![]() |
Myślę, że może pasować do tego tematu.
I w kontekście wpisu powyżej ciekawa jestem jak redaktorzy GW ustosunkują się ( i czy w ogóle ) do tego koncertu w jednym z warszawskich squatów : http://i50.tinypic.com/8ydycp.jpg |
Jeśli wódz Donek mówi polskość to nienormalność , Janusz P. mówi : czas wyrzec się polskości ,a redaktorzy GW Stasiński czy Blumstain mówią że patriotyzm = oszołomstwo- to nie ma się co dziwić takim sytuacją
|
Pamiętać !
Cytat:
|
Lechia wspiera Rodaków na Wileńszczyźnie
Kibice Lechii Gdańsk rozkręcają kolejną akcję wsparcia dla Rodaków z Wileńszczyzny, których sytuacja po ostatnich tarciach na linii Litwa - Polska nie wygląda najweselej. Przed meczem z Legią Warszawa, członkowie „Lwów Północy” posiadający identyfikatory będą zbierali do zamkniętych puszek pieniądze na dojściach do stadionu przed bramami. W tym roku celem jest zorganizowanie wakacji dla dzieci z mniejszości polskiej na Litwie. Dla większości z nich będzie to pierwszy pobyt w Polsce. Od kilku lat SKLG „Lwy Północy” organizuje wakacje dla dzieci z domów dziecka. Nie tylko dzieciaki z Gdańska, ale również przy współpracy z SKWK, podopieczni spod Krakowa mogli cieszyć się ze słonecznych dni podczas wakacji zorganizowanych przez kibiców. W 2011 r. fani Lechii odwiedzili Wilno, gdzie oprócz uroczystości na Rossie, wzięli udział w spotkaniu z litewskimi Polakami. Dzięki pomocy wszystkich kibiców biało-zielonych na Litwę dotarły polskie książki, których nasi rodacy z tamtych stron (zwłaszcza z mniejszych miejscowości) mają niedostatek. Wtedy też narodził się pomysł, żeby w wakacje 2012 roku grupa dzieci z domów dziecka i ubogich rodzin mniejszości polskiej na Litwie przyjechała na wakacje do Gdańska. Z pewnością będzie to dla nich niesamowite uczucie. Dla większości będzie to pierwszy pobyt w Polsce. |
|
http://wkrakowie2012.wordpress.com/2...ski-walczacej/
Zaproszenie na uroczystość poświęconą pamięci Gen. Leopolda Okulickiego i żołnierzom Polski Walczącej 27 maja 2012Patriotyczny Park Jordana w Krakowie |
Taka ciekawostka:
Cytat:
http://www.rp.pl/artykul/10,915589-R...sarii.html?p=1 |
Henryk Reyman, żołnierz z boiska
http://www.rp.pl/artykul/10,918887-H...-z-boiska.html Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
źródło: http://wkrakowie2012.wordpress.com/2...dzikowny-inki/ |
Konkursu fotograficzny - "Żołnierze Wyklęci. Historia, która mnie porusza"
Cytat:
|
Upamiętnienie Danuty Siedzikówny ps. ”Inka”
Już za tydzień odsłonięcie pomnika wielkiej bohaterki, zamordowanej przez komunistów.
http://www.dareksun.pl/download/Inka_plakat.jpg Wszyscy mieniący się Wiślackimi Patriotami powinni tam się zjawić, a wcześniej: http://malopolscypatrioci.org.pl/16-...tytotalitarny/ |
Nie wszyscy wiedzą a ja sam przez przypadek trafiłem:
http://dziennikarze.nowyekran.pl/pos...a-39-pamietamy |
"
Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków dzięki staraniom Wiślackich Patriotów od października rozpoczyna aktywną współpracę z IPN-em. Poniżej prezentujemy szczegóły, a także krótkie wprowadzenie do pierwszego spotkania, które czeka nas już 18 października. Polska XX wiek - prawdziwa historia Polska XX wieku to historia, którą powinniśmy znać doskonale. Cóż jednak z tego, skoro całościowa, rzetelna i bez przekłamań znana jest wyłącznie nielicznym? Wiemy wszystko o prawie rzymskim i greckich bogach, a nie mamy pojęcia o historii najnowszej naszej Ojczyzny. Burzliwe dzieje ubiegłego stulecia ukształtowały Polskę na sposób odczuwany po dziś dzień. By zrozumieć to, co się dzieje obecnie i zaplanować jutro, trzeba się dowiedzieć co się działo wczoraj. Jak pisał George Orwell „ Kto ma władzę nad przeszłością, ten rządzi przyszłością” i trudno z tym się nie zgodzić.Cykl spotkań z historykami Instytutu Pamięci Narodowej to rzecz zupełnie nowatorska, unikatowa, absolutnie świeża i płynąca pod prąd rzeki współczesnych czasów, propozycja dla każdego z Was. Dzięki nawiązaniu przez Stowarzyszenia Kibiców Wisły Kraków współpracy z IPN-em masz okazję poznać to, co dotychczas była dla Ciebie ukryte. Bo takie miało być! Dlatego przyjdź! Usłysz, podyskutuj, zadaj pytanie. Dowiedz się o rzeczach i faktach, które wpłynęły i cały czas wpływają na losy Twojego kraju, opierając się na dokumentach źródłowych Instytutu Pamięci Narodowej. Poznaj własną historię, odnajdź swoją tożsamość! Jesień 2012 to początek historii. Niemedialnej. Nie z pierwszych stron gazet. Żadnych tematów tabu i poprawności politycznej! Przyjdź, przekonaj się! Uwierz, że można. Pierwsze cztery spotkania będzie to dyskusja o latach 1939-1947 i próba odpowiedzi na pytania: Dlaczego traciliśmy niepodległość i co było tego przyczyną? Kim byli i jak działali nasi wrogowie? Jakie błędy popełniły polskie władze? Jak powstała największa podziemna armia świata? Kim byli bohaterowie września 39’ , armii podziemnej i żołnierze wyklęci, jakie były ich losy i co było przyczyną tego, że polscy Patrioci gotowi byli bez wahania poświęcić życie za Ojczyznę? I w końcu „ Czy można było wygrać?” Spotkanie pierwsze „ Dlaczego walczyliśmy? - Rzeczpospolita Polska 1939-1945.” – odbędzie się 18 października 2012 o godzinie osiemnastej w sali audiowizualnej – nowa hala ul.Reymonta 22. Spotkanie poprowadzi dr. Maciej Korkuć z krakowskiego oddziału IPN. Wkrótce więcej informacji." S K W K !! |
Czy orientuje się ktoś czy WP będą organizować wyjazd na 11 listopada z Krakowa? Kiedyś na stronie SKWK była podana taka informacja ale temat chyba ucichł. Pozostał miesiąc więc jeżeli by był planowany wyjazd to mobilizacje trzeba by powoli zaczynać. (osobiście sądzę że na taki wyjazd mobilizacja nie jest potrzebna)
http://fakty.interia.pl/polska/news/...oraco,1849218/ Własną manifestację organizują też działacze środowisk lewicy niepodległościowej nawiązującej do tradycji dawnego PPS. A komunizujący ekstremiści spod znaku Antify szykują się, by patriotyczne manifestacje zablokować. Ekstremiści z Antify i Porozumienia 11 listopada (m.in. Federacja Anarchistyczna, Lewicowa Alternatywa, "Krytyka Polityczna") wezwali już do blokowania marszu. Jak przypomina "Rzeczpospolita", przed rokiem to właśnie bojówkarze Antify z Polski i Niemiec napadli na ubranych w stroje ułańskie członków grup rekonstrukcji historycznych.? Policja, przekonuje, że zapanuje nad porządkiem. |
Będzie organizowany wyjazd -szczegóły pojawią się na stronie Stowarzyszenia we właściwym czasie
|
|
Kto nie przyjdzie ten lewacka c..... :)
p.s. po spotkaniu zapisy na marsz niepodległości 2012 ! |
Cytat:
autor artykułu powinien odstawić leki i alkohol a ten Romanowski musi mieć coś wspólnego z obrzezanym Romanem bo jeden się ściga z drugim o miano największego kretyna |
Boli, a nie mają się o co przyczepić, to sobie znaleźli. Tak jak z akcją Śląska z wpuszczeniem dzieciaków - płakali, że indoktrynacja :D
|
Cytat:
|
A żeby starego Romana szlag trafił ...
Obrońca stanu wojennego się znalazł: http://www.kulturaswiecka.pl/node/539 |
Artykuł debilny, pozbawiony podstaw logicznych etc. Każdy to widzi. Niemniej powód jego powstania jest prozaiczny. Chcą odepchnąć IPN od nas albo vice versa. To trzeba uwypuklić i osobom postronnym tłumaczyć. Panie redaktorzy jedynej słusznej gaziety - coraz mniej osób bierze Was na poważnie i kibice Wisły będą mieli w tym udział :D
|
Cytat:
|
Ciekawy dokument teraz na TVP. Generał "Nil" i rotmistrz Pilecki - w poszukiwaniu bohaterów
|
Taka ciekawostka dla wielbicieli Michnika i spółki
Cytat:
|
Jak są chętni na pielgrzymkę kibiocowską do Częstochowy- są jeszcze miejsca w busie. Info na PW
|
Jutro tj. 27 w niedziele, w klubie Zaścianek wystąpi m.in. zespół Forteca
w ramach Emergenza Festival. Myśle że warto podejść i wesprzeć zespół podczas tego festiwalu. Start godz 19.30 Szczegóły tutaj http://www.klubzascianek.pl/news/143...-FESTIVAL.html |
Cytat:
Artykuł z RP wis.la/b06m6 |
Kto jeszcze nie wie . 23.03 godz.17.30 Stara Hala Wisły .Przedpremierowy pokaz filmu Mariusz Pilisa "Bunt Stadionów". Wstęp symboliczne 5 zł.
|
Cytat:
Artykuł na Onecie pod tytułem "Ocalić przyjaciela": http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/ocal...wiadomosc.html |
Dla chcących być na bieżąco z Wiślacko Patriotycznymi akcjami polecam profil Wiślackich Patriotów na facebooku
https://www.facebook.com/pages/Wi%C5...6195760?ref=hl Już niedługo spotkanie z Leszkiem Żebrowskim !!! |
Cytat:
ps. a takie starocie ktoś pamięta? ---> "Wychowani na rycerzy - Narodowe Siły Zbrojne" łapa do góry kto kojarzy |
Tego "starocia" nie kojarzę :)
A przy okazji perełka: http://kultura.onet.pl/wiadomosci/ho...2,artykul.html Cytat:
Zastanawiam się jak bardzo można mieć nasrane we łbie ale jak widać granic nie ma ... |
Cytat:
http://www.youtube.com/watch?v=UR_5Ydjt6Xk Cytat:
|
Obchody Katyńskie w Londynie 28.04.2013
Pokaźna grupa Wisły, Śląska i Lechii: http://stadionowioprawcy.net/foto/21c3f30426_0.jpg https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.n...74623333_n.jpg https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.n...70857055_n.jpg Relacje: Stadionowi Oprawcy - http://stadionowioprawcy.net/index.php?page=news&id=471 Patriae Fidelis - http://patriaefidelis.pl/article/158...dow-katynskich |
Jeżeli ktoś jeszcze nie widział:
https://www.facebook.com/MuzeumAK W maju odbywają się uroczystości upamiętniające polskiego bohatera Witolda Pileckiego powyżej macie FB do strony muzeum AK gdzie znajduje się rozpiska w które dni odbywają się jakie imprezy. warto poświęcić czas aby zobaczyć koncert lub wysłuchać referatów i opowiadań. Jak ktoś nie ma FB to na stronie muzeum sa wszystkie szczegóły. Zachęcam Was też do odwiedzenia strony Trybów które patronują to wydarzenie. Najnowszy numer powinien być już na uczelniach a przeczytacie w nim m.in. bardzo interesujący wywiad z Tadkiem lub poczytacie co to jest projekt Pilecki. jeżeli nie jesteście studentami to zapewne niedługo pojawi się również na stronie www.e-tryby.pl Mam taką prośbę polubcie profil Trybów, zdarzają się czasami bardzo interesujące konkursy, teraz widzę że rozdają książki. https://www.facebook.com/MiesiecznikTryby |
|
Nacjonalistyczny koncert w Krakowie, polsko-węgierski
Wiślacy - obecność obowiązkowa http://www.nasza-scena.net/2013-07-3...akow-8-09-2013 |
W Krakowie odsłonięto popiersie gen. Stanisława Sosabowskiego
Cytat:
|
Jakby ktoś był zainteresowany tematyką, to 14 września o 16:45 na placu Matejki organizowany jest Marsz Antytotalitarny. Nazwa marszu to "Obrońcom granic '39". Jest to trzecia edycja tego wydarzenia, tu możecie zobaczyć jak to wyglądało w latach poprzednich: http://malopolscypatrioci.org.pl/nas...tytotalitarny/
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:39. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl