pl/s2/pl/lec1.gif Lech Poznań17102524:1532
3.http://sport.onet.pl/s2/pl/pol.gif Polonia Warszawa1795329:1432
4.http://m.ocdn.eu/_m/4905a4fee761278b...ad5393,0,1.jpg Górnik Zabrze1787225:1331
5.http://sport.onet.pl/s2/pl/sla1.gif Śląsk Wrocław (M)1793527:2230
6.http://sport.onet.pl/s2/pl/lg1.gif Lechia Gdańsk1774623:2025
7.http://m.ocdn.eu/_m/d87489a6d2f8e140...251613,0,1.png Piast Gliwice (b)1772822:2623
8.http://sport.onet.pl/s2/pl/zag.gif Zagłębie Lubin1774622:1822
9.http://sport.onet.pl/s2/pl/jaga.gif Jagiellonia Białystok17410319:2222
10.http://m.ocdn.eu/_m/1d99d5c91d87dd86...251330,0,1.png Pogoń Szczecin (b)1764717:2022
11.http://m.ocdn.eu/_m/eef61265a497f4b8...f3e750,0,1.jpg Widzew Łódź1763818:2421
12.http://sport.onet.pl/s2/pl/kor1.gif Korona Kielce1755716:2120
13.http://sport.onet.pl/s2/pl/wisk1.gif Wisła Kraków1755714:2220
14.http://sport.onet.pl/s2/pl/ruch.gif Ruch Chorzów1753916:2618
15.http://sport.onet.pl/s2/pl/podb.gif Podbeskidzie Bielsko-Biała17241120:2910
16.http://sport.onet.pl/s2/pl/gks.gif GKS Bełchatów17151110:278

W ogóle nam spadek nie grozi!!!
Z dwoma ostatnimi drużynami ligi zdobyliśmy ZERO bramek i mamy aż dwa punkty. ....a jest wypas i plaża. U nas jeden murzyn zarabia więcej w miesiąc niż całe Podbeskidzie.
Szczają na nas a Ty piszesz, że deszcz leje.
Jakie inwestycje???? W co się pytam???? W kolejne stanowisko dla Łysego albo kolejnego Czerwińskiego aby zażegnać ferment? Wszystko gnije pod pierzynką porozumienia klubu z SKWK.

Marceli_szpak 05.03.2013 21:52

Abstrahując od meczu z Podbeskidziem -to trzeba poprosić nasze piękne siatkarki, żeby jutro na spotkaniu charytatywnym nie potłukły jakiejś PORCELANY!:D


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:08.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl