![]() |
Kladziemy spolke czyli sprzedajemy wszystko co sie rusza by splacic Cupiala a sami z zaczynamy od 4 ligi pod szyldem T,.S? To masz na mysli ?
|
Cytat:
Poza tym, ktoś tutaj pisze, że w Wiśle grają najlepiej zarabiający zawodnicy w lidze... i co z tego? Wisła stała się przeżytkiem. Przez brak profesjonalnego podejścia do zarządzania klubem. Nie można przejść obok tego, że w naszym klubie poniekąd panuje komunizm - jest Pan Kapka, który ma tyle wspólnego ze znajomością piłki nożnej, co ja z astronautyką... Ale cóż - ważniejszy jest kryzys i to, że Cupiał nie ma pieniędzy - piszcie więcej takich bzdur. Ja nie uwierzę w ani jedno słowo, dopóki Bednarz nie zostanie zwolniony - przez Pana Cupiała. I pan Kapka... Cytat:
|
Ośmieszyłeś się z tym miastem, więc przyznaj, że palnąłeś głupotę i nie brnij dalej
Kapka wiele lat grał w piłkę w naszym klubie. Był nawet kapitanem i grał w reprezentacji Polski, więc "jakieś" pojęcie o piłce posiada*. * - nie zmienia to faktu, że delikatnie rzecz ujmując powinien odejść |
Byc moze bonawentura nie popisal sie wskazujac na miasto jako alternatywe, ale... sam przekaz mial sens i to taki prawdziwy sens.
Jesli przytomnie zalozymy ze Cupial juz nie bedzie dokladal do biznesu, i jesli jeszcze przytomniej zalozymy ze Wisla Cupiala jest zarzadzana fatalnie (y to od zarania dziejow) to... jakie atuty ma taki wlasciciel w momencie gdy juz nie doklada? Zadne! Tu nie chodzi o to by miec wlasciciela ktory bedzie dawal wiecej kasy, tylko o takiego ktory bedzie umial ta kase, generowana przez Wisle, umiejetnie zainwestowac. Mowie tu o budowie fundamentow ktore pozwola klubowi na czyms sie opierac. Szkolenie (nabory + scauting) to jest taki zawor bezpieczenstwa. Nie jedyny, ale taki najbardziej podstawowy. Zawor finansowy i sportowy. Finansowy dlatego ze w razie gdy budzet sie nie domyka, zawsze (prawie) masz pod reka pilkarzy do sprzedazy i nie trzeba sie zadluzac. Sportowy dlatego, ze... no wlasnie, dlatego ze takie grajki jak Lukasik, Kosecki, Wolski czy Zyro to gwarancja pewnego poziomu sportowego. ---------------------------------------------------------- I prosze mi nie mowic ze Wisla nie ma kasy na szkolenie. Bzdura! Na poczatek wystarczy 4 mln zlotych rocznie i dwa boiska (takie cos ma Legia). No i kadra trenerska oczywiscie ( ktora trzeba sobie wyszkolic). Wisla, bez pucharow i bez sprzedazy pilkarzy, i przy dobrym marketingu, powinna miec zdolnosc generowania 20-30 mln zlotych rocznie. Naprawde, ale nawet odejmujac te 4 banki rocznie na szkolenie i scauting (plus kilka milionow zlotych na 2-3 boiska, wydatek rozlozony na 2-4 lata) , powinnismy bez problemu bujac sie gornej czesci tabeli. Kilka lat, i bylyby pierwsze owoce. Juz sam ten fakt sprawilby ze poziom sportowy podnioslby sie. Ale nie tylko to. Wychowankowie (lub nie) to bylby tez sposob na zdobywanie funduszy na zagranicznych, dobrych, pilkarzy. Lub na infrastrukture... Przykladowo, klub ma Wolskiego, Zyre, Lukasika i Kosecki. Sprzedaje Wolskiego za 4 banki euro zdobywajac tym samym ponad 16 milionow zlotych funduszy. Moze to przeznaczyc na rozne cele, od bazy przez transfery po "pelna kieszen". Czyli, dzieki szkoleniu mamy trzech grajkow (Zyro, Lukasik i Kosecki) oraz 16 milionow w kieszeni. Oczywiscie "koniuktura mlodych" nie zawsze bedzia taka sama, ale zawsze (lub prawie zawsze) bedziemy mieli zagwarantowane bezpieczenstwo finansowe oraz pewien poziom sportowy. Kwestia to zrobic dobrze robote i... przeczekac pierwsze 6-8 lat, ten okres gdzie przychodow jeszcze ze szkolenia nie bedzie, a beda wydatki. Moze jestem naiwny, ale ja naprawde wierze ze nie trzeba wielomilionowych "darow" od wlascicieli by czolowe polskie kluby staly sie w miare solidnymi firmami ktore na siebie zarabiaja. Potrzeba cierpliwosci i wizji. Poziomu ligi holenderskiej nie osiagniemy, co roku klubu w LM miec nie bedziemy, ale jestem przekonany ze idac taka droga (jako liga; czyli przynajmniej 5-7 klubow z ligi) stalibysmy sie taka naprawde solidna liga; klasa wyzej od ekstraklasy czeskiej czy izraelskiej. No i reprezentacja moze w koncu stala by sie druzyna dla ktorej "wielkie imprezy" to chleb powszedni. P.S Oczywiscie szkolenie (nabory + scauting) to nie wszystko. Bardzo wazny jest tez na przyklad scauting zagraniczny. I tak dalej... |
Wolski nie jest wart 4m euro, kwota wyssana z palca . Jesli by ktos zaoferowal legii nawt 3m to dawno by go juz w TM nie bylo. Szkoda ze po kontuzji wszystko musi zaczynac od praktycznie zera.
Zyro natomiast nie zachwycil swoich kupcow a przy obecnej dyspozycji moze byc go ciezko sprzedac za fajne pieniadze. Kosecki jest po prostu slaby i raczej zginie gdzies w szarzyznie ligowej a Lukasik rozegral za malo spotkan by wyciagac jakies wieksze wnioski. Jednego juz jestesmy pewni , egzamin z LE mlodziiez oblala. Jesli jeszcze nalozy sie na to czas i koniecznosc sprzedazy w zimowym okienku to kwoty moga byc wielce odbiegajace od zakladanych. Cieszy ze legia ma klopoty finansowe gdyz zobaczymy jak ich szkolka -legenda sprawdzi sie w warunkacfh bojowych. Jak na moje ok o to cos malo swierzej krwi , od paru sezonow przewijaja sie wciaz te same nazwiska . A w obecnej sytuacji i czytajac jakie sa plany rozwiazania problemow to musza juz wprowadzac nowy narybek by zapelnil luke po tych co odejda.. Ja jestem nastwawiony sceptycznie, nie daje sie zwariowac kilkoma udanymi wystepamy . Chce zobaczyc jaka kase rynek wykreuje i zaastepcow na podobnym poziomie gotowych z marszu wejsc do druzyny. Tez nie wiadomo jak wyglada koszt wytworzenia interesujacego nas poziomem narybku, bo to tez jest kluczowe (ilu/ile) |
Dariook
Aktualnie Wolski nie jest tyle wart, ale ma wszelkie predyspozycje by byc warty i 6 mln euro. Jak na nasze warunki jest swietnie wyszkolony technicznie. Do tego ma kilka innych ciekawych zalet. Jak zdrowie bedzie dopisywalo, a sodowka nie uderzy, to ten gosc moze zrobic wieksza kariere od Lewandowskiego. Moze by go opchneli za 3 mln euro, a moze wyczaili ze mozna za niego dostac wiecej. Spokojnie, starszy i duzo gorzej wyszkolony Rybus poszedl za 3 banki euro. Jak zaczynac wszystko od zera? A co, noge mu urwali? Technike stracil? Bez przesady. Jak dla mnie to w momencia gdy bedzie zdrowy i przepracuje to co musi przepracowac (forma fizyczna) to bedzie wiodaca postacia w Legii. Czyli pewnie na wiosne... Oj tam, Zyro jeszcze nie nadaje sie do powaznej ligi. Jak Rybus mial 20 lat to tez sie nie nadawal. Potem najwyrazniej zaczal, bo dali za niego 3 mln euro. A Zyro, potencjal ma wiekszy od Rybusa. Inna sprawa czy go wykorzysta... Zreszta, to ze na nim nie zarobia teraz to nie znaczy ze nie ma wartosci. Ma, bo Zyro, jaki by nie byl, na nasza lige wystarczy w zupelnosci. Do tego perspektywiczny, tanszy w eksploatacji od przyslowiowego Kirma, a i poziomem nie gorszy (kreseq, przerzuc sie na skoki, bo na pilce sie nie znasz). Co do Koseckiego to sie zgadzam, zdecydowanie mniejszy potencjal od Rybusa i Zyry. Podejrzewam ze Kosecki nic wielkiego nie osiagnie. Lukasik ma zadatki na bardzo, bardzo, solidnego srodkowego pomocnika. Sobolewski czy Wilk potencjal mieli duzo mniejszy. Ba, Borysiuk, opchniety za 2 banki, wcale nie jest lepiej wyszkolony (technicznie, taktycznie) od Lukasika. Ale zgodze sie co do jednego, na Lukasiku nie zarobia w tym okienku zimowym. Ma potencjal, ale potrzebuje jeszcze ogrania i takiej pilkarskiej "oglady". Poki co na lige w zupelnosci wystarczy. Wiesz, akurat smieszne jest gadanie o oblanym egzaminie. Puchary to nie egzamin dla 4 graczy (w tym 2 rezerwowych) tylko dla calej druzyny. Poza tym; - Legia zdecydowanie najlepiej zaprezentowala sie w pucharach z polskich druzyn, i tak samo najlepiej prezentuje sie w lidze. Naiwne jest myslenie ze z weteranem Kirmem czy z weteranem Ilieviem poszloby jej lepiej... - Obecnie najlepszy (zdecydowanie) mlodziak Legii jest kontuzjowany. Ciekaw jestem co by bylo gdyby Wolski zdazyl na Rosenborg... - Rok temu gdy Legia grala z powodzeniem w pucharach, wystepowali w jej barwach (takze z powodzeniem) Rybus, Borysiuk, Wolski i Zyro. To jak to jest, rok temu egzamin zdany, teraz nie zdany... Co robimy? Ja Ci przypominam ze Lech sprzedal Lewandowskiego w sezonie w ktorym odpadl z pucharow w sierpniu. A sprzedal go za ponad 4 miliony euro. Jesli juz tez musimy opierac sie na doniesieniach Faktu, to mowa tam o "dziurze" wynoszacej... 9 mln zlotych. 2 miliony euro. Legia, majac tylu mlodych, nie jest pod sciana. Pamietam jak niektorzy plakali po Borysiuku. Ile to bylo temu... 8 miesiecy? Dzis maja juz Lukasika. Ergo, to jest to o czym pisalem w moim poscie. Szkolenie mlodziezy to takze zawor bezpieczenstwa. Jak jest zle to zawsze masz kilku kandydatow do sprzedazy. Mlodziez, taka z potencjalem, zawsze cieszy sie wzieciem. Czy ja wiem czy tak malo. Tam w miare powazne pieniadze na szkolenie (i scauting mlodziezy) pojawily sie w 2004 roku, zaledwie 8 lat temu. Do tego nie maja przeciesz bazy na poziomie (tylko 2 boiska). A mimo to, na ten moment, maja dwoch mlodych ktorzy daja jakosc zespolowi (Lukasik, Wolski), dwoch ktorzy na lige wystarcza w zupelnosci (Kosecki, Zyro), i jednego ktory wlasnie wchodzi do zespolu i jest... dosc obiecujacy (Furman). To tyle jesli chodzi o graczy ktorzy kreca sie wokol (lub w) podstawowej "11" na ten moment. Ci goscie (bez Furmana i z Wolskim) stanowia 36% podstawowej "11". To nie jest zly wynik. Pamietajmy ze Legia to nie Ajax, a... nawet nie Dinamo Zagreb. Tu nie chodzi o to ze Wolski kopnal 3 razy prosto pilke, i nagle lud zamarzyl akademii. Tu chodzi o to ze kazdy cywilizowany pilkarsko kraj, w ktorym poziom zycia jest znosny, ma bardzo rozwiniete szkolenie. I nie chodzi mi tu tylko o top absolutny, ale tez o takie kraje jak Belgia czy Czechy. Poprostu zdaja sobie tam sprawe ze szkolenie to podstawa. Ty tymczasem probujesz byc madrzejszy od wszystkich. Niemiec Ci powie ze szkolenie jest fundamentalne. Hiszpan tez. Czech tez. Belg tez. A ty, w roku 2012 (!), dopiero chcesz czekac na reakcje "rynku". No prosze Ciebie... ----------------------------------- Dobra, to by bylo na tyle. Od jutra malo wolnego czasu bede mial no i... w zwiazku z tym robie sobie przerwe od forum. |
Cytat:
Wisła jest zarządzana źle, to fakt. Ale po pierwsze, nie masz pewności, że po zmianie właściciela byłoby lepiej (bo niby który polski klub jest zarządzany lepiej). Gdyby klub przejęło miasto to na pewno byłby zarządzany lepie ;) . Co do długu, to źle to pojmujecie. On jest czysto wirtualny, raczej nigdy nie będzie egzekwowany, bo i tak Wisła nie ma szans go spłacić (chyba, że pojawi się jakiś inwestor i go wykupi - nierealne). Gdyby było to zadłużenie względem jakiegoś podmiotu zewnętrznego, a nie TF, to wtedy szybko by nam nawet prąd obcieli. Dzięki temu, że Cupiał dokłada ten klub jakoś funkcjonuje. Wiem, że nie jest idealnie, ale znów nie przesadzajcie. Gdyby nie on, to byłaby taka chujnia, a o takim stanie rzeczy jak dziś to byśmy marzyli. |
Cytat:
|
Cytat:
Nie będę miał szacunku do ludzi, którzy na siłę robią coś, na czym się nie znają. Można być dobrym piłkarzem, ale działaczem już beznadziejnym. Można nie być piłkarzem, ale za to nieźle zarządzać klubem. Ale, jako że zostałem już nazwany grafomanem, kimś kto jest zerem, to wybacz, ale to nie źle o mnie świadczy, ale o Tobie. Najgorsze jest to, że większość tego forum wyciąga słowa z kontekstu i nie potrafi zrozumieć czyjegoś przesłania. Najlepiej zniszczyć kogoś swoim ego - cóż takie prawa anonimowego Internetu. |
Cytat:
Ja z Twoimi słowami się w pełni zgadzam. Stawiam jednocześnie pytanie: skoro klub powinien być oparty o historię i jego tożsamość, dlaczego jego legenda nie może być trenerem lub członkiem sztabu szkoleniowego, a może nią być Pan Kapka? |
Dobra panowie przejrzałem zestawienia powyżej, i z nich wynika jedynie to że klub jest fatalnie zarządzany i przynosi straty ,ale za cholerę nie mogę się tam doszukać tych 2_3 % jakim cudem wyciągacie takie wnioski ............ ogólnie te zestawienia są ogólnikowe .Jeszcze jedno koszty usług obcych za 2010 _ 14 979 442 tez wynajęcie stadionu . Jeśli kogoś obrazę to nie powinien się nawet do tego przyznać, ale to forum jest jak( stado baranów )jeden zaczyna beczeć i reszta robi to samo .
|
Cytat:
Znamy już wszyscy Twoje zdanie Cupiał zły i niedobry, Bednarz zły, Kapka zły, nie musisz tego pisać po raz 148565, poważnie ;) Przesłanie wieszcza bonawentury zrozumiał tu już każdy ;) |
Zajmujemy się rozważaniem co zrobił źle Bogusław Cupiał ? Odpowiedź jest jasna! Zły dobór pracowników, brak chęci zaangażowania osób sprawdzonych w innych miejscach, młodych, chętnych się wypromować. Scout-ami zostają osoby, które w przeszłości grały w Wiśle tj. Żuraw, Kuźba itp. a ja osobiście postawiłbym na innych, stricte typowych scoutów, niekoniecznie tylko na Polaków. Jakie jest rozwiązanie ? wyrzucenie na bruk!
Kapka, Klejdwist czy jak mu to tam, Kuźba --> tym Panom dziękujemy. Działają już jakiś czas, a wyników ich pracy brak ! Na rynku pojawiają się dobre oferty, a my z nich nie potrafimy skorzystać, przegapiamy okazje! |
Cytat:
Co się jednak stanie, jak (odpukać) Cupiała zabraknie? Kto przejmie jego udziały w Telefonice i czy będzie zainteresowany utrzymywanem niedochodowego klubu? Chyba, że o tym tez już Cupiał pomyśłał. ps. Przepraszam za wprowadzenie takiego wątku, ale w obliczu chorób Cupiała wszystko jest możliwe |
Cytat:
|
Cytat:
|
Jak nie Cupiał to kto? Miasto? I liga wita wtedy .... Narzekacie na tego Cupiała, a bez niego Wisłą byłaby w d*pie.
|
Już za sezon 2002 2003 należą się Cupiałowi długie lata w doskonałym zdrowiu ,a pomysł z miastem to nie porozumienie . Odnośnie 1 ligi to nas może spotkać szybciej niż nam się wydaje ,jak będą tak dalej grać to plotki o złym stanie zdrowia fanów Wisły będą codziennością.
|
Kiedyś ktoś na forum napisał o pomyśle stworzenia przez kibiców naszego klubo kąta na które można by było wpłacać środki ,np fundusz transferowy i i tylko z tym przeznaczeniem . Jeśli to dało by się zrobić jestem za .Chętnie weżnę w takiej akcji udział (tak trochę egoistycznie dla dobra własnego zdrowia)
|
Narzekają na półdarmowe bilety i karnety warte tyle ile kosztuje pojedynczy bilet na Legii, do puszek wrzucają po 10groszy w zamian za vlepke wartą 30 a składki będą płacic i do transferów będą się dorzucać.. Litości
|
Cytat:
|
Cytat:
Ad meritum: Nawet gdyby udalo nam się uzbierać sensowną kwotę na transfer i pensję, choćby II-ligowca, to jak sobie wyobrażasz przekazanie tych pieniędzy klubowi, żeby mógł zawodnika kupić? - darowizna? Klub musiałby zapłacić od tego spory podatek naszemu państwu - pożyczka? Na ile? na 30%? :D |
Skoro prywatne osoby mogą posiadać prawa do zawodnika ,to być może jakieś stowarzyszenia też ......................
|
Cytat:
Kapka jaki jest taki jest, lepszy nie będzie. Nie porównuj się jednak do niego bo o piłce to On kolego wie więcej niż Ty o swojej wyuczonej profesji. Ciekaw jestem, gdzie podzialiby się tacy jak bonawentura gdyby nie daj boże dotknął nas prawdziwy kryzys skutkujący drugą ligą? |
Cytat:
nie...... wchodze na forum z nadzieją jakiegos newsa, a tutaj rozkmina nad zrzutą transferowoą :D o czym wy gadacie?? Przecież pół forum płacze nad cenami biletów, ma problem z odłożeniem 5 zeta na mecz a tutaj chcą na transfery sponsorować :DD GROW UP (post nie jest skierowany do osoby, którą cytuję tylko do ogółu) |
Cytat:
Tylko czy przy takich stratach jakie notuje Wisła S.A. ten przychód byłby opodatkowany ?? Raczej nie ;-) Co zaś do uzbierania jakiejkolwiek kwoty to podejrzewam, że starczyłoby na przysłowiowe już pampersy Kamila K...... |
Cytat:
Cytat:
|
Serek.c2 i temu podobne twory dzisiejszego internetu. Czytajcie ze zrozumieniem posty! I nie wyzywajcie ludzi od Judaszów, którzy za 40 srebrników sprzedaliby Wisłę największemu wrogowi. Jako że jesteśmy na forum i dyskutujemy w tym miejscu na temat właściciela, to każdy może zabrać głos - ja chodzę od wielu lat na Wisłę i szczerze, ale to absolutnie szczerze odpowiadam - wcale nie cieszy mnie MP - interesuje mnie coś więcej. Ale żeby to "coś więcej" miało miejsce, potrzebna jest polityka długofalowa. Tej polityki w naszym klubie nie ma.
Wytłumaczę jeszcze raz - gdyby dzisiaj Bogusław Cupiał miał podjąć decyzję o rezygnacji z funkcji właściciela klubu, to najlepiej by było gdyby ten klub oddał miastu. Niech mi ktoś powie, czy widzi natenczas kogokolwiek na horyzoncie, kto mógłby, jako prywatna osoba, przedsiębiorca etc. przejąć klub? Na razie nikt taki nie pojawia się na horyzoncie. Poza tym - Wisła ma się bilansować, wychodzić na zero - czy jest sens, aby Cupiał nadal zarządzał Wisłą? Nie podoba mi się jego polityka - dlaczego nie odda Wisły komuś, kto ma nieco inne podejście do zarządzania klubem? Wracając do tych ośmiu tytułów. Równie dobrze tych tytułów mogłoby być o połowę mniej, gdyby On i ludzie mu kapitałowo podlegli zainwestowali nie tyle w piłkarzy, ile w dobrą szkółkę, szkolenie, rozwój młodych. Wtedy mielibyśmy dzisiaj o wiele lepszą sytuację, nie ponosilibyśmy klęsk w Europie etc. Zapewniam - po 15 latach Wisła mogłaby już dziś być wzorem dla wszystkich klubów w Polsce, niedoścignionym, dobrze zarządzanym, perfekcyjnie przygotowanym do walki o Ligę Mistrzów i w dniu dzisiejszym z pełną odpowiedzialnością to powiem - jednym z najlepszych, jak nie najlepszym klubem piłkarskim całego tzw. Bloku Wschodniego. Gdyby Cupiał przeznaczył wszystkie pieniądze, które dotychczas wydał na Wisłę, na rozwój młodzieży, infrastrukturę, sztab szkoleniowy etc. to dziś bylibyśmy o wiele silniejsi. Poza tym - pytanie czy miasto w ogóle chciałoby zarządzać takim klubem jak Wisła? Dyskusja i debata na temat tego, czy miasto miałoby pokusę do wyprowadzenia pieniędzy ze spółki jest śmiechu warta. Każdemu by zależało na tym, by stadion, który został wybudowany po to, aby być rentownym, nie przynosił strat, a generował zyski. Dodatkowo – jest to nieodłączna rozrywka dla mieszkańców – i rozwiązanie problemów dotyczących odpowiedzialności za niekompetencję urzędników. Siła rażenia skupiłaby się w kierunku magistratu za brak odpowiedniego systemu sprzedawania biletów online etc. Jeśli chodzi o samą Spółkę, to cedowanie tej Spółki na rzecz miasta mogłoby odbyć się w sposób, który zabraniałby akcjonariuszowi, czyli miastu na wypłacanie dywidendy i wyprowadzanie majątku ze Spółki – Spółka sama by się finansowała i generowała zyski, miasto byłoby operatorem stadionu, zatrudniłoby osoby, zarządzające samym klubem, ze stowarzyszenia kibiców oddelegowano by osobę odpowiedzialną niejako za prawidłowe zarządzanie. Owszem – pojawia się jeden błąd w moim rozumowaniu – politycy to politycy – dać im coś, to zaraz położą na tym swoje „macki” i będą chcieli działać tylko na swoją korzyść – pytanie tylko czy Wisła nie jest dobrem Krakowa i nie ma przypadkiem tylu kibiców, którzy byliby w stanie w odpowiednim momencie pokazać swoją siłę i niejako „nadzorowaliby” działalność miasta w tym względzie. Generalnie wszystkim pseudokomentatorom gratuluję swojego „mentorstwa” – zdecydowanie możecie zaliczać się do „meliniarnej” starszyzny podblokowej wypijającej kolejne puszki piwa. Dyskusja z Wami nie ma ale to absolutnie żadnego sensu – jak wy tylko poprzez negację wyrażacie swoje poglądy. Nie ma dla Was żadnego uzasadnienia – są stwierdzenia tylko i wyłącznie zero-jedynkowe, a jakakolwiek logika myślenia przychodzi Wam z olbrzymią trudnością. Wyzywacie od „chłopców” (nie jestem pracownikiem burdelu, by się tak do mnie zwracano), wyzywacie od idiotów i kretynów(stopni w skali IQ – moim skromnym zdaniem poziom mam całkiem w porządku). Zważcie na swoje słowa – owszem, jak Wam coś się nie podoba, to wyrażajcie się w sposób bardziej elokwentny i zmuszający kogoś do myślenia – bo absolutnie – przez takie wypowiedzi nie jesteście kandydatami do rozmów. Jeśli chodzi o Wisłę – nawet gdyby przekształcenia w klubie wymagały spadku do pierwszej ligi, to moje utożsamienie z tym klubem jest na tyle dojrzałe i świadome, że ja nie uciekałbym z tonącego, tudzież przeciekającego okrętu. Ktoś, kto chce zarządzać klubem, musi zrobić kilka kroków w tył by potem dojrzale i stanowczo zrobić jeden w przód. Szkoda, że poprzez jedno sformułowanie zostało wylane na mnie wiadro z pomyjami, jakby nikt nie potrafił myśleć bardziej szeroko, a na słowo „miasto” reagował tak alergicznie, że zepsuło mu to cały jego bieżący dzień. Raczej zmian na chwilę obecną nie ma co poszukiwać. Ale zawsze warto dyskutować. Przy obecnym kryzysie nikt o zdrowych zmysłach nie pomyśli o przejęciu spółki pod swoje skrzydła. Jednak na temat Pana Cupiała i jego współpracowników chyba zawsze warto zabrać głos. Owszem – chwała mu za to, co zrobił, bo zainwestował w klub, pytanie tylko dlaczego, albo za sprawą kogo dobierał sobie takich a nie innych współpracowników? Znaleźli by się lepsi, młodsi, bardziej energiczni, ludzie z większą znajomością rynku piłkarskiego i piłkarskich umiejętności. Pan Kapka był świetnym piłkarzem(bardziej na rozmiary Wisły, a Lato bardziej na rozmiary Reprezentacji), niestety takim działaczem nie jest, choćby nie wiadomo jak mocno zaangażowany był w sprawy spółki. Zdając sobie sprawę z tego, że to samo stado mentorskie zaraz znów zacznie wylewać na mnie wiadro z pomyjami – oświadczam, że bez jakichkolwiek merytorycznych argumentów do tego co napisałem i bez odniesienia się do kontekstu, nie mam zamiaru pisać, komentować, odpowiadać. Bo zaszkodzę innym, którzy wpadną w głęboką depresję i którzy chcąc wyładować swoją depresję będą próbowali mnie wirtualnie zjeść. |
Może nie do końca na temat, ale wydaje mi się, że trochę tutaj pasuje. Anegdota Zarzecznego na temat "bogactwa" możnych tego świata. Może to zweryfikuje niektórych pogląd na "sępiącego" Cupiała.
Cytat:
|
Cytat:
Przykro wiedzieć, że kiedy Kapka będzie sprowadzał kolejnych Jovaniciów, zarabiających w klubie duże pieniądze za siedzenie na ławce (bo do gry się nie nadają), to znajdą się <...> gotowe go bronić (wszak ekspert to i zna się na piłce jak mało kto!). Dałbym Ci listę transferów Kapki oraz duetu Kapka - Mandziara, ale to pewnie strata czasu. Chore... |
Cytat:
|
Cytat:
|
Dać klub miastu, robić zrzutki na transfery....hahahaha. To jest konkurs na najbardziej głupi pomysł? :D
|
Panowie transfery podałem jako przykład ,równie dobrze mogą to być inne cele .Ja w odróżnieniu od 90% z Was mogę oglądać Wisłę w tv co najwyżej. Dobrze by było gdyby te zbiorki miały jakiś cel TAK DLA JASNOŚCI.
|
Cytat:
Oddanie czy mocne zaangażowanie K w Wisłę? To przecież s/f - tj. Kraków, a nie Wrocek, Kielce itp., konfiguracja jest taka, że nie da się tego zrobić. Nie wspominając już o często fatalnym zarządzaniu Krakowem (przepłacone, opóźnione inwestycje, kłopoty z płynnością finansową gminy itd.) |
Może nie tyle taka infantylna zrzuta na transfer, co zaoferowanie pewnego "produktu" ze strony władz. Uruchomienie jakiegoś portalu społecznościowego kibiców Wisły, gdzie za użytkowanie tego portalu, otrzymywanie ekskluzywnych materiałów płaciło by się określoną kwotę. To jest do realizacji. Pewna studentka podsyłała nam ankiety na fanpejdżu Wisły i o takim "produkcie" pisała w swojej pracy. Może przyjdzie czas, że włodarze Wisły coś podobnego zaoferują.
|
Wisła rządzi beton dlatego tak opornie wszystko idzie. Cupiał może i chce, ale nie potrafi, a jego pazie to w ogóle są tu jak za kare i wszystkie inwestycje w klub bossowi odradzaja.
Miastami, pzpnem zresztą też władają betony. Na najwyższych stołkach same relikty przeszłości. Ale i na te dinozaury kieyś przyjdzie czas, przyjdą inni, oby mądrzejsi. Do tego czasu nie liczyłbym na lepsze zarządzanie tak w Wiśle jak pzpnie itd. Musi zmienić się trochę podejście na mniej zaściankowe. |
czy C sępi na Wisłe??jak niewiadomo o co chodzi to chodzi o kase jak chodzi o kase w Wiśle to chodzi dług czyli kase którą Wisła zalega wobec C a dokładniej chyba wobec TF.Aczkolwiek to że Wisła nie robi gotówkowych transferów to zasługa nieudolnego Legionisty którego polityka skończyła sie na Marcelo a nie tego że C sępi na Wisłę
|
Cytat:
Cytat:
Takie rzeczy to może robić Man United czy Barcelona ale nie my gdzie nawet nie potrafimy zarabiać na pamiątkach, wypełnić stadionu itd. |
Cytat:
2. Iliev, Jaliens, Genkov i spółka spłacili się grą w europejskich pucharach. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:56. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl