Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Polskie kluby w europejskich pucharach. Sezon 2012/2013 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8781)

syryls 20.07.2012 15:02

Ruch może zagrać z APOELem, tak apropo nich, ci zawodnicy odeszli(prawie wszyscy podstawowi)
Paulo Jorge
Kaka
William Boaventura
Marcinho
Trickovski
i znów kupili jaiś nieznanych za małe pieniądze mimo że zdobyli w LM tyle kasy co Wisła w ciągu 5 lat zarobiła,
nie chcą kupować młodych bo nie ma to sensu, ligę cypryjską mało kto ogląda a w Europie raczej nikt na nich patrzy nie będzie skoro i tak mają dosyć sporo emerytów którzy jednak grali super, bo tak to trzeba określić, mam nadzieje że Ruch trafił by na ten zespół, chciałbym się przekonać jak się zmienił ten cypryjski klub w ciągu roku

muerte 20.07.2012 15:17

Po tym co ostatnio wyczyniali w LM na pewno nikt ligi cypryjskiej ani tym bardziej meczów APOEL-u nie obejrzy :lol:

syryls 20.07.2012 15:19

Yyyy. Nie Dalej liga cypryjska pozostanie ligą emerytów, średnia wieku tam jest bliższa 30 aniżeli 25.

muerte 20.07.2012 15:33

Jaki to ma związek z tym co napisałem?

syryls 20.07.2012 15:55

To był sarkazm?

Dariook 20.07.2012 16:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Misiak (Post 1264044)
Przyganiał kocioł garnkowi... przypomnij sobie wasze komentarze z zeszłego sesonu jak baliście się przed losowaniem el LM byle nie trafić na Neftci Baku czy jakis Toboł z Kazachstanu...ja doskonale pamiętam wasze obawy dodaj do tego waszą porazke z Karabachem Agdam +nasze męczarnie z Interem Baku to dotrze do Ciebie,że Azerska piłka poszła do przodu i już nie lejemy Azerów jak dawniej.
Piszesz bzdury o dłuższej grze w pucharach dzięki fartowi...tylko przypominam,że Lech i Legia awans z grupy zapewniały sobie na kolejke przed końcem... faktycznie fart;) farta to miała Braga i Sporting ,że awansowały do 1/8 kosztem LE Lecha i Legii a jeżeli nie wiesz o czym piszę to sobie obejrzysz mecz Braga-Lech Legia-Sporting i zobaczysz kto był lepszy w tych dwumeczach.Nawet Wisła nie była gorsza od Standardu w zeszłym sezonie bo poziom sportowy był zblizony więc proponuję nie płakać jakie to cieniasy nasze kluby.


Ale sorki że zapytam, co ty chcesz mi udowodnić? Ze Azerowie, Kazachowie są tacy wielcy że polskie drużyny mają z nimi problemy? Nie kolego! Oni są na tym samym żenującym poziomie. Naszy problem polega na tym że polskie klubu tak pozwoliły odskoczyć heh pominę czołówkę ale nawet średniakom europejskim że widać to gołym nie wprawionym okiem. Można się okłamywać że w T-Mobile jest ostra rywalizcja, że każdy może wygrać z każdym ale czy to świadczy o klasie naszych zespołów? Przecież to nawet nie jest śmieszne! Ba , dla mnie ktoś kto tak twierdzi jest albo ślepy lub pomylił poprostu dyscypliny.
Pierwsza z brzegu Wisła, czy to dlatego dostalismy w dupę i to na r22 że inni byli zajebiście dobrzy? Proszę Cię...przecież tego sie oglądać nie dało - delikatnie mówiąc. Profanacja dyscypliny i najgorszy futbol od przejęcia nas przez Cupiała.
A Legia? gdzie zgubila berło? czy przegrała bo inni byli lepsi? Nie kolego, sama się pogrążyła w śmiechu wartym stylu, czy wyobrażasz sobie klasowy zespół (jak na lokalne warunki) który notuje taką wspaniałą serię ? A taki Sląska wygrywa jeden mecz na wyjeżdzie wiosną i doczłapuje po koronę.
Łks skleja drużynę w tydzień i walczy do ostatnich kolejek i to wcale w nie najgorszym stylu!
Niech to będzie wypadkową naszej klasowej Ekstraklasy. Dno, dno i jeszcze raz dno.

Oglądam Lige + już naście lat i to widać, tzn nie da się tego nie dostrzec że jest coraz gorzej. Mecze :cenzura::cenzura:poprostu męczą oko, jest kopanina i granie na zero z tyłu. Nie chodzi mi o to by to udowadniać, to poprostu tak się rzuca w oczy że nie pojmuję jak ktoś może wmawiać że poziom się podnosi. Jeśli już to poziom sędziowania tylko i wyłącznie.

Już nie będę się rozpisywał by nasze kluby porównywać do czołowych klubów europejskich gdyż jest to pozbawione jakiegokolwiek sensu.
Jednak mówisz że Wisła była lepsza niż Standard w rozegranym dwumeczu. Ok może i tak było ale się nie udało , zresztą jak zawsze. Jednak zastanów się przez chwilę co prezentował ten 'wielki' Standard? No dno, tak słabego europejskiego zespołu już dawno nie widziałem na R22. Nadmienię tylko że Wisła była mistrzem swojego kraju a belgowie? heh nawet mi się niechce sprawdzać.

Tak się upierasz że pięknie walczymy w europie. Tak tak w LE! co dwa lata ktoś awansuje do grupówki i sukces na skalę krajową. Oczywiści że sukces skoro od święta mamy jedną drużynę w tych elitarnych hehe rozgrywkach.
48(LE)) + 32 (LM) = 80 drużyn w europejskich rozgrywkach klubowych. W tym 1 z Polski! co 2 lata !
Hehe no ładnie podnosimy poziom, nie ma co. Przecież to już nawet nie jest normalne! Nie ma drugiego takiego kraju stricte europejskiego z tak słabymi wynikami ! My nikogo nie gonimy, my nie podnosimy poziomu.

Przejrzyj na oczy kolego. Czy jest sens samego siebie okłamywać? Wiecej to robi szkody niż pożytku, a problem sam nie zniknie nawet jeśli go nie chcesz dostrzec.

piotrek06 20.07.2012 17:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Misiak (Post 1264092)
Doliczony czas gry Braga prowadzi 2-0 a Lechowi do awansu potrzebny tylko gol , Lech grający w 10 miał 2 setki najpier Rudnevs z bliska trafia w bramkarza a w ostatniej akcji meczu po strzale Kuby Wilka piłka trafiła w poprzeczke i odbiła się od lini bramkowej.Więc te dwie sytuacje pokazują jak blisko byliśmy awansu mimo,że Braga wcześniej cisneła,Bakero poprzestawiał idiotycznie zespół na ten mecz i przespaliśmy pierwszą połowe nasi obudzili się gdy wynik premiował Brage.

Dokładni tak jak napisałem, to wy mogliście mieć szczęście. Braga nie wygrała z wami fartem, wygrała całkowicie zasłużenie a to że w ostatnich minutach mogliście strzelić bramkę nie zmienia faktu że to oni byli lepsi i była by to bramka nie zasłużona. Pisanie że Braga wygrała fartem to to usprawiedliwianie swojego słabego występu( bo w dwumeczy ze Sportingiem zagraliście tak samo słabo jak przez całą wiosnę)

Bobek90 20.07.2012 18:06

Dariook

Chrrr, chrrr... skonczyles juz przemowe?

Sluchaj, nikogo nie interesuja twoje odczucia, tylko fakty. Tak po prostu. I nie pisz mi prosze o ciekawszych meczach kiedys, bo zaraz wyjdzie ze liga brazylijska jest silniejsza od wloskiej.
Zreszta, wtedy byla taka korupcja ze nie wiem jak do tego sie mozno odwolywac.

Odwolywac to sie nalezy do faktow i fakty sa takie ze od 2008 roku polskie kluby odnosza wyniki... na pewno nie gorsze od tych sprzed 10 czy 15 lat. Po zapasci z lat 2004-2008 gdzie spadlismy na 26 miejsce w rankingu UEFA nie ma juz sladu. W 4 lata z 26 miejsca wskoczylismy na 18. Myslisz ze kiedys to sie bujalismy w pierwszej 15? Nie bardzo.
Najwyzsze nasze miejsce w rankingu UEFA od upadku komunizmu to... 16 lokata. Tylko przez rok utrzymana. O jakim spadajacym poziomie piszesz wiec? W czym ten spadek sie uwidacznia?
Bo na pewno nie w europie.

OrzelCT 20.07.2012 18:27

Dariook,
Czego Ty sie u nas spodziewales? Manchesteru Utd, Realu czy Barcelony? U nas sa calkowicie inne pieniadze niz na zachodzie i nigdy nie bedzie tak samo jak w Anglii czy Hiszpanii.

Jezeli gadasz juz o postepie to zerknij sobie na ranking krajowy:
http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/...crank2009.html

2008: 25 miejsce
2009 : 27 miejsce
2010: 26 miejsce
2011: 24 miejsce
2012: 20 miejsce
2013: 18 miejsce

Czy tego chcesz czy nie, ranking mowie swoje i postep jest widoczny. A teraz pojdz troche dalej i zobacz ktore miejsce mamy w 2015..... 14... Wiem ze to jeszcze pare lat przed nami ale to wlasnie dzieki dobrej grze w eliminacjach jak i w LE zdobywamy te punkty i wspinamy sie do gory wyprzedzajac np Czechy, Bialorus, Rumunie czy Szkocje. A przeciez kluby z tych panstw dosyc czesto wystepuja w LM.
A przypomne jeszcze ze od 15 miejsca, dwie druzyny startuja w eliminacjach do LM a 13 miejsce daje nam automatycznie druzyne w grupach LM.


Wysmiewasz sie z poziomu LE ale popatrz tylko na liste druzyn rozstawionych z 4 rundy do tych rozrywek:
FC Internazionale Milano ITA Q3 104,996 Liverpool FC ENG Q3 90,882 Olympique de Marseille FRA Q3 85,835 Sporting Clube de Portugal POR Q4 82,069 CSKA Moskwa RUS Q4 80,566 PSV Eindhoven NED Q4 76,103 FC Girondins de Bordeaux FRA Q4 58,835 FC Twente NED Q1 57,103 (FP) VfB Stuttgart 1893 GER Q4 55,037 Metalist Charków UKR Q4 52,526 Athletic Club de Bilbao ESP Q3 47,837 AZ (Alkmaar) NED Q4 44,103 Club Brugge KV BEL NQ3 35,480 (LM) APÓEL (Nikozja) CYP Q2 33,599 Hapoel Tel Awiw ISR Q4 31,400 Hannover 96 GER Q3 31,037 SS Lazio ITA Q4 29,996 PAÓK (Saloniki) GRE Q3 27,920 Steaua Bukareszt ROU Q3 26,764 AC Sparta Praga CZE Q3 25,570 LECH POZNAŃ POL Q1 22,483 Rosenborg BK NOR Q1 20,935 sc Heerenveen NED Q3 20,103 Trabzonspor Kulübü TUR Q4 19,810 AS Anórthossis Ammochóstou CYP Q2 17,099 Newcastle United FC ENG Q4 16,882 BSC Young Boys Berno SUI Q2 16,860 Levante UD ESP Q4 16,837 KRC Genk BEL Q3 16,480 FC Viktoria Plzeň CZE Q2 14,070 Dnipro Dniepropietrowsk UKR Q4 14,026
Poziom jak i pieniadze w LE z roku na roku sie zwiekszaja i nie mozna juz porownac jej poziomu do tego co bylo 5-6 lat temu!
Przez ostatnie 4 lata mielismy juz 4 druzyny w LE i tylko w jednym roku nie udalo nam sie awansowac. A najlepsze jest to ze za kazdym razem wszystkie druzyny wychodzily z grupy! A na tym etapie to pozostaje Ci juz jedynie okolo 40 druzyn europejskich a nie 80 jak mowiles.
Wiem ze gra naszych druzyn na naszym ligowym podworku nie wyglada najlepiej ale puki gramy regularnie nawet i w tej LE pokonujac po drodze takie druzyny jakie sa na powyzszej liscie to mozna smialo byc zadowolonym...

FajQ 20.07.2012 20:14

Cytat:

Doliczony czas gry Braga prowadzi 2-0 a Lechowi do awansu potrzebny tylko gol , Lech grający w 10 miał 2 setki najpier Rudnevs z bliska trafia w bramkarza a w ostatniej akcji meczu po strzale Kuby Wilka piłka trafiła w poprzeczke i odbiła się od lini bramkowej.Więc te dwie sytuacje pokazują jak blisko byliśmy awansu mimo,że Braga wcześniej cisneła,Bakero poprzestawiał idiotycznie zespół na ten mecz i przespaliśmy pierwszą połowe nasi obudzili się gdy wynik premiował Brage.
Co zrobiła ?!:pobity: Blisko awansu to byliście może po pierwszym meczu gdzie rywal nie umiał stworzyć akcji przez wasze kartoflisko. W Portugalii Braga pokazała wam jak się gra w piłkę więc nie wciskaj kitu że to oni farta mieli...

MichaelMyers 20.07.2012 21:13

Coś cie się tak uczepili tych Azerów, ludzie oni teraz technicznie lepiej graja w piłkę niż tacy Szwedzi, Austriacy czy My-pooglądajcie sobie w internecie ligę Szwedzką, czy Austri to zobaczycie jak tam grają
zwykła młocka jeszcze bardziej surowa niż u nas.Prawda jest taka , że w europie mamy kilka dobrych lig, które ogląda się z przyjemnością.90% lig oglądają tylko kibice w swoich krajach, bo nikt na to patrzeć nie chce.Ta liga belgijska o której ktoś tu wspominał, to z wyjątkiem Anderlechtu poziom ekstraklasy.

Jeżeli myślicie , że Lechowi będzie łatwiej pokonać ten Lekoran niż AIK, a Legii Metalurg niż Ried, to się możecie zdziwić.

FraMat 20.07.2012 21:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FajQ (Post 1264127)
Co zrobiła ?!:pobity: Blisko awansu to byliście może po pierwszym meczu gdzie rywal nie umiał stworzyć akcji przez wasze kartoflisko. W Portugalii Braga pokazała wam jak się gra w piłkę więc nie wciskaj kitu że to oni farta mieli...

Dajcie spokój poznaniakowi... oni i tak żyją w matriksie (myślą, że kibicują Lechowi).
Braga była tak wyraźnie lepsza w dwumeczu z nimi jak Apoel w meczu z nami. Mówienie o kilku minutach kiedy bylismy w LM zanim Apoel zrobił, co nie przedstawiało dla niego żadnego problemu, przypomina złudzenia Misiaka.
Nam też wydawało się po meczu w Krakowie, że wszystko może się wydarzyć. Apoel sprowadził nas na ziemię, jak Braga sprowadziła na ziemię Amikę.
Awans Amiki kosztem Bragi i awans Wisly kosztem Apoelu byłyby takim samym, niezasłużonym fartem

Dariook 20.07.2012 22:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bobek90 (Post 1264117)
Dariook

Chrrr, chrrr... skonczyles juz przemowe?

Sluchaj, nikogo nie interesuja twoje odczucia, tylko fakty. Tak po prostu. I nie pisz mi prosze o ciekawszych meczach kiedys, bo zaraz wyjdzie ze liga brazylijska jest silniejsza od wloskiej.
Zreszta, wtedy byla taka korupcja ze nie wiem jak do tego sie mozno odwolywac.

Odwolywac to sie nalezy do faktow i fakty sa takie ze od 2008 roku polskie kluby odnosza wyniki... na pewno nie gorsze od tych sprzed 10 czy 15 lat. Po zapasci z lat 2004-2008 gdzie spadlismy na 26 miejsce w rankingu UEFA nie ma juz sladu. W 4 lata z 26 miejsca wskoczylismy na 18. Myslisz ze kiedys to sie bujalismy w pierwszej 15? Nie bardzo.
Najwyzsze nasze miejsce w rankingu UEFA od upadku komunizmu to... 16 lokata. Tylko przez rok utrzymana. O jakim spadajacym poziomie piszesz wiec? W czym ten spadek sie uwidacznia?
Bo na pewno nie w europie.

Z tą korupcją to pojechałeś :lol:
Większego idiotyzmu dawno już nie słyszalem. Przypominam ze od roku 1998 Wisła zdobyła 8 krotnie tytuł MP! Dlatego szanuj słowa i zastanów się dwa razy zanim palniesz cos równie głupiego.

A co do twojego odwoływania się do faktów to uważam że nie do końca rozumiesz chyba po co te rankingi są tworzone. Na pewno nie służą do wyciągania takich wniosków jakie ty próbujesz tutaj przedstawić.

Oto wyniki jakie odnosimy od 2008. Może nie są gorsze ale na pewno też nie są lepsze od tych z przed 14 lat.

Lech Poznan Pol 0.3332 8.0000 1.9250 10.9000 1.3250 22.483
Wisla Kraków Pol 0.3332 2.0000 1.4250 1.9000 9.3250 14.983
Legia Warsaw Pol 0.3332 1.0000 1.450 0.9000 8.3250 11.983
Slask Wroclaw Pol 0.3332 1.0000 0.4250 0.9000 2.8250 5.483
Ruch Chorzow Pol 0.3332 1.0000 0.4250 1.9000 1.3250 4.983

Ja w tym zestawieniu dostrzegam jedno. W ciągu 4 lat punktował tylko jeden klub, Amica. Resztę drużyn nawet szkoda komentować. Więc nie wciskaj kitu ze poziom polskiej piłki rośnie. Dopiero rok temu udało się przyzwoicie zapunktować obu klubom z Polski ale badzej to wygląda jako wyjątek od regóły . Więc nie czaruj nas poziomem polskiej kopanej bo prawda jest taka że gdyby nie amica to byli byśmy w 3 dziesiątce .

A skakanie na pozycjie wynika nie z togo że kosimy wszystkich tylko z tego że odpadł nam słabo punktowy rok. I to są fakty.
Nie chcę cię straszyć ale za rok odpadnie nam 5 pkt , więc jeśli szybko się pożegnamy z pucharami to twoją teorię będziesz mógł porostu skasować . Przykro mi.

Poczytaj dokładnie jaki cel ma spełniać ranking a póżniej porywaj się na wygłaszanie faktów.,

W skrócie.
Ranking krajowy decyduje o ilosci drużyn i ich przydziale. A klubowy rozstawia drużyny.

Bobek90 20.07.2012 23:40

Dariook


Cytat:

Z tą korupcją to pojechałeś :lol:
Większego idiotyzmu dawno już nie słyszalem.
A co, nie bylo wtedy ogromnej korupcji? To jest dopiero idiotyczne twierdzenie.


Cytat:

A co do twojego odwoływania się do faktów to uważam że nie do końca rozumiesz chyba po co te rankingi są tworzone. Na pewno nie służą do wyciągania takich wniosków jakie ty próbujesz tutaj przedstawić.
Poziom ligi pokazuja puchary. Ranking UEFA opiera sie na wynikach w pucharach. Statystyka jest do wyciaganie wnioskow, a nie do wieszania na scianie.


Cytat:

Oto wyniki jakie odnosimy od 2008. Może nie są gorsze ale na pewno też nie są lepsze od tych z przed 14 lat.
Dlaczego wiec twierdzisz ze poziom spada?


Cytat:

Ja w tym zestawieniu dostrzegam jedno. W ciągu 4 lat punktował tylko jeden klub, Amica. Resztę drużyn nawet szkoda komentować. Więc nie wciskaj kitu ze poziom polskiej piłki rośnie.
To radze zafundowac sobie okulary. Ja widze trzy; Lech, Wisla i Legia.
Tak swoja droga... a kilka lat temu to ile zespolow punktowalo?


Cytat:

Więc nie czaruj nas poziomem polskiej kopanej
Porownaj sobie dolna czesc tabeli 2011/2012 z dolna czescia tabeli sezonu 2002/2003. Finansowo, organizacyjnie, taktycznie. No porownaj sobie. Znajdziesz odrazu odpowiedz dlaczego kiedys to sie tyle "fajnych" meczy widzialo :>


Cytat:

bo prawda jest taka że gdyby nie amica to byli byśmy w 3 dziesiątce .
No tak, a gdyby nie Wisla 2000-2005 to nasz liga bylaby w pierwszej 15! :lol:

Cytat:

A skakanie na pozycjie wynika nie z togo że kosimy wszystkich tylko z tego że odpadł nam słabo punktowy rok. I to są fakty.
No popatrz, kazachom co roku odpadaja slabe punktowo sezony! Dlaczego oni nie skacza na wyzsze pozycje?!

:mozg: Pozwol ze Ci cos wyjasnie. Spokojnie, to bardzo proste. Jesli slaby punktowo sezon odlatuje, a ty w sezonie obecnym dalej bedziesz slabo punktowal to nie bedzie zadnej roznicy. Tak czy tak musisz punktowac jesli chcesz "skakac". My zapunktowalismy w 08/09, 10/11 i 11/12.

Cytat:

Nie chcę cię straszyć ale za rok odpadnie nam 5 pkt , więc jeśli szybko się pożegnamy z pucharami to twoją teorię będziesz mógł porostu skasować . Przykro mi.
Ups, to chyba ty nie rozumiesz tego rankingu. Jest on liczony na podstawie ostatnich 5 lat. W poprzednim sezonie dunczycy mieli bardzo slaby punktowo sezon, zdobyli ponad dwa razy mniej punktow od nas. A mimo to sa wyzej, ze spora przewaga. Jak myslisz dlaczego?

Tak na boku; dunczycy za rok straca sezon warty 8,200 punktow, Izrael za dwa lata straci sezon warty 7.250. Takze spokojnie, "data waznosci" nie tylko nas dotyczy ;)


Cytat:

Poczytaj dokładnie jaki cel ma spełniać ranking a póżniej porywaj się na wygłaszanie faktów.,
Wiem do czego sluzy ranking. Tak samo jak wiem ze na jego podstawie mozna wyciagnac kilka ciekawych wnioskow. Mozna okreslic, mniej wiecej, sile lig.
I tak wiem ze liga belgijska w ostatnich 5 latach notowala gorsze wyniki w europie od ligi holenderskiej, bo ma mniej punktow. Moge wiec zaryzykowac i powiedziec ze liga holenderska jest obecnie mocniejsza?

Dariook 21.07.2012 00:24

Nie mam ochoty na głupie cytowanie więc odniosę się tylko do tej :

Cytat:

Pozwol ze Ci cos wyjasnie. Spokojnie, to bardzo proste. Jesli slaby punktowo sezon odlatuje, a ty w sezonie obecnym dalej bedziesz slabo punktowal to nie bedzie zadnej roznicy. Tak czy tak musisz punktowac jesli chcesz "skakac". My zapunktowalismy w 08/09, 10/11 i 11/12.

No widzisz , nie wszystko tutaj jest uzależnione od samego siebie. I nawet mimo kiepskiego sezonu pucharowego możesz przeskoczyć sąsiadów i to czasami bardzo znacząco. Popatrz co się stało z Szkocją , odpadło im 10 punktów i wylądowali na 27 miejscu!
Dlatego taki ranking po prostu łatwo wprowadza w błąd. Nie jest wiarygodny jeśli chcesz go użyć do określenia progresu naszej klubowej piłki.
Jeden sezon konia i drużyna winduje swoją federację na trudno dostępne miejsca np: Cypr, Belgia. Zajmują te kraje bardzo wysokie pozycje jednak nie adekwatne do realnych możliwości.

A z Polską klubową piłką nie jest wesoło, jeden sezon coś ustrzelimy by w następnym roztrwonić wszystko jak banda skończonych amatorów. Wątpię czy kiedykolwiek uda się przekroczyć 16 miejsce.

tofik 21.07.2012 00:35

Odnośnie tego ustrzelenia a później roztrwonienia to przykład Wisły się sam nasuwa. Najpierw świetny sezon 02/03 i dużo pkt do rankingu, a później marnowanie tego przez kilka kolejnych. A jak w tamtym sezonie udalo się zdobyć przyzwoitą liczbę punktów dzięki q LM i LE, tak w tym nawet nie zakwalifikowaliśmy się do pucharów i będzie kolejna dziura w naszej rybryce. Przykre to,ale tak właśnie bez długofalowej polityki się kończy.Zawirowania na stołkach w klubie i zmiany o 180 co półtora roku powoduje, że nawet jak nam coś wpadnie od czasu do czasu jak kurze ziarno, to zmarnujemy ten wysiłek i tak.

mitmichael 21.07.2012 07:12

No prosze Orange Sport pokaze rewanzowe spotkanie Legii w LE a takze jezeli awansuja oba mecze 3 rundy eliminacji. Wsty ITI wstyd, zeby nie pokazywac spotkan swojej druzyny.

kreseq 21.07.2012 08:52

Jaki wstyd? Przecież ITI daje do zrozumienia że ma na Legie wyjebane i chce to wszystko ciągnąć jak najmniejszym nakładem. Pojęcie wstydu jest im obce :lol:
Plan mają prosty : Wypromować i sprzedać zawodników, uzupełniać młodymi i tak aż do końca swojej przygody z piłką, która mam nadzieje niebawem się skończy.

abruzzi 21.07.2012 10:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1264144)

No widzisz , nie wszystko tutaj jest uzależnione od samego siebie. I nawet mimo kiepskiego sezonu pucharowego możesz przeskoczyć sąsiadów i to czasami bardzo znacząco. Popatrz co się stało z Szkocją , odpadło im 10 punktów i wylądowali na 27 miejscu!
Dlatego taki ranking po prostu łatwo wprowadza w błąd. Nie jest wiarygodny jeśli chcesz go użyć do określenia progresu naszej klubowej piłki.
Jeden sezon konia i drużyna winduje swoją federację na trudno dostępne miejsca np: Cypr, Belgia. Zajmują te kraje bardzo wysokie pozycje jednak nie adekwatne do realnych możliwości.

A z Polską klubową piłką nie jest wesoło, jeden sezon coś ustrzelimy by w następnym roztrwonić wszystko jak banda skończonych amatorów. Wątpię czy kiedykolwiek uda się przekroczyć 16 miejsce.

Miejsce Szkocji jest jak najbardzej adekwatne to poziomu ich drużyn klubowych w ostatnich latach. W dodatku teraz z drużyn eksportowych zostaje tylko Celtic. Jeszcze za czasów Żurawskiego w tym klubie starałem się ogładać ich lige i poza meczami Celtic-Rangers poziom był żenujący.Nie przypadkiem przegrali bodajże na Słowacji 0:5 w el.LM. Jeśli nie dostrzegasz ze poziom ligi na Cyprze wzrósł choćby od czasów Sosina zdobywającego korone króla strzelców to rzeczywiście nie ma o czym dyskutować. Belgia od lat utrzymuje stały poziom i miejsce jak najbardziej odzwierciedlające realia.
Według mnie na siłe chcesz udowodnić udowodnić jak to jest tragicznie

Z Polską piłką nie jest wesoło ale też nie ma dramatu. Niestety w małym stopniu wpływ na to ma szkolenie piłkarzy a w dużym jednak to, że budżety klubów rosną, powstają stadiony i łatwiej przyciągnąć piłkarzy z zagranicy na średnim europejskim poziomie.

rw88 21.07.2012 11:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1264144)
No widzisz , nie wszystko tutaj jest uzależnione od samego siebie. I nawet mimo kiepskiego sezonu pucharowego możesz przeskoczyć sąsiadów i to czasami bardzo znacząco. Popatrz co się stało z Szkocją , odpadło im 10 punktów i wylądowali na 27 miejscu!

Co to w ogóle za pokrętna logika? Pewnie, że możesz mimo kiepskiego sezonu przeskoczyć sąsiadów, wystarczy, że cztery następne sezony zajebiście zapunktujesz. W ogóle trudno zrozumieć do czego zmierzasz. Szkotom odpadło tyle punktów po reformie Platiniego, tak samo Rumunom, którzy mieli genialny punktowo sezon, ale w momencie, gdy wystawili tylko trzy drużyny do pucharów, a więc mieli trzy świetne ekipy i tylko przez trzy dzielił się ich wynik punktowy, a innym krajom przez pięć czy siedem - właśnie po to ta reforma była, żeby sztucznie nie pompować pozycji w rankingu krajów, które mają jedną silną ekipę.

Teraz to się właśnie wyrównało, odwrotnie niż starasz się to przedstawić, bo miejsce Szkotów czy Rumunów jest właśnie w granicach 20-30 miejsca, a nie w pierwszej dziesiątce. Zresztą o czym my tu w ogóle mówimy? Zacznijmy od kluczowej i jednoznacznej kwestii - Szkoci tak spadli w rankingu nie dlatego, że odpadło im ileś tam punktów, ale głównie dlatego, że CZTERY OSTATNIE SEZONY MIELI BEZNADZIEJNE. Osiągali w tym czasie, PRZEZ CZTERY SEZONY, wyniki na poziomie Węgrów czy Gruzinów, więc są w ich rejonie w rankingu, to jest tak prosta i oczywista sprawa, że aż się dziwię, że muszę ją tłumaczyć. Nikt nie bronił Szkotom przez ostatnie cztery lata grać dobrze w piłkę i ogrywać w pucharach kolejnych rywali. A gdyby nie to, że mieli przez pewien czas gwarantowany udział w fazie grupowej LM, za co są punkty, to byliby jeszcze niżej - w sezonie 2008/2009 bez tego bonusu osiągnęliby...1,125 punktu, więc mniej niż Islandia, Łotwa, Gruzja, Słowenia, Bośnia!

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1264144)
Dlatego taki ranking po prostu łatwo wprowadza w błąd. Nie jest wiarygodny jeśli chcesz go użyć do określenia progresu naszej klubowej piłki.

Jest bardzo wiarygodny, bo jest oparty TYLKO I WYŁĄCZNIE na wynikach, realnych osiągnięciach drużyn w bezpośredniej rywalizacji z rywalami w Europie. Czynnik szczęścia jest generalnie ograniczony do możliwego minimum, dzięki rankingowi klubowemu, który obejmuje też pozycję CAŁEJ LIGI w Europie, a nie tylko osiągnięć danego klubu. A nasz wynik jest oparty nie tylko na osiągnięciach Lecha, ale również na ostatnim świetnym punktowo występie Wisły w eliminacjach LM (5 zwycięstw i 1 porażka), plus fazach grupowych Legii i właśnie Wisły, ich awansach ze swoich grup. A i rankingi klubowe Lecha czy Wisły nie są takie złe, skoro gwarantują rozstawienie we wszystkich meczach eliminacyjnych do LE i co najmniej trzech fazach eliminacyjnych do LM, Legii też niewiele brakuje do rozstawienia w IV rundzie LE.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1264144)
Jeden sezon konia i drużyna winduje swoją federację na trudno dostępne miejsca np: Cypr, Belgia. Zajmują te kraje bardzo wysokie pozycje jednak nie adekwatne do realnych możliwości.

Jaki jeden sezon? Cypryjczycy:

6.333 | 4.250 | 3.125 | 9.125

Gdyby nie jedyny sezon w ciągu ostatnich czterech, kiedy nie mieli drużyny w fazie grupowej, ten z punktami 3.125, to wynik mieliby jeszcze okazalszy - a stało się tak, bo ich trzy ekipy doszły do IV rundy eliminacji LE, ale mieli wtedy dosyć ciężkich rywali: CSKA Moskwa, Getafe i Metalist Charków, natomiast Omonia odpadła z LM po dwumeczu z FC Salzburg.

Więc o jakim jednym sezonie mówimy? No tak, ten ostatni ich sztucznie wywindował, bo sztucznie doszli do ćwierćfinału LM, fakt, przepraszam.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1264144)
A z Polską klubową piłką nie jest wesoło, jeden sezon coś ustrzelimy by w następnym roztrwonić wszystko jak banda skończonych amatorów. Wątpię czy kiedykolwiek uda się przekroczyć 16 miejsce.

To akurat jest możliwe, w każdym razie póki co sytuacja jest świetna, wszystkie cztery ekipy mają (mimo wszystko) dobre wyniki przed rewanżami i bardzo dobre losowania rywali w kolejnych rundach, w dodatku Lech jest rozstawiony również w czwartej rundzie, a Śląsk ma szansę po dwumeczu z Helsingborgs wskoczyć od razu do fazy grupowej LE. Więc doszedłby już trzeci dobry sezon do rankingu 2015, w którym aktualnie jesteśmy na 14 miejscu i wtedy już można poważnie myśleć o drugiej ekipie w el. LM. Jak to zrąbią, to faktycznie będą frajerami i przyznam Ci rację, na razie jest to wróżenie z fusów.

Boruc 21.07.2012 13:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Misiak (Post 1264092)
Doliczony czas gry Braga prowadzi 2-0 a Lechowi do awansu potrzebny tylko gol , Lech grający w 10 miał 2 setki najpier Rudnevs z bliska trafia w bramkarza a w ostatniej akcji meczu po strzale Kuby Wilka piłka trafiła w poprzeczke i odbiła się od lini bramkowej.Więc te dwie sytuacje pokazują jak blisko byliśmy awansu mimo,że Braga wcześniej cisneła,Bakero poprzestawiał idiotycznie zespół na ten mecz i przespaliśmy pierwszą połowe nasi obudzili się gdy wynik premiował Brage.

http://www.youtube.com/watch?v=IeSGQ...eature=related
Tu widać co innego. Nie ma to jak podkoloryzować rzeczywistość xD

muerte 21.07.2012 13:34

Jeszcze chwila i uzna, że tam padła bramka. :foch:

filemon 21.07.2012 13:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez muerte (Post 1264179)
Jeszcze chwila i uzna, że tam padła bramka. :foch:

przecież to Lech wygrał. :mysli:

muerte 21.07.2012 13:44

Przecież Lech wtedy nie grał :lol:

ItaloPolak 21.07.2012 14:04

Warszawska wieś w akcji. Szkoda mi tego dziecka....

http://www.youtube.com/watch?v=LqsdIzD9wPU&feature=plcp

http://www.youtube.com/watch?v=Azjam...&feature=plcp:

felipe 21.07.2012 14:34

Co się dziwisz, po twarzach widać, że tam więcej jak 40 IQ na osobę nie ma.

Bobek90 21.07.2012 15:47

Zwykle bydlo. Ale spokojnie panowie, europa idzie. Na zachodzie tez tego bylo duzo kiedys. Podejrzewam ze w ciagu 10-20 lat takie osobniki znikna ze stadionow (w wiekszej czesci). Pochowaja sie w tych swoich norach, a przyjda pikniki. 10-20 lat im daje.

Endrju 21.07.2012 16:57

Dariook, miałem ci też tłumaczyć dlaczego nie masz racji, ale widzę, że poprzednicy wszystko ci już wypisali czarno na białym, na szczęście. Na siłę chcesz wszystkim udowodnić jak jest beznadziejnie, i że obiektywny ranking zliczający punkty wg ich gry nie jest miarodajny, miarodajną natomiast jest twoja opinia, i to ją powinniśmy się kierować oceniając siłę lig. Zastanów się; skoro wszyscy mówią ci, że nie masz racji, to może naprawdę nie masz?

rw88 21.07.2012 18:11

A i jeszcze jedno - ja nie twierdzę, że jest zajebiście, powiedzmy sobie szczerze, rejony końca trzeciej dziesiątki, które jeszcze niedawno okupowaliśmy to jest nędza straszna dla kraju z naszym potencjałem, dlatego warto podkreślić, że ten postęp (który moim zdaniem niewątpliwie robimy) tworzymy z raczej niskiego pułapu. Powiedzmy sobie szczerze, ten nasz progres to aktualnie gonienie takich krajów jak Austria, Belgia, Grecja, Dania, Szwajcaria, Cypr czy nawet Izrael, więc nie ma szału krótko mówiąc.

Ten progres objawia się w tym, że powoli możemy stwierdzić (przynajmniej na dzień 21.07.2012 roku, a w futbolu wszystko szybko się zmienia), iż przegoniliśmy takie kraje jak Serbia, Chorwacja, Słowacja, Norwegia, Szkocja, Bułgaria czy Szwecja, które jeszcze niedawno były przed nami, dorównaliśmy Czechom, Izraelczykom, Rumunom i Białorusinom, którzy mają plusik w tej rywalizacji za osiągnięcie fazy grupowej LM, natomiast my mamy plusik za lepsze osiągi drużyn w klasyfikacji punktowej i wyższą pozycję w rankingu.

Więc dla jasności - z naszym progresem startowaliśmy z pozycji kraju, który regularnie wtapia w meczach eliminacyjnych, raczej nie osiąga regularnie faz grupowych, czyli kraju z wolna nie zaliczającego się do europejskich *przeciętniaków, czy też będącego na spodzie tego grona. Uważam, że jest to o tyle ważne, że w tej całej dyskusji czasem mijamy się co znaczy stwierdzenie "progres", niektórzy być może uważają, że taki rw88 mówiąc progres myśli marsz to pierwszej dziesiątki rankingu, gonienie najlepszych, a to nie w tym rzecz. Z drugiej strony te osoby, które mówią że się cofamy też raczej nie mają racji, bowiem ranking jednoznacznie świadczy o tym, że kroczki do przodu robimy.

I teraz pytanie jest takie, czy będziemy w stanie robić dalsze kroczki do przodu, albo chociaż utrzymamy regularność w osiąganiu faz grupowych przez jedną, dwie drużyny, ewentualne wyjścia z grup, czy ulokujemy się w rejonie 14-17 miejsca, czy też znowu wrócą regularne wtopy i wrócimy do punktu wyjścia - tego nie wie nikt i o tym się przekonamy w najbliższej przyszłości. My jednak cały czas mówimy o stanie obecnym, stąd moja opinia jest taka, a nie inna.

* W skali lig dajmy na to bardzo dobra, czyli tak do Franzuzów; dobra, czyli tak gdzieś do Holendrów, Turków; średnia europejska, czyli tak w granice Szwajcarii i Danii; przeciętniacy, czyli tak gdzieś do Norwegów; kraje sprawiające regularne niespodzianki, czyli tak w rejony Islandii i na koniec kraje słabsze i słabeusze, a słabeusze to tak z siedem, osiem ostatnich lig rankingu.

MichaelMyers 21.07.2012 19:26

Sląsk z taka obsadą obrony i napastnikiem, jak wejdzie do LE, to skończy udział tam jak Amica Wronki.Troche to przygnębiające, że szczytem możliwości Mistrza Polski są takie transfery jak Grodzicki czy Patejuk, ale dokąd tacy piłkarze będę uznawani w Polsce za klasowych, to taka będzie jakość transferów.

labtec - wiem, że jest kryzys na rynku i pieniądz teraz nie krązy, ale nikt mi nie wmówi, że Solarza nie stać na zatrudnienie lepszych piłkarzy przed pucharami, największym problemem naszych klubów jest brak dobrych dyrektorów sportowych z kontaktami na zachodzie.Na bardzo korzystnych warunkach można pozyskać lub wypożyczyć naprawdę niezłych piłkarzy z silnych lig.Po co Śląskowi Patejuk?Zaczynam się obawiać, czy kontraktu z Wisła nie podpisze kolejny rekonwalescent a w dodatku bardzo przeciętny piłkarz Piotr Brożek, przy operatywności Bednarza to pewnie tak się skończy, bo na lewej obronie nie ma kto grać.

labtec 21.07.2012 21:01

Jest recesja na rynku. Ogólnie skurczyły się portfele wszystkich.
Od Pani Zosi sprzątaczki po...Solorza...

Przykręcił kureczek, z którego tylko kapało - więc czego się spodziewamy Panowie ?
Patejuk, Grodzicki... ale za to w pon. Śląsk podpisuje kontrakt z Jodłowcem, a w ciągu następnych 3-4 dni z Dwaszilim.

Szału nie ma, ale takie są obecne realia.
Brak kasy.

Gmina Wrocław też nie sypnie kasą, bo deficyt miasta zbliża się do niebezpiecznych 60 czy 65 % i muszą liczyć każdy grosz.
Także zastrzyk finansowy dla klubu nie wchodzi teraz w grę.

tofik 21.07.2012 22:20

Klub piłkarski to nie zabawa dla biedaków. To jest zabawa dla krezusów którzy są chętni wpompować grubą kasę.
Tacy sklepikarze co chcą ciułać czy tam liczą się z pieniędzmi nie powinni kupować klubów
Ewentualnie jak mają biznes plan na wiele lat odnośnie jego rozwoju, szkolenie, marketing tego typu "bzdety" i wiedzą, że będą tą drogą iść niezależnie od krótkoterminowych zawirowań to wtedy tak, mogą i ci oszczędniejsi się w to bawić.
Najgorszy jest taki element, co ani nie ma planu, ani kasy nie daje, tylko by wegetował bez sensu i myślał, że od mieszania herbata będzie słodsza. W ogóle po co takiemu klub, jak same kłopoty z nim ma, a nie zamierza nic robić by ten stan zmienić ?

michael 22.07.2012 10:15

Co do Dwaliszwiliego w Śląsku to chyba nic pewnego, bo wczoraj strona Legii podała, że w poniedziałek podpisze z nimi kontrakt.

Osobiście bardzo mnie dziwi działanie Solorza, bo zachciało mu się posiadania klubu i zamiast dać na niego trochę kasy skoro już w drugim roku jego finansowania grają o Ligę Mistrzów to miasto musi ratować WKS. Jak dla mnie niezrozumiała decyzja. Mimo iż jest recesja to chyba taki gość jak Solorz nie narzeka na brak kasy i parę milionów mógłby zainwestować.

A co do Wisły, to Piotrek Brożek rozwiązał kontrakt z Trabzonem i osobiście zdecydowanie bardziej jego widzę na lewej obronie niż Bunozę. A Dudu niech spływa do Lecha skoro potrzebuje miesiąc aby się namyślić czy Wisła jest odpowiednia.

63624 22.07.2012 10:27

Solorz płaci ponad 100 baniek miesięcznie rat kredytu za zakup Polkomtelu. Dla niego nawet kilka baniek na Śląsk w tej sytuacji to jest wydatek. Facet może sobie pogadać najwyżej z Wojciechowskim i tyle. ;)

art 22.07.2012 10:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez michael (Post 1264283)
Mimo iż jest recesja to chyba taki gość jak Solorz nie narzeka na brak kasy i parę milionów mógłby zainwestować.

Solorz płaci miesięcznie ok. 190mln zł raty kredytu który dostał na zakup Polkomtela, wiec każda najdrobniejsza recesja musi wypływać dość mocno na jego finanse i nie koniecznie musi mieć nawet te parę mln wolne.

syryls 22.07.2012 10:46

Ostatnio w Polsacie w Wydarzeniach mówili że Solorz chce wydać kasę na transfery: na Jodłowca i kogoś tam. Oczywiście to bzdura bo Śląska teraz dofinansowuje miasto. Jak tak dalej pójdzie to znów mogą zostać słabym polskim klubem, wyszli z dołka a Solorz chyba nawet nie wie że Śląsk jest w el. do LM

laurence 22.07.2012 12:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez syryls (Post 1264293)
Ostatnio w Polsacie w Wydarzeniach mówili że Solorz chce wydać kasę na transfery: na Jodłowca i kogoś tam. Oczywiście to bzdura bo Śląska teraz dofinansowuje miasto. Jak tak dalej pójdzie to znów mogą zostać słabym polskim klubem, wyszli z dołka a Solorz chyba nawet nie wie że Śląsk jest w el. do LM

Solorz to teraz ma na głowie spłatę pożyczki jaką dostał na wykupienie sieci Plus. Wątpię żeby go interesował teraz Śląsk. Niestety.

blanco 22.07.2012 12:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ItaloPolak (Post 1264188)

ŻENADA jakich mało , rzeczywiście szkoda tych ludzi tam ..:/

Jose 22.07.2012 20:19

Jerzy Engel odpłynął? Wisła gra w europejskich pucharach i wygrała 2:1?
http://jerzyengel.pl/index/view/id/696

63624 22.07.2012 21:42

Z Kręciną chyba pił przed pisaniem tego wpisu. :)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:48.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl