Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Nie dla ACTA (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8542)

Gwiaździsty 25.01.2012 16:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez snyrting (Post 1212513)
Temat już i tak umarł w momencie kiedy tacy eksperci jak ty, Gwiaździsty i Kocur zaczęliście pisać o SB, PiSie, Kaczyńskim i podobnym. Tak trudno przyznać, że w tej sprawie oszukali nas wszyscy politycy? Zarówno Ci, którzy brali udział w tajnych negocjacjach jak i Ci, którzy jak barany głosowali nad projektem, o którym nie mieli pojęcia.
Z chwilą gdy problem ACTA ograniczymy do prostego stwierdzenia, że to wszystko wina Tuska i agenta SB Boniego, zabrniemy w ślepą uliczkę. Tutaj naprawdę nie o to chodzi. Ty tego nie ogarniasz dlatego też nie widzę sensu dalszej rozmowy.

Otóż z Twojego mędrkowania niewiele wynika, poza próbą zaciemnienia oczywistego faktu, że to rząd Tuska właśnie dzisiaj podpisał ten dokument (rękami swojego parobka w Japonii) a nie żaden Kaczyński czy PiS.
Takie rozmycie odpowiedzialności to typowa zagrywka jak w postkomunistycznych mediach, dużo sprzecznych informacji aby w ogólnym chaosie uwalić temat i prawdę. Tak to wina Tuska i konfidenta SB Boniego. To oni to podpisali a nie John Travolta czy Jan Kobuszewski.

Kocur 25.01.2012 16:46

http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazk...10177c0d1.jpeg

:rotfl:

Dive Pirate 25.01.2012 16:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1212437)

Ciągle nie mogę zrozumieć czemu Czesi mogli 15 lat temu powiedzieć STOP i dzisiaj żaden UBek nie ma prawa pracy w żadnych strukturach państwowych a u nas cała masa siedzi w TV, Firmach już o Parlamencie nie wspomnę.

Polecam film "Nocna zmiana" wszystko jest pięknie wyjaśnione.

Drozd 25.01.2012 17:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mareq (Post 1212526)
To po co ich(europosłów PiS) usprawiedliwiasz jakąś ,,tajnością'' , ,,wstępnym etapem'' czy ,,głosowaniem nad przepisami regulującymi walkę z piractwem w sieci'' . Zawsze musisz się bawić w ślepego adwokata PiSu ? Zagłosowali tak jak koleś który jest odpowiedzialny w ich frakcji za podnoszenie kciuka w górę lub w dół i tyle w tym filozofii , tak jak już pisałem. Zresztą widzę teraz , że Migalski opisał ten problem na swoim blogu.

Dlatego, że o ile można było się zgodzić, nawet naiwnie, na zajęcie się sprawą, zwłaszcza że niewiele było o niej wiadomo. To porównywanie tego do podpisania umowy przez rząd Tuska jest rażące. Razi propagandą. I nie jestem adwokatem niczyim. Po prostu nie lubię zakłamania.

palikot 25.01.2012 18:13

Ja tam bym był za Akta... ale tylko jakby zakładał wyjebanie tego całego internetu łącznie z onetem i gazetą.pl włącznie :D

Voin 25.01.2012 18:18

Jest kamera live z dźwiękiem z protestu? Znalazłem tylko obraz - http://krakow.pl/multimedialny_krako..._krakowie.html

wolfy 25.01.2012 18:51

Dialog w wykonaniu rządu: usunięto negatywne wpisy z facebookowej strony KPRM, krytykujących zbanowano.
W trosce o poziom komentarzy - oczywiście.

Oto rozumienie pojęcia "dialog" przez rząd.

Gwiaździsty 25.01.2012 19:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Hypocrite (Post 1212545)
Polecam film "Nocna zmiana" wszystko jest pięknie wyjaśnione.

I wystepują w nim m.in. obecni gwiazdorzy polityczni: Tusk&Pawlak a oficerem prowadzącycm jest ...Bolek, którego gra Lech Wałęsa.


Cytat:

Dialog w wykonaniu rządu: usunięto negatywne wpisy z facebookowej strony KPRM, krytykujących zbanowano.
W trosce o poziom komentarzy - oczywiście.

Oto pojęcia "dialog" przez rząd.
Pomyśleć, że Tusk nie tak dawno wzywał naiwnych do "obywatelskiego nieposłuszeństwa" w obronie jakoby zagrozonej demokracji :rotfl:. Oczywiście było to wtedy kiedy jeszcze sam nie dorwał się do władzy.

wolfy 25.01.2012 19:13

Gratulacje dla ludzi próbujących usprawiedliwiać to co robi PO wpadkami PiS-u lub usprawiedliwiać ignorancję tych drugich. PiS jest technicznie opóźniony w stopniu równie wysokim jak PO, ale to ma być argumentem za?

Będę szczery - uważam ludzi którzy głosowali za drugą kadencją PO za idiotów. Mój pogląd na intelekt tych dzięki którym mamy kolejne "sukcesy" to jedno, ale robienie z dyskusji o poważnym kryzysie demokracji (a jest nim skuteczne przepchnięcie ACTA przez PO z totalnym olaniem ekspertyz i bez dialogu z ośrodkami społecznymi) kolejnej partyjnej napierdalanki jest zwyczajnie szkodliwe. Ci idioci właśnie zostali uświadomieni i mogą się przydać. Mogą zrobić coś również we własnym interesie, zanim rząd ich złapie jeszcze krócej za mordę i będziemy mieli model rosyjski demokracji.
Można śmiać się (lub płakać) ze facebookowe ludki dopiero teraz zaczęły coś kojarzyć, ale nie wolno tracić z oczu celu. A właściwie dwóch:

1) Zapobieżenie niejasnym przepisom otwierającym drogę o nadużyć
2) Danie po łapach rządzącym tak, żeby następnym razem cztery razy się zastanowili zanim spróbują coś majstrować za plecami wyborców.


To się liczy, a nie: kto akurat miał rację.

P.S. Dla każdego wyborcy PO który poczuł się dotknięty: wyraziłem szczerze swoją prywatną opinię. W dupie mam to co sądzisz o Kaczyńskim, nie jestem wyborcą PiS-u, nie obchodzi mnie też jaki to ciąg myślowy skłonił cię do postawienia krzyżyka tam gdzie to rzeczywiście zrobiłeś. Nie dyskutujmy o tym tutaj.

P.S. 2: Coraz ciekawiej - Ministerstwo Kultury zdaniem RPO już przygotowało projekt nakazujący dostawcom śledzenie internautów. Brak mi słów...

Manson33 25.01.2012 19:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1212556)
Po prostu nie lubię zakłamania.

Większość raczej ma podobnie.
Więc niech nie kłamią, że się mylą ( obojętne czy PiS czy PO czy inna Solidarna Polska ) tylko robią to
do czego na mocy czynu wyborczego obywateli tego kraju zostali zobowiązani.
Bo o wywiązywaniu się ze swoich obietnic czyli dobrze pojętym honorze to wszyscy oni juz dawno zapomnieli

TuskVisionNetwork już i do protestów młodych ludzi dołączył "stadionowych bandytów"
więc czy nam ACTA groźne ? :evil:

loozak84 25.01.2012 19:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy
Gratulacje dla ludzi próbujących usprawiedliwiać to co robi PO wpadkami PiS-u lub usprawiedliwiać ignorancję tych drugich. PiS jest technicznie opóźniony w stopniu równie wysokim jak PO, ale to ma być argumentem za?

Będę szczery - uważam ludzi którzy głosowali za drugą kadencją PO za idiotów. Mój pogląd na intelekt tych dzięki którym mamy kolejne "sukcesy" to jedno, ale robienie z dyskusji o poważnym kryzysie demokracji (a jest nim skuteczne przepchnięcie ACTA przez PO z totalnym olaniem ekspertyz i bez dialogu z ośrodkami społecznymi) kolejnej partyjnej napierdalanki jest zwyczajnie szkodliwe. Ci idioci właśnie zostali uświadomieni i mogą się przydać. Mogą zrobić coś również we własnym interesie, zanim rząd ich złapie jeszcze krócej za mordę i będziemy mieli model rosyjski demokracji.
Można śmiać się (lub płakać) ze facebookowe ludki dopiero teraz zaczęły coś kojarzyć, ale nie wolno tracić z oczu celu. A właściwie dwóch:

1) Zapobieżenie niejasnym przepisom otwierającym drogę o nadużyć
2) Danie po łapach rządzącym tak, żeby następnym razem cztery razy się zastanowili zanim spróbują coś majstrować za plecami wyborców.

To się liczy, a nie: kto akurat miał rację.

P.S. Dla każdego wyborcy PO który poczuł się dotknięty: wyraziłem szczerze swoją prywatną opinię. W dupie mam to co sądzisz o Kaczyńskim, nie jestem wyborcą PiS-u, nie obchodzi mnie też jaki to ciąg myślowy skłonił cię do postawienia krzyżyka tam gdzie to rzeczywiście zrobiłeś. Nie dyskutujmy o tym tutaj.

P.S. 2: Coraz ciekawiej - Ministerstwo Kultury zdaniem RPO już przygotowało projekt nakazujący dostawcom śledzenie internautów. Brak mi słów...


Nikt sie do niczego nie przyda. Pamietasz rok temu afere z OFE i zwiazany z tym szum? A pamietasz wynik wyborow?
Nie mam najmniejszych watpliwosci, ze i teraz zupelnie nic sie nie zmieni.
http://kwejk.pl/obrazek/862925/nastroje,w,polsce.html

przem 25.01.2012 19:54

Ja się - w sumie to boję - scenariusza następującego:
-rozczarowanie PO -> o, to głosujemy na kogo innego (ale przecież nie na "kaczafiego")
-pierwsze przedwyborcze sondaże -> no tak, PJN, KNP, PRz, cokolwiek nie mają szans => na komuchów ani wsioków głosował nie będę. To zagłosuję na Palikota. I w ten sposób (jasne, może dostosowuję to do swojej tezy) miękkie lądowanie establishmentu, zgodnie z planem i skręceniem Polski w lewo jest zagwarantowane. Koalicja w miarę równorzędnych partnerów PO-PO-Lewica (Palikot). I dopiero na następne wybory może się zrealizować ciężki scenariusz ogromnych protestów (bo jednak większości mieszkańców RP nie pasuje nachalna gejoza, aborcja, eutanazja). Chyba, że Palikot pójdzie za pragmatyzmem i zrezygnuje z walki z cywilizacją łacińską. Co najwyżej klepnie się jakieś prawa rejestracji związków partnerskich, czy innych 'praw do informowania się o stanie zdrowia, do dziedziczenia i czegośtam jeszcze' (no bo wszędzie są, to tak trzeba; z drugiej strony, gdyby to nie był element walki kulturowej, sam bym za tym był - tj. możliwością przekazania tych praw dowolnej osobie - np. dobremu koledze, dobrej koleżance w momencie, kiedy z rodziną więzy kiepskie, żony/męża nie ma). Niniejszym wolę PO-PSL, gdzie PO udaje centroprawicę niż PO-Palikot. Chyba, że to byłby ten impuls, który doprowadziłby do 'kontrrewolucji'.

Gwiaździsty 25.01.2012 20:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez przem (Post 1212609)
Niniejszym wolę PO-PSL, gdzie PO udaje centroprawicę niż PO-Palikot. Chyba, że to byłby ten impuls, który doprowadziłby do 'kontrrewolucji'.

Ale Palikot to żadna opozycja wzgledem PO. Palikot kiedy zajdzie potrzeba to Tusk załozy mu z powrotem kaganiec. Narazie daje mu sie wysikać, więc ten biega wolno i ogłupia naiwną młodzież. Po to został spuszczony zresztą ze smyczy, aby udawał opozycje i przejął niezadowolonych aby nie zrobił tego PiS.

Wsciekly Pies 25.01.2012 20:23

Mnie najbardziej śmieszy jak ludzie mają sprane mózgi... Są tak sprani anty Kaczor że po porostu nie widzą żadnej alternatywy.... tutaj PO powinno uczyć resztę świata jak się baranów zwodzi...

PO przez to ma sytuacje marzenie... sami są przekrętasami... no ale cały czas nastawiają ludzi anty Kaczor bo wiedzą że nie mają innej silnej opozycji a nawet zbudowali sobie "opozycję" w postaci oszołoma Palikota który robi co mu każą...

P.S. Szkoda że temat się upolitycznił...

P.S. Moim zdaniem zanim się wybierze nowy jakikolwiek rząd trzeba by zrobić tak aby można było rozliczać w prost posłów wybranych (wraz z możliwością dymisji) i głosować na osobę, a nie na partię.
A ponad to stworzyć dwie partie tak aby ludzie mieli większą przejrzystość.

LeszekABG 25.01.2012 20:35

Do tematu - ktoś kto ogarniał to od strony prawnej. Jak wygląda sytuacja z portalem Chomikuj.pl po ewentualnym wprowadzeniu ACTA. Czy to, że są uiszczane opłaty w formie przelewu lub sms pozwala "spać spokojnie" po rozpoczęciu oddziaływania ACTA?

wolfy 25.01.2012 20:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez loozak84 (Post 1212599)
Nikt sie do niczego nie przyda. Pamietasz rok temu afere z OFE i zwiazany z tym szum? A pamietasz wynik wyborow?
Nie mam najmniejszych watpliwosci, ze i teraz zupelnie nic sie nie zmieni.
http://kwejk.pl/obrazek/862925/nastroje,w,polsce.html

Ale ja wynik wyborów mam gdzieś. Tu chodzi o dopilnowanie, żeby ACTA zostało ujebane, a już na pewno - niedopuszczenie do radosnej twórczości w polskich przepisach, o jakiej wspomniał RPO.

Wybory za cztery lata. Mnie za rok, góra półtora w tym kraju już nie będzie. Mógłbym wyjechać już dziś, ale bardziej opłaca mi się wpisać kilka punktów i certyfikatów do CV. I tu nie chodzi o zarobki (choć różnice są kolosalne), bo te w kraju są dla mnie naprawdę świetne - w porównaniu do cen. Bardziej o normalność.

Jest dokładnie tak, jak to opisał marszałek (z którym rzadko się zgadzam, ale tu trafił w sedno): już mi nie zależy, skoro idioci kręcą bicz na swoje dupsko, to niech później nie płaczą. Mnie tylko chodzi o to, żebym i ja nie oberwał za nieswoją głupotę.

orzeu 25.01.2012 21:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1212592)
Gratulacje dla ludzi próbujących usprawiedliwiać to co robi PO wpadkami PiS-u lub usprawiedliwiać ignorancję tych drugich. PiS jest technicznie opóźniony w stopniu równie wysokim jak PO, ale to ma być argumentem za?

Co Ty spales ostatnie 5 lat i sie wczoraj obudziles? Przeciez to jest glowny i jedyny powod popierania PO od dawna ;)

Puchatek 25.01.2012 21:19

Tylko z tego co wiem to porozumienie ACTA ma być ratyfikowane w UE a nie tylko Polsce. Czy to coś zmienia ?
Oczywiście bo znając życie to nawet jak kilka krajów tego nie podpisze to panowie na stanowiskach w UE pogrożą paluszkiem i będą do skutku nalegały i wymuszały podpisanie tego paktu aby cała UE zgodnie go przyjęła bo jesteśmy zjednoczonymi państwami pod banderą demokratycznej unii niepodległych narodów. Platforma na tym nie straci no może troszkę co i tak wyrówna za parę miesięcy tak samo jak ,,wojna z kibolami,, mimo nagłośnienia zyskali.

Ale z drugiej strony patrząc na problem piractwa mam dość specyficzny pogląd. Teraz każdy sobie ściąga mp3, filmy, programy, systemy itp dzieli się nimi z innymi, zarabia pracując na nich, umila sobie czas płacąc groszowe sprawy za internet. Ale gdybyśmy mieli sobie kupić oryginalne płyty, mp3, książki, filmy, gry to myślę, że niektórym by wypłaty nie starczyło. Więc myślę, że ten protest to jest bardziej po to aby było tak jak jest chodź kwestia śledzenia użytkowników jest rzeczą złą.
Chcieli byście zamawiając iPada, Nokię, telewizor Sony, Nike dostać identycznie wyglądającą podróbkę z Chin ? Pewnie byście sprawę zgłosili na policję. To teraz wczujcie się w takiego reżysera, piosenkarza, pisarza, których to dzieła krążą w sieci dostępne za darmo. Fakt ceny filmów, książek, biletów do kina, oprogramowania są wysokie ale każdy ma prawo sprzedawać swój towar za ile chce ale kradzież to zawsze to samo czy ściągniesz Photoshopa z crackiem czy ukradniesz w sklepie batonika.

Co nie zmienia faktu, że jestem przeciw AKTA dlatego, że dobrze mi jest tak jak jest czyli mam wszystko za darmo nie płacąc za płatne rzeczy.
Ale nie samym ,,żarciem,, żyje człowiek dlatego nie oceniam wszystkich protestujących w tej kategorii bo może niektórzy protestują z innych pobudek np. światopoglądowych czy demokratycznych :)

wolfy 25.01.2012 21:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 1212625)
Co Ty spales ostatnie 5 lat i sie wczoraj obudziles? Przeciez to jest glowny i jedyny powod popierania PO od dawna ;)

Nie. Powody są inne, ale bezpośrednią przyczyną jest zidiocenie społeczeństwa.

Ale w kwestii ACTA to bez znaczenia. Fajnie, że czujemy się lepsi od wyborców PO, ale to jak cieszyć się z zabrania upośledzonemu dziecku lizaka. W dodatku - do niczego nie prowadzi.

Dzięki akcji Anonymous media zajęły się w ogóle problemem, a na facebookowe ludki padł blady strach. Nie przeraziły ich podwyżki podatków, to jak limity emisji dojebią ich budżetom, ale coś w końcu do nich jednak dotarło. Postanowili bronić własnego dupska.

Nic, tylko się cieszyć.

Naprawdę, skończmy z przepychankami. Niech każdy spróbuje coś zrobić. Na przykład podpisać petycję z interii, co skutkuje automatycznym wysłaniem maila do posłów z twojego okręgu wyborczego.

LanceTS 25.01.2012 21:28

Ponad 10000 ludzi w Krakowie. A teraz ok. 10000 ludzi idzie pod dom Tuska podobno.

wolfy 25.01.2012 21:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LanceTS (Post 1212629)
Ponad 10000 ludzi w Krakowie. A teraz ok. 10000 ludzi idzie pod dom Tuska podobno.

Właśnie chciałem napisać - świetna robota. Ja akurat byłem w pracy, ale dziękuję uczestnikom za to, że im się chciało. Bałem się, że skończy się to kolejną facebookową napinką, a na ulice wyjdzie sto osób. Wyszło sto, ale w Limanowej :-)

Jeżeli ktoś był, niech opisze wrażenia.

Ciekawe, czy w piątek Warszawa nas przebije :>

Sikorski "dał głos". Niech każdy przeczyta i oceni sam.

hunter 25.01.2012 21:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1212630)
Właśnie chciałem napisać - świetna robota. Ja akurat byłem w pracy, ale dziękuję uczestnikom za to, że im się chciało. Bałem się, że skończy się to kolejną facebookową napinką, a na ulice wyjdzie sto osób. Wyszło sto, ale w Limanowej :-)

Jeżeli ktoś był, niech opisze wrażenia.

Ciekawe, czy w piątek Warszawa nas przebije :>

Sikorski "dał głos". Niech każdy przeczyta i oceni sam.

Uczucia mocno mieszane. Po pierwsze przedział wiekowy ludzi - mam wrażenie że co druga osoba w marszu to nawet jeszcze głosować nie może, przyszła bardziej zobaczyć co i jak, niż faktycznie walczyć o jakąś ideę.

Po drugie, na plus na pewno wrzuty (o dziwo i wulgarne :O) na premiera-pinokia i samą platformę. Sporo satyrycznych transparentów typu "łapska precz od red tube'a" czy akcja kilku chłopaków na Floriańskiej, którzy rzucili "hukówką" po czym pojechali gromkim i głośnym "pornosy, pornosy, pornosy!" :lol:

Po trzecie, nie widzę w tym narodzie mimo wszystko nadziei. Sporo jakichś emo, rasta, jakieś bębny afrykańskie itp. Klimat ogólnie sielankowy a tzw. "ogarniętego" towarzystwa mało.

To tak na szybko.

loozak84 25.01.2012 21:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1212622)
Ale ja wynik wyborów mam gdzieś. Tu chodzi o dopilnowanie, żeby ACTA zostało ujebane, a już na pewno - niedopuszczenie do radosnej twórczości w polskich przepisach, o jakiej wspomniał RPO.

Wybory za cztery lata. Mnie za rok, góra półtora w tym kraju już nie będzie. Mógłbym wyjechać już dziś, ale bardziej opłaca mi się wpisać kilka punktów i certyfikatów do CV. I tu nie chodzi o zarobki (choć różnice są kolosalne), bo te w kraju są dla mnie naprawdę świetne - w porównaniu do cen. Bardziej o normalność.

Jest dokładnie tak, jak to opisał marszałek (z którym rzadko się zgadzam, ale tu trafił w sedno): już mi nie zależy, skoro idioci kręcą bicz na swoje dupsko, to niech później nie płaczą. Mnie tylko chodzi o to, żebym i ja nie oberwał za nieswoją głupotę.

Ale ja wlasnie o tym mowie - wynik wyborow mozesz sobie miec gdzies ale to, ze jest on przesadzony przyczynia sie do tego ze chocbys wyjechal do Papui-Nowej Gwinei to rzad ACTa i co tam sobie jeszcze wymysli wprowadzi.

wolfy 25.01.2012 21:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez hunter (Post 1212633)
Uczucia mocno mieszane. Po pierwsze przedział wiekowy ludzi - mam wrażenie że co druga osoba w marszu to nawet jeszcze głosować nie może, przyszła bardziej zobaczyć co i jak, niż faktycznie walczyć o jakąś ideę.

Po drugie, na plus na pewno wrzuty (o dziwo i wulgarne :O) na premiera-pinokia i samą platformę. Sporo satyrycznych transparentów typu "łapska precz od red tube'a" czy akcja kilku chłopaków na Floriańskiej, którzy rzucili "hukówką" po czym pojechali gromkim i głośnym "pornosy, pornosy, pornosy!" :lol:

Po trzecie, nie widzę w tym narodzie mimo wszystko nadziei. Sporo jakichś emo, rasta, jakieś bębny afrykańskie itp. Klimat ogólnie sielankowy a tzw. "ogarniętego" towarzystwa mało.

To tak na szybko.

Ważne, że liczby robią wrażenie.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez hunter
Po trzecie, nie widzę w tym narodzie mimo wszystko nadziei. Sporo jakichś emo, rasta, jakieś bębny afrykańskie itp. Klimat ogólnie sielankowy a tzw. "ogarniętego" towarzystwa mało.

Z tym się nie zgodzę. To są właśnie wyborcy PO - nawet Ci, którzy obecnie nie mają praw wyborczych. Sporo z nich w następnych już będzie je miała.
Umówmy się - ogarnięci ludzie nie głosują na PO, więc ich protest byłby dla władzy mniej bolesny. Ot, pokrzyczeliby Ci co zawsze to co zawsze, ale oni na Platformę nie głosowali i już nie zagłosują. Żadna strata.

Że nie zmądrzeją, to pewne, ale z tym nic się nie da zrobić.

Autorka z "GW" płacze nad "zmanipulowaną młodzieżą". O co zakład, że nad biczowaniem kukły Kaczora by nie płakała?

Wychodzi na to, że jako pierwsi w Europie podpiszemy ACTA.
Tu więcej na ten temat.

martin_6 25.01.2012 21:55

Generalnie podobne odczucia mam, co hunter.

Większość to były gimbusy z kwejka i demotów, trochę dzieciaków od Palikota (sadzić, palić i takie tam), trochę MWzWM. Kibole nie rzucali się w oczy, chociaż kilku ich pewne było. Trochę wrzutów na Donka i Bronka, ale miałem wrażenie że większość nie ma pojęcia, o co chodzi, tylko usłyszeli "zabierają nam interneta!" i poszli sobie manifestować nie bardzo wiadomo za czym. Ducha jakiejś rewolucji nie było czuć, przynajmniej takie są moje odczucia. Ci, co się wkurzyli na Donka, po prostu w następnych wyborach zagłosują na Palikota i na to samo wyjdzie.

piotrek1325 25.01.2012 21:55

Zajebiście liczbowo. Pamiętajmy że w maju czy tam czerwcu pewnie pedały będą chciały coś pomaszerować, mam nadzieję że i w tej sprawie znajdzie się dużo normalnych

hunter 25.01.2012 22:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piotrek1325 (Post 1212638)
Zajebiście liczbowo. Pamiętajmy że w maju czy tam czerwcu pewnie pedały będą chciały coś pomaszerować, mam nadzieję że i w tej sprawie znajdzie się dużo normalnych

Na tych dzisiejszych to bym nie liczył, że staną po właściwej stronie :-)

leyzer87 25.01.2012 22:27

Byłem na proteście w Rzeszowie. Nie mam za wiele do dodania, poza tym, że było mniej więcej ponad tysiąc osób i że cała manifestacja nie była zbyt sprawnie zorganizowana. Boli mnie to, że pomimo tego, że sporo osób jak na moje nowe miasto się pojawiło, to prawdopodobnie większość z nich zrobiło to z podobnych do moich pobudek. Tzn. żeby czuć się O.K. względem samego siebie. Żeby czuć, że się spełniło swój obowiązek, bo szczerze mówiąc, nie sądzę, żeby ktoś z osób decyzyjnych miał nasze zdanie za coś wartego przemyślenia. Jesteśmy niestety tuż przed tym, z czego większość ludzi jeszcze niedawno się śmiało. Najpierw 11-y września, później ACTA, a niedługo nowe prawa dotyczące tego co można jeść i jakie produkty spożywcze można produkować. To jest początek NWO. Jedno co mnie pociesza, to to, że i tak nie dam się tej bandzie zmanipulować i i tak będę miał do nich jeden, jednoznaczny stosunek. Nie mnie ich osądzać. J E B A Ć I C H W S Z Y S T K I C H!

wiślak 86 25.01.2012 22:55

z tym huuurrrra optymizmem po tym co zobaczyłem to byłbym ostrożny!!
po pierwsze byłem przypadkiem ale jak widziałem że coś się święci to zostałem aż do wymarszu czyli do 18.30.
jak ktoś w tych ludziach co się zebrali widzi przyszłość to współczuję wzroku. pełno brudasów z czarnymi flagami i arafatkami, ćpunów i meneli tez nie brakowało.
plus to to że JKM wygwizdali a ten się obraził i sobie poszedł zwijając 5 flag. potem poleciały chyba 2 jajka w organizatorów (wydaje mi się że z miejsc gdzie stali właśnie miłośnicy ww pana).

przyznać trzeba że ludzi naprawdę w ....u i trochę po stronie Ratusza prawie cała płyta.
DONALD MATOLE SKĄD BĘDZIESZ ŚCIĄGAŁ PORNOLE :)

LanceTS 26.01.2012 00:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiślak 86 (Post 1212652)
z tym huuurrrra optymizmem po tym co zobaczyłem to byłbym ostrożny!!
po pierwsze byłem przypadkiem ale jak widziałem że coś się święci to zostałem aż do wymarszu czyli do 18.30.
jak ktoś w tych ludziach co się zebrali widzi przyszłość to współczuję wzroku. pełno brudasów z czarnymi flagami i arafatkami, ćpunów i meneli tez nie brakowało.
plus to to że JKM wygwizdali a ten się obraził i sobie poszedł zwijając 5 flag. potem poleciały chyba 2 jajka w organizatorów (wydaje mi się że z miejsc gdzie stali właśnie miłośnicy ww pana).

przyznać trzeba że ludzi naprawdę w ....u i trochę po stronie Ratusza prawie cała płyta.
DONALD MATOLE SKĄD BĘDZIESZ ŚCIĄGAŁ PORNOLE :)

Lepiej jakby Palikot był? Cała ta akcja (na której byłem) wydawać by się mogła że była zorganizowana przez lewicę (taki miała charakter jak ktoś napisał sielankowy), i dzięki temu że był JKM można było zobaczyć że dużo też było prawicowców.

martin_6 26.01.2012 00:13

W ogóle korwinowcy nieco chcieli wykorzystać okazję do złowienia nowych zwolenników, bo na Grodzkiej wciskali ludziom jakieś ulotki. W Warszawie byli znowu Palikot z Grodzkim podobno.

SV_ 26.01.2012 00:51

Pełno gnojków, pełno pedalstwa, brudasów. Ogólnie masa lewactwa i "wykształconej młodzieży PO". A ten organizator co to kończył manifestacje pod barbakanem to miał chociaż 18 lat?

"WRACAMY DO INTERNETU!!!"
<ja.......e>

Barwy ŚWL widoczne.

Ale JKM nie widziałem. Pedalstwu i lewactwu się jego obecność nie podobała?

Ogólnie podsumowując: z takim zapleczem jak dziś to oni chuja zrobią jakby przyszło co do czego.




P.S. Paru debili też sie znalazło. Np. 15 typa biegnących ulica równoległa do pochodu(Grockiej) i krzyczących bez opamiętania "jebać rząd, jebać rząd, jebać rząd"

888 26.01.2012 01:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SV_ (Post 1212668)
Pełno gnojków, pełno pedalstwa, brudasów. Ogólnie masa lewactwa i "wykształconej młodzieży PO". A ten organizator co to kończył manifestacje pod barbakanem to miał chociaż 18 lat?

"WRACAMY DO INTERNETU!!!"
<ja.......e>
(...)

Ale JKM nie widziałem. Pedalstwu i lewactwu się jego obecność nie podobała?

Ogólnie podsumowując: z takim zapleczem jak dziś to oni chuja zrobią jakby przyszło co do czego.




P.S. Paru debili też sie znalazło. Np. 15 typa biegnących ulica równoległa do pochodu(Grockiej) i krzyczących bez opamiętania "jebać rząd, jebać rząd, jebać rząd"

ej kuwa! wyślij ten tekst do tuska, a nie wrzucaj do tematu. Najpierw wejź sprawy w swoje ręce i zmierz się z wyzwaniem, a potem krytykuj! Mogłeś coś zdziałać by było lepiej, ale najwidoczniej nie chciałeś! zamknij się, albo krytykuj konstruktywnie!

SV_ 26.01.2012 02:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 888 (Post 1212674)
ej kuwa! wyślij ten tekst do tuska, a nie wrzucaj do tematu. Najpierw wejź sprawy w swoje ręce i zmierz się z wyzwaniem, a potem krytykuj! Mogłeś coś zdziałać by było lepiej, ale najwidoczniej nie chciałeś! zamknij się, albo krytykuj konstruktywnie!

"ej kuwa!"
Po co mam to do tuska wysyłać?
Jakie sprawy mam "wjeźć" w swoje ręce i co miałem zdziałać? Miałem przegonić lewaków czy że jak to sobie wyobrażasz?
Co mam krytykować? Mówię jak było. Zresztą było to do przewidzenia że tak to będzie wyglądało jeśli chodzi o skład manifestacji.
Z pedałami i lewactwem i tak się nic nie zrobi. Ale dobrze że małolaty były, może wyniosą jakieś lepsze wnioski niż "nie zabierzecie nam pornoli!".

Liczba to zajebisty plus tej akcji, nikt się takiej ilości ludzi nie spodziewał.
Ważne że coś się dzieje.

P.S. Zamknąć się to mi już donek kazał i mu się nie udało, więc Ty sobie możesz darować.

AntyDrozd 26.01.2012 03:33

Niektórzy tutaj myślą ,że na manifestacje chodzą sami patrioci,kibice,chuligani..Prawda jest taka ,że to wspólna sprawa a poszli tam INTERNAUCI czyli m.in leminngi,trolle,napinacze internetowi i cała reszta ludzi korzystająca z internetu ...Mnie natomiast zawiódł Korwin że poszedł z partyjnymi flagami czy czyms tam..powinien zebrać swoich ludzi i pójść jak każdy inny bez zamiaru werbowania,jedno jest pewne prawdziwych komunistów tam nie było bo im ACTA jest na ręke także panowie z SLD niech zamkną ci*pe bo robią cyrk szmaciarze

Bronex 26.01.2012 07:08

Masa brudasów,czerwonego i różowego pedalstwa , ćpuny, menele i ludzie mopy.... A i tak w mediach lewoskrętnych, Tuska-broniących obwieszczono ,że kibole jak zwykle dymili. Taaa... wolne media...rzetelność i obiektywizm...

Co do samych protestów ,zabaw i imprez. To są sprawy taktycznie przegrane. Każda manifestacja jakiejś grupy obywateli ,którzy podchodzą z niezadowoleniem do sobiepaństwa Słońca Peru będzie przedstawiana przez dominujące media jako stado warchołów i zadymiarzy. Niestety media elektroniczne (telewizja i radio) w pełni oddane rządzącym całkowicie Platformę jako formację zdemoralizowały. Mają poczucie pełnej bezkarności bo media zawsze propagandowo ich wybronią.

Meritum tego całego sporo jest zdanie Boniego "musimy podpisać nie mamy wyjścia". Tyle jest warta demokracja w (niby) suwerennej Polsce. "musimy PO-dpisać" i podpisaliśmy. Umowa nic w polskim prawodawstwie nie zmienia (niby!) to po cholerę to podpisywać ? Po co mnożyć akty prawne ? Po co powielać? Po co czynić jeszcze bardziej nieprzejrzystymi przepisy? A no dlatego bo trzeba szanownego obywatela trzymać twardo za jaja. Dzisiaj ACTA a jutro jakiś geniusz wpadnie na "czipowanie" noworodków i też "będziemy musieli podpisać". Wszystkie te pożal się Boże "udogodnienia" będą narzucane przy retoryce "a przecież cały postępowy świat tak robi" / "a bo cała Europa" /" przynajmniej w tym gonimy Europę (Szczęsny o wywaleniu godła)". A wielu durny Polaczków na te wygibasy ,łapie się jak mucha na lep. Coś jest zupełnie wbrew naszej racji stanu ale jak już usłyszą ,że w Europie tak mają no to już tak musi być i amen.

Przypuszczam ,że 98 procent tych happenerów ,przeciwników ACTA nie ma zielonego pojęcia co jest realnie w tych przepisach. Zamknięto jeden olbrzymi serwis hostingowy , reszta się przeraziła , pewna piramida upadła jak domek z kart. Stada małolatów miała plany "na ściąganie" a tu zonk. I dlatego te protesty. Ludzi świadomych ,którzy wiedzieli czym np. takie ACTA pachnie w praktyce to było paru na krzyż.

Gwiaździsty 26.01.2012 07:55

Na pewno plusem jest to, że (chociaż jak piszecie na demo było sporo skretyniałej młodziezy czy różnych subkultur) może cos dotarło do ich często zakutych łbów. Że tym razem ruszyli swoje d...y sprzed komputera, wleźli z knajp gdzie potrafią przesiadywać całymi dniami pier...ąc o bzdetach. Jak w każdej demonstracji sporo jest owczego pędu. Czas pokaże czy z tego ziarna coś będzie. Teraz te młode i często naiwne umysły muszą się przygotować, że rząd przy pomocy swoich posłusznych mediów zacznie im prać mózgi i nie dać się wykiwać.
Tu już nie chodzi o ACTA. System wychowuje sobie młodych niewolników, którzy nie wiedzą jakie mają prawa i jak z nich korzystać. Wystarczy popatrzeć na młodych pracowników, którzy dają sobą pomiatać a za kilka gadżetów otrzymanych od pracodawcy gotowi są nawet zjeść jego kupę.
Każdy reżim boi się ludzi zorganizowanych, wystarczy popatrzeć na arabską wiosnę i role internetu w organizowaniu się ludzi. Dlatego idzie na niego atak. W najbliższych czasach reżim będzie chciał odciąć opozycję i ludzi inaczej myślacych od możliwości porozumiewania się. Takie nagrania tel. komórkowymi jak z demo 11 Listopada gdy policjant kopie po twarzy demosntranta będą likwidowane w zarodku.
No ale może coś się ruszy w młodzieży bo to ona może coś zmienić w tym kraju. Wybór jst prosty albo się poczuje gospodarzem w swoim kraju albo niewolnikiem za 1500 zł, niedożywającym emerytury i skaczącym tak jak mu złodziejski rząd każe.

DrewniaQ 26.01.2012 08:44

Demokracja zwyciężyła 7 raz z kolei.

hunter 26.01.2012 09:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SV_ (Post 1212668)
Pełno gnojków, pełno pedalstwa, brudasów. Ogólnie masa lewactwa i "wykształconej młodzieży PO". A ten organizator co to kończył manifestacje pod barbakanem to miał chociaż 18 lat?

"WRACAMY DO INTERNETU!!!"
<ja.......e>

Barwy ŚWL widoczne.

Ale JKM nie widziałem. Pedalstwu i lewactwu się jego obecność nie podobała?

Ogólnie podsumowując: z takim zapleczem jak dziś to oni chuja zrobią jakby przyszło co do czego.

P.S. Paru debili też sie znalazło. Np. 15 typa biegnących ulica równoległa do pochodu(Grockiej) i krzyczących bez opamiętania "jebać rząd, jebać rząd, jebać rząd"

1) Organizator ma znacznie więcej niż 18 lat,
2) Uwierz mi, że jego poglądy polityczne oraz pole działań daaaaleko odbiegają od lewackich idei,
3) Co do JKM, to była umowa że dostanie trzy minuty na przemówienie niejako w ramach podziękowań dla NP za pomoc przy organizacji marszu - użyczyli swojego nagłośnienia a wielu młodych z NP działało w kamizelkach jako wolontariusze, JKM wygwizdały panienki z ruchu anarchistycznego i pajace z flagami piratów, mimo wszystko należy przyznać, że większość przyjęła przemowę JKM z aplauzem i oklaskami,
4) Podzielam opinię, że ten przekrój społeczny z dnia wczorajszego to jedyne co jest stanie zrobić to troszkę pokrzyczeć. Na jakikolwiek aktywny opór wobec działań władzy nie ma co liczyć, gdy w kupie 15 tys. ludzi jakąś połowę stanowią jeszcze osoby przed mutacją, dziewczynki co piszczą jakby Biebera zobaczyły, rasta, pedały, ulizane studenty itp.

Gwiaździsty 26.01.2012 09:08

Cytat:

Szwedzki europoseł: polski rząd kłamie w sprawie ACTA.

Polski rząd kłamie w sprawie ACTA - mówi "Gazecie Polskiej Codziennie" szwedzki europarlamentarzysta Christian Engstroem. Mimo zapewnień ministra Michała Boniego, jeszcze żaden rząd europejski nie podpisał tego porozumienia. Jeśli w Tokio podpisze je polski ambasador, może to oznaczać początek cenzury Internetu.
W rozmowie z "Codzienną" Christian Engstroem, szwedzki europoseł z Partii Piratów mówi wprost: - Żaden kraj UE na razie nie podpisał ACTA. Jeśli minister Boni tak twierdzi, kłamie. Wszystkie kraje, które uczestniczyły w negocjacjach mają czas na podpis do 31 marca 2013 roku. Podpisać jednak nie muszą. Wystarczy powiedzieć "nie" - dodaje.

Istotnie, jeszcze w środę na antenie RMF FM Boni mówił: - Nie możemy tego nie podpisać. Wszystkie kraje europejskie to podpisały, myślę, że jest trochę za późno, ten proces przecież trwa tak naprawdę od 2006 roku, Polska w nim uczestniczy od 2008 roku - przekonywał. Stwierdził też, że Polska powinna "dobudować do tej umowy klauzulę, która będzie pokazywała, jak my interpretujemy te punkty".

Innego zdania jest Engstroem: - Na pewno polski rząd nie może ratyfikować ACTA doczepiając do umowy jakieś interpretacje jej zapisów - mówi. - Negocjacje już się dawno zakończyły i Polska zgodziła się na to, co znajduje się obecnie w umowie. I co zobowiązuje w przypadku ratyfikacji wszystkie kraje sygnatariusze w ten sam sposób, bez wyjątku - dodaje.




Szwedzki europarlamentarzysta zwraca też uwagę, że umowa musi zostać podpisana przez Unię Europejską i wszystkie kraje członkowskie oddzielnie. Ostatnie słowo ma jednak Parlament Europejski. - Nie rozumiem dlaczego się Polsce tak śpieszy. Oczywiście, aby PE mógł zablokować ACTA, potrzeba dużej mobilizacji obywateli UE - mówi w rozmowie z "GPC".

Przeciwko kontrowersyjnemu porozumieniu protestują nie tylko internauci. W wielu polskich miastach odbyły się manifestacje. W Kielcach doszło do zamieszek. Demonstranci wnosili antyrządowe okrzyki, spalili flagę Unii Europejskiej i zablokowali centrum miasta. Interweniowała policja. W Krakowie na ulice wszyło ponad 15 tysięcy osób. Wieczorem wielotysięczny tłum pomimo braku zgody urzędu miasta manifestował pod domem Donalda Tuska w Sopocie.


http://wiadomosci.wp.pl/title,Szwedz...l?ticaid=1dce9

http://niezalezna.pl/22383-tlumy-ida-pod-dom-tuska


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:57.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl