![]() |
Cytat:
Takie rozmycie odpowiedzialności to typowa zagrywka jak w postkomunistycznych mediach, dużo sprzecznych informacji aby w ogólnym chaosie uwalić temat i prawdę. Tak to wina Tuska i konfidenta SB Boniego. To oni to podpisali a nie John Travolta czy Jan Kobuszewski. |
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Ja tam bym był za Akta... ale tylko jakby zakładał wyjebanie tego całego internetu łącznie z onetem i gazetą.pl włącznie :D
|
Jest kamera live z dźwiękiem z protestu? Znalazłem tylko obraz - http://krakow.pl/multimedialny_krako..._krakowie.html
|
Dialog w wykonaniu rządu: usunięto negatywne wpisy z facebookowej strony KPRM, krytykujących zbanowano.
W trosce o poziom komentarzy - oczywiście. Oto rozumienie pojęcia "dialog" przez rząd. |
Cytat:
Cytat:
|
Gratulacje dla ludzi próbujących usprawiedliwiać to co robi PO wpadkami PiS-u lub usprawiedliwiać ignorancję tych drugich. PiS jest technicznie opóźniony w stopniu równie wysokim jak PO, ale to ma być argumentem za?
Będę szczery - uważam ludzi którzy głosowali za drugą kadencją PO za idiotów. Mój pogląd na intelekt tych dzięki którym mamy kolejne "sukcesy" to jedno, ale robienie z dyskusji o poważnym kryzysie demokracji (a jest nim skuteczne przepchnięcie ACTA przez PO z totalnym olaniem ekspertyz i bez dialogu z ośrodkami społecznymi) kolejnej partyjnej napierdalanki jest zwyczajnie szkodliwe. Ci idioci właśnie zostali uświadomieni i mogą się przydać. Mogą zrobić coś również we własnym interesie, zanim rząd ich złapie jeszcze krócej za mordę i będziemy mieli model rosyjski demokracji. Można śmiać się (lub płakać) ze facebookowe ludki dopiero teraz zaczęły coś kojarzyć, ale nie wolno tracić z oczu celu. A właściwie dwóch: 1) Zapobieżenie niejasnym przepisom otwierającym drogę o nadużyć 2) Danie po łapach rządzącym tak, żeby następnym razem cztery razy się zastanowili zanim spróbują coś majstrować za plecami wyborców. To się liczy, a nie: kto akurat miał rację. P.S. Dla każdego wyborcy PO który poczuł się dotknięty: wyraziłem szczerze swoją prywatną opinię. W dupie mam to co sądzisz o Kaczyńskim, nie jestem wyborcą PiS-u, nie obchodzi mnie też jaki to ciąg myślowy skłonił cię do postawienia krzyżyka tam gdzie to rzeczywiście zrobiłeś. Nie dyskutujmy o tym tutaj. P.S. 2: Coraz ciekawiej - Ministerstwo Kultury zdaniem RPO już przygotowało projekt nakazujący dostawcom śledzenie internautów. Brak mi słów... |
Cytat:
Więc niech nie kłamią, że się mylą ( obojętne czy PiS czy PO czy inna Solidarna Polska ) tylko robią to do czego na mocy czynu wyborczego obywateli tego kraju zostali zobowiązani. Bo o wywiązywaniu się ze swoich obietnic czyli dobrze pojętym honorze to wszyscy oni juz dawno zapomnieli TuskVisionNetwork już i do protestów młodych ludzi dołączył "stadionowych bandytów" więc czy nam ACTA groźne ? :evil: |
Cytat:
Nikt sie do niczego nie przyda. Pamietasz rok temu afere z OFE i zwiazany z tym szum? A pamietasz wynik wyborow? Nie mam najmniejszych watpliwosci, ze i teraz zupelnie nic sie nie zmieni. http://kwejk.pl/obrazek/862925/nastroje,w,polsce.html |
Ja się - w sumie to boję - scenariusza następującego:
-rozczarowanie PO -> o, to głosujemy na kogo innego (ale przecież nie na "kaczafiego") -pierwsze przedwyborcze sondaże -> no tak, PJN, KNP, PRz, cokolwiek nie mają szans => na komuchów ani wsioków głosował nie będę. To zagłosuję na Palikota. I w ten sposób (jasne, może dostosowuję to do swojej tezy) miękkie lądowanie establishmentu, zgodnie z planem i skręceniem Polski w lewo jest zagwarantowane. Koalicja w miarę równorzędnych partnerów PO-PO-Lewica (Palikot). I dopiero na następne wybory może się zrealizować ciężki scenariusz ogromnych protestów (bo jednak większości mieszkańców RP nie pasuje nachalna gejoza, aborcja, eutanazja). Chyba, że Palikot pójdzie za pragmatyzmem i zrezygnuje z walki z cywilizacją łacińską. Co najwyżej klepnie się jakieś prawa rejestracji związków partnerskich, czy innych 'praw do informowania się o stanie zdrowia, do dziedziczenia i czegośtam jeszcze' (no bo wszędzie są, to tak trzeba; z drugiej strony, gdyby to nie był element walki kulturowej, sam bym za tym był - tj. możliwością przekazania tych praw dowolnej osobie - np. dobremu koledze, dobrej koleżance w momencie, kiedy z rodziną więzy kiepskie, żony/męża nie ma). Niniejszym wolę PO-PSL, gdzie PO udaje centroprawicę niż PO-Palikot. Chyba, że to byłby ten impuls, który doprowadziłby do 'kontrrewolucji'. |
Cytat:
|
Mnie najbardziej śmieszy jak ludzie mają sprane mózgi... Są tak sprani anty Kaczor że po porostu nie widzą żadnej alternatywy.... tutaj PO powinno uczyć resztę świata jak się baranów zwodzi...
PO przez to ma sytuacje marzenie... sami są przekrętasami... no ale cały czas nastawiają ludzi anty Kaczor bo wiedzą że nie mają innej silnej opozycji a nawet zbudowali sobie "opozycję" w postaci oszołoma Palikota który robi co mu każą... P.S. Szkoda że temat się upolitycznił... P.S. Moim zdaniem zanim się wybierze nowy jakikolwiek rząd trzeba by zrobić tak aby można było rozliczać w prost posłów wybranych (wraz z możliwością dymisji) i głosować na osobę, a nie na partię. A ponad to stworzyć dwie partie tak aby ludzie mieli większą przejrzystość. |
Do tematu - ktoś kto ogarniał to od strony prawnej. Jak wygląda sytuacja z portalem Chomikuj.pl po ewentualnym wprowadzeniu ACTA. Czy to, że są uiszczane opłaty w formie przelewu lub sms pozwala "spać spokojnie" po rozpoczęciu oddziaływania ACTA?
|
Cytat:
Wybory za cztery lata. Mnie za rok, góra półtora w tym kraju już nie będzie. Mógłbym wyjechać już dziś, ale bardziej opłaca mi się wpisać kilka punktów i certyfikatów do CV. I tu nie chodzi o zarobki (choć różnice są kolosalne), bo te w kraju są dla mnie naprawdę świetne - w porównaniu do cen. Bardziej o normalność. Jest dokładnie tak, jak to opisał marszałek (z którym rzadko się zgadzam, ale tu trafił w sedno): już mi nie zależy, skoro idioci kręcą bicz na swoje dupsko, to niech później nie płaczą. Mnie tylko chodzi o to, żebym i ja nie oberwał za nieswoją głupotę. |
Cytat:
|
Tylko z tego co wiem to porozumienie ACTA ma być ratyfikowane w UE a nie tylko Polsce. Czy to coś zmienia ?
Oczywiście bo znając życie to nawet jak kilka krajów tego nie podpisze to panowie na stanowiskach w UE pogrożą paluszkiem i będą do skutku nalegały i wymuszały podpisanie tego paktu aby cała UE zgodnie go przyjęła bo jesteśmy zjednoczonymi państwami pod banderą demokratycznej unii niepodległych narodów. Platforma na tym nie straci no może troszkę co i tak wyrówna za parę miesięcy tak samo jak ,,wojna z kibolami,, mimo nagłośnienia zyskali. Ale z drugiej strony patrząc na problem piractwa mam dość specyficzny pogląd. Teraz każdy sobie ściąga mp3, filmy, programy, systemy itp dzieli się nimi z innymi, zarabia pracując na nich, umila sobie czas płacąc groszowe sprawy za internet. Ale gdybyśmy mieli sobie kupić oryginalne płyty, mp3, książki, filmy, gry to myślę, że niektórym by wypłaty nie starczyło. Więc myślę, że ten protest to jest bardziej po to aby było tak jak jest chodź kwestia śledzenia użytkowników jest rzeczą złą. Chcieli byście zamawiając iPada, Nokię, telewizor Sony, Nike dostać identycznie wyglądającą podróbkę z Chin ? Pewnie byście sprawę zgłosili na policję. To teraz wczujcie się w takiego reżysera, piosenkarza, pisarza, których to dzieła krążą w sieci dostępne za darmo. Fakt ceny filmów, książek, biletów do kina, oprogramowania są wysokie ale każdy ma prawo sprzedawać swój towar za ile chce ale kradzież to zawsze to samo czy ściągniesz Photoshopa z crackiem czy ukradniesz w sklepie batonika. Co nie zmienia faktu, że jestem przeciw AKTA dlatego, że dobrze mi jest tak jak jest czyli mam wszystko za darmo nie płacąc za płatne rzeczy. Ale nie samym ,,żarciem,, żyje człowiek dlatego nie oceniam wszystkich protestujących w tej kategorii bo może niektórzy protestują z innych pobudek np. światopoglądowych czy demokratycznych :) |
Cytat:
Ale w kwestii ACTA to bez znaczenia. Fajnie, że czujemy się lepsi od wyborców PO, ale to jak cieszyć się z zabrania upośledzonemu dziecku lizaka. W dodatku - do niczego nie prowadzi. Dzięki akcji Anonymous media zajęły się w ogóle problemem, a na facebookowe ludki padł blady strach. Nie przeraziły ich podwyżki podatków, to jak limity emisji dojebią ich budżetom, ale coś w końcu do nich jednak dotarło. Postanowili bronić własnego dupska. Nic, tylko się cieszyć. Naprawdę, skończmy z przepychankami. Niech każdy spróbuje coś zrobić. Na przykład podpisać petycję z interii, co skutkuje automatycznym wysłaniem maila do posłów z twojego okręgu wyborczego. |
Ponad 10000 ludzi w Krakowie. A teraz ok. 10000 ludzi idzie pod dom Tuska podobno.
|
Cytat:
Jeżeli ktoś był, niech opisze wrażenia. Ciekawe, czy w piątek Warszawa nas przebije :> Sikorski "dał głos". Niech każdy przeczyta i oceni sam. |
Cytat:
Po drugie, na plus na pewno wrzuty (o dziwo i wulgarne :O) na premiera-pinokia i samą platformę. Sporo satyrycznych transparentów typu "łapska precz od red tube'a" czy akcja kilku chłopaków na Floriańskiej, którzy rzucili "hukówką" po czym pojechali gromkim i głośnym "pornosy, pornosy, pornosy!" :lol: Po trzecie, nie widzę w tym narodzie mimo wszystko nadziei. Sporo jakichś emo, rasta, jakieś bębny afrykańskie itp. Klimat ogólnie sielankowy a tzw. "ogarniętego" towarzystwa mało. To tak na szybko. |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Umówmy się - ogarnięci ludzie nie głosują na PO, więc ich protest byłby dla władzy mniej bolesny. Ot, pokrzyczeliby Ci co zawsze to co zawsze, ale oni na Platformę nie głosowali i już nie zagłosują. Żadna strata. Że nie zmądrzeją, to pewne, ale z tym nic się nie da zrobić. Autorka z "GW" płacze nad "zmanipulowaną młodzieżą". O co zakład, że nad biczowaniem kukły Kaczora by nie płakała? Wychodzi na to, że jako pierwsi w Europie podpiszemy ACTA. Tu więcej na ten temat. |
Generalnie podobne odczucia mam, co hunter.
Większość to były gimbusy z kwejka i demotów, trochę dzieciaków od Palikota (sadzić, palić i takie tam), trochę MWzWM. Kibole nie rzucali się w oczy, chociaż kilku ich pewne było. Trochę wrzutów na Donka i Bronka, ale miałem wrażenie że większość nie ma pojęcia, o co chodzi, tylko usłyszeli "zabierają nam interneta!" i poszli sobie manifestować nie bardzo wiadomo za czym. Ducha jakiejś rewolucji nie było czuć, przynajmniej takie są moje odczucia. Ci, co się wkurzyli na Donka, po prostu w następnych wyborach zagłosują na Palikota i na to samo wyjdzie. |
Zajebiście liczbowo. Pamiętajmy że w maju czy tam czerwcu pewnie pedały będą chciały coś pomaszerować, mam nadzieję że i w tej sprawie znajdzie się dużo normalnych
|
Cytat:
|
Byłem na proteście w Rzeszowie. Nie mam za wiele do dodania, poza tym, że było mniej więcej ponad tysiąc osób i że cała manifestacja nie była zbyt sprawnie zorganizowana. Boli mnie to, że pomimo tego, że sporo osób jak na moje nowe miasto się pojawiło, to prawdopodobnie większość z nich zrobiło to z podobnych do moich pobudek. Tzn. żeby czuć się O.K. względem samego siebie. Żeby czuć, że się spełniło swój obowiązek, bo szczerze mówiąc, nie sądzę, żeby ktoś z osób decyzyjnych miał nasze zdanie za coś wartego przemyślenia. Jesteśmy niestety tuż przed tym, z czego większość ludzi jeszcze niedawno się śmiało. Najpierw 11-y września, później ACTA, a niedługo nowe prawa dotyczące tego co można jeść i jakie produkty spożywcze można produkować. To jest początek NWO. Jedno co mnie pociesza, to to, że i tak nie dam się tej bandzie zmanipulować i i tak będę miał do nich jeden, jednoznaczny stosunek. Nie mnie ich osądzać. J E B A Ć I C H W S Z Y S T K I C H!
|
z tym huuurrrra optymizmem po tym co zobaczyłem to byłbym ostrożny!!
po pierwsze byłem przypadkiem ale jak widziałem że coś się święci to zostałem aż do wymarszu czyli do 18.30. jak ktoś w tych ludziach co się zebrali widzi przyszłość to współczuję wzroku. pełno brudasów z czarnymi flagami i arafatkami, ćpunów i meneli tez nie brakowało. plus to to że JKM wygwizdali a ten się obraził i sobie poszedł zwijając 5 flag. potem poleciały chyba 2 jajka w organizatorów (wydaje mi się że z miejsc gdzie stali właśnie miłośnicy ww pana). przyznać trzeba że ludzi naprawdę w ....u i trochę po stronie Ratusza prawie cała płyta. DONALD MATOLE SKĄD BĘDZIESZ ŚCIĄGAŁ PORNOLE :) |
Cytat:
|
W ogóle korwinowcy nieco chcieli wykorzystać okazję do złowienia nowych zwolenników, bo na Grodzkiej wciskali ludziom jakieś ulotki. W Warszawie byli znowu Palikot z Grodzkim podobno.
|
Pełno gnojków, pełno pedalstwa, brudasów. Ogólnie masa lewactwa i "wykształconej młodzieży PO". A ten organizator co to kończył manifestacje pod barbakanem to miał chociaż 18 lat?
"WRACAMY DO INTERNETU!!!" <ja.......e> Barwy ŚWL widoczne. Ale JKM nie widziałem. Pedalstwu i lewactwu się jego obecność nie podobała? Ogólnie podsumowując: z takim zapleczem jak dziś to oni chuja zrobią jakby przyszło co do czego. P.S. Paru debili też sie znalazło. Np. 15 typa biegnących ulica równoległa do pochodu(Grockiej) i krzyczących bez opamiętania "jebać rząd, jebać rząd, jebać rząd" |
Cytat:
|
Cytat:
Po co mam to do tuska wysyłać? Jakie sprawy mam "wjeźć" w swoje ręce i co miałem zdziałać? Miałem przegonić lewaków czy że jak to sobie wyobrażasz? Co mam krytykować? Mówię jak było. Zresztą było to do przewidzenia że tak to będzie wyglądało jeśli chodzi o skład manifestacji. Z pedałami i lewactwem i tak się nic nie zrobi. Ale dobrze że małolaty były, może wyniosą jakieś lepsze wnioski niż "nie zabierzecie nam pornoli!". Liczba to zajebisty plus tej akcji, nikt się takiej ilości ludzi nie spodziewał. Ważne że coś się dzieje. P.S. Zamknąć się to mi już donek kazał i mu się nie udało, więc Ty sobie możesz darować. |
Niektórzy tutaj myślą ,że na manifestacje chodzą sami patrioci,kibice,chuligani..Prawda jest taka ,że to wspólna sprawa a poszli tam INTERNAUCI czyli m.in leminngi,trolle,napinacze internetowi i cała reszta ludzi korzystająca z internetu ...Mnie natomiast zawiódł Korwin że poszedł z partyjnymi flagami czy czyms tam..powinien zebrać swoich ludzi i pójść jak każdy inny bez zamiaru werbowania,jedno jest pewne prawdziwych komunistów tam nie było bo im ACTA jest na ręke także panowie z SLD niech zamkną ci*pe bo robią cyrk szmaciarze
|
Masa brudasów,czerwonego i różowego pedalstwa , ćpuny, menele i ludzie mopy.... A i tak w mediach lewoskrętnych, Tuska-broniących obwieszczono ,że kibole jak zwykle dymili. Taaa... wolne media...rzetelność i obiektywizm...
Co do samych protestów ,zabaw i imprez. To są sprawy taktycznie przegrane. Każda manifestacja jakiejś grupy obywateli ,którzy podchodzą z niezadowoleniem do sobiepaństwa Słońca Peru będzie przedstawiana przez dominujące media jako stado warchołów i zadymiarzy. Niestety media elektroniczne (telewizja i radio) w pełni oddane rządzącym całkowicie Platformę jako formację zdemoralizowały. Mają poczucie pełnej bezkarności bo media zawsze propagandowo ich wybronią. Meritum tego całego sporo jest zdanie Boniego "musimy podpisać nie mamy wyjścia". Tyle jest warta demokracja w (niby) suwerennej Polsce. "musimy PO-dpisać" i podpisaliśmy. Umowa nic w polskim prawodawstwie nie zmienia (niby!) to po cholerę to podpisywać ? Po co mnożyć akty prawne ? Po co powielać? Po co czynić jeszcze bardziej nieprzejrzystymi przepisy? A no dlatego bo trzeba szanownego obywatela trzymać twardo za jaja. Dzisiaj ACTA a jutro jakiś geniusz wpadnie na "czipowanie" noworodków i też "będziemy musieli podpisać". Wszystkie te pożal się Boże "udogodnienia" będą narzucane przy retoryce "a przecież cały postępowy świat tak robi" / "a bo cała Europa" /" przynajmniej w tym gonimy Europę (Szczęsny o wywaleniu godła)". A wielu durny Polaczków na te wygibasy ,łapie się jak mucha na lep. Coś jest zupełnie wbrew naszej racji stanu ale jak już usłyszą ,że w Europie tak mają no to już tak musi być i amen. Przypuszczam ,że 98 procent tych happenerów ,przeciwników ACTA nie ma zielonego pojęcia co jest realnie w tych przepisach. Zamknięto jeden olbrzymi serwis hostingowy , reszta się przeraziła , pewna piramida upadła jak domek z kart. Stada małolatów miała plany "na ściąganie" a tu zonk. I dlatego te protesty. Ludzi świadomych ,którzy wiedzieli czym np. takie ACTA pachnie w praktyce to było paru na krzyż. |
Na pewno plusem jest to, że (chociaż jak piszecie na demo było sporo skretyniałej młodziezy czy różnych subkultur) może cos dotarło do ich często zakutych łbów. Że tym razem ruszyli swoje d...y sprzed komputera, wleźli z knajp gdzie potrafią przesiadywać całymi dniami pier...ąc o bzdetach. Jak w każdej demonstracji sporo jest owczego pędu. Czas pokaże czy z tego ziarna coś będzie. Teraz te młode i często naiwne umysły muszą się przygotować, że rząd przy pomocy swoich posłusznych mediów zacznie im prać mózgi i nie dać się wykiwać.
Tu już nie chodzi o ACTA. System wychowuje sobie młodych niewolników, którzy nie wiedzą jakie mają prawa i jak z nich korzystać. Wystarczy popatrzeć na młodych pracowników, którzy dają sobą pomiatać a za kilka gadżetów otrzymanych od pracodawcy gotowi są nawet zjeść jego kupę. Każdy reżim boi się ludzi zorganizowanych, wystarczy popatrzeć na arabską wiosnę i role internetu w organizowaniu się ludzi. Dlatego idzie na niego atak. W najbliższych czasach reżim będzie chciał odciąć opozycję i ludzi inaczej myślacych od możliwości porozumiewania się. Takie nagrania tel. komórkowymi jak z demo 11 Listopada gdy policjant kopie po twarzy demosntranta będą likwidowane w zarodku. No ale może coś się ruszy w młodzieży bo to ona może coś zmienić w tym kraju. Wybór jst prosty albo się poczuje gospodarzem w swoim kraju albo niewolnikiem za 1500 zł, niedożywającym emerytury i skaczącym tak jak mu złodziejski rząd każe. |
Demokracja zwyciężyła 7 raz z kolei.
|
Cytat:
2) Uwierz mi, że jego poglądy polityczne oraz pole działań daaaaleko odbiegają od lewackich idei, 3) Co do JKM, to była umowa że dostanie trzy minuty na przemówienie niejako w ramach podziękowań dla NP za pomoc przy organizacji marszu - użyczyli swojego nagłośnienia a wielu młodych z NP działało w kamizelkach jako wolontariusze, JKM wygwizdały panienki z ruchu anarchistycznego i pajace z flagami piratów, mimo wszystko należy przyznać, że większość przyjęła przemowę JKM z aplauzem i oklaskami, 4) Podzielam opinię, że ten przekrój społeczny z dnia wczorajszego to jedyne co jest stanie zrobić to troszkę pokrzyczeć. Na jakikolwiek aktywny opór wobec działań władzy nie ma co liczyć, gdy w kupie 15 tys. ludzi jakąś połowę stanowią jeszcze osoby przed mutacją, dziewczynki co piszczą jakby Biebera zobaczyły, rasta, pedały, ulizane studenty itp. |
Cytat:
http://wiadomosci.wp.pl/title,Szwedz...l?ticaid=1dce9 http://niezalezna.pl/22383-tlumy-ida-pod-dom-tuska |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:57. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl