![]() |
ech ...kkbm
Teza że nikt nie chciał MP to demagogia, z którą polemizować szkoda mi czasu. Teza że transfery Stana nie wpłynęły pozytywnie na fakt jego zdobycia to ...jak wyżej. Graliśmy w LE tez z Holendrami i Anglikami, ale rozumiem że fakty nie są ważne, bo tym gorzej dla nich. W pół roku zdobyte MP i o włos awans do LM i gra w LE , no tak, to nic takiego. Transfery miały być pod wynik ale to decyzja bossa , a nie Stana czy Maaskanta. Generalnie robienie kozła ofiarnego ze Stana mnie śmieszy bo wiem , że bez niego to już w poprzednim sezonie mógł być środek tabeli. Wystarczy że dyr. sp. byłby wówczas Bednarz i ... za 700 tyś sprowadziłby Jirsaka II a nie Meliksona, cena ich identyczna, itd. Cóż, warto czasem w kryzysie też odróżnić przyczyny od skutków. Polityka doraźności to problem z B.C., ale akurat Holendrzy spisali się nieźle, gorzej to jest teraz, ale rozbicie drużyny to już inna historia . |
Cytat:
|
Dopadl nas syndrom Amici z czasow "pojuventusowych". Poszaleli w grupie i sezon spieprzony. Gorzej, ze na tym samym przykladzie nie widac szans na poprawe. A dodatkowo u nas dochodzi jeszcze kryzys finansowy, bo jakis debil zle zaplanowal budzet...
|
Cytat:
|
Obawiam się, że ten ktos lykal co innego przy zaklepywaniu tego budzetu...
|
Cytat:
Zespół który przyczynił się do jednej z najbardziej bolących porażek od czasów TF: Sergei Pareiko - Marko Jovanovic, Kew Jaliens, Osman Chavez (62. Dragan Paljic), Junior Diaz - Ivica Iliev, Cezary Wilk, Gervasio Nunez (77. Tomas Jirsak), Łukasz Garguła (46. Cwetan Genkow), Andraz Kirm - David Biton. Trener: Robert Maaskant. Cracovia- Wisła 1:0 Coś jeszcze chcesz dodać? |
Cytat:
Partacze 2011. Ciekawe ile byśmy mieli punktów gdyby nie kilka druków i fartów w rundzie jesiennej. |
A kto rozbił drużynę? Bednarz? Probierz?
Rzecz w tym, że nie sztuką jest wycisnąć wszystko co się da a potem zostawić po sobie zgliszcza. Wisła nie jest krótkoterminowym przedsięwzięciem biznesowym, by skupić się na jednym roku i opowiadać, jak było fajnie. Był już w Polsce taki trener, który wygrywał pierwsze lub drugie połowy, a przegrywał mecze. Wisła wygrała jedną połowę - Ligę. A potem? Jakiej LM byliśmy blisko? Kiedy? Nie opowiadajmy bajek, bo zęby bolały, patrząc na popisy w meczach ze Skonto, w Łoweczu, na Cyprze, W Londynie, w Enschede. Kto zostanie w Wiśle w czerwcu? Ile Wisła zarobi na sprzedanych piłkarzach? Za ile milionów sprzeda Nuneza, Bitona, Diaza, Lameya i Ilieva? To ma być polityka? Valckx za chwilę złudnego szczęścia wystawia nam bardzo wysoki rachunek w postaci spalonej ziemi. O to mam pretensje. Oczywiście, gdyby miał pieniądze od B.C., nie wątpię, że ściągnąłby kogoś przyzwoitego, ale nie oszukujmy się, że jego kadencja to pasmo sukcesów. Chybione transfery, problemy z kontraktami - np. Chavez, brak jakiejkolwiek długoterminowej wizji drużyny. To się teraz mści na nas. Mogliśmy budować zespół, który w tym roku w sierpniu mógłby pewnie z powodzeniem walczyć o LM... A co mamy? "Piękne" wspomnienia z niezapomnianych bojów w LE, gra jak równy z równym z przeciętniakami belgijskimi, środek tabeli i brak pucharów jesienią. |
Cytat:
Ale grunt by zwalić przyszłe zmiany, czyli koniec z aspiracjami nawet ligowymi, na poprzedników. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Grunt ze jest utrzymanie ,Ekstraklasa zawsze nasza !
:) teraz proponuje zkorygowac wglad w tabele,jak kiedys patrzylismy przewaznie w jej pierwsza czesc,tak teraz bedziemy patrzec z drugą . ta sa te chude lata po tych 7 tłustych,ale nie wiem od kiedy je liczyc :lol: |
Cytat:
To że ma być LM i sukces teraz i na teraz to nie pomysł Valckx'a tylko Cupiała i warto odróżniać przyczynę od skutków. A spaloną ziemię to zastali Holendrzy i to bardzo spaloną. a tu w pół roku zdołali zbudować drużynę na MP, w pół roku ... Mogliśmy budować inaczej , ale z pretensjami do szefa, a nie do wykonawców jego poleceń. A szef jest tylko jeden to B.C. i jego polityka doraźności. |
Wisla ma przereklamowane gwiazdki i malo ogarnietych Juniorow, ktorych klepia rowiesnicy. Dajcie jakiemus trenerowi wybierac. Stabilizacja albo smierc.
|
Ale co by było, gdyby Valckx został na kolejne 2 lata? Znowu mielibyśmy co roku rewolucję kadrową na przełomie lipca i sierpnia, bo okazywałoby się, że pół pierwszej jedenastki wraca do swoich klubów z wypożyczeń do Wisły?
Zgadzam się, że Valckx to w pewnym stopniu ofiara tego, jak B.C. traktuje Wisłę. Ale to w końcu on ponosi odpowiedzialność za to kto przyszedł do klubu i na jakich warunkach. To on wybierał konkretnych piłkarzy i oferował im konkretne kontrakty, przez co mamy teraz problemy finansowe. Zresztą nie wiem, skąd się wzięło to parcie na LM w sezonie 2011/2012. Jakoś nie słyszałem żądań z góry, że ma być LM. Może to Holendrzy sobie wymyślili w ramach promocji własnych nazwisk, że Maaskant przychodzi do no name z niemalże azjatyckiej ligi i wchodzi do LM? Ziemia po Vlackxie jest nie mniej spalona niż przed nim, a śmiem twierdzić, że nawet bardziej. Bo przed Valckxem mieliśmy chociaż kogo sprzedać, a teraz... Kirma... No i jednego Valckxowego zawodnika - Meliksona, który notabene od co najmniej 6 miesięcy jakoś niespecjalnie błyszczy. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Powiem tak, nie wiem jakie warunki obiecywał Prezes Basałaj, ściągając do Wisły Stana Valcxa, ale wydaje mi się, że obiecał mu gruszki na wierzbie... w pierwszym oknie transferowym jeszcze trochę kasy się znalazło, dopiero w drugim oknie zaczęliśmy działać półśrodkami, sprowadzać zagranicznych graczy wątpliwej jakości, nie mając możliwości finansowych by utrzymać budżet płacowy w ryzach. Czy Basałaj nie mógł postawić się Valcxowi w tym drugim oknie? Kiedy transfery wydawały się na wskroś wątpliwe? Kiedy sprowadziliśmy graczy w większości na wypozyczenia? Gdzie stabilizacja kadry, gdzie dobro klubu? To wszystko wygląda na grę o własną d...ę, o własny interes, jakby dobro Spółki Akcyjnej się nie liczyło. Może i mówię sloganem w stylu przypominającym Bednarza, jednak pomimo p#$%^&lenia o tym, że po sezonie niczego (tudzież nikogo) nie będzie, należy zgodzić się z tym, że nie można zaburzac struktury finansowej klubu, bo nikt w Polsce tak nie robi! Nikt! N I K T ! Dlatego po sprowadzeniu w miarę przyzwoitych piłkarzy należało "obudować" ten skład solidnymi graczami z polskiej ligi - nikt nie bronił - czy Basałaj nie patrzył na rachunki? Nie widział tego, że nas nie stać? Chyba, że wypełniał kolejne widzimisię Cupiała? Ja polityki kadrowej tego klubu nigdy nie zrozumiem, ale już po tylu wydarzeniach w tym klubie na przestrzeni lat nic mnie już nie zdziwi i za każdym razem, gdy są jakieś ruchy kadrowe, to po raz kolejny utwierdzam się w przekonaniu, że Cupiał to człowiek podatny na emocje, ulegajacy presji etc. |
W przypadku Valkx’a uważam, że odpowiednim jest powiedzenie: "Tak krawiec kraje, jak mu materiału staje". Popatrzcie proszę na transfery za czasów gry na Hutniku i come backu Heńka Kasperczaka. Odszedł Marcelo, przyszedł Bundoza. Odszedł Baszczu przyszedł Erik Cikos, odszedł Pietia przyszdł Pajlic, mam wymieniać dalej? My od dawna prowadzimy politykę zamiany siekiery na kijek. To kiedyś musiało się odbić na naszej grze. My jesteśmy przyzwyczajeni do Żurawiów, Franków, Uche, Kosowskich i Szymków. Zapomnijcie, że piłkarze się boją meczu na R22 jak kiedyś. Wyprzedaż mienia piłkarskiego u nas trwa od dawna i tu się rodzi ważne pytanie. Dlaczego prowadzimy politykę rodem z patlogoicznej rodziny alkoholików? Sprzedam co wartościowe będę mieć "na życie". To telewizor opchnę, to komputer póki jest coś wart...
Oczywiście zachowując wszelkie proporcję patrze na Atletico Madryt. Sprzedali Agureo, wzięli Falcao. Mogli wziąć Grzelaka albo Matusiaka bo byli za darmo i udawać, że mają napastnika, ale nie: oni wyjęli to i chcieli włożyć kasę. W pieniądzach jest cała prawda moi Drodzy. Jak nie masz kasy to można zrobić dwie rzeczy: nic albo iść po piłkarzy do Biedronki, gdzie są kopacze za darmo albo do wypożyczenia. Problem polega na tym, że Prezes Basałaj miał mocarstwowe plany nie mając na to pokrycia w budżecie. Więc podkolorwał rzeczywistość i powiedział do Vakxa, Stasiu: potrzebujemy dobrej klasy trzech obrońców, trzech pomocników i dwóch napastników. Masz na to x (tu podana została suma za którą Valcx w Biedronce kupuje chleb z masłem) i przynieś resztę. No to Stasiu sprowadził: Meliksona, Jaliensa (co by nie powiedzieć myślałem o nim, że ma dobre CV i że może być następcą Clebera), Ilieva (król strzelców ligi serbskiej), Bitona, itd., itp., a wcześniej jeszcze przyszedł Siwakow, Andy Rios. Stasiu się nakombinował jak student na egzaminie, tu wypożyczył, tam wziął za darmo. Ja tam uważam, że Valkx winny tu nie jest. Dostał wytyczne i w ich ramach się poruszał. Przecież nie wydał więcej niż mógł, bo nie ma takich kompetencji. Fatalną politykę poprowadził ktoś wyżej. Wypożyczyliśmy 9 piłkarzy licząc, że załatwią nam LM. Nie udało się no to mamy problem. Pocieszam się jednak, że trzeba nam teraz czasu, cierpliwości i wiary. Skoro Ruch i Korona biją się do teraz w lidze o puchary, skoro Podbeskidzie ma spokojnie środek tabeli, to z odpowiednią wolą walki i nastawieniem nie będziemy od nich gorsi nawet bez tych odpadów. Wrzuciłem sobie właśnie pierwszy mecz z APOELem. Grało w tym meczu 100% naszej aktualnej kadry i 8 piłkarzy z dzisiejszego meczu z Jagą. Goście byli drużyną walczącą i grającą w piłkę. To wszystko siedzi w głowach. Liczę tylko, że dwa razy z nich wyjdzie męska duma. 30 kwietnia i w najbliższy wtorek. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Moim zdaniem jedyną radą na odbudowanie potęgi jest ruch taki jak na początku "ery Tele-Foniki", mianowicie kupno najlepszych graczy z ligowego podwórka. To i tylko to dawałoby gwarancję potężnej Wisły, jednak potrzeba na to ogromnych pieniędzy, których niestety w tym momencie pan Cupiał nie zamierza raczej wyłożyć :/
|
Cytat:
|
Cytat:
Wisła tam nie grała ? I nie przegrała ? Grając w stylu i z zaangażowaniem o którym lepiej nie wspominać. Charlie dobrze napisał. |
Cytat:
|
Tylko 4 drużyny strzeliły w tym sezonie ligowym mniej goli niż Wisła: Widzew i 3 ostatnie zespoły: Lechia, ŁKS, Cracovia. Boli...
|
Cytat:
|
Ogryzek, Szprotson, Miłosz - łamiecie regulamin pisaniem nie na temat i obrzucaniem się inwektywami. Tylko dlatego, że są Święta otrzymacie na razie jedynie upomnienie. Jeśli nie zmienicie postępowania, nie skończy sie na nim.
Dodatkowo, rozmowa dotycząca Valckxa i finansów klubu została przeniesiona do "Nibylandii..." :) |
Popieram Griszka30KR. W drużynie brakuje solidnej osoby, która by ogarnęła tą naszą grę. Sobolewskiego nikt nie daje rady zastąpić z obecnego składu.
|
Panowie , nie jest tak źle ; ) , matematycznie brakuje nam tylko 3 punktów do utrzymania, wierze że będzie to z ŁKS-em
a po burzy ...... |
Cytat:
|
Matematycznie to jeszcze można mieć mistrza
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:04. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl