Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [10 kolejka] Wisła Kraków - Lech Poznań, piątek 2 listopada, 20:45 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8899)

Coglin 04.11.2012 11:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jerry.lii.lewis (Post 1284981)
Nie ma czym się podniecać - co to za kara ??
Następnym razem debile powinni się postarać zrobić większą zadymę, żeby kara była "honorowa", a nie takie tam.
Jedyna nadzieja dla debili, że ich "Wisła w sercu" dostanie wysoką karę finansową, co nada stosowną rangę ich "kibicowaniu".
Swoją drogą, zawsze zastanawia mnie, co to za radość iść na stadion po to, żeby oglądać dupę podskakującego rząd wyżej "kibica". Żeby tam jeszcze ładne dziewczyny przynajmniej z 30% stanowiły, ale facet facetowi w dupę się gapić przez kawał meczu ???
Jakieś to nienormalne ....

ty po prostu nie rozumiesz co to jest atmosfera na meczu, co czuje kibic (dla ciebie pewnie kibol) pozytywnie nakrecony na sektorze, nie wiesz po co sa race, po co sie robi oprawy, co czuja ludzie kiedy caly sektor, wszyscy wokol ciebie skacza i dopinguja, daja z siebie wszystko, obojetne czy druzyna siega po mistrzostwo czy gra taka padake jak w piatek.
a jesli nie rozumiesz to sie nie wypowiadaj na ten temat, bo piszac delikatnie - bredzisz.
i nie, nie glosowalem na pis.

Don Donson 04.11.2012 11:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Coglin (Post 1284995)
ty po prostu nie rozumiesz co to jest atmosfera na meczu, co czuje kibic (dla ciebie pewnie kibol) pozytywnie nakrecony na sektorze, nie wiesz po co sa race, po co sie robi oprawy, co czuja ludzie kiedy caly sektor, wszyscy wokol ciebie skacza i dopinguja, daja z siebie wszystko, obojetne czy druzyna siega po mistrzostwo czy gra taka padake jak w piatek.
a jesli nie rozumiesz to sie nie wypowiadaj na ten temat, bo piszac delikatnie - bredzisz.
i nie, nie glosowalem na pis.

Ja uważam, że było zbyt lightowo - trzeba było mocniej palić, więcej rac, potem trzeba było spalić flagę "...pasiasta zdziro.." tuż nad głowami ją trzymających.
Na boisku była taka padaczka, że oprawa była całkiem fajna, ale tak jak mówię, więcej ognia dymów, potencjalnie może jakiś pożar...Jak poszło confetti to należy rozważyć confetti płonące albo coś takiego.
Oprawa była - kara jest - wszystko się zgadza.

Do zobaczenia następnym razem

arti 04.11.2012 12:09

Oprawa była świetna, bardzo mi się podobała (za to sporą część bluzgów moglibyście sobie darować).
Wziąłem na mecz Przyjaciółkę - Ona pierwszy raz na meczu. Mecz dla Niej oczywiście dość cienki jak chodzi o poziom, ale oprawą, dopingiem i jego organizacją była wręcz zachwycona... pyta kiedy następny mecz, z kim. Jak usłyszała, że ze Śląskiem tzn. prawdopodobnie z mniejszą ilością bluzgów na pejsów to jeszcze bardziej się ucieszyła.
Naprawdę fajnie tylko... klub znów dostanie finansowo po d.pie.
Panowie ultrasi, a może jakiś złoty środek - porywający doping, ale bez tych elementów, które potem ranią finansowo i tak mocno ranną Wisłę albo może będziecie po prostu płacić te kary za Wisłę?

POtey 04.11.2012 12:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grantar (Post 1284941)
Może oglądnij ostatnie mecze i policz ile udanych interwencji miał "statystujący" Czekaj.
Co do koordynacji i zwrotności to .... zgadzam się - jest to jego najsłabszy punkt i dlatego potrzebuje Głowackiego lub Bunozę który w 2 - 3 sytuacjach w ciągu meczu zaasekuruje miniętego Czekaja.
Co do oceniania młodego obrońcy Wisły znamienna była sytuacja gdzieś chyba z 70 minuty :
Lechita kopnął do przodu i w górę .... ciężko taką piłkę jakoś sensownie opanować .. Jaliens po 3 sekundach przymierzania się kopnąłz 3 metrów w Czekaja (chyba chciał do Pereiki ?) . Czekaj nie spodziewał się tego ..piłka odbiła się od jego nogi ... pod nogi jakiegoś Lechity .. gdzieś na 15 metrze ... sytuacja na 2:0 .. na szczęście ambitnie wślizgiem zablokował strzał ....
I co słyszę w komentarzach ... "błąd Czekaja " .....
Podobnie było z bramką dla Widzewa ...
Gra obronna Wisły nie wygląda kiepsko - w każdym razie z czwórką: Jaliens, Głowa, Czekaj, Bunoza moglibyśmy być w czubie ekstraklasy .... Problem Wisły raczej nie tkwi w Czekaju.

Żółte kartki:
Połowa wynika z tego że Czekaj traktowany przez sędziów jest jak żółtodziób ... za 2 lata wejścia będzie co najwyżej faul.

Co do tej sytuacji o której piszesz, to jak piłkarz zawodowy może się nie spodziewać podania z 10 metrów? Rozumiem z metra lub dwóch, ale z 10? Mówienie, że się nie spodziewał to ewidentna próba wybielenia jego kompletnego braku umiejętności technicznych. A najbardziej widoczne są w wyprowadzaniu przez niego piłki, gdzie udane ma tylko na boki a do przodu to 90% piłek straconych. Nie mówiąc już o tym że z 50% wypierdziela na oślep jak najdalej. Jeżeli mamy na takim środkowym obrońcy opierać naszą przyszłość to szybko do czołówki nie wrócimy.

Ewidentnie widać brak jakiegokolwiek pomysłu trenowania młodych w ME. Tam maksymalnie powinni być piłkarze 18letni, powyżej tego wieku powinni być wypożyczani w celu ogrywania się. Ale to nie zmienia faktu, że to i tak już jest późne ogrywanie młodych i w przyszłości należało by już 17sto i 18sto latków wypożyczać do 1-2 ligowych zespołów.

Szkoda tego meczu, widać że zespół potrafi już wytrzymać dłużej niż do 60 minuty, ale dalej problemem pozostaje wykorzystywanie okazji oraz ostatnie podanie. Orbit dalej leci w ....., no ale do tego się już przyzwyczailiśmy Chrapek powinien wchodzić za niego od drugiej połowy, aż będzie potrafił kondycyjnie wytrzymać cały mecz. Może czas spróbować Jaliensa na lewej obronie? W formię jest dobrej więc ze swoim doświadczeniem powinien sobie poradzić.

TS FANATIC 04.11.2012 12:28

jerry, za przeproszeniem nie obraź się ale Ty chyba kretyn k.... jesteś
jakby nas interesowała piłka nożna byli byśmy piłkarzami
jako piknik z E uważam, że ta oprawa to jedyny pozytyw na 10 rozegranych kolejek ligowych,
tak trzymajcie małolaty :-)
jak Ci się tyłek podskakującego przed Tobą nie podoba to zasiądź przed TV, nikt i nic Ci nie będzie przesłąniało widoku
Gdzie się tacy k.... rodzą i czemu na R22 przychodzą

rafkur 04.11.2012 13:03

Jako stały bywalec E podpisuję się pod tym, że aktualnie na stadion chodzi się właśnie dla tych rac a nie dla tego co się odbywa na boisku. Jeżeli ktoś przychodzi dla piękna futbolu to mu gratuluję. Na stadion w polskich realiach przeciętny człowiek idzie dla atmosfery i niczego więcej. Ok, idę dla Wisły ale aktualnie Wisła to właśnie to "coś" a nie męczarnie 11 mniejszych lub większych kalek. Są pewne hasła, które potępiam ale akurat race to jedna z ostatnich rzeczy wartych zobaczenia na R22.

KWIATEK85 04.11.2012 13:14

race
 
Witam nie moga zlikwidowac rac itp gdyz w polskiej lidze to jedyna rozrywka na trybunach !!!!!!!!!!!!!!!a co do meczy to naprawde zenada az nie chce sie ogladac sledze na biezaco mecze ligi polskiej corac wiecej zamknietych trybun i protestow (widzew ,jaga )za niedlugo beda puste trybuny !!!!!!!!!!!!

Barti 04.11.2012 13:49

Oprawa faktycznie przednia - szacunek. Zwłaszcza w kontekście tego co się dzieje na boisku. Jest jedno małe ale. Niepotrzebnie poleciała zapalona raca na boisko. Takie wyczyny przyrównałbym do wyczynu debila który rzucał śnieżkami pomimo wyraźnych ostrzeżeń. Trzeba się wystrzegać takich zagrań i momentalnie przywoływać do porządku takich osobników.

arti 04.11.2012 14:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafkur (Post 1285012)
Jako stały bywalec E podpisuję się pod tym, że aktualnie na stadion chodzi się właśnie dla tych rac a nie dla tego co się odbywa na boisku. Jeżeli ktoś przychodzi dla piękna futbolu to mu gratuluję. Na stadion w polskich realiach przeciętny człowiek idzie dla atmosfery i niczego więcej. Ok, idę dla Wisły ale aktualnie Wisła to właśnie to "coś" a nie męczarnie 11 mniejszych lub większych kalek. Są pewne hasła, które potępiam ale akurat race to jedna z ostatnich rzeczy wartych zobaczenia na R22.

Oprawa była piękna o czym wcześniej napisałem.
Jednak drugą stroną tego są dotkliwe kary dla klubu i co z tym fantem zrobić??
Zabawa z zachowaniem rozsądku czy zabawa na całego = jeszcze jeden strzał w już i tak osłabioną finansowo i sportowo Wisłę?
Jak to rozwiązać - moim zdaniem ciekawe zagadnienie do wymiany poglądów...

Barti 04.11.2012 14:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 1285030)
Oprawa była piękna o czym wcześniej napisałem.
Jednak drugą stroną tego są dotkliwe kary dla klubu i co z tym fantem zrobić??
Zabawa z zachowaniem rozsądku czy zabawa na całego = jeszcze jeden strzał w już i tak osłabioną finansowo i sportowo Wisłę?
Jak to rozwiązać - moim zdaniem ciekawe zagadnienie do wymiany poglądów...

Możemy bić pianę przez trzy strony i tematu nie rozwiążemy, ani nie wyczerpiemy. Spór na linii kibice - władza, służby bezpieczeństwa toczy się nie od dziś..Proponuję nie ruszać tej sprawy w temacie meczowym...

tedyy 04.11.2012 14:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafkur (Post 1285012)
Jako stały bywalec E podpisuję się pod tym, że aktualnie na stadion chodzi się właśnie dla tych rac a nie dla tego co się odbywa na boisku. Jeżeli ktoś przychodzi dla piękna futbolu to mu gratuluję. Na stadion w polskich realiach przeciętny człowiek idzie dla atmosfery i niczego więcej. Ok, idę dla Wisły ale aktualnie Wisła to właśnie to "coś" a nie męczarnie 11 mniejszych lub większych kalek. Są pewne hasła, które potępiam ale akurat race to jedna z ostatnich rzeczy wartych zobaczenia na R22.


tylko nie rzucane w okolice swojego bramkarza .

rafkur 04.11.2012 14:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tedyy (Post 1285034)
tylko nie rzucane w okolice swojego bramkarza .

Daleko od niego wylądowały :p

TS FANATIC 04.11.2012 15:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 1285030)
Oprawa była piękna o czym wcześniej napisałem.
Jednak drugą stroną tego są dotkliwe kary dla klubu i co z tym fantem zrobić??
Zabawa z zachowaniem rozsądku czy zabawa na całego = jeszcze jeden strzał w już i tak osłabioną finansowo i sportowo Wisłę?
Jak to rozwiązać - moim zdaniem ciekawe zagadnienie do wymiany poglądów...

bardzo prosto, miejmy jaja i kolejną zbiórkę przeznaczmy na karę.

FraMat 04.11.2012 17:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TS FANATIC (Post 1285040)
bardzo prosto, miejmy jaja i kolejną zbiórkę przeznaczmy na karę.

Proponuję pójść dalej: zbierac pieniądze na oprawy, piro i kary i usunąć piłkarzy z boiska.
Co tam, ważniejsza oprawa niż mecz. Ważniejsze rzucanie rac i serpentyn na boisku niż wspieranie drużyny.
Ustalcie sobie z klubem, że wali was Wisła i kibicowanie, przychodzicie poskakac i pobawic się racami. Niech Bednarz po przerwie zimowej wpuszcza na boisku tylko młodzież bez wymagan fianansowych i sprzeda tych, którzy pobierają powyżej 1500 zł za miesiąc.

Będzie zabawa, może MESA się przyłączy, bo wynik w ogole nieważny, ważne zrobienie co 2 tygodnie atmosfery jak w Sylwestra na Rynku.
Bez odbioru.

South 04.11.2012 18:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1285050)
Bez odbioru.


Jesteś kozakiem.

aNouc 04.11.2012 18:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TS FANATIC (Post 1285040)
bardzo prosto, miejmy jaja i kolejną zbiórkę przeznaczmy na karę.

kwoty zbiórek wynoszą po 3 tyś a Ty piszesz o zrzutach na kary :) takie kary to pikuś przy tym ile klub traci przez grajków. Pewnie kilkadziesiąt tys kary raz na długi czas, a taka kaleka jak Jaliens inkasuje..ponad 100tys miesiecznie, ze nie wspomne o mniejszym zainteresowaniu mediów, miejscu w tabeli, braku pucharów itd. To piłkarze tworzą gigantyczne straty finansowe. Dla porównania Legia za argentynke wyłapała po derbach 50tys , to o ponad połowe mniej niz wspomniany Jaliens zarabia w miesiąc. A Ochalik pieprzy a i tak im to na ręke, zaoszczedzą duzo kasy z powodu zamkniecia C

arti 04.11.2012 18:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aNouc (Post 1285053)
kwoty zbiórek wynoszą po 3 tyś a Ty piszesz o zrzutach na kary :) takie kary to pikuś przy tym ile klub traci przez grajków. Pewnie kilkadziesiąt tys kary raz na długi czas, a taka kaleka jak Jaliens inkasuje..ponad 100tys miesiecznie, ze nie wspomne o mniejszym zainteresowaniu mediów, miejscu w tabeli, braku pucharów itd. To piłkarze tworzą gigantyczne straty finansowe. Dla porównania Legia za argentynke wyłapała po derbach 50tys , to o ponad połowe mniej niz wspomniany Jaliens zarabia w miesiąc. A Ochalik pieprzy a i tak im to na ręke, zaoszczedzą duzo kasy z powodu zamkniecia C

To że grajki grają poniżej możliwości i przez to klub zarabia(ł) mnie niżby mógł w różnych miejscach to jedna sprawa.
To czy i jak im się płaci plus obecność paru dyletantów którzy starają się, żeby nie było dobrze i jak w/w wpływają na piłkarzy to druga sprawa.
A to że przekroczenie jakichś tam przepisów na trybunach i kary za to dla Wisły, które są dla Niej jeszcze jednym gwoździem to jeszcze inna rzecz (listę tematów tego typu tematów mógłbym ciągnać dalej, ale nie o to chodzi).
W temacie zmiany poziomu grajków, trenerów, płatności kontraktów, Bednarza, Rogali itp. nie jesteśmy w stanie prawdopodobnie zrobić nic (albo bardzo mało).
Ale w temacie trybun - wszystko w rękach Kibiców. Można bawić się w ramach obowiązujących reguł-bawić siebie i porywać-zachwycać innych, można też bawić się tak żeby zrobić koszty, a jak przyjdzie rachunek za to na R22 - to nas nie ma. Co jest w tym przypadku przejawem miłości dla Wisły?
Wygląda na to, że czas dla Wisły jest taki, że dobrze byłoby żeby nie było więcej płatności niż to bezwzględnie konieczne.

Marszałek 04.11.2012 19:18

Obecny sezon to nic innego jak rachunek za fatalną politykę personalną i finansową klubu. Bo tak to jest iż w przyrodzie wszystko się musi zgadzać i nic nie ginie. Nie ma drogi na skróty. I dzis płacimy za takie a nie inne działania, zaniedbania, właściciela i osób podejmujących się zarządzać klubem. Ten klub jest zarzadzany w sposób cudowny. Cudem jest,że on w ogóle jeszcze egzystuje.

To , że rywale byli gorsi niż tragiczni nie poprawia naszej sytuacji, ktora jest wręcz fatalna. Dobry wynik z Poznaniem co najwyżej by zatarł na chwilę wrażenie jakie sprawa gra, i ten zespół. Niektórzy jeszcze by odlecieli i zaczęli łazić w chmurach. A prawda jeat bolesna i nie nastrajająca optymistyczne.

TS FANATIC 04.11.2012 19:26

to że zbiórki są na poziomie 3 tys złotych to niestety nasza wina, nikogo innego
zacznijmy zbierać jak Legia to co dwa mecze będzie nas stać karę

Niech się piłkarze złożą na karę za to, że musimy oglądać ich "popisy" płącąc za to niemałe pieniądze

Framat, ja po prostu nie jestem legalistą i uważam, że durnych przepisów nie należy przestrzegać. I mówię Ci to jako mgr prawa.

FraMat 04.11.2012 19:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TS FANATIC (Post 1285068)
Framat, ja po prostu nie jestem legalistą i uważam, że durnych przepisów nie należy przestrzegać. I mówię Ci to jako mgr prawa.

Przecież mi wcale nie chodzi o przestrzeganie prawa, ale o to, żeby doping był dopingiem, a nie zabawą wyrostków na Rynku 31 grudnia. Ale pewnie już za stary jestem

spartan 04.11.2012 19:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1285050)
Proponuję pójść dalej: zbierac pieniądze na oprawy, piro i kary i usunąć piłkarzy z boiska.
Co tam, ważniejsza oprawa niż mecz. Ważniejsze rzucanie rac i serpentyn na boisku niż wspieranie drużyny.
Ustalcie sobie z klubem, że wali was Wisła i kibicowanie, przychodzicie poskakac i pobawic się racami. Niech Bednarz po przerwie zimowej wpuszcza na boisku tylko młodzież bez wymagan fianansowych i sprzeda tych, którzy pobierają powyżej 1500 zł za miesiąc.

Będzie zabawa, może MESA się przyłączy, bo wynik w ogole nieważny, ważne zrobienie co 2 tygodnie atmosfery jak w Sylwestra na Rynku.
Bez odbioru.

Rzadko zabieram już to głos i niechętnie wdaję się też z Tobą w polemiki z prostego powodu, żyjemy na zupełnie innych biegunach wartości i zasad jeśli chodzi o Wisłę.
Chęć sukcesu sportowego przesłania Ci już wszystko. Łatwo jest sprowadzić rzecz do absurdu tylko, taka postawa raczej stawia Cię na marginesie kibicowskiego świata a nie jako głos którego warto słuchać. Bądź więc łaskaw nadal uchodzić za speca od taktyki swoich ulubionych zagranicznych trenerów, możesz nawet zostać Jackiem Gmochem tego forum ale nie mów o kibicowskich sprawach językiem flamengisty.
Posty takie jak Twój (a niestety jesteś moderatorem) stawiają Cię na równi z Bońkiem i jego pomysłem FC Łódź.
Na marginesie, tak jak nie jestem zwolennikiem mieszania się SKWK w sprawy sportowe klubu tak samo dość alergicznie reaguję, gdy osoby, które interesuje jedynie miejsce w tabeli wypowiadają się o sprawach kibicowskich.

FraMat 04.11.2012 21:08

Będę mówił na co mam ochotę dopóki jestem na tym forum. Flamengista poddal się krytyce. Ja nie zamierzam.
Nie mówię o kibicowaniu dla sukcesu sportowego, ani nie jestem osobą, którą interesuje jedynie miejsce w tabeli. Jednak nie mam zamiaru tez przeginac w drugą stronę.
Mówie o kibicowaniu Wiśle, a nie o prowadzeniu "dopingu" w żaden sposób nie związanego z tym, co dzieje sie na boisku i mającego wywalone na klub i piłkarzy.
Jak bede chciał poskakać, poodpalac race i rzucac serpentyny, pójdę na zabawę sylwestrową.
Czy chcecie czy nie, "kibicowanie" ktore niektórzy reprezentują odchodzi w przeszłośc. Dla dobra piłki i klubów.

TS FANATIC 04.11.2012 21:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1285091)
Będę mówił na co mam ochotę dopóki jestem na tym forum. Flamengista poddal się krytyce. Ja nie zamierzam.
Nie mówię o kibicowaniu dla sukcesu sportowego, ani nie jestem osobą, którą interesuje jedynie miejsce w tabeli. Jednak nie mam zamiaru tez przeginac w drugą stronę.
Mówie o kibicowaniu Wiśle, a nie o prowadzeniu "dopingu" w żaden sposób nie związanego z tym, co dzieje sie na boisku i mającego wywalone na klub i piłkarzy.
Jak bede chciał poskakać, poodpalac race i rzucac serpentyny, pójdę na zabawę sylwestrową.
Czy chcecie czy nie, "kibicowanie" ktore niektórzy reprezentują odchodzi w przeszłośc. Dla dobra piłki i klubów.

FraMat, dla tego właśnie z takimi jak Ty nigdy nie będzie nam po drodze. Nie chcemy tu drugiej Anglii czy Hiszpanii, ani dla dobra piłki ani dla dobra klubów. Zdecydowanie wolimy model argentyński.
Wiesz dobrze że od tego ani poziom piłki ani pozion organizacyjny klubów się nie poprawi i jest to zaklinanie rzeczywistości, ale to już rozkmina na dłuższą pogawędkę odbiegającą od tematu.

bukaj22 04.11.2012 22:49

Na pewno nie był , to wielki mecz. Pierwsza połowa raczej słaba z obu stron i taka bezwładna kopanina się zrobiła. W drugiej połowie Wisła zdominowała Lecha i gdyby nie Buric i solidna defensywa Lecha mogło być różnie. Właściwie patrząc na , to jakim zagraliśmy składem z Wisłą nie dziwię się , ze obraz gry był , jaki był. Tyle młodzieży w pierwszym składzie Lecha nie widziałem już dawno i , Ci młodzi chłopcy nie odbiegali wiele poziomem od starych wyjadaczy Wisły. Podobał mi się waleczny Bereszyński. Chłopak jest dość szybki i charował bardzo mocno. Na pewno fajnie wszedł w mecz Linetty i pokazał zarówno cwaniactwo , ale i jakieś tam umiejętności. Jak na debiut zagrał przyzwoicie. Fajnie zachował się Drewniak przy bramce , gdy przepchnął Wilka i strzelił do siatki. Poza tym bardzo solidny mecz Mańka i widać , że jest szefem defensywy Lecha. Krótko mówiąc 3 punkty przywiezione z Krakowa bardzo cieszą , bo wygrywamy tam bardzo rzadko. Styl był faktycznie fatalny , ale gdybyśmy z tyloma młodymi piłkarzami potrafili zdominować Wisłę na wyjezdzie , to by znaczyło , że nie trzeba transferów i Kadra jest bardzo silna. Muszę tez przyznać , że Rumak ma jaja , bo żeby wystawić Linetty przy wyniku 1-0 trzeba być odważnym. Tym razem ryzyko się opłaciło.

Co do Wisły , to hm... Generalnie gracie w podobnym stylu już dłuższy czas. Wystawiając Gargułe i Ilieva dla mnie graliście w " 9" Nie wiem jakie chody ma Garguła z trenerami Wisły , ale gość nie robi zupełnie nic. W defensywie jest beznadziejny a w ofensywie tylko człapie. Widzę , że uparliście się na Frederiksena , bo zawalił bramkę , ale w drugiej połowie jak dla mnie był najlepszym piłkarzem Wisły. Widać , że chłopak potrafi rozegrać piłkę i zrobić wrzutkę. Myślę sobie , ze Wisła po prostu popada w przeciętność. Ciężko mi dostrzec w Czekaju następce Marcelo czy Clebera i fakt , ze gra w pierwszym składzie Wisły nie świadczy zbyt dobrze o personaliach w klubie. Chłopak jest taki jakiś nijaki... To miejsce , które zajmuje Wisła nie jest dziełem przypadku i mówię , to bez złośliwości. Jak by to Kasperczak powiedział " no fajny zespół , ale brak w nim jakości..."

jerry.lii.lewis 04.11.2012 23:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TS FANATIC (Post 1285006)
jerry, za przeproszeniem nie obraź się ale Ty chyba kretyn k.... jesteś
jakby nas interesowała piłka nożna byli byśmy piłkarzami
jako piknik z E uważam, że ta oprawa to jedyny pozytyw na 10 rozegranych kolejek ligowych,
tak trzymajcie małolaty :-)
jak Ci się tyłek podskakującego przed Tobą nie podoba to zasiądź przed TV, nikt i nic Ci nie będzie przesłąniało widoku
Gdzie się tacy k.... rodzą i czemu na R22 przychodzą

A jakbyś piwo lubił to byś browar kupił albo co najmniej się tam zatrudnił ??
Parafrazując angielskie powiedzenie - jest tu jakiś kretyn ale to na pewno nie ja :)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1285070)
Przecież mi wcale nie chodzi o przestrzeganie prawa, ale o to, żeby doping był dopingiem, a nie zabawą wyrostków na Rynku 31 grudnia. Ale pewnie już za stary jestem

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1285091)
Będę mówił na co mam ochotę dopóki jestem na tym forum. Flamengista poddal się krytyce. Ja nie zamierzam.
Nie mówię o kibicowaniu dla sukcesu sportowego, ani nie jestem osobą, którą interesuje jedynie miejsce w tabeli. Jednak nie mam zamiaru tez przeginac w drugą stronę.
Mówie o kibicowaniu Wiśle, a nie o prowadzeniu "dopingu" w żaden sposób nie związanego z tym, co dzieje sie na boisku i mającego wywalone na klub i piłkarzy.
Jak bede chciał poskakać, poodpalac race i rzucac serpentyny, pójdę na zabawę sylwestrową.
Czy chcecie czy nie, "kibicowanie" ktore niektórzy reprezentują odchodzi w przeszłośc. Dla dobra piłki i klubów.

A to starcza za cały komentarz do tematu i odpowiedź na pytania.
Na zrozumienie nie liczę. Myślę, że pieniądze, które Wisełka zapłaci za karę mogłyby być wydane lepiej.

s1mone 05.11.2012 01:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TS FANATIC (Post 1285068)
Framat, ja po prostu nie jestem legalistą i uważam, że durnych przepisów nie należy przestrzegać. I mówię Ci to jako mgr prawa.

No dobra, przepis durny - zgadzam się. Ale narażanie klubu, który podobno się 'kocha' na kilka tysięcy złotych kary + straty z powodu zamknięcia trybuny z powodu bycia 'legalistą' jest czystym debilizmem.

Jest to zwyczajne wypierdzielanie pieniędzy w błoto, leśne dziady z PZPNu tylko zacierają łapska, że im ładna kaska spłynie a my w nich pompujemy. No bo tak - ważniejsze jest pokazać, że jest się fajnym legalistą, że mnie zasady nie obowiązują! :)

Zbieranie kasy przez kibiców na 'kary' jest jeszcze większym debilizmem i podejrzewam, że nie zebralibyście nic od 'normalnych' kibiców jeśli to nie byłby jednorazowy wyskok, a działanie ciągłe. Bo nikt o zdrowych zmysłach nie ma ochoty ładować kasy, po to, żeby paru legalistów miało uciechę i miało z czego opłacić kary. Nawet jeśli jest to przysłowiowa piątka.
Ja bym chciał aby klub za pomocą monitoringu wyłapał gości z racami i pozwał do sądu o zwrot kosztów. Tak, żeby klub na tym nie stracił. Jakby tak się stało, to panom legalistom od razu odechciałoby się pajacować dla zasady.

Poza tym lepiej zebrać tą kasę i przeznaczyć na oprawę meczu, daleki wyjazd, tudzież zasponsorowanie WisłaTV możliwości broadcastowania wszystkich sparingów Wisły zimą, bo czasem bywało to problematyczne. Albo na jakąś fundację dla chorych dzieci. Jest tyle miejsc, w które można ładować kasę tak, żeby ludzie mieli z tego pożytek. Czemu ładować PZPNowi? Nie rozumiem tego, taki 'legalista' najpierw śpiewa J**ać PZPN, potem, że kocha Wisłę, a następnie zmusza kochaną Wisłę aby płaciła ogromną kasę j**anemu PZPNowi.

Gdzie tu logika?

aNouc 05.11.2012 01:51

"WislaTV" to kanał wislakrakow.com, który nie ma nic wspólnego z SKWK, Ultrasami, zbieraczami na oprawy itd. A kasa z kar idzie do komisji, pzpn nic nie dostaje.

aNouc 05.11.2012 01:56

Było warto http://www.youtube.com/watch?feature...JZQl-sGk&gl=PL

kucharz_77 05.11.2012 09:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1285125)
No dobra, przepis durny - zgadzam się. Ale narażanie klubu, który podobno się 'kocha' na kilka tysięcy złotych kary + straty z powodu zamknięcia trybuny z powodu bycia 'legalistą' jest czystym debilizmem.

Ale o czym ty mówisz? Policz sobie dokładnie: na trybunie C ok 5000 kibiców razy średnio 20 zł za bilet co daje nam 100 000 zł. Myślę że jest to kwota wystarczająca na kare. A jeśli chodzi o zamknięcie trybuny to wydaje mi się że jest tyle wolnych miejsc na stadionie żeby je wypełnić, że nie na pewno klub nie będzie stratny.

FraMat 05.11.2012 09:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kucharz_77 (Post 1285131)
Ale o czym ty mówisz? Policz sobie dokładnie: na trybunie C ok 5000 kibiców razy średnio 20 zł za bilet co daje nam 100 000 zł. Myślę że jest to kwota wystarczająca na kare. A jeśli chodzi o zamknięcie trybuny to wydaje mi się że jest tyle wolnych miejsc na stadionie żeby je wypełnić, że nie na pewno klub nie będzie stratny.

Niezłe.
A ja głupi myślałem, że bilety to sprzedaje się po to, żeby pokryć koszty użytkowania stadionu i ewentualnie zarobić na utrzymanie drużyny.
Ale nie.
Bilety sprzedaje się na poczet kar.
:-D

WISŁAZWE 05.11.2012 09:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1285050)

Będzie zabawa, może MESA się przyłączy, bo wynik w ogole nieważny, ważne zrobienie co 2 tygodnie atmosfery jak w Sylwestra na Rynku.
Bez odbioru.


Coś mi się zdaje, że staniemy po dwóch stronach barykady w tym wypadku. Szanuje Twoje zdanie, bo każdy ma prawo je wygłaszać zresztą od tego jest forum - miejsce publicznej dyskusji.

Jeżeli tej atmosfery nie ma na boisku to niech będzie chociaż na trybunach, ostatnia oprawa z użyciem rac i serpentyn pokazała, że mimo tak słabego sezonu pod względem piłkarskim, frajerstwa i nieporadności naszych kopaczy Kibice potrafią zrobić atmosferę niczym z mistrzowskiego sezonu. Wisła to nie tylko wyniki sportowe, długi i sprawozdania finansowe. Wisła to przede wszystkim Kibice, piłkarze oni kiedyś z tego klubu odejdą, zapomną tak jak pewnie wielu już zapomniało o porażce w derbach w Sosnowcu a Kibice są nadal. Kolejne pokolenia przychodzą na stadion być może właśnie dla takiej atmosfery. Sam znam osoby, które na mecze zajawiły się m.in przez oprawę meczu, doping.

Już nie przesadzajmy że to wina Kibiców i ewentualnych kar finansowych jest przyczyną tego, że w Wiśle nie ma transferów bo moim zdaniem to przesada.

Galonek 05.11.2012 10:23

http://www.krakow.sport.pl/sport-kra...Chrapkowi.html

Nie ma to jak "ekspert" :) Ciekawe, gdzie on na boisku Chrapka widział ?

jerry.lii.lewis 05.11.2012 10:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 1285134)
Sam znam osoby, które na mecze zajawiły się m.in przez oprawę meczu, doping.

Już nie przesadzajmy że to wina Kibiców i ewentualnych kar finansowych jest przyczyną tego, że w Wiśle nie ma transferów bo moim zdaniem to przesada.

Oczywiście, że nie kary ograniczają transfery ale nie da się ukryć, że wpływają na budżet klubu i na pewno nie pomagają gospodarować i tak niezbyt swobodnym budżetem.
Co do opraw - są, jak piszesz, osoby które ma mecze chodzą przez oprawy zachęcone. Są też takie, które może nie przestały na mecze chodzić zdegustowane niektórymi oprawami, ale przestały kasę wrzucać do puszek na oprawy. Oprawa oprawie nierówna.
Jestem spokojny, że można zorganizować mistrzowską oprawę do każdego meczu, nawet marnego, nie narażając klubu na kary.
A rzucanie rac i serpentyn w okolice własnego bramkarza (nie własnego zresztą też) to raczej bezdyskusyjny przejaw ... braku rozsądnego myślenia. Tu myślę, że się zgodzisz.

Ajax 05.11.2012 11:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jerry.lii.lewis (Post 1285141)
Oczywiście, że nie kary ograniczają transfery ale nie da się ukryć, że wpływają na budżet klubu i na pewno nie pomagają gospodarować i tak niezbyt swobodnym budżetem.
Co do opraw - są, jak piszesz, osoby które ma mecze chodzą przez oprawy zachęcone. Są też takie, które może nie przestały na mecze chodzić zdegustowane niektórymi oprawami, ale przestały kasę wrzucać do puszek na oprawy. Oprawa oprawie nierówna.
Jestem spokojny, że można zorganizować mistrzowską oprawę do każdego meczu, nawet marnego, nie narażając klubu na kary.
A rzucanie rac i serpentyn w okolice własnego bramkarza (nie własnego zresztą też) to raczej bezdyskusyjny przejaw ... braku rozsądnego myślenia. Tu myślę, że się zgodzisz.

Mądre słowa, oprawy muszą być mamy w Polsce taki poziom ligi, że sami piłkarze na trybuny ludzi nie przyciągnął. Ale po co rzucać race i serpentyny na boisko jeśli doskonale wie się, że skończy się to finansową karą dla klubu.

Nie wspominając o tym, że minute ciszy postanowiono uczcić śpiewając bluzgi na sąsiadkę. To też jest część miłości do klubu, na cmentarzu też pieśni o starych k***** pokazują kto jest prawdziwym kibicem?

Oprawy muszą być bez tego stadiony będą puste ale czy trzeba koniecznie je robić tak, żeby na klub spadały kary? Nie można bluzgów na sąsiadkę zastąpić piosenkami bez k, ch itp? Kiedy idzie doping dla drużyny pikniki z E też się przyłączają.

Śpiewanie o Człowieku też jest jakąś częścią niezbędnego rytuału?

Wydaje mi się, że na same race klub by chętnie przymknął oko.

nero 05.11.2012 11:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ajax (Post 1285145)
Nie wspominając o tym, że minute ciszy postanowiono uczcić śpiewając bluzgi na sąsiadkę. To też jest część miłości do klubu, na cmentarzu też pieśni o starych k***** pokazują kto jest prawdziwym kibicem?

Po wypowiedzi wnioskuje, że nie byłeś na C. Więc po co zabierasz głos?

Ajax 05.11.2012 11:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nero (Post 1285150)
Po wypowiedzi wnioskuje, że nie byłeś na C. Więc po co zabierasz głos?

Źle wnioskujesz. Może powiesz mi że nie było śpiewania sąsiadka starą k**** jest?
Gniazdo zaczęło ich uciszać dopiero jak E zaczęło gwizdać. Przed meczem z 5 razy mówili, że będzie minuta ciszy.

nero 05.11.2012 12:04

Cytat:

Źle wnioskujesz. Może powiesz mi że nie było śpiewania sąsiadka starą k**** jest?
Gniazdo zaczęło ich uciszać dopiero jak E zaczęło gwizdać. Przed meczem z 5 razy mówili, że będzie minuta ciszy.
Nie wiem czy warto to pisać... ale niech stracę pierwszy i ostatni raz bo nigdy nie opisuje co było na trybunach...

Wiadomo, C jest duże, ile osób tyle opinii, zdań, spostrzegania danej sytuacji. Do tego każdy stoi w innym miejscu czasem oddalonym o paręnaście metrów i już może widzieć daną sytuacje inaczej.

Pierwsza najważniejsza sprawa, gdyby gniazdowy i reszta osób ważnych stwierdziła że nie uznaje minuty ciszy to by nas nie uciszył nawet gwizdający wojewoda małopolski z prezydentem. Kibice z C w pewnym momencie zostali uciszeni (uwierz mi, że nie przez kibiców z innych sektorów) i choć krótko, ale cisza była. BYŁA! Zapewne trochę za krótka i za późno, ale skoro była oznacza, że intencje były dobre.

Teraz zapewne zastanawiasz się, skoro intencje były to dlaczego wyszło tak a nie inaczej?
1. z początku meczu nie działało nagłośnienie gniazdowego!
2. większość była przykryta sektorówką i nie widziała co dzieje się na boisku
3. jak wszyscy trzymają kartonik z oprawą to też za dużo nie widać
4. przyśpiewka poszła z sektora (a nie gniazdowego), zapewne od kibiców nie widzących co dzieje się na boisku

Teraz rusz trochę wyobraźnią i pomyśl... większość śpiewających nie widzi co się dzieję na murawie, gniazdowemu nie działa mikrofon, gestami też nas uciszyć nie ma jak. Uważam, że nikt nie chciał by wyszło tak jak wyszło, ale trudno jest w sekundę ogarnąć 6 tysięczny tłum. Nawet jeśli ktoś spod tej sektorówki się zorientował, przestał śpiewać to jest mały procent z całości.

Galonek 05.11.2012 12:08

nero, zapomniałeś dodać, że na "C" nie działa nagłośnienie stadionu (abstrahując od nagłośnienia gniazdowego).

Ajax 05.11.2012 12:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nero (Post 1285159)
Nie wiem czy warto to pisać... ale niech stracę pierwszy i ostatni raz bo nigdy nie opisuje co było na trybunach...

Wiadomo, C jest duże, ile osób tyle opinii, zdań, spostrzegania danej sytuacji. Do tego każdy stoi w innym miejscu czasem oddalonym o paręnaście metrów i już może widzieć daną sytuacje inaczej.

Pierwsza najważniejsza sprawa, gdyby gniazdowy i reszta osób ważnych stwierdziła że nie uznaje minuty ciszy to by nas nie uciszył nawet gwizdający wojewoda małopolski z prezydentem. Kibice z C w pewnym momencie zostali uciszeni (uwierz mi, że nie przez kibiców z innych sektorów) i choć krótko, ale cisza była. BYŁA! Zapewne trochę za krótka i za późno, ale skoro była oznacza, że intencje były dobre.

Teraz zapewne zastanawiasz się, skoro intencje były to dlaczego wyszło tak a nie inaczej?
1. z początku meczu nie działało nagłośnienie gniazdowego!
2. większość była przykryta sektorówką i nie widziała co dzieje się na boisku
3. jak wszyscy trzymają kartonik z oprawą to też za dużo nie widać
4. przyśpiewka poszła z sektora (a nie gniazdowego), zapewne od kibiców nie widzących co dzieje się na boisku

Teraz rusz trochę wyobraźnią i pomyśl... większość śpiewających nie widzi co się dzieję na murawie, gniazdowemu nie działa mikrofon, gestami też nas uciszyć nie ma jak. Uważam, że nikt nie chciał by wyszło tak jak wyszło, ale trudno jest w sekundę ogarnąć 6 tysięczny tłum. Nawet jeśli ktoś spod tej sektorówki się zorientował, przestał śpiewać to jest mały procent z całości.

Ok racja nie działało nagłośnienie. Ale będąc pod sektorówką/kartonami słychać nagłośnienie stadionowe bardzo dobrze. Spiker powtarzał do znudzenia o tej minucie ciszy. Również tuż przed samą minutą.

Przyśpiewka poszła z sektora nie od gniazdowego racja. Ale z mojej perspektywy (gniazdowego słyszałem cały czas), zaczął ich uciszać dopiero po gwizdach E. Zresztą nie chodzi mi tu o gniazdowego który jako powiązany z SKWK (wiedział?) o minucie ciszy przed meczem. Ale o ludzi którzy nie za bardzo wzięli sobie to do serca. Dla mnie niesmak pozostał i nie chce mi się wierzyć, żeby ktokolwiek na stadionie nie słyszał komunikatu o minucie.

nero 05.11.2012 12:43

Ajax uważam, że najważniejszą sprawą jest tutaj odpowiedz czy działaliśmy z premedytacją.
Wnioskuje, że byłeś na C i naprawdę dziwie się że tak napiętnujesz tą sytuację bo z mojej perspektywy to był "przypadek". Ktoś nie pomyślał rzucił przyśpiewkę, następnie reszta podłapała bo była pod sektorówką, do tego słabe nagłośnienia gniazdowego, aby nas uciszyć (u mnie nie było go w ogóle słychać, już za nim poszła sektorówka można było to stwierdzić).
Jak uważasz, gdybyśmy widzieli boisko zaczęlibyśmy śpiewać? nawet jeśli jakiś baran by zaintonował?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:24.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl