![]() |
Ruch może zagrać z APOELem, tak apropo nich, ci zawodnicy odeszli(prawie wszyscy podstawowi)
Paulo Jorge Kaka William Boaventura Marcinho Trickovski i znów kupili jaiś nieznanych za małe pieniądze mimo że zdobyli w LM tyle kasy co Wisła w ciągu 5 lat zarobiła, nie chcą kupować młodych bo nie ma to sensu, ligę cypryjską mało kto ogląda a w Europie raczej nikt na nich patrzy nie będzie skoro i tak mają dosyć sporo emerytów którzy jednak grali super, bo tak to trzeba określić, mam nadzieje że Ruch trafił by na ten zespół, chciałbym się przekonać jak się zmienił ten cypryjski klub w ciągu roku |
Po tym co ostatnio wyczyniali w LM na pewno nikt ligi cypryjskiej ani tym bardziej meczów APOEL-u nie obejrzy :lol:
|
Yyyy. Nie Dalej liga cypryjska pozostanie ligą emerytów, średnia wieku tam jest bliższa 30 aniżeli 25.
|
Jaki to ma związek z tym co napisałem?
|
To był sarkazm?
|
Cytat:
Ale sorki że zapytam, co ty chcesz mi udowodnić? Ze Azerowie, Kazachowie są tacy wielcy że polskie drużyny mają z nimi problemy? Nie kolego! Oni są na tym samym żenującym poziomie. Naszy problem polega na tym że polskie klubu tak pozwoliły odskoczyć heh pominę czołówkę ale nawet średniakom europejskim że widać to gołym nie wprawionym okiem. Można się okłamywać że w T-Mobile jest ostra rywalizcja, że każdy może wygrać z każdym ale czy to świadczy o klasie naszych zespołów? Przecież to nawet nie jest śmieszne! Ba , dla mnie ktoś kto tak twierdzi jest albo ślepy lub pomylił poprostu dyscypliny. Pierwsza z brzegu Wisła, czy to dlatego dostalismy w dupę i to na r22 że inni byli zajebiście dobrzy? Proszę Cię...przecież tego sie oglądać nie dało - delikatnie mówiąc. Profanacja dyscypliny i najgorszy futbol od przejęcia nas przez Cupiała. A Legia? gdzie zgubila berło? czy przegrała bo inni byli lepsi? Nie kolego, sama się pogrążyła w śmiechu wartym stylu, czy wyobrażasz sobie klasowy zespół (jak na lokalne warunki) który notuje taką wspaniałą serię ? A taki Sląska wygrywa jeden mecz na wyjeżdzie wiosną i doczłapuje po koronę. Łks skleja drużynę w tydzień i walczy do ostatnich kolejek i to wcale w nie najgorszym stylu! Niech to będzie wypadkową naszej klasowej Ekstraklasy. Dno, dno i jeszcze raz dno. Oglądam Lige + już naście lat i to widać, tzn nie da się tego nie dostrzec że jest coraz gorzej. Mecze :cenzura::cenzura:poprostu męczą oko, jest kopanina i granie na zero z tyłu. Nie chodzi mi o to by to udowadniać, to poprostu tak się rzuca w oczy że nie pojmuję jak ktoś może wmawiać że poziom się podnosi. Jeśli już to poziom sędziowania tylko i wyłącznie. Już nie będę się rozpisywał by nasze kluby porównywać do czołowych klubów europejskich gdyż jest to pozbawione jakiegokolwiek sensu. Jednak mówisz że Wisła była lepsza niż Standard w rozegranym dwumeczu. Ok może i tak było ale się nie udało , zresztą jak zawsze. Jednak zastanów się przez chwilę co prezentował ten 'wielki' Standard? No dno, tak słabego europejskiego zespołu już dawno nie widziałem na R22. Nadmienię tylko że Wisła była mistrzem swojego kraju a belgowie? heh nawet mi się niechce sprawdzać. Tak się upierasz że pięknie walczymy w europie. Tak tak w LE! co dwa lata ktoś awansuje do grupówki i sukces na skalę krajową. Oczywiści że sukces skoro od święta mamy jedną drużynę w tych elitarnych hehe rozgrywkach. 48(LE)) + 32 (LM) = 80 drużyn w europejskich rozgrywkach klubowych. W tym 1 z Polski! co 2 lata ! Hehe no ładnie podnosimy poziom, nie ma co. Przecież to już nawet nie jest normalne! Nie ma drugiego takiego kraju stricte europejskiego z tak słabymi wynikami ! My nikogo nie gonimy, my nie podnosimy poziomu. Przejrzyj na oczy kolego. Czy jest sens samego siebie okłamywać? Wiecej to robi szkody niż pożytku, a problem sam nie zniknie nawet jeśli go nie chcesz dostrzec. |
Cytat:
|
Dariook
Chrrr, chrrr... skonczyles juz przemowe? Sluchaj, nikogo nie interesuja twoje odczucia, tylko fakty. Tak po prostu. I nie pisz mi prosze o ciekawszych meczach kiedys, bo zaraz wyjdzie ze liga brazylijska jest silniejsza od wloskiej. Zreszta, wtedy byla taka korupcja ze nie wiem jak do tego sie mozno odwolywac. Odwolywac to sie nalezy do faktow i fakty sa takie ze od 2008 roku polskie kluby odnosza wyniki... na pewno nie gorsze od tych sprzed 10 czy 15 lat. Po zapasci z lat 2004-2008 gdzie spadlismy na 26 miejsce w rankingu UEFA nie ma juz sladu. W 4 lata z 26 miejsca wskoczylismy na 18. Myslisz ze kiedys to sie bujalismy w pierwszej 15? Nie bardzo. Najwyzsze nasze miejsce w rankingu UEFA od upadku komunizmu to... 16 lokata. Tylko przez rok utrzymana. O jakim spadajacym poziomie piszesz wiec? W czym ten spadek sie uwidacznia? Bo na pewno nie w europie. |
Dariook,
Czego Ty sie u nas spodziewales? Manchesteru Utd, Realu czy Barcelony? U nas sa calkowicie inne pieniadze niz na zachodzie i nigdy nie bedzie tak samo jak w Anglii czy Hiszpanii. Jezeli gadasz juz o postepie to zerknij sobie na ranking krajowy: http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/...crank2009.html 2008: 25 miejsce 2009 : 27 miejsce 2010: 26 miejsce 2011: 24 miejsce 2012: 20 miejsce 2013: 18 miejsce Czy tego chcesz czy nie, ranking mowie swoje i postep jest widoczny. A teraz pojdz troche dalej i zobacz ktore miejsce mamy w 2015..... 14... Wiem ze to jeszcze pare lat przed nami ale to wlasnie dzieki dobrej grze w eliminacjach jak i w LE zdobywamy te punkty i wspinamy sie do gory wyprzedzajac np Czechy, Bialorus, Rumunie czy Szkocje. A przeciez kluby z tych panstw dosyc czesto wystepuja w LM. A przypomne jeszcze ze od 15 miejsca, dwie druzyny startuja w eliminacjach do LM a 13 miejsce daje nam automatycznie druzyne w grupach LM. Wysmiewasz sie z poziomu LE ale popatrz tylko na liste druzyn rozstawionych z 4 rundy do tych rozrywek: FC Internazionale Milano ITA Q3 104,996 Liverpool FC ENG Q3 90,882 Olympique de Marseille FRA Q3 85,835 Sporting Clube de Portugal POR Q4 82,069 CSKA Moskwa RUS Q4 80,566 PSV Eindhoven NED Q4 76,103 FC Girondins de Bordeaux FRA Q4 58,835 FC Twente NED Q1 57,103 (FP) VfB Stuttgart 1893 GER Q4 55,037 Metalist Charków UKR Q4 52,526 Athletic Club de Bilbao ESP Q3 47,837 AZ (Alkmaar) NED Q4 44,103 Club Brugge KV BEL NQ3 35,480 (LM) APÓEL (Nikozja) CYP Q2 33,599 Hapoel Tel Awiw ISR Q4 31,400 Hannover 96 GER Q3 31,037 SS Lazio ITA Q4 29,996 PAÓK (Saloniki) GRE Q3 27,920 Steaua Bukareszt ROU Q3 26,764 AC Sparta Praga CZE Q3 25,570 LECH POZNAŃ POL Q1 22,483 Rosenborg BK NOR Q1 20,935 sc Heerenveen NED Q3 20,103 Trabzonspor Kulübü TUR Q4 19,810 AS Anórthossis Ammochóstou CYP Q2 17,099 Newcastle United FC ENG Q4 16,882 BSC Young Boys Berno SUI Q2 16,860 Levante UD ESP Q4 16,837 KRC Genk BEL Q3 16,480 FC Viktoria Plzeň CZE Q2 14,070 Dnipro Dniepropietrowsk UKR Q4 14,026 Poziom jak i pieniadze w LE z roku na roku sie zwiekszaja i nie mozna juz porownac jej poziomu do tego co bylo 5-6 lat temu! Przez ostatnie 4 lata mielismy juz 4 druzyny w LE i tylko w jednym roku nie udalo nam sie awansowac. A najlepsze jest to ze za kazdym razem wszystkie druzyny wychodzily z grupy! A na tym etapie to pozostaje Ci juz jedynie okolo 40 druzyn europejskich a nie 80 jak mowiles. Wiem ze gra naszych druzyn na naszym ligowym podworku nie wyglada najlepiej ale puki gramy regularnie nawet i w tej LE pokonujac po drodze takie druzyny jakie sa na powyzszej liscie to mozna smialo byc zadowolonym... |
Cytat:
|
Coś cie się tak uczepili tych Azerów, ludzie oni teraz technicznie lepiej graja w piłkę niż tacy Szwedzi, Austriacy czy My-pooglądajcie sobie w internecie ligę Szwedzką, czy Austri to zobaczycie jak tam grają
zwykła młocka jeszcze bardziej surowa niż u nas.Prawda jest taka , że w europie mamy kilka dobrych lig, które ogląda się z przyjemnością.90% lig oglądają tylko kibice w swoich krajach, bo nikt na to patrzeć nie chce.Ta liga belgijska o której ktoś tu wspominał, to z wyjątkiem Anderlechtu poziom ekstraklasy. Jeżeli myślicie , że Lechowi będzie łatwiej pokonać ten Lekoran niż AIK, a Legii Metalurg niż Ried, to się możecie zdziwić. |
Cytat:
Braga była tak wyraźnie lepsza w dwumeczu z nimi jak Apoel w meczu z nami. Mówienie o kilku minutach kiedy bylismy w LM zanim Apoel zrobił, co nie przedstawiało dla niego żadnego problemu, przypomina złudzenia Misiaka. Nam też wydawało się po meczu w Krakowie, że wszystko może się wydarzyć. Apoel sprowadził nas na ziemię, jak Braga sprowadziła na ziemię Amikę. Awans Amiki kosztem Bragi i awans Wisly kosztem Apoelu byłyby takim samym, niezasłużonym fartem |
Cytat:
Większego idiotyzmu dawno już nie słyszalem. Przypominam ze od roku 1998 Wisła zdobyła 8 krotnie tytuł MP! Dlatego szanuj słowa i zastanów się dwa razy zanim palniesz cos równie głupiego. A co do twojego odwoływania się do faktów to uważam że nie do końca rozumiesz chyba po co te rankingi są tworzone. Na pewno nie służą do wyciągania takich wniosków jakie ty próbujesz tutaj przedstawić. Oto wyniki jakie odnosimy od 2008. Może nie są gorsze ale na pewno też nie są lepsze od tych z przed 14 lat. Lech Poznan Pol 0.3332 8.0000 1.9250 10.9000 1.3250 22.483 Wisla Kraków Pol 0.3332 2.0000 1.4250 1.9000 9.3250 14.983 Legia Warsaw Pol 0.3332 1.0000 1.450 0.9000 8.3250 11.983 Slask Wroclaw Pol 0.3332 1.0000 0.4250 0.9000 2.8250 5.483 Ruch Chorzow Pol 0.3332 1.0000 0.4250 1.9000 1.3250 4.983 Ja w tym zestawieniu dostrzegam jedno. W ciągu 4 lat punktował tylko jeden klub, Amica. Resztę drużyn nawet szkoda komentować. Więc nie wciskaj kitu ze poziom polskiej piłki rośnie. Dopiero rok temu udało się przyzwoicie zapunktować obu klubom z Polski ale badzej to wygląda jako wyjątek od regóły . Więc nie czaruj nas poziomem polskiej kopanej bo prawda jest taka że gdyby nie amica to byli byśmy w 3 dziesiątce . A skakanie na pozycjie wynika nie z togo że kosimy wszystkich tylko z tego że odpadł nam słabo punktowy rok. I to są fakty. Nie chcę cię straszyć ale za rok odpadnie nam 5 pkt , więc jeśli szybko się pożegnamy z pucharami to twoją teorię będziesz mógł porostu skasować . Przykro mi. Poczytaj dokładnie jaki cel ma spełniać ranking a póżniej porywaj się na wygłaszanie faktów., W skrócie. Ranking krajowy decyduje o ilosci drużyn i ich przydziale. A klubowy rozstawia drużyny. |
Dariook
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Tak swoja droga... a kilka lat temu to ile zespolow punktowalo? Cytat:
Cytat:
Cytat:
:mozg: Pozwol ze Ci cos wyjasnie. Spokojnie, to bardzo proste. Jesli slaby punktowo sezon odlatuje, a ty w sezonie obecnym dalej bedziesz slabo punktowal to nie bedzie zadnej roznicy. Tak czy tak musisz punktowac jesli chcesz "skakac". My zapunktowalismy w 08/09, 10/11 i 11/12. Cytat:
Tak na boku; dunczycy za rok straca sezon warty 8,200 punktow, Izrael za dwa lata straci sezon warty 7.250. Takze spokojnie, "data waznosci" nie tylko nas dotyczy ;) Cytat:
I tak wiem ze liga belgijska w ostatnich 5 latach notowala gorsze wyniki w europie od ligi holenderskiej, bo ma mniej punktow. Moge wiec zaryzykowac i powiedziec ze liga holenderska jest obecnie mocniejsza? |
Nie mam ochoty na głupie cytowanie więc odniosę się tylko do tej :
Cytat:
No widzisz , nie wszystko tutaj jest uzależnione od samego siebie. I nawet mimo kiepskiego sezonu pucharowego możesz przeskoczyć sąsiadów i to czasami bardzo znacząco. Popatrz co się stało z Szkocją , odpadło im 10 punktów i wylądowali na 27 miejscu! Dlatego taki ranking po prostu łatwo wprowadza w błąd. Nie jest wiarygodny jeśli chcesz go użyć do określenia progresu naszej klubowej piłki. Jeden sezon konia i drużyna winduje swoją federację na trudno dostępne miejsca np: Cypr, Belgia. Zajmują te kraje bardzo wysokie pozycje jednak nie adekwatne do realnych możliwości. A z Polską klubową piłką nie jest wesoło, jeden sezon coś ustrzelimy by w następnym roztrwonić wszystko jak banda skończonych amatorów. Wątpię czy kiedykolwiek uda się przekroczyć 16 miejsce. |
Odnośnie tego ustrzelenia a później roztrwonienia to przykład Wisły się sam nasuwa. Najpierw świetny sezon 02/03 i dużo pkt do rankingu, a później marnowanie tego przez kilka kolejnych. A jak w tamtym sezonie udalo się zdobyć przyzwoitą liczbę punktów dzięki q LM i LE, tak w tym nawet nie zakwalifikowaliśmy się do pucharów i będzie kolejna dziura w naszej rybryce. Przykre to,ale tak właśnie bez długofalowej polityki się kończy.Zawirowania na stołkach w klubie i zmiany o 180 co półtora roku powoduje, że nawet jak nam coś wpadnie od czasu do czasu jak kurze ziarno, to zmarnujemy ten wysiłek i tak.
|
No prosze Orange Sport pokaze rewanzowe spotkanie Legii w LE a takze jezeli awansuja oba mecze 3 rundy eliminacji. Wsty ITI wstyd, zeby nie pokazywac spotkan swojej druzyny.
|
Jaki wstyd? Przecież ITI daje do zrozumienia że ma na Legie wyjebane i chce to wszystko ciągnąć jak najmniejszym nakładem. Pojęcie wstydu jest im obce :lol:
Plan mają prosty : Wypromować i sprzedać zawodników, uzupełniać młodymi i tak aż do końca swojej przygody z piłką, która mam nadzieje niebawem się skończy. |
Cytat:
Według mnie na siłe chcesz udowodnić udowodnić jak to jest tragicznie Z Polską piłką nie jest wesoło ale też nie ma dramatu. Niestety w małym stopniu wpływ na to ma szkolenie piłkarzy a w dużym jednak to, że budżety klubów rosną, powstają stadiony i łatwiej przyciągnąć piłkarzy z zagranicy na średnim europejskim poziomie. |
Cytat:
Teraz to się właśnie wyrównało, odwrotnie niż starasz się to przedstawić, bo miejsce Szkotów czy Rumunów jest właśnie w granicach 20-30 miejsca, a nie w pierwszej dziesiątce. Zresztą o czym my tu w ogóle mówimy? Zacznijmy od kluczowej i jednoznacznej kwestii - Szkoci tak spadli w rankingu nie dlatego, że odpadło im ileś tam punktów, ale głównie dlatego, że CZTERY OSTATNIE SEZONY MIELI BEZNADZIEJNE. Osiągali w tym czasie, PRZEZ CZTERY SEZONY, wyniki na poziomie Węgrów czy Gruzinów, więc są w ich rejonie w rankingu, to jest tak prosta i oczywista sprawa, że aż się dziwię, że muszę ją tłumaczyć. Nikt nie bronił Szkotom przez ostatnie cztery lata grać dobrze w piłkę i ogrywać w pucharach kolejnych rywali. A gdyby nie to, że mieli przez pewien czas gwarantowany udział w fazie grupowej LM, za co są punkty, to byliby jeszcze niżej - w sezonie 2008/2009 bez tego bonusu osiągnęliby...1,125 punktu, więc mniej niż Islandia, Łotwa, Gruzja, Słowenia, Bośnia! Cytat:
Cytat:
6.333 | 4.250 | 3.125 | 9.125 Gdyby nie jedyny sezon w ciągu ostatnich czterech, kiedy nie mieli drużyny w fazie grupowej, ten z punktami 3.125, to wynik mieliby jeszcze okazalszy - a stało się tak, bo ich trzy ekipy doszły do IV rundy eliminacji LE, ale mieli wtedy dosyć ciężkich rywali: CSKA Moskwa, Getafe i Metalist Charków, natomiast Omonia odpadła z LM po dwumeczu z FC Salzburg. Więc o jakim jednym sezonie mówimy? No tak, ten ostatni ich sztucznie wywindował, bo sztucznie doszli do ćwierćfinału LM, fakt, przepraszam. Cytat:
|
Cytat:
Tu widać co innego. Nie ma to jak podkoloryzować rzeczywistość xD |
Jeszcze chwila i uzna, że tam padła bramka. :foch:
|
Cytat:
|
Przecież Lech wtedy nie grał :lol:
|
Warszawska wieś w akcji. Szkoda mi tego dziecka....
http://www.youtube.com/watch?v=LqsdIzD9wPU&feature=plcp http://www.youtube.com/watch?v=Azjam...&feature=plcp: |
Co się dziwisz, po twarzach widać, że tam więcej jak 40 IQ na osobę nie ma.
|
Zwykle bydlo. Ale spokojnie panowie, europa idzie. Na zachodzie tez tego bylo duzo kiedys. Podejrzewam ze w ciagu 10-20 lat takie osobniki znikna ze stadionow (w wiekszej czesci). Pochowaja sie w tych swoich norach, a przyjda pikniki. 10-20 lat im daje.
|
Dariook, miałem ci też tłumaczyć dlaczego nie masz racji, ale widzę, że poprzednicy wszystko ci już wypisali czarno na białym, na szczęście. Na siłę chcesz wszystkim udowodnić jak jest beznadziejnie, i że obiektywny ranking zliczający punkty wg ich gry nie jest miarodajny, miarodajną natomiast jest twoja opinia, i to ją powinniśmy się kierować oceniając siłę lig. Zastanów się; skoro wszyscy mówią ci, że nie masz racji, to może naprawdę nie masz?
|
A i jeszcze jedno - ja nie twierdzę, że jest zajebiście, powiedzmy sobie szczerze, rejony końca trzeciej dziesiątki, które jeszcze niedawno okupowaliśmy to jest nędza straszna dla kraju z naszym potencjałem, dlatego warto podkreślić, że ten postęp (który moim zdaniem niewątpliwie robimy) tworzymy z raczej niskiego pułapu. Powiedzmy sobie szczerze, ten nasz progres to aktualnie gonienie takich krajów jak Austria, Belgia, Grecja, Dania, Szwajcaria, Cypr czy nawet Izrael, więc nie ma szału krótko mówiąc.
Ten progres objawia się w tym, że powoli możemy stwierdzić (przynajmniej na dzień 21.07.2012 roku, a w futbolu wszystko szybko się zmienia), iż przegoniliśmy takie kraje jak Serbia, Chorwacja, Słowacja, Norwegia, Szkocja, Bułgaria czy Szwecja, które jeszcze niedawno były przed nami, dorównaliśmy Czechom, Izraelczykom, Rumunom i Białorusinom, którzy mają plusik w tej rywalizacji za osiągnięcie fazy grupowej LM, natomiast my mamy plusik za lepsze osiągi drużyn w klasyfikacji punktowej i wyższą pozycję w rankingu. Więc dla jasności - z naszym progresem startowaliśmy z pozycji kraju, który regularnie wtapia w meczach eliminacyjnych, raczej nie osiąga regularnie faz grupowych, czyli kraju z wolna nie zaliczającego się do europejskich *przeciętniaków, czy też będącego na spodzie tego grona. Uważam, że jest to o tyle ważne, że w tej całej dyskusji czasem mijamy się co znaczy stwierdzenie "progres", niektórzy być może uważają, że taki rw88 mówiąc progres myśli marsz to pierwszej dziesiątki rankingu, gonienie najlepszych, a to nie w tym rzecz. Z drugiej strony te osoby, które mówią że się cofamy też raczej nie mają racji, bowiem ranking jednoznacznie świadczy o tym, że kroczki do przodu robimy. I teraz pytanie jest takie, czy będziemy w stanie robić dalsze kroczki do przodu, albo chociaż utrzymamy regularność w osiąganiu faz grupowych przez jedną, dwie drużyny, ewentualne wyjścia z grup, czy ulokujemy się w rejonie 14-17 miejsca, czy też znowu wrócą regularne wtopy i wrócimy do punktu wyjścia - tego nie wie nikt i o tym się przekonamy w najbliższej przyszłości. My jednak cały czas mówimy o stanie obecnym, stąd moja opinia jest taka, a nie inna. * W skali lig dajmy na to bardzo dobra, czyli tak do Franzuzów; dobra, czyli tak gdzieś do Holendrów, Turków; średnia europejska, czyli tak w granice Szwajcarii i Danii; przeciętniacy, czyli tak gdzieś do Norwegów; kraje sprawiające regularne niespodzianki, czyli tak w rejony Islandii i na koniec kraje słabsze i słabeusze, a słabeusze to tak z siedem, osiem ostatnich lig rankingu. |
Sląsk z taka obsadą obrony i napastnikiem, jak wejdzie do LE, to skończy udział tam jak Amica Wronki.Troche to przygnębiające, że szczytem możliwości Mistrza Polski są takie transfery jak Grodzicki czy Patejuk, ale dokąd tacy piłkarze będę uznawani w Polsce za klasowych, to taka będzie jakość transferów.
labtec - wiem, że jest kryzys na rynku i pieniądz teraz nie krązy, ale nikt mi nie wmówi, że Solarza nie stać na zatrudnienie lepszych piłkarzy przed pucharami, największym problemem naszych klubów jest brak dobrych dyrektorów sportowych z kontaktami na zachodzie.Na bardzo korzystnych warunkach można pozyskać lub wypożyczyć naprawdę niezłych piłkarzy z silnych lig.Po co Śląskowi Patejuk?Zaczynam się obawiać, czy kontraktu z Wisła nie podpisze kolejny rekonwalescent a w dodatku bardzo przeciętny piłkarz Piotr Brożek, przy operatywności Bednarza to pewnie tak się skończy, bo na lewej obronie nie ma kto grać. |
Jest recesja na rynku. Ogólnie skurczyły się portfele wszystkich.
Od Pani Zosi sprzątaczki po...Solorza... Przykręcił kureczek, z którego tylko kapało - więc czego się spodziewamy Panowie ? Patejuk, Grodzicki... ale za to w pon. Śląsk podpisuje kontrakt z Jodłowcem, a w ciągu następnych 3-4 dni z Dwaszilim. Szału nie ma, ale takie są obecne realia. Brak kasy. Gmina Wrocław też nie sypnie kasą, bo deficyt miasta zbliża się do niebezpiecznych 60 czy 65 % i muszą liczyć każdy grosz. Także zastrzyk finansowy dla klubu nie wchodzi teraz w grę. |
Klub piłkarski to nie zabawa dla biedaków. To jest zabawa dla krezusów którzy są chętni wpompować grubą kasę.
Tacy sklepikarze co chcą ciułać czy tam liczą się z pieniędzmi nie powinni kupować klubów Ewentualnie jak mają biznes plan na wiele lat odnośnie jego rozwoju, szkolenie, marketing tego typu "bzdety" i wiedzą, że będą tą drogą iść niezależnie od krótkoterminowych zawirowań to wtedy tak, mogą i ci oszczędniejsi się w to bawić. Najgorszy jest taki element, co ani nie ma planu, ani kasy nie daje, tylko by wegetował bez sensu i myślał, że od mieszania herbata będzie słodsza. W ogóle po co takiemu klub, jak same kłopoty z nim ma, a nie zamierza nic robić by ten stan zmienić ? |
Co do Dwaliszwiliego w Śląsku to chyba nic pewnego, bo wczoraj strona Legii podała, że w poniedziałek podpisze z nimi kontrakt.
Osobiście bardzo mnie dziwi działanie Solorza, bo zachciało mu się posiadania klubu i zamiast dać na niego trochę kasy skoro już w drugim roku jego finansowania grają o Ligę Mistrzów to miasto musi ratować WKS. Jak dla mnie niezrozumiała decyzja. Mimo iż jest recesja to chyba taki gość jak Solorz nie narzeka na brak kasy i parę milionów mógłby zainwestować. A co do Wisły, to Piotrek Brożek rozwiązał kontrakt z Trabzonem i osobiście zdecydowanie bardziej jego widzę na lewej obronie niż Bunozę. A Dudu niech spływa do Lecha skoro potrzebuje miesiąc aby się namyślić czy Wisła jest odpowiednia. |
Solorz płaci ponad 100 baniek miesięcznie rat kredytu za zakup Polkomtelu. Dla niego nawet kilka baniek na Śląsk w tej sytuacji to jest wydatek. Facet może sobie pogadać najwyżej z Wojciechowskim i tyle. ;)
|
Cytat:
|
Ostatnio w Polsacie w Wydarzeniach mówili że Solorz chce wydać kasę na transfery: na Jodłowca i kogoś tam. Oczywiście to bzdura bo Śląska teraz dofinansowuje miasto. Jak tak dalej pójdzie to znów mogą zostać słabym polskim klubem, wyszli z dołka a Solorz chyba nawet nie wie że Śląsk jest w el. do LM
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Jerzy Engel odpłynął? Wisła gra w europejskich pucharach i wygrała 2:1?
http://jerzyengel.pl/index/view/id/696 |
Z Kręciną chyba pił przed pisaniem tego wpisu. :)
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:48. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl