![]() |
Cytat:
|
Mecz slaby. Nie gralismy agresywnym pressingiem ,malo biegalismy w ataku i stad taka gra .Miejmy nadzieje ,że to wynik zmęczenia meczem z Odense, bo z taka gra z Polonia Warszawa nie mamy wielkich szans. Mam pretensje do Moskala ,za ustawienie Boguskiego w środku pomocy ,gdzie Rafał był tragiczny ,był do zmiany po 45 minutach a Moskal go trzymał az do 72 minuty majac na lawce Gargule i Meliksona. Najwazniejsze jednak sa 3 punkty i oby z Polonia W. było lepiej
|
Cytat:
Ja nie rozumiem natomiast zachwytów nad grą Ilieva. Co z tego, że ma nieprawdopodobny drybling i czasami uda mu się przedryblować 3 przeciwników jak później nie wie co robić? Jeden gol i jedna asysta, to o wiele za mało jak na pół roku spędzone w Wiśle. To nawet Wilk, defensywny pomocnik ma 2 gole i 3 asysty! Ivica to najbardziej efektowny lecz zarazem najmniej efektywny piłkarz Wisły ;) |
Cytat:
Ivice ustawić jako napastnika, wtedy pogadamy... |
Cytat:
A gdyby tak nie kiwał się cały czas.. Byłby bardziej wartościowym zawodnikiem i dałby tej drużynie jeszcze więcej. |
Patrząc na te wszystkie oceny widać, że często one znacznie się różnią. Paljić katastrofa? Nie grał rewelacji może, może w tv było coś lepiej widać niż na stadionie, ale możecie mi podać przykład z tego meczu jego cyt. "katastrofalnej" gry??? Iliev może gra bardziej efektownie niż efektywnie, ale pamiętajmy, że tacy zawodnicy też są potrzebni w tej drużynie, bo to zagrania Ilieva podrywały stadion do góry. Fakt, że mógłby mieć do tego lepsze wykończenie... tylko wtedy nie grałby pewnie w Wiśle.
Ogólnie jak dla mnie Wisła może nie zachwyciła, było sporo niedokładności, zwłaszcza kiedy atakowaliśmy w korzystnej sytuacji, ale jeśli ktoś pisze "gra tragiczna" czy "marny mecz" to albo za często ogląda Ligę Mistrzów a za mało naszą ekstraklasę albo powinien odwiedzić okulistę. |
Mecz taki sobie. W ataku dokładnie tak samo jak za Maskaanta, za to spory potęp w obronie.
Diaz zagrał jak profesor - zresztą odkąd pamiętam, jeszcze jak grał za Skorży, to za każdym razem jak grał w środku - czy to na stoperze, czy defensywnym pomocniku to znakomicie dawał radę. A jak grał na boku obrony, to wszyscy go wysyłali z powrotem do Kostaryki Boguski jest w katastrofalnej formie. Gdyby nie to, że walczył w obronie, to można by powiedzieć, że graliśmy w 10. Z Polonią będzie inaczej, bo z lepszymi zespołami, wychodzi nam lepiej |
Cytat:
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...Mielcarza.html |
Cytat:
Ale liczyłeś, ile miał niecelnych podań? A ile razy mógł podać lepiej ustawionemu partnerowi? Mały to dobry gracz, ja tego nie kwestionuję. Ale brakuje mu tego ostatniego szlifu... |
Szału dzisiaj nie było.
Jedyna ważna rzecz do odnotowania to akcja z dzieciakami. Super pomysł. |
Cytat:
ja liczyłem - 13 zepsutych akcji z rzędu do tego w 14 dośrodkował ale wprost w ręce bramkarza liczylem z tego wzgledu iż słyszałem iż raz na 10 spitolonych coś strzela i nie prawda a gol z Odense - bylem niezle zaskoczony |
Co do Ilieva to jak wspomniałem gdyby miał lepsze wykończenie, to byśmy go w Wiśle nie oglądali, bo i tak przerasta on innych ofensywnych graczy w polskiej lidze o co najmniej klasę. Natomiast oceniane gracza jedynie po golach i asystach uważam za mało sprawiedliwie, bo weź jeszcze pod uwagę w ilu on akcjach gdzie padły bramki wziął WYDATNIE udział oraz ile stworzył innym sytuacji, które nie zostały przez nich wykończone. Jest to gracz, który ze wszystkich dziś na boisku najlepiej potrafił zrobić przewagę i stworzyć groźną sytuację, choćby zapominasz, że w zasadzie to on swoim rajdem stworzył sytuację, którą zepsuł nieprawdopodobnie Boguski. Podobnie w pierwszej połowie meczu ze Śląskiem, był on zdecydowanie najgroźniejszy dla rywala. Owszem nie jest to Messi ani Ronaldo ale bądźmy realistami, takich graczy zobaczymy na R22 tylko jak przyjadą ze swoimi drużynami.
Cytat:
I to pisze jeszcze senior member. Więc napiszę tak: "kolejny podły komentarz, ciężko będzie zmienić styl drużyny, czy jej skład, ale co gorsza tacy "znafcy" niestety pozostaną i zawsze będą chcieli po meczu coś "mądrego" napisać." |
Mecz nudny i chyba w TV tego się dało oglądać.
Akcja z dziećmi super i chwała gniazdowemu że umiał towarzystwo utrzymać bo trochę bałem się że dzieciaki nasłuchają się trochę normalnej stadionowej mowy. Sędzia kalosz - rozwaliło. Zawsze po pucharach gra się ciężko i bywały nie raz wtopy nawet tej mitycznej wielkiej Wisły za czasów pierwszego Kasperczka. Druga połowa zdecydowanie lepsza. Boguski jak go lubię to w kosmos.Słabszy mecz Czarka. Zawsze trudniej nam się gra z drużynami parkującymi autobus. |
Cytat:
|
Wywiad z Cezarym Wilkiem po meczi Wisła - Widzew:
http://kiks.tv/2011/12/wisla-wraca-na-wlasciwe-tory/ Obszerna (ponad 80 fotek) galeria zdjęć: http://kiks.tv/2011/12/galeria-wisla...widzew-lodz-2/ Pomeczowy dwugłos trenerski: http://kiks.tv/2011/12/moskal-ciezka-przeprawa/ Doping dzieci na meczu: http://kiks.tv/2011/12/wisla-krakow-...-na-trybunach/ Skrót spotkania: http://kiks.tv/2011/12/wisla-krakow-widzew-lodz-10-10/ |
Cytat:
|
Pareiko - dzisiaj praktycznie bezrobotny, co miał złapać to złapał
Lamey - w obronie raczej bez błędów, ale wyszło mu chyba jedno czy dwa dośrodkowania tylko. No i wolny jest, ale tego nie poprawi już Chavez - tyle co zdążył się nagrać to miał niewiele do roboty Jovanovic - bardzo dobry mecz. Ten gośc gra na tak niesamowitym spokoju... Przyjmuje piłkę na 30m od naszej bramki i szybkim, a zarazem prostym zwodem mija rywala. Na boisku bardzo pewny siebie Diaz - bardzo dobry mecz, ale niestety głupia żółta kartka. Zawsze byłem pod wrażeniem tej jego gibkości, wszystkie piłki zgarnie. Wreszcie zagrał dobrze, jak to powiedział dzisiaj ktoś na E - "Diaz dzisiaj jak senior" Paljic - świetny mecz, super w ataku i obronie. Bardzo dobrze wykonywał czarną robotę na boisku i świetnie współpracował z Małym Wilk - standardowo, czyli bardzo dobrze. Walczył o każdą piłkę i nie odpuszczał Jirsak - dramat. Nie pamiętam żadnej jego akcji w destrukcji. W ofensywie poda raz za mocno, raz za wysoko... Boguski - najsłabszy dzisiaj piłkarz Wisły. Dużo strat, dwie zmarnowane setki (a raczej dwusetka i osiemdziesiątka)... ogólnie tak biegał za tą piłką jak pies z wywalonym jęzorem, ale pożytku z tego nie było Iliev - piłkarz meczu, ale... kilka razy o jeden drybling za dużo zamiast podać w tempo. Małecki - bardzo dobry mecz, poszarpał ładnie w ataku Genkov - Wykonywał dzisiaj swoje zadania w stu procentach. Wygrywał głowy w powietrzu, strzelił gola - dobry mecz. Biton - Bardzo dobra zmiana, szkoda że nic nie strzelił. W 20 minut narobił dużego zamieszania, musi grać w pierwszym składzie Garguła - za krótko grał, ale szkoda że nie strzelił z wolnego w końcówce Może mi ktoś powiedzieć co tam za awantura na C była w drugiej połowie ? Nieciekawie to wyglądało... |
Cytat:
|
Mecz jak mecz,był i jest juz historią.
Dzis najwazniejsze byly dzieciaki !:) Wchodzac na sektor bylem troche w szoku jak zobaczylem tyle Mikołajkowych czapeczek i małych szkrabów na c3 :),no i ten pisk ,hehe ale wiedzialem od poczatku ze im sie to podoba i dalo sie to odczuc.!:) cos pieknego,ze jako jedyni w Polsce cos takiego zorganizowalismy,dajac radosc tylu dzieciakom. Guli dzis pokazal klase,odcinajac sie od nas -a robiac wspanialy prezent dzieciom,bo to wlasciwie one dzis glownie mogly sie poczuc jako prowadzacy doping. Podobal mi sie chlopaczek ktory zaintonowal "to my" czy dziewczynka ktora pytala dlaczego panowie na dole nie spiewaja.Mialy maluchy radoche i o to chodzilo.Lezka sie krecila,jak dziecki spiewaly ze Wisełka rzadzi w Krakowie,za pare lat beda spiewac to samo tylko z juz mocniejszym gardłem :)Ciekawa sprawa ,jak Guli ich podkręcał to rzeczywsicie byly coraz glosniej,jak widac nawet tak małe dzieciaki potrafia dawac z siebie wszytsko ,choc zapewne nie maja pojcia ze tu chodzi o to zeby spiewac ile fabryka dała :) Super chwile ,i jesli choc 1/5 tych dzieci przyjdzie kiedys na R22 ,to to juz bedzie sukces. Wielkie podziekowania z mojej strony dla SKWK,osob ktore pomagaly w akcjii!nawet na Onecie o tym piszą . JESTESCIE WIELCY! |
Cytat:
|
Paljic w 11 kolejki C+. Gubie sie.
|
Cytat:
|
Cytat:
Był w tym meczu obok Diaza, Ilieva i Wilka najlepszy na boisku. Śmiech mnie ogarnia kiedy czytam w transferowych, że ludzie widzą tego Dudu z Widzewa w roli zbawcy naszej obrony. Poza dobrą wrzutką ze stałych fragmentów ten gość to poziom swoich rodaków z czasów brazylijskiej Pogoni. Słabiutki w obronie, zero dynamiki, wyobraźni i boiskowego sprytu. Paljic jakimś fenomenem nie jest, ale jest piłkarsko lepszy od tego Dudu. Przede wszystkim wprowadza dużo spokoju i kreatywności w rozegraniu co było widać w dzisiejszym meczu, a że czasem zdarza mu się stracić piłkę na własnej połowie to cena za próby grania tą piłką i podejmowania ryzyka, zamiast pozbywania się jej długim wykopem, kiedy rywal mocniej przyciśnie. Ludzie się mocno nakręcają z tym "Paljic out, potrzebujemy prawdziwego lewego obrońcy". Latem wypożyczyliśmy jednego, reprezentanta kraju na tej pozycji, zawodnika z mocniejszej niż nasza ligi i przy nim Dragan na lewej obronie wygląda czasami jak profesor. Całe szczęście, że Diaz z kolei na środku prezentuje się świetnie. |
Cytat:
|
No i tak panowie nas dzieciaki połączyły.
Historyczny dzień dla nas, panuje pełna zgoda. Ja chcę dzieciaki częściej :-) |
Nie ma nic piękniejszego na świecie od uśmiechniętej buzi DZIECKA!Wielkie BRAWA dla organizatorów tej akcji!
|
Cytat:
1)Dudu, nie ma dynamiki hehe ale bzdura gość w zeszłym sezonie miał najwięcej asyst z całej ligi. W tym sezonie ma już 5, czyli więcej niż nasi wszyscy nasi pomocnicy z osobna. Chcesz nam wmówić że wszystkie ze stałych fragmentów gry? 2) Paljic przy Diazie to profesor na lewej obronie. No aż oplułem monitor. Obaj są ciency tam. Z tym że piłkarsko to Diaz jest lepszy niemal we wszystkim od Dragana. Zresztą Diaz to nigdy właściwie nie był lewym obrońcą bo za Skorży większość meczy grał jako DMC. Dragan to piłkarz z trzeciej Bundesligi, bo w drugiej to on grywał ogony w meczach zazwyczaj. Dziś był tylko w 11 kolejki bo najwyraźniej się zdarzyło, że nikt z lewych obrońców nie błysnął w tej konkretnej kolejce. Paljic nie tylko jest słaby w defensywie, ale nawet w ofensywie patrząc na naszą prawą stronę niezależnie kto tam gra to on wypada blado. Zdecydowanie najsłabsze ogniwo pierwszej jedenastki. |
Cytat:
|
Cytat:
W środku obrony był Q z tego co sobie przypominam - zszedł kontuzjowany, więc Kazik nie mógł brać go pod uwagę w następnych meczach. Lamey nie zagrał z Górnikiem - grał Jovanović - zaraz, zaraz po czyim to błędzie padła bramka dla Górnika ??? NIe wiem czy Maasaknt pokonałby Górnika, Śląsk, Widzew i Odense na dodatek. Wiem jedno, że w ostatnich meczach pod wodzą Maasakanta na łąwce rezerwowych z graczy ofensywnych praktycznie nie było nikogo... Boguski i Genkov po kontuzji, no chyba, że dodać można Jirsaka. Wisła gra tak jak grała, Kazik swoją twarz zespołowi może dać w trakcie przerwy zimowej, ale ustawienie nie uległo zmianie - gramy tak jak wiosną, rzadko tracimy więcej niż jedną bramkę, rzadko strzelamy więcej niż jedna bramkę..... ostatnie 10 minut meczu czy z Widzewem czy z Odense to był strach, aby po stałym fragmencie gry nie wrzucili nam czegoś do bramki. |
Cytat:
Co do samego meczu, fajnie że wreszcie wygrywamy, choć styl pozostawia wiele do życzenia. Miejmy nadzieję że na Polonię się zmobilizują i zagrają tak jak ze Śląskiem, bo zaobserwować można że na lepsze drużyny jakoś bardziej się chłopaki mobilizują. |
Pozwolę sobie też ocenić grę naszych piłkarzy w tym spotkaniu. Widząc niektóre noty aż nie mogę się nadziwić ocenie poszczególnych piłkarzy...
Pareiko - 6 - zrobił co miał zrobić. Wybronił wszystkie okazję Widzewa, lecz przy tym miał z tego co pamiętam jedną niepewną interwencje po dość dziwnym strzale/dośrodkowaniu. Lamey - 6 - bez większych błędów lecz również nie wyróżniał się na boisko. Tak jak ktoś tutaj już wspomniał zbyt wolny na bocznego obrońce. Bardziej na tej stronie bym widział ofensywnie grającego Jovanovicia. Chavez - 6 - krótko zagrał. Raczej nie miał zbyt wiele szans do pokazania się. Cały czas martwi mnie jego powolność w grze, może niepotrzebnie; ) Diaz - 8 - Według mnie w końcu znalazł dla siebie miejsce w składzie. Świetny w odbiorze piłki, bardziej elastyczny od Chaveza; ), potrafi przytrzymać piłkę (nawyki z gry w środku pola) i dobrze ją rozprowadzić. Jak dla mnie na dzień dzisiejszy numer 1 na pozycji środkowego obrońcy. Jovanovic - 7 - Po jego wejściu uspokoiła się gra w środku defensywy. Dobrze współpracował z Diazem lecz widzę go bardziej na boku obrony. Paljic - 8 - w końcu zagrał tak jak ma grać boczny obrońca. Dużo walki, udanych wślizgów, odbiorów przy tym udział w wielu akcjach ofensywnych. Choć czasami przez Małeckiego bieganie na marne...Nie odpuszczał nogi i walczył o każdą piłkę i o to chodzi. Jirsak - 7 - Uspokajał grę w ofensywie. Podobało mi się jak parę razy specjalnie zwolnił akcję by każdy mógł się ustawić. Przy tym wiele udanych prostopadłych piłek w szczególności do Ilieva. Gdyby nie złe przyjęcie po jednej z nich cieszylibyśmy się z 2-0. Ktoś napisał, że mało odbiorów..ja tam parę widziałem, a po drugie to nie jego rola. Wilk - 7 - wiele walczył, co może się podobać. Aczkolwiek dziś zauważyłem parę strat i niedokładnych podań. Jednakże dla takich graczy miejsce w pierwszym składzie musi być. Boguski - 5 - słaby mecz, mało się pokazał. Gdyby wykorzystał okazję... Iliev - 9 - bardzo dobry mecz. Szalał w pierwszej połowie na skrzydle. W drugiej trochę osłabł ale również stwarzał zagrożenie pod bramką. A to zagranie z pierwszej połowy ze skrzydła stadiony świata( i za to nota z 8 na 9 w górę! więcej takiej piłki na Polskich stadionach) Małecki - 5 - bardzo słaby mecz Małego. Już wydawało mi się po meczu w Danii, że w końcu Moskal nauczył go podawać piłkę. Lecz niestety biegnąc skrzydłem nie potrafi podnieść głowy i popatrzyć gdzie może dośrodkować tylko pcha się w pole karne, a potem nie wiadomo co zrobić i już za późno patrzeć. Parę dobrych rajdów lecz zawsze na jedno kopyto. Po drugie wcale nie wraca się do defensywy. Paljic potrafi zapieprzać od swojego pola karnego po ich, a Mały się nie wracał z czego stwarzała się przewaga Widzewa na tym skrzydle i wyciąganie Wilka ze środka pola na lewą stronę. Genkov - 7 - dobry mecz. Wykorzystał chyba to co miał wykorzystać. Walczył, starał się. Biton mógł przez moment poczuć się zagrożony z pewnego miejsca w pierwszej 11. Biton - 6 - za krótko zagrał lecz znowu potrafił raz ładnie przyjąć piłkę mijając obrońce, bądź sam stworzyć sobie sytuację pod bramką rywala. Przyzwyczaił nas do wykorzystywania sytuacji lecz coś ostatnio opuszcza się i za to nota 6 ; ) Garguła - za krótko zagrał |
Ma ktoś może nagraną akcję, jak Iliev robi jak dziecko zawodnika Widzewa, przerzucając nad nim piłke ?
|
Cytat:
Jednak skoro i tak stadion świeci pustkami to można być Mikołajem częściej niż raz do roku. |
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...guskiego_.html
przeczytajcie opis akcji :D |
Cytat:
Możliwe jest ciągle też sprawdzenie wariantu Melikson, Iliew po bokach i Garguła na środku jako ten trzeci. Mały mógłby wchodzić w II połowie za Iliewa, lub odwrotnie, Iliew za Małego. Z przodu Biton lub Genkow, a za nimi Wilk, Nunez (lub Jirsak, lub ...Sobolewski). |
Boguski po tej zmarnowanej setce powinien trafić do młodej ekstraklasy ,niestety Kazek nie ześle go żeby nie robić pokazówki.Przez tego pilkarzyne martwiłem się o wynik do końca meczu gdyby Widzew miał fuksa w końcówce to teraz mielibyśmy 2 punkty mniej w tabeli.
|
Jeśli mielibyśmy za marnowanie setek zsyłać do ekstraklasy to Moskal nie miałby kogo wystawić w następnym meczu. Tak niestety wygląa skuteczność całego zespołu w tym sezonie.
|
Boguski że zmarnował setkę to fakt ale jego podania 2 połowie to kompromitacja , Iliew najlepszy na boisku w pierwszej połowie od 65 minuty oddychał rękawami nadawał się do zmiany.
|
Cytat:
Dla mnie Boguski to nasza przyszłość i powinien grać jak najwięcej. ps. Dzięki komu był róg po którym strzelił Genkow? Więc gdyby Boguski strzelił to przez kogo drżałbyś o wynik ? Bo też do końca byłoby 1:0. |
Cytat:
1234567890 |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:41. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl